http://kariera.mk

Trajneri Shpëtim Duro jep dorëheqje nga FC Drita

para 6 muajve - Klan Kosova

Trajneri kryesorë, Shpëtim Duro, ka dhënë dorëheqje nga klubi i futbollit FC Drita. Klubi gjilanas ka njoftuar nëpërmjet Facebook-ut se të dy palët kanë rënë dakord që të ndërpritet bashkëpunimi, transmeton...

Duro largohet nga Drita

para 6 muajve - Koha.mk

Një ditë pasi Drita u eliminua nga Kupa e Kosovës, trajneri Shpëtim Duro ka dhënë dorëheqje duke i dhënë fund qëndrimit të shkurtër pothuajse pesëmujor në drejtim të klub, raporton Gazeta Express, përcjell...

Publikohen datat e gjysmëfinaleve dhe finales së Kupës së Kosovës

para 6 muajve - GazetaBlic

Të shtunën dhe të dielën janë mësuar katër skuadrat gjysmëfinaliste të Kupës së Kosovës. Feronikeli, Vëllaznimi, Ballkani dhe Trepça ’89 kanë siguruar një vend në katërshen më të mirë duke eliminuar Ferizajin,...

ZYRTARE: Drita e shkarkon trajnerin

para 6 muajve - Lajmi.net

Drita ka mbetur pa trajner. Drita e ka shkarkuar nga posti i trajnerit Shpëtim Duro. Pas eliminimit nga Kupa e Kosovës, skuadra gjilanase ka njoftuar se e ka shkarkuar trajnerin e tyre. “Pas eliminimit...

Shpëtim Duro e ofron dorëheqjen dhe kryesia e Dritës ia pranon atë: Nuk u arrit objektivi i vetëm që patëm

para 6 muajve - Telegrafi

Drita është eliminuar nga Digitalb Kupa e Kosovës në çerekfinale. Kampioni në fuqi i Kosovës është eliminuar nga Vëllaznimi duke pësuar humbje 1-0. Gjilanasit e kishin objektiv të vetëm Kupën e Kosovës...

Jep dorëheqje kryetrajneri i Dritës

para 6 muajve - Koha.net

Klubi futbollistik i Gjilanit, Drita, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se kryetrajneri Shpëtim Duro ka dhënë dorëheqje. Gjithashtu, klubi thotë se pas një takimi të menjëhershëm pas ndeshjes...

U eliminua në Kupë, Shpëtim Duro jep dorëheqjen nga Drita e Gjilanit

para 6 muajve - SuperSport

Shpëtim Duro nuk është më trajner i Dritës së Gjilanit në IPKO Superligën e Kosovës. Tekniku kryeqytetas ka dhënë dorëheqjen nga detyra vetëm një ditë pasi “intelektualët” u eliminuan në Digitalb Kupën...

Zyrtare: Shpëtim Duro largohet nga Drita

para 6 muajve - GazetaBlic

Drita është eliminuar nga Digitalb Kupa e Kosovës në çerekfinale. Kampioni në fuqi i Kosovës është eliminuar nga Vëllaznimi duke pësuar humbje 1-0. Gjilanasit e kishin objektiv të vetëm Kupën e Kosovës...

Zyrtare: Shpëtim Duro largohet nga Drita

para 6 muajve - Gazeta Express

Shpëtim Duro ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit të Dritës të hënën. Një ditë pasi Drita u eliminua nga Kupa e Kosovës, trajneri Shpëtim Duro ka dhënë dorëheqje, raporton Gazeta Express. Bëje LIKE...

Zyrtare: Jep dorëheqje trajneri i klubit të madh kosovar

para 6 muajve - Sovrani

Shpëtim Duro ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit të Dritës të hënën, pesë muaj pasi ishte emëruar trajner. Një ditë pasi Drita u eliminua nga Kupa e Kosovës, trajneri Shpëtim Duro ka dhënë dorëheqje...

Zyrtare: Drita e shkarkon trajnerin

para 6 muajve - Gazeta Observer

Drita e ka shkarkuar nga posti i trajnerit Shpëtim Duron. Pas eliminimit nga Kupa e Kosovës, skuadra gjilanase ka njoftuar se e ka shkarkuar trajnerin e tyre. “Pas eliminimit nga kupa e Kosovës, dhe dalja...

Eliminimi nga Kupa ia ‘ha’ kokën Shpëtim Duros

para 6 muajve - Epoka e Re

Skuadra e Dritës nga Gjilani ka njoftuar se trajneri Shpëtim Duro ka dhënë dorëheqje, pas eliminimit nga gara e Kupës. “Pas një takimi që kishim menjëherë pas ndeshjes së djeshme, me një marrëveshje mes...

Jep dorëheqje kryetrajneri i Dritës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Klubi futbollistik i Gjilanit, Drita, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se kryetrajneri Shpëtim Duro ka dhënë dorëheqje. Gjithashtu, klubi thotë se pas një takimi të menjëhershëm pas ndeshjes...

Fituesja në fuqi dhe kampionia ndalen në çerekfinale

para 6 muajve - Koha.net

Vetëm Feronikeli prej skuadrave pretendente për titull të kampionit të Kosovës në futboll ka mbetur në garë për të fituar Kupën e Kosovës. Kupa ofron rrugë më të lehtë për dalje në kupa evropiane, përkatësisht...

Zyrtare/ U eliminua nga Kupa, trajneri shqiptar jep dorëheqjen

para 6 muajve - Newsport

Eliminimi nga Kupa e Kosovës i ka kushtuar pankinën Shpëtim Duros, i cili pas humbjes me KF Vëllaznimi ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i Dritës. Lajmi është konfirmuar nga vetë faqja zyrtare e klubit...

Fituesja në fuqi dhe kampionia ndalen në çerekfinale

para 6 muajve - Ekonomia Online

Vetëm Feronikeli prej skuadrave pretendente për titull të kampionit të Kosovës në futboll ka mbetur në garë për të fituar Kupën e Kosovës. Kupa ofron rrugë më të lehtë për dalje në kupa evropiane, përkatësisht...

Trepça mposhtë Prishtinën, hynë në gjysmëfinale të Kupës

para 6 muajve - Klan Kosova

Skuadra Trepça ’89 ka arrit të kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës duke mposhtur Prishtinën në penallti. Ndeshja është zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, transmeton Klan Kosova....

Pas Duros e pëson e Josa, Prishtina eliminohet nga Trepça ‘89

para 6 muajve - SuperSport

Trajnerët nga Shqipëria duket nuk kanë afeksion me Digitalb Kupën e Kosovës. Pas Shpëtim Duros (trajner i Dritës së Gjilanit), edhe Mirel Josa detyrohet të heqë dorë nga ky kompeticion në fazën çerekfinale....

Prishtina nuk e lë Trepçën ‘89 të festojë, ikin dritat në “Fadil Vokrri”

para 6 muajve - Gazeta Express

​Trepça ‘89 është gjysmëfinalisti i katërt dhe i fundit i Digitalb Kupës së Kosovës, pasi e ka befasuar Prishtinën midis stadiumit “Fadil Vokrri”. Trepça ‘89 u kualifikua në gjysmëfinale pasi u treguan...

Trepça ’89 në gjysmëfinale të DigitAlb Kupës së Kosovës, triumfon në penallti ndaj Prishtinës

para 6 muajve - Telegrafi

Çerekfinalja e DigitAlb Kupës së Kosovës vendosi përballë njëra-tjetrës Prishtinën dhe Trepçën ’89. Të dy trajnerët futën në fushë lojtarët më të mirë, ndërsa ishte një ndeshje me raste nga të dy anët....

Trepça ‘89 e befason Prishtinën në “Fadil Vokrri”, kualifikohet n’gjysmëfinale të Kupës!

para 6 muajve - Gazeta Express

​Trepça ‘89 është gjysmëfinalisti i fundit i Digitalb Kupës së Kosovës, pasi e befasoi Prishtinën midis “Fadil Vokrrit”. Çerekfinalisti i fundit i Digitalb Kupës së Kosovës, nga sfida mes Prishtinës e...

Trepça ’89 në gjysmëfinale të Kupës, eliminon Prishtinën

para 6 muajve - Koha.net

Trepça ’89 është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës pasi ka eliminuar Prishtinën në kryeqytet, pas gjuajtjes së penaltive. Në kohën e rregullt ekipet barazuan pa gola. Njëjtë ngjau edhe në...

Trepça 89′ mposhtë Prishtinën me penalti dhe kalon në gjysmëfinale

para 6 muajve - GazetaBlic

Përfundon gjithçka në takimin ndërmjet Prishtinës dhe Trepçës 89′. Tashmë ka përfunduar takimin ndërmjet skuadrave elitë në garën çerekfinale të Kupës së Kosovës, shkruan GazetaBlic. Të dyja skuadra u...

Trepça’ 89 e eliminon Prishtinën nga Kupa e Kosovës

para 6 muajve - Lajmi.net

Trepça’ 89 ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Trepça’ 89 e ka mposhtur Prishtinën në çerekfinale të Kupës së Kosovës vetëm pas gjuajtjeve të penalltive në stadiumin Fadil Vokrri. Të dy skuadrat...

Deklarata e Mirel Josës pas eliminimit të Prishtinës

para 6 muajve - Infokusi

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa ka thënë se skuadra e tij duhej të ishte shumë më e kujdesshme në ndeshjen e sotme kundër Trepçës ’89, e cila e eliminoi në garën për Kupën e Kosovës në futboll. “Trepça...

Deklarata e Mirel Josës pas eliminimit të Prishtinës

para 6 muajve - Infokusi

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa ka thënë se skuadra e tij duhej të ishte shumë më e kujdesshme në ndeshjen e sotme kundër Trepçës ’89, e cila e eliminoi në garën për Kupën e Kosovës në futboll. “Trepça...

Ismet Munishi: Ky është kryeqyteti i futbollit në Kosovë

para 6 muajve - Infokusi

Trajneri i skuadrës së Vëllaznimit, Ismet Munishi, është shprehur shumë i lumtur më kalimin në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. Skuadra e teknikut prishtinas e mundi Dritën më...

Këto janë 4 skuadrat që siguruan gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës

para 6 muajve - Infokusi

Kanë përfunduar të gjitha takimet çerekfinale të Kupës së Kosovës në futboll, shkruan Gazeta inFokus. Tashmë janë të njohura skuadrat që siguruan plasmanin në gjysmëfinale. Feronikeli, Vëllaznimi, Ballkani...

S’ka fitues në “Fadil Vokrri” pas 90 minutave, Prishtina – Trepça ‘89 shkon në vazhdime!

para 6 muajve - Gazeta Express

​Prishtina apo Trepça ’89, cila skuadër do t’i bashkohet Feronikelit, Ballkanit e Vëllaznimit në gjysmëfinale të Kupës? Mbetet të shihet pas vazhdimeve, pasi koha e rregullt prej 90 minutave ka përfunduar...

Vazhdimet apo penaltit do ta përcaktojnë gjysmëfinalistin ndërmjet Prishtinës dhe Trepçës 89′

para 6 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Prishtinës dhe Trepça 89′ po vazhdojnë të luajnë ende në stadiumin Fadil Vokrri në kryeqytet. Pak çaste më herët ka përfunduar edhe ndeshja e rregullt ndërmjet të dyja skuadrave garuese, shkruan...

Mbyllet koha e rregullt në ndeshjen, Prishtina – Trepça’ 89

para 6 muajve - Lajmi.net

Ka përfunduar koha e rregullt në mes të Prishtinës dhe Trepçës’ 89. Prishtina dhe Trepça’ 89 po përballen në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovës. Për më shumë se 90’ minuta, të dy skuadrat kosovare...

Mbyllet dueli në “Fadil Vokrri”, mësohet gjysmëfinalisti i katërt i Kupës së Kosovës

para 6 muajve - Infokusi

Ka përfunduar dueli ndërmjet Prishtinës dhe Trepçës ’89, i luajtur në stadiumin “Fadil Vokrri’ në Prishtinë, në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. Pas 120 minutave lojë...

Ja çfarë ka ndodhë për herë të parë në Kosovë, në një ndeshje futbolli

para 6 muajve - Infokusi

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë akoma nuk ka mbaruar çerekfinalja ndërmjet Prishtinës dhe Trepçës’ 89, shkruan Gazeta inFokus. Ndeshja ka shkuar në vazhdime dhe për herë të parë në Kosovë në një...

Vëllaznimi e Ballkani kalojnë në gjysmëfinale

para 6 muajve - Koha.net

Vëllaznimi dhe Ballkani kanë kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Gjakovarët fituan 1 me 0 ndaj Dritës në një ndeshje të zhvilluar në Gjakovë. Golin e fitores për kuqezinjtë e shënoi Tun Bardhoku...

Ballkani eliminon Kikën pas vazhdimeve, siguron gjysmëfinalen

para 6 muajve - Telegrafi

Kika dhe Ballkani kanë luajtur baras 0-0 në 90 minuta lojë në takimin e çerekfinales së Kupës së Kosovës në futboll, ndërsa pas vazhdimeve klubi … e ka siguruar kalimin në gjysmëfinale. Fillimi i ndeshjes...

Ballkani arrin gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës për herë të parë në histori të tij

para 6 muajve - Gazeta Express

Ballkani ka arritur në gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës për herë të parë në histori të klubit. Ballkani e mposhti 1:0 Kikën në një ndeshje çerekfinale të zhvilluar të dielën në Gjilan, duke e...

Prishtina – Trepça ’89, mësoni çfarë po ndodhë në Prishtinë?

para 6 muajve - Infokusi

Prishtina dhe Trepça’ 89 po luajnë në kudër të çerekfinales së Kupës së Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. Kanë përfunduar edhe 45 minutat e pjesës së dytë edhe rezultati mbetet ai i fillimi 0-0. Ndeshja...

Munishi: U mbrojtëm mirë, e rëndësishme ishte fitorja

para 6 muajve - Telegrafi

Vëllaznimi ka arritur ta eliminojë Dritën edhe këtë edicion nga Digitalb Kupa e Kosovës. Kuqezinjtë e Jakovës kanë shënuar fitore minimale me rezultat 1-0, falë golit të shënuar nga Tun Bardhoku. Pas ndeshjes...

FC Ballkani gjysmë-finalist i Kupës së Kosovës

para 6 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Ballkan ka arritur të shënoj golin e parë ndaj klubit të Kikas në takimin e vlefshëm për fazën çerekfinale të kupës së Kosovës. Golin e parë në këtë takim e ka shënuar fantazisti, Edi Maksutaj,...

Pas penalltive, kjo skuadër kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Observer

Trepça ’89 ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës pasi ka mposhtur Prishtinën. Ndeshja u vendos pas penalltive, ku mitrovicasit fituan me rezultat 4-5 kundër skuadrës nga kryeqyteti. Ndeshja e rregullt...

Ndriçohet stadiumi “Fadil Vokrri”

para 6 muajve - Infokusi

Prishtina dhe Trepça’ 89 po luajnë aktualisht në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, shkruan Gazeta inFokus. Rezultati është akoma i barabartë 0-0, ndërsa par pak çasteve janë ndezur edhe reflektorët...

Prishtina – Trepça ’89, kjo skuadër është në gjysmëfinale (shikoni penalltitë)

para 6 muajve - Insajderi

Pas Feronikelit, Vëllaznimit e Ballkanit, skuadra e fundit që e ka siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll është Trepça ’89. Fituesi i kësaj ndeshjeje u përcaktua...

Trepça ’89 në gjysmëfinale të Kupës, eliminon Prishtinën

para 6 muajve - Arbresh

Trepça ’89 është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës pasi ka eliminuar Prishtinën në kryeqytet, pas gjuajtjes së penaltive. Në kohën e rregullt ekipet barazuan pa gola. Njëjtë ngjau edhe në...

Trepça ‘89 eliminon Prishtinën nga Kupa

para 6 muajve - Epoka e Re

Skuadra e Trepçës ’89 e ka befasuar skuadrën e Prishtinës, pasi e ka eliminuar nga gara e Kupës. Koha e rregullt dhe vazhdimet dy herë nga pesëmbëdhjetë minuta të ndeshjes çerekfinale Prishtina – Trepça...

Drita nuk gjen “shpëtim” as te Digitalb Kupa, surprizohet nga Vëllaznimi

para 6 muajve - SuperSport

Drita e Gjilanit, kampionia në fuqi e Kosovës humbi edhe mundësinë e vetme që kishte për të luajtur në kompeticionet europiane sezonin e ardhshëm. Skuadra e Shpëtim Duros nuk gjeti dot “shpëtim” as te...

Trepça ’89 në gjysmëfinale të Kupës, eliminon Prishtinën

para 6 muajve - Sovrani

Trepça ’89 është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës pasi ka eliminuar Prishtinën në kryeqytet, pas gjuajtjes së penaltive. Në kohën e rregullt ekipet barazuan pa gola. Njëjtë ngjau edhe në...

Eliminohet Prishtina, Trepça ’89 është në gjysmëfinale

para 6 muajve - Periskopi

Kandidati kryesor për fitimin e Kupës së Kosovës, Prishtina është eliminuar në fazën çerekfinale. ‘Bardhekaltërit’ u mposhtën në stadiumin Fadil Vokrri pas ekzekutimit të penalltive (4-5), pasi koha e...

Vëllaznimi shkakton befasi, e eliminon Dritën nga Kupa e Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Express

Vëllaznimi ka shkaktuar befasinë në Digitalb Kupën e Kosovës duke e mposhtur Dritën 1-0, për ta siguruar një vend në gjysmëfinale të garës. Vëllaznimi është gjysmëfinalisti i dytë i Digitalb Kupës së Kosovës,...

Tun Bardhoku mund t’ia “zbardhë” sezonin skuadrës së tij, dërgon Vëllaznimin në gjysmëfinale të Kupës

para 6 muajve - GazetaBlic

Vëllaznimi ka mposhtur Dritën në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovës në futboll. Djelmoshave nga qyteti i Gjakovës i mjaftoi goli i Tun Bardhokut në minutën e 40-të të takimit për t’u kualifikuar...

Mbyllet pjesa e parë në “Fadil Vokrri”

para 6 muajve - Infokusi

Prishtina dhe Trepça’ 89 po luajnë në kudër të çerekfinales së Kupës së Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. Pas 45 minutave të parë rezultati është i barabartë 0-0./Gazeta inFokus/

Vazhdimet apo penaltit do ta përcaktojnë gjysmëfinalistin ndërmjet Prishtinës dhe Trepçës 89′

para 6 muajve - Gazeta Observer

Skuadra e Prishtinës dhe Trepça 89′ po vazhdojnë të luajnë ende në stadiumin Fadil Vokrri në kryeqytet. Pak çaste më herët ka përfunduar edhe ndeshja e rregullt ndërmjet të dyja skuadrave garuese ku rezultati...

Përfundon gjithçka në Gjilan, kjo skuadër kalon tutje

para 6 muajve - Infokusi

Ka përfunduar takimi ndërmjet Kikës nga Hogoshti dhe Ballkanit nga Suhareka, i luajtur në stadiumin më bari sintetik në Gjilan, në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovë, shkruan Gazeta inFokus. Pas...

Vëllaznimi e Ballkani kalojnë në gjysmëfinale

para 6 muajve - Arbresh

Vëllaznimi dhe Ballkani kanë kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Gjakovarët fituan 1 me 0 ndaj Dritës në një ndeshje të zhvilluar në Gjakovë. Golin e fitores për kuqezinjtë e shënoi Tun Bardhoku...

Deklarata e Ismet Munishit pas ndeshjes

para 6 muajve - Infokusi

Skuadra e Vëllaznimit e ka eliminuar Dritën nga Kupa e Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. Në takimin e luajtur në stadiumin qytetit ne Gjakovë, skuadra e udhëhequr nga trajneri Munishi ka shënuar fitore...

Nuk mjaftojnë 90 minuta, Prishtina – Trepça ’89 shkon me vazhdime

para 6 muajve - Gazeta Observer

Nuk kanë mjaftuar 90 minuta për ta përcaktuar gjysmëfinalistin e katërt të Kupës së Kosovës. Koha e rregullt e ndeshjes më interesante, Prishtina – Trepça ’89 ka përfunduar pa gola. Vazhdimet ose penalltitë...

Vëllaznimi e Ballkani kalojnë në gjysmëfinale

para 6 muajve - Ekonomia Online

Vëllaznimi dhe Ballkani kanë kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Gjakovarët fituan 1 me 0 ndaj Dritës në një ndeshje të zhvilluar në Gjakovë. Golin e fitores për kuqezinjtë e shënoi Tun Bardhoku...

Kika – Ballkani, çfarë po ndodhë në Gjilan

para 6 muajve - Infokusi

Kanë përfunduar 90 minutat e lojës së rregullt në Gjilan, ku po luajnë Kika dhe Ballkani në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. Pas 90 minutave lojë, ndeshja është mbyllur...

Përfundon takimi në Gjakovë, kjo skuadër siguron gjysmëfinalen

para 6 muajve - Infokusi

Ka përfunduar duelin ndërmjet Vëllaznimit dhe Dritës i luajtur në stadiumin e qytetit në Gjakovë, shkruan Gazeta inFokus. Skuadra e Vëllaznimit ia ka arritur ta mposhtë Dritën më rezultat minimal 1-0,...

Formacionet zyrtare: Prishtina – Trepça ’89

para 6 muajve - Infokusi

Prishtina e pret Trepçën ’89, në kuadër të çerekfinale së Kupës së Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë  dhe nisë nga ora 15:00. Më poshtë keni formacionet...

Ballkani shkruan historinë, kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës!

para 6 muajve - Periskopi

Pas 120 minutave lojë, Ballkani ka arritur ta mposht Kikën në çerekfinalet e Kupës së Kosovës. Ishte talenti Edi Maksutaj (115′) ai që çoi në fazën e gjysmëfinales skuadrën therandase, njëkohësisht kjo...

Vëllaznimi eliminon Dritën nga Kupa

para 6 muajve - Epoka e Re

Vëllaznimi është kualifikuar në gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës, duke e mposhtur Dritën, me rezultat 1-0, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Gjakovë, duke e përsëritur suksesin...

Vëllaznimi shkakton befasi, e eliminon Dritën nga Kupa e Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Vëllaznimi ka shkaktuar befasinë në Digitalb Kupën e Kosovës duke e mposhtur Dritën 1-0, për ta siguruar një vend në gjysmëfinale të garës. Vëllaznimi është gjysmëfinalisti i dytë i Digitalb Kupës së Kosovës,...

Mbyllet pjesët e parë në dy ndeshjet çerekfinale të Kupës së Kosovës

para 6 muajve - Infokusi

Në kuadër të çerekfinale së Kupës së Kosovës nga ora 13:00 kanë nisur dy takime, ndërsa prej orës 15:00 do të zhvillohet edhe dueli i fundit çerekfinal, shkruan Gazeta inFokus. Në stadiumin e qytetit në...

Zhbllokohet rezultati në Gjakovë

para 6 muajve - Infokusi

Vëllaznimi dhe Drita po luajnë në stadiumin e qytetit në Gjakovë duelin e tyre çerekfinal, shkruan Gazeta inFokus. Skuadra e Vëllaznimi ka kaluar në epërsi në minutën  42’ më golin e shënuar nga Tun Bardhoki./Gazeta inFokus/

Vëllaznimi shkakton befasi, e eliminon Dritën nga Kupa e Kosovës

para 6 muajve - Sovrani

Vëllaznimi ka shkaktuar befasinë në Digitalb Kupën e Kosovës duke e mposhtur Dritën 1-0, për ta siguruar një vend në gjysmëfinale të garës. Vëllaznimi është gjysmëfinalisti i dytë i Digitalb Kupës së Kosovës,...

Vëllaznimi është gjysmëfinalisti i dytë i Kupës së Kosovës

para 6 muajve - Periskopi

Ka përfunduar takimi mes Vëllaznimit dhe Dritës, në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovës. Ekipi gjakovar ka arritur të kualifikohet tutje falë golit të Tun Bardhoshit (44′), ndërsa skuadra e Shpetim...

Ndërpritet ndeshja mes Vëllaznimit dhe Dritës, ja çfarë ka bërë Ismet Munishi

para 6 muajve - Periskopi

Është ndërprerë për disa minuta ndeshja mes Vëllaznimit dhe Dritës, në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovës. Gjyqtari kryesor Alban Shala e përjashtoi me karton të kuq trajnerin vendas Ismet Munishi,...

Shikueshmëri e madhe në Gjakovë

para 6 muajve - Infokusi

Vëllaznimi dhe Drita po luajnë në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. Në stadiumin e qytetit në Gjakovë, janë afër 5 mijë shikues duke e përcjellë ndeshjen./Gazeta inFokus/

Pjesa e parë: Super Vëllaznimi në epërsi ndaj Dritës, në Gjilan rezultat i barabartë

para 6 muajve - Periskopi

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve çerekfinale të Kupës së Kosovës, ajo mes Vëllaznimit dhe Dritës, si dhe Kika kundër Ballkanit. Në Gjakovë në një atmosferë impozante, vendasit kanë kaluar...

Feronikeli arrin në gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës

para 6 muajve - Klan Kosova

Skuadra e Feronikelit është bërë gjysmëfinalistja e parë e Digitalb Kupës së Kosovës, pasi ka arrit ta mposhtë skuadrën e Ferizajt në çerekfinale me rezultat 1:0. Golin e fitores për skuadrën nga Drenasi...

Feronikeli kualifikohet në gjysmëfinale

para 6 muajve - Epoka e Re

Skuadra e Feronikelit është bërë gjysmëfinalistja e parë e Digitalb Kupës së Kosovës, pasi në ndeshjen e sotme çerekfinale e ka mposhtur Ferizajn në udhëtim, me rezultat 1:0. Golin e fitores për skuadrën...

Feronikeli siguron gjysmëfinalen

para 6 muajve - RTV 21

Kanë mbetur edhe 3 ndeshje tjera çerekfinale të Digitalb Kupës Skuadra nga Drenasi, Feronikeli ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës. Djelmoshat e  Zekirja Shabanit arritën...

Ndaj Ferizajt vendos Kastriot Rexha, Feronikeli në gjysmëfinale

para 6 muajve - SuperSport

Feronikeli është gjysmëfinalisti i parë i Digitalb Kupës së Kovës. Skuadra nga Drenasi ka arritur të triumfojë 0-1 në çerekfinale përballë Ferizajt në transfertë. Goli që vendosi fatin e këtij takimi u...

Ramadani i lumtur me kualifikimin në gjysmëfinale: Futbollistët dhanë maksimumin dhe kjo më kënaq

para 6 muajve - Telegrafi

Feronikeli ka arritur një fitore të vlefshme në çerekfinalen e Kupës së Kosovës 0-1 në udhëtim te Ferizaj. Skuadra nga Drenasi kësisoj është gjysmëfinalisti i parë në Digitalb Kupën e Kosovës. Djelmoshat...

Feronikeli kualifikohet në gjysmëfinale, eliminon Ferizajn

para 6 muajve - OraInfo

Feronikeli ka mposhtur Ferizajnë, për tu kualifikuar në gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës. Pas më shumë se dy muaj pushim ndërmjet dy stinorëve topi i futbollit të shtunën (sot) u rrokullis për...

Feronikeli triumfon në udhëtim te Ferizaj, siguron gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës

para 6 muajve - Telegrafi

Feronikeli ka arritur të kalojë në gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës. Skuadra nga Drenasi ka arritur të triumfojë në çerekfinalen e parë të luajtur në Ferizaj përballë skuadrës bardh e kaltër të Ferizajt....

Feronikeli mposht Ferizajn, kalon në gjysmëfinale të kupës

para 6 muajve - Koha.net

Feronikelit i ka mjaftuar një gol i Kastriot Rexhës që të siguronte gjysmëfinalen e kupës së Kosovës. Ekipi nga Drenasi kaloi në epërsi në minutën e 21 që ishte edhe goli vendimtar ndaj Ferizajt që sapo...

Feronikeli eliminon Ferizajn, kualifikohet n’gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Express

​Pas më shumë se dy muaj pushim ndërmjet dy stinorëve topi i futbollit të shtunën (sot) u rrokullis për të shënuar kështu fillimin e stinorit pranveror të futbollit në Kosovë, por jo me ndeshjet kampionale,...

Feronikeli është gjysmëfinalisti i parë i Kupës së Kosovës

para 6 muajve - GazetaBlic

Feronikeli është gjysmëfinalisti i parë i Kupës së Kupës. Djelmoshat e Zekirija Ramadanit fituan ndaj atyre të Bylbyl Sokolit me rezultat 0-1, shkruan GazetaBlic . Kastriot Rexha shënoi në minutën e 21-të...

Feronikeli nis me ‘këmbë të djathtë’ vitin 2019, siguron gjysmë-finalen

para 6 muajve - Gazeta Observer

Feronikeli ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Skuadra nga Drenasi , arritën të triumfojnë në udhëtim tek Ferizaji, me rezultat minimal 0-1, me golin e vetëm të shënuar nga...

Përfundon ndeshja në Ferizaj, kjo skuadër kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

para 6 muajve - Infokusi

Ferizaj dhe Feronikeli kanë zhvilluar duelin e tyre çerekfinal në kuadër të Kupës së Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. Skuadra e Zekrija Ramadanit ia ka arritur ta mposhtë ekipin e Bylbyl Sokolit më rezultat...

Feronikeli kalon në gjysmëfinale, kjo është deklarata e Ramadanit pas ndeshjes

para 6 muajve - Ekonomia Online

Feronikeli arriti që sot të shënoi fitore të rëndësishme ndaj Ferizajit në çerekfinale të DigitAlb Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra nga Drenasi arriti fitore minimale me golin e vetëm të shënuar nga...

Ka gol në ndeshjen Ferizaj – Feronikeli

para 6 muajve - Gazeta Express

​Stinori pranveror në futbollin kosovar është hapur sot me duelin e parë të çerekfinales së DigitAlb Kupës mes Ferizajt dhe Feronikelit. Pas 20’ minutave lojë, tashmë ka edhe ndryshim të rezultatit, shkruan...

Zhbllokohet sfida Ferizaj-Feronikeli, kjo skuadër kalon në epërsi

para 6 muajve - GazetaBlic

Kanë mjaftuar vetëm 21 minuta lojë që të zhbllokohet sfida mes Ferizajt dhe Feronikelit. Udhëtuesit kanë kaluar në epërsi me anë të golit të Kastriot Rexhës, shkruan GazetaBlic . Djelmoshat e Zekirija...

Feronikeli kualifikohet n’gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës

para 6 muajve - PortaliOnline

​Pas më shumë se dy muaj pushim ndërmjet dy stinorëve topi i futbollit të shtunën (sot) u rrokullis për të shënuar kështu fillimin e stinorit pranveror të futbollit në Kosovë, por jo me ndeshjet kampionale,...

Feronikeli siguron gjysmëfinalen

para 6 muajve - Gazeta e re

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës. Djelmoshat e  Zekirja Shabanit arritën të triumfojnë në udhëtim tek Ferizaji, me rezultat minimal...

Rezultati pas pjesës së parë në takimin që po luhet në Ferizaj

para 6 muajve - Infokusi

Ferizaji dhe Feronikeli po luajnë aktualisht në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. Pas 45 minutave të parë, Feronikeli është duke fituar më rezultat minimal 1-0, më golin...

Feronikeli siguron gjysmëfinalen

para 6 muajve - KosovaPress

Djelmoshat e  Zekirja Shabanit arritën të triumfojnë në udhëtim tek Ferizaji, me rezultat minimal 0-1, me golin e vetëm të shënuar nga Kastriot Rexha, njofton GazetaOlle. Gjatë gjithë ndeshjes, Feronikeli...

LIVE: Zhbllokohet rezultati në Ferizaj

para 6 muajve - Infokusi

Ferizaji dhe Feronikeli po luajnë aktualisht në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. Feronikeli ka kaluar në epërsi në minutën e 21’ më golin e realizuar nga Kastriot Rexha./Gazeta inFokus/

Ka gol në ndeshjen Ferizaj – Feronikeli

para 6 muajve - Gazeta Observer

Stinori pranveror në futbollin kosovar është hapur sot me duelin e parë të çerekfinales së DigitAlb Kupës mes Ferizajt dhe Feronikelit. Pas 20’ minutave lojë në Ferizaj, tashmë ka edhe ndryshim të rezultatit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK