http://kariera.mk

Lampard do ta zëvendësoj Sarrin? – Kjo është e vërteta

para 6 muajve - OraInfo

Zëvendësues i Sarrit mund të jetë ish mesfushori i Chelsea, Frank Lampard. Frank Lampard është emri që po përmendët më së shumti si zëvendësuesi potencial i Maurizio Sarrit në stolin e Chelsea. Humbja...

Lampard zëvendësues i Sarrit? Flet ish mesfushori i Chelsea

para 6 muajve - Lajmi.net

Frank Lampard është emri që po përmendët më së shumti si zëvendësuesi potencial i Maurizio Sarrit në stolin e Chelsea. Humbja e Chelsea me rezultatin e thellë 6:0 në përballjen me Manchester City ka bërë...

Chelsea po e konsideron Zolan pasues të Sarrit

para 6 muajve - Koha.net

Chelsea raportohet se po mendon që ta caktojë Gianfranco Zolan si trajner të ri deri në fund të sezonit. Maurizio Sarri mori përsipër klubin verës, por forma e klubit pësoi rënie dhe humbja e fundit 6...

Chelsea po e konsideron Zolan pasues të Sarrit

para 6 muajve - Koha.net

Chelsea raportohet se po mendon që ta caktojë Gianfranco Zolan si trajner të ri deri në fund të sezonit. Maurizio Sarri mori përsipër klubin verës, por forma e klubit pësoi rënie dhe humbja e fundit 6...

Parashikimi i superkompjuterit, zbuloni ekipin fitues të Premier League

para 6 muajve - Koha Jone

Liverpool do të jetë fituesi i Premier League angleze. Është ky vendimi i superkompjuterit, i cili ka përcaktuar skuadrat dhe vendet respektive që do mbyllin sezonin aktual. Aktualisht, Manchester City...

Sarri drejt shkarkimit? Ky do të jetë trajneri i ri i Chelseas

para 6 muajve - OraInfo

Skuadra nga Lodra, Cehslsea është duke përjetuar ditët më të vështira. Chelsea ka shënuar humbje të thellë mbrëmë kundër Manchester Cityty. E për këtë faji i është dedikuar trajnerit të Chelseas, Maurizio...

Superkompjuteri bën parashikimin, zbuloni ekipin fitues të Premier League

para 6 muajve - GazetaBlic

Ndryshe nga një vit më parë, Premier League është kthyer këtë sezon një kampionat i dueluar, me rivalitet dhe ndeshje spektakolare. Ndërkohë që ka nisur faza më interesante e sezonit, ku beteja për titullin...

Chelsea po mendon shkarkimin e Sarrit, në vend të tij Zola deri në fund të sezonit

para 6 muajve - Telegrafi

Chelsea është duke menduar që ta largojë nga detyra trajnerin Maurizio Sarri dhe në vend të tij ta vë ndihmësin e tij, Gianfranco Zolan. Sipas Sport Mediaset, ish-trajneri i Napolit, Sarri është vënë nën...

Sarri: Puna ime është gjithmonë në rrezik

para 6 muajve - Alsat-M

Maurizio Sarri këmbëngul se puna e tij ishte “gjithmonë në rrezik” pas një humbje poshtëruese ndaj Manchester Cityt, që vë presion të mëtejshëm tek trajneri i Chelsea-t. Chelsea pësoi humbjen e tretë në...

Parashikimi i superkompjuterit, zbuloni ekipin fitues të Premier League

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Liverpool do të jetë fituesi i Premier League angleze. Është ky vendimi i superkompjuterit, i cili ka përcaktuar skuadrat dhe vendet respektive që do mbyllin sezonin aktual. Aktualisht, Manchester City...

Sarri nuk e përshëndeti pas ndeshjes, Guardiola tregon se çfarë ndodhi!

para 6 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt mbrëmë ka deklasuar Chelsean me rezultatin e thellë 6-0 në ‘Etihad’. Pas përfundimit të ndeshjes, Sarri u drejtuar menjëherë në dhomat e zhveshjes duke mos e përshëndetur fare...

Zbulohet se çfarë ndodhi në tunelin e Man Cityt pasi Sarri e injoroi Guardiolan

para 6 muajve - Zhurnal

Maurizio Sarri refuzoi t’i shtrëngonte duart me Pep Guardiolas pas turpërimit që ia bëri Manchester City, Chelseas. Manchester City e mposhti 6 me 0 Chelsean në kuadër të javës së 26-të në Premierligës....

Humbi 6-0 ndaj City-t, Sarri pranon se rrezikon punën

para 6 muajve - Top Channel

Manchester City shkatërroi Chelsea-n teksa e mundi me rezultatin tenistik 6-0, duke i shkaktuar “Bluve” të Londrës humbjen më të thellë në Premier League që nga viti 1991. Është ky një rezultat që vë në...

Lampard zëvendëson Sarrin?

para 6 muajve - RTV 21

Humbja turpëruese ndaj Manchester City në fundjavë, ka bërë që të lëkunden pozitat e Maurizio Sarrit te Chelsea “Blutë” e Londrës nuk janë shumë të durueshëm kur vjen puna te rezultatet dhe si pasojë në...

Zbulohet se çfarë ndodhi në tunelin e Man Cityt pasi Sarri e injoroi Guardiolan

para 6 muajve - Lajmi.net

Maurizio Sarri refuzoi t’i shtrëngonte duart me Pep Guardiolas pas turpërimit që ia bëri Manchester City, Chelseas. Manchester City e mposhti 6 me 0 Chelsean në kuadër të javës së 26-të në Premierligës....

Abramovich nuk duron më

para 6 muajve - Lexo

Pas humbjes së turpshme 6-0 të së dielën ndaj Manchester Cityt. Ka mbetur që Roman Abramovich të marrë një vendim për të ardhmen e italianit. Raportohet se Zola mund të mbetet deri në fund të sezonit para...

Sarri nuk i jep dorën Guardiolës pas debaklit të Chelsea nga City

para 6 muajve - Klan Kosova

Maurizio Sarri nuk ka mundur ta kapërdijë turpërimin që Manchester City i bëri Chelea-t në “Etihad”, duke e mposhtur me rezultatin e thellë 6-0. Në fund të sfidës, sapo gjyqtari vërshëlleu tri herë, Guardiola...

Sarri nuk i jep dorën Guardiolës pas debaklit të Chelsea nga City

para 6 muajve - Ina

Maurizio Sarri nuk ka mundur ta kapërdijë turpërimin që Manchester City i bëri Chelea-t në “Etihad”, duke e mposhtur me rezultatin e thellë 6-0. Në fund të sfidës, sapo gjyqtari vërshëlleu tri herë, Guardiola...

Sarri rrezikon shkarkimin

para 6 muajve - Tetova Sot

Trajnerit italian mund t’i kushtojë shtrenjtë humbja e thellë prej 6:0 nga Manchester City Humbja e thellë nga Manchester City mund t’i kushtojë shtrenjtë Maurizio Sarrit, shkruan Gazeta Express. Sipas...

Ky është trajneri që do të zëvendësojë Sarrin te Chelsea

para 6 muajve - Albeu

Maurizio Sarri pritet që në këtë javë të shkarkohet nga Chelseas. Pas humbjes turpëruese nga Manchester City, Chelsea pritet ta shkarkojë Maurizio Sarrin . Chelsea po mendon që ta emëroj si trajner deri...

Sarri rrezikon shkarkimin

para 6 muajve - Zhurnal

Trajnerit italian mund t’i kushtojë shtrenjtë humbja e thellë prej 6:0 nga Manchester City Humbja e thellë nga Manchester City mund t’i kushtojë shtrenjtë Maurizio Sarrit, shkruan Gazeta Express. Sipas...

Sarri shkarkohet, Chelsea me trajner të ri

para 6 muajve - GazetaBlic

Maurizio Sarri pritet që në këtë javë të shkarkohet nga Chelseas. Pas humbjes turpëruese nga Manchester City, Chelsea pritet ta shkarkojë Maurizio Sarrin. Skuadra londineze u mposht 6 me 0 nga ‘Citizens’,...

Zbulohet se çfarë ndodhi në tunelin e Man Cityt pasi Sarri e injoroi Guardiolan

para 6 muajve - Tetova Sot

Maurizio Sarri refuzoi t’i shtrëngonte duart me Pep Guardiolas pas turpërimit që ia bëri Manchester City, Chelseas. Manchester City e mposhti 6 me 0 Chelsean në kuadër të javës së 26-të në Premierligës....

Shkarkohet Sarri, zbulohet trajneri i ri i Chelseas?

para 6 muajve - Lajmi.net

Maurizio Sarri pritet që në këtë javë të shkarkohet nga Chelseas. Pas humbjes turpëruese nga Manchester City, Chelsea pritet ta shkarkojë Maurizio Sarrin. Skuadra londineze u mposht 6 me 0 nga Qytetarët,...

Shkarkohet Sarri? Ky është trajneri i ri i Chelseas

para 6 muajve - OraInfo

Chelsea thuhet se mendon të emërojë ndihmësin e Maurizio Sarri, Gianfranco Zola si trajner për pjesën tjetër të sezonit. Sipas Sport Mediaset, ish-trajneri i Napolit Sarri është në presion pas humbjes...

Maurizio Sarri: Nuk kam kontaktuar me Roman Abramoviqin

para 6 muajve - Klan Kosova

Maurizio Sarri ka thënë se do ishte i lumtur të pranonte një telefonatë nga pronari i Chelseas, Roman Abramoviq. Këto komente Sarri i bëri pas humbjes së thellë që pësoi nga skuadra Manchester City me...

Sarri rrezikon shkarkimin

para 6 muajve - Gazeta Express

Trajnerit italian mund t’i kushtojë shtrenjtë humbja e thellë prej 6:0 nga Manchester City Humbja e thellë nga Manchester City mund t’i kushtojë shtrenjtë Maurizio Sarrit, shkruan Gazeta Express. Sipas...

Manchester City e mundi 6-0, befason trajneri Maurizio Sarri

para 6 muajve - Newsport

Ditën e djeshme Manchester City dhe Chelsea janë përballur për javën e 27 të Premier League, ku skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola ka fituar me rezultatin e pastër dhe të thellë 6-0. Mirëpo, sikurse...

Humbi 6-0 ndaj City-t, Sarri pranon se rrezikon punën

para 6 muajve - Infokusi

Manchester City shkatërroi Chelsea-n teksa e mundi me rezultatin tenistik 6-0, duke i shkaktuar “Bluve” të Londrës humbjen më të thellë në Premier League që nga viti 1991. Është ky një rezultat që vë në...

Nuk ndodhte prej 28 vitesh, Sarri i vendos “vulën e turpit” vetes dhe klubit

para 6 muajve - Koha.mk

Chelsea u mund 6-0 nga Manchester City, duke zhgënjyer totalisht. Ky ishte rezultati më i keq për blutë e Londrës, në çdo garë, që nga prilli i vitit 1991. Pra, kishte plot 28 vite, që skuadra nga “Stamford...

Zbulohet se çfarë ndodhi në tunelin e Man Cityt pasi Sarri e injoroi Guardiolan

para 6 muajve - AlbPortali

Manchester City e mposhti 6 me 0 Chelsean në kuadër të javës së 26-të në Premierligës. Loading... Sarri refuzoi ta përshëndeste Guardiolan pas ndeshjes, duke shkuar drejtë në zhveshtore. Trajneri italian...

Lampard zëvendëson Sarrin?

para 6 muajve - KosovaPress

“Blutë” e Londrës nuk janë shumë të durueshëm kur vjen puna te rezultatet dhe si pasojë në epokën e drejtimit të Roman Abramovic janë shkarkuar shumë trajnerë. Madje, kompanitë e basteve e shohin ish-legjendën...

Nuk ndodhte prej 28 vitesh, Sarri i vendos “vulën e turpit” vetes dhe Chelsea

para 6 muajve - GazetaBlic

Chelsea u mund 6-0 nga Manchester City, duke zhgënjyer totalisht. Ky ishte rezultati më i keq për blutë e Londrës, në çdo garë, që nga prilli i vitit 1991. Pra, kishte plot 28 vite, që skuadra nga “Stamford...

I shkaktoi “tërmet 6 ballë”, tifozët e “masakrojnë”, Pep justifikon Sarrin

para 6 muajve - BalkanWeb

Buzëqeshjet përpara ndeshjes u pasuan me tension dhe injorim në fund. Pas “tërmetit” që i shkaktojë Man.City, Maurizio Sarri u largua me nxitim dhe në heshtje drejtë dhomave të zhveshjes, duke evituar...

Sarri do të shkarkohet

para 6 muajve - RTV 21

“Gjashtë golat e pësuara nuk kanë arsyetim” Maurizio Sarri pritet të shkarkohet pas turpërimit të Chelseas nga Manchester City. Skuadra londineze u mposht mbrëmë me rezultat përfundimtar 6 me 0 nga rivali...

Moment epike, gjyqtari i fsheh topin Agueros

para 6 muajve - Albeu

Sergio Aguero mbrëmjen e djehsme është treguar i papërmbajtshëm duke shënuar tre gola të mrekullueshëm kundër Chelseas . City arriti të merrte një fitore të thellë 6-0, por meritat më të mëdha sigurshit...

Sarri nuk i jep dorën Guardiolës pas debaklit të Chelsea nga City

para 6 muajve - Ekonomia Online

Maurizio Sarri nuk ka mundur ta kapërdijë turpërimin që Manchester City i bëri Chelea-t në “Etihad”, duke e mposhtur me rezultatin e thellë 6-0. Në fund të sfidës, sapo gjyqtari vërshëlleu tri herë, Guardiola...

Shkarkohet Sarri, zbulohet trajneri i ri i Chelseas?

para 6 muajve - AlbPortali

Pas humbjes turpëruese nga Manchester City, Chelsea pritet ta shkarkojë Maurizio Sarrin. Loading... Skuadra londineze u mposht 6 me 0 nga Qytetarët, andaj bordi i kubit ka gjetur një trajner deri në fund...

Sarri rrezikon shkarkimin

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Trajnerit italian mund t’i kushtojë shtrenjtë humbja e thellë prej 6:0 nga Manchester City Humbja e thellë nga Manchester City mund t’i kushtojë shtrenjtë Maurizio Sarrit, shkruan Gazeta Express. Sipas...

Clement zbulon se Sarri do të shkarkohet

para 6 muajve - Lajmi.net

Maurizio Sarrin po e pret shkarkimi. Pas turpërimit të Chelseas nga Manchester City, Maurizio Sarri pritet të shkarkohet qysh sot. Skuadra londineze u mposht 6 me 0 nga rivali i Premierligës, ndërsa Paul...

Sarri i turpëruar apo i zemëruar? Nuk i jep dorën Guardiolës

para 6 muajve - Lajm

Maurizio Sarri nuk ka mundur ta kapërdijë turpërimin që Manchester City i bëri Chelea-t në “Etihad”, duke e mposhtur me rezultatin e thellë 6-0. Në fund të sfidës, sapo gjyqtari vërshëlleu tri herë, Guardiola...

Sarri shkarkohet menjëherë, Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e tij

para 6 muajve - Sovrani

Chelsea thuhet se mendon të vendosë ndihmësin e Maurizio Sarri Gianfranco Zola në rolin e kujdestarit për pjesën tjetër të sezonit, transmeton Sovrani.info. Sipas Sport Mediaset, ish-sulmuesi i Napolit...

Ky ishte lojtari më katastrofal i Chelseas në turpërimin nga Man City

para 6 muajve - Lajmi.net

Manchester City e ka turpëruar dje (e diele) Chelsean në Premierligë. Manchester City e mposhti Chelsean me rezultat, 6:0, në kuadër të javës së 26-të në Premierligë. Shumë analistë anglez e kanë kritikuar...

Shikoni këtë detaj interesant në ndeshjen Chelsea-City

para 6 muajve - GazetaBlic

Manchester City shkatërroi Chelsean në fundjavë me rezultatin tenistik 6-0, duke vazhduar kështu kryesimin në Premier Ligë, me një ndeshje më shumë se Liverpooli. Në këtë ndeshje Sergio Aguero shënoi hat-trick....

Maurizio Sarri: Nuk kam kontaktuar me Roman Abramoviqin

para 6 muajve - Gazeta Observer

Maurizio Sarri ka thënë se do ishte i lumtur të pranonte një telefonatë nga pronari i Chelseas, Roman Abramoviq. Këto komente Sarri i bëri pas humbjes së thellë që pësoi nga skuadra Manchester City me...

Nuk ndodhte prej 28 vitesh, Sarri i vendos “vulën e turpit” vetes dhe Chelsea

para 6 muajve - Infokusi

Chelsea u mund 6-0 nga Manchester City, duke zhgënjyer totalisht. Ky ishte rezultati më i keq për blutë e Londrës, në çdo garë, që nga prilli i vitit 1991. Pra, kishte plot 28 vite, që skuadra nga “Stamford...

Humbja e thellë nga Manchester City, ish-trajneri i Hysaj pranë shkarkimit

para 6 muajve - Newsport

Aventura e Mauricio Sarrit me Çelsin duket se do të përfundojë me shpejt nga se ishte parashikuar. Rezultatet negative dhe humbja e fundit ndaj Manchester Cityt me rezultatin e thellë 6-0 duke se ka lëkundur...

Ky ishte lojtari më katastrofal i Chelseas në turpërimin nga Man City

para 6 muajve - Gazeta Observer

Manchester City e ka turpëruar dje (e diele) Chelsean në Premierligë. Manchester City e mposhti Chelsean me rezultat, 6:0, në kuadër të javës së 26-të në Premierligë. Shumë analistë anglez e kanë kritikuar...

Sergio Aguero shënon hat-trick, gjyqtari Mike Dean i fshehë topin

para 6 muajve - BalkanWeb

Manchester City shkatërroi Chelsean në fundjavë me rezultatin tenistik 6-0, duke vazhduar kështu kryesimin në Premier Ligë, me një ndeshje më shumë se Liverpooli. Në këtë ndeshje Sergio Aguero shënoi hat-trick,...

Aguero befasohet nga gjyqtari i ndeshjes, Man City – Chelsea

para 6 muajve - Lajmi.net

Manchester City e mposhti 6 me 0 Chelsean në kuadër të Premierligës. Manchester City e demoloi Chelsean në kuadër të javës së 26-të në Premierliga. Qytetarët vazhduan me fitore në ligën e Anglisë, për...

Sarri arsyetohet për injorimin që i bëri Guardiolës!

para 6 muajve - GazetaBlic

“Nuk e kam parë”, u përgjigj Sarri pasi refuzoi t’ia japë dorën Pep Guardiolës. Manchester City e ka shkatërruar Chelsean, duke e mposhtur 6-0 në stadiumin “Etihad”. Pas ndeshjes, i irrituar për humbjen...

Sarri: Nëse Abramovich më telefonon, atëherë do të isha i lumtur

para 6 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Chelseas, Maurizio Sarri, ka dhënë një deklaratë tejet befasuese pas humbjes 6 me 0 nga Manchester City. Trajneri italiania thënë se ai nuk komunikon shpesh me Roman Abramovichin, andaj do të...

Sarri: Nëse Abramovich më telefonon, atëherë do të isha i lumtur

para 6 muajve - Albeu

Trajneri i Chelseas, Maurizio Sarri , ka dhënë një deklaratë tejet befasuese pas humbjes 6 me 0 nga Manchester City. Trajneri italiania thënë se ai nuk komunikon shpesh me Roman Abramovichin, andaj do...

Sarri arsyetohet për injorimin që i bëri Guardiolës!

para 6 muajve - Gazeta Express

​“Nuk e kam parë”, u përgjigj Sarri pasi refuzoi t’ia japë dorën Pep Guardiolës. Manchester City e ka shkatërruar Chelsean, duke e mposhtur 6-0 në stadiumin “Etihad”, shkruan Gazeta Express. Pas ndeshjes,...

Guardiola: Nuk kam probleme me Sarrin, fola me Zolan

para 6 muajve - Telegrafi

Manchester City e mposhti Chelseat me rezultat 6-0 në derbin e javës në Ligën Premier dhe kjo e nervozoi shumë trajnerin Maurizio Sarri. Italiani në fund të ndeshjes nuk ia dha dorën Pep Guardiolas , por...

Sarri i tupëruar apo i zemëruar, nuk i jep dorën Guardiolës

para 6 muajve - Portalb

Maurizio Sarri nuk ka mundur ta kapërdijë turpërimin që Manchester City i bëri Chelea-t në “Etihad” , duke e mposhtur me rezultatin e thellë 6-0. Në fund të sfidës, sapo gjyqtari vërshëlleu tri herë, Guardiola...

Sarri shpjegon pse nuk ia dha dorën Guardiolas, thotë që nuk e di nëse duhet t’i frikësohet një shkarkimi të mundshëm

para 6 muajve - Telegrafi

Manchester City fitoi 6-0 ndaj Chelseat në Ligën Premier, por ndeshja vazhdon të komentohet jo vetëm për rezultatin. Në fund të ndeshjes Maurizio Sarri nuk ia dha dorën Pep Guardiolas dhe kjo nuk befasoi...

Pasi u turpërua nga City, Sarri zbulon se çfarë bëri me Guardiolën në dhomën e zhveshjes

para 6 muajve - OraInfo

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, foli për Sky Sport pasi Man City e mposhti Chelsea 6-0 . Kjo padyshim ishte një goditje e madhe për trajnerin itaian përcjell ORAinfo. “Ishte një humbje shumë e rëndë,...

Manchester City luan “tenis” me Chelsea-n, Liverpooli zbret i dyti

para 6 muajve - Portalb

“Uragani” Manchester City shktatërroi 6-0 Chelsea-n në “Etihat Stadium” dhe i merr vendin e parë Liverpoolit, edhe pse me pikë ta barabarta, 65, por me një ndeshje më shumë të luajtur për ekipin e Jurgen...

Sarri: Abramovich ka harruar të më thërret

para 6 muajve - Lajmi.net

Maurizio Sarri është deklaruar pas humbjes së thellë nga Manchester City. Trajneri i Chelseas, Maurizio Sarri, ka dhënë një deklaratë tejet befasuese pas humbjes 6 me 0 nga Manchester City. Trajneri italiania...

Sarri i tupëruar nuk i jep dorën Guardiolës!

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Maurizio Sarri nuk ka mundur ta kapërdijë turpërimin që Manchester City i bëri Chelea-t në “Etihad”, duke e mposhtur me rezultatin e thellë 6-0. Në fund të sfidës, sapo gjyqtari vërshëlleu tri herë, Guardiola...

Sergio Aguero shkruan historinë në Premier League

para 6 muajve - Albeu

Sergio Kun Aguero ka qenë protagonisti kryesor në triumfin e madh që skuadra e Manchester Cityt ka arritur kundër Chelseat. Nga 6 golat që shënoi ekipi i drejtuar nga Guardiola, 3 erdhën nga këmbët e sulmuesit...

Dorëzohet Sarri: Unë jam përgjegjësi!

para 6 muajve - Gazeta Express

​Maurizio Sarri e ka pranuar se ai është përgjegjësi për humbjen turpëruese, 6-0 nga Manchester City dhe se do të pranojë gjithçka që të vendosë kryesia e klubit. City shkatërroi Chelsean në Etihad duke...

Guardiola: Kryesimi ynë në duart e rivalëve

para 6 muajve - Koha.mk

Pep Guardiola nuk ka fshehur aspak entuziazmin e tij pas fitores shkatërruese 6-0 ndaj Chelseas, që i dha Manchester City kryesimin në Premier League, edhe pse sipas teknikut spanjoll të “qytetarëve”,...

Sarri i tupëruar apo i zemëruar? Nuk i jep dorën Guardiolës

para 6 muajve - SuperSport

Maurizio Sarri nuk ka mundur ta kapërdijë turpërimin që Manchester City i bëri Chelea-t në “Etihad”, duke e mposhtur me rezultatin e thellë 6-0. Në fund të sfidës, sapo gjyqtari vërshëlleu tri herë, Guardiola...

Guardiola me fjalë të mëdha pas turpërimit që i bëri Chelseas

para 6 muajve - GazetaBlic

Pep Guardiola nuk ka fshehur aspak entuziazmin e tij pas fitores shkatërruese 6-0 ndaj Chelseas, që i dha Manchester City kryesimin në Premier League. Edhe pse sipas teknikut spanjoll të “qytetarëve”,...

Gjyqtari bën shaka me Agueron, ia fshehë topin e het-trikut

para 6 muajve - Koha.mk

Manchester City fitoi ndaj Chelseat me rezultat 6-0, duke vazhduar kështu lidershipin për javën e dytë rresht në Ligën Premier, edhe pse me një ndeshje më shumë se Liverpoolit. Në këtë ndeshje het-trik...

Sarri: Nuk arrij ta kuptoj këtë gjendje, vendos klubi për të ardhmen time!

para 6 muajve - Shprehja.com

Çelsi mori një nga humbjet më turpëruese të historisë pasditen e sotme, teksa Siti e shpartalloi me shifrat tenistike 6-0. Pas ndeshjes, Mauricio Sarri ka folur për mediat, ku dukej krejtësisht i zhgënjyer....

Sarri nuk ia jep dorën Guardiolas në fund të ndeshjes

para 6 muajve - Koha.mk

Manchester City ka turpëruar Chelsean në Ligën Premier duke e mundur me rezultat 6-0 në stadiumin Etihad. Pas ndeshjes Pep Guardiola u nis drejt Maurizio Sarrit për t’ia dhënë dorën, por trajneri italian...

Sarri nuk i jep dorën Guardiolas pas humbjes

para 6 muajve - Albeu

Maurizio Sarri pritet që të shkarkohet me fillim të javës së ardhshme. Edhe pse Maurizio Sarri ka arritur ta shndërroj Chelsean në një skuadër më sulmues, lojtarët janë vënë kundër tij. Eden Hazard kishte...

Sarri ik përshëndetjes me Pep Guardiolën

para 6 muajve - Alsat-M

Mançester Siti ka shpartalluar 6-0 Çellsi dhe Maurizio Sarri nuk e ka përballuar mirë. Nuk është çudi, pasi skuadra e tij është turpëruar në çdo aspekt nga ajo e Pep Guardiola-s. Të dy trajnerët njihen...

Gjyqtari Mike Dean bën shaka me Agueron, ia fshehë topin e het-trikut pas ndeshjes kundër Chelseat

para 6 muajve - Telegrafi

Manchester City fitoi ndaj Chelseat me rezultat 6-0, duke vazhduar kështu lidershipin për javën e dytë rresht në Ligën Premier, edhe pse me një ndeshje më shumë se Liverpoolit . Në këtë ndeshje het-trik...

Sarri lë pa fjalë Guardiolën, shikoni veprimin e turpshëm pas ndeshjes

para 6 muajve - Koha Jone

Manchester City ka shpartalluar 6-0 Chelsea-n, një humbje që ka çmendur trajnerin Maurizio Sarri. Edhe pse ai njihet për simpatinë reciproke që ka për Sarrin, sërish ka bërë një veprim të turpshëm në fundin...

City luan “tenis” me Chelsea-n, Liverpooli zbret i dyti

para 6 muajve - Gazeta Shqip

“Uragani” Manchester City shktatërron 6-0 Chelsea-n në “Etihat Stadium” dhe i merr vendin e parë Liverpoolit, edhe pse me pikë ta barabarta, 65, por me një ndeshje më shumë të luajtur për ekipin e Jurgen...

Man City 6-0 Chelsea, notat e lojtarëve

para 6 muajve - Telegrafi

Manchester City ka fituar me rezultat të thellë 6-0 ndaj Chelseat në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 26-të në Ligën Premier. Skuadra e Pep Guardiolas e ka vazhduar serinë e fitore duke shkatërruar...

Man.City tallet me Chelsea, fitore tenistike dhe serish në krye

para 6 muajve - BalkanWeb

Mançester Siti nuk ndalet dhe me një fitore tenistike shkatërron Çelsin. Ajo që duhet të ishte sfida më e rëndësishme dhe më e fortë e javës në Premier Ligë kthehet në një shëtitje për skuadrën e Pep Guardiolës....

Sarri nuk ia jep dorën Guardiolas në fund të ndeshjes

para 6 muajve - Telegrafi

Manchester City ka turpëruar Chelsean në Ligën Premier duke e mundur me rezultat 6-0 në stadiumin Etihad. Pas ndeshjes Pep Guardiola u nis drejt Maurizio Sarrit për t’ia dhënë dorën, por trajneri italian...

Manchester City e turpëron Chelsean, Liverpooli duhet t’i shtrëngojë dhëmbët

para 6 muajve - Iliria News

Manchester City e ka turpëruar Chelsean në stadiumin “Etihad”, duke e mposhtur me rezultat të thellë, 6-0. Derbi i i Anglisë, i zhvillua mes Manchester City e Chelsea në stadiumin “Etihad”, ka përfunduar...

Veprim i papritur i Sarrit, pas ndeshjes me Manchester Cityn

para 6 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka arritur që të shënoj fitore të thellë ndaj skuadrës së Chelseas me rezultatin përfundimtar 6:0. Ndeshja u zhvillua në kuadër të Premierligës ku Cityt po garon shumë afër më...

City si në tenis me Chelsean, e mposht 6 me 0

para 6 muajve - Koha.mk

Manchester City ka shkelur Chelsean në xhiron e 26-të të Premier Ligës duke e mposhtur me rezultat si në sportin e tenisit, 6 me 0. Sergio Aguero realizoi tre gola, ndërsa u ndihmua nga Raheem Sterlingu...

VIDEO | Siti tërmet 6-ballësh Çelsit, Guardiola turpëron Sarrin

para 6 muajve - Shprehja.com

Mançester Siti turpëron Çelsin me shifrat 6-0. Ekipi i Pep Guardiolës është treguar i pamëshirshëm, teksa ka shpartalluar blutë e Londrës me gjashtë gola, ku Serxho Aguero, spikati me një tripletë, duke...

Guardiola e komenton kështu fitoren ndaj Chelseat, ka një porosi edhe për Liverpoolin

para 6 muajve - Tetova Sot

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka falënderuar lojtarët e skuadrës së tij, pas fitores së thellë kundër Chelseat me rezultat 6:0. Strategu spanjoll tha se kjo ishte një javë e madhe për klubin...

“Qytetarët” masakrojnë Chelsean, kapin kreun

para 6 muajve - Shekulli

“Qytetarët” e Mancester Sitit kanë arritur të fitojnë me rezultatin 6:0 ndaj Chelseas, duke e shndërruar gjithçka në fitore tenistike. Për Sitin, shënuan në pjesën e parë Stërling, Aguero (2 gola), Gundogan....

Pas humbjes turpëruese, ja çfarë gjesti ka bërë pas lojës Sarri

para 6 muajve - OraInfo

Ekipi i Chelseas sot ka përjtuar tmerrin. Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, nuk ia ka zgjatur dorën homologut të tij te Manchester City, Pep Guardiola, pas përballjes në Premier Ligë, që përfundoi në...

Veprim i pa pritu i Sarrit, pas ndeshjes me Manchester Cityn

para 6 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka arritur që të shënoj fitore të thellë ndaj skuadrës së Chelseas me rezultatin përfundimtar 6:0. Ndeshja u zhvillua në kuadër të Premierligës ku Cityt po garon shumë afër më...

Sarri nuk ia shtrëngon dorën Guardiolas pas humbjes, ja çfarë e pret

para 6 muajve - Lajmi.net

Maurizio Sarri pritet që të shkarkohet me fillim të javës së ardhshme. Edhe pse Maurizio Sarri ka arritur ta shndërroj Chelsean në një skuadër më sulmues, lojtarët janë vënë kundër tij. Eden Hazard kishte...

“Uragani” Manchester City luan “tenis” me Chelsea-n, Liverpooli zbret i dyti

para 6 muajve - Gazeta Tema

“Uragani” Manchester City shktatërron 6-0 Chelsea-n në “Etihat Stadium” dhe i merr vendin e parë Liverpoolit, edhe pse me pikë ta barabarta, 65, por me një ndeshje më shumë të luajtur për ekipin e Jurgen...

Veprim i pa pritu i Sarrit, pas ndeshjes kundër Manchester Cityt

para 6 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka arritur që të shënoj fitore të thellë ndaj skuadrës së Chelseas me rezultatin përfundimtar 6:0. Ndeshja u zhvillua në kuadër të Premierligës ku Cityt po garon shumë afër më...

Sarri nuk do as ta shikojë Guardiolën pasi City e turpëroi Chelsean

para 6 muajve - Gazeta Express

​Manchester City e ka turpëruar Chelsean në stadiumin “Etihad”, duke e mposhtur me rezultat të thellë, 6-0. Derbi i i Anglisë, i zhvillua mes Manchester City e Chelsea në stadiumin “Etihad”, ka përfunduar...

Sarri shpjegon pse nuk ia dha dorën Guardiolas, thotë që nuk e di nëse duhet t’i frikësohet një shkarkimi të mundshëm

para 6 muajve - Shenja

Manchester City fitoi 6-0 ndaj Chelseat në Ligën Premier, por ndeshja vazhdon të komentohet jo vetëm për rezultatin. Në fund të ndeshjes Maurizio Sarri nuk ia dha dorën Pep Guardiolas dhe kjo nuk befasoi...

City shkatërron Chelsean dhe merr kreun e renditjes

para 6 muajve - Albeu

Manchester City ka shkatërruar Chelsean me rezultatin 6-0 në "Etihad Stadium". Ndeshja u zhvillua që në minutën e 4' me golin e Raheem Sterling . Rezultati u dyfishua në minutën e 13' me golin e sulmuesit,...

Sarri s’ia zgjat dorën Guardiolas, pas turpërimit që City ia bëri Chelseat

para 6 muajve - Koha.net

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, nuk ia ka zgjatur dorën homologut të tij te Manchester City, Pep Guardiola, pas përballjes në Premier Ligë, që përfundoi në të mirë të “Qytetarëve” që fituan 6 me 0....

Aguero me rekord të ri, futet në histori të skuadrës së Cityt

para 6 muajve - GazetaBlic

Sergio Aguero ka shkruar historinë në sfidën e Manchester City-t ndaj Chelsea-t e cila ka përfunduar 6-0 në favor të Citizens. Sulmuesi argjentinas ka shënuar tripletën e 11-të të karrierës së tij në Premier...

Man City 6:0 Chelsea, notat e lojtarëve

para 6 muajve - Lajmi.net

Manchester City e ka demoluar Chelsea në kuadër të Premierligës. Manchester City fitoi 6 me 0 ndaj Chelseas në kuadër të javës së 26-të në Premierligës. Lojtarët më të mirë të ndeshjes ishin, Sergio Aguero...

Manchester City e turpëron Chelsean, Liverpooli duhet t’i shtrëngojë dhëmbët

para 6 muajve - Gazeta Express

​Manchester City e ka turpëruar Chelsean në stadiumin “Etihad”, duke e mposhtur me rezultat të thellë, 6-0. Derbi i i Anglisë, i zhvillua mes Manchester City e Chelsea në stadiumin “Etihad”, ka përfunduar...

Manchester City e deklason skuadrën e Chelseas, merr kreun e tabelës

para 6 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka arritur që të shënoj fitore të thellë ndaj skuadrës së Chelseas me rezultatin përfundimtar 6:0. Ndeshja u zhvillua në kuadër të Premierligës ku Cityt po garon shumë afër më...

Manchester City deklason Chelsean

para 6 muajve - Albeu

Manchester City ka deklasuar Chelsean në "Etihad Stadium". Ai që ka shënuar golin e 6 është Raheem Sterling në minutën e 80' Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 85'. /albeu.com/

“Uragani” Manchester City luan “tenis” me Chelsea-n, Liverpooli zbret i dyti

para 6 muajve - SuperSport

“Uragani” Manchester City shktatërron 6-0 Chelsea-n në “Etihat Stadium” dhe i merr vendin e parë Liverpoolit, edhe pse me pikë ta barabarta, 65, por me një ndeshje më shumë të luajtur për ekipin e Jurgen...

Guardiola leksioni futbolli Sarrit, City turpëron keq Chelsean dhe merr kreun

para 6 muajve - Koha Jone

Manchester City është pamëshirshëm në Premier League. Skuadra e Pep Guardiolës ka shkatërruar 6-0 Chelsea-n dhe është ngjitur në vendin e parë në renditje.  “Qytetarët” e zgjidhën ndeshjen në 25 minutat...

Man City i tregon Chelseas se si luhet futbolli, Sarri buzë shkarkimit

para 6 muajve - Lajmi.net

Manchester City e ka shkatërruar Chelsean në kuadër të javës së 26-të në Premierligë. Manchester City e ka mposhtur Chelseas me rezultat të thellë, 6:0, në Etihad Stadium. Sergio Aguero ishte tejet i disponuar...

Ja si e komenton Guardiola fitoren ndaj Chelseat, ka një porosi edhe për Liverpoolin

para 6 muajve - InfoMagazin

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka falënderuar lojtarët e skuadrës së tij, pas fitores së thellë kundër Chelseat me rezultat 6:0. Strategu spanjoll tha se kjo ishte një javë e madhe për klubin...

City kalon +6, Chelsea të shtangur

para 6 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Cityt ka arritur të shënoi edhe golin e gjashtë ndaj skundrës së Chelseas. Vjen goli i gjashtë në të ashtuquajturin derbi i Premierligës, me një goditje të mençur nga Sterling në minutën e 80′...

Aguero realizon "hat-trick" kundër Chelseat

para 6 muajve - Albeu

Manchester City është duke shkatërruar Chelsea në "Etihad Stadium". Ai që ka shënuar është sulmuesi, Sergio Aguero në minutën e 56' nga pika e bardhë e penalltisë. Argjentinasi ka shënuar 3 gola sot kundër Chelseat . /albeu.com/

Tifozët e Chelseas bëjnë thirrje për shkarkimin e Sarrit

para 6 muajve - Lajmi.net

Chelsea është duke u turpëruar nga Manchester City në kuadër të Premierligës. Manchester City është duke e mposhtur Chelsea me rezultat, 5:0. Qytetarët i shënuan katër gola vetëm në pjesën e parë ndaj...

“Uragani” Manchester City luan “tenis” me Chelsea-n, Liverpooli zbret i dyti

para 6 muajve - Tetova Sot

“Uragani” Manchester City shktatërron 6-0 Chelsea-n në “Etihat Stadium” dhe i merr vendin e parë Liverpoolit, edhe pse me pikë ta barabarta, 65, por me një ndeshje më shumë të luajtur për ekipin e Jurgen...

Penalti për Cityn, hat-trick nga Aguero

para 6 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Man Cityt ka arritur të shënojë edhe golin e pestë kundër skuadrës së Chelseas. Vjen goli i pestë në takimin e rëndësishëm të Premierligës, ku golin në këtë takim e shënoi Aguero nga pika e bardhë...

Sarrit ‘i bie terr syve’ pas humbjes, nuk përshëndetet me Guardiola-n

para 6 muajve - KosovaPress

Sarri vetëm kaloi pranë Guardiolas, duke u drejtuar në zhveshtore, derisa trajneri i “qytetarëve” mbeti i habitur pasi po përgatitej t’i zgjaste dorën. Megjithatë, Guardiola u përshëndet me ndihmësin e...

Guardiola: Nuk kam probleme me Sarrin, fola me Zolan

para 6 muajve - Arbresh

Manchester City e mposhti Chelseat me rezultat 6-0 në derbin e javës në Ligën Premier dhe kjo e nervozoi shumë trajnerin Maurizio Sarri. Italiani në fund të ndeshjes nuk ia dha dorën Pep Guardiolas, por...

“Uragani” Manchester City shkatërron 6-0 Chelsea-n

para 6 muajve - Lajm

“Uragani” Manchester City shktatërron 6-0 Chelsea-n në “Etihat Stadium” dhe i merr vendin e parë Liverpoolit, edhe pse me pikë ta barabarta, 65, por me një ndeshje më shumë të luajtur për ekipin e Jurgen...

Premier/ Manchester City, fitore tenistike me Chelsea

para 6 muajve - Java News

Mançester Siti nuk ndalet dhe me një fitore tenistike shkatërron Çelsin. Ajo që duhet të ishte sfida më e rëndësishme dhe më e fortë e javës në Premier Ligë kthehet në një shëtitje për skuadrën e Pep Guardiolës....

Turpërohet Chelsea, Manchester City i shënon dhe golin e 4

para 6 muajve - Albeu

Turpërohet Chelsea, Manchester City ishënon dhe goline 4 (VIDEO) Manchester City po shkatërron Chelsean në Etihad teksa ka shënuar dhe golin e 4 në minutën e 25 me Gundogan. Qytetarët po e këthejnë në...

Gola si në stërvitje, Chelsea po turpërohet

para 6 muajve - GazetaBlic

Vjen edhe goli i katërt në ndeshjen ndërmjet Cityt dhe Chelseas takimi ky i vlefshëm për xhiron e 26 në Premierligë. Golin e katër në këtë sfidë e ka shënuar Gundogan në minutën e 25′ ku me një goditje...

VIDEO/ U mundën me rezultatin 6-0, humbja e Chelsea ndaj Cityt futet në historinë e Premier League

para 6 muajve - Newsport

Ditën e sotme është luajtur ndeshja mes Manchester Cityt dhe Chelsea që ka përfunduar me rezultatin 6-0 për skuadrën e drejtuar nga Pep Guardiola. Mirëpo, kjo humbje ishte historike në Premier League për...

Aguero magjik, fundos Chelsea-n me një supergol

para 6 muajve - Albeu

Manchester City e ka nisur furishëm supersfidën ndaj Chelsea-t që po zhvillohet në Etihad Stadium. Pas golit të parë të shënuar nga Sterling në minutën e 4, tani e ka radhën Aguro i cili shënoi golin e...

Manchester City po e turpëron Chelsean, 4-0!

para 6 muajve - Gazeta Express

​Manchester City po e shkatërron Chelsean në Etihad Stadium. Po fiton 4 me 0. Pas vetëm 25’ minutave lojë, Manchester City është duke e mposhtur 4-0 Chelsea në stadiumin “Etihad”, shkruan Gazeta Express....

Man.City “shkërmoq” Chelsea-n, “qytetarët” marrin vendin e parë

para 6 muajve - Lexo

“Uragani” Manchester City shktatërron 6-0 Chelsea-n në “Etihat Stadium” dhe i merr vendin e parë Liverpoolit, edhe pse me pikë ta barabarta, 65, por me një ndeshje më shumë të luajtur për ekipin e Jurgen...

Çarë po ndodh me Chelsean, është dita e Sergio Agueros!

para 6 muajve - Gazeta Express

​Manchester City po e shkatërron Chelsean në Etihad Stadium Pas vetëm 19’ minutave lojë, Manchester City është duke e mposhtur 3-0 Chelsea në stadiumin “Etihad”, shkruan Gazeta Express. Sergio Aguero,...

Gol pas Goli, Aguero i zbarkon dy copa

para 6 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i tretë në duelin ndërmjet Cityt dhe Chelsas, takimi ky i vlefshëm në kuadër të Premierligës. Golin e tretë në këtë duel e ka shënuar Aguero në minutën e 19′ të takimit me një goditje fantastike...

Zhbllokohet supersfida, Manchester City kalon në avantazh ndaj Chelsea-t

para 6 muajve - Albeu

Manchester City e ka nisur furishëm supersfidën ndaj Chelsea-t që po zhvillohet në "Etihad Stadium". Qytetarët kaluan në avantazh që në minutën 4 falë golit të Sterling. Skudra e Gurdiolës kërkon me cdo...

Starti i çmendur i City-it, shkatërron Chelsea-n për 18 minuta

para 6 muajve - Koha Jone

Manchester City e ka nisur në mënyrë të frikshme super sfidën ndaj Chelsea-t në Premier League. Skuadra e Pep Guardiolës ka shënuar tre gola në 18 minutat e para në duelin që po luhet në “Etihad Stadium”....

Man City po e ‘shkel’ Chelsean

para 6 muajve - Lajmi.net

Manchester City e ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Chelseas. Manchester City ka arritur ta dyfishoi epërsinë e tyre ndaj Chelseas në kuadër të përballjes në Premierligë. Vendasit e realizuan golin e dytë...

Aguero shënon gol fantastik- e djathta e tij nuk do fjalë

para 6 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i dytë në duelin ndërmjet Cityt dhe Chelsas, takimi ky i vlefshëm në kuadër të Premierligës. Golin e shpejt në këtë duel e ka shënuar Aguero në minutën e 13′ të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati...

Derbi Manchester City – Chelsea nis me dy gola, Aguero bombardon portën e Kepas!

para 6 muajve - Gazeta Express

​Manchester City ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Chelsea pas vetëm 4 minutave lojë Skuadra e Pep Guardiolës e ka nisur furishëm ndeshjen kundër Chelseas që po zhvillohet në Etihad Stadium pas po fiton...

U mundën me rezultatin 6-0, humbja e Chelsea ndaj Cityt futet në historinë e Premier League

para 6 muajve - Newsport

Ditën e sotme është luajtur ndeshja mes Manchester Cityt dhe Chelsea që ka përfunduar me rezultatin 6-0 për skuadrën e drejtuar nga Pep Guardiola. Mirëpo, kjo humbje ishte historike në Premier League për...

Man City – Chelsea, shënohet goli i parë

para 6 muajve - Lajmi.net

Është shënuar goli i parë në ndeshjen, Manchester City – Chelsea. Manchester City dhe Chelsea po përballen në kuadër të javës së 26-të në Premierligë. Raheem Sterling i ka kaluar Qytetarët në epërsi, raporton...

Gol i shpejt në takimin City-Chelsea

para 6 muajve - GazetaBlic

Vjen goli i parë në duelin ndërmjet Cityt dhe Chelsas, takimi ky i vlefshëm në kuadër të Premierligës. Golin e shpejt në këtë duel e ka shënuar Sterling në minutën e 4′ të takimit, shkruan GazetaBlic....

Man City-Chelsea: Formacione zyrtare të derbit anglez

para 6 muajve - Telegrafi

Derbi i xhiros së 25-të në Ligën Premier është ai ndaj Manchester Ciyt dhe Chelseat. City do tentojë fitoren për të ndjekur Liverpoolin në krye të tabelës, kurse Blutë për t’u futur në zonën që dërgon...

Sarri: Bëmë gabime ndaj kundërshtarit të gabuar

para 6 muajve - Gazeta Observer

Maurizio Sarri i ka orët e numëruara si trajner i Chelseas. tekniku italian është mposhtur nga Guardiola me rezultat 6-0. Ai madje nuk i zgjati as dorën kundërshtarit që e turpëroi Pas ndeshjes Sarri ka...

Formacionet zyrtare: Supersfida Manchester City-Chelsea

para 6 muajve - Albeu

Manchester City dhe Chelsea do të luajnë në orën 17:00 në "Etihad Stadium" për javën e 26 të Premier League. Skuadra e Pep Guardiolës po kalon një moment mjaft të mirë teksa kërkon vetëm fitoren për të...

Man City – Chelsea, formacionet zyrtare të derbit të javës në Ligën Premier

para 6 muajve - Telegrafi

Manchester City dhe Chelsea kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier. Qytetarët janë nikoqir të Bluve në ndeshjen derbi të javës së 26-të në kampionatin anglez,...

Ja se çfarë deklaron Guardiola pasi ia bëri bajat futbollin Chelseat

para 6 muajve - Sovrani

Pep Guardiola nuk ka fshehur aspak entuziazmin e tij pas fitores shkatërruese 6-0 ndaj Chelseas, që i dha Manchester City kryesimin në Premier League, edhe pse sipas teknikut spanjoll të “qytetarëve”,...

Sarri s’ia zgjat dorën Guardiolas

para 6 muajve - Shenja

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, nuk ia ka zgjatur dorën homologut të tij te Manchester City, Pep Guardiola, pas përballjes në Premier Ligë, që përfundoi në të mirë të “Qytetarëve” që fituan 6 me 0....

“Uragani” Manchester City luan “tenis” me Chelsea-n, Liverpooli zbret i dyti

para 6 muajve - Shenja

“Uragani” Manchester City shktatërron 6-0 Chelsea-n në “Etihat Stadium” dhe i merr vendin e parë Liverpoolit, edhe pse me pikë ta barabarta, 65, por me një ndeshje më shumë të luajtur për ekipin e Jurgen...

VIDEO/ U ”turpërua” nga Manchester City, Sarri refuzon t’i japë dorën Guardiolës

para 6 muajve - Newsport

Manchester City ”shkatërrojë” Çelsin në ndeshjen e sotme duke fituar me rezultatin e thellë 6-0. Skuadra e drejtuar nga Sarri nuk po kalon një moment të mirë në kampionat dhe pozitat e tij pas kësaj humbje...

Manchester City shkatërron Chelsean dhe i rimerr kreun Liverpoolit

para 6 muajve - Infokusi

Skuadra e Manchester Cityt e ka mposhtur Chelsean më rezultat të thellë 6-0, në ndeshjen e javës së 26-të në Premier Legaue, shkruan Gazeta inFokus. Në ndeshjen e luajtur në “Etihad Stadium” skuadra e...

VIDEO/ Manchester City “çmonton” Chelsean, 6 gola vendosin ndeshjen

para 6 muajve - Newsport

Ditën e sotme në orën 17:00 në Premier League është luajtur një ndeshjes shumë interesante., për javën e 27 të kampionatit.Manchester City ka pritur në shtëpi Chelsean, ku e kanë dominuar takimin, duke...

Formacionet zyrtare: Manchester City-Chelsea

para 6 muajve - GazetaBlic

Sot me fillim nga ora 17:00 do të zhvillohet ndeshja e dy gjigantëve të Premierligës ndërmjet Cityt dhe Chelseas. Skuadra ‘qytetare’ hynë në këtë ndeshje me qëllim fitoren dhe që të barazoj me pikë me...

Manchester City – Chelsea, publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes

para 6 muajve - OraInfo

Do të zhvillohet ndeshja mes Manchester City – Chelsea. Janë publikuar formacionet zyrtare të kësaj ndeshje. Manchester City do të jetë nikoqir i londinezëve për ndeshjen që do të jetë e vlefshme për xhiron...

City me stil kampioni, luan tenis me Chelsean

para 6 muajve - Periskopi

Manchester City ka deklasuar 6-0 Chelsean, në derbin e kësaj jave të Premier Ligës. ‘Qytetarët’ e nisën furishëm takimin pasi shënuan qysh në minutën e 4′ nëpërmjet Raheem Sterling. Më pas, futbollistët...

Turpërimi nga City, Sarri ka shumçka për të thënë

para 6 muajve - Sovrani

Ka injoruar në mënyrë të paprecedentë kolegun e tij Pep Guardiola, kur pas humbes torturuese nga Manchester City 6-0, trajneri i Chelseas, Maurizio Sarri nuk i dha dorën teknikut spanjoll por u drejtua...

Formacionet zyrtare: Man City – Chelsea

para 6 muajve - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin Manchester City – Chelsea. Manchester City do të jetë nikoqir i londinezëve për ndeshjen që do të jetë e vlefshme për xhiron e 26-të në Premierligë. ‘Citizens’...

Guardiola: Gara sapo ka nisur, do të japim gjithçka për të mbrojtur titullin

para 6 muajve - KosovaPress

Eksperti spanjoll tha se kjo ishte një javë e madhe për klubin e tij, por Chelsea, pavarësisht humbjes së lartë, luajti mirë. "Ne ishim me fat për të arritur tre gola të parë nga katër veprime të mira....

A do t’i bëjë Chelsea nder Liverpoolit duke e mposhtur Man Cityn? Formacionet

para 6 muajve - Gazeta Express

Chelsea do të synojë të rikthehet në pozitën e katërt dhe t’i prishë punë edhe në proces t’i prishë punë kampionit në fuqi, Manchester Cityt, në luftë për titull. Skuadra e Pep Guardiolës i pret të kaltrit...

Flet edhe ‘injoruesi’ Maurizio Sarri

para 6 muajve - Periskopi

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri është bërë i gjallë. Pasi mori kritika të shumta për injorimin që i bëri Guardiolas , duke mos i dhënë dorën, tekniku italian nuk ka dashur të flas për këtë episod,...

Përfundon pjesa e parë, City pa mëshirë ndaj Chelseat

para 6 muajve - Shenja

Manchester City po shkatërron Chelsean në Etihad teksa ka shënuar dhe golin e 4 në minutën e 25 me Gundogan. Qytetarët po e kthejnë në stërvitje në shtëpi, teksa blutë janë befasuar totalisht nga skuadra...

Moment i sikletshëm pas ndeshjes Man City – Chelsea, shikoni çka ndodhi mes dy trajnerëve

para 6 muajve - Insajderi

Maurizio Sarri është ndier aq i turpëruar, sa që ka refuzuar t’i japë dorën Pep Guardiolas. Sarri e pësoi keq nga Guardiola në takimin e zhvilluar ndërmjet Cityt e Chelseat në ‘Etihad’, shkruan Insporti...

Guardiola sqaron pse nuk ia zgjati dorën Sarri

para 6 muajve - Periskopi

Përveç rezultatit 6-0, në takimin mes Manchester Cityt dhe Chelseat pati një moment tjetër interesant. Me të përfunduar takimi, Maurizio Sarri nuk ia dha dorën fare homologut të tij Pep Guardiolas dhe...

Man City 6-0 Chelsea, notat e lojtarëve

para 6 muajve - Arbresh

Manchester City ka fituar me rezultat të thellë 6-0 ndaj Chelseat në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 26-të në Ligën Premier. Skuadra e Pep Guardiolas e ka vazhduar serinë e fitore duke shkatërruar...

Manchester City po e turpëron Chelsean, 4-0!

para 6 muajve - Tetova Sot

Manchester City po e shkatërron Chelsean në Etihad Stadium. Po fiton 4 me 0. Pas vetëm 25’ minutave lojë, Manchester City është duke e mposhtur 4-0 Chelsea në stadiumin “Etihad”, shkruan Gazeta Express....

Sarri s’ia zgjat dorën Guardiolas, pas turpërimit që City ia bëri Chelseat

para 6 muajve - Arbresh

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, nuk ia ka zgjatur dorën homologut të tij te Manchester City, Pep Guardiola, pas përballjes në Premier Ligë, që përfundoi në të mirë të “Qytetarëve” që fituan 6 me 0....

Moment i sikletshëm pas ndeshjes Man City – Chelsea, shikoni çka ndodhi mes trajnerëve

para 6 muajve - Insajderi

Maurizio Sarri është ndier aq i turpëruar, sa që ka refuzuar t’i japë dorën Pep Guardiolas. Sarri e pësoi keq nga Guardiola në takimin e zhvilluar ndërmjet Cityt e Chelseat në ‘Etihad’, shkruan Insporti...

Manchester City-Chelsea 6:0

para 6 muajve - PortaliOnline

Manchester City e ka turpëruar Chelsean në stadiumin “Etihad”, duke e mposhtur me rezultat të thellë, 6-0. Derbi i i Anglisë, i zhvillua mes Manchester City e Chelsea në stadiumin “Etihad”, ka përfunduar...

Man.City tallet me Chelsea, fitore tenistike dhe serish në krye

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Mançester Siti nuk ndalet dhe me një fitore tenistike shkatërron Çelsin. Ajo që duhet të ishte sfida më e rëndësishme dhe më e fortë e javës në Premier Ligë kthehet në një shëtitje për skuadrën e Pep Guardiolës....

Dy futbollist të Cityt me notë maksimale

para 6 muajve - Gazeta Observer

Manchester City ka shkatërruar Chelsean duke e mposhtur me rezultat 6-0 në ndeshjen e xhiros së 26-të të Premierligës. Sergio Aguero shënoi hetrik në këtë ndeshje derisa Sterling kontriboi me dopietë....

Man City 6:0 Chelsea, notat e lojtarëve

para 6 muajve - Gazeta Observer

Manchester City e ka demoluar Chelsea në kuadër të Premierligës. Manchester City fitoi 6 me 0 ndaj Chelseas në kuadër të javës së 26-të në Premierligës. Lojtarët më të mirë të ndeshjes ishin, Sergio Aguero...

VIDEO/ Tërmeti gjashtë ballë trondit Sarrin, Aguero leksion Higuain për të kapur kreun

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Manchester City i është përgjigjur me një tërmet “6 ballësh” fitores së djeshme të Liverpool. Të besuarit e Pep Guardiolës kanë mposhtur as më shumë dhe as më pak por Chelsea e Maurizio Sarrit, me rezultatin...

Manchester City ‘në qiell e shtatë’, Aguero në histori, Chelsea në podium

para 6 muajve - Sovrani

Sergio Aguero ka shkruar historinë në sfidën e Manchester City-t ndaj Chelsea-t e cila ka përfunduar 6-0 në favor të Citizens. Sulmuesi argjentinas ka shënuar tripletën e 11-të të karrierës së tij në Premier...

Si në filma për të rritur, City e “përdhunon” Chelsean

para 6 muajve - Gazeta Observer

Manchester City ka rimarrë kreun e tabelës në Premierligë. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola ka mposhtur Chelsean me rezultat të thellë 6-0. Aguero shënoi tri gola në këtë ndeshje, duke kompletuar hetrikun...

City e bëri ‘horë’ Chelsean

para 6 muajve - Epoka e Re

Kampionia aktuale e Premier Ligës, Manchester City e bëri “horë” skuadrën e Chelseat, pasi e mposhti me rezultat 6-0. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola ishte më e mirë nga fillimi e deri në fund të...

City fundos Chelsea, het-trik i Agueros

para 6 muajve - KosovaPress

Askush nuk e ka pritur një fitore kaq të lartë të të përzgjedhurve të Pep Guardiola, të cilët serinë e golave në këtë takim e nisën qysh në minutën e kartën të pjesës së parë përmes Raheem Sterling. Se,...

City me stil kampioni, ‘përdhunon’ Chelsean

para 6 muajve - Periskopi

Manchester City ka deklasuar 6-0 Chelsean, në derbin e kësaj jave të Premier Ligës. ‘Qytetarët’ e nisën furishëm takimin pasi shënuan qysh në minutën e 4′ nëpërmjet Raheem Sterling. Më pas, futbollistët...

Manchester City – Chelsea: Luftë për ta ruajtur terrenin dhe pët të rimarrë vende

para 6 muajve - Portalb

Dy fitoret radhazi ndaj Arsenalit dhe Evertonit kanë rikthyer humorin te Manchester City. Skuadra e Pep Guardiolës tashmë është vetëm 3 pikë larg Liverpoolit kryesues dhe me një sukses sot ndaj Chelsea-t...

Formacionet zyrtare: Manchester City – Chelsea

para 6 muajve - Infokusi

Manchester City e pret Chelsean në kuadër të xhiros së 26-të në Premier League, shkruan Gazeta inFokus. Derbi i kësaj javë zhvillohet në stadiumin”Etihad” dhe nisë nga ora 17:00. Më poshtë keni formacionet...

Tifozët e Chelseas bëjnë thirrje për shkarkimin e Sarrit

para 6 muajve - Gazeta Observer

Chelsea është duke u turpëruar nga Manchester City në kuadër të Premierligës. Manchester City është duke e mposhtur Chelsea me rezultat, 5:0. Qytetarët i shënuan katër gola vetëm në pjesën e parë ndaj...

Aguero kompleton hetrikun, fundos Chelsean

para 6 muajve - Gazeta Observer

Sergio Aguero ka shënuar golin e tretë personal dhe të pestin për Manchester Cityn në ndeshjen kundër Chelsea. Argjentinasi arriti të kompletoj hetrikun në minutën e 56-të të ndeshjes duke realizuar nga penalltia.

City ia servon një ‘pesëshe’ Chelseat ende pa përfunduar ndeshja

para 6 muajve - Periskopi

Manchester City e ka gjetur edhe golin e 5-të ndaj Chelseat. Azpilicueta shkaktoi penallti dhe i saktë nga pika e bardhë u tregua Sergio Aguero (55′), që kompletoi het-trikun. Ky është goli. /Periskopi/ Shpërndaje në:

Chelsea në prag të katastrofës

para 6 muajve - KosovaPress

Golat për vendësit i shënuan Sterling në minutën 4, Aguero 13 dhe 19, dhe Gundogan 25. Ndryshe, City ka humbur tri nga pesë ndeshjet e fundit, duke mos llogaritur këtë të sotme në Premier Ligës kundër...

Pjesa e parë: City-Chelsea, 4-0

para 6 muajve - Epoka e Re

Manchester City e ka dominuar plotësisht pjesën e parë ndaj Chelsea, duke realizuar katër gola. Pas katër minutave lojë, Raheem Sterling shënoi për 1-0. Dy gola shënoi Sergio Aguero dhe një tjetër e shtoi...

Manchester City 3 – 0 – Chelsea, Aguero sërish në skenë

para 6 muajve - Sovrani

Pas vetëm 19 minutave lojë, Chelsea ka pranuar hiq më pak se 3 gola nga Manchester City. Ishte Sergio Aguero ai që realizoi golin e dytë personal dhe të tretin në këtë sfidë ndaj Chelseat, transmeton Sovrani.info....

City po e shkatërron Chelsean

para 6 muajve - Epoka e Re

Manchester City është duke e mposhtur Chelsean (3-0). Autor të golave janë Raheem Sterling në minutën e katërt dhe Sergio Aguero në minutën e 13-të dhe 19-të.

City i jep ‘shkollë’ Chelseat në 20 minutat e para

para 6 muajve - Periskopi

Derbi i kësaj jave në Premier Ligë nuk po del të jetë i tillë. Kjo pasi që Manchester City i ka shënuar tre gola në 20 minutat e para kundër Chelseat. Sterling (4′) e hapi listën e realizatorëve, para...

Vjen goli i parë në ndeshjen City – Chelsea

para 6 muajve - Epoka e Re

Ylli anglez i Manchester Cityt, Raheem Sterling ka shënuar gol në ndeshjen derbi City-Celsea. Sterlingi realizoi pas katër minutave lojë.

Man City kundër Chelsea, sfida që vendos liderin e ligës

para 6 muajve - PortaliOnline

Chelsea do të synojë të rikthehet në pozitën e katërt dhe t’i prishë punë edhe në proces t’i prishë punë kampionit në fuqi, Manchester Cityt, në luftë për titull. Skuadra e Pep Guardiolës i pret të kaltrit...

Formacionet zyrtare, Manchester City – Chelsea

para 6 muajve - Sovrani

Janë publikuar formacionet zyrtare të superderbit të Premier Leagues ndërmjet Manchester Cityt dhe Chelseat që starton nga ora 17:00, transmeton Sovrani.info. Këto janë formacionet zyrtare: Manchester...

Sot 17:00 M.City-Chelsea, përballë do të jenë dy mjeshtrat e lojës së bukur, spektakli i garantuar në Supersport!

para 6 muajve - SuperSport

Dy fitoret radhazi ndaj Arsenalit dhe Evertonit kanë rikthyer humorin te Manchester City. Skuadra e Pep Guardiolës tashmë është vetëm 3 pikë larg Liverpoolit kryesues dhe me një sukses sot ndaj Chelsea-t...

Guardiola: Do të luftojmë deri në fund, nuk e nënvlerësojmë askënd

para 6 muajve - Lajmi.net

Pep Guardiola është i vendosur që ta fitojë titullin e Premierligës për herë të dytë me radhë. Guardiola është i kënaqur me forcën që ka treguar Manchester City në garën për mbrojtjen e titullit dhe ka...

Formacionet: City – Chelsea

para 6 muajve - Epoka e Re

Në orën 17:00 zhvillohet derbi i kësaj xhiro në Premier Ligë. Manchester City e pret në “Etihad Stadium” skuadrën e Chelseat.

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK