http://kariera.mk

BREXIT po godet investimet britanike

para 6 muajve - Telegrafi

Ekonomia e Britanisë së Madhe u ngadalësua në tremujorin e katërt të 2018-së, duke e çuar rritjen ekonomike në nivelin më të ulët në gjashtë vite. Shqetësimet lidhur me BREXIT-in kanë goditur investimet...

Ish-kryeministri Blair: Askush nuk është përgjegjës për një BREXIT pa marrëveshje

para 6 muajve - Telegrafi

Ndërkohë që po afrohet data 29 mars, koha e caktuar për daljen zyrtare të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, shqetësimet për një BREXIT pa marrëveshje dominuan debatet politike. Një bllokadë midis...

Gjermania, gjiganti i eksporteve që shkakton probleme

para 6 muajve - Alsat-M

Në pjesën më të madhe të dekadës së kaluar, Gjermania ka qenë një rast përjashtimi i dobësisë ekonomike që përfshiu pjesën tjetër të Europës, shkruan The Economist. Mbështetur në disa prej të dhënave të...

Ish-kryeministri Blair: Askush nuk është përgjegjës për një BREXIT pa marrëveshje

para 6 muajve - Sovrani

Ndërkohë që po afrohet data 29 mars, koha e caktuar për daljen zyrtare të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, shqetësimet për një BREXIT pa marrëveshje dominuan debatet politike. Një bllokadë midis...

Ish-kryeministri Blair: Askush nuk është përgjegjës për një BREXIT pa marrëveshje

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ndërkohë që po afrohet data 29 mars, koha e caktuar për daljen zyrtare të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, shqetësimet për një BREXIT pa marrëveshje dominuan debatet politike. Një bllokadë midis...

Tërheqja e Britanisë nga BE-ja mund t’i kushtojë Gjermanisë 100 mijë vende pune

para 6 muajve - Albinfo

Tërheqja e Britanisë nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje mund t’i kushtojë Gjermanisë 100.000 vende pune, sipas një sondazhi të publikuar nga gazeta “Welt am Sonntag”, shkruan albinfo.ch. “Në asnjë...

Brexit vë në rrezik 100 mijë vende pune në Gjermani

para 6 muajve - Alsat-M

Një Brexit pa marrëveshje mund të vë në rrezik 100 mijë vende pune në Gjermani, veçanërisht punëtorët e industrisë së makinave. Rreth 15 mijë punë gjermane varën nga eksporti i makinve në Britani, duke...

Gjermania, eksportuesi që shkakton probleme

para 6 muajve - 24 ore

A po i vjen fundi i dekadës së artë të Gjermanisë? Biznesi gjerman është i paqëndrueshëm si pasojë e tensioneve gjeopolitike Në pjesën më të madhe të dekadës së kaluar, Gjermania ka qenë një rast përjashtimi...

Një Brexit pa marrëveshje, kërcënim për punën e 10,000 gjermanëve

para 6 muajve - Te Sheshi

Tërheqja e Britanisë nga Bashkimi Europian pa një marrëveshje, mund t’i kushtonte Gjermanisë 10,000 vende pune, paralajmëruan ekonomistët në një anketë të publikuar në gazetën Welt am Sonntag. Është një...

Brexit vë në rrezik 100 mijë vende pune në Gjermani

para 6 muajve - Aktuale

Një Brexit pa marrëveshje mund të vë në rrezik 100 mijë vende pune në Gjermani, veçanërisht punëtorët e industrisë së makinave. Rreth 15 mijë punë gjermane varën nga eksporti i makinave në Britani, duke...

Brexit vë në rrezik 100 mijë vende pune në Gjermani

para 6 muajve - Infokusi

Një Brexit pa marrëveshje mund të vë në rrezik 100 mijë vende pune në Gjermani, veçanërisht punëtorët e industrisë së makinave. Rreth 15 mijë punë gjermane varën nga eksporti i makinve në Britani, duke...

Brexit vë në rrezik 100 mijë vende pune në Gjermani

para 6 muajve - Gazeta Observer

Një Brexit pa marrëveshje mund të vë në rrezik 100 mijë vende pune në Gjermani, veçanërisht punëtorët e industrisë së makinave. Rreth 15 mijë punë gjermane varën nga eksporti i makinve në Britani, duke...

Rritet rreziku i rënies ekonomike të Britanisë së Madhe pas BREXIT-it

para 6 muajve - Telegrafi

Ekonomia e Britanisë së Madhe pritet të hyjë në një zonë rreziku gjatë 12-muajve të vitit të ardhshëm. Paralajmërimi ka ardhur nga ekonomistët, të cilët përmes një sondazhi të Bloomberg kanë tërhequr vërejtjen...

Rritet rreziku i rënies ekonomike të Britanisë së Madhe pas BREXIT-it

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ekonomia e Britanisë së Madhe pritet të hyjë në një zonë rreziku gjatë 12-muajve të vitit të ardhshëm. Paralajmërimi ka ardhur nga ekonomistët, të cilët përmes një sondazhi të Bloomberg kanë tërhequr vërejtjen...

Gjermania, eksportuesi që shkakton probleme

para 6 muajve - Gazeta Tema

A po i vjen fundi i dekadës së artë të Gjermanisë? Biznesi gjerman është i paqëndrueshëm si pasojë e tensioneve gjeopolitike Në pjesën më të madhe të dekadës së kaluar, Gjermania ka qenë një rast përjashtimi...

Gjermania, eksportuesi që shkakton probleme

para 6 muajve - Gazeta Tema

A po i vjen fundi i dekadës së artë të Gjermanisë? Biznesi gjerman është i paqëndrueshëm si pasojë e tensioneve gjeopolitike Në pjesën më të madhe të dekadës së kaluar, Gjermania ka qenë një rast përjashtimi...

Epoka e artë ekonomike në Gjermani mbaroi

para 6 muajve - Java News

The Economist Bota këto vite ka parë vetëm një ekonomi të suksesshme gjermane. Një dekadë më parë, gjatë krizës financiare, u humbën shumë pak vende pune, ndryshe nga vendet e tjera ku papunësia u rrit....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK