http://kariera.mk

“Dhoma 12”, kur baleti të mëson si të mposhtësh frikën

para 6 muajve - Ina

“Dhoma 12” mbërtheu për tri net rresht vëmendjen e publikut tek “ArTurbina”. Kjo shfaqje riktheu koreografët Manjola Hasani dhe Esdalin Gorani pas 10 vitesh si autorë në teatër. Subjekti gjen frymëzim...

“Dhoma 12”, kur baleti të mëson si të mposhtësh frikën

para 6 muajve - Shekulli

“Dhoma 12” mbërtheu për tri net rresht vëmendjen e publikut tek “ArTurbina”. Kjo shfaqje riktheu koreografët Manjola Hasani dhe Esdalin Gorani pas 10 vitesh si autorë në teatër. Subjekti gjen frymëzim...

Premiera e “Dhoma 12”; Shfaqja e koreografëve, Manjola Hasani dhe Ezdalin Gorani

para 6 muajve - Top Channel

E gjithë shfaqja është e ndërtuar në 15 personazhe kryesorë, të cilët janë edhe solistët e veprës. Në qendër është individi rreth të cilit rrotullohet gjithcka, jeta, historitë, hyrjet dhe daljet në dhomat...

Premiera e “Dhoma 12” në TKOB, mirëpritet nga spektatorët e shumtë

para 6 muajve - Top Channel

E gjithë shfaqja është e ndërtuar në 15 personazhe kryesorë, të cilët janë edhe solistët e veprës. Në qendër është individi rreth të cilit rrotullohet gjithçka, jeta, historitë, hyrjet dhe daljet në dhomat...

“Dhoma e 12” çel sezonin artistik, mesazhe kundër dhunës

para 6 muajve - Vizion Plus

Sezoni i ri artistik i Teatrit të Operas dhe Baletit u çel me shfaqjen “Dhoma e 12. Vepra dramatike, trajton jetën e njeriut dhe gjithë peripecitë që ai duhet të kalojë ne jete dhe përcjellë një mesazh...

Nis sezoni i ri i TKOB, prezantohet kalendari artistik

para 6 muajve - Vizion Plus

Teatri i Operas dhe Baletit prezantoi kalendarin e veprave artistike per periudhën janar-qershor 2019.  Drejtoresha e teatrit Zana Çela beri te ditur se ketë vit do të ngjiten ne skene 16 shfaqje më shumë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK