http://kariera.mk

Autopsia hedh dritë mbi aksidentin e sulmuesit Sala

para 6 muajve - Infokusi

Futbollisti argjentinas Emiliano Sala, i cili humbi jetën tragjikisht pas një aksidenti ajror mbi kanalin e La Manshit, vdiq pas goditjeve të rënda në kokë dhe në trup. Autopsia për sulmuesin e sapoblerë...

Homazhe prekëse për Sala, në stadiumin “La Beaujoire”

para 6 muajve - Klan Kosova

Në stadiumin e ekipit francez Rennes, kanë bërë homazhe në kujtim të ish-bashkëlojtarit të tyre, Emiliano Sala. Homazhet ishin shumë prekëse. Sala ka vdekur si pasojë rrëzimit të aeroplanit në të cilin...

Zbulohen shkaqet e vdekjes së Emiliano Sala

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Zbulohen shkaqet e ndarjes nga jeta të sulmuesit argjentinas Emiliano Sala. Vdekja e 28-vjeçarit u shkaktua nga lëndimet në kokë dhe në trupin e tij, kështu konfirmoi ekspertiza e autopsisë në trupin e...

Autopsia: Sala u njoh vetëm nëpërmjet gjurmëve digjitale

para 6 muajve - Gazeta Observer

Futbollisti argjentinas Emiliano Sala, i cili humbi jetën tragjikisht pas një aksidenti ajror mbi kanalin e La Manshit, vdiq pas goditjeve të rënda në kokë dhe në trup. Autopsia për sulmuesin e sapoblerë...

Zbardhen shkaqet e vdekjes së Emiliano Sala

para 6 muajve - Gazeta Express

​Vdekja e Emiliano Sala u shkaktua nga lëndimet në kokë dhe në trupin e tij, kështu ka konfirmuar ekspertiza e autopsisë në trupin e ish-futbollistit argjentinas. Trupi i Sala u nxor këtë javë nga rrënojat...

Hetimet/ Zbulohen detaje të reja si humbi jetën Sala: Do kishte shpëtuar nëse…

para 6 muajve - Fakti Ditor

Janë zbardhur detaje të reja për aksidentin tragjik që i mori jetën futbollistit, Emiliano Sala që po udhëtonte nga Franca për në Cardiff. Sipas kompanisë së aksidenteve ajrore në Angli, sulmuesi argjentinas...

Autopsia tregon se Sala vdiq nga goditjet e rënda në kokë dhe trup

para 6 muajve - Klan Kosova

Futbollisti argjentinas Emiliano Sala, i cili humbi jetën tragjikisht pas një aksidenti ajror mbi kanalin e La Manshit, vdiq pas goditjeve të rënda në kokë dhe në trup. Vdekja e 28 vjeçarit u shkaktua...

Emiliano Sala, dalin rezultatet e autopsisë

para 6 muajve - Alsat-M

Emiliano Sala, sulmuesi i pafat i Argjentinës, i cili ra në Kanalin Anglez më 21 janar, ndërkohë që po fluturonte nga Nantes në Cardiff, vdiq si pasojë e “plagëve në kokë dhe në gjoks” dhe pasi trupi i...

Zbardhen shkaqet e vdekjes së Emiliano Sala

para 6 muajve - Tetova Sot

​Vdekja e Emiliano Sala u shkaktua nga lëndimet në kokë dhe në trupin e tij, kështu ka konfirmuar ekspertiza e autopsisë në trupin e ish-futbollistit argjentinas. Trupi i Sala u nxor këtë javë nga rrënojat...

Autopsia hedh dritë mbi aksidentin e sulmuesit Sala

para 6 muajve - Top Channel

Futbollisti argjentinas Emiliano Sala, i cili humbi jetën tragjikisht pas një aksidenti ajror mbi kanalin e La Manshit, vdiq pas goditjeve të rënda në kokë dhe në trup. Autopsia për sulmuesin e sapoblerë...

Publikohet autopsia, kjo është arsyeja që humbi jetën futbollisti Emiliano Sala

para 6 muajve - Blitz

Avioni ku po udhëtonte futbollisti Emiliano Sala dhe piloti David Ibboston u rrëzua me 21 janar gjatë udhëtimit nga Nanta në Cardiff. Pak pas gjetjes së trupit të EMiliano Sala është zbuluar edhe shkaku...

Zbardhen shkaqet e vdekjes së Emiliano Sala

para 6 muajve - Gazeta Observer

Vdekja e Emiliano Sala u shkaktua nga lëndimet në kokë dhe në trupin e tij, kështu ka konfirmuar ekspertiza e autopsisë në trupin e ish-futbollistit argjentinas. Trupi i Sala u nxor këtë javë nga rrënojat...

Del ekspertiza e autopsisë së Emiliano Sala, vdiq nga lëndimet në kokë dhe trup

para 6 muajve - Telegrafi

Zhdukja e Emiliano Salas, kishte bërë që bota e futbollit të tronditet, por ai i gjet pas më shumë së një javë kërkime. Trupi i gjetur nën rrënojat e aeroplanit fillimisht u bë i ditur që i takon lojtar,...

Sala, autopsia zbulon shkaqet e vdekjes së futbollistit

para 6 muajve - Gazeta Tema

Emiliano Sala, humbi jetën më 21 janar pasi avionic që ai udhëtonte nga Nantes për në Cardiff u rrëzua. Trupi i sulmuesit argjentias u nxorrë nga avioni më datë 4 shkurt dhe u identifikua vetëm falë gjurmëve të gishtërinjve....

Autopsia e Emiliano Sala zbulon shkakun e vdekjes

para 6 muajve - Opinion

Një raport paraprak nga dega e Hetimeve Ajrore tregoi se Emiliano Sala  vdiq si pasojë e “plagëve në kokë dhe në gjoks” . Emiliano Sala, sulmuesi i Argjentinës, ra në Kanalin Anglez më 21 janar, ndërkohë...

Dalin rezultatet e autopsisë, ja pse vdiq Emiliano Sala

para 6 muajve - BalkanWeb

Emiliano Sala, sulmuesi i pafat i Argjentinës, i cili ra në Kanalin Anglez më 21 janar, ndërkohë që po fluturonte nga Nantes në Cardiff, vdiq si pasojë e “plagëve në kokë dhe në gjoks” dhe pasi trupi i...

Zbardhet raporti i përkohshëm, ja dy shkaqet e vdekjes së Emiliano Sala-s

para 6 muajve - Koha Jone

Emiliano Sala nuk arriti që të bënte asnjëherë ëndrrën e tij realitet, pasi një gjë të tillë e prishi fluturimi i fundit drejt skuadrës së Cardiffit, kur u rrëzua në kanalin e La Mansh. Përgjigjet e para...

Zbulohen shkaqet e vdekjes së Emiliano Sala

para 6 muajve - SuperSport

Zbulohen shkaqet e ndarjes nga jeta të sulmuesit argjentinas Emiliano Sala.Vdekja e 28-vjeçarit u shkaktua nga lëndimet në kokë dhe në trupin e tij, kështu konfirmoi ekspertiza e autopsisë në trupin e...

Del autopsia, zbulohet pse vdiq Emiliano Sala

para 6 muajve - Sot News

Emiliano Sala, sulmuesi i pafat i Argjentinës, i cili ra në Kanalin Anglez më 21 janar, ndërkohë që po fluturonte nga Nantes në Cardiff, vdiq si pasojë e “plagëve në kokë dhe në gjoks” dhe pasi trupi i...

Zbulohet ekspertiza: Sala vdiq nga goditjet që mori në kokë dhe gjoks

para 6 muajve - Shekulli

Menjëherë pas nxjerrjes së trupit të 28-vjeçarit, Emiliano Sala nga rrënojat e avionit të fundosur në det, ka nisur edhe ekspertiza për të zbuluar shkaqet e vdekjes së futbollistit. Deri më tani mediat...

Emiliano Sala, dalin rezultatet e autopsisë, ja shkaku i vdekjes

para 6 muajve - Java News

Emiliano Sala, sulmuesi i pafat i Argjentinës, i cili ra në Kanalin Anglez më 21 janar, ndërkohë që po fluturonte nga Nantes në Cardiff, vdiq si pasojë e “plagëve në kokë dhe në gjoks” dhe pasi trupi i...

Zbulohen detaje të reja si humbi jetën Emiliano Sala

para 6 muajve - Albeu

Janë zbardhur detaje të reja për aksidentin tragjik që i mori jetën futbollistit, Emiliano Sala që po udhëtonte nga Franca për në Cardiff. Sipas kompanisë së aksidenteve ajrore në Angli, sulmuesi argjentinas...

Zbardhen dy shkaqet e vdekjes së Emiliano Salas

para 6 muajve - Epoka e Re

Vdekja e Emiliano Salas u shkaktua nga lëndimet në kokë dhe në trupin e tij, kështu konfirmoi ekspertiza e autopsisë në trupin e ish-futbollistit argjentinas. Trupi i futbollistit u nxor këtë javë nga...

Dalin detajet të reja, ja si e humbi jetën Sala

para 6 muajve - OraInfo

Futbollisti Emiliano Sala vdiq nga plagët në kokë që mori pasi aeroplani që po fluturonte u rrëzua në Channel përcjell ORAinfo. Rezultatet e një ekzaminimi pas vdekjes u zbuluan në një hetim në vdekjen...

Zbulohen rrethanat se si humbi jetën Sala

para 6 muajve - GazetaBlic

Pas gjetjes së trupit të Emiliano Salas në fund të javës së kaluar, janë zbardhur disa detaje të reja. Kompania e aksidenteve ajrore në Angli ka zbardhur disa detaje të reja rreth rrëzimit të aeroplanit...

Hetimet e para zbulojnë se si e humbi jetën Sala

para 6 muajve - Lajmi.net

Pas gjetjes së trupit të Emiliano Salas në fund të javës së kaluar, janë zbardhur disa detaje të reja. Kompania e aksidenteve ajrore në Angli ka zbardhur disa detaje të reja rreth rrëzimit të aeroplanit...

Zbardhen dy shkaqet e vdekjes së Emiliano Sala

para 6 muajve - Sovrani

Vdekja e Emiliano Sala u shkaktua nga lëndimet në kokë dhe në trupin e tij, kështu konfirmoi ekspertiza e autopsisë në trupin e ish-futbollistit argjentinas. Trupi i Sala u nxor këtë javë nga rrënojat...

Dalin rezultatet e autopsisë, ja pse ndërroi jetë Emiliano Sala

para 6 muajve - LajmiFundit

Emiliano Sala, sulmuesi i pafat i Argjentinës, i cili ra në Kanalin Anglez më 21 janar, ndërkohë që po fluturonte nga Nantes në Cardiff, vdiq si pasojë e “plagëve në kokë dhe në gjoks” dhe pasi trupi i...

Dalin rezultatet e autopsisë, ja pse vdiq Emiliano Sala

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Emiliano Sala, sulmuesi i pafat i Argjentinës, i cili ra në Kanalin Anglez më 21 janar, ndërkohë që po fluturonte nga Nantes në Cardiff, vdiq si pasojë e “plagëve në kokë dhe në gjoks” dhe pasi trupi i...

Humbi jetën nga rrëzimi i avionit, autopsia zbulon shkaqet e vdekjes së Emiliano Sala

para 6 muajve - Newsport

Ditën e sotme janë zbuluar edhe shkaqet që sollën vdekjen e Emiliano Sala. Sulmuesi i Nantes që firmosi me Cardiff po udhëtonte nga Franca për t’u bashkuar me skuadrën e tij të re, por që nuk mbërriti...

Hetimet e para zbulojnë se si e humbi jetën Sala

para 6 muajve - AlbPortali

Kompania e aksidenteve ajrore në Angli ka zbardhur disa detaje të reja rreth rrëzimit të aeroplanit që po e barte Emiliano Salan nga Franca për në Cardiff. Loading... Sipas tyre, sulmuesi argjentinas ka...

Mbappe zbraz xhepat për ta gjetur pilotin e aeroplanit që po e bartte Salan

para 6 muajve - Gazeta Express

Më shumë se 120 mijë funte janë mbledhur nga një fushatë për t’i rinisur kërkimet për pilotin e aeroplanit që po e barte Emiliano Salan, me Gary Linekerin dhe Kylian Mbappen në mesin e atyre që kanë dhënë...

Gruaja e pilotit të Emiliano Salas thotë disa fjalë prekëse

para 6 muajve - Lajmi.net

Ende janë duke vazhduar kërkimet për trupin e pilotit të aeroplanit që po udhëtonte Emiliano Sala, David Ibbotson. Trupi i Emiliano Sala është gjetur në javën e kaluar, mirëpo po vazhdojnë kërkimet për...

Dhuroi 30 mijë euro për gjetjen e Sala, Mbappe prin edhe gjetjen e pilotit

para 6 muajve - Albeu

Të enjten me 7 shkurt u gjet trupi i pajetë i Emiliano Sala , e gjitha kjo fal kërkimeve private nga familja të siguruara nga donacioni publik. Për fillimin e kërkimeve për gjetjen e aeroplanit të zhdukur...

Tragjedia e Emiliano Sala, klubi francez merr vendimin e çuditshëm

para 6 muajve - Newsport

Fati tragjik i Emiliano Sala ka detyruar skuadrën e tij të fundit, Nantes që të heq nga qarkullimi numrin 9-të që mbante në shpinë sulmuesi. Lajmi është konfirmuar në faqen zyrtare të klubit. Sala u transferua...

KYLIAN MBAPPE ME ZEMËR TË MADHE, DHURON MIJËRA EURO PËR GJETJEN E PILTOTIT

para 6 muajve - Insajderi

Ngjarja që tronditi futbollin evropian nuk ka përfunduar ende. Ditë më parë trupi i futbollistit argjentinas, Emiliano Sala u gjetë, por trupi i pilotit David Ibosston ende nuk është gjetur. Pas gjetjes...

Pasi dhuroi 30 mijë euro për gjetjen e Sala, Mbappe i prin edhe donacionit për gjetjen e pilotit

para 6 muajve - Telegrafi

Të enjten me 7 shkurt u gjet trupi i pajetë i Emiliano Sala, e gjitha kjo fal kërkimeve private nga familja të siguruara nga donacioni publik. Për fillimin e kërkimeve për gjetjen e aeroplanit të zhdukur...

Pasi dhuroi 30 mijë euro për gjetjen e Sala, Mbappe i prin edhe donacionit për gjetjen e pilotit

para 6 muajve - Arbresh

Të enjten me 7 shkurt u gjet trupi i pajetë i Emiliano Sala, e gjitha kjo fal kërkimeve private nga familja të siguruara nga donacioni publik. Për fillimin e kërkimeve për gjetjen e aeroplanit të zhdukur...

Mbappe ka dhuruar 30 mijë euro për kërkimet e pilotit të Sala

para 6 muajve - Portalb

Trupi i Emiliano Sala ishte gjetur gjatë kësaj jave, por jo edhe ai i pilotit David Ibbotson, i cili po drejtonte aeroplanin e rrëzuar. “The Sun” raporton se ylli francez Kylian Mbappe ka dhuruar të hollat...

Mbappe ka dhuruar 30 mijë euro për kërkimet e pilotit të Sala

para 6 muajve - Shenja

Kylian Mbappe ka dhuruar një shumë prej 30 mijë eurove që të fillojnë kërkimet për gjetjen e trupit të pilotit të Emiliano Sala. Trupi i Emiliano Sala ishte gjetur gjatë kësaj jave, por jo edhe ai i pilotit...

Mbappe dhuron 27.000 funte për gjetjen e pilotit Ibotson

para 6 muajve - KosovaPress

Një pilot nga Crowley në zonën Lincolnshire ende mungon qëkur aeroplani në të cilin ai dhe Emiliano Sala u zhduk më 21 janar në fund të kanalit La Manch. Trupi i Emilian Sala u gjet pranë ishullit Gernsey,...

Mbappe bën veprimin më të papritur, ja çka bën për futbollistin e ndjerë, Sala

para 6 muajve - OraInfo

Emiliano Sala është futbollisti që humbi jetën në një pasi aeroplani në të cilin po udhëtonte u rrëzua. Kylian Mbappe ka dhuruar një shumë prej 30 mijë eurove që të fillojnë kërkimet për gjetjen e trupit...

I jashtëzakonshëm Mbappe, dhuron 30 mijë euro për kërkimet e pilotit të Sala

para 6 muajve - Lajmi.net

Kylian Mbappe ka dhuruar një shumë prej 30 mijë eurove që të fillojnë kërkimet për gjetjen e trupit të pilotit të Emiliano Sala. Trupi i Emiliano Sala ishte gjetur gjatë kësaj jave, por jo edhe ai i pilotit...

Mbappe dhuron 30 mijë euro për kërkimet e pilotit Sala

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kylian Mbappe ka dhuruar një shumë prej 30 mijë eurove që të fillojnë kërkimet për gjetjen e trupit të pilotit të Emiliano Sala. Trupi i Emiliano Sala ishte gjetur gjatë kësaj jave, por jo edhe ai i pilotit...

​Familja e pilotit të Salas kërkon që të vazhdojë kërkimi

para 6 muajve - Koha.mk

Familja e pilotit të zhdukur të aeroplanit me të cilin po udhëtonte futbollisti Emiliano Sala e ka filluar një faqe për dhurimin e donacioneve në mënyrë që të rifillojë kërkimi për ta gjetur David Ibbotsonin,...

“Mos e lëni në det trupin e tij”/ Apeli i familjes së pilotit që humbi me Sala

para 6 muajve - Lexo

Familja e David Ibbotson, pilotit që po transportonte me aeroplan Emiliano Salan nga Nantes në Cardiff ka bërë apel që të vazhdojnë kërkimet për të gjetur trupin e Ibbotson. “Si familje në jemi duke bërë...

“Mos e leni në det trupin e tij”, familja e pilotit të Sala

para 6 muajve - Gazeta Observer

Familja e David Ibbotson, pilotit që po transportonte me aeroplan Emiliano Salan nga Nantes në Cardiff ka bërë apel që të vazhdojnë kërkimet për të gjetur trupin e Ibbotson. “Si familje në jemi duke bërë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK