http://kariera.mk

Ledri uron ish-të dashurën për suksesin historik

para 6 muajve - Gazeta Express

Edhe Ledri Vula i është gëzuar suksesit të Dua Lipës Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët. Ledri Vula...

Berisha uron Dua Lipën: Çika e Kosovës në zenitin e suksesit

para 6 muajve - BalkanWeb

Ish-kryeministri, Sali Berisha është i njohur për promovimin që iu bën talenteve shqiptare që shkëlqejnë kryesisht në fushën e muzikës e bëhen të njohura botërisht. Atij nuk i ka shpëtuar sot as lajmi...

“Dua Lipa bën krenarë shqiptarët kudo në botë”

para 6 muajve - Shekulli

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka fituar çmimin Grammy. Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka shkruar një status në Facebook, ku shprehet se këngëtarja bën krenarë të gjithë shqiptarët,...

Rrëmbeu dy çmime ”Grammy”, Berisha: Një urim për superyllin botëror Dua Lipa

para 6 muajve - Koha Jone

Për suksesin e Dua Lipës gëzon dhe ish-kryeministri Sali Berisha. Pa denoncime të “qytetarit dixhital’, Berisha hapësirën në facebook ia ka dedikuar këngëtares shqiptare me origjinë nga Kosova. ”Një urim...

Berisha del jashtë parashikimeve, sot pa denoncime të “qytetarit dixhital’, hapësirën në FB ia ka kushtuar....

para 6 muajve - Sot News

Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme hapësirën në Facebook ia ka dedikuar këngëtares shqiptare me origjinë nga Kosova. Berisha e ka uruar superyllin botëror për çmimet e rëndësishme që ka fituar....

Ledri Vula ka një urim për ish te dashurën e tij!

para 6 muajve - GazetaBlic

Ledri Vula e ka uruar Dua Lipën për dy çmimet “Grammy”. Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët. Ledri...

Fjalimi i plotë emocionues i Dua Lipës kur e merr çmimin Grammy

para 6 muajve - GazetaBlic

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa arrit që të fitoj dy çmime ‘ Grammy ‘, duke hyrë në histori si femra e parë shqiptare që ka marrë këtë çmim, shkruan GazetaBlic. Artistja nga Kosova ka fituar...

Bebe Rexha shkëlqen në tapetin e kuq të Grammy Awards

para 6 muajve - Lajm

Bebe Rexha sapo ka arritur në tapetin e kuq të ceremonisë së 61-të të Grammy Awards, shkruan KultPlus, përcjell gazeta KOHA. Ajo dhe Dua Lipa janë dy artistet e parapara shqiptare që nominohen nga akademia...

Dukagjin Lipa i emocionuar pas triumfit të së bijës në eventin prestigjioz

para 6 muajve - Lajm

Dua Lipa ka shënuar sukses të madh në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Grammy”, që u mbajt në Los Angeles, shkruan lajmi.net. Këngëtarja shqiptare arriti që nga ky event të largohet me dy trofe në duar,...

Fitoi dy çmime “Grammy”, ja çfarë i shkruan Ledri, Duas

para 6 muajve - Lajmi.net

Ledri Vula e ka uruar Dua Lipën për dy çmimet "Grammy". Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët, shkruan...

Lorik Cana uron në mënyrë të veçantë Dua Lipën

para 6 muajve - Lajm

Dua Lipa ka arritur që fitojë dy çmime “Grammy”, atë për “Këngën më të mirë në zhanrin dance” dhe “Artisten më të mirë të re”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ka bërë krenarë gjithë shqiptarët, pasi ka bërë...

Këto janë fjalët e Era Istrefit pas suksesit të Duas në “Grammy”

para 6 muajve - Lajm

Era Istrefi përmes një komenti në postimin e Duas në Instagram, uroi këngëtaren për arritjen, shkruan lajmi.net. “Urimeeee”, ka shkruar Era mbi postimin e Duas, duke ia lënë edhe disa figura të zemrave....

Lorik Cana uron Dua Lipën: ‘2 çmime bile’

para 6 muajve - GazetaBlic

Lorik Cana ka disa fjalë pasi Dua Lipa është shpërblyer me dy çmime në “Grammy Awards”. Dua Lipa ka arritur që fitojë dy çmime “Grammy”, atë për “Këngën më të mirë në zhanrin dance” dhe “Artisten më të...

Fitoi dy çmime “Grammy”, ja çfarë i shkruan Ledri, Duas

para 6 muajve - Lajm

Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët, shkruan lajmi.net. Ledri Vula e ka uruar këngëtaren përmes një...

Performanca magjike e Dua Lipës në skenën e “Grammy Awards”

para 6 muajve - Lajm

Dua Lipa ka dhuruar performancë madhështore në skenën e ceremonisë “Grammy Awards”. Dua Lipa ka arritur suksesin më të madh në karrierën e saj, duke fituar dy çmime “Grammy”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja...

Triumfi i Dua Lipës, Ramush Haradinaj: Kosova është me fat

para 6 muajve - BalkanWeb

Triumfi i këngëtares me origjinë nga Kosova, Dua Lipa në çmimin prestigjioz “Grammy Awards” ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët. Por ky sukses nuk kishte se si të kalonte në heshtje në vendin e origjinës....

Lorik Cana uron Dua Lipën: ‘2 bile’

para 6 muajve - GazetaBlic

Lorik Cana ka disa fjalë pasi Dua Lipa është shpërblyer me dy çmime në “Grammy Awards”. Dua Lipa ka arritur që fitojë dy çmime “Grammy”, atë për “Këngën më të mirë në zhanrin dance” dhe “Artisten më të...

Këto janë fjalët e Era Istrefit pas suksesit të Duas në “Grammy”

para 6 muajve - Lajmi.net

Edhe Era Istrefi e ka uruar Dua Lipën për suksesin që shënoi në "Grammy Awards". Era Istrefi përmes një komenti në postimin e Duas në Instagram, uroi këngëtaren për arritjen, shkruan lajmi.net. “Urimeeee”,...

Dua Lipa, këngëtarja që bëri krenarë shqiptarët: Nuk ka rëndësi nga vini, ndiqni ëndrrat!

para 6 muajve - TV21

Ajo është vetëm 22-vjeçe, por ka arritur të dominojë në tregun muzikor botëror. Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa, e lindur në Kosovë dhe rritur në Britaninë e Madhe, kurrë nuk e ka harruar origjinën...

Dua Lipa triumfon në ceremoninë e çmimeve ‘Grammy’

para 6 muajve - Kallxo

Këngëtarja Dua Lipa ka fituar dy çmime në garën prestigjioze në muzikë ‘Grammy’ për viti 2019, çmimin “Kënga më e mirë ritmike” për këngën “Electricity” dhe “Artistja e re më e mirë e vitit”. Edicioni...

Lorik Cana uron në mënyrë të veçantë Dua Lipën

para 6 muajve - Lajmi.net

Lorik Cana ka disa fjalë pasi Dua Lipa është shpërblyer me dy çmime në "Grammy Awards". Dua Lipa ka arritur që fitojë dy çmime “Grammy”, atë për “Këngën më të mirë në zhanrin dance” dhe “Artisten më të...

Performanca fantastike e Duas në ceremoninë 'Grammy'

para 6 muajve - Gazeta Express

Dua Lipa, përveç çmimeve, ka bërë edhe një performancë të shkëlqyer me St. Vincent në skenën e 'Grammys'. Ajo është artistja e re më e mirë e momentit, ndërsa edhe kënga e saj me Mark Ronson dhe Diplo,...

Dua dhe Bebe ndër personazhet e veshura më së miri në “Grammy Awards”

para 6 muajve - Telegrafi

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards. Padyshim që lajmi kryesor i ditës për shqiptarët ishte fitimi i dy çmimeve nga ana e Dua Lipës. Dua Lipa (Photo by...

Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë:Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 6 muajve - TelegrafiMk

Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve “Grammy”. Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar...

Pacolli: Kosova krenohet me Dua Lipën

para 6 muajve - Gazeta Express

Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa ka fituar dy çmime prestigjioze në Grammy Awards Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa...

Haradinaj e Pacolli krenarë me Dua Lipën

para 6 muajve - RTV 21

“Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd” Mbrëmë këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka shënuar histori, duke rrëmbyer dy çmime në ceremoninë “Grammy Awards”. Artistja...

Haradinaj e Pacolli krenarë me Dua Lipën

para 6 muajve - TV21

“Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd” Mbrëmë këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka shënuar histori, duke rrëmbyer dy çmime në ceremoninë “Grammy Awards”. Artistja...

Haradinaj: Kosova është me fat që përfaqësohet nga Dua Lipa

para 6 muajve - Koha.mk

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar këngëtaren Dua Lipa, e cila mbrëmë gjatë ceremonisë së çmimeve “Grammy”, është shpallur dy herë fituese e këtij çmimi prestigjioz. Haradinaj ka shkruar...

Performanca magjike e Dua Lipës në skenën e “Grammy Awards”

para 6 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa ka dhuruar performancë madhështore në skenën e ceremonisë "Grammy Awards". Dua Lipa ka arritur suksesin më të madh në karrierën e saj, duke fituar dy çmime “Grammy”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja...

Behgjet Pacolli me fjalë të veçantë për Dua Lipën: Është për çdo lavdatë

para 6 muajve - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka uruar këngëtaren shqiptare Dua Lipën pasi që fitoj çmimin ‘ Grammy ‘, shkruan GazetaBlic. Me një postim në llogarinë e tij ‘ Instagram ‘, ai ka shkrua r...

Mesazhi i Dua Lipës pasi fitoi dy çmime “Grammy”: Nuk ka rëndësi nga vini

para 6 muajve - Iliria News

Dua Lipa pasi mori çmimin “Artistja më e mirë e re”, e emocionuar ka dhënë një mesazh me plot kuptim, shkruan lajmi.net. “Për dikë që nuk e kanë kuptuar sa special janë që kanë storie të ndryshme, vetëm...

Reagimi i Bebe Rexha pasi nuk fitoi asnjë çmim në Grammy Awards

para 6 muajve - Albeu

Bebe Rexha ishte nominuar në dy kategori në Grammy Awards . Por këngëtarja me origjinë shqiptare nuk mundi të fitonte asnjë çmim në eventin e madh muzikor që u mbajt në Staples Center në Los Angeles më...

Behgjet Pacolli: Dua Lipa është për çdo lëvdatë, Kosova krenohet me të

para 6 muajve - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa ka fituar dy çmime prestigjioze në Grammy Awards. Pacolli ka thënë se artistja Lipa është për çdo lëvdatë dhe...

Pacolli: Kosova krenohet me Dua Lipën

para 6 muajve - Lajmi.net

Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa ka fituar dy çmime prestigjioze në Grammy Awards. Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa...

Fjalimi emocionues i Dua Lipës kur e merr çmimin Grammy

para 6 muajve - Zhurnal

Dua Lipa ka arritur që të rrëmbejë dy çmime Grammy natën e mbrëmshme. Ajo ka fituar çmimin për “Artisten e re më të mirë” si dhe atë për “Këngën më të mirë për zhanrin Dance”. 23 vjeçarja u pa jashtëzakonisht...

Ambasadori britanik: "Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve"

para 6 muajve - Zhurnal

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell e ka uruar Dua Lipën pas marrjes së çmimit ‘Grammy‘, shkruan GazetaBlic.Me një postim në llogarinë e tij ‘Facebook‘, ai ka shkruar: ‘Urime Dua Lipa, krenaria...

Haradinaj: Kosova është me fat që përfaqësohet nga Dua Lipa

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar këngëtaren Dua Lipa, e cila mbrëmë gjatë ceremonisë së çmimeve “Grammy”, është shpallur dy herë fituese e këtij çmimi prestigjioz. Haradinaj ka shkruar...

Haradinaj për suksesin e Lipës në “Grammy Awards”: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

para 6 muajve - Telegrafi

Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në ngjarjen kryesore muzikore botërore. Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze...

Fjalimi emocionues i Dua Lipës kur e merr çmimin Grammy

para 6 muajve - Klan Kosova

Dua Lipa ka arritur që të rrëmbejë dy çmime Grammy natën e mbrëmshme. Ajo ka fituar çmimin për “Artisten e re më të mirë” si dhe atë për “Këngën më të mirë për zhanrin Dance”. 23 vjeçarja u pa jashtëzakonisht...

Ramush Haradinaj: Urime Dua Lipa – Kosova është me fat që përfaqësohet me emrin tënd

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve prestigjioze në Grammy Awards. Haradinaj ka thënë se artistja Lipa edhe njëherë e ka dëshmuar që me punë...

Dua Lipa edhe një herë bën historinë, fiton dy çmime Grammy

para 6 muajve - TelegrafiMk

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka fituar dy çmime “Grammy”. Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka fituar dy çmime “Grammy”. Ajo fillimisht është shpërblyer për bashkëpunimin me Mark Ronson dhe Diplo, ‘Electricity’,...

Ambasadori britanik në Kosovë pas triumfit të Dua Lipës në “Grammy Awards”: Sukses i dy shteteve tona

para 6 muajve - Telegrafi

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në këtë ngjarje...

Dua Lipa bën historinë, fiton dy çmime “Grammy”

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka triumfuar në “Grammy Awards”. Dua Lipa është bërë artistja e parë shqiptare që fiton çmimin “Grammy”. Këngëtarja ka fituar në kategorinë “Kënga më e mirë në...

Dua Lipa bën krenarë shqiptarët: fiton dy çmime Grammy

para 6 muajve - Top Channel

Dua Lipa ka fituar dy çmime në eventin më të madh muzikor të botës, “Grammy Awards”. Ylli i muzikës rrëmbeu çmimin “Artistja më e mirë e re” në dhe çmimin “Best Dance Recording” për këngën e saj “Electricity”,...

Dua Lipa, emigrantja që bëri krenarë shqiptarët: Nuk ka rëndësi nga vini, ndiqni ëndrrat!

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Ajo është vetëm 22-vjeçe, por ka arritur të dominojë në tregun muzikor botëror. Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa, e lindur në Kosovë dhe rritur në Britaninë e Madhe, kurrë nuk e ka harruar origjinën...

Dua Lipa bën histori, e para shqiptare që fiton çmimet “Grammy”

para 6 muajve - Vizion Plus

Dua Lipa kap majat e suksesit në karrierën e saj si këngëtare duke fituar në cmimet prestigjoze “Grammy Aëards”. Artistja e talentuar, e bë e para shqiptare që arrin të marrë një trofe kaq të rëndësishëm....

Dizajnerët refuzuan ta vishnin për shkak të peshës, Bebe Rexha shkëlqen në Grammy

para 6 muajve - Prive

Bebe Rexha ishte gati të ndjehej si princeshë në Grammy pasi që e pati sfidues gjetjen e një dizajneri i cili do kontraktohej për ta veshur atë në këtë mbrëmje tejet të rëndësishme. Këngëtarja e cila e...

Për Bebe Rexhën nominimi në dy kategori në “Grammy” konsiderohet fitore

para 6 muajve - Lajmi.net

Bebe Rexha nuk ka arritur të marrë asnjë çmim në "Grammy", por konsideron se vetë nominimi për të quhet fitore. Bebe Rexha ishte nominuar në kategoritë “Dueti më i mirë i zhanrit country”  dhe “Artistja...

Ambasadori britanik: Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 6 muajve - Albinfo

Këngëtarja Dua Lipa ka shkruar histori duke fituar dy çmime të rëndësishme në “Grammy”. Ajo është krenaria e shqiptarëve, por jo vetëm, përcjell albinfo.ch. Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell...

FOTOT/ S’mori asnjë çmim Grammy, Bebe Rexha: Për mua fitore janë nominimet

para 6 muajve - Gazeta Tema

Bebe Rexha ishte nominuar në dy kategori në Grammy Awards. Por këngëtarja me origjinë shqiptare nuk mundi të fitonte asnjë çmim në eventin e madh muzikor që u mbajt në Staples Center në Los Angeles më...

Haradinaj uron Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd

para 6 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar Dua Lipën pas suksesit të madh në Grammy. Ramush Haradinaj ka uruar Dua Lipën pas suksesit të madh në Grammy. Kryeministri i Kosovës me një postim në Facebook...

Behgjet Pacolli me fjalë të veçantë për Dua Lipën: Është për çdo lavdatë

para 6 muajve - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka uruar këngëtaren shqiptare Dua Lipën pasi që fitoj çmimin ‘ Grammy ‘, shkruan GazetaBlic. Me një postim në llogarinë e tij ‘ Instagram ‘, ai ka shkrua r...

Dua Lipa pas arritjes në “Grammy”: Ëndrra u bë realitet

para 6 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa u bë shqiptarja e parë që fitoi dy çmime "Grammy". Dua Lipa është emocionuar pasi arriti suksesin më të madh në karrierë, shkruan lajmi.net. Këngëtarja shqiptare është shpërblyer me dy çmime “Grammy”,...

Haradinaj për Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar yllin shqiptar, Dua Lipën për fitimin e dy çmimeve “Grammy Awards” , raporton Gazeta Blic. Haradinaj nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka shkruar se Dua...

Pas fitores flet Dua Lipa: Nuk ka rëndësi prej nga vini, gjithmonë ndiqeni ëndrrën

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Dua Lipa ka fituar dy çmime Grammy gjatë natës së mbrëmshme në LA. Dua Lipa ka pasur një natë me të vërtetë të suksesshme, më të suksesshmen madje deri tani në karrierën e saj. Ajo është bërë fituese e...

Haradinaj për Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar yllin shqiptar, Dua Lipën për fitimin e dy çmimeve “Grammy Awards” , raporton Gazeta Blic. Haradinaj nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka shkruar se Dua...

Dua Lipa thyen rekordin personal, këto janë dy çmimet GRAMMY që fitoi [VIDEO]

para 6 muajve - Portalb

Dua Lipa është fituese e dy çmimeve prestigjioze, Grammy, në ceremoninë e zhvilluar mbrëmë në Los Angeles duke u bërë shqiptarja e parë që ka fituar çmimin më të rëndësishëm në karrierën e një këngëtareje,...

Vlora Çitaku i gëzohet suksesit të Duas

para 6 muajve - TV21

“Nga Kosova me dashuri” Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku i është gëzuar suksesit  që arriti këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, mbrëmë në “Grammy Awards”....

Dukagjin Lipa i emocionuar pas triumfit të së bijës në eventin prestigjioz

para 6 muajve - Lajmi.net

Babai i Dua Lipës i është gëzuar suksesit të Dua Lipës në "Grammy Awards". Dua Lipa ka shënuar sukses të madh në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Grammy”, që u mbajt në Los Angeles, shkruan lajmi.net....

Fjalimi emocionues i Dua Lipës kur e merr çmimin Grammy

para 6 muajve - Gazeta Liria

Dua Lipa ka arritur që të rrëmbejë dy çmime Grammy natën e mbrëmshme. Ajo ka fituar çmimin për “Artisten e re më të mirë” si dhe atë për “Këngën më të mirë për zhanrin Dance” . 23 vjeçarja u pa jashtëzakonisht...

Dua Lipa rrëmben 2 çmime në “Grammy”, emocionon me fjalimin

para 6 muajve - Opinion

Dua Lipa ka hyrë në histori pasi është shqiptarja e parë që rrëmben dy çmime “Grammy”. Artistja fitoi në kategorinë “Kënga më e mirë ritmike”, për këngën e saj “Electricity”, në bashkëpunim me Mark Ronson...

Bebe Rexha shkëlqen në tapetin e kuq të Grammy Awards

para 6 muajve - Ina

Bebe Rexha sapo ka arritur në tapetin e kuq të ceremonisë së 61-të të Grammy Awards, shkruan KultPlus, përcjell gazeta KOHA. Ajo dhe Dua Lipa janë dy artistet e parapara shqiptare që nominohen nga akademia...

Vlora Çitaku i gëzohet suksesit të Duas

para 6 muajve - RTV 21

“Nga Kosova me dashuri” Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku i është gëzuar suksesit  që arriti këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, mbrëmë në “Grammy Awards”....

Bebe Rexha pas “Grammy Awards”: Vetë nominimet janë fitore për mua

para 6 muajve - Telegrafi

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në këtë ngjarje...

Ruairi O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 6 muajve - Ina

Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve “Grammy”. Britaniku O’Connell në llogarinë e tij të Facebook-ut e ka quajtur artisten...

Babai uron Dua Lipën për çmimet Grammy: Urime dashuria ime

para 6 muajve - Ina

Dukagjin Lipa ka uruar të bijën e tij për dy çmimet Grammy që fitoi mbrëmë. Ai ka postuar një fotografi të Duas me dy çmimet në duar. “Urime dashuria ime”, ka shkruar Lipa. Dua mbrëmë mori në shtëpi çmimin...

Ruairi O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 6 muajve - Klan Kosova

Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve “Grammy”. Britaniku O’Connell në llogarinë e tij të Facebook-ut e ka quajtur artisten...

Dua Lipa, Lady Gaga dhe Kacey Musgraves dominojnë Grammys

para 6 muajve - Klan Kosova

Dua Lipa u shpërblye me dy çmime Grammy natën e mbrëmshme në ceremoninë e “Grammy Awards”. Ajo fitoi çmimin për “Artisten e re më të mirë” dhe “Këngën më të mirë për zhanrin Dance”. Dua tha se ishte “nervoze...

O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 6 muajve - Tetova Sot

Dua Lipa është këngëtarja e parë shqiptare që fiton çmim në Grammy Awards. Ajo është shpërblyer në kategorinë ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’ (për “Electricity”, bashkëpunimin me dyshen “Silk City” që...

“Mos lejoni asgjë të hyjë në rrugën e ëndrrave tuaja”- Dua Lipa fiton dy çmime Grammy dhe emocionon me fjalimin e saj

para 6 muajve - Blitz

Ishte një natë magjike ajo e mbrëmshmja për këngëtaren me origjinë shqiptare Dua Lipa, e cila doli triumfuese nga ceremonia e çmimeve Grammy. 23 vjeçarja u vlerësua si “Artistja e re më e mirë” dhe kënga...

E mahnitshme Dua Lipa, bëhet shqiptarja e parë që fiton një çmim "Grammy"

para 6 muajve - Zhurnal

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me një çmim “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Bebe Rexha shkëlqen në tapetin e kuq të Grammy Awards

para 6 muajve - Koha.mk

Bebe Rexha sapo ka arritur në tapetin e kuq të ceremonisë së 61-të të Grammy Awards, shkruan KultPlus, përcjell gazeta KOHA. Ajo dhe Dua Lipa janë dy artistet e parapara shqiptare që nominohen nga akademia...

Reagimi i Dua Lipës kur fitoi çmimin e parë në “Grammy”

para 6 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa ka shpërthyer në lot pasi fitoi çmimin e parë në "Grammy Awards". Dua Lipa ka fituar në kategorinë “Kënga më e mirë në zhanrin dance” dhe “Artistja më e mirë e re”, shkruan lajmi.net. Kur fitoi...

Dua Lipa: Një ëndërr e vërtetë u realizua

para 6 muajve - Gazeta e re

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa është shprehur tejet e lumtur për dy çmimet e fituara mbrëmë. ‘Një ëndërr e vërtetë u realizua’, është shprehur ajo përmes një postimi në rrjetin social facebook....

Reagimi i Dua Lipës kur fitoi trofeun e parë në “Grammy”

para 6 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa ka shpërthyer në lot pasi fitoi çmimin e parë në "Grammy Awards". Dua Lipa ka fituar në kategorinë “Kënga më e mirë në zhanrin dance” dhe “Artistja më e mirë e re”, shkruan lajmi.net. Kur fitoi...

Ambasadori O’Connell me këto fjalë uron Dua Lipën

para 6 muajve - OraInfo

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Dua Lip është këngëtarja e parë shqiptare që fiton çmim në Grammy Awards. Ajo është shpërblyer në kategorinë ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’ (për “Electricity”, bashkëpunimin...

Shqiptaret shkëlqejnë në festën para Grammy Awards[Foto]

para 6 muajve - Fakti Ditor

Këngëtaret shqiptare me famë botërore, Rita Ora, Bebe Rexha dhe Dua Lipa kanë shkëlqyer me paraqitjen e tyre në festën para ceremonisë madhështore të Grammy Awards. Po ashtu si edhe herët e tjera, Rita...

Babai uron Dua Lipën për çmimet Grammy: Urime dashuria ime

para 6 muajve - Klan Kosova

Dukagjin Lipa ka uruar të bijën e tij për dy çmimet Grammy që fitoi mbrëmë. Ai ka postuar një fotografi të Duas me dy çmimet në duar. “Urime dashuria ime”, ka shkruar Lipa. Dua mbrëmë mori në shtëpi çmimin...

Dua shkruan historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy”

para 6 muajve - Lajm

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Dua Lipa pas fitimit të dy çmimeve “Grammy”: Jam mirënjohëse ndaj të gjithëve

para 6 muajve - Telegrafi

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Bukuroshja jonë fillimisht fitoi në ë kategorinë “Kënga më e mirë...

Dua Lipa: Një ëndërr e vërtetë u realizua

para 6 muajve - KosovaPress

‘Një ëndërr e vërtetë u realizua’, është shprehur ajo përmes një postimi në rrjetin social facebook. Përmes këtij postimi, ajo ka falënderuar të gjithë fansat e saj, duke thënë se është shumë mirënjohëse...

Performanca magjike e Dua Lipës në skenën e “Grammy Awards”[Video]

para 6 muajve - Fakti Ditor

Dua Lipa ka dhuruar performancë madhështore në skenën e ceremonisë “Grammy Awards”. Dua Lipa ka arritur suksesin më të madh në karrierën e saj, duke fituar dy çmime “Grammy”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja...

Ambasadori britanik: ‘Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve’

para 6 muajve - GazetaBlic

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell e ka uruar Dua Lipën pas marrjes së çmimit ‘ Grammy ‘, shkruan GazetaBlic. Me një postim në llogarinë e tij ‘ Facebook ‘, ai ka shkruar: ‘ Urime Dua Lipa,...

Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 6 muajve - Albeu

Dua Lipa është këngëtarja e parë shqiptare fiton çmim në Grammy Awards. Ajo është shpërblyer në kategorinë ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’ (për “Electricity”, bashkëpunimin me dyshen “Silk City” që përbëhet...

Bebe Rexha shkëlqen në “Grammy Awards”

para 6 muajve - RTV 21

“Dëshirojë të kem një moment princeshas” Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha mbrëmë ka shkëlqyer gjatë parakalimit në tepihun e kuq në mbrëmjen më të rëndësishme të industrisë muzikore, “Grammy...

Ambasadori britanik: ‘Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve’

para 6 muajve - GazetaBlic

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell e ka uruar Dua Lipën pas marrjes së çmimit ‘ Grammy ‘, shkruan GazetaBlic. Me një postim në llogarinë e tij ‘ Facebook ‘, ai ka shkruar: ‘ Urime Dua Lipa,...

Bebe Rexha shkëlqen në “Grammy Awards”

para 6 muajve - TV21

“Dëshirojë të kem një moment princeshas” Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha mbrëmë ka shkëlqyer gjatë parakalimit në tepihun e kuq në mbrëmjen më të rëndësishme të industrisë muzikore, “Grammy...

Haradinaj uron Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd

para 6 muajve - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar Dua Lipën pas suksesit të madh në Grammy. Kryeministri i Kosovës me një postim në Facebook ka lavdëruar këngëtaren kosovare pasi fitoi dy çmime të mëdha...

Dua Lipa nderohet me dy çmime Grammy

para 6 muajve - Aktuale

Dua Lipa u shpërblye me dy çmime Grammy natën e mbrëmshme në ceremoninë e “Grammy Awards”. Ajo mori në shtëpi çmimin për artisten më të mire të re dhe atë për zhanrin ‘dance’. Dua tha se ishte “nervoze...

Bebe Rexha shkëlqen me të kuqe në “Grammy Awards”

para 6 muajve - Lajmi.net

Bebe Rexha ka marrë vëmendjen me paraqitjen në ceremoninë e ndarjes së çmimeve "Grammy". Bebe Rexha është një nga artistet shqiptare që mori pjesë në këtë ceremoni, ku janë të pranishëm yjet më të mëdhenj...

Pacolli publikon foto me Dua Lipën: Krenohemi me të

para 6 muajve - Periskopi

Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa ka fituar dy çmime prestigjioze në Grammy Awards. Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa...

Ambasadori britanik në Kosovë uron Dua Lipën për suksesin në “Grammy”

para 6 muajve - Lajmi.net

Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Ruairi O'Connel ka uruar Dua Lipën përmes një statusi në Facebook. Ruairi O’Connell shfrytëzoi rrjetet sociale për ta uruar Dua Lipën për suksesin e arritur në “Grammy...

Fjalimi prekës i Dua Lipës pas fitores në Grammy [VIDEO]

para 6 muajve - Insajderi

Dua Lipa ka pasur një natë me të vërtetë të suksesshme, më të suksesshmen madje deri tani në karrierën e saj. Ajo është bërë fituese e dy çmimeve Grammy e madje edhe ka performuar në ceremoninë kryesore....

Dua shkruan historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy”

para 6 muajve - Gazeta Express

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

O’Connell: Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 6 muajve - RTV 21

Dua rrëmbeu dy çmime ‘Grammy’ Mbrëmë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve në ‘Grammy Awards’. Nga ky event, Dua Lipa rrëmbeu dy çmime , ‘artistja më e mirë e re’ dhe ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’...

Dua shkruan historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy”

para 6 muajve - Tetova Sot

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Vlora Çitaku i gëzohet suksesit të Dua Lipës, kështu e uron ajo

para 6 muajve - GazetaBlic

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa u bë shqiptarja e parë e cila fitoj çmimin ‘ Grammy ‘, shkruan GazetaBlic. Ajo mori urime të shumta. Edhe ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku e ka...

Ambasadori i Britanisë në Kosovë uron Dua Lipën për suksesin në “Grammy”

para 6 muajve - Lajmi.net

Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Ruairi O'Connel ka uruar Dua Lipën përmes një statusi në Facebook. Ruairi O’Connell shfrytëzoi rrjetet sociale për ta uruar Dua Lipën për suksesin e arritur në “Grammy...

Reperi shqiptar për Duan: Na vendosi në hartë sonte

para 6 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa ka arritur të shënojë historinë në "Grammy Awards". Dua Lipa ka fituar dy çmime “Grammy” në edicionin e sivjetmë të këtij eventi, shkruan lajmi.net. Këngëtarja është shpërblyer me çmimin “Artistja...

Dua Lipa e pa ndalshme, fiton dy çmime “Grammy”

para 6 muajve - OraInfo

Sukseset e këngëtares kosovare, Dua Lipa në arenën ndërkombëtare nuk kanë të ndalur. Mbrëmë Dua Lip aka fituar çmimin prestigjioz, Grammy. Pas shumë sukseseve të njëpasnjëshme, këngëtarja nga Kosova ka...

O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 6 muajve - Gazeta Express

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O'Connell, e ka uruar këngëtaren kosovare Dua Lipa për dy çmimet “Grammy” që ajo mori. O’Conell, në një postim në profilin e tij zyrtar në Facebook, Lipën e ka quajtur...

O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 6 muajve - Koha.net

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O'Connell, e ka uruar këngëtaren kosovare Dua Lipa për dy çmimet “Grammy” që ajo mori. O’Conell, në një postim në profilin e tij zyrtar në Facebook, Lipën e ka quajtur...

Ambasadorja Çitaku i gëzohet suksesit të Duas në “Grammy Awards”

para 6 muajve - Lajmi.net

Vlora Çitaku ka disa fjalë pas suksesit të Dua Lipës në "Grammy". Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku përmes rrjeteve sociale ka uruar Dua Lipën për dy çmimet “Grammy”, shkruan lajmi.net. Duke...

Ramush Haradinaj: Urime Dua Lipa – Kosova është me fat që përfaqësohet me emrin tënd

para 6 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve prestigjioze në Grammy Awards. Haradinaj ka thënë se artistja Lipa edhe njëherë e ka dëshmuar që me punë...

Një mbrëmje 2 Grammy – Dua Lipa, kjo vajzë që po e bën historinë

para 6 muajve - Prive

Sa për ilustrim, të marrësh një Grammy në Muzikë është sikur të marrësh një Oscar për filmin më të mirë ose ta fitosh Champions League! Dhe këngëtarja me prejardhje shqiptare Dua Lipa, po e bën historinë...

O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 6 muajve - Infokusi

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren kosovare Dua Lipa për dy çmimet “Grammy” që ajo mori. O’Conell, në një postim në profilin e tij zyrtar në Facebook, Lipën e ka quajtur...

Pacolli: Kosova krenohet me Dua Lipën

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa ka fituar dy çmime prestigjioze në Grammy Awards Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa...

Haradinaj: Kosova është me fat që përfaqësohet nga Dua Lipa

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar këngëtaren Dua Lipa, e cila mbrëmë gjatë ceremonisë së çmimeve “Grammy”, është shpallur dy herë fituese e këtij çmimi prestigjioz. Haradinaj ka shkruar...

Dy çmime Grammy për këngëtaren shqiptare Dua Lipa

para 6 muajve - KosovaLive360

Dua Lipa, këngëtarja nga Kosova e njohur ndërkombëtarisht, ka shënuar një sukses tjetër të jashtëzakonshëm duke u shpërblyer me dy çmime Grammy në mbrëmjen më të madhe muzikore të vitit. Këngëtarja shqiptare,...

Mesazhi i Dua Lipës pasi fitoi dy çmime “Grammy”: Nuk ka rëndësi nga vini

para 6 muajve - GazetaBlic

Dua Lipa pasi që fitoj çmimin ‘ Grammy ‘ ajo u emocionua shumë, shkruan GazetaBlic. Këngëtarja shqiptare dha një mesazh. ‘ Për dikë që nuk e kanë kuptuar sa special janë që kanë storie të ndryshme, vetëm...

Reagimi i Dua Lipës pasi fitoi dy çmime

para 6 muajve - Alsat-M

Mbrëmë u mbajt eventi i ndarjes së çmimeve më të rëndësishme në industrinë e muzikës, “Grammy Awards”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka fituar dy çmime në “Grammy Awards”, duke u bërë...

Ruairi O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 6 muajve - Gazeta Liria

Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve “Grammy”. Britaniku O’Connell në llogarinë e tij të Facebook-ut e ka quajtur artisten...

Dua Lipa shqiptarja e parë që fiton çmimin ‘Grammy’

para 6 muajve - GazetaBlic

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa u bë mbrëmë shqiptarja e parë e cila fitoj një çmim ‘ Grammy ‘, shkruan GazetaBlic. Dua, mori çmimin në dy kategori. Kënga më e mirë e zhanrit Dance , për...

Mesazhi i Dua Lipës pasi fitoi dy çmime “Grammy”: Nuk ka rëndësi nga vini

para 6 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa ka folur me shumë emocion pasi fitoi dy çmime në ceremoninë "Grammy". Dua Lipa pasi mori çmimin “Artistja më e mirë e re”, e emocionuar ka dhënë një mesazh me plot kuptim, shkruan lajmi.net. “Për...

Dua Lipa bën historinë, fiton ‘Grammy’-n e dytë në karrierë

para 6 muajve - GazetaBlic

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa u bë mbrëmë shqiptarja e parë e cila fitoj një çmim ‘ Grammy ‘, shkruan GazetaBlic. Dua, mori çmimin në dy kategori. Kënga më e mirë e zhanrit Dance , për...

Dua Lipa bën historinë, fiton “Grammy”-n e dytë në karrierë

para 6 muajve - BalkanWeb

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që rrëmben një çmim të dytë “Grammy”. Ajo u shpall fituese në mbrëmjen më të madhe muzikore e vitit Grammy...

Pacolli: Kosova krenohet me Dua Lipën

para 6 muajve - Gazeta Observer

Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa ka fituar dy çmime prestigjioze në Grammy Awards. Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa...

Dua Lipa nderohet me dy çmime Grammy

para 6 muajve - Klan Kosova

Dua Lipa u shpërblye me dy çmime Grammy natën e mbrëmshme në ceremoninë e “Grammy Awards”. Ajo mori në shtëpi çmimin për artisten më të mire të re dhe atë për zhanrin ‘dance’. Dua tha se ishte “nervoze...

Dua Lipa hyn në histori, shqiptarja e parë që fiton çmimin më të rëndësishëm në karrierën e një këngëtareje

para 6 muajve - Lexo

Dua Lipa tani edhe fituese e dy çmimeve prestigjioze, Grammy, në ceremoninë e mbrëmshme në Los Angeles. Këngëtarja nga Kosova ka arritur të bëhet shqiptarja e parë që ka fituar çmimin më të rëndësishëm...

Reagimi i Dua Lipës pasi fitoi dy çmime

para 6 muajve - TV21

Emocionuese! Mbrëmë u mbajt eventi i ndarjes së çmimeve më të rëndësishme në industrinë e muzikës, “Grammy Awards”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka fituar dy çmime në “Grammy Awards”,...

Dua Lipa bën historinë, fiton dy çmime “Grammy”

para 6 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa ka shënuar historinë në "Grammy Awards". Dua Lipa është bërë artistja e parë shqiptare që fiton çmim “Grammy”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ka fituar në kategorinë “Best Dance Recording”, në...

Haradinaj: Urime, Dua! Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve prestigjioze në Grammy Awards. Haradinaj ka thënë se artistja Lipa edhe njëherë e ka dëshmuar që me punë...

Dua Lipa fiton çmimin Grammy

para 6 muajve - Shekulli

Këngëtarja Kosovare Dua Lipa tani është fituese e çmimit prestigjioz, Grammy. Këngëtarja ka arritur të bëhet shqiptarja e parë që ka fituar çmimin më të rëndësishëm në karrierën e një këngëtareje. Bashkëpunimi...

Reagimi i Dua Lipës pasi fitoi dy çmime

para 6 muajve - RTV 21

Emocionuese! Mbrëmë u mbajt eventi i ndarjes së çmimeve më të rëndësishme në industrinë e muzikës, “Grammy Awards”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka fituar dy çmime në “Grammy Awards”,...

Ambasadori britanik në Kosovë me urim të veçantë për Dua Lipën

para 6 muajve - Infokusi

Dy çmime Grammy ka fituar mbrëmjen e së dielës këngëtarja kosovare, Dua Lipa në ceremoninë e “Grammy Aëards”. Pas marrjes së çmimit Dua tha se ndihet nervoze dhe mirënjohëse, shkruan Gazeta inFokus. E...

Behgjet Pacolli: Dua Lipa është për çdo lëvdatë, Kosova krenohet me të

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa ka fituar dy çmime prestigjioze në Grammy Awards. Pacolli ka thënë se artistja Lipa është për çdo lëvdatë dhe...

E mahnitshme: Dua Lipa fiton çmimin e dytë ‘Grammy’

para 6 muajve - Periskopi

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Haradinaj uron Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

para 6 muajve - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj ka uruar këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipën për suksesin e arritur ndërkombëtar dhe marrjen e dy çmimeve Grammy. ‘’Dy herë fituese e çmimit prestigjioz Grammy...

Ambasadori britanik uron Dua Lipën: Je krenaria e dy shteteve

para 6 muajve - Periskopi

Dua Lipa është këngëtarja e parë shqiptare fiton çmim në Grammy Awards. Ajo është shpërblyer në kategorinë ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’ (për “Electricity”, bashkëpunimin me dyshen “Silk City” që përbëhet...

Kryeministri Haradinaj uron Dua Lipan pasi rrëmbeu dy “Grammy”

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve prestigjioze në Grammy Awards. Haradinaj ka thënë se artistja Lipa edhe njëherë e ka dëshmuar që me punë...

Haradinaj: Kosova është me fat që përfaqësohet nga Dua Lipa

para 6 muajve - KosovaPress

Haradinaj ka shkruar në Facebook se Dua edhe njëherë e dëshmoi që me punë dhe talent, kalon çdo kufi. “Urime Dua! Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd”, ka shkruar ai. Përndryshe,...

Haradinaj uron Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

para 6 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar Dua Lipën pas suksesit të madh në Grammy Awards. Me një postim në Facebook, Haradinaj ka lavdëruar këngëtaren kosovare pasi fitoi dy çmime të mëdha në...

Haradinaj uro Dua Lipa-n: Kosova është me fat që të ka

para 6 muajve - Sovrani

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka uruar Dua Lipën për dy çmimet e fituara mbrëmë në ‘Grammy Awards’. Haradinaj tha se Dua edhe njëherë e dëshmoi që me punë dhe talent, kalon çdo kufi, transmeton...

Për Bebe Rexhën nominimi në dy kategori në “Grammy” konsiderohet fitore

para 6 muajve - InfoMagazin

Bebe Rexha ishte nominuar në kategoritë “Dueti më i mirë i zhanrit country” dhe “Artistja më e mirë e re”. Këngëtarja nuk ka arritur që nga kjo ceremoni të largohet me ndonjë trofe, megjithatë nominimin...

Haradinaj uron Dua Lipën për çmimet: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

para 6 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar Dua Lipën pas suksesit të madh në Grammy Awards. Me një postim në Facebook, Haradinaj ka lavdëruar këngëtaren kosovare pasi fitoi dy çmime të mëdha në...

Haradinaj uron Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar Dua Lipën pas suksesit të madh në Grammy. Haradinaj ka uruar Dua Lipën pas suksesit të madh në Grammy. Kryeministri i Kosovës me një postim në Facebook...

Nuk mundi të fitonte asnjë çmim në Grammy, këngëtarja e njohur: Për mua fitore janë nominimet

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Bebe Rexha ishte nominuar në dy kategori në Grammy Awards. Por këngëtarja me origjinë shqiptare nuk mundi të fitonte asnjë çmim në eventin e madh muzikor që u mbajt në Staples Center në Los Angeles më...

Pacolli uron Dua Lipën: Fituese e dy Grammy është për çdo lavdatë, Kosova krenohet me të

para 6 muajve - Arbresh

Ministri i Punëve të Brendshme, Behgjet Pacolli ka uruar këngëtarën kosovare me famë botërore, Dua Lipa, e cila u shpërblye me dy çmime “Grammy”. Pacolli në rrjetin social instagram ka shkruar se Lipa...

Dua Lipa fiton dy çmime Grammy

para 6 muajve - 24 ore

Dua Lipa ka bërë krenarë gjithë shqiptarët, duke fituar dy çmime në eventin më të madh muzikor Grammy Awards. Ylli i popit rrëmbeu çmimin ‘Best New Artist’ në 61 vjetorin e Grammy dhe çmimin ‘Best Dance...

Dua Lipa rrëmbeu çmimet, Bebe Rexha vëmendjen në ‘Grammy’

para 6 muajve - Sovrani

Ndonëse nuk arriti të rrëmbei çmim, ajo arriti të shkëlqei në tapetin e kuq. Me një fustan si të princeshave, ylli shqiptar me famë botërore, Bebe Rexha u paraqit mbrëmë në tapetin e kuq, duke treguar...

Dua Lipa hyn në histori, shqiptarja e parë që fiton çmimin më të rëndësishëm në karrierën e një këngëtareje

para 6 muajve - Java News

Dua Lipa tani edhe fituese e dy çmimeve prestigjioze, Grammy, në ceremoninë e mbrëmshme në Los Angeles. Këngëtarja nga Kosova ka arritur të bëhet shqiptarja e parë që ka fituar çmimin më të rëndësishëm...

Haradinaj: Dua, Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka uruar Dua Lipën për dy çmimet e fituara mbrëmë në ‘Grammy Awards’. Haradinaj tha se Dua edhe njëherë e dëshmoi që me punë dhe talent, kalon çdo kufi. Kryeministri...

E jashtëzakonshme: Dua Lipa me dy çmime prestigjioze në “Grammy”

para 6 muajve - Albinfo

Këngëtarja e famshme shqiptare, Dua Lipa, ka fituar edhe çmimin e dytë prestigjioz “Grammy” në kategorinë Artisti i ri më i mirë. Ky është çmimi i dytë “Grammy” në karrierën e këngëtares 23-vjeçare, përcjell...

Haradinaj uron Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

para 6 muajve - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj ka uruar këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipën për suksesin e arritur ndërkombëtar dhe marrjen e dy çmimeve Grammy. ‘’Dy herë fituese e çmimit prestigjioz Grammy...

Bebe Rexha pas “Grammy Awards”: Vetë nominimet janë fitore për mua

para 6 muajve - Ekonomia Online

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në këtë ngjarje...

Dua Lipa nderohet me dy çmime Grammy

para 6 muajve - Infokusi

Dua Lipa u shpërblye me dy çmime Grammy natën e mbrëmshme në ceremoninë e “Grammy Awards”. Ajo mori në shtëpi çmimin për artisten më të mire të re dhe atë për zhanrin ‘dance’. Dua tha se ishte “nervoze...

Dua Lipa bën historinë, fiton “Grammy”-n e dytë në karrierë

para 6 muajve - 24 ore

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që rrëmben një çmim të dytë “Grammy”. Ajo u shpall fituese në mbrëmjen më të madhe muzikore e vitit Grammy...

Dua Lipa bën historinë, fiton dy çmime “Grammy”

para 6 muajve - Fakti Ditor

Dua Lipa është bërë artistja e parë shqiptare që fiton çmim “Grammy”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ka fituar në kategorinë “Kënga më e mirë në zhanrin dance”, në të cilën ka garuar me këngën “Electricity”,...

Babai uron Dua Lipën për çmimet Grammy: Urime dashuria ime

para 6 muajve - Ekonomia Online

Dukagjin Lipa ka uruar të bijën e tij për dy çmimet Grammy që fitoi mbrëmë. Ai ka postuar një fotografi të Duas me dy çmimet në duar. “Urime dashuria ime”, ka shkruar Lipa. Dua mbrëmë mori në shtëpi çmimin...

Dua Lipa pas fitimit të dy çmimeve “Grammy”: Jam mirënjohëse ndaj të gjithëve

para 6 muajve - InfoMagazin

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Bukuroshja jonë fillimisht fitoi në ë kategorinë “Kënga më e mirë...

Dua Lipa thyen rekordin personal/ Këto janë dy çmimet GRAMMY që fitoi [VIDEO]

para 6 muajve - Sovrani

Dua Lipa është fituese e dy çmimeve prestigjioze, Grammy, në ceremoninë e zhvilluar mbrëmë në Los Angeles duke u bërë shqiptarja e parë që ka fituar çmimin më të rëndësishëm në karrierën e një këngëtareje....

O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 6 muajve - PortaliOnline

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren kosovare Dua Lipa për dy çmimet “Grammy” që ajo mori. O’Conell, në një postim në profilin e tij zyrtar në Facebook, Lipën e ka quajtur...

Dua Lipa pas fitimit të dy çmimeve “Grammy”: Jam mirënjohëse ndaj të gjithëve

para 6 muajve - Arbresh

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Bukuroshja jonë fillimisht fitoi në ë kategorinë “Kënga më e mirë...

O’Connell uron Dua Lipa-n: Urime, krenaria e dy shteteve

para 6 muajve - Sovrani

Dua Lipa është këngëtarja e parë shqiptare fiton çmim në Grammy Awards. Ajo është shpërblyer në kategorinë ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’ (për “Electricity”, bashkëpunimin me dyshen “Silk City” që përbëhet...

Reagimi i Dua Lipës kur fitoi trofeun e parë në “Grammy”

para 6 muajve - Gazeta Observer

Dua Lipa ka shpërthyer në lot pasi fitoi çmimin e parë në “Grammy Awards”. Dua Lipa ka fituar në kategorinë “Kënga më e mirë në zhanrin dance” dhe “Artistja më e mirë e re”. Kur fitoi çmimin e parë, këngëtarja...

Bebe Rexha shkëlqen me të kuqe në “Grammy Awards”

para 6 muajve - Gazeta Observer

Bebe Rexha ka marrë vëmendjen me paraqitjen në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Grammy”. Bebe Rexha është një nga artistet shqiptare që mori pjesë në këtë ceremoni, ku janë të pranishëm yjet më të mëdhenj...

Ambasadorja Çitaku uron Dua Lipën

para 6 muajve - Epoka e Re

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Dua shkruan historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy”

para 6 muajve - Bota Press

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Ambasadori britanik uron Dua Lipën: Je krenaria e dy shteteve

para 6 muajve - Periskopi

Dua Lipa është këngëtarja e parë shqiptare fiton çmim në Grammy Awards. Ajo është shpërblyer në kategorinë ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’ (për “Electricity”, bashkëpunimin me dyshen “Silk City” që përbëhet...

Momenti kur Dua Lipa e kupton se ka fituar çmimin Grammy

para 6 muajve - Insajderi

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Dua Lipa pas fitimit të dy çmimeve “Grammy”: Jam mirënjohëse ndaj të gjithëve

para 6 muajve - Ekonomia Online

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Por, 23-vjeçarja gjithashtu triumfoi edhe një ndër kategoritë më të...

Dua Lipa bën historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy”

para 6 muajve - Epoka e Re

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që rrëmben një çmim të dytë “Grammy”. Ajo u shpall fituese në mbrëmjen më të madhe muzikore e vitit Grammy...

Dua Lipa përgjithmonë në histori – bëhet shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy”

para 6 muajve - Insajderi

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Dua Lipa bën historinë, fiton dy çmime “Grammy”

para 6 muajve - PortaliOnline

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka triumfuar në “Grammy Awards”. Dua Lipa është bërë artistja e parë shqiptare që fiton çmimin “Grammy”. Këngëtarja ka fituar në kategorinë “Kënga më e mirë në...

Dua Lipa bën historinë, fiton që fiton dy çmime “Grammy”

para 6 muajve - Epoka e Re

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që rrëmben një çmim të dytë “Grammy”. Ajo u shpall fituese në mbrëmjen më të madhe muzikore e vitit Grammy...

E mahnitshme: Dua Lipa fiton çmimin e dytë ‘Grammy’

para 6 muajve - Periskopi

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Ambasadori O’Conell: Urime Dua, krenaria e dy shteteve

para 6 muajve - Arbresh

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Conell ka uruar këngëtaren Dua Lipa për dy çmimet e marra në ‘Grammy Awards’. O’Conell e ka quajtur Duan, krenarinë e dy shteteve, atë të Britanisë dhe të Kosovës,...

Ambasadori O’Conell: Urime Dua, krenaria e dy shteteve

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Conell ka uruar këngëtaren Dua Lipa për dy çmimet e marra në ‘Grammy Awards’. O’Conell e ka quajtur Duan, krenarinë e dy shteteve, atë të Britanisë dhe të Kosovës....

Ambasadori britanik në Kosovë krenar me Dua Lipën

para 6 muajve - Insajderi

E Duan e ka uruar edhe Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell. O’Conell, në një postim në profilin e tij zyrtar në Facebook, Lipën e ka quajtur ‘krenaria e dy shteteve’. Kosovarja me famë botërore,...

O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren kosovare Dua Lipa për dy çmimet “Grammy” që ajo mori. O’Conell, në një postim në profilin e tij zyrtar në Facebook, Lipën e ka quajtur...

Dua Lipa bën historinë, fiton dy çmime “Grammy”

para 6 muajve - Sovrani

Dua Lipa është bërë artistja e parë shqiptare që fiton çmim “Grammy”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ka fituar në kategorinë “Kënga më e mirë në zhanrin dance”, në të cilën ka garuar me këngën “Electricity”,...

Dua Lipa rrëmben çmimin “Grammy”

para 6 muajve - KosovaPress

Ajo është shpallur artistja e re më e mitrë për vitin 2009, në ceremoninë e mbajtur në Los Angeles. Po ashtu ajo u vlerësua edhe si kënga më e mirë ritmike, për këngën  “Electricity”. 24-vjeçarja u shpreh...

Cardi B si ‘perlë’ në “Grammy Awards”, u deshën pesë veta ta ndihmojnë me fustanin gjatë parakalimit në tapetin e kuq

para 6 muajve - Telegrafi

Ajo është një nga yjet më të mëdhenj të muzikës së momentit. Pra, është e natyrshme që Cardi B mendoi një paraqitje më ekstravagente për “Grammy Awards”. Dukja e Cardi B në “Grammy Awards 2019” (Foto:...

Dua Lipa përplot shkëlqim në tapetin e kuq të “Grammy Awards”, gëzon trofeun më të madh në karrierë

para 6 muajve - Telegrafi

Ajo është tashmë fituese e një çmimi “Grammy”. Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Dua Lipa, ka arritur që të triumfojë në kategorinë “Kënga më e mirë ritmike” në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”....

Bebe Rexha arrin plot shkëlqim në tapetin e kuq të “Grammy Awards”, duket mahnitëse me fustanin e kuq

para 6 muajve - Telegrafi

Është duke u mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve “Grammy Awards”. Në këtë mbrëmje kanë marrë pjesë yje të shumtë nga arena ndërkombëtare, gjersa nuk ka munguar edhe prezenca e tri shqiptareve...

Dua Lipa e Bebe Rexha shkëlqejnë në tepihun e kuq të “Grammyt”

para 6 muajve - Koha.net

Dy këngëtaret shqiptare, Dua Lipa e Bebe Rexha, kanë shkëlqyer me paraqitjet e tyre në tepihun e kuq të ceremonisë prestigjioze “Grammy”. Dua kishte veshur një fustan të argjendtë, teksa Bebe shkëlqeu...

Dua Lipa shpërblehet me çmim në Grammy

para 6 muajve - Klan Kosova

Këngëtarja nga Prishtina, Dua Lipa, ka fituar çmimin “Grammy” për këngën “Elektricity”. Ajo këtë çmim e mori në kategorinë për Këngën më të mirë në zhanrin Dance. Dua u shpreh tejet e kënaqur me këtë arritje...

DUA LIPA FITON ÇMIMIN NË “GRAMMY”

para 6 muajve - Koha.mk

Këngëtarja kosovare Dua Lipa ka fituar çmimin prestigjioz “Grammy” në kategorinë për Këngën më të mirë në zhanrin Dance. Ajo këtë çmim e mori për këngën “Electricity”. Në rrjete sociale, ylli kosovar është...

“Grammy”, Dua Lipa fiton çmimin Best Dance Recording

para 6 muajve - Alsat-M

Grammy Awards veçse ka nisur të bëjë publike listën e fituesve. Dua Lipa është këngëtarja shqiptare që sapo ka fituar çmim në Grammy Awards. Ajo është shpërblyer në kategorinë  ‘Kënga më e mirë e zhanrit...

Dua Lipa shkruan historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton një çmim “Grammy”

para 6 muajve - Telegrafi

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë ë shpërblehet me një çmim “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Dua Lipës -Çmimi Grammy

para 6 muajve - RTV 21

Reagimi i Dua Lipës pasi merr lajmin për çmimin Grammy Grammy Awards veçse ka nisur të bëjë publike listën e fituesve. Dua Lipa është këngëtarja shqiptare që sapo ka fituar çmim në Grammy Aëards. Ajo është...

Dua Lipa fiton Grammy për herë të parë në karrierën e saj

para 6 muajve - Gazeta Express

Dua Lipa tani edhe fituese e çmimit prestigjioz, Grammy. Pas shumë sukseseve të njëpasnjëshme, këngëtarja nga Kosova ka arritur të bëhet shqiptarja e parë që ka fituar çmimin më të rëndësishëm në karrierën...

Dua Lipa fiton në “Grammy”

para 6 muajve - Koha.net

Këngëtarja kosovare Dua Lipa ka fituar çmimin prestigjioz “Grammy” në kategorinë për Këngën më të mirë në zhanrin Dance. Ajo këtë çmim e mori për këngën “Electricity”. Pos kësaj kategorie, Dua Lipa është...

Dua Lipa shkruan historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton një çmim “Grammy”

para 6 muajve - Gazeta Liria

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me një çmim “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Dua Lipa fiton çmim të rëndësishëm në “Grammy”

para 6 muajve - Albinfo

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka fituar çmimin prestigjioz “Grammy” në kategorinë për Këngën më të mirë në zhanrin Dance. Ajo këtë çmim e mori për këngën “Electricity”. Dua Lipa...

Dua Lipa fiton në Grammy Awards çmimin ‘Best Dance Recording’

para 6 muajve - Insajderi

Tashmë ka nis ceremonia persitigjioze e çmimeve Grammy. Dua Lipa sapo ka fituar çmimin “Kënga më e mirë e zhanrit Dance” në Grammy Awards 2019, shkruan Insajderi. Dua, po ashtu është e nominuar edhe në...

Dua dhe Bebe takohen në para-ndejën e ‘Grammy’, të dyja të nominuara për çmime

para 6 muajve - Lajmi.net

Dy këngëtaret shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha, janë takuar në para-ndejën e 'Grammy' ndërsa të dyja kanë nga dy nominime. Këngëtaret shqiptare, Bebe Rexha dhe Dua Lipa janë takuar në ndejën e organizuar...

Dy shqiptaret takohen ne Grammy Awards, Dua e Bebe ju mahnisin me fustanat e tyre

para 6 muajve - OraInfo

Dua dhe Bebe takohen në parandejën e Grammy Awards. Nuk ka dyshim se Dua Lipa është prej emrave më të përmendur të momentit. Këngëtarja shqiptare me famë botërore është thuajse kudo, kur është fjala për...

Dua dhe Bebe takohen në parandejën e Grammy Awards, dy shqiptaret janë kanë nga dy nominime

para 6 muajve - Telegrafi

Nuk ka dyshim se Dua Lipa është prej emrave më të përmendur të momentit. Këngëtarja shqiptare me famë botërore është thuajse kudo, kur është fjala për ngjarjet muzikore. Natyrisht se ajo nuk mund të mungonte...

Bebe Rexha prezanton prindërit pas para-mbrëmjes së Grammy Awards

para 6 muajve - Insajderi

Kësisoj, pas mbrëmjes duket se Bebe Rexha ka qenë në një vend tjetër me prindërit e saj. Ajo i prezantoi prindërit në një foto në InstaStory, ku shkruajti “The Rexha’s”. Dokumentarin e plotë mund ta shikoni...

Artistët që janë nominuar për herë të parë në “Grammy Awards”

para 6 muajve - TV21

21 artistët që për herë të parë garojnë për një “Grammy” Sonte do të mbahet eventi i ndarjes së çmimeve më të rëndësishme në industrinë e muzikës, “Grammy Awards”. Disa nga artistët që do të jenë prezent...

Artistët që janë nominuar për herë të parë në “Grammy Awards”

para 6 muajve - RTV 21

21 artistët që për herë të parë garojnë për një çmim “Grammy” Sonte do të mbahet eventi i ndarjes së çmimeve më të rëndësishme në industrinë e muzikës, “Grammy Awards”. Disa nga artistët që do të jenë...

Dua Lipa mahnitëse në para-festën e Grammy-t

para 6 muajve - Alsat-M

Dua Lipa ka vazhduar shkëlqimin e saj në prag të ceremonisë Gramy Awards. Mbrëmë është mbajtur para-mbrëmja e Grammy Awards nga Clive Davis. Yjet e shumta orën pjesë në këtë mbrëmje që ka për synim t’i...

Bebe Rexha shfaqet elegante në fustan të zi

para 6 muajve - Klan Kosova

Këngëtarja e famshme me prejardhje shqiptare, Bebe Rexha, është e njohur për format e saj trupore tejet seksi, transmeton Klan Kosova. Ajo gjithashtu është e famshme për paraqitjet e saj ku shfaqet tejet...

Dua dhe Bebe takohen në para-ndejën e ‘Grammy’, të dyja të nominuara për çmime

para 6 muajve - Gazeta Observer

Dy këngëtaret shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha, janë takuar në para-ndejën e ‘Grammy’ ndërsa të dyja kanë nga dy nominime. Këngëtaret shqiptare, Bebe Rexha dhe Dua Lipa janë takuar në ndejën e organizuar...

Dua dhe Bebe takohen në parandejën e Grammy Awards, dy shqiptaret kanë nga dy nominime

para 6 muajve - Arbresh

Nuk ka dyshim se Dua Lipa është prej emrave më të përmendur të momentit. Këngëtarja shqiptare me famë botërore është thuajse kudo, kur është fjala për ngjarjet muzikore. Natyrisht se ajo nuk mund të mungonte...

Pamje nga para-ndeja e ‘Grammy’, Dua Lipa shkëlqen në të kaltër

para 6 muajve - Lajmi.net

Në prag të ceremonisë së 'Grammy Awards', Dua Lipa ra marrë vëmendjen. Këngëtarja Dua Lipa ka shkëlqyer në para-ndejën e ‘Grammy Awards’ derisa shihet e shoqëruar pranë të dashurit të saj, Isaac Carew,...

Diplo në shoqërinë e Dua Lipës dhe Era Istrefit para çmimeve Grammy

para 6 muajve - Opinion

Sot është një ditë e rëndësishme për artistët pasi mbahet ndarja e çmimeve Grammy. Edicioni i 61-të këtë vit kthehet në Los Anxhelos, ndërsa vitin e shkuar u mbajt në New York. Alicia Keys, artistja e...

Elegante dhe e thjeshtë në të kaltër – Dua Lipa mahnitëse në para-festën e Grammy

para 6 muajve - Telegrafi

Dua Lipa ka vazhduar shkëlqimin e saj në prag të ceremonisë Gramy Awards. Mbrëmë është mbajtur para-mbrëmja e Grammy Awards nga Clive Davis. Yjet e shumta orën pjesë në këtë mbrëmje që ka për synim t’i...

Dua Lipa para ceremonisë Grammy – është një vit i mirë për ndryshime,  është bukur të jem pjesë e një viti të tillë

para 6 muajve - Insajderi

Karriera e saj ka nisur që në moshë të re dhe ngjashëm sikur Justin Bieber, Shawn Mendes e shumtë të tjerë – duke publikuar në YouTube versione të saj të këngëve të popullarizuara (që njihen si ‘cover’)...

Elegante dhe e thjeshtë në të kaltër – Dua Lipa mahnitëse në para-festën e Grammy

para 6 muajve - Arbresh

Dua Lipa ka vazhduar shkëlqimin e saj në prag të ceremonisë Gramy Awards. Mbrëmë është mbajtur para-mbrëmja e Grammy Awards nga Clive Davis. Yjet e shumta orën pjesë në këtë mbrëmje që ka për synim t’i...

Elegante dhe e thjeshtë në të kaltër – Dua Lipa mahnitëse në para-festën e Grammy

para 6 muajve - InfoMagazin

Dua Lipa ka vazhduar shkëlqimin e saj në prag të ceremonisë Gramy Awards. Mbrëmë është mbajtur para-mbrëmja e Grammy Awards nga Clive Davis. Yjet e shumta orën pjesë në këtë mbrëmje që ka për synim t’i...

“Grammy” mbushet me artistë shqiptarë

para 6 muajve - RTV 21

Artistët shqiptarë shkëqejnë në festën paraprijëse të “Grammy Awards” Sonte do të mbahet eventi i ndarjes së çmimeve më të rëndësishme në industrinë e muzikës, “Grammy Awards”. Para natës kryesore të kësaj...

“Grammy” mbushet me artistë shqiptarë

para 6 muajve - TV21

Artistët shqiptarë shkëqejnë në festën paraprijëse të “Grammy Awards” Sonte do të mbahet eventi i ndarjes së çmimeve më të rëndësishme në industrinë e muzikës, “Grammy Awards”. Para natës kryesore të kësaj...

A shkoi Bebe Rexha pa të brendshme në “Grammy”?

para 6 muajve - Epoka e Re

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, po e pret me padurim mbrëmjen e madhe të ndarjes së çmimeve, “Grammy Awards”. Ajo lufton për dy çmime në këtë event prestigjioz, njëjtë si patriotja Dua...

Dua Lipa e mrekullueshme në para Grammy Awards

para 6 muajve - GazetaBlic

Këngëtarja Dua Lipa ishte  e pranishme mbrëmjen në para Grammy Awrds, shkruan GazetaBlic. E veshur me fustan ngjyrë të kaltër me një model interesant, një makijazh të thjeshtë flokët e kapura këngëtarja...

Rita Ora shkëlqen në të bardhë në para-festën e Grammyt

para 6 muajve - GazetaBlic

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora ka mahnitur me dukjen e saj në para festën e Grammy Awards organizuar nga Clive Davis, shkruan GazetaBlic. Në këtë festë ishin të ftuar fytyra të njohura...

Rita Ora shkëlqen në të bardhë në para-festën e Grammyt

para 6 muajve - Telegrafi

Rita Ora edhe një herë ka rrëmbyer vëmendjen me paraqitjen e radhës të saj. Bukuroshja shqiptare ishte prezente në para-festën e Grammy Awards organizuar nga Clive Davis. Në këtë para-festë ishin të ftuar...

Dua Lipa zbulon lajmin e mrekullueshëm

para 6 muajve - Epoka e Re

Mbrëmjen e së dielës zhvillohet ceremonia e ndarjes së çmimeve Grammy. Këngëtarja Dua Lipa ka zbuluar lajmin fantastik. Ajo do të debutojë në mbrëmjen gala me performancën e saj dhe do të dhurojë spektakël...

Ndeja para ceremonisë “Grammy”, Dua Lipa mahnitëse krah të dashurit

para 6 muajve - Lajmi.net

Është mbajtur ndeja që i paraprinë ceremonisë "Grammy Awards". Dua Lipa ishte shqiptarja tjetër e pranishme në këtë ndejë, e cila u shoqërua nga i dashuri i saj, Isaac Carew, shkruan lajmi.net. Këngëtarja...

Kështu u paraqit Rita Ora në ndejën që i paraprinë “Grammy Awards”

para 6 muajve - Lajmi.net

Mbrëmë në Los Angeles u mbajt një ndejë që i paraprinë ceremonisë "Grammy". Rita Ora ishte në mesin e shumë pjesëmarrësve që morën pjesë në këtë event, shkruan lajmi.net. Këngëtarja kishte zgjedhur një...

Ndeja para ceremonisë “Grammy”, Dua Lipa mahnitëse krah të dashurit

para 6 muajve - Gazeta Observer

Është mbajtur ndeja që i paraprinë ceremonisë “Grammy Awards”. Dua Lipa ishte shqiptarja tjetër e pranishme në këtë ndejë, e cila u shoqërua nga i dashuri i saj, Isaac Carew. Këngëtarja ka ndarë me ndjekësit...

Kështu u paraqit Rita Ora në ndejën që i paraprinë “Grammy Awards”

para 6 muajve - Gazeta Observer

Mbrëmë në Los Angeles u mbajt një ndejë që i paraprinë ceremonisë “Grammy”. Rita Ora ishte në mesin e shumë pjesëmarrësve që morën pjesë në këtë event. Këngëtarja kishte zgjedhur një fustan të bardhë,...

Dua Lipa e gatshme për ceremoninë e ‘Grammy Awards’: Është një vit i mirë për ndryshime

para 6 muajve - Telegrafi

Dua Lipa ka qenë femra e dytë më e dëgjuar në vitin 2018 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e para në Mbretërinë e Bashkuar. Albumi që mban emrin e saj e që udhëhiqet nga hitet “New Rules” dhe “IDGAF,...

Bebe Rexha në fustan të zi, më elegante se kurrë më parë

para 6 muajve - Arbresh

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha ka befasuar me dukjen në imazhin e publikuar së fundi në ‘Instagram’. 29 vjeçarja u shfaq e veshur me një fustan të gjatë me ngjyrë të zezë në të cilin këngëtarja e njohur...

Dua Lipa e gatshme për ceremoninë e ‘Grammy Awards’: Është një vit i mirë për ndryshime

para 6 muajve - Infokusi

Dua Lipa ka qenë femra e dytë më e dëgjuar në vitin 2018 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e para në Mbretërinë e Bashkuar. Albumi që mban emrin e saj e që udhëhiqet nga hitet “New Rules” dhe “IDGAF,...

Bebe Rexha në fustan të zi, më elegante se kurrë më parë!

para 6 muajve - Gazeta Observer

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha ka befasuar me dukjen në imazhin e publikuar së fundi në ‘Instagram’. 29 vjeçarja u shfaq e veshur me një fustan të gjatë me ngjyrë të zezë në të cilin këngëtarja e njohur...

Dua Lipa bëhet gati për performancën në ‘Grammy Awards’

para 6 muajve - Arbresh

Dua Lipa do të performoj në natën më prestigjioze të ndarjes së çmimeve në muzikë ‘Grammy Awards’. Ditë më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore ka konfirmuar për performancën që në këtë event.Ndërsa...

Dua Lipa gati për të performuar në “Grammy Awards”

para 6 muajve - GazetaBlic

Dua Lipa është gati për performancën e nesërme në “Grammy Awards”. Dua Lipa ditë më parë ka konfirmuar se do të performojë në ceremoninë e ndarjes se çmimeve “Grammy. Dua Lipa dhe Bebe Rexha në këtë ceremoni...

Dua Lipa gati për të performuar në “Grammy Awards”

para 6 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa është gati për performancën e nesërme në "Grammy Awards". Dua Lipa ditë më parë ka konfirmuar se do të performojë në ceremoninë e ndarjes se çmimeve “Grammy”, shkruan lajmi.net. Dua Lipa dhe Bebe...

Dua Lipa gati për të performuar në “Grammy Awards”

para 6 muajve - Tetova Sot

Dua Lipa është gati për performancën e nesërme në “Grammy Awards”. Dua Lipa ditë më parë ka konfirmuar se do të performojë në ceremoninë e ndarjes se çmimeve “Grammy”. Dua Lipa dhe Bebe Rexha në këtë ceremoni...

A shkoi Bebe Rexha pa të brendshme në “Grammy”?

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, po e pret me padurim mbrëmjen e madhe të ndarjes së çmimeve, “Grammy Awards”. Ajo lufton për dy çmime në këtë event prestigjioz, njëjtë si patriotja Dua...

Bebe Rexha pa të brendshme në tapetin e kuq?

para 6 muajve - Ekonomia Online

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, po e pret me padurim mbrëmjen e madhe të ndarjes së çmimeve, “Grammy Awards”. Ajo lufton për dy çmime në këtë event prestigjioz, njëjtë si patriotja Dua...

Dua Lipa gati për të performuar në “Grammy Awards”

para 6 muajve - Gazeta Observer

Dua Lipa është gati për performancën e nesërme në “Grammy Awards”. Dua Lipa ditë më parë ka konfirmuar se do të performojë në ceremoninë e ndarjes se çmimeve “Grammy” Dua Lipa dhe Bebe Rexha në këtë ceremoni...

Rita e Bebe edhe njëherë tregojnë se janë shoqe të mira, ndërsa Dua shfaqet e vetme në tapet të kuq

para 6 muajve - Periskopi

Është mbajtur në Los Angeles para-mbrëmja e “Grammy Awards”, i cili mblodhi yjet më të mëdha të muzikës. Aty nuk munguan edhe tri shqiptaret e famshme: Dua Lipa, Rita Ora dhe Bebe Rexha. Ndryshe nga Dua...

Rita dhe Bebe Rexha vazhdojnë ta dëshmojnë që janë mike të mira, e shijuan së bashku para-mbrëmjen e “Grammy”

para 6 muajve - Telegrafi

Është mbajtur në Los Angeles para-mbrëmja e “Grammy Awards”, i cili mblodhi yjet më të mëdha të muzikës. Aty nuk munguan edhe tri shqiptaret e famshme: Dua Lipa, Rita Ora dhe Bebe Rexha. Dua Lipa, Rita...

Edhe Bebe Rexha me dukje atraktive në para-mbrëmjen e “Grammy”, i mahnit të gjithë me performancën e saj

para 6 muajve - Telegrafi

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, po e pret me padurim mbrëmjen e madhe të ndarjes së çmimeve, “Grammy Awards”. Ajo lufton për dy nga çmimet e kësaj mbrëmje: “Artistja e re më e mirë”...

Me përplot pupla dhe ansambël ngjyrash, Rita Ora mahnit me dukjen e saj në para-mbrëmjen e “Grammy Awards”

para 6 muajve - Telegrafi

Rita Ora është e njohur për ndjenjën e saj të modës, si vajza që gjithmonë ndjek trendet më të fundit. Pra, nuk është për t’u habitur që ylli i popit u shfaq tejete tërheqëse në para-mbrëmjen e “Grammy...

Dua Lipa mahnit me veshjen në eventin para “Grammy-t”

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Ajo është një prej këngëtareve të mëdha të momentit. Kështu që nuk është surprizë që Dua Lipa ishte një nga të ftuarat e para-mbrëmjes muzikore të ‘Grammy’-t në NoMad. Këngëtarja shqiptare i mahniti të...

Me përplot pupla dhe ansambël ngjyrash, Rita Ora mahnit me dukjen e saj në para-mbrëmjen e “Grammy Awards”

para 6 muajve - Tetova Sot

Rita Ora është e njohur për ndjenjën e saj të modës, si vajza që gjithmonë ndjek trendet më të fundit. Pra, nuk është për t’u habitur që ylli i popit u shfaq tejete tërheqëse në para-mbrëmjen e “Grammy...

Dua Lipa merr vëmendjen e të gjithëve në para-mbrëmjen e “Grammy”, tërheq vëmendjen me dukjen e saj plot stil

para 6 muajve - Telegrafi

Ajo është një prej këngëtareve të mëdha të momentit. Kështu që nuk është surprizë që Dua Lipa ishte një nga të ftuarat e para-mbrëmjes muzikore të ‘Grammy’-t në NoMad, shkruan DailyMail , transmeton Telegrafi....

Bebe Rexha brenda javës së ardhshme me këngë të re

para 6 muajve - Telegrafi

Bebe Rexha është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Ajo është duke punuar intensivisht në këngë të reja si dhe do të mbajë disa koncerte të ndryshme muzikore. Këngëtarja...

Me përplot pupla dhe ansambël ngjyrash, Rita Ora mahnit me dukjen e saj në para-mbrëmjen e “Grammy Awards”

para 6 muajve - Arbresh

Rita Ora është e njohur për ndjenjën e saj të modës, si vajza që gjithmonë ndjek trendet më të fundit. Pra, nuk është për t’u habitur që ylli i popit u shfaq tejete tërheqëse në para-mbrëmjen e “Grammy...

FOTOT: Kur bëhen bashkë, dy nga shqiptaret më të famshme në botë

para 6 muajve - Gazeta Tema

Rita Ora dhe Bebe Rexha, janë dy nga vajzat shqiptare më të famshme në botë për momentin. Ato kanë marrë pjesë mbrëmjen e djeshme në një festë para ndarjes së çmimeve Grammy. Në festë kishte edhe personazhe...

Dua Lipa ka një lajm të mrekullueshëm për fansat

para 6 muajve - Top Channel

Mbrëmjen e së dielës zhvillohet ceremonia e ndajres së çmimeve Grammy, ku Dua Lipa do të jetë një nga protagonistet e ceremonisë. Ajo do të performojë dhe do të dhurojë spektakël në skenën gjigande, ku...

Dua Lipa ka një lajm të mrekullueshëm për fansat

para 6 muajve - KosovaPress

Ajo do të performojë dhe do të dhurojë spektakël në skenën gjigande, ku do t’i bashkohet këngëtarja St. Vincent për një performancë unike. Dua Lipa është nominuar për herë të parë në Grammy. Ajo mori dy...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK