http://kariera.mk

Ngadalësohet rritja ekonomike në Britani

para 6 muajve - KosovaPress

Rritja ishte 1,4%, që është ritmi më i ulët që nga viti 2012, njoftoi sot Zyra e Statistikave Kombëtare, më pak se dy muaj nga Brexit. Pasi regjistroi nivelin më të lartë në verë, rritja ekonomike u ngadalësua...

KE: Shqipëria me rritje të investimeve të huaja direkte

para 6 muajve - 24 ore

Flukset hyrëse të investimeve të huaja direkte në Shqipëri u rritën sërish krahasuar me tremujorin e mëparshëm. Raporti i performancës ekonomike të publikuar së fundi nga Komisioni Europian e rendit Shqipërinë...

BREXIT po godet investimet britanike

para 6 muajve - Telegrafi

Ekonomia e Britanisë së Madhe u ngadalësua në tremujorin e katërt të 2018-së, duke e çuar rritjen ekonomike në nivelin më të ulët në gjashtë vite. Shqetësimet lidhur me BREXIT-in kanë goditur investimet...

BREXIT po godet investimet britanike

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ekonomia e Britanisë së Madhe u ngadalësua në tremujorin e katërt të 2018-së, duke e çuar rritjen ekonomike në nivelin më të ulët në gjashtë vite. Shqetësimet lidhur me BREXIT-in kanë goditur investimet...

BE ul parashikimin e rritjes ekonomike në Eurozonë për vitin 2019

para 6 muajve - InfoMagazin

Zyrtarët e Bashkimit Evropian e kanë ulur në 1.3 për qind parashikimin e tyre për rritjen në Eurozonë sivjet, nga 1.9 për qind që kishin parashikuar në vjeshtën e vitit të kaluar. Komisioni Ekzekutiv i...

BE-ja ul parashikimin e rritjes ekonomike në Eurozonë për vitin 2019

para 6 muajve - Telegrafi

Zyrtarët e Bashkimit Evropian e kanë ulur në 1.3 për qind parashikimin e tyre për rritjen në Eurozonë sivjet, nga 1.9 për qind që kishin parashikuar në vjeshtën e vitit të kaluar. Komisioni Ekzekutiv i...

BE-ja ul parashikimin e rritjes ekonomike në Eurozonë për vitin 2019

para 6 muajve - Ekonomia Online

Zyrtarët e Bashkimit Evropian e kanë ulur në 1.3 për qind parashikimin e tyre për rritjen në Eurozonë sivjet, nga 1.9 për qind që kishin parashikuar në vjeshtën e vitit të kaluar. Komisioni Ekzekutiv i...

Komisioni Europian për 2018: Ekonomia u rrit 4,5%, papunësia u ul

para 6 muajve - Lexo

Komisioni Europian publikoi dje raportin e 3-mujorit të fundit të 2018-s për vendet potenciale kandidate në Bashkimin Europian. Raporti analizon ecurinë ekonomike të vendeve të Ballkanit Perëndimor, ku...

Raporti i Komisionit Europian, Ahmetaj: Shqipëria me rritjen më të lartë ekonomike dhe papunësinë më të ulët në rajon në dy vitet në vijim

para 6 muajve - Gazeta Tema

Nga Arben Ahmetaj Raporti i Komisionit Europian, Shqipëria me rritjen më të lartë ekonomike dhe papunësinë më të ulët në rajon në dy vitet në vijim. Konfirmon rënien e borxhit publik. Komisioni Europian...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK