http://kariera.mk

Vendimi për Dritan Dajtin, “distancohet” një nga gjyqtarët

para 6 muajve - Gazeta Tema

Një prej 5 anëtarëve të trupës gjyqësore që dha vendimin për Dritan Dajtin ka publikuar në rrjetet sociale faqen e fundit të vendimit që sipas tij tregon se dy nga gjyqtarët e Apelit të Krimeve të Rënda...

Ulja e dënimit për Dritan Dajtin, si votuan 5 gjyqtarët

para 6 muajve - Zhurnal

Tiranë, 11 shkurt - Pak ditë pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për heqjen e dënimit me burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin, zbulohen edhe vendimet pro dhe kundër të gjyqtarëve....

Ja si votuan gjyqtarët për vendimin ndaj Dritan Dajtit

para 6 muajve - Shekulli

Vendimi i dënimit me 25 vite burg për Dritan Dajtin nga Apeli i Krimeve të Rënda, nuk ka qenë unanim. Trupa gjykuese e përbërë nga 5 gjyqtarë të ardhur nga Gjykatat e Apelit në rrethe kanë dhënë vendimin...

Mungon avokati, Apeli shtyn seancën për ish-gjyqtarin Shkëlqim Miri

para 6 muajve - Koha Jone

Gjykata e Apelit ka shtyrë seancën ndaj ish-gjyqtarit, Shkëlqim Miri. Shkak është bërë mungesa e avokatit mbrojtës. Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi me 2 vjet e 6 muaj burg gjyqtarin e Apelit Shkëlqim...

Ulja e dënimit për Dritan Dajtin, si votuan 5 gjyqtarët

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Pak ditë pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për heqjen e dënimit me burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin, zbulohen edhe vendimet pro dhe kundër të gjyqtarëve. Trupa gjykuese që dha...

Pro dhe kundër/Gjyqtari publikon vendimin, kush ia lehtësoi dënimin Dajtit

para 6 muajve - Opinion

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda vendosi disa ditë më parë dënimin me 25 vite burg të Dritan Dajtit, i akuzuar për vrasjen e katër policëve në muajin gusht të vitit 2009 në Durrës, duke e shpëtuar...

I bënë ballë presionit të Dritan Dajtit, kush janë dy gjyqtarët që votuan pjesërisht kundër ndryshimit të vendimit për dënimin e përjetshëm

para 6 muajve - Sot News

Fuat Vjerdha dhe Lindita Hoxha janë dy gjyqtarët që në media po thuhet se i bënë ballë Dritan Dajtit. Gjykata e Apelit te Krimet e Rënda ka rrëzuar tri ditë më parë dënimin me burgim të përjetshëm për...

Vendimi: Dy gjyqtarë ishin kundër heqjes së “burgut përjetë” për Dritan Dajtin

para 6 muajve - Koha Jone

Nuk ka qenë unanim vendimi i trupës gjykese të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për të ndryshuar vendimin e Gjykatës më poshtë për Dritan Dajtin duke e shpëtuar këtë të fundit nga dënimi me burg...

Zbardhet vendimi/ Ja kush ishin gjyqtarët që votuan kundër uljes së dënimit për Dajtin

para 6 muajve - Vizion Plus

Gjykata e Apelit vendosi të premten pranimin e kërkesës së Dritan Dajtit për gjykim të shkurtuar duke i hequr këtij të fundit dënimin e dhënë nga shkalla e parë me burgim të përjetshëm dhe duke e dënuar...

Shtyhet seanca për ish-gjyqtarin Shkëlqim Miri, mungon avokati

para 6 muajve - Shekulli

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda ka shtyrë seancën ndaj ish-gjyqtarit Shkëlqim Miri. Shkak është bërë mungesa e avokatit mbrojtës. Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi me 2 vjet e 6 muaj burg gjyqtarin...

Zbardhet vendimi, kush votoi pro dhe kundër burgimit përjetë të Dritan Dajtit

para 6 muajve - Gazeta Express

Zbardhet vendimi i trupës gjykuese të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin. Gjyqtari Fuat Vjerdha ka publikuar në profilin e tij në facebook faqen e fundit të këtij vendimi ku mbajnë...

”Dajti”/I shpëtoi burgimit të përjetshëm, ja gjyqtarët që firmosën vendimin

para 6 muajve - Koha Jone

Pak ditë më parë, ekzekutori i katër policëve, Dritan Dajti fitoi gjykim të shkurtuar nga Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda, duke i shpëtuar burgimit të përjetshëm. Trupi gjykues ka pranuar kërkesën...

Vendimi/ Ja si votuan pesë gjyqtarët për Dritan Dajtin

para 6 muajve - BalkanWeb

Tre ditë më parë Apeli i Krimeve të Rënda vendosi të heqë burgimin e përjetshëm për Dritan Dajtin dhe dënimin e tij vetëm me 25 vite burg për akuzën e vrasjes së katër policëve pranë plazhit “Iliria” në...

Sulmet e forta politike, s’duron gjyqtari nxjerr vendimin për Dritan Dajtin: Ja kush ishin 2 njerëzit e vetëm të drejtësisë që votuan kundër (DOKUMENT)

para 6 muajve - Sot News

Gjykata e Apelit te Krimet e Rënda ka rrëzuar tri ditë më pare dënimin me burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin, i dënuar për vrasjen e katër efektivëve të policisë në Durrës. Kjo ka revoltuar mbarë opinionin...

Si votuan gjyqtarët që "liruan" Dritan Dajtin për vrasjen e 4 policëve

para 6 muajve - Albeu

Ka shkaktuar një tërmet të vërtetë vendimi i pesë gjyqtarëve të Apelit për t'i mundësuar Dritan Dajtit gjykim të shkurtuar, i cili e çon atë në një dënim maksimumi 25 vite burg për vrasjen e katër policëve...

Vendimi/ Ulja e dënimit ndaj Dritan Dajtit, ja si votuan pesë gjyqtarët

para 6 muajve - Java News

Nuk ka qenë unanim vendimi i trupës gjykese të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për të ndryshuar vendimin e Gjykatës më poshtë për Dritan Dajtin duke e shpëtuar këtë të fundit nga dënimi me burg...

Gjyqtari “distancohet” nga vendimi për Dajtin

para 6 muajve - Respublica

Një prej 5 anëtarëve të trupës gjyqësore që dha vendimin për Dritan Dajtin ka publikuar në rrjetet sociale faqen e fundit të vendimit që sipas tij tregon se dy nga gjyqtarët e Apelit të Krimeve të Rënda...

Ulja e dënimit për Dritan Dajtin, ja si votuan 5 gjyqtarët

para 6 muajve - PortaliOnline

Pak ditë pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për heqjen e dënimit me burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin, zbulohen edhe vendimet pro dhe kundër të gjyqtarëve. Trupa gjykuese që dha...

Shtyhet seanca për ish-gjyqtarin Shkëlqim Miri, mungon avokati

para 6 muajve - LajmiFundit

Gjykata e Apelit ka shtyrë seancën ndaj ish-gjyqtarit, Shkëlqim Miri. Shkak është bërë mungesa e avokatit mbrojtës. Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi me 2 vjet e 6 muaj burg gjyqtarin e Apelit Shkëlqim...

Vendimi/ Si votuan pesë gjyqtarët për Dritan Dajtin

para 6 muajve - LajmiFundit

Tre ditë më parë Apeli i Krimeve të Rënda vendosi të heqë burgimin e përjetshëm për Dritan Dajtin dhe dënimin e tij vetëm me 25 vite burg për akuzën e vrasjes së katër policëve pranë plazhit “Iliria” në...

Tiranё: Ministrat Gjonaj dhe Lleshaj reaguan pёr dёnimin e Dajtit

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Dy ministra tё qeverisё shqiptare reaguan me tone tё ashpra kundёr vendimit tё Gjykatёs sё Apelit tё Krimeve tё Rёnda pёr dёnimin me 25 vjet burgim ndaj Dritan Dajtit pas vrasjes sё 4 policёve. Ministri...

Tiranё: Ministrat Gjonaj dhe Lleshaj reaguan pёr dёnimin e Dajtit

para 6 muajve - 24 ore

Dy ministra tё qeverisё shqiptare reaguan me tone tё ashpra kundёr vendimit tё Gjykatёs sё Apelit tё Krimeve tё Rёnda pёr dёnimin me 25 vjet burgim ndaj Dritan Dajtit pas vrasjes sё 4 policёve. Ministri...

”Dritan Dajti”, Gjonaj-Lleshaj: Gjyqtarët meritojnë burgun

para 6 muajve - Koha Jone

Qeveria shprehet e skandalizuar nga vendimi i gjyqtarëve të Apelit, që i hoqën 4 dënime me burg përjetë Dritan Dajtit. Qeveria kërkon nga Gjykata e Lartë rrëzimin e vendimit të Gjykatës së Apelit të Krimeve...

Lleshaj: Vendimi për uljen e dënimit të Dritan Dajtit – kriminal

para 6 muajve - Illyria

Tiranë, 10 shkurt 2019 – Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të Gjykatës së Apelit që Dritan Dajtit, të dënuar për vrasjen e 4 policëve, t’ia zbusë vendimin...

Kush është Dritan Dajti? Nga vrasja e biznesmenit në 99-ën, aratisja nga gjykata dhe masakra në plazhin e Durrësit

para 6 muajve - Java News

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda e dënoi Dritan Dajtin me burgim të përjetshëm, por njëkohësisht i pranoi atij edhe kërkesën për gjykim të shkurtuar, duke i dhënë mundësinë të kryejë vetëm 25 vjet...

Apeli shpëtoi Dajtin nga “Burgu i përjetshëm”, ja si do veprojë Prokuroria

para 6 muajve - Opinion

Një ditë pas vendimit të marrë nga Gjykata e Apelit për Krime të Rënda, e cila  pranoi gjykimin e shkurtuar, duke dënuar në total me 25 vite burg Dritan Dajtin për vrasjen e 4 policëve në gusht të vitit...

Mirazhi i drejtësisë dhe saga Dritan Dajti, njeriu që kërcënoi hapur gjyqtarë e prokurorë

para 6 muajve - Gazeta Tema

Pak para orës 14:00 të 7 korrikut 2009, pushuesit në afërsi të pistës “Iliria” në zonën e Durrësit u tronditën nga një seri të shtënash me armë zjarri. Pak minuta më vonë u mësua se bëhej fjalë për një...

Mirazhi i drejtësisë dhe saga Dritan Dajti, njeriu që kërcënoi hapur gjyqtarë e prokurorë

para 6 muajve - Lexo

Pak para orës 14:00 të 7 korrikut 2009, pushuesit në afërsi të pistës “Iliria” në zonën e Durrësit u tronditën nga një seri të shtënash me armë zjarri. Pak minuta më vonë u mësua se bëhej fjalë për një...

Prokuroria: Rekurs për heqjen e dënimit ndaj Dritan Dajtit, por s`ka Gjykatë të Lartë

para 6 muajve - LajmiFundit

Prokuroria e Apelit për Krimet e Rënda pritet t’i bëjë rekurs dënimit me 25 vite burgim të Dritan Dajtit nga Gjykata e Apelit. Por pavaresisht ketij deklarimi ajo qe duhet thene se rekursin se paku deri...

Ende s’kanë kaluar “sitën” e vettingut, kush janë gjyqtarët që ‘liruan’ Dritan Dajtin?

para 6 muajve - Gazeta Shqip

“Sapo u afruan te mjeti, efektivi Fatos Xhani ka hapur derën e parë të shoferit dhe me thirrjen ‘Ndal!’, policia i është drejtuar personit që ndodhej në sediljen e pasme të mjetit. Menjëherë, nga ana e...

Prokuroria rekurs për dënimin e Dritan Dajtit

para 6 muajve - Albeu

Dritan Dajti , i cili në vitin 2009 vrau katër policië është dënuar me 25 vite burgim nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda . Gjyqatrët të cilët kanë vendosur që të pranohet gjykimi i shkurtuar janë...

Kush janë gjyqtarët që "liruan" Dritan Dajtin, ende pa kaluar Vetting-un

para 6 muajve - Albeu

“Sapo u afruan te mjeti, efektivi Fatos Xhani ka hapur derën e parë të shoferit dhe me thirrjen ‘Ndal!’, policia i është drejtuar personit që ndodhej në sediljen e pasme të mjetit. Menjëherë, nga ana e...

Gjyqtarët që “liruan” Dritan Dajtin, nga Shkodra e Vlora. Ende s’janë kontrolluar nga vettingu

para 6 muajve - Gazeta Tema

“Sapo u afruan te mjeti, efektivi Fatos Xhani ka hapur derën e parë të shoferit dhe me thirrjen ‘Ndal!’, policia i është drejtuar personit që ndodhej në sediljen e pasme të mjetit. Menjëherë, nga ana e...

Gjyqtarët që “liruan” Dritan Dajtin, nga Shkodra e Vlora. Ende s’janë kontrolluar nga vettingu

para 6 muajve - Gazeta Tema

“Sapo u afruan te mjeti, efektivi Fatos Xhani ka hapur derën e parë të shoferit dhe me thirrjen ‘Ndal!’, policia i është drejtuar personit që ndodhej në sediljen e pasme të mjetit. Menjëherë, nga ana e...

I shpëtoi burgut përjetë? Prokuroria do bëjë rekurs për Dritan Dajtin

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Duket se saga e Dritan Dajtit me drejtësinë shqiptare nuk ka përfunduar te vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda që i ndryshoi dënimin, duke e shpëtuar nga burgimi i përjetshëm. Kjo pasi, burime...

Gjyqtarët që “liruan” Dritan Dajtin, nga Shkodra e Vlora. Ende s’janë kontrolluar nga vettingu

para 6 muajve - Top Channel

“Sapo u afruan te mjeti, efektivi Fatos Xhani ka hapur derën e parë të shoferit dhe me thirrjen ‘Ndal!’, policia i është drejtuar personit që ndodhej në sediljen e pasme të mjetit. Menjëherë, nga ana e...

Gjyqtarët që “liruan” Dajtin, ende s’janë kontrolluar nga Vetting-u

para 6 muajve - Koha Jone

“Sapo u afruan te mjeti, efektivi Fatos Xhani ka hapur derën e parë të shoferit dhe me thirrjen ‘Ndal!’, policia i është drejtuar personit që ndodhej në sediljen e pasme të mjetit. Menjëherë, nga ana e...

Gjyqtarët që “liruan” Dritan Dajtin, ende s’janë kontrolluar nga vettingu

para 6 muajve - Lexo

“Sapo u afruan te mjeti, efektivi Fatos Xhani ka hapur derën e parë të shoferit dhe me thirrjen ‘Ndal!’, policia i është drejtuar personit që ndodhej në sediljen e pasme të mjetit. Menjëherë, nga ana e...

"Burgu përjetë i Dritan Dajtit u kthye në 25 vite", zbulohet lëvizja e prokurorisë

para 6 muajve - Sot News

Prokuroria thotë se do të bëjë rekurs vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda e cila i hoqi dënimin me burg për jetë për Dritan Dajtin pranoi gjykimin e shkurtuar për Dajtin, e dënoi me 25 vite...

Nga burg përjetë iu konvertua në 25 vite, Prokuroria apelon dënimin për Dritan Dajtin

para 6 muajve - Shekulli

Prokuroria për Krime të Rënda do të bëjë rekurs vendimin e Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda, për heqjen e dënimit me burgim të përjetshëm ndaj Dritan Dajtit. Apeli i Krimeve e dënoi Dajtin me 25 vite...

Vendimi për Dajtin, prokuroria do të bëjë rekurs

para 6 muajve - Koha Jone

Prokuroria thotë se do të bëjë rekurs vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda e cila i hoqi dënimin me burg për jetë për Dritan Dajtin pranoi gjykimin e shkurtuar për Dajtin, e dënoi me 25 vite...

"Burgu përjetë i Dritan Dajtit u kthye në 25 vite", prokuroria bën rekurs

para 6 muajve - Gazeta Express

Prokuroria thotë se do të bëjë rekurs vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda e cila i hoqi dënimin me burg për jetë për Dritan Dajtin pranoi gjykimin e shkurtuar për Dajtin, e dënoi me 25 vite...

Dritan Dajti, vendimi i gjyqtarëve, vettingu, dinamika e masakrës ndaj policëve

para 6 muajve - Java News

“Sapo u afruan te mjeti, efektivi Fatos Xhani ka hapur derën e parë të shoferit dhe me thirrjen ‘Ndal!’, policia i është drejtuar personit që ndodhej në sediljen e pasme të mjetit. Menjëherë, nga ana e...

Gjyqtarët që “liruan” Dritan Dajtin, nga Shkodra e Vlora. Ende s’kanë kaluar vettingun

para 6 muajve - LajmiFundit

“Sapo u afruan te mjeti, efektivi Fatos Xhani ka hapur derën e parë të shoferit dhe me thirrjen ‘Ndal!’, policia i është drejtuar personit që ndodhej në sediljen e pasme të mjetit. Menjëherë, nga ana e...

“Burgu përjetë i Dritan Dajtit u kthye në 25 vite”, prokuroria bën rekurs

para 6 muajve - Gazeta Observer

Prokuroria thotë se do të bëjë rekurs vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda e cila i hoqi dënimin me burg për jetë për Dritan Dajtin pranoi gjykimin e shkurtuar për Dajtin, e dënoi me 25 vite...

25 vite dënim dhe pse u mori jetën 4 policëve, prokuroria merr vendimin e fundit për Dajtin

para 6 muajve - LajmiFundit

Prokuroria thotë se do të bëjë rekurs vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda e cila i hoqi dënimin me burg për jetë për Dritan Dajtin pranoi gjykimin e shkurtuar për Dajtin, e dënoi me 25 vite...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK