http://kariera.mk

Mitsotakis me porosi për Shkupin dhe kritika për Tsiprasin dhe deputetët të cilët e mbështetën Marrëveshjen e Prespë

para 8 muajve - Gazeta Express

Shkupi duhet ta dijë se do të përballet me Greqinë nëse vazhdojnë me sjelljen e cila i minon interesat kombëtare, porositi lideri i Demokracisë së Re opozitare Kyriakos Mitsotakis gjatë fjalimit të tij...

Micotakis me porosi për Shkupin dhe kritika për Ciprasin

para 8 muajve - Zhurnal

Athinë, 11 shkurt – Shkupi duhet ta dijë se do të përballet me Greqinë nëse vazhdojnë me sjelljen e cila i minon interesat kombëtare, porositi lideri i Demokracisë së Re opozitare, Kirjakos Micotakis gjatë...

Micotakis me porosi për Shkupin dhe kritika për Ciprasin

para 8 muajve - Koha.mk

Athinë, 11 shkurt – Shkupi duhet ta dijë se do të përballet me Greqinë nëse vazhdojnë me sjelljen e cila i minon interesat kombëtare, porositi lideri i Demokracisë së Re opozitare, Kirjakos Micotakis gjatë...

Mazhoranca dhe opozita bëhen bashkë për Maqedoninë e Veriut

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Mazhoranca dhe opozita janë bërë bashkë ditën e sotme, duke miratuar protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut. Në Komisionet Parlamentare, deputetët nuk kanë diskutuar gjatë, por kanë...

Komisionet miratojnë protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut

para 8 muajve - Koha Jone

Komisionet Parlamentare kanë miratuar protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut. Ky protokoll u miratua me votat e mazhorancës dhe opozitës. Ndërkohë, Parlamenti grek ishte i pari që...

Kryeopozitari grek: Shkupi ta dijë se do të përballet me “rezistencën kombëtare greke”

para 8 muajve - Lajm

Lideri opozitar grek Kirjakos Micotakis ka thënë se zyrtarët në Shkup duhet të jenë të vetëdijshëm se do të përballen me “rezistencën kombëtare greke” nëse vazhdojnë të kërcënojnë interesat e Athinës....

Kryeopozitari grek: Shkupi ta dijë se do të përballet me “rezistencën kombëtare greke”

para 8 muajve - Shenja

Lideri opozitar grek Kirjakos Micotakis ka thënë se zyrtarët në Shkup duhet të jenë të vetëdijshëm se do të përballen me “rezistencën kombëtare greke” nëse vazhdojnë të kërcënojnë interesat e Athinës....

Micotakis me porosi për Shkupin dhe kritika për Ciprasin

para 8 muajve - Flaka

Shkupi duhet ta dijë se do të përballet me Greqinë nëse vazhdojnë me sjelljen e cila i minon interesat kombëtare, porositi lideri i Demokracisë së Re opozitare, Kirjakos Micotakis gjatë fjalimit t tij...

Me Maqedoninë e Veriut fitojnë të gjithë!

para 8 muajve - Shenja

Të gjithë ndjehen fitimtarë. Ndjehen fitimtarë perëndimorët, që përpjekjet e tyre nuk shkuan kot, por vendi u orientua qartë me fytyrë nga Perëndimi. Ndjehet fitimtare Greqia, e cila nuk shqetësohet me...

SHKRIMI/ Kur Soros sulmonte Greqinë për emrin e Maqedonisë: shfrenimi një vendi në BE dhe NATO

para 8 muajve - Te Sheshi

Këto ditë, morri fund një nga sagat më të stërzgjatura të post-komunizmit në Ballkan, përplasja mbi 20-vjeçare mes Greqisë e Maqedonisë në lidhje me emrin e kësaj të fundit. Shkupi vendosi ta ndryshojë...

Micotakis: Nëse duhet t’i mbrojmë interesat tona kombëtare, do të vendosim veto

para 8 muajve - Iliria News

Nëse duhet të vendosim veto në procesin e negociatave të Shkupit me BE-në, që t’i mbrojmë interesat tona nacionale do ta bëjmë atë, edhe një herë porositi lideri opozitar i Demokracisë së Re, Kirijakos...

Micotakis: Nëse duhet t’i mbrojmë interesat tona kombëtare, do të vendosim veto

para 8 muajve - Aktuale

Nëse duhet të vendosim veto në procesin e negociatave të Shkupit me BE-në, që t’i mbrojmë interesat tona nacionale do ta bëjmë atë, edhe një herë porositi lideri opozitar i Demokracisë së Re, Kirijakos...

Micotakis: Nëse duhet t’i mbrojmë interesat tona kombëtare, do të vendosim veto

para 8 muajve - TV21

Nëse duhet të vendosim veto në procesin e negociatave të Shkupit me BE-në, që t’i mbrojmë interesat tona nacionale do ta bëjmë atë, edhe një herë porositi lideri opozitar i Demokracisë së Re, Kirijakos...

Micotakis: Nëse duhet t’i mbrojmë interesat tona kombëtare, do të vendosim veto

para 8 muajve - Tetova Sot

Nëse duhet të vendosim veto në procesin e negociatave të Shkupit me BE-në, që t’i mbrojmë interesat tona nacionale do ta bëjmë atë, edhe një herë porositi lideri opozitar i Demokracisë së Re, Kirijakos...

Micotakis: Nëse duhet t’i mbrojmë interesat tona kombëtare, do të vendosim veto

para 8 muajve - Koha.mk

Athinë, 10 shkurt – Nëse duhet të vendosim veto në procesin e negociatave të Shkupit me BE-në, që t’i mbrojmë interesat tona nacionale do ta bëjmë atë, edhe një herë porositi lideri opozitar i Demokracisë...

Micotakis: Nëse duhet t’i mbrojmë interesat tona kombëtare, do të vendosim veto

para 8 muajve - Flaka

Nëse duhet të vendosim veto në procesin e negociatave të Shkupit me BE-në, që t’i mbrojmë interesat tona nacionale do ta bëjmë atë, edhe një herë porositi lideri opozitar i Demokracisë së Re, Kirijakos...

Maqedonia e Veriut/ Një marrëveshje në epokën e nacionalizmit?

para 8 muajve - Lexo

Nga Valbona Zeneli/ NATO e mbajti premtimin për të mbajtur derën e saj hapur. Dy ditë më parë, vendi i vogël në Ballkanin Perëndimor, Maqedonia e Veriut, u ftua zyrtarisht që të bëhej anëtarja 30-të e...

Kryeministri grek përplaset me opozitën për Shqipërinë

para 8 muajve - Koha Jone

Votimi i protokollit të anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut në parlamentin grek u parapri nga debate maratonë me tone të ashpra mes mazhorancës dhe opozitës. Kryeministri Tsipras akuzoi opozitën...

Tsipras pyet opozitën: Pse nuk doni ti përmirësojmë marrëdhëniet me Shqipërinë?

para 8 muajve - Sot News

Kryeministri Aleksis Tsipras akuzoi opozitën se nuk ka një qëndrim të qartë për politikën e jashtme me vendet fqinje, por vetëm përpiqet të pengojë anëtarësimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE....

Aleksis Tsipras akuzon opozitën: Pse na thoni të mos përmirësojmë marrëdhëniet me Shqipërinë?

para 8 muajve - Gazeta Tema

Votimi i protokollit të anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut në parlamentin grek u parapri nga debate maratonë me tone të ashpra mes mazhorancës dhe opozitës. Kryeministri Tsipras akuzoi opozitën...

Tsipras-opozitës: Pse na thoni të mos përmirësojmë marrëdhëniet me Shqipërinë?

para 8 muajve - Shenja

Votimi i protokollit të anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut në parlamentin grek u parapri nga debate maratonë me tone të ashpra mes mazhorancës dhe opozitës. Kryeministri Tsipras akuzoi opozitën...

Tsipras-opozitës: Pse na thoni të mos përmirësojmë marrëdhëniet me Shqipërinë?

para 8 muajve - Lexo

Votimi i protokollit të anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut në parlamentin grek u parapri nga debate maratonë me tone të ashpra mes mazhorancës dhe opozitës. Kryeministri Tsipras akuzoi opozitën...

Tsipras sulmon Micotakis: Një veto ndaj Shqipërisë për në BE, kundër interesit kombëtar grek!

para 8 muajve - Java News

Votimi i protokollit të anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut në parlamentin grek u parapri nga debate maratonë me tone të ashpra mes mazhorancës dhe opozitës. Kryeministri Tsipras akuzoi opozitën...

Një kapitull i ri për një Maqedoni “të re” të Veriut

para 8 muajve - Koha.mk

Maqedonia e ardhshme e Veriut dhe NATO nënshkruan një pakt “historik” që hap portën për anëtarësim të plotë në aleancë. Mund të jetë fillimi i një historie suksesi në Ballkanin Perëndimor Nga Boris GEORGIEVSKI...

Tsipras pyet opozitën: Pse nuk doni ti përmirësojmë marrëdhëniet me Shqipërinë?

para 8 muajve - Arbresh

Kryeministri grek Aleksis Tsipras akuzoi opozitën se nuk ka një qëndrim të qartë për politikën e jashtme me vendet fqinje, por vetëm përpiqet të pengojë anëtarësimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në...

REAGIME PAS MIRATIMIT TË PROTOKOLLIT OPOZITA GREKE KUNDËR, BULLGARIA NA DËSHIRON MIRËSEARDHJE

para 8 muajve - TV21

Me ratifikimin e mbrëmshëm të Protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO, pala greke e plotësoi obligimin e saj të dytë në pajtueshmëri me Marrëveshjen e Prespës, marrëveshje kjo e cila në Greqi...

MPJ: Brenda disa ditësh do të nisë përdorimi i emrit Maqedonia Veriore

para 8 muajve - Flaka

Pas ratifikimit në parlamentin grek të protokolit për anëtarësimin e vendit në NATO janë realizuar të gjitha kushteve ligjore për hyrjen në fuqi të marrëveshjes përfundimtare dhe amendamenteve kushtetuese,...

Greqia, vendi i parë që ratifikon protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

para 8 muajve - Koha.net

Parlamenti i Greqisë ratifikoi të premten protokollin për anëtarësimin e fqinjit të saj verior në aleancën e NATO-s, që u nënshkrua të mërkurën në Bruksel nga përfaqësuesit e 29 vendeve anëtare të Aleancës....

Zaharieva: Bullgaria ka interes nga pranimi i Maqedonisë në NATO dhe BE

para 8 muajve - Vizion Plus

Bullgaria pritet që të jetë një nga vendet e para që do të miratojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO, sepse është me interes kombëtar për Bullgarinë, tha m Ministrja e Jashtme bullgare...

NATO, Shkupi e Athina do të këmbejnë notat verbale

para 8 muajve - Alsat-M

Pasi Greqia ratifikoi Protokollin për anëtarësim e Maqedonisë në NATO, dy vendet fqinje fillojnë edhe procedurat që vendi, të bëhet anëtare e plotë e Aleancës Veri-Atlantike. Fillimisht, Greqia dhe Maqedonia,...

Anëtarësimi në NATO, Shkupi e Athina do të këmbejnë notat verbale

para 8 muajve - Aktuale

Pasi Greqia ratifikoi Protokollin për anëtarësim e Maqedonisë në NATO, dy vendet fqinje fillojnë edhe procedurat që vendi, të bëhet anëtare e plotë e Aleancës Veri-Atlantike. Fillimisht, Greqia dhe Maqedonia,...

Greqia miratoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

para 8 muajve - Albinfo

Parlamenti i Greqisë ka miratuar mbrëmë me 153 vota pro dhe 140 kundër protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO, transmeton albinfo.ch . Pas miratimit në Parlament, Greqia do të duhet të njoftojë...

Zaev: Me krenari themi se ne jemi NATO, shkojmë drejt suksesit të garantuar

para 8 muajve - InfoMagazin

Pas miratimit të Protokollit për anëtarësimit e Maqedonisë në NATO në Kuvendin grek, kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij në rrjetin social Facebook ka përshëndetur veprimin e deputetëve grek. Miku...

Cipras akuzon opozitën: Pse na thoni të mos përmirësojmë marrëdhëniet me fqinjët!?

para 8 muajve - Zhurnal

Athinë, 9 shkurt - Votimi i protokollit të anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut në parlamentin grek u parapri nga debat maratonë me tone të ashpra mes mazhorancës dhe opozitës. Kryeministri Tsipras...

Tsipras akuzon opozitën: Pse na thoni të mos përmirësojmë marrëdhëniet me Shqipërinë?

para 8 muajve - Vizion Plus

Votimi i protokollit të anëtarësimit në NATO të maqedonisë së veriut në parlamentin grek u parapri nga debat maratonë me tone të ashpra mes mazhorancës dhe opozitës. Kryeministri Tsipras akuzoi opozitën...

Buçkovski: Fillon era e re për Maqedoninë ndërsa Zaev dhe Cipras kanë bërë mrekulli

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 9 shkurt - “Fillon era e re për Maqedoninë”, deklaroi ish kryeministri Vllado Buçkovski në “BNR”. Kjo deklaratë erdhi pasi që Maqedonia e nisi rrugën drejt NATO-s, me ermin e ri Republika e Maqedonisë...

Tsipras akuzon opozitën: Pse na thoni të mos përmirësojmë marrëdhëniet me Shqipërinë?

para 8 muajve - Lajm

Votimi i protokollit të anëtarësimit në NATO të maqedonisë së veriut në parlamentin grek u parapri nga debat maratonë me tone të ashpra mes mazhorancës dhe opozitës. Kryeministri Tsipras akuzoi opozitën...

Tsipras akuzon opozitën: Pse na thoni të mos përmirësojmë marrëdhëniet me Shqipërinë?

para 8 muajve - Flaka

Votimi i protokollit të anëtarësimit në NATO të maqedonisë së veriut në parlamentin grek u parapri nga debat maratonë me tone të ashpra mes mazhorancës dhe opozitës. Kryeministri Tsipras akuzoi opozitën...

Buçkovski: Fillon era e re për Maqedoninë ndërsa Zaev dhe Cipras kanë bërë mrekulli

para 8 muajve - Aktuale

“Fillon era e re për Maqedoninë”, deklaroi ish kryeministri Vllado Buçkovski në “BNR”. Kjo deklaratë erdhi pasi që Maqedonia e nisi rrugën drejt NATO-s, me ermin e ri Republika e Maqedonisë së Veriut....

Greqia miraton protokollin e NATO-s, kërcënon opozita

para 8 muajve - KDPolitik

Parlamenti i Greqisë ratifikoi të premten protokollin për anëtarësimin e fqinjit të saj verior në aleancën e NATO-s, që u nënshkrua të mërkurën në Bruksel nga përfaqësuesit e 29 vendeve anëtare të Aleancës,...

Buçkovski: Fillon era e re për Maqedoninë ndërsa Zaev dhe Cipras kanë bërë mrekulli

para 8 muajve - Fakti Ditor

“Fillon era e re për Maqedoninë”, deklaroi ish kryeministri Vllado Buçkovski në “BNR”. Kjo deklaratë erdhi pasi që Maqedonia e nisi rrugën drejt NATO-s, me ermin e ri Republika e Maqedonisë së Veriut....

Buçkovski: Fillon era e re për Maqedoninë ndërsa Zaev dhe Cipras kanë bërë mrekulli

para 8 muajve - Fol

“Fillon era e re për Maqedoninë”, deklaroi ish kryeministri Vllado Buçkovski në “BNR”. Kjo deklaratë erdhi pasi që Maqedonia e nisi rrugën drejt NATO-s, me ermin e ri Republika e Maqedonisë së Veriut....

Buçkovski: Fillon era e re për Maqedoninë ndërsa Zaev dhe Cipras kanë bërë mrekulli

para 8 muajve - Lajm

“Fillon era e re për Maqedoninë”, deklaroi ish kryeministri Vllado Buçkovski në “BNR”. Kjo deklaratë erdhi pasi që Maqedonia e nisi rrugën drejt NATO-s, me ermin e ri Republika e Maqedonisë së Veriut....

Tsipras akuzon opozitën: Pse na thoni të mos përmirësojmë marrëdhëniet me Shqipërinë?

para 8 muajve - Pa censure

Votimi i protokollit të anëtarësimit në NATO të maqedonisë së veriut në parlamentin grek u parapri nga debat maratonë me tone të ashpra mes mazhorancës dhe opozitës. Kryeministri Tsipras akuzoi opozitën...

Buçkovski: Zaev dhe Cipras kanë bërë mrekulli

para 8 muajve - InfoMagazin

“Fillon era e re për Maqedoninë”, deklaroi ish kryeministri Vllado Buçkovski në “BNR”. Kjo deklaratë erdhi pasi që Maqedonia e nisi rrugën drejt NATO-s, me ermin e ri Republika e Maqedonisë së Veriut,...

Zaharieva: Shpresoj që Bullgaria në mesin e shteteve të parave do ta ratifikojë Marrëveshjen e Prespës

para 8 muajve - InfoMagazin

“Shpresoj që Bullgaria do të jetë një ndër shtetet e para që do ta ratifikojë Marrëveshjen e Prespës për hyrje të Maqedonisë në NATO, pasi që është në interes nacional për Bullgarinë”, deklaroi ministrja...

“Shpresoj që Bullgaria në mesin e shteteve të parave do ta ratifikojë Marrëveshjen e Prespës”

para 8 muajve - Gazeta Observer

“Shpresoj që Bullgaria do të jetë një ndër shtetet e para që do ta ratifikojë Marrëveshjen e Prespës për hyrje të Maqedonisë në NATO, pasi që është në interes nacional për Bullgarinë”, deklaroi ministrja e Punëve të Jashtme të

NJË KAPITULL I RI PËR NJË MAQEDONI “TË RE” TË VERIUT

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Maqedonia e ardhshme e Veriut dhe NATO nënshkruan një pakt “historik” që hap portën për anëtarësim të plotë në aleancë. Mund të jetë fillimi i një historie suksesi në Ballkanin Perëndimor, komenton Boris...

Një kapitull i ri për një Maqedoni “të re” të Veriut

para 9 muajve - InfoMagazin

Boris Georgievski/ Maqedonia e ardhshme e Veriut dhe NATO nënshkruan një pakt “historik” që hap portën për anëtarësim të plotë në aleancë. Mund të jetë fillimi i një historie suksesi në Ballkanin Perëndimor,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK