http://kariera.mk

Pyetja që duhet t’i bëni vetes çdo mëngjes për të qenë të lumtur

para 8 muajve - Koha Jone

Cili është mendimi i parë që të shkon në mend sapo zgjohesh? A fillon të mendosh për të gjitha punët që ke për të bërë? Email-et që duhet t’u përgjigjesh, apo dhe punët e shtëpisë që nuk duhen shmangur?...

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë?

para 8 muajve - Iliria News

Shumë prej jush mbase nuk e dinë akoma arsyen pse nuk keni dikë në krah. Ne do t’ju vijmë në ndihmë me disa arsye të cilat ju pengojnë të krijoni marrëdhënie të gjata dhe harmonike. Ju e idealizoni një...

3 këshilla jete për të qenë të lumtur, për Dashin, Demin dhe Binjakët

para 8 muajve - Lexo

Dashi Përqendrohuni në problemet e jetës suaj personale që duhet të adresohen në vend që të shtyni dhe të fokusoheni në stimuj të jashtëm (të tilla si udhëtimi ose puna), që i përdorni për t’u shpërqëndruar....

3 këshilla jete për të qenë të lumtur, për Gaforren, Luanin dhe Virgjëreshën

para 8 muajve - Bota.al

GAFORRJA Punoni me aftësinë tuaj për të falur. Kjo nuk do të thotë vetëm faljen e dikujt në çdo kohë. Ndonjëherë është po aq e dobishme dhe e rëndësishme të falësh dikë brenda vetes dhe të lësh të ikë...

4 Shenjat e lidhjeve toksike nga të cilat duhet t’ia mbathni shpejt

para 8 muajve - Periskopi

Jeta jonë është një seri takimesh dhe ndarjesh me njerëzit. Disa njerëz na bëjnë të lumtur; të tjerët mund të shndërrohen në një sfidë të vërtetë. Është me rëndësi jetike të kuptoni se cilët lloje të njerëzve...

3 mënyra për të qenë sa më pozitivë

para 8 muajve - Infokusi

Është shumë e vështirë të gjehet motivimi dhe përqendrimi vetëm tek pozitiviteti, kur ky i fundit nuk duket asgjë më shumë sesa vetëm një mendim shumë i dëshiruar. Të gjithë neve na është dhënë mbi një...

3 këshilla jete për të qenë të lumtur, për Dashin, Demin dhe Binjakët

para 8 muajve - Bota.al

Dashi Përqendrohuni në problemet e jetës suaj personale që duhet të adresohen në vend që të shtyni dhe të fokusoheni në stimuj të jashtëm (të tilla si udhëtimi ose puna), që i përdorni për t’u shpërqëndruar....

11 gjëra “të thjeshta” që ju çojnë drejt lumturisë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Shumë njerëz kalojnë faza të errëta të jetë së tyre duke rënë një pesimizëm i cili nuk i çon askund. Ka disa mënyra se si njerëzit mund të dalin nga kjo gjendje pesimiste dhe të nisin të ndihen të lumtur....

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë?

para 8 muajve - Arbresh

Pavarësisht zhvillimit të rrjeteve sociale, rreth 50% e të rriturve kanë vështirësi në gjetjen e një partneri. Shumë prej jush mbase nuk e dinë akoma arsyen pse nuk keni dikë në krah. Ne do t’ju vijmë...

10 rregulla për të qenë të lumtur në punë

para 8 muajve - Ekonomia Online

1.Shkoni në punë disa minuta më parë Shkoni në punë disa minuta më parë ose jini të përpiktë – është hapi i parë për të qenë të lumtur në jetën profesionale. Nëse shkoni me vonesë, duhet të nisni gjithë...

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë?

para 8 muajve - Infokusi

Pavarësisht zhvillimit të rrjeteve sociale, rreth 50% e të rriturve kanë vështirësi në gjetjen e një partneri. Shumë prej jush mbase nuk e dinë akoma arsyen pse nuk keni dikë në krah. Ne do t’ju vijmë...

4 shenja se njerëzit po e humbasin kohën tuaj

para 8 muajve - Ekonomia Online

Interneti dhe koha e informacioneve në të cilën po jetojmë ka krijuar disa mundësi emocionuese. Sot, ne kemi qasje në informacione, teknologji dhe burime si kurrë më parë. Ne jetojmë në një kohë të lidhur...

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë?

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Pavarësisht zhvillimit të rrjeteve sociale, rreth 50% e të rriturve kanë vështirësi në gjetjen e një partneri. Shumë prej jush mbase nuk e dinë akoma arsyen pse nuk keni dikë në krah. Ne do t’ju vijmë...

Si t’i tregosh shoqes së ngushtë që partneri e tradhton

para 8 muajve - Gazeta Observer

Një përshkrim i detajuar për atë që do të jetë një nga momentet më të sikletshme në jetë. Besojini instinktit Gjërat mund të mos jenë asnjëherë ashtu siç duken, ndaj mos bëni hamendësime, por besojini...

Gjërat që nuk duhet t’i thoni në punë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Disa fraza mund t’ju nderojnë, ndërsa të tjera mund t’ju bëjnë të ngjani keq në sytë e shefave dhe kolegëve tuaj. Ja se çfarë duhet të keni kujdes kur bëhet fjalë për marrëdhënien në punë. Këto fraza përmbajnë...

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë?

para 8 muajve - Tetova Sot

Pavarësisht zhvillimit të rrjeteve sociale, rreth 50% e të rriturve kanë vështirësi në gjetjen e një partneri. Shumë prej jush mbase nuk e dinë akoma arsyen pse nuk keni dikë në krah. Ne do t’ju vijmë...

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë?

para 8 muajve - Lajmi.net

Pavarësisht zhvillimit të rrjeteve sociale, rreth 50% e të rriturve kanë vështirësi në gjetjen e një partneri. Shumë prej jush mbase nuk e dinë akoma arsyen pse nuk keni dikë në krah. Ne do t’ju vijmë...

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë?

para 8 muajve - Klan Kosova

Pavarësisht zhvillimit të rrjeteve sociale, rreth 50% e të rriturve kanë vështirësi në gjetjen e një partneri. Shumë prej jush mbase nuk e dinë akoma arsyen pse nuk keni dikë në krah. Ne do t’ju vijmë...

Si t’i thuash shoqes tënde të ngushtë që partneri e tradhton

para 8 muajve - Ekonomia Online

Një përshkrim i detajuar për atë që do të jetë një nga momentet më të sikletshme në jetë. Besojini instinktit Gjërat mund të mos jenë asnjëherë ashtu siç duken, ndaj mos bëni hamendësime, por besojini...

Shkatërruesit e shtetit janë tradhëtarë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Nëse ju keni qeverisur keq me Kosovën duke përmirësuar ekonominë tuaj private në dëm të ekonomisë së përbashkët shoqërore; Nëse ju keni shumëfishuar postet me zëvendësministra dhe këshillëtarë në qeveri...

Shkatërruesit e shtetit janë tradhëtarë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Nëse ju keni qeverisur keq me Kosovën duke përmirësuar ekonominë tuaj private në dëm të ekonomisë së përbashkët shoqërore; Nëse ju keni shumëfishuar postet me zëvendësministra dhe këshillëtarë në qeveri...

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dashurinë e vërtetë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Pavarësisht zhvillimit të rrjeteve sociale, rreth 50% e të rriturve kanë vështirësi në gjetjen e një partneri. Shumë prej jush mbase nuk e dinë akoma arsyen pse nuk keni dikë në krah. Ne do t’ju vijmë...

3 situata që duhet të mësoni t’i injoroni, përndryshe do të vuani

para 8 muajve - Lexo

1. Kritikat shkatërruese. Kur kritikat nuk kanë për qëllim të na ndihmojnë të përmirësohemi, por vetëm për të na dekurajuar dhe për të na bërë të ndihemi inferiorë, ne duhet t’i shpërfillim ato. Mos lejoni...

Si t’i tregosh shoqes së ngushtë që partneri e tradhton

para 8 muajve - Lajmi.net

Një përshkrim i detajuar për atë që do të jetë një nga momentet më të sikletshme në jetë. Besojini instinktit Gjërat mund të mos jenë asnjëherë ashtu siç duken, ndaj mos bëni hamendësime, por besojini...

Si t’i tregosh shoqes së ngushtë që partneri e tradhton

para 8 muajve - Ekonomia Online

Një përshkrim i detajuar për atë që do të jetë një nga momentet më të sikletshme në jetë. Besojini instinktit Gjërat mund të mos jenë asnjëherë ashtu siç duken, ndaj mos bëni hamendësime, por besojini...

Si t’i thuash shoqes tënde të ngushtë që partneri e tradhton

para 8 muajve - Telegrafi

Një përshkrim i detajuar për atë që do të jetë një nga momentet më të sikletshme në jetë. Besojini instinktit Gjërat mund të mos jenë asnjëherë ashtu siç duken, ndaj mos bëni hamendësime, por besojini...

Si t’i thuash shoqes tënde të ngushtë që partneri e tradhton

para 8 muajve - Tetova Sot

Një përshkrim i detajuar për atë që do të jetë një nga momentet më të sikletshme në jetë. Besojini instinktit Gjërat mund të mos jenë asnjëherë ashtu siç duken, ndaj mos bëni hamendësime, por besojini...

Si t’i thuash shoqes tënde të ngushtë që partneri e tradhton

para 8 muajve - Arbresh

Një përshkrim i detajuar për atë që do të jetë një nga momentet më të sikletshme në jetë. Besojini instinktit Gjërat mund të mos jenë asnjëherë ashtu siç duken, ndaj mos bëni hamendësime, por besojini...

Si të përfitoni në maksimum nga koha juaj

para 8 muajve - Ekonomia Online

Duke mos pasur mundësi të shtojmë orët e ditës për të kryer detyrat tona, alternativa që na mbetet është të menaxhojmë mirë ato që kemi në dispozicion. Për këtë, mjafton të identifikoni të gjitha ato gjëra...

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dashurinë e vërtetë? Shkenca jep disa arsye

para 9 muajve - Gazeta Observer

Pavarësisht zhvillimit të rrjeteve sociale, rreth 50% e të rriturve kanë vështirësi në gjetjen e një partneri. Shumë prej jush mbase nuk e dinë akoma arsyen pse nuk keni dikë në krah Ne do t’ju vijmë në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK