http://kariera.mk

Jo vetëm Piatek dhe Paqueta, ja kush dha maksimumin mbrëmë për Milanin

para 8 muajve - OraInfo

AC Milan mundi Cagliari 3-0 dje në San Siro në ndeshjen e Serie A të raundit dhe u kthye në vendin e katërt në renditje. Kuqezinjtë kanë pasur një performancë pozitive në përgjithësi, e sidomos shkëlqyen...

Sarri rrezikon shkarkimin

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajnerit italian mund t’i kushtojë shtrenjtë humbja e thellë prej 6:0 nga Manchester City Humbja e thellë nga Manchester City mund t’i kushtojë shtrenjtë Maurizio Sarrit, shkruan Gazeta Express. Sipas...

Maurizio Sarri: Nuk kam kontaktuar me Roman Abramoviqin

para 8 muajve - Klan Kosova

Maurizio Sarri ka thënë se do ishte i lumtur të pranonte një telefonatë nga pronari i Chelseas, Roman Abramoviq. Këto komente Sarri i bëri pas humbjes së thellë që pësoi nga skuadra Manchester City me...

Leonardo gjen transferin e ri të verës, ai është një super lojtar

para 8 muajve - OraInfo

Gjiganti italian Milan synon të nënshkruajë me një lojtar të krahut të majtë gjatë tregut të transferimit të janarit, por përfundimisht, nuk u gjet asnjë i përshtatshëm dhe i disponueshëm që do të kishte...

Kampionat i ri por zakon i vjetër për Ronaldon, portugezi vendos rekord në Serie A

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kristiano Ronaldo u transferua me shumë bujë këtë verë nga Real Madridi drejt Juventusit duke habitur jo pak me zgjedhjen e tij. Të shumtë ishin ata që mendonin se ylli portugez nuk do të arrinte të përshtatej...

Nuk ndodhte prej 28 vitesh, Sarri i vendos “vulën e turpit” vetes dhe klubit

para 8 muajve - Koha.mk

Chelsea u mund 6-0 nga Manchester City, duke zhgënjyer totalisht. Ky ishte rezultati më i keq për blutë e Londrës, në çdo garë, që nga prilli i vitit 1991. Pra, kishte plot 28 vite, që skuadra nga “Stamford...

Ronaldo shënon dhe shërben, Juve mposht Sassuolon dhe “vret” garën për titull

para 8 muajve - Lajm

Juventusi fiton 0-3 në fushën e Sassuolos, shkon +11 pikë nga Napoli dhe praktikisht nuk gjen rivalë për titullin e Serisë, trofe që e ka fituar në 7 sezonit e fundit. Sami Khedira në pjesën e parë dhe...

Vjen goli i parë i Paquetas, Milani nuk bën “shaka” me Cagliarin

para 8 muajve - Lajm

Milani fitoi thellë 3-0 me Cagliarin në “San Siro”, duk eu ngjitur shumë shpejt në vendin e katërt në Serinë, pozicion që e humbi që me fitoren e Lazios 1-0 me Empolin. Kuqezinjtë u shfaqën me grintë e...

Sarri i turpëruar apo i zemëruar? Nuk i jep dorën Guardiolës

para 8 muajve - Lajm

Maurizio Sarri nuk ka mundur ta kapërdijë turpërimin që Manchester City i bëri Chelea-t në “Etihad”, duke e mposhtur me rezultatin e thellë 6-0. Në fund të sfidës, sapo gjyqtari vërshëlleu tri herë, Guardiola...

Milan në Champions League? Elliott harxhoi një “mal me para”

para 8 muajve - OraInfo

Rossonerët nuk heqin dorë nga Champions League. Duke pritur për ndeshjen e madhe në Bergamo javën e ardhshme, rossonerët nuk patën problem me Cagliari të riftoi vendin e 4 në Seria A,përcjell ORAinfo....

Nuk ndodhte prej 28 vitesh, Sarri i vendos “vulën e turpit” vetes dhe Chelsea

para 8 muajve - GazetaBlic

Chelsea u mund 6-0 nga Manchester City, duke zhgënjyer totalisht. Ky ishte rezultati më i keq për blutë e Londrës, në çdo garë, që nga prilli i vitit 1991. Pra, kishte plot 28 vite, që skuadra nga “Stamford...

Moment epike, gjyqtari i fsheh topin Agueros

para 8 muajve - Albeu

Sergio Aguero mbrëmjen e djehsme është treguar i papërmbajtshëm duke shënuar tre gola të mrekullueshëm kundër Chelseas . City arriti të merrte një fitore të thellë 6-0, por meritat më të mëdha sigurshit...

Ky është stili i futbollit që e pëlqen Gattuso, atë lojtar ai e ka në skuadër

para 8 muajve - OraInfo

Ricardo Rodriguez , pas ndeshjes me Milan-Cagliari që përfundoi me rezultat, 3-0 foli me mikrofonin Sky Sport. Performanca e tij dukej e mjaftueshme në fazën mbrojtëse përcjell ORAinfo. “Unë gjithmonë...

Kristiano Ronaldo vazhdon të vendos rekorde të reja

para 8 muajve - Alsat-M

Kristiano Ronaldo vazhdon të vendos parametra të reja në futbollin modern. Luzitani ka shpërblyer më së miri besimin e drejtuesve bardhezi për ta transferuar në Torino nga Madridi, teksa Ronaldo është...

Ronaldo e vazhdon rekordin e shquar

para 8 muajve - Koha.mk

Niveli i shquar i vazhdimësisë i treguar nga Cristiano Ronaldo në shkallën më të lartë të futbolli evropian po vazhdon, pasi portugezi e shënoi golin e tij të 20-të këtë sezon për Juventusin kundër Sassuolos...

“Plaku” i pandalshëm!

para 8 muajve - Iliria News

Niveli i shquar i vazhdimësisë i treguar nga Cristiano Ronaldo në shkallën më të lartë të futbolli evropian po vazhdon, pasi portugezi e shënoi golin e tij të 20-të këtë sezon për Juventusin kundër Sassuolos...

Maurizio Sarri: Nuk kam kontaktuar me Roman Abramoviqin

para 8 muajve - Gazeta Observer

Maurizio Sarri ka thënë se do ishte i lumtur të pranonte një telefonatë nga pronari i Chelseas, Roman Abramoviq. Këto komente Sarri i bëri pas humbjes së thellë që pësoi nga skuadra Manchester City me...

Cristiano Ronaldo e vazhdon të shënojë rekorde

para 8 muajve - Albeu

Niveli i shquar i vazhdimësisë i treguar nga Cristiano Ronaldo në shkallën më të lartë të futbolli evropian po vazhdon, pasi portugezi e shënoi golin e tij të 20-të këtë sezon për Juventusin kundër Sassuolos...

Pas ndeshjes me Cagliarin, Milani merr lajmin e madh

para 8 muajve - OraInfo

Milani po kalo nëpër formë të mirë. Rossonerët kanë marrë lajm të mirë, pasi që javën e ardhshme, Milan do të ketë në dispozicion në radhët e tij Cristian Zapata, një mbrojtës i mirë i lënduar në ndeshjen...

Paqueta dhe Piatek frymëzojnë Milanin

para 8 muajve - GazetaBlic

Lucas Paquetá, dhe Krzysztof Piatek, ishin të dy në shënjestër së bashku ku shënua për fitoren e Milanit, kështu që’Kuqe e zinjtë’ e grisi Cagliarin për të mbajtur vendin e katërt. Milani mbetet shumë...

Humbja e thellë nga Manchester City, ish-trajneri i Hysaj pranë shkarkimit

para 8 muajve - Newsport

Aventura e Mauricio Sarrit me Çelsin duket se do të përfundojë me shpejt nga se ishte parashikuar. Rezultatet negative dhe humbja e fundit ndaj Manchester Cityt me rezultatin e thellë 6-0 duke se ka lëkundur...

Gattuso me deklaratë të madhe pas fitores së Milanit

para 8 muajve - Lajmi.net

Gennaro Gattuso është deklaruar pas fitores së madhe ndaj Cagliarit. Milan e mposhti 3 me 0 Cagliarin në kuadër të Serie A, ndërsa Gennaro Gattuso është shprehur tejet i lumtur. “Luajtëm mirë dhe mund...

Nuk ndodhte prej 28 vitesh, Sarri i vendos “vulën e turpit” vetes dhe Chelsea

para 8 muajve - Infokusi

Chelsea u mund 6-0 nga Manchester City, duke zhgënjyer totalisht. Ky ishte rezultati më i keq për blutë e Londrës, në çdo garë, që nga prilli i vitit 1991. Pra, kishte plot 28 vite, që skuadra nga “Stamford...

Shënuan fitore të madhe, ky ishte futbollisti që “dha shpirtin” në fushë për Milanin

para 8 muajve - OraInfo

Shënohet për Milanin pas fitores ndaj Cagliarit, dhe pa ndonjë dështim këtë herë. Gazzetta dello Sport shpërblen në veçanti Krzysztof Piatek, përsëri protagonist dhe më së miri në fushën e San Siros. Vlerësohet...

Cristiano Ronaldo e vazhdon rekordin e shquar

para 8 muajve - Gazeta Express

Niveli i shquar i vazhdimësisë i treguar nga Cristiano Ronaldo në shkallën më të lartë të futbolli evropian po vazhdon, pasi portugezi e shënoi golin e tij të 20-të këtë sezon për Juventusin kundër Sassuolos...

Goditja e Ronaldos është “vrastare”, ja si e shemb përtokë Sami Khediran

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Sami Khedira duhet të përballojë një dhimbje koke masive këtë mëngjes, pas një incidenti që përfshin edhe shokun e skuadrës, Cristiano Ronaldo. Në minutën e 60-të të ndeshjes së Juventusit në fushën e...

Piatek: Dua të shënoj në çdo ndeshje

para 8 muajve - Telegrafi

Krzysztof Piatek po vazhdon me formën e mirë edhe te Milani, polaku ka shënuar edhe golin e katër në tre ndeshjet për kuqezinjtë. Ish-sulmuesi i Genoas tha se qëllimi është të shënojë gola në çdo ndeshje...

Seria A, Milan rikthehet në vendin e katërt

para 8 muajve - Top Channel

Milani fitoi 3-0 me Cagliarin në “San Siro”, duke u rikthyer në vendin e katërt në Serinë A, pozicion që e humbi të enjten, pasi Lazio fitoi 1-0 me Empolin. Kuqezinjtë zhbllokuan takimin që në minutën...

Piatek flet pas fitores ndaj Cagliarit, shikoni se me sa entuziazëm flet ‘El Pistolero’

para 8 muajve - GazetaBlic

Piatek po kalon në formë të mirë tek skuadra e Milanit, pas transferit nga Genoa. Piatek arrit të shënoi dhe në ndeshjen e mbrëmshme që Milani e luajti ndaj Cagliarit e që pikërisht sulmuesi i ri arriti...

Chelsea nuk heqë dorë nga ylli i Milanit

para 8 muajve - OraInfo

Chelsea do t’i kërkojë Milanit të përfshijë Franck Kessie në çdo marrëveshje që do të shihte qëndrimin e Tiemoue Bakayoko përgjithmonë për ekipin e Serie A, raporton Daily Star përcjell ORAinfo. Bakayoko,...

Seria A, Milan rikthehet në vendin e katërt

para 8 muajve - Ina

Milani fitoi 3-0 me Cagliarin në “San Siro”, duke u rikthyer në vendin e katërt në Serinë A, pozicion që e humbi të enjten, pasi Lazio fitoi 1-0 me Empolin. Kuqezinjtë zhbllokuan takimin që në minutën...

Ky ishte lojtari më katastrofal i Chelseas në turpërimin nga Man City

para 8 muajve - Lajmi.net

Manchester City e ka turpëruar dje (e diele) Chelsean në Premierligë. Manchester City e mposhti Chelsean me rezultat, 6:0, në kuadër të javës së 26-të në Premierligë. Shumë analistë anglez e kanë kritikuar...

Gattuso: Ky është Milani që dua

para 8 muajve - Koha.mk

Gennaro Gattuso mendon se Milan po fillon të luajë futbollin që do ai pas fitores 3-0 ndaj Cagliari-t. “Sot luajtëm mirë dhe mund të kishim shënuar më shumë gola. Nuk më pëlqeu mentaliteti i mesfushorëve...

Milan i falet Piatek dhe Paquetas, Juventus nuk di të ndalet

para 8 muajve - Vizion Plus

Milan ka mposhtur në shtëpi ekipin e Cagliari me rezultatin 3 me 0 falë golave të shënuar nga Paqueta dhe Piatek. Kuqezinjëve I mjaftuan vetëm 13 minuta lojë për të parë veten në avantazhë falë një autogoli...

Shënoi sërish gol, kjo deklaratë e Piatek ka ‘çuar peshë’ Serie A

para 8 muajve - OraInfo

U transferuar në afatin e janarit në Milan. Sulmuesi polka, Krzysztof Piatek ka shënuar golin e katërt në tre ndeshje si titullar te Milan dhe nuk ka ndërmend të ndalet. Polaku u transferua në Serie A...

Milan për Champions, Piatek bën premtimin e madh!

para 8 muajve - Fakti Ditor

Krzysztof Piatek ka shënuar golin e katërt në tre ndeshje si titullar te Milan dhe nuk ka ndërmend të ndalet. Polaku u transferua në Serie A vetëm gjatë verës së kaluar nga Craiova, nuk u ndal së shënuari...

Shikoni këtë detaj interesant në ndeshjen Chelsea-City

para 8 muajve - GazetaBlic

Manchester City shkatërroi Chelsean në fundjavë me rezultatin tenistik 6-0, duke vazhduar kështu kryesimin në Premier Ligë, me një ndeshje më shumë se Liverpooli. Në këtë ndeshje Sergio Aguero shënoi hat-trick....

Piatek: Dua të shënoj në çdo ndeshje

para 8 muajve - InfoMagazin

Krzysztof Piatek po vazhdon me formën e mirë edhe te Milani, polaku ka shënuar edhe golin e katër në tre ndeshjet për kuqezinjtë. Ish-sulmuesi i Genoas tha se qëllimi është të shënojë gola në çdo ndeshje...

Gattuso: Ky është Milan-i që dua, nga ai pres më shumë

para 8 muajve - GazetaBlic

Gennaro Gattuso mendon se Milan po fillon të luajë futbollin që do ai pas fitores 3-0 ndaj Cagliari-t. “Sot luajtëm mirë dhe mund të kishim shënuar më shumë gola. Nuk më pëlqeu mentaliteti i mesfushorëve...

Cristiano Ronaldo vazhdon të shënojë rekorde

para 8 muajve - Gazeta Observer

Niveli i shquar i vazhdimësisë i treguar nga Cristiano Ronaldo në shkallën më të lartë të futbollit evropian po vazhdon, pasi portugezi e shënoi golin e tij të 20-të këtë sezon për Juventusin kundër Sassuolos...

Cristiano Ronaldo e vazhdon rekordin e shquar

para 8 muajve - Ekonomia Online

Niveli i shquar i vazhdimësisë i treguar nga Cristiano Ronaldo në shkallën më të lartë të futbolli evropian po vazhdon, pasi portugezi e shënoi golin e tij të 20-të këtë sezon për Juventusin kundër Sassuolos...

Milani nuk bën “shaka” me Cagliarin

para 8 muajve - Infokusi

Milani fitoi thellë 3-0 me Cagliarin në “San Siro”, duk eu ngjitur shumë shpejt në vendin e katërt në Serinë, pozicion që e humbi që me fitoren e Lazios 1-0 me Empolin. Kuqezinjtë u shfaqën me grintë e...

Gattuso: Ky është Milani që dua

para 8 muajve - Gazeta Observer

Gennaro Gattuso mendon se Milan po fillon të luajë futbollin që do ai pas fitores 3-0 ndaj Cagliari-t. “Sot luajtëm mirë dhe mund të kishim shënuar më shumë gola. Nuk më pëlqeu mentaliteti i mesfushorëve...

SZCZESNY ME GAFËN E VITIT, POR SULMUESI ITALIAN BËNË HUQJEN E SEZONIT

para 8 muajve - Insajderi

Juventusi vazhdoi me fitore edhe në këtë xhiro të Serie A, duke mposhtur Sassoulon me rezultat 0 me 3. Dy golat e Cristiano Ronaldo dhe Sami Khedira ia dhuruan tre pikët e radhës në Serie A skuadrës së...

Piatek: Dua të shënoj në çdo ndeshje

para 8 muajve - Arbresh

Krzysztof Piatek po vazhdon me formën e mirë edhe te Milani, polaku ka shënuar edhe golin e katër në tre ndeshjet për kuqezinjtë. Ish-sulmuesi i Genoas tha se qëllimi është të shënojë gola në çdo ndeshje...

Ky ishte lojtari më katastrofal i Chelseas në turpërimin nga Man City

para 8 muajve - Gazeta Observer

Manchester City e ka turpëruar dje (e diele) Chelsean në Premierligë. Manchester City e mposhti Chelsean me rezultat, 6:0, në kuadër të javës së 26-të në Premierligë. Shumë analistë anglez e kanë kritikuar...

Sergio Aguero shënon hat-trick, gjyqtari Mike Dean i fshehë topin

para 8 muajve - BalkanWeb

Manchester City shkatërroi Chelsean në fundjavë me rezultatin tenistik 6-0, duke vazhduar kështu kryesimin në Premier Ligë, me një ndeshje më shumë se Liverpooli. Në këtë ndeshje Sergio Aguero shënoi hat-trick,...

Milani shkatërron Cagliarin dhe rikthehet në zonën ‘Champions’

para 8 muajve - BalkanWeb

Milani ka mposhtur Cagliarin në San Siro me rezultatin e pastër 3-0 në ndeshjen e xhiros së 23-të të Serie A. Rosonerët ishin të detyruar të merrnin tre pikët e plota për t’u pozicionuar në vendin e katërt...

Aguero befasohet nga gjyqtari i ndeshjes, Man City – Chelsea

para 8 muajve - Lajmi.net

Manchester City e mposhti 6 me 0 Chelsean në kuadër të Premierligës. Manchester City e demoloi Chelsean në kuadër të javës së 26-të në Premierliga. Qytetarët vazhduan me fitore në ligën e Anglisë, për...

Është 34-vjeçar, por theu rekord historik në Serie A me golin e radhës!

para 8 muajve - Gazeta Express

​Ronaldo ka shkëlqyer në fitoren 3-0 të Juventusit në udhëtim te Sassuolo dhe ka thyer rekord historik. Ai është bërë lojtari i parë që shënon në 9 ndeshje me radhë jashtë shtëpisë. Juventusi është inspiruar...

Silva i qëndron besnik Manchester Cityt

para 8 muajve - GazetaBlic

Mesfushori spanjoll, David Silva, ka thënë se nuk e ka ndërmend të largohet nga skuadra Manchester City. Silva është në dijeni se Manchester City mund ta sjellë në klub ndonjë lojtarë të ri i cili mund...

Paqueta-gol, Milani nuk bën “shaka” me Cagliarin

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Milani fitoi thellë 3-0 me Cagliarin në “San Siro”, duk eu ngjitur shumë shpejt në vendin e katërt në Serinë, pozicion që e humbi që me fitoren e Lazios 1-0 me Empolin. Kuqezinjtë u shfaqën me grintë e...

Pas turpërimit nga Man City, shikojeni çfarë i ndodhi Rudigerit

para 8 muajve - Lajmi.net

Chelsea u demolua sot nga Manchester City. Chelsea u mposht në udhëtim te Manchester City me rezultat, 6:0, në kuadër të Premierligës. Kjo humbje e thellë e skuadrës londineze i ka nervozuar tifozët, që...

Sarri arsyetohet për injorimin që i bëri Guardiolës!

para 8 muajve - GazetaBlic

“Nuk e kam parë”, u përgjigj Sarri pasi refuzoi t’ia japë dorën Pep Guardiolës. Manchester City e ka shkatërruar Chelsean, duke e mposhtur 6-0 në stadiumin “Etihad”. Pas ndeshjes, i irrituar për humbjen...

Piatek zbulon objektivin e vështirë!

para 8 muajve - Gazeta Express

​Piatek dëshiron të shënojë, të shënojë dhe vetëm të shënojë. Krzysztof Piatek ka shënuar sërish për Milanin. Ai realizoi në fitoren 3-0 ndaj Cagliarit, goli i katërt ky në tri ndeshje si titullar me Kuqezinjtë...

Sarri: Nëse Abramovich më telefonon, atëherë do të isha i lumtur

para 8 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Chelseas, Maurizio Sarri, ka dhënë një deklaratë tejet befasuese pas humbjes 6 me 0 nga Manchester City. Trajneri italiania thënë se ai nuk komunikon shpesh me Roman Abramovichin, andaj do të...

David Silva nuk do të largohet nga Manchester City

para 8 muajve - Klan Kosova

Mesfushori spanjoll, David Silva, ka thënë se nuk e ka ndërmend të largohet nga skuadra Manchester City. Silva është në dijeni se Manchester City mund ta sjellë në klub ndonjë lojtarë të ri i cili mund...

Milan 3-0 Cagliari: Notat e lojtarëve, Paqueta dhe Kessie në nivel

para 8 muajve - Telegrafi

Milani arriti fitore në Serie A ndaj Cagliarit me rezultat 3-0. Golat për vendasit i shënuan Luca Ceppitelli (13′, autogol), Lucas Paqueta (22′) dhe Krzysztof Piatek (62′). Sipas WhoScored më i miri në...

Sarri: Nëse Abramovich më telefonon, atëherë do të isha i lumtur

para 8 muajve - Albeu

Trajneri i Chelseas, Maurizio Sarri , ka dhënë një deklaratë tejet befasuese pas humbjes 6 me 0 nga Manchester City. Trajneri italiania thënë se ai nuk komunikon shpesh me Roman Abramovichin, andaj do...

“Bomberi” i Milanit vjen me deklaratë epike pas golit të katërt për rossonerët

para 8 muajve - OraInfo

Krzysztof Piatek, shënoi golin e tij të katërt në tre ndeshjet e para me Milanin dhe nuk ka ndërmend të ndalojë . Ai erdhi në Serie A gjatë verës nga Craiova, nuk mundi të shfaqte vetën në Genoa dhe më...

Sarri arsyetohet për injorimin që i bëri Guardiolës!

para 8 muajve - Gazeta Express

​“Nuk e kam parë”, u përgjigj Sarri pasi refuzoi t’ia japë dorën Pep Guardiolës. Manchester City e ka shkatërruar Chelsean, duke e mposhtur 6-0 në stadiumin “Etihad”, shkruan Gazeta Express. Pas ndeshjes,...

Milan 3:0 Cagliari, notat e lojtarëve

para 8 muajve - Lajmi.net

Milan e ka mposhtur Cagliarin në javën e 23-të në Serie A. Milan fitoi 3 me 0 ndaj Cagliarit në kuadër të Serie A-së. Lojtarët më të dalluar të ndeshjes ishin, Lucas Paqueta dhe Franck Kessie, që morën...

Milani futet në zonën e LK-së pas fitores ndaj Cagliarit në San Siro

para 8 muajve - Telegrafi

Milani i është kthyer fitores në Serie A pas barazimeve ndaj Romës dhe Napolit, kuqezinjtë fituan ndaj Cagliarit me rezultat 3-0. Skuadra nga Milani ishte dukshëm më e mirë dhe kjo ishte një fitore e lehtë...

Publikohen notat e lojtarëve Milan-Cagliari

para 8 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Milanit ka arritur të shënoi fitore të merituar në ‘San Siro’ ku arriti ta mposhtë skuadrën e Cagliarit me rezultat të thellë 3:0. Milani po këndellët dhe me këtë fitore hynë në zonën e ngushtë...

Rossonerët në “ankth”, ja kush mund ta rrëmbejë pozitën e katërt Milanit

para 8 muajve - OraInfo

Lucas Paquetá dhe Krzysztof Piatek ishin padyshim heronj të Milanit sonte. Rossonerët e mposhtën Cagliarin me rezultat 3-0, për të mbajtur vendin e katërt përcjell ORAinfo. Ekipi kuqezi mbetet shumë ...

Piatek i pandalshëm, Milan fiton me spektakë ndaj Cagliarit

para 8 muajve - Albeu

Milan ka mposhtur sonte Cagliarin me rezultatin 3-0 në "San Siro". Rosonerët kaluan në epërsi fal autogolit të shënuar nga Ceppitelli në minutën e 13', ndërsa Lucas Pauqeta e dyfishoi epërsinë në minutën...

Milan “prek” Champions League!! Të gjithë po e duan “bomberin” Piatek

para 8 muajve - OraInfo

Ekipi i Gennaro Gattusos sot ka arritur një fitore të madhe. Milani rigjen fitoren në kampionat pas barazimeve ndaj Napolit dhe Romës. Kuqeiznjtë kanë fituar 3-0 ndaj Cagliarit, duke u ngjitur në vendin...

Milani u kthehet fitoreve, mposht thellë Cagliarin

para 8 muajve - Koha.net

Pas dy barazimeve rresht, Milani u është kthyer fitoreve duke mposhtur Cagliarin në xhiron e 23-të në Serie A me rezultat 3 me 0. Ceppitelli realizoi autogol për ta hapur serinë e golave në minutën e 13-të....

Këndellet Milani, shkëlqejnë Paqueta e Piatek

para 8 muajve - Gazeta Express

​Milani ka marrë pikët e plota në San Siro ndaj Cagliarit, duke triumfuar 3-0. Pas barazimit 1-1 me Romën, Milani i Gattuson i është rikthyer fitoreve në Serie A, shkruan Gazeta Express. Kuqezinjtë kanë...

Vjen goli i parë i Paquetas, Milani nuk bën “shaka” me Cagliarin

para 8 muajve - SuperSport

Milani fitoi thellë 3-0 me Cagliarin në “San Siro”, duk eu ngjitur shumë shpejt në vendin e katërt në Serinë, pozicion që e humbi që me fitoren e Lazios 1-0 me Empolin. Kuqezinjtë u shfaqën me grintë e...

Milan vazhdon me formë të lartë në Serie A

para 8 muajve - Lajmi.net

Milan po vazhdon me fitore në Serie A. Milan e ka mposhtur Cagliarin në kuadër të javës së 23-të në Serie A me rezultat, 3:0. Rosonerët kaluan në epërsi fal autogolit të shënuar nga Ceppitelli në minutën...

Milani shkatërron Cagliarin dhe rimerr vendin e katërt, Piatek shënon sërish

para 8 muajve - Koha Jone

Milani rigjen fitoren në kampionat pas barazimeve ndaj Napolit dhe Romës. Kuqeiznjtë kanë fituar 3-0 ndaj Cagliarit, duke u ngjitur në vendin e katërt që të dërgon në Champions League. Kuqezinjtë do të...

Pasi u turpërua nga City, Sarri zbulon se çfarë bëri me Guardiolën në dhomën e zhveshjes

para 8 muajve - OraInfo

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, foli për Sky Sport pasi Man City e mposhti Chelsea 6-0 . Kjo padyshim ishte një goditje e madhe për trajnerin itaian përcjell ORAinfo. “Ishte një humbje shumë e rëndë,...

Guardiola: Nuk kam probleme me Sarrin, fola me Zolan

para 8 muajve - Telegrafi

Manchester City e mposhti Chelseat me rezultat 6-0 në derbin e javës në Ligën Premier dhe kjo e nervozoi shumë trajnerin Maurizio Sarri. Italiani në fund të ndeshjes nuk ia dha dorën Pep Guardiolas , por...

Sarri: Abramovich ka harruar të më thërret

para 8 muajve - Lajmi.net

Maurizio Sarri është deklaruar pas humbjes së thellë nga Manchester City. Trajneri i Chelseas, Maurizio Sarri, ka dhënë një deklaratë tejet befasuese pas humbjes 6 me 0 nga Manchester City. Trajneri italiania...

Juventusi ngjitet edhe më lartë në tabelë

para 8 muajve - Portalb

Juventusi ka mposhtur 0 me 3 Sassuolon në xhiron e 23-të të Serisë A për t’u shmangur edhe më shumë nga Napoli në krye të tabelës, njofton Koha.net . Sami Khedira, Cristiano Ronaldo dhe Emre Can realizuan...

Sarri i tupëruar nuk i jep dorën Guardiolës!

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Maurizio Sarri nuk ka mundur ta kapërdijë turpërimin që Manchester City i bëri Chelea-t në “Etihad”, duke e mposhtur me rezultatin e thellë 6-0. Në fund të sfidës, sapo gjyqtari vërshëlleu tri herë, Guardiola...

Sergio Aguero shkruan historinë në Premier League

para 8 muajve - Albeu

Sergio Kun Aguero ka qenë protagonisti kryesor në triumfin e madh që skuadra e Manchester Cityt ka arritur kundër Chelseat. Nga 6 golat që shënoi ekipi i drejtuar nga Guardiola, 3 erdhën nga këmbët e sulmuesit...

Milan shënon edhe golin e tretë ndaj Cagliarit

para 8 muajve - Albeu

Milan ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Cagliarit në "San Siro". Ai që ka shënuar është sulmuesi polak, Krzysztof Piatek në minutën e 62'. Ndeshaj po zhvillohet dhe është minuta e 67'. /albeu.com/

Piatek i mrekullueshëm

para 8 muajve - Gazeta Express

​Milani ka shënuar sërish dhe po fiton 3-0 ndaj Cagliarit Milani i Gennaro Gattuson po duket një skaudër krejtësisht tjetër ndaj Cagliarit, pasi ka arrit të shënojë edhe një tjetër gol në ndeshjen që po...

‘El pistolero’ shënon golin e radhës për skuadrën e Milanit

para 8 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i tretë në takimin Milan-Cagliari, ndeshje kjo e rëndësishme në kuadër të Seria A-së. Golin e tretë në këtë takim e ka shënuar sulmuesi i sa po ardhur në Milan, Piatek në minutën e 64′ të takimit...

“Shpërthen San Siro”! Piatek shënon gol të “çmendur” për Milanin

para 8 muajve - OraInfo

AC Milan aktualisht po luan kundër Cagliarit në Serie A italiane. Ekipi i Rino Gattuso ka një kryesim 3-0 ndaj rivalëve të tyre. Sulmuesi Piatek sapo shënoi golin e katër në fanellë të rossonerëve në minutën...

Sarri i tupëruar apo i zemëruar, nuk i jep dorën Guardiolës

para 8 muajve - Portalb

Maurizio Sarri nuk ka mundur ta kapërdijë turpërimin që Manchester City i bëri Chelea-t në “Etihad” , duke e mposhtur me rezultatin e thellë 6-0. Në fund të sfidës, sapo gjyqtari vërshëlleu tri herë, Guardiola...

Pas turpërimit nga Man City, tifozi i Chelseas vjen me veprim shokues

para 8 muajve - Lajmi.net

Chelsea u turpëruar sot nga Manchester City. Manchester City e mposhti Chelsean me rezultat, 6:0, në kuadër të Premierligës. Tifozët e skuadrës londineze ishin tejet të acaruar, ku kërkuar me slogane shkarkimin...

Sarri shpjegon pse nuk ia dha dorën Guardiolas, thotë që nuk e di nëse duhet t’i frikësohet një shkarkimi të mundshëm

para 8 muajve - Telegrafi

Manchester City fitoi 6-0 ndaj Chelseat në Ligën Premier, por ndeshja vazhdon të komentohet jo vetëm për rezultatin. Në fund të ndeshjes Maurizio Sarri nuk ia dha dorën Pep Guardiolas dhe kjo nuk befasoi...

Manchester City luan “tenis” me Chelsea-n, Liverpooli zbret i dyti

para 8 muajve - Portalb

“Uragani” Manchester City shktatërroi 6-0 Chelsea-n në “Etihat Stadium” dhe i merr vendin e parë Liverpoolit, edhe pse me pikë ta barabarta, 65, por me një ndeshje më shumë të luajtur për ekipin e Jurgen...

VIDEO/ Ronaldo nuk harron të shënoj, tifozi e imiton live në fushë

para 8 muajve - BalkanWeb

Të ndalësh Juventusin në Serie A është thuajse e pamundur. 11 pikë diferencë me Napolin e vendit të dytë janë shumë për të vënë në diskutim titullin e “Zonjës së Vjetër”, fakt më të cilin janë pajtuar...

Milan po fiton ndaj Cagliarit

para 8 muajve - Shekulli

Milan po fiton deri në këto momente ndaj Caglarit. Ekipi milanez është në avantazh të dy golave. Për kuq e zinjtë, shënuan gola Ceppitelli dhe Paqueta. Milan po luan më mirë në fushë dhe po dominon. Në...

Dorëzohet Sarri: Unë jam përgjegjësi!

para 8 muajve - Gazeta Express

​Maurizio Sarri e ka pranuar se ai është përgjegjësi për humbjen turpëruese, 6-0 nga Manchester City dhe se do të pranojë gjithçka që të vendosë kryesia e klubit. City shkatërroi Chelsean në Etihad duke...

Sarri i tupëruar apo i zemëruar? Nuk i jep dorën Guardiolës

para 8 muajve - SuperSport

Maurizio Sarri nuk ka mundur ta kapërdijë turpërimin që Manchester City i bëri Chelea-t në “Etihad”, duke e mposhtur me rezultatin e thellë 6-0. Në fund të sfidës, sapo gjyqtari vërshëlleu tri herë, Guardiola...

Milani shkatërron Cagliarin dhe rimerr vendin e katërt, Piatek shënon sërish

para 8 muajve - Shenja

Milani ka shënuar një fitore bindëse në kampionat duke e mposhtur Cagliarin me rezultat 3-0 në San Siro të dielën mbrëma. Ishte autogoli i Luca Ceppitelli në minutën e 13′ ai që ia lehtësoi punën kuqezinjëve....

Tifozi hyn në fushë për të takuar Ronaldon, shikoni veprimin e portugezit (FOTO LAJM)

para 8 muajve - Koha Jone

Pushtimi i fushës nga tifozët për të takuar Cristiano Ronaldon nuk është një episod i ri që ndodh në Seria A. Kampioni portugez është mësuar që veprime të tilla t’i ndodhin edhe ndaj skuadrave italiane....

Piatek sfidon veten me një objektiv madhor: Dua të…

para 8 muajve - Sovrani

Krzysztof Piatek shënoi golin e tij të katërt në tre ndeshjet e Milanit dhe nuk ka ndërmend të ndalojë, transmeton Sovrani.info. Ai erdhi në Serie A gjatë verës nga Craiova, nuk ndalej së shënuari në Genoa...

Guardiola me fjalë të mëdha pas turpërimit që i bëri Chelseas

para 8 muajve - GazetaBlic

Pep Guardiola nuk ka fshehur aspak entuziazmin e tij pas fitores shkatërruese 6-0 ndaj Chelseas, që i dha Manchester City kryesimin në Premier League. Edhe pse sipas teknikut spanjoll të “qytetarëve”,...

Milan dyfishon rezultatin ndaj Cagliarit

para 8 muajve - Albeu

Milan ka dyfishuar rezultatin ndaj Cagliarit në "San Siro". Ai që ka shënuar është mesfushori brazilian , Lucas Paqueta në minutën e 22'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 27'. /albeu.com/

Guardiola: Kryesimi ynë në duart e rivalëve

para 8 muajve - Koha.mk

Pep Guardiola nuk ka fshehur aspak entuziazmin e tij pas fitores shkatërruese 6-0 ndaj Chelseas, që i dha Manchester City kryesimin në Premier League, edhe pse sipas teknikut spanjoll të “qytetarëve”,...

“Dridhet San Siro”, Milan po ia terron Cagliarit

para 8 muajve - OraInfo

Milanit i duhet gjithsesi tri pikë. Në San Siro, Milan është duke fituar 2-0 ndaj ekipit mysafir përcjell ORAinfo. Ishin mysafirët që shënuan pëmes një autogoli që realizoi Luca Ceppitelli në minutën e...

Guardiola e komenton kështu fitoren ndaj Chelseat, ka një porosi edhe për Liverpoolin

para 8 muajve - Tetova Sot

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka falënderuar lojtarët e skuadrës së tij, pas fitores së thellë kundër Chelseat me rezultat 6:0. Strategu spanjoll tha se kjo ishte një javë e madhe për klubin...

Milan kalon në avantazh ndaj Cagliarit

para 8 muajve - Albeu

Milan ka kaluar në avantazh ndaj Cagliarit në "San Siro". Është shënuar një autogol nga Luca Ceppitelli në minutën e 13'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 18'. /albeu.com/

Paqueta shënon golin e parë me fanellën e Milanit

para 8 muajve - Gazeta Express

​Milani është duke fituar 2-0 ndaj Cagliarit në San Siro Pas 23 minutave lojë në San Siro, Milani i Gennaro Gattusos ka arritur të realizojë 2 gola dhe po fiton 2-0, shkruan Gazeta Express. Për 1-0 shënoi...

Paqueta dyfishon epërsinë ndaj skuadrës së Cagliarit

para 8 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Milanit ka kaluar në epërsi ndaj skuadrës së Cagliarit në takimin e vlefshëm  për xhiron e 23 në Seria A. Golin e dytë në këtë takime shënoj Paqueta në minutën e 20′ me një goditje nga afërsia...

Ronaldo shkëlqen në fitoren e Juventusit

para 8 muajve - Aktuale

Juventusi ka marrë pikët e plota në udhëtim te Sassuolo, duke triumfuar 0-3. Juventusi është inspiruar nga paraqitja fantastike e Cristiano Ronaldos për të marrë fitore të madhe në udhëtim te Sassuolo,...

Sarri: Nuk arrij ta kuptoj këtë gjendje, vendos klubi për të ardhmen time!

para 8 muajve - Shprehja.com

Çelsi mori një nga humbjet më turpëruese të historisë pasditen e sotme, teksa Siti e shpartalloi me shifrat tenistike 6-0. Pas ndeshjes, Mauricio Sarri ka folur për mediat, ku dukej krejtësisht i zhgënjyer....

Milan kalon në epërsi ndaj Cagliarit, autogol qesharak

para 8 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Milanit ka kaluar në epërsi ndaj skuadrës së Cagliarit në takimin e vlefshëm  për xhiron e 23 në Seria A. Golin e parë këtë takim erdhi si dhuratë për Milanin pas një ngatërrese me portierin...

Cristiano Ronaldo udhëheq Juven ndaj Sasuolos (Video-Foto)

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Juventusi fiton 0-3 në fushën e Sassuolos, shkon +11 pikë nga Napoli dhe praktikisht nuk gjen rivalë për titullin e Serisë, trofe që e ka fituar në 7 sezonit e fundit. Sami Khedira në pjesën e parë dhe...

Ja si e komenton Guardiola fitoren ndaj Chelseat, ka një porosi edhe për Liverpoolin

para 8 muajve - InfoMagazin

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka falënderuar lojtarët e skuadrës së tij, pas fitores së thellë kundër Chelseat me rezultat 6:0. Strategu spanjoll tha se kjo ishte një javë e madhe për klubin...

Sarri shpjegon pse nuk ia dha dorën Guardiolas, thotë që nuk e di nëse duhet t’i frikësohet një shkarkimi të mundshëm

para 8 muajve - Shenja

Manchester City fitoi 6-0 ndaj Chelseat në Ligën Premier, por ndeshja vazhdon të komentohet jo vetëm për rezultatin. Në fund të ndeshjes Maurizio Sarri nuk ia dha dorën Pep Guardiolas dhe kjo nuk befasoi...

Ronaldo nuk njeh rival, Juventus drejt titullit kampion…

para 8 muajve - Standard

Me këtë fitore, Juventus mban vendin e parë me 63 pikë, teksa dërgon në +11 pikë distancën me ndjekësit. Ndërkohë, Sassuolo maban vendin e 11-të me 30 pikë. Juventus nuk gjen rival në rrugën drejt titullit...

Sarri nuk i jep dorën Guardiolas pas humbjes

para 8 muajve - Albeu

Maurizio Sarri pritet që të shkarkohet me fillim të javës së ardhshme. Edhe pse Maurizio Sarri ka arritur ta shndërroj Chelsean në një skuadër më sulmues, lojtarët janë vënë kundër tij. Eden Hazard kishte...

Sassuolo 0-3 Juventus: Notat e lojtarëve, CR7 më i miri

para 8 muajve - Telegrafi

Juventusi i është kthyer shpejt fitores në Serie A pas barazimit me Parman në xhiron e kaluar. Zonja e Vjetër fitoi ndaj Sassuolos me rezultat 0-3 fal golave të Sami Khediras (23′), Cristiano Ronalos (70′)...

Gjyqtari bën shaka me Agueron, ia fshehë topin e het-trikut

para 8 muajve - Koha.mk

Manchester City fitoi ndaj Chelseat me rezultat 6-0, duke vazhduar kështu lidershipin për javën e dytë rresht në Ligën Premier, edhe pse me një ndeshje më shumë se Liverpoolit. Në këtë ndeshje het-trik...

Suso: “Më këtë lojtar kuptohemi me sy”

para 8 muajve - OraInfo

Ylli i Milanit, Suso zbulon se nuk ka nevojë për të folur në fushë me Lucas Paqueta, pasi ata e kuptojnë njëri-tjetrin. Kuqezinjtë e dinë se një fitore ndaj Cagliarit në natën e së dielës do t’i çojë ata...

Sarri lë pa fjalë Guardiolën, shikoni veprimin e turpshëm pas ndeshjes

para 8 muajve - Koha Jone

Manchester City ka shpartalluar 6-0 Chelsea-n, një humbje që ka çmendur trajnerin Maurizio Sarri. Edhe pse ai njihet për simpatinë reciproke që ka për Sarrin, sërish ka bërë një veprim të turpshëm në fundin...

Sarri nuk ia jep dorën Guardiolas në fund të ndeshjes

para 8 muajve - Koha.mk

Manchester City ka turpëruar Chelsean në Ligën Premier duke e mundur me rezultat 6-0 në stadiumin Etihad. Pas ndeshjes Pep Guardiola u nis drejt Maurizio Sarrit për t’ia dhënë dorën, por trajneri italian...

Sarrit ‘i bie terr syve’ pas humbjes, nuk përshëndetet me Guardiola-n

para 8 muajve - KosovaPress

Sarri vetëm kaloi pranë Guardiolas, duke u drejtuar në zhveshtore, derisa trajneri i “qytetarëve” mbeti i habitur pasi po përgatitej t’i zgjaste dorën. Megjithatë, Guardiola u përshëndet me ndihmësin e...

Milani-Cagliari: Formacionet zyrtare, Paqueta nga fillimi

para 8 muajve - Telegrafi

Milani dëshiron t’i kthehet fitoreve në Serie A pas dy barazimeve, por që kjo të ndodhë ata duhet të triumfojnë ndaj Cagliarit. Kuqezinjtë janë favorit pasi luajnë në San Siro, por edhe se kundërshtarët...

Dy gjermanët dhe Ronaldo i japin fitoren Juve-s

para 8 muajve - Gazeta Tema

Juventus ka mposhtur 3-0 ndaj Sassuolo-s në Mapei Stadium dhe rikthehet te fitorja pas barazimit me Parma-n një javë më parë. Skuadra e Allegri-t ka vuajtur gjatë pjesës së parë dhe duhej ndërhyrja e portierit...

Ja cili yll e do me zemër Milanin

para 8 muajve - OraInfo

Mesfushori i Milanit, Tiemoue Bakayoko, është shumë i gatshëm për të nënshkruar një lëvizje të përhershme te rossonerëve, duke lënë Chelsean në verë përcjell ORAinfo. Bakayoko me të vërtetë ka duruar kohë...

Ronaldo me shokë mposhtin në transfertë Sassuolon

para 8 muajve - Albeu

Juventus ka marrë një fitore të rëndësishme sot në transfertë ndaj Sassuolos me rezultatin 0-3 në "Mapei Stadium – Città del Tricolore". Golin e parë për Zonjën e Vjetër e shënoi Sami Khedira në minutën...

Juventusi i kthehet fitores, triumfon te Sassuolo

para 8 muajve - Telegrafi

Juventusi ka fituar në udhëtim te Sassuolo me rezultat 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të në Serie A. Zonja e Vjetër i është kthyer fitores në kampionatin italian pas barazimit befasues në shtëpi...

City luan “tenis” me Chelsea-n, Liverpooli zbret i dyti

para 8 muajve - Gazeta Shqip

“Uragani” Manchester City shktatërron 6-0 Chelsea-n në “Etihat Stadium” dhe i merr vendin e parë Liverpoolit, edhe pse me pikë ta barabarta, 65, por me një ndeshje më shumë të luajtur për ekipin e Jurgen...

Formacionet zyrtare: Milan-Cagliari

para 8 muajve - GazetaBlic

Milani so me fillim nga ora 20:30 e pret në shtëpi skuadrën e Cagliarit ndeshje kjo e rëndësishëm për xhiron e 23 në Seria A. Skuadra e Milanit hynë në këtë takim me një bilanc dukshëm të mirë pas ardhjes...

Guardiola: Nuk kam probleme me Sarrin, fola me Zolan

para 8 muajve - Arbresh

Manchester City e mposhti Chelseat me rezultat 6-0 në derbin e javës në Ligën Premier dhe kjo e nervozoi shumë trajnerin Maurizio Sarri. Italiani në fund të ndeshjes nuk ia dha dorën Pep Guardiolas, por...

Milani futet në zonën e LK-së pas fitores ndaj Cagliarit në San Siro

para 8 muajve - Arbresh

Milani i është kthyer fitores në Serie A pas barazimeve ndaj Romës dhe Napolit, kuqezinjtë fituan ndaj Cagliarit me rezultat 3-0. Skuadra nga Milani ishte dukshëm më e mirë dhe kjo ishte një fitore e lehtë...

Ronaldo shënon dhe shërben, Juve vret garën për titull

para 8 muajve - SuperSport

Juventusi fiton 0-3 në fushën e Sassuolos, shkon +11 pikë nga Napoli dhe praktikisht nuk gjen rivalë për titullin e Serisë, trofe që e ka fituar në 7 sezonit e fundit. Sami Khedira në pjesën e parë dhe...

Milan vazhdon me formë të lartë në Serie A

para 8 muajve - Gazeta Observer

Milan po vazhdon me fitore në Serie A. Milan e ka mposhtur Cagliarin në kuadër të javës së 23-të në Serie A me rezultat, 3:0. Rosonerët kaluan në epërsi fal autogolit të shënuar nga Ceppitelli në minutën...

Sarri ik përshëndetjes me Pep Guardiolën

para 8 muajve - Alsat-M

Mançester Siti ka shpartalluar 6-0 Çellsi dhe Maurizio Sarri nuk e ka përballuar mirë. Nuk është çudi, pasi skuadra e tij është turpëruar në çdo aspekt nga ajo e Pep Guardiola-s. Të dy trajnerët njihen...

Gjyqtari Mike Dean bën shaka me Agueron, ia fshehë topin e het-trikut pas ndeshjes kundër Chelseat

para 8 muajve - Telegrafi

Manchester City fitoi ndaj Chelseat me rezultat 6-0, duke vazhduar kështu lidershipin për javën e dytë rresht në Ligën Premier, edhe pse me një ndeshje më shumë se Liverpoolit . Në këtë ndeshje het-trik...

Ronaldo shkëlqen në fitoren e Juventusit

para 8 muajve - Gazeta Express

​Juventusi ka marrë pikët e plota në udhëtim te Sassuolo, duke triumfuar 0-3. Juventusi është inspiruar nga paraqitja fantastike e Cristiano Ronaldos për të marrë fitore të madhe në udhëtim te Sassuolo,...

Juventusi shmanget edhe më shumë në krye të tabelës

para 8 muajve - Koha.net

Juventusi ka mposhtur 0 me 3 Sassuolon në xhiron e 23-të të Serisë A për t’u shmangur edhe më shumë nga Napoli në krye të tabelës. Sami Khedira, Cristiano Ronaldo dhe Emre Can realizuan tre golat për fitoren...

Video/ Juventusi rikthehet te fitorja, Ronaldo shënon sërish

para 8 muajve - Lexo

Juventus ka mposhtur 3-0 ndaj Sassuolo-s në Mapei Stadium dhe rikthehet te fitorja pas barazimit me Parma-n një javë më parë. Skuadra e Allegri-t ka vuajtur gjatë pjesës së parë dhe duhej ndërhyrja e portierit...

Juventus shkatërron Sassuolon, Ronaldo nuk i ndahet golit

para 8 muajve - Koha Jone

Juventus shfrytëzon më së miri ndalesën e Napolit për të thelluar diferencën në 11 pikë. Skuadra bardhezi ka rigjetur fitoren në kampionat ndaj Sassuolos duke fituar 3-0 pa shumë vështirësi. Pas një gabimi...

Juventus këndellet në Serie A

para 8 muajve - Lajmi.net

Juventus i është rikthyer fitoreve në Serie A. Juventus e ka mposhtur Sassuolon në kuadër të javës së 23-të në Serie A me rezultat, 0:3. Sami Khedira e shënoi golin e parë për ‘Zonjën e Vjetër’, duke shënuar...

Befasi, ja me çfarë formacioni ka startuar sot Gattuso kundër Cagliarin

para 8 muajve - OraInfo

Milani duhet të mundë Cagliarin për të rimarrë vendin e katërt, kështu që rossonerët shpresojnë që Krzysztof Piatek dhe Lucas Paquetá të vazhdojnë formën e tyre të mirë. Presioni është në, sepse romët,...

Milan – Cagliari, të pazëvendësueshëm Paqueta e Piatek

para 8 muajve - Gazeta Express

​Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Milanit e Cagliarit Milani dhe Cagliari do të përballen në “San Siro” nga pra 20:30, sfidë e vlefshme për xhiron e 23 në Serie A, shkruan Gazeta Express....

“Uragani” Manchester City luan “tenis” me Chelsea-n, Liverpooli zbret i dyti

para 8 muajve - Tetova Sot

“Uragani” Manchester City shktatërron 6-0 Chelsea-n në “Etihat Stadium” dhe i merr vendin e parë Liverpoolit, edhe pse me pikë ta barabarta, 65, por me një ndeshje më shumë të luajtur për ekipin e Jurgen...

Milan nuk lejon befasi, fiton kundër Cagliari

para 8 muajve - KosovaPress

Golat për ekipin fitues i shënuan Ceppitelli autogol në minutën 13, Paqueta ‘221 dhe Piatek ’62. Pas kësaj fitore, e dhjeta në këtë sezon, Milan ngritet në pozitën e katërt, e cila çon në Ligën e Kampionëve,...

Juventusi shënon edhe golin e tretë ndaj Sassuolos

para 8 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i tretënë takimin Juventus-Sassuolo, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 23 në Seria A. Golin e dytë në këtë duel e ka shënuar, Emre Can, në minutën 85′ ku me një goditje të mençur arriti ta...

Milani me fitore dhe spektakël për t’u rikthyer në vendin e katërt

para 8 muajve - Sovrani

Milani ka shënuar një fitore bindëse në kampionat duke e mposhtur Cagliarin me rezultat 3-0 në San Siro të dielën mbrëma, transmeton Sovrani.info. Ishte autogoli i Luca Ceppitelli në minutën e 13′ ai që...

Veprim i papritur i Sarrit, pas ndeshjes me Manchester Cityn

para 8 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka arritur që të shënoj fitore të thellë ndaj skuadrës së Chelseas me rezultatin përfundimtar 6:0. Ndeshja u zhvillua në kuadër të Premierligës ku Cityt po garon shumë afër më...

Ronaldo shënon dhe shërben, Juve mposht Sassuolon dhe “vret” garën për titull

para 8 muajve - Tetova Sot

Juventusi fiton 0-3 në fushën e Sassuolos, shkon +11 pikë nga Napoli dhe praktikisht nuk gjen rivalë për titullin e Serisë, trofe që e ka fituar në 7 sezonit e fundit. Sami Khedira në pjesën e parë dhe...

Shënon Ronaldo, Juventus dyfishon rezultatin ndaj Sassuolos

para 8 muajve - Albeu

Juventus ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Sassuolos në "Mapei Stadium – Città del Tricolore". Ai që ka shënuar është sulmuesi portugez, Cristiano Ronaldo në minutën e 70'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 75'. /albeu.con/

Pas turpërimit nga Man City, tifozi i Chelseas vjen me veprim shokues

para 8 muajve - Gazeta Observer

Chelsea u turpëruar sot nga Manchester City. Manchester City e mposhti Chelsean me rezultat, 6:0, në kuadër të Premierligës. Tifozët e skuadrës londineze ishin tejet të acaruar, ku kërkuar me slogane shkarkimin...

VIDEO | Siti tërmet 6-ballësh Çelsit, Guardiola turpëron Sarrin

para 8 muajve - Shprehja.com

Mançester Siti turpëron Çelsin me shifrat 6-0. Ekipi i Pep Guardiolës është treguar i pamëshirshëm, teksa ka shpartalluar blutë e Londrës me gjashtë gola, ku Serxho Aguero, spikati me një tripletë, duke...

“Uragani” Manchester City shkatërron 6-0 Chelsea-n

para 8 muajve - Lajm

“Uragani” Manchester City shktatërron 6-0 Chelsea-n në “Etihat Stadium” dhe i merr vendin e parë Liverpoolit, edhe pse me pikë ta barabarta, 65, por me një ndeshje më shumë të luajtur për ekipin e Jurgen...

Supergol nga Ronaldo, feston në mënyrë të çuditshme!

para 8 muajve - Gazeta Express

​Juventusi ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Sassuolos Për 2-0 u përkujdese sulmuesi, Cristiano Ronaldo, në minutën e 70’, shkruan gazeta Express. Ai festoi duke vënë dorën te goja si Paulo Dybala, duket...

Milan – Cagliari, formacionet zyrtare

para 8 muajve - Lajmi.net

Milan dhe Cagliari kanë publikuar formacionet zyrtare. Milan dhe Cagliari do të përballen në kuadër të javës së 23-të në Serie A. Ndeshja që starton në ora 20:30, do të zhvillohet në San Siro, raporton...

Ronaldo ndez ‘motorrët’, Juventusi përpara

para 8 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i dytë në takimin Juventus-Sassuolo, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 23 në Seria A. Golin e detyë në këtë duel e ka shënuar, Ronaldo në minutën 80′ ku me një goditje t♪7 mençur arriti ta...

VIDEO/ U mundën me rezultatin 6-0, humbja e Chelsea ndaj Cityt futet në historinë e Premier League

para 8 muajve - Newsport

Ditën e sotme është luajtur ndeshja mes Manchester Cityt dhe Chelsea që ka përfunduar me rezultatin 6-0 për skuadrën e drejtuar nga Pep Guardiola. Mirëpo, kjo humbje ishte historike në Premier League për...

“Qytetarët” masakrojnë Chelsean, kapin kreun

para 8 muajve - Shekulli

“Qytetarët” e Mancester Sitit kanë arritur të fitojnë me rezultatin 6:0 ndaj Chelseas, duke e shndërruar gjithçka në fitore tenistike. Për Sitin, shënuan në pjesën e parë Stërling, Aguero (2 gola), Gundogan....

Man City 6-0 Chelsea, notat e lojtarëve

para 8 muajve - Telegrafi

Manchester City ka fituar me rezultat të thellë 6-0 ndaj Chelseat në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 26-të në Ligën Premier. Skuadra e Pep Guardiolas e ka vazhduar serinë e fitore duke shkatërruar...

Pas humbjes turpëruese, ja çfarë gjesti ka bërë pas lojës Sarri

para 8 muajve - OraInfo

Ekipi i Chelseas sot ka përjtuar tmerrin. Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, nuk ia ka zgjatur dorën homologut të tij te Manchester City, Pep Guardiola, pas përballjes në Premier Ligë, që përfundoi në...

Man.City tallet me Chelsea, fitore tenistike dhe serish në krye

para 8 muajve - BalkanWeb

Mançester Siti nuk ndalet dhe me një fitore tenistike shkatërron Çelsin. Ajo që duhet të ishte sfida më e rëndësishme dhe më e fortë e javës në Premier Ligë kthehet në një shëtitje për skuadrën e Pep Guardiolës....

Sarri nuk ia jep dorën Guardiolas në fund të ndeshjes

para 8 muajve - Telegrafi

Manchester City ka turpëruar Chelsean në Ligën Premier duke e mundur me rezultat 6-0 në stadiumin Etihad. Pas ndeshjes Pep Guardiola u nis drejt Maurizio Sarrit për t’ia dhënë dorën, por trajneri italian...

Manchester City e turpëron Chelsean, Liverpooli duhet t’i shtrëngojë dhëmbët

para 8 muajve - Iliria News

Manchester City e ka turpëruar Chelsean në stadiumin “Etihad”, duke e mposhtur me rezultat të thellë, 6-0. Derbi i i Anglisë, i zhvillua mes Manchester City e Chelsea në stadiumin “Etihad”, ka përfunduar...

Veprim i pa pritu i Sarrit, pas ndeshjes me Manchester Cityn

para 8 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka arritur që të shënoj fitore të thellë ndaj skuadrës së Chelseas me rezultatin përfundimtar 6:0. Ndeshja u zhvillua në kuadër të Premierligës ku Cityt po garon shumë afër më...

Sarri nuk ia shtrëngon dorën Guardiolas pas humbjes, ja çfarë e pret

para 8 muajve - Lajmi.net

Maurizio Sarri pritet që të shkarkohet me fillim të javës së ardhshme. Edhe pse Maurizio Sarri ka arritur ta shndërroj Chelsean në një skuadër më sulmues, lojtarët janë vënë kundër tij. Eden Hazard kishte...

Piatek shënon golin e tretë për Milanin

para 8 muajve - Sovrani

Milani e ka siguruar tashmë fitoren ndaj Cagliarit pasi ka realizuar edhe golin e tretë me anë të sulmuesit polak Piatek, transmeton Sovrani.info. Facebook Twitter Google Plus

Sassuolo 0-3 Juventus: Notat e lojtarëve, CR7 më i miri (Tabela)

para 8 muajve - InfoMagazin

Juventusi i është kthyer shpejt fitores në Serie A pas barazimit me Parman në xhiron e kaluar. Zonja e Vjetër fitoi ndaj Sassuolos me rezultat 0-3 fal golave të Sami Khediras (23′), Cristiano Ronalos (70′)...

Milani ultimatum Gattusos

para 8 muajve - Koha.mk

Milani do ta mbajë Gennaro Gattuson si trajner në sezonin e ardhshëm vetëm nëse ai siguron kualifikimin në Ligën e Kampionëve. Sipas gazetës “Corriere della Sera”, trajneri e di se e ardhmja e tij varet...

“Uragani” Manchester City luan “tenis” me Chelsea-n, Liverpooli zbret i dyti

para 8 muajve - Gazeta Tema

“Uragani” Manchester City shktatërron 6-0 Chelsea-n në “Etihat Stadium” dhe i merr vendin e parë Liverpoolit, edhe pse me pikë ta barabarta, 65, por me një ndeshje më shumë të luajtur për ekipin e Jurgen...

Veprim i pa pritu i Sarrit, pas ndeshjes kundër Manchester Cityt

para 8 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka arritur që të shënoj fitore të thellë ndaj skuadrës së Chelseas me rezultatin përfundimtar 6:0. Ndeshja u zhvillua në kuadër të Premierligës ku Cityt po garon shumë afër më...

Ronaldo shkëlqen në fitoren e Juventusit

para 8 muajve - Fakti Ditor

Juventusi ka marrë pikët e plota në udhëtim te Sassuolo, duke triumfuar 0-3. Juventusi është inspiruar nga paraqitja fantastike e Cristiano Ronaldos për të marrë fitore të madhe në udhëtim te Sassuolo,...

Sarri nuk do as ta shikojë Guardiolën pasi City e turpëroi Chelsean

para 8 muajve - Gazeta Express

​Manchester City e ka turpëruar Chelsean në stadiumin “Etihad”, duke e mposhtur me rezultat të thellë, 6-0. Derbi i i Anglisë, i zhvillua mes Manchester City e Chelsea në stadiumin “Etihad”, ka përfunduar...

Ronaldo shënon dhe asiston, Juve mposht Sassuolon dhe “vret” garën për titull

para 8 muajve - Shenja

Juventusi fiton 0-3 në fushën e Sassuolos, shkon +11 pikë nga Napoli dhe praktikisht nuk gjen rivalë për titullin e Serisë, trofe që e ka fituar në 7 sezonit e fundit. Sami Khedira në pjesën e parë dhe...

U mundën me rezultatin 6-0, humbja e Chelsea ndaj Cityt futet në historinë e Premier League

para 8 muajve - Newsport

Ditën e sotme është luajtur ndeshja mes Manchester Cityt dhe Chelsea që ka përfunduar me rezultatin 6-0 për skuadrën e drejtuar nga Pep Guardiola. Mirëpo, kjo humbje ishte historike në Premier League për...

Premier/ Manchester City, fitore tenistike me Chelsea

para 8 muajve - Java News

Mançester Siti nuk ndalet dhe me një fitore tenistike shkatërron Çelsin. Ajo që duhet të ishte sfida më e rëndësishme dhe më e fortë e javës në Premier Ligë kthehet në një shëtitje për skuadrën e Pep Guardiolës....

City shkatërron Chelsean dhe merr kreun e renditjes

para 8 muajve - Albeu

Manchester City ka shkatërruar Chelsean me rezultatin 6-0 në "Etihad Stadium". Ndeshja u zhvillua që në minutën e 4' me golin e Raheem Sterling . Rezultati u dyfishua në minutën e 13' me golin e sulmuesit,...

Sarri s’ia zgjat dorën Guardiolas, pas turpërimit që City ia bëri Chelseat

para 8 muajve - Koha.net

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, nuk ia ka zgjatur dorën homologut të tij te Manchester City, Pep Guardiola, pas përballjes në Premier Ligë, që përfundoi në të mirë të “Qytetarëve” që fituan 6 me 0....

City si në tenis me Chelsean, e mposht 6 me 0

para 8 muajve - Koha.mk

Manchester City ka shkelur Chelsean në xhiron e 26-të të Premier Ligës duke e mposhtur me rezultat si në sportin e tenisit, 6 me 0. Sergio Aguero realizoi tre gola, ndërsa u ndihmua nga Raheem Sterlingu...

Ronaldo shënon dhe shërben, Juve mposht Sassuolon dhe “vret” garën për titull

para 8 muajve - Shenja

Juventusi fiton 0-3 në fushën e Sassuolos, shkon +11 pikë nga Napoli dhe praktikisht nuk gjen rivalë për titullin e Serisë, trofe që e ka fituar në 7 sezonit e fundit. Sami Khedira në pjesën e parë dhe...

Aguero me rekord të ri, futet në histori të skuadrës së Cityt

para 8 muajve - GazetaBlic

Sergio Aguero ka shkruar historinë në sfidën e Manchester City-t ndaj Chelsea-t e cila ka përfunduar 6-0 në favor të Citizens. Sulmuesi argjentinas ka shënuar tripletën e 11-të të karrierës së tij në Premier...

Man City shkatërron Chelsean dhe kthen primatin në Ligën Premier, Aguero shënon het-trik

para 8 muajve - Telegrafi

Manchester City ka fituar me rezultat të thellë 6-0 ndaj Chelseat në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 26-të në Ligën Premier. Skuadra e Pep Guardiolas e ka vazhduar serinë e fitore duke shkatërruar...

Man City 6:0 Chelsea, notat e lojtarëve

para 8 muajve - Lajmi.net

Manchester City e ka demoluar Chelsea në kuadër të Premierligës. Manchester City fitoi 6 me 0 ndaj Chelseas në kuadër të javës së 26-të në Premierligës. Lojtarët më të mirë të ndeshjes ishin, Sergio Aguero...

Manchester City e turpëron Chelsean, Liverpooli duhet t’i shtrëngojë dhëmbët

para 8 muajve - Gazeta Express

​Manchester City e ka turpëruar Chelsean në stadiumin “Etihad”, duke e mposhtur me rezultat të thellë, 6-0. Derbi i i Anglisë, i zhvillua mes Manchester City e Chelsea në stadiumin “Etihad”, ka përfunduar...

Manchester City e deklason skuadrën e Chelseas, merr kreun e tabelës

para 8 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka arritur që të shënoj fitore të thellë ndaj skuadrës së Chelseas me rezultatin përfundimtar 6:0. Ndeshja u zhvillua në kuadër të Premierligës ku Cityt po garon shumë afër më...

Sarri: Bëmë gabime ndaj kundërshtarit të gabuar

para 8 muajve - Gazeta Observer

Maurizio Sarri i ka orët e numëruara si trajner i Chelseas. tekniku italian është mposhtur nga Guardiola me rezultat 6-0. Ai madje nuk i zgjati as dorën kundërshtarit që e turpëroi Pas ndeshjes Sarri ka...

Man.City “shkërmoq” Chelsea-n, “qytetarët” marrin vendin e parë

para 8 muajve - Lexo

“Uragani” Manchester City shktatërron 6-0 Chelsea-n në “Etihat Stadium” dhe i merr vendin e parë Liverpoolit, edhe pse me pikë ta barabarta, 65, por me një ndeshje më shumë të luajtur për ekipin e Jurgen...

Manchester City deklason Chelsean

para 8 muajve - Albeu

Manchester City ka deklasuar Chelsean në "Etihad Stadium". Ai që ka shënuar golin e 6 është Raheem Sterling në minutën e 80' Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 85'. /albeu.com/

“Uragani” Manchester City luan “tenis” me Chelsea-n, Liverpooli zbret i dyti

para 8 muajve - SuperSport

“Uragani” Manchester City shktatërron 6-0 Chelsea-n në “Etihat Stadium” dhe i merr vendin e parë Liverpoolit, edhe pse me pikë ta barabarta, 65, por me një ndeshje më shumë të luajtur për ekipin e Jurgen...

Guardiola leksioni futbolli Sarrit, City turpëron keq Chelsean dhe merr kreun

para 8 muajve - Koha Jone

Manchester City është pamëshirshëm në Premier League. Skuadra e Pep Guardiolës ka shkatërruar 6-0 Chelsea-n dhe është ngjitur në vendin e parë në renditje.  “Qytetarët” e zgjidhën ndeshjen në 25 minutat...

Man City i tregon Chelseas se si luhet futbolli, Sarri buzë shkarkimit

para 8 muajve - Lajmi.net

Manchester City e ka shkatërruar Chelsean në kuadër të javës së 26-të në Premierligë. Manchester City e ka mposhtur Chelseas me rezultat të thellë, 6:0, në Etihad Stadium. Sergio Aguero ishte tejet i disponuar...

Ja se çfarë deklaron Guardiola pasi ia bëri bajat futbollin Chelseat

para 8 muajve - Sovrani

Pep Guardiola nuk ka fshehur aspak entuziazmin e tij pas fitores shkatërruese 6-0 ndaj Chelseas, që i dha Manchester City kryesimin në Premier League, edhe pse sipas teknikut spanjoll të “qytetarëve”,...

City kalon +6, Chelsea të shtangur

para 8 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Cityt ka arritur të shënoi edhe golin e gjashtë ndaj skundrës së Chelseas. Vjen goli i gjashtë në të ashtuquajturin derbi i Premierligës, me një goditje të mençur nga Sterling në minutën e 80′...

Elliot bllokoi tranferimin e yllit të madh në “San Siro”

para 8 muajve - OraInfo

Siç është raportuar në Itali, ishlojtari i Barcelonës Denis Suarez ishte një nga synimet kryesore të AC Milan këtë dimër. Megjithatë, edhe pse një marrëveshje ishte arritur nga drejtori sportiv i Rossonerëve,...

Aguero realizon "hat-trick" kundër Chelseat

para 8 muajve - Albeu

Manchester City është duke shkatërruar Chelsea në "Etihad Stadium". Ai që ka shënuar është sulmuesi, Sergio Aguero në minutën e 56' nga pika e bardhë e penalltisë. Argjentinasi ka shënuar 3 gola sot kundër Chelseat . /albeu.com/

Juventus kalon në avantazh ndaj Sassuolos

para 8 muajve - Albeu

Juventus ka kaluar në avantazh ndaj Sassuolos në "Mapei Stadium – Città del Tricolore". Ai që ka shënuar është mesfushori gjerman, Sami Khedira në minutën e 23'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 28'. /albeu.com/

Juventusi kalon në epërsi ndaj skuadrës së Sassuolo

para 8 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i parë në takimin Juventus-Sassuolo, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 23 në Seria A. Golin e parë në këtë duel e ka shënuar, Kehdira, pas një topi të kthyer nga portieri kundërshtar në minutën...

Juventus kalon në epërsi ndaj Sassuolos

para 8 muajve - Lajmi.net

Juventus ka kaluar në epërsi ndaj Sassuolos. Sassuolo de Juventus po përballen në kuadër të javës së 23-të në Serie A. Sami Khedira e ka kaluar ‘Zonjën e Vjetër’ në epërsi, raporton lajmi.net. Më poshtë...

VIDEO/ U ”turpërua” nga Manchester City, Sarri refuzon t’i japë dorën Guardiolës

para 8 muajve - Newsport

Manchester City ”shkatërrojë” Çelsin në ndeshjen e sotme duke fituar me rezultatin e thellë 6-0. Skuadra e drejtuar nga Sarri nuk po kalon një moment të mirë në kampionat dhe pozitat e tij pas kësaj humbje...

Shènohet goli i dytë në Milan – Cagliari

para 8 muajve - Sovrani

Milani po tregohet skuadër efektive përballë Cagliarit dhe tani ka realizuar edhe golin e dytë me anë të brazilianit Paqueta, transmeton Sovrani.info. Facebook Twitter Google Plus

Ka gol në ndeshjen Sassuolo – Juventus

para 8 muajve - Gazeta Express

​Juventusi ka kaluar në epërsi ndaj Sassuolos pas 23 minutave lojë Ishte mesfushori gjerman, Sami Khedira, që realizoi për mysafirët, pasi portieri i bëri dhuratë duke mos arritur të devijojë siç duhet...

Ka gol në Milan – Cagliari

para 8 muajve - Sovrani

Milani ka kaluar në epërsi ndaj Cagliarit në minutën e 13′ pas devijimit të goditjes së Susos nga mbrojtësi mysafir, transmeton Sovrani.info. https://streamja.com/Breg Facebook Twitter Google Plus

Tifozët e Chelseas bëjnë thirrje për shkarkimin e Sarrit

para 8 muajve - Lajmi.net

Chelsea është duke u turpëruar nga Manchester City në kuadër të Premierligës. Manchester City është duke e mposhtur Chelsea me rezultat, 5:0. Qytetarët i shënuan katër gola vetëm në pjesën e parë ndaj...

VIDEO/ Manchester City “çmonton” Chelsean, 6 gola vendosin ndeshjen

para 8 muajve - Newsport

Ditën e sotme në orën 17:00 në Premier League është luajtur një ndeshjes shumë interesante., për javën e 27 të kampionatit.Manchester City ka pritur në shtëpi Chelsean, ku e kanë dominuar takimin, duke...

Penalti për Cityn, hat-trick nga Aguero

para 8 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Man Cityt ka arritur të shënojë edhe golin e pestë kundër skuadrës së Chelseas. Vjen goli i pestë në takimin e rëndësishëm të Premierligës, ku golin në këtë takim e shënoi Aguero nga pika e bardhë...

City me stil kampioni, luan tenis me Chelsean

para 8 muajve - Periskopi

Manchester City ka deklasuar 6-0 Chelsean, në derbin e kësaj jave të Premier Ligës. ‘Qytetarët’ e nisën furishëm takimin pasi shënuan qysh në minutën e 4′ nëpërmjet Raheem Sterling. Më pas, futbollistët...

Sarri s’ia zgjat dorën Guardiolas

para 8 muajve - Shenja

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, nuk ia ka zgjatur dorën homologut të tij te Manchester City, Pep Guardiola, pas përballjes në Premier Ligë, që përfundoi në të mirë të “Qytetarëve” që fituan 6 me 0....

Moment epik, Ronaldo “nokauton” Khedirën

para 8 muajve - Gazeta Observer

Një moment interesant ka ndodhur në ndeshjen që Juventus e mposhti Sassuolon me rezultat 0-3. Protagonist të kësaj kane qenë dy golashënuesit e kësaj ndeshje, Ronaldo dhe Khedira. Portugezi derisa po largonte...

Turpërimi nga City, Sarri ka shumçka për të thënë

para 8 muajve - Sovrani

Ka injoruar në mënyrë të paprecedentë kolegun e tij Pep Guardiola, kur pas humbes torturuese nga Manchester City 6-0, trajneri i Chelseas, Maurizio Sarri nuk i dha dorën teknikut spanjoll por u drejtua...

Guardiola: Gara sapo ka nisur, do të japim gjithçka për të mbrojtur titullin

para 8 muajve - KosovaPress

Eksperti spanjoll tha se kjo ishte një javë e madhe për klubin e tij, por Chelsea, pavarësisht humbjes së lartë, luajti mirë. "Ne ishim me fat për të arritur tre gola të parë nga katër veprime të mira....

Milani ultimatum Gattusos

para 8 muajve - Koha.net

Milani do ta mbajë Gennaro Gattuson si trajner në sezonin e ardhshëm vetëm nëse ai siguron kualifikimin në Ligën e Kampionëve. Sipas gazetës “Corriere della Sera”, trajneri e di se e ardhmja e tij varet...

“Uragani” Manchester City luan “tenis” me Chelsea-n, Liverpooli zbret i dyti

para 8 muajve - Shenja

“Uragani” Manchester City shktatërron 6-0 Chelsea-n në “Etihat Stadium” dhe i merr vendin e parë Liverpoolit, edhe pse me pikë ta barabarta, 65, por me një ndeshje më shumë të luajtur për ekipin e Jurgen...

Manchester City shkatërron Chelsean dhe i rimerr kreun Liverpoolit

para 8 muajve - Infokusi

Skuadra e Manchester Cityt e ka mposhtur Chelsean më rezultat të thellë 6-0, në ndeshjen e javës së 26-të në Premier Legaue, shkruan Gazeta inFokus. Në ndeshjen e luajtur në “Etihad Stadium” skuadra e...

Juventusi shmanget edhe më shumë në krye të tabelës

para 8 muajve - Arbresh

Juventusi ka mposhtur 0 me 3 Sassuolon në xhiron e 23-të të Serisë A për t’u shmangur edhe më shumë nga Napoli në krye të tabelës. Sami Khedira, Cristiano Ronaldo dhe Emre Can realizuan tre golat për fitoren...

FORMACIONET ZYRTARE/ MILANI ka ”detyrim” fitoren, rrezikohet Champions League

para 8 muajve - Newsport

Milani do të luajë ndeshjen e fundit për javën e 23-të në SERIE A përballë Cagliarit. Një ndeshje e rëndësihme për kuqezinjt pas fitoreve të rivalëve të tyre për zonën Champions. Skuadra e Gatuzos po kalon...

Juve vazhdon pa humbje në Serie A, Ronaldo thyen një rekord

para 8 muajve - Gazeta Observer

Juventus ka fituar si mysafir i Sassuolos me rezultat 0-3 në ndeshjen e xhiros së 23-të të Serie A duke vazhduar serinë e gjatë pa humbje në ligë. Serinë e golave e hapi Sami Khedira, duke kaluar Juven...

Turpërohet Chelsea, Manchester City i shënon dhe golin e 4

para 8 muajve - Albeu

Turpërohet Chelsea, Manchester City ishënon dhe goline 4 (VIDEO) Manchester City po shkatërron Chelsean në Etihad teksa ka shënuar dhe golin e 4 në minutën e 25 me Gundogan. Qytetarët po e këthejnë në...

Juventusi fitore bindëse ndaj Sassolos

para 8 muajve - Epoka e Re

Juventusi është rikthyer te fitorja në momentin më të rëndësishëm, teksa pas triumfit të sotëm ndaj Sassuolos ka çuar diferencën me Napolin në +11 pikë. 0-3, ishin shifrat në përfundim të takimit, ku Khedira,...

Flet edhe ‘injoruesi’ Maurizio Sarri

para 8 muajve - Periskopi

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri është bërë i gjallë. Pasi mori kritika të shumta për injorimin që i bëri Guardiolas , duke mos i dhënë dorën, tekniku italian nuk ka dashur të flas për këtë episod,...

Gola si në stërvitje, Chelsea po turpërohet

para 8 muajve - GazetaBlic

Vjen edhe goli i katërt në ndeshjen ndërmjet Cityt dhe Chelseas takimi ky i vlefshëm për xhiron e 26 në Premierligë. Golin e katër në këtë sfidë e ka shënuar Gundogan në minutën e 25′ ku me një goditje...

Aguero magjik, fundos Chelsea-n me një supergol

para 8 muajve - Albeu

Manchester City e ka nisur furishëm supersfidën ndaj Chelsea-t që po zhvillohet në Etihad Stadium. Pas golit të parë të shënuar nga Sterling në minutën e 4, tani e ka radhën Aguro i cili shënoi golin e...

Juventusi nuk gabon ndaj Sassuolos

para 8 muajve - Sovrani

Juventus ka mposhtur 3-0 ndaj Sassuolo-s në Mapei Stadium dhe rikthehet te fitorja pas barazimit me Parma-n një javë më parë. Skuadra e Allegri-t ka vuajtur gjatë pjesës së parë dhe duhej ndërhyrja e portierit...

Manchester City po e turpëron Chelsean, 4-0!

para 8 muajve - Gazeta Express

​Manchester City po e shkatërron Chelsean në Etihad Stadium. Po fiton 4 me 0. Pas vetëm 25’ minutave lojë, Manchester City është duke e mposhtur 4-0 Chelsea në stadiumin “Etihad”, shkruan Gazeta Express....

VIDEO/ Ronaldo nuk njeh rival, asist dhe gol për tu afruar me titullin

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Juventus nuk gjen rival në rrugën drejt titullit të 8-të radhazi kampion. Bardhezinjtë likujduan 3-0 Sassuolën në takimin e radhës së 23-të, duke koleksionuar kështu fitoren e 20-të në këtë sezon të Seria...

VIDEO/ Ronaldo me “shokë” nuk ndalen, Juventusi mund bindshëm kundërshtarin

para 8 muajve - Newsport

Ka përfunduar ndeshja Sassuolo-Juventus. Bardhezinjtë kanë arritur të fitojnë pastër me rezultatin 0-3. Golat janë shënuar nga Khedira, Cristiano Ronaldo dhe në fund ishte Emre Çan ai i cili e mbylli takimin....

Çarë po ndodh me Chelsean, është dita e Sergio Agueros!

para 8 muajve - Gazeta Express

​Manchester City po e shkatërron Chelsean në Etihad Stadium Pas vetëm 19’ minutave lojë, Manchester City është duke e mposhtur 3-0 Chelsea në stadiumin “Etihad”, shkruan Gazeta Express. Sergio Aguero,...

Juventus arrin fitoren e 20-të në Serie A, provokohet keq Ronaldo

para 8 muajve - KosovaPress

Golat për “Zonjën e vjetër” nga Torino i shënuan Samir Khedira në minutën 23 të pjesës së parë, Cristiano Ronaldo ’70 dhe Emre Can katër minuta para përfundimit të ndeshjes. Ndeshja nuk kaloi pa incidente...

Gol pas Goli, Aguero i zbarkon dy copa

para 8 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i tretë në duelin ndërmjet Cityt dhe Chelsas, takimi ky i vlefshëm në kuadër të Premierligës. Golin e tretë në këtë duel e ka shënuar Aguero në minutën e 19′ të takimit me një goditje fantastike...

Juventusi kryen detyrën, shkëlqen si gjithnjë Ronaldo

para 8 muajve - Periskopi

Juventusi ka gjetur fitoren pas atij barazimi sensacional kundër Parmës. ‘Bardhezinjët’ kanë mposhtur bindshëm 3-0 Sassuolon në udhëtim. Seria e golave u hap nga Sami Khedira (23′), pasi shfrytëzoi një...

Zhbllokohet supersfida, Manchester City kalon në avantazh ndaj Chelsea-t

para 8 muajve - Albeu

Manchester City e ka nisur furishëm supersfidën ndaj Chelsea-t që po zhvillohet në "Etihad Stadium". Qytetarët kaluan në avantazh që në minutën 4 falë golit të Sterling. Skudra e Gurdiolës kërkon me cdo...

Starti i çmendur i City-it, shkatërron Chelsea-n për 18 minuta

para 8 muajve - Koha Jone

Manchester City e ka nisur në mënyrë të frikshme super sfidën ndaj Chelsea-t në Premier League. Skuadra e Pep Guardiolës ka shënuar tre gola në 18 minutat e para në duelin që po luhet në “Etihad Stadium”....

Man City po e ‘shkel’ Chelsean

para 8 muajve - Lajmi.net

Manchester City e ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Chelseas. Manchester City ka arritur ta dyfishoi epërsinë e tyre ndaj Chelseas në kuadër të përballjes në Premierligë. Vendasit e realizuan golin e dytë...

Aguero shënon gol fantastik- e djathta e tij nuk do fjalë

para 8 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i dytë në duelin ndërmjet Cityt dhe Chelsas, takimi ky i vlefshëm në kuadër të Premierligës. Golin e shpejt në këtë duel e ka shënuar Aguero në minutën e 13′ të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati...

“Milani i vjetër po rikthehet”

para 8 muajve - OraInfo

Ish-ylli i Milanit Dejan Saviçeviç, tani president i Federatës së Futbollit të Malit të Zi, foli për La Gazzetta Dello Sport për Rossonerët përcjell ORAinfo. “Së paku Milan po investon në italianë, ata...

Derbi Manchester City – Chelsea nis me dy gola, Aguero bombardon portën e Kepas!

para 8 muajve - Gazeta Express

​Manchester City ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Chelsea pas vetëm 4 minutave lojë Skuadra e Pep Guardiolës e ka nisur furishëm ndeshjen kundër Chelseas që po zhvillohet në Etihad Stadium pas po fiton...

Formacionet zyrtare: Sassuolo – Juventus

para 8 muajve - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Sassuolos dhe Juventusit. Sassuolo dhe Juventusi do të përballen në kuadër të javës së 23-të në Serie A. Ndeshja që starton në ora 18:00, do të zhvillohet në...

Sassuolo – Juventus, s’ka vend për Dybalan

para 8 muajve - Gazeta Express

​Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Sassuolos dhe Juventusit Sassuolo dhe Juventusi do të përballen nga ora 18:00, sfidë e vlefshme për xhiron e 23 në Serie A, shkruan Gazeta Express. Paulo...

Man City – Chelsea, shënohet goli i parë

para 8 muajve - Lajmi.net

Është shënuar goli i parë në ndeshjen, Manchester City – Chelsea. Manchester City dhe Chelsea po përballen në kuadër të javës së 26-të në Premierligë. Raheem Sterling i ka kaluar Qytetarët në epërsi, raporton...

Gol i shpejt në takimin City-Chelsea

para 8 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i parë në duelin ndërmjet Cityt dhe Chelsas, takimi ky i vlefshëm në kuadër të Premierligës. Golin e shpejt në këtë duel e ka shënuar Sterling në minutën e 4′ të takimit, shkruan GazetaBlic....

Moment i sikletshëm pas ndeshjes Man City – Chelsea, shikoni çka ndodhi mes dy trajnerëve

para 8 muajve - Insajderi

Maurizio Sarri është ndier aq i turpëruar, sa që ka refuzuar t’i japë dorën Pep Guardiolas. Sarri e pësoi keq nga Guardiola në takimin e zhvilluar ndërmjet Cityt e Chelseat në ‘Etihad’, shkruan Insporti...

Formacionet zyrtare, Milan – Cagliari

para 8 muajve - Sovrani

Milani i Gennaro Gattusos do të kërkojë të vazhdojë ecurinë e rezultateve pozitive edhe sonte ndaj Cagliarit në kampionat, transmeton Sovrani.info. Këto janë formacionet zyrtare: Milan: G Donnarumma; Calabria,...

Guardiola sqaron pse nuk ia zgjati dorën Sarri

para 8 muajve - Periskopi

Përveç rezultatit 6-0, në takimin mes Manchester Cityt dhe Chelseat pati një moment tjetër interesant. Me të përfunduar takimi, Maurizio Sarri nuk ia dha dorën fare homologut të tij Pep Guardiolas dhe...

Ronaldo dyfishon epërsinë e Juventusit ndaj Sassuolos

para 8 muajve - Sovrani

Juventusi ka realizuar edhe golin e dytë ndaj Sassuolos në minutën e 70′ përmes Cristiano Ronaldos, transmeton Sovrani.info. Facebook Twitter Google Plus

Tifozi i zhveshur para Ronaldos - foto

para 8 muajve - KosovaPress

Një shikues ka vrapuar brenda në terren dhe i zhveshur ka dalë para futbollistit të Juventusit, Cristiano Ronaldo. Ekipi i sigurimit ka tërhequr shikuesin nga fusha e gjelbër, gjatë së cilës kohë ndeshja...

Man City 6-0 Chelsea, notat e lojtarëve

para 8 muajve - Arbresh

Manchester City ka fituar me rezultat të thellë 6-0 ndaj Chelseat në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 26-të në Ligën Premier. Skuadra e Pep Guardiolas e ka vazhduar serinë e fitore duke shkatërruar...

Sarri s’ia zgjat dorën Guardiolas, pas turpërimit që City ia bëri Chelseat

para 8 muajve - Arbresh

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, nuk ia ka zgjatur dorën homologut të tij te Manchester City, Pep Guardiola, pas përballjes në Premier Ligë, që përfundoi në të mirë të “Qytetarëve” që fituan 6 me 0....

Moment i sikletshëm pas ndeshjes Man City – Chelsea, shikoni çka ndodhi mes trajnerëve

para 8 muajve - Insajderi

Maurizio Sarri është ndier aq i turpëruar, sa që ka refuzuar t’i japë dorën Pep Guardiolas. Sarri e pësoi keq nga Guardiola në takimin e zhvilluar ndërmjet Cityt e Chelseat në ‘Etihad’, shkruan Insporti...

Tifozët e Milanit të “dashuruar” pas këtij futbollisti

para 8 muajve - OraInfo

Nuk është sekret që Krzysztof Piatek ka pasur një fillim mahnitës në aventurën e tij në Milan, duke shënuar tre gola në tre paraqitje (dy nga fillimi). Tifozët e Rossonerëve, prandaj, tashmë kanë rënë...

Manchester City-Chelsea 6:0

para 8 muajve - PortaliOnline

Manchester City e ka turpëruar Chelsean në stadiumin “Etihad”, duke e mposhtur me rezultat të thellë, 6-0. Derbi i i Anglisë, i zhvillua mes Manchester City e Chelsea në stadiumin “Etihad”, ka përfunduar...

Man.City tallet me Chelsea, fitore tenistike dhe serish në krye

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Mançester Siti nuk ndalet dhe me një fitore tenistike shkatërron Çelsin. Ajo që duhet të ishte sfida më e rëndësishme dhe më e fortë e javës në Premier Ligë kthehet në një shëtitje për skuadrën e Pep Guardiolës....

Dy futbollist të Cityt me notë maksimale

para 8 muajve - Gazeta Observer

Manchester City ka shkatërruar Chelsean duke e mposhtur me rezultat 6-0 në ndeshjen e xhiros së 26-të të Premierligës. Sergio Aguero shënoi hetrik në këtë ndeshje derisa Sterling kontriboi me dopietë....

Formacionet zyrtare: Supersfida Manchester City-Chelsea

para 8 muajve - Albeu

Manchester City dhe Chelsea do të luajnë në orën 17:00 në "Etihad Stadium" për javën e 26 të Premier League. Skuadra e Pep Guardiolës po kalon një moment mjaft të mirë teksa kërkon vetëm fitoren për të...

Përfundon pjesa e parë, City pa mëshirë ndaj Chelseat

para 8 muajve - Shenja

Manchester City po shkatërron Chelsean në Etihad teksa ka shënuar dhe golin e 4 në minutën e 25 me Gundogan. Qytetarët po e kthejnë në stërvitje në shtëpi, teksa blutë janë befasuar totalisht nga skuadra...

Chelsea e dëshiron me çdo kusht në skuadër yllin e Milanit

para 8 muajve - GazetaBlic

Chelsea do t’i kërkojë Milanit ta përfshijë, Franck Kessien, në një marrëveshje të mundshme për blerjen përfundimtare të, Tiemoue Bakayokos, nga klubi i Serisë A, sipas Daily Star. Bakayoko, i cili u veçua...

Man City 6:0 Chelsea, notat e lojtarëve

para 8 muajve - Gazeta Observer

Manchester City e ka demoluar Chelsea në kuadër të Premierligës. Manchester City fitoi 6 me 0 ndaj Chelseas në kuadër të javës së 26-të në Premierligës. Lojtarët më të mirë të ndeshjes ishin, Sergio Aguero...

VIDEO/ Tërmeti gjashtë ballë trondit Sarrin, Aguero leksion Higuain për të kapur kreun

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Manchester City i është përgjigjur me një tërmet “6 ballësh” fitores së djeshme të Liverpool. Të besuarit e Pep Guardiolës kanë mposhtur as më shumë dhe as më pak por Chelsea e Maurizio Sarrit, me rezultatin...

Manchester City po e turpëron Chelsean, 4-0!

para 8 muajve - Tetova Sot

Manchester City po e shkatërron Chelsean në Etihad Stadium. Po fiton 4 me 0. Pas vetëm 25’ minutave lojë, Manchester City është duke e mposhtur 4-0 Chelsea në stadiumin “Etihad”, shkruan Gazeta Express....

Man City-Chelsea: Formacione zyrtare të derbit anglez

para 8 muajve - Telegrafi

Derbi i xhiros së 25-të në Ligën Premier është ai ndaj Manchester Ciyt dhe Chelseat. City do tentojë fitoren për të ndjekur Liverpoolin në krye të tabelës, kurse Blutë për t’u futur në zonën që dërgon...

Manchester City ‘në qiell e shtatë’, Aguero në histori, Chelsea në podium

para 8 muajve - Sovrani

Sergio Aguero ka shkruar historinë në sfidën e Manchester City-t ndaj Chelsea-t e cila ka përfunduar 6-0 në favor të Citizens. Sulmuesi argjentinas ka shënuar tripletën e 11-të të karrierës së tij në Premier...

Si në filma për të rritur, City e “përdhunon” Chelsean

para 8 muajve - Gazeta Observer

Manchester City ka rimarrë kreun e tabelës në Premierligë. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola ka mposhtur Chelsean me rezultat të thellë 6-0. Aguero shënoi tri gola në këtë ndeshje, duke kompletuar hetrikun...

Piatek i shkon rossnerët me lajmin e fundit

para 8 muajve - OraInfo

Ylli i Milanit, Krzysztof Piatek ka shënuar kundër 12 klubeve të ndryshme këtë sezon, por Cagliari është një nga ekipet që polaku nuk ka shënuar. Sulmuesi vetëm filloi të punojë në futbollin italian gjashtë...

Man City – Chelsea, formacionet zyrtare të derbit të javës në Ligën Premier

para 8 muajve - Telegrafi

Manchester City dhe Chelsea kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier. Qytetarët janë nikoqir të Bluve në ndeshjen derbi të javës së 26-të në kampionatin anglez,...

City fundos Chelsea, het-trik i Agueros

para 8 muajve - KosovaPress

Askush nuk e ka pritur një fitore kaq të lartë të të përzgjedhurve të Pep Guardiola, të cilët serinë e golave në këtë takim e nisën qysh në minutën e kartën të pjesës së parë përmes Raheem Sterling. Se,...

Formacionet zyrtare: Manchester City-Chelsea

para 8 muajve - GazetaBlic

Sot me fillim nga ora 17:00 do të zhvillohet ndeshja e dy gjigantëve të Premierligës ndërmjet Cityt dhe Chelseas. Skuadra ‘qytetare’ hynë në këtë ndeshje me qëllim fitoren dhe që të barazoj me pikë me...

Manchester City – Chelsea, publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes

para 8 muajve - OraInfo

Do të zhvillohet ndeshja mes Manchester City – Chelsea. Janë publikuar formacionet zyrtare të kësaj ndeshje. Manchester City do të jetë nikoqir i londinezëve për ndeshjen që do të jetë e vlefshme për xhiron...

City me stil kampioni, ‘përdhunon’ Chelsean

para 8 muajve - Periskopi

Manchester City ka deklasuar 6-0 Chelsean, në derbin e kësaj jave të Premier Ligës. ‘Qytetarët’ e nisën furishëm takimin pasi shënuan qysh në minutën e 4′ nëpërmjet Raheem Sterling. Më pas, futbollistët...

Juventus kalon në epërsi ndaj Sassuolos

para 8 muajve - InfoMagazin

Sassuolo de Juventus po përballen në kuadër të javës së 23-të në Serie A.Sami Khedira e ka kaluar ‘Zonjën e Vjetër’ në epërsi. Më poshtë mund ta shikoni golin e shënuar në minutën e 23’-të. /Lajmi.net/

Formacionet zyrtare: Man City – Chelsea

para 8 muajve - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin Manchester City – Chelsea. Manchester City do të jetë nikoqir i londinezëve për ndeshjen që do të jetë e vlefshme për xhiron e 26-të në Premierligë. ‘Citizens’...

Milan-Gattuso, vjen lajmi i shumëpritur

para 8 muajve - OraInfo

Gennaro Gattuso është trajneri i ekipit të Milanit, e ky ekip I ka vendosur kusht trajnerit të vazhdojë ende detyrën. Gennaro Gattuso do të jetë trajner i Milan në sezonin e ardhshëm vetëm në rast se ai...

A do t’i bëjë Chelsea nder Liverpoolit duke e mposhtur Man Cityn? Formacionet

para 8 muajve - Gazeta Express

Chelsea do të synojë të rikthehet në pozitën e katërt dhe t’i prishë punë edhe në proces t’i prishë punë kampionit në fuqi, Manchester Cityt, në luftë për titull. Skuadra e Pep Guardiolës i pret të kaltrit...

Bëhuni gati rossonerë! Milan po e bën shkëmbimin më të madh ndonjëherë

para 8 muajve - OraInfo

Chelsea do t’i kërkojë Milanit të përfshijë Franck Kessie në çdo marrëveshje që do të bënte Tiemoue Bakayoko përgjithmonë pjesë të ekipi të parë të Serie A, raporton Daily Star përcjell ORAinfo. Bakayoko,...

Tifozët e Chelseas bëjnë thirrje për shkarkimin e Sarrit

para 8 muajve - Gazeta Observer

Chelsea është duke u turpëruar nga Manchester City në kuadër të Premierligës. Manchester City është duke e mposhtur Chelsea me rezultat, 5:0. Qytetarët i shënuan katër gola vetëm në pjesën e parë ndaj...

Aguero kompleton hetrikun, fundos Chelsean

para 8 muajve - Gazeta Observer

Sergio Aguero ka shënuar golin e tretë personal dhe të pestin për Manchester Cityn në ndeshjen kundër Chelsea. Argjentinasi arriti të kompletoj hetrikun në minutën e 56-të të ndeshjes duke realizuar nga penalltia.

City ia servon një ‘pesëshe’ Chelseat ende pa përfunduar ndeshja

para 8 muajve - Periskopi

Manchester City e ka gjetur edhe golin e 5-të ndaj Chelseat. Azpilicueta shkaktoi penallti dhe i saktë nga pika e bardhë u tregua Sergio Aguero (55′), që kompletoi het-trikun. Ky është goli. /Periskopi/ Shpërndaje në:

Milan ultimatum për Gattuson

para 8 muajve - Lajmi.net

Milan i ka vendosur një kusht trajnerit Gennaro Gattuso, për ta vazhduar detyrën e trajnerit. Gennaro Gattuso do të jetë trajner i Milan në sezonin e ardhshëm vetëm në rast se ai siguron kualifikimin në...

Chelsea këmbëngul për yllin e Milanit

para 8 muajve - Tetova Sot

Chelsea do t’i kërkojë Milanit ta përfshijë Franck Kessien në një marrëveshje të mundshme për blerjen përfundimtare të Tiemoue Bakayokos nga klubi i Serisë A, sipas Daily Star. Bakayoko, i cili u veçua...

Formacionet zyrtare: Manchester City – Chelsea

para 8 muajve - Infokusi

Manchester City e pret Chelsean në kuadër të xhiros së 26-të në Premier League, shkruan Gazeta inFokus. Derbi i kësaj javë zhvillohet në stadiumin”Etihad” dhe nisë nga ora 17:00. Më poshtë keni formacionet...

Pjesa e parë: City-Chelsea, 4-0

para 8 muajve - Epoka e Re

Manchester City e ka dominuar plotësisht pjesën e parë ndaj Chelsea, duke realizuar katër gola. Pas katër minutave lojë, Raheem Sterling shënoi për 1-0. Dy gola shënoi Sergio Aguero dhe një tjetër e shtoi...

Formacionet zyrtare: Sassuolo – Juventus

para 8 muajve - Gazeta Observer

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Sassuolos dhe Juventusit. Sassuolo dhe Juventusi do të përballen në kuadër të javës së 23-të në Serie A. Ndeshja që starton në ora 18:00, do të zhvillohet në...

Manchester City 3 – 0 – Chelsea, Aguero sërish në skenë

para 8 muajve - Sovrani

Pas vetëm 19 minutave lojë, Chelsea ka pranuar hiq më pak se 3 gola nga Manchester City. Ishte Sergio Aguero ai që realizoi golin e dytë personal dhe të tretin në këtë sfidë ndaj Chelseat, transmeton Sovrani.info....

Aguero dridh Chelsean me një gol spektakolar

para 8 muajve - Sovrani

Manchester City e ka realizuar edhe golin e dytë ndaj Chelsea dhe Sergio Aguero bombardoi portën me një gol të jashtëzakonshëm, transmeton Sovrani.info. Ndiqeni golin: Facebook Twitter Google Plus

City po e shkatërron Chelsean

para 8 muajve - Epoka e Re

Manchester City është duke e mposhtur Chelsean (3-0). Autor të golave janë Raheem Sterling në minutën e katërt dhe Sergio Aguero në minutën e 13-të dhe 19-të.

City i jep ‘shkollë’ Chelseat në 20 minutat e para

para 8 muajve - Periskopi

Derbi i kësaj jave në Premier Ligë nuk po del të jetë i tillë. Kjo pasi që Manchester City i ka shënuar tre gola në 20 minutat e para kundër Chelseat. Sterling (4′) e hapi listën e realizatorëve, para...

Vjen goli i parë në ndeshjen City – Chelsea

para 8 muajve - Epoka e Re

Ylli anglez i Manchester Cityt, Raheem Sterling ka shënuar gol në ndeshjen derbi City-Celsea. Sterlingi realizoi pas katër minutave lojë.

Vjen goli i shpejtë në City – Chelsea

para 8 muajve - Sovrani

Manchester City ka kaluar në epërsi ndaj Chelseat pas vetëm katër minutave lojë me golin e Stëerling, transmeton Sovranii.info. Facebook Twitter Google Plus

Sassuolo – Juventus, formacionet zyrtare

para 8 muajve - Sovrani

Juventusi kërkon tre pikë të reja sonte nga ora 18:00 ndaj Sassuolos pas barazimit me Parman javën e kaluar, transmeton Sovrani.info. Këto janë formacionet zyrtare: Sassuolo: Juventus: /Sovrani.info/ Facebook Twitter Google Plus

Silva: Man City mund të bëjë më mirë sesa sezonin e kaluar

para 8 muajve - Lajmi.net

Kampionët e Premierligës thyen rekordin e pikëve brenda një sezoni dhe fituan Kupën Carabao sezonin e kaluar, por David Silva beson se ata ende janë në progres. David Silva beson se Manchester City mund...

Ndodh e papritura! Chelsea dhe Milan po shkëmbejnë yjet e mëdhenjë

para 8 muajve - OraInfo

Milani e Chelsea duket se do bëjnë një shkëmbim. Franck Kessie mund të përfundojë në Londër, pas ‘blutë’ e duan atë në marrëveshjen për Tiemoue Bakayoko. Bakayoko i cili ishte i jashtëzakonshëm me Monacon...

Milani e befason Gattuson, ky është ultimatumi për teknikun kuqezi

para 8 muajve - Sovrani

Milani do të konfirmojë Gennaro Gattuson në stol për sezonin e ardhshëm vetëm nëse ai siguron kualifikimin në Ligën e Kampionëve, raportojnë mediat italiane, transmeton Sovrani.info. Sipas gazetës Corriere...

Chelsea dhe Milan po shkëmbejnë yjet e mesfushës?

para 8 muajve - Lajmi.net

Chelsea dhe Milan duket se do të shkëmbejnë dy lojtarët e repartit të mesfushës. Franck Kessie mund të përfundojë në Londër, pas ‘blutë’ e duan atë në marrëveshjen për Tiemoue Bakayoko, shkruan ‘Daily...

Man City kundër Chelsea, sfida që vendos liderin e ligës

para 8 muajve - PortaliOnline

Chelsea do të synojë të rikthehet në pozitën e katërt dhe t’i prishë punë edhe në proces t’i prishë punë kampionit në fuqi, Manchester Cityt, në luftë për titull. Skuadra e Pep Guardiolës i pret të kaltrit...

Manchester City – Chelsea: Luftë për ta ruajtur terrenin dhe pët të rimarrë vende

para 8 muajve - Portalb

Dy fitoret radhazi ndaj Arsenalit dhe Evertonit kanë rikthyer humorin te Manchester City. Skuadra e Pep Guardiolës tashmë është vetëm 3 pikë larg Liverpoolit kryesues dhe me një sukses sot ndaj Chelsea-t...

Formacionet zyrtare, Manchester City – Chelsea

para 8 muajve - Sovrani

Janë publikuar formacionet zyrtare të superderbit të Premier Leagues ndërmjet Manchester Cityt dhe Chelseat që starton nga ora 17:00, transmeton Sovrani.info. Këto janë formacionet zyrtare: Manchester...

Chelsea kërkon Kessien nga Milani në marrëveshjen për Bakayokon

para 8 muajve - Telegrafi

Chelsea thuhet se dëshiron që Milani të përfshijë Franck Kessien në marrëveshjen për transferimin e Timeoue Bakayokos. Bakayoko erdhi si një premtim i madh nga Monaco, por nuk arriti të përmbushë pritshmëritë...

Chelsea nuk heq dorë, e do me ҫdo kusht yllin e Milanit

para 8 muajve - OraInfo

Chelsea duket se nuk e ka ndërmend të heq dorë prej synimeve të veta. Chelsea do t’i kërkojë Milanit ta përfshijë Franck Kessien në një marrëveshje të mundshme për blerjen përfundimtare të Tiemoue Bakayokos...

Chelsea këmbëngul për yllin e Milanit

para 8 muajve - Gazeta Express

Chelsea do t’i kërkojë Milanit ta përfshijë Franck Kessien në një marrëveshje të mundshme për blerjen përfundimtare të Tiemoue Bakayokos nga klubi i Serisë A, sipas Daily Star. Bakayoko, i cili u veçua...

Suso: Gattuso është trajneri i duhur për Milanin

para 8 muajve - RTV 21

Gattuso nuk e ka të qëndrushme karrigen nën drejtimin e Milan për shkak të rezultateve të paqëndrueshme Anësori i Milan ka thënë se Gennaro Gattuso është trajneri i duhur në kohën e duhur dhe beson se...

Chelsea dhe Milan po shkëmbejnë yjet e mesfushës

para 8 muajve - Ekonomia Online

Chelsea dhe Milan duket se do të shkëmbejnë dy lojtarët e repartit të mesfushës. Franck Kessie mund të përfundojë në Londër, pas ‘blutë’ e duan atë në marrëveshjen për Tiemoue Bakayoko, shkruan ‘Daily...

Formacionet: City – Chelsea

para 8 muajve - Epoka e Re

Në orën 17:00 zhvillohet derbi i kësaj xhiro në Premier Ligë. Manchester City e pret në “Etihad Stadium” skuadrën e Chelseat.

Suso me deklaratë të papritur për Gattuson, cili do të jetë reagimi i tij?

para 8 muajve - OraInfo

Suso ka bërë një deklaratë të madhe për trajnerin e Milanit, Gennaro Gattuson. Ai e ka mbështetur trajnerin. Anësori i Milan ka thënë se Gennaro Gattuso është trajneri i duhur në kohën e duhur dhe beson...

Susso mbështet Gattuson: Është trajneri i duhur

para 8 muajve - Lajmi.net

Ylli i Milan, Suso, ka mbështetur trajnerin e skuadrës Gennaro Gattuso. Anësori i Milan ka thënë se Gennaro Gattuso është trajneri i duhur në kohën e duhur dhe beson se ata duhet të vazhdojnë të punojnë...

Sot 17:00 M.City-Chelsea, përballë do të jenë dy mjeshtrat e lojës së bukur, spektakli i garantuar në Supersport!

para 8 muajve - SuperSport

Dy fitoret radhazi ndaj Arsenalit dhe Evertonit kanë rikthyer humorin te Manchester City. Skuadra e Pep Guardiolës tashmë është vetëm 3 pikë larg Liverpoolit kryesues dhe me një sukses sot ndaj Chelsea-t...

Chelsea këmbëngul për yllin e Milanit

para 8 muajve - Gazeta Observer

Chelsea do t’i kërkojë Milanit ta përfshijë Franck Kessien në një marrëveshje të mundshme për blerjen përfundimtare të Tiemoue Bakayokos nga klubi i Serisë A, sipas Daily Star. Bakayoko, i cili u veçua...

Guardiola: Do të luftojmë deri në fund, nuk e nënvlerësojmë askënd

para 8 muajve - Lajmi.net

Pep Guardiola është i vendosur që ta fitojë titullin e Premierligës për herë të dytë me radhë. Guardiola është i kënaqur me forcën që ka treguar Manchester City në garën për mbrojtjen e titullit dhe ka...

Suso tregon aftësitë e Gattusos si trajner

para 8 muajve - GazetaBlic

Është njëri nga lojtarët më të mirë të Milanit, ani pse javëve të fundit nuk është në formën e tij më të mirë. Fjala është për fantazistin spanjoll, Suso, i cili vazhdon të jetë njëri nga më të rëndësishmit...

Suso: Gattuso është trajneri i duhur për Milanin

para 8 muajve - KosovaPress

Anësori i Milan ka thënë se Gennaro Gattuso është trajneri i duhur në kohën e duhur dhe beson se ata duhet të vazhdojnë të punojnë si skuadër për të siguruar vendin e katërt. Gara për një vend që dërgon...

Silva thotë se përvoja e Man City me titujt po i ndihmon në garën me Liverpool

para 8 muajve - Lajmi.net

Manchester City kanë fituar tre tituj të Premierligës që nga viti 2010, dhe ylli i kësaj skuadre beson se kjo përvojë sjellë përfitime në garën për titullin këtë edicion. David Silva po e përdor eksperiencën...

Guardiola flet për ‘shpikjen’ e tij të re

para 8 muajve - Shenja

Trajneri i Manchester City së fundmi ka paraqitur një ‘shpikje’ të re në formacionin dhe taktikat e tij. Strategu spanjoll ka ‘shpikur’ pozitën e ‘mbrojtësit fals’, duke përdorur Fernandinhon si një lojtar...

Guardiola flet për ‘shpikjen’ e tij të re

para 8 muajve - Lajmi.net

Trajneri i Manchester City së fundmi ka paraqitur një ‘shpikje’ të re në formacionin dhe taktikat e tij. Strategu spanjoll ka ‘shpikur’ pozitën e ‘mbrojtësit fals’, duke përdorur Fernandinhon si një lojtar...

Silva thotë se përvoja e Man City me titujt po i ndihmon në garën me Liverpool

para 8 muajve - Gazeta Observer

Manchester City kanë fituar tre tituj të Premierligës që nga viti 2010, dhe ylli i kësaj skuadre beson se kjo përvojë sjellë përfitime në garën për titullin këtë edicion. David Silva po e përdor eksperiencën...

Guardiola flet për ‘shpikjen’ e tij të re

para 8 muajve - Gazeta Observer

Trajneri i Manchester City së fundmi ka paraqitur një ‘shpikje’ të re në formacionin dhe taktikat e tij. Strategu spanjoll ka ‘shpikur’ pozitën e ‘mbrojtësit fals’, duke përdorur Fernandinhon si një lojtar...

Ja çfarë ka Milan që nuk kanë ekipet tjera ..!

para 8 muajve - OraInfo

Nëse ka një departament që aktualisht është duke i dhënë kënaqësi në shtëpi Milanit, kjo është padyshim mbrojtja, duke pasur parasysh numrat e pakët të golave që ka pranuar kohëve të fundit përcjell...

Harrojeni Piatekun, sulmuesi “raketë” po zbarkon në “San Siro”

para 8 muajve - OraInfo

Milani nuk ia doli që në janar të transferojë një super-sulmues. Mirëpo, Milan nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga futbollisti Allan Saint-Maximin që mbetet një nga qëllimet kryesore të Rossonerëve për...

Nëse ndodh kjo, Milan “prek” Champions League

para 8 muajve - OraInfo

Do të nisë nesër me Cagliarin, në një ndeshje tashmë thelbësore për rossonerët.! Milan e duan një vend që dërgon në Champions League përcjell ORAinfo. Do të ketë një pengesë të madhe në rrugën për Gennaro...

Galliani: Nuk e kisha menduar kurrë se ai do të bëhej trajner

para 8 muajve - GazetaBlic

Adriano Galliani, një jetë te Milani si administrator i deleguar, sot mbulon të njëjtin post te skuadra e Monza, që luan në Serinë C italiane. Duke folur për ekipi aktual, ai ka vlerësuar punën e bërë...

Rossonerët marrin lajmin e madh, ja kush po kthehet te Milan

para 8 muajve - OraInfo

Lucas Biglia, është rikthyer në skuadrën e Milanit pas një lëndimi të gjatë përpara ndeshjes së tyre kundër Cagliarit. Kjo është paraqitja e parë e mesfushorit që nga fundi i tetorit, kur ai pësoi një...

Shokuese, ja me çfarë formacioni Gattuso synon të i marrë tri pikë kundë Cagliarit

para 8 muajve - OraInfo

Pas fjalimit në konferencën për shtyp, Gennaro Gattuso po udhëhoqisesionin e fundit të trajnimit në prag të Milan-Cagliarit. Nesër në San Siro do të jetë thelbësore për të rrëmbyer tre pikë për t’u kthyer...

Galliani “qon peshë” rossonerët me deklaratën e fundit

para 8 muajve - OraInfo

Sot Adriano Galliani dha një intervistë për Radio Deejay, gjatë së cilës ai foli edhe për Milanin. Ai, është befasuar me ecurinë te rezultateve të Milanit përcjell ORAinfo. Ish-menaxheri i Rossonerëve,...

Para ndeshjes me Cagliarin, Milan merr super lajmin

para 8 muajve - OraInfo

Sot në Milanello, Gattuso duke folur në konferencën për shtyp ka treguar edhe ekipin me të cilin do të përballet me Cagliari. Lajm i mirë për rossonerët është rikthimi i argjentinasit, Lucas Biglia,përcjell...

Takohen në Casa Milan ylli i madh dhe Leonardo,pritet marrëveshje e madhe

para 8 muajve - OraInfo

Suso dhe AC Milan duket se do të vazhdojnë një marrëveshje të re. Spanjolli foli dje për Sky Sport, duke konfirmuar kontaktet e para për një kontratë rinovimi përcjell ORAinfo. Marrëveshja aktuale e lidh...

As që bëhet fjalë për Piatek, ja kush po e jep “shpirtin” për Milanin

para 8 muajve - OraInfo

Suso Milanit foli e për kanalin zyrtar të klubit përpara se Milan të ndeshet kundër Cagliari nesër mbrëma në San Siro përcjell ORAinfo. “Gjendja ime fizike: Para Krishtlindjeve isha më keq, tani ndihem...

Ja sa pikë synon t’i grumbullojë Man City – Tregon De Bruyne

para 8 muajve - Lajmi.net

Kampionëve në fuqi të Anglisë, Manchester City, nuk iu ka shkuar gjithçka për dore këtë sezon, por ata përsëri mbeten luftë për katër tituj. Kevin De Bruyne beson se Manchester City duhet të synojë maksimumin...

Para ndeshjes me Cagliari, ja me çfarë po përballet Gattuso

para 8 muajve - OraInfo

Gennaro Gattuso pranon se ka presion edhe më të madh për të mundur Cagliari, se sa në ndeshjet që i kishte paraparke. “Ka një presion kundër Cagliarit dhe ekziston edhe më shumë presion sesa me Lazion...

Gattuso: Objektivi ynë kryesor është zona Champions

para 8 muajve - Albeu

Milanit i mungon pjesmarrja në Ligën e Kampionve prej 5 sezonesh. Por këtë vit për të zënë vend në zonën Champions është bërë mjaft e vështirë dhe e luftuar. Në prag të ndeshjes ndaj Cagliarit të dielën...

Gattuso habit në konferencë: Ndoshta fitoj më shumë seç duhet

para 8 muajve - Koha Jone

Milani kërkon të sigurojë një vend në Champions League për sezonin e ardhshëm. Skuadra kuqezi kërkon një fitore ndaj Cagliarit këtë fundjavë për të kaluar Lazion. Trajneri Gattuso ka deklaruar se ekipi...

Sarri: City skuadra më e mirë në Europë, por mund t’ia dalim

para 8 muajve - SuperSport

Nuk kanë munguar komplimentet e ndërsjella nga tekniku i Bluve të Londrës, italiani Sarri, ndaj skuadrës së Guardiolës, të cilën e cilëson si më të mirën në Europë dhe pretendenten kryesore për të triumfuar...

Guardiola: Ndaj Chelseat si një finale, kanë skuadër fantastike

para 8 muajve - SuperSport

Manchester City-Chelsea është dueli që ofron kjo e diel në Premier Leaguen angleze, ku kampionët në fuqi do të tentojnë të ruajnë pozicionin e tyre, pasi tashmë janë ringjitur në vendin e parë të tabelës...

Gattuso kërkon fokus nga ekipi i tij teksa lufta për top 4 po vazhdon

para 8 muajve - Telegrafi

Gennaro Gattuso ka kërkuar fokus të plotë nga ekipi i tij në mënyrë që të arrihet një ecuri e fitoreve e cila do të ishte ideale në luftën e zjarrtë për top katërshen e Serie A. Pas ndeshjeve të vështira...

Nga Sassuolo te Sassuolo, ja statistikat e Ronaldos te Juventus deri më tani

para 8 muajve - Koha Jone

Juventus nesër do të sfidojë Sassuolon në transfertë për javën e 23-të. Në ndeshjen e parë, erdhi edhe goli i parë i Cristiano Ronaldos me fanellën e Juventusit. CR7, në fakt, gjeti jo vetëm festoi për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK