http://kariera.mk

Serbia humb 90 milionë euro nga taksa

para 8 muajve - OraInfo

Për 80 ditë, Serbia ka inkasuar 90 milionë euro më pak nga Kosova. Ministri i Tregtisë, i Turizmit dhe i Telekomunikacionit i Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar se për shkak të vënies së taksës 100 për...

Për 80 ditë, Serbia me 90 milionë euro më pak nga Kosova

para 8 muajve - Koha.net

Ministri i Tregtisë, i Turizmit dhe i Telekomunikacionit i Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar se për shkak të vënies së taksës 100 për qind për mallrat e Serbisë, gjatë tre muajve të fundit në Kosovë janë...

Hasani: Taksa ndaj Serbisë dhe Bosnjës të mos hiqet

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Shoqatës së Eksportuesve të Kosovës, Nexhat Hasani, ka thënë për gazetën “Epoka e re” se nga dita e marrjes së vendimit të Qeverisë së Kosovës për vënien e taksës 100 për qind ndaj mallrave...

Serbia ka humbur mbi 90 milionë euro që nga vënia e taksës nga Kosova

para 8 muajve - Insajderi

Ministri i Tregtisë, i Turizmit dhe i Telekomunikacionit i Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar se për shkak të vënies së taksës 100 për qind për mallrat e Serbisë, gjatë tre muajve të fundit në Kosovë janë...

Kundër patriotizmit të “zbehtë”, apo, pse ishte e arsyeshme taksa 100% e propozuar nga Kadri Veseli

para 8 muajve - Ekonomia Online

Heqja e taksës 100%, kërkon, po aq vendosmëri dhe largpamësi, gati sa të gjitha shkaqet që e sollën atë, për të qenë prapë, larg çdo koketimi si metodë, kundër patriotizmit të “zbehtë”, apo, rrjedhje të peshqve...

Për 80 ditë, Serbia me 90 milionë euro më pak nga Kosova

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Tregtisë, i Turizmit dhe i Telekomunikacionit i Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar se për shkak të vënies së taksës 100 për qind për mallrat e Serbisë, gjatë tre muajve të fundit në Kosovë janë...

Ja 19 mallrat më të importuar në Shqipëri

para 8 muajve - Gazeta Express

Shporta e 19 mallrave më të importuar në Shqipëri vijoi edhe në vitin 2018 të dominohej nga nafta, cigaret, metalet, automjetet, plastika veshjet, ushqimet, kimikatet, elektroshtepiaket etj. Sipas të dhënave...

Ja 19 mallrat më të importuar në vend

para 8 muajve - 24 ore

Shporta e 19 mallrave më të importuar në Shqipëri vijoi edhe në vitin 2018 të dominohej nga nafta, cigaret, metalet, automjetet, plastika veshjet, ushqimet, kimikatet, elektroshtepiaket etj.  Sipas të...

Sa vetura janë importuar dhe sa janë shpenzuar për to?

para 8 muajve - Albinfo

Dogana e Kosovës ka arkëtuar afër 58 milionë euro (57 milionë e 953 mijë euro). Prej tyre, rreth 22 milionë euro janë inkasuar vetëm nga taksa doganore dhe akciza, ndërsa 36 milionë euro tjera janë grumbulluar...

Hasani: Taksa ndaj Serbisë dhe Bosnjës të mos hiqet

para 8 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Shoqatës së Eksportuesve të Kosovës, Nexhat Hasani, ka thënë për gazetën “Epoka e re” se nga dita e marrjes së vendimit të Qeverisë së Kosovës për vënien e taksës 100 për qind ndaj mallrave...

Kosovë, për një vit, qytetarët kanë shpenzuar 58 milionë euro për zhdoganim të veturave

para 8 muajve - Portalb

Më shumë se 183 milionë euro kanë shpenzuar qytetarët e Kosovës për blerjen e veturave nga jashtë, vetëm gjatë vitit 2018. Në përgjithësi, vitin e kaluar janë importuar 20 mijë e 689 vetura. Prej tyre,...

Për një vit, qytetarët shpenzuan 58 milionë euro për zhdoganim të veturave

para 8 muajve - Gazeta e re

Më shumë se 183 milionë euro kanë shpenzuar qytetarët e Kosovës për blerjen e veturave nga jashtë, vetëm gjatë vitit 2018. Në përgjithësi, vitin e kaluar janë importuar 20 mijë e 689 vetura. Prej tyre,...

Edhe përkundër takses 100%, tregjet e Kosovës “vlojnë” me produkte serbe !

para 8 muajve - Pa censure

Pak mbi 7 milionë euro vlerë të mallrave serbe u importuan muajin e fundit në Kosovë. Të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, importi nga Serbia shënonte vlerën e 87 milionë eurove. Kjo, si rezultat i...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK