http://kariera.mk

Richard Kraemer: Ndryshimi i kufijve s’i jep fund konfliktit me Serbinë

para 6 muajve - Shekulli

Në intervistën për gazetën “Shekulli”, Richard Kraemer, nga Instituti Amerikan për Politikën e Jashtme, flet për situatën në Ballkanin Perëndimor. Respektimi i institucioneve demokratike dhe avancimi i...

5 skenarët e zgjidhjes së nyjës së Kosovës, nëse arrihet te marrëveshja me Serbinë

para 6 muajve - Ina

Vitin 2019 bashkësia ndërkombëtare e ka vlerësuar si vit vendimtar për sjelljen e zgjidhjes së statusit të krahinës jugore. Çka mund të pret Serbia nga zgjidhja e nyjës së Kosovës? Nga konflikti i Kosovës...

Gazeta serbe, e afërt me Vuçiqin: Amerika nuk dëshiron që krejt veriu i Kosovës t’i bashkohet Serbisë

para 6 muajve - Telegrafi

Dialogu Kosovë-Serbi dhe mundësia e arritjes së një marrëveshjeje mes dy vendeve vazhdon të jetë tema kryesore në mediat e Beogradit. Gazeta serbe “Danas, e afërt me pushtetin në Serbi, shkruan se afati...

Zbulohet skenari amerikan: Kështu do të ndahet veriu i Kosovë

para 6 muajve - GazetaBlic

Dialogu Kosovë-Serbi dhe mundësia e arritjes së një marrëveshjeje mes dy vendeve vazhdon të jetë temë kryesore në mediat e Beogradit. Gazeta serbe “Danas, e afërt me pushtetin në Serbi, shkruan se afati...

Sipas gazetes serbe “Danas” – ShBA jep lajmin e madh Veriu është dhe do të jetë gjithmonë i Kosovës

para 6 muajve - TelegrafiMk

Gazeta serbe “Danas” shkruan për qëndrimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në lidhje me një zgjidhje përfundimtare për çështjen e Kosovës Gazeta serbe “Danas” shkruan për qëndrimin e Shteteve të Bashkuara...

Gazeta serbe, e afërt me Vuçiqin: Amerika nuk dëshiron që krejt veriu i Kosovës t’i bashkohet Serbisë

para 6 muajve - InfoShqip

Dialogu Kosovë-Serbi dhe mundësia e arritjes së një marrëveshjeje mes dy vendeve vazhdon të jetë temë kryesore në mediat e Beogradit. Gazeta serbe “Danas, e afërt me pushtetin në Serbi, shkruan se afati...

Gazeta serbe, e afërt me Vuçiqin: Amerika nuk dëshiron që krejt veriu i Kosovës t’i bashkohet Serbisë

para 6 muajve - Infokusi

Dialogu Kosovë-Serbi dhe mundësia e arritjes së një marrëveshjeje mes dy vendeve vazhdon të jetë temë kryesore në mediat e Beogradit, përcjell inFokus. Gazeta serbe “Danas, e afërt me pushtetin në Serbi,...

Gazeta serbe, e afërt me Vuçiqin: Amerika nuk dëshiron që krejt veriu i Kosovës t’i bashkohet Serbisë

para 6 muajve - Tetova Sot

Dialogu Kosovë-Serbi dhe mundësia e arritjes së një marrëveshjeje mes dy vendeve vazhdon të jetë temë kryesore në mediat e Beogradit. Gazeta serbe “Danas, e afërt me pushtetin në Serbi, shkruan se afati...

“SHBA-ja nuk dëshiron që tërë veriu t’i jepet Serbisë”

para 6 muajve - Gazeta Liria

Afati për arritjen e marrëveshjes për Kosovën është zgjatur deri në fund të vitit, sepse Shtetet e Bashkuara të Amerikës aktualisht më së shumti janë të preokupuara me Venezuelën, ndërsa Bashkimi Evropian...

Media serbe: SHBA-ja nuk dëshiron që tërë veriu t’i jepet Serbisë

para 6 muajve - GazetaBlic

Afati për arritjen e marrëveshjes për Kosovën është zgjatur deri në fund të vitit, sepse Shtetet e Bashkuara të Amerikës aktualisht më së shumti janë të preokupuara me Venezuelën, ndërsa Bashkimi Evropian...

“SHBA-ja nuk dëshiron që tërë veriu t’i jepet Serbisë”

para 6 muajve - Koha.net

Afati për arritjen e marrëveshjes për Kosovën është zgjatur deri në fund të vitit, sepse Shtetet e Bashkuara të Amerikës aktualisht më së shumti janë të preokupuara me Venezuelën, ndërsa Bashkimi Evropian...

Qëndrimi i SHBA-ve për Kosovën, veriu nuk duhet t’i takojë Serbisë

para 6 muajve - Lajmi.net

Gazeta serbe "Danas" shkruan për qëndrimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në lidhje me një zgjidhje përfundimtare për çështjen e Kosovës. SHBA-të janë pro korrigjimit minimal të kufijve dhe shkëmbimit...

Danas: Amerika kundërshton që i gjithë veriu i Kosovës t’i bashkohet Serbisë

para 6 muajve - Gazeta Liria

Afati i fundit për një marrëveshje mbi Kosovën u shty deri në fund të vitit për shkak se Shtetet e Bashkuara tani janë më të preokupuara me Venezuelën, kurse Bashkimi Evropian me zgjedhjet për Parlamentin...

“SHBA-ja nuk dëshiron që tërë veriu t’i jepet Serbisë”

para 6 muajve - Infokusi

Afati për arritjen e marrëveshjes për Kosovën është zgjatur deri në fund të vitit, sepse Shtetet e Bashkuara të Amerikës aktualisht më së shumti janë të preokupuara me Venezuelën, ndërsa Bashkimi Evropian...

Shuhet shpresa e Serbisë, Amerika jep lajmin e madh: Veriu është dhe do të jetë gjithmonë i Kosovës

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 11 Shkurt-Gazeta serbe “Danas” shkruan për qëndrimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në lidhje me një zgjidhje përfundimtare për çështjen e Kosovës. SHBA-të janë pro korrigjimit minimal të...

“Amerika nuk dëshiron që krejt Veriu i Kosovës t’i jepet Serbisë”

para 6 muajve - Periskopi

Afati për arritjen e marrëveshjes për Kosovën është zgjatur deri në fund të vitit, sepse Shtetet e Bashkuara të Amerikës aktualisht më së shumti janë të preokupuara me Venezuelën, ndërsa Bashkimi Evropian...

Qëndrimi i ShBA-së për Kosovën, veriu nuk duhet t’i takojë Serbisë

para 6 muajve - Epoka e Re

Gazeta serbe “Danas” ka shkruar për qëndrimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në lidhje me një zgjidhje përfundimtare për çështjen e Kosovës. ShBA-të janë pro korrigjimit minimal të kufijve...

Kosovë: Opozita kundërshton idetë për korrigjimin e kufijve me Serbinë

para 6 muajve - Ina

Prishtinë, 11 shkurt – Partitë opozitare në Kosovë kanë kundërshtuar idetë e presidentit të vendit, Hashim Thaci për korrigjimin e kufirit me Serbinë. Reagimet e opozitës erdhën pasi që presidenti kosovar...

“ShBA-ja nuk dëshiron që tërë veriu t’i jepet Serbisë”

para 6 muajve - Ekonomia Online

Afati për arritjen e marrëveshjes për Kosovën është zgjatur deri në fund të vitit, sepse Shtetet e Bashkuara të Amerikës aktualisht më së shumti janë të preokupuara me Venezuelën, ndërsa Bashkimi Evropian...

“Kriza në Kosovë, zgjidhja ende e largët”

para 6 muajve - Shekulli

Jakup Krasniqi Ky titull është i një shkrimi (analize) të DW i 9 shkurtit 2019, që tek ne e sollën mediet tona (portalet). Sigurisht që nuk pajtohem me pjesën e parë të titullit “Kriza në Kosovë”, kur...

Rob de Wijk: Holanda ka arsye ta kundërshtojë sërish Shqipërinë

para 6 muajve - Shekulli

Intervistë me drejtuesit e Qendrës për studime Strategjike në Hagë: Opinionet dhe rekomandimet për Ballkanin Perëndimor. Çështja e taksës së Kosovës dhe e ardhmja e dialogut. Në Shqipëri vazhdojë mangësitë,...

Tre faktorët që sipas Naim Rashitit e diktojnë arritjen e marrëveshjes Kosovë – Serbi

para 6 muajve - GazetaBlic

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje....

Tre faktorët që sipas Naim Rashitit e diktojnë arritjen e marrëveshjes Kosovë – Serbi

para 6 muajve - Koha.net

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje....

A ka gjasa për një marrëveshje Kosovë-Serbi?

para 6 muajve - BalkanWeb

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje....

A ka gjasa për një marrëveshje Kosovë-Serbi?

para 6 muajve - Telegrafi

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje....

Marrëveshja Kosovë- Serbi, ja çka pritet të ndodh

para 6 muajve - OraInfo

“Dialogu dhe konsultat janë duke u zhvilluar dhe një farë forme draftimi”. Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për Dë, flet sesi do të dukej një marrëveshje...

Tre faktorët që e diktojnë arritjen e marrëveshjes Kosovë – Serbi

para 6 muajve - Periskopi

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje....

A ka gjasa për një marrëveshje Kosovë-Serbi?

para 6 muajve - KDPolitik

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje....

Pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - InfoShqip

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

A ka gjasa për një marrëveshje Kosovë-Serbi?

para 6 muajve - Lajmi.net

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, ka treguar se si do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi. Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti,...

Gazeta serbe: Pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - LajmiFundit

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

“Blici” serb: Pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - Alsat-M

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Gazeta serbe: Pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - 24 ore

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

A ka gjasa për një marrëveshje Kosovë-Serbi?

para 6 muajve - Gazeta Tema

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje....

A ka gjasa për një marrëveshje Kosovë-Serbi?

para 6 muajve - Arbresh

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, ka treguar se si do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi. Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti,...

Pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - Ina

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

A ka gjasa për një marrëveshje Kosovë-Serbi?

para 6 muajve - DW

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje....

Pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - InfoMagazin

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

“Kriza në Kosovë, zgjidhja ende e largët”

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ky titull është i një shkrimi (analize) të DW i 9 shkurtit 2019, që tek ne e sollën mediet tona (portalet). Sigurisht që nuk pajtohem me pjesën e parë të titullit “Kriza në Kosovë”, kur dihet se në 30/40...

A ka gjasa për një marrëveshje Kosovë-Serbi?

para 6 muajve - Java News

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje....

“Blic”: Pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - Koha.mk

Sipas gazetës ‘Blic’ të Beogradit ndarja e territorit, normalizimi i marrëdhënieve, korrigjimi i kufijve, shkëmbimi i territoreve dhe mbajtja e gjendjes staus quo, janë pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes...

Gazeta serbe: Pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - Zhurnal

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Gazeta serbe nxjerr skenarët, si ndahet Kosova

para 6 muajve - Albeu

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës . Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës . Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Gazeta serbe: Këto janë skenaret për zgjidhjen e çështjes Kosovë-Serbi

para 6 muajve - Fakti Ditor

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Gazeta serbe: Pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - BalkanWeb

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes Kosovë- Serbi, sipas gazetës serbe

para 6 muajve - TelegrafiMk

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Sërish opsione për zgjidhjen e “çështjes” së Kosovës

para 6 muajve - Koha.net

Mediet serbe vazhdojnë të shkruajnë për atë që ato e quajnë zgjidhje e çështjes” së Kosovës, transmeton Koha.net. Sot, gazeta “blic” e Beogradit sërish ka prezantuar “të gjithë skenarët për këtë zgjidhje”....

Gazeta serbe: Pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Tema

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Gazeta serbe “Blic”: Pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - Telegrafi

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Gazeta serbe tregon pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - Sot News

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Gazeta serbe: Pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Tema

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Gazeta serbe tregon pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes Kosovë- Serbi

para 6 muajve - GazetaBlic

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Gazeta serbe shkruan skenarë për zgjidhjen e çështjes Kosovë-Serbi

para 6 muajve - Gazeta Express

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

“Kriza në Kosovë, zgjidhja ende e largët”

para 6 muajve - Epoka e Re

Nga Jakup Krasniqi Ky titull është i një shkrimi (analize) të DW i 9 shkurtit 2019, që tek ne e sollën  mediet tona (portalet). Sigurisht që nuk pajtohem me pjesën e parë të titullit “Kriza në Kosovë”,...

Gazeta serbe: Pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - Shenja

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Media serbe hamendëson 5 skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - Lexo

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

“Pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës”

para 6 muajve - Java News

Çështja Kosovës ende mbetet një nga kryetemat e mediave të Serbisë. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Gazeta serbe tregon pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes Kosovë- Serbi

para 6 muajve - Gazeta Liria

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Gazeta serbe shkruan skenarë për zgjidhjen e çështjes Kosovë-Serbi

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Mediat serbe sërish dalin me opsione për zgjidhjen e problemit Kosovë – Serbi

para 6 muajve - Periskopi

Mediet serbe vazhdojnë të shkruajnë për atë që ato e quajnë “zgjidhje e çështjes” së Kosovës. Sot, gazeta “blic” e Beogradit sërish ka prezantuar “të gjithë skenarët për këtë zgjidhje”. Sipas saj, janë...

DW: Zgjidhja Kosovë-Serbi shumë larg, kriza evidente

para 6 muajve - Gazeta Liria

Si këto ditë 20 vjet më parë, në Rambouillet të Francës filloi konferenca ndërkombëtare e paqes për konfliktin që zgjaste disa dekada midis Serbisë dhe Kosovës, të banuar nga shqiptarët. Beogradi nuk pranonte...

Gazeta serbe: Këto janë skenaret për zgjidhjen e çështjes Kosovë-Serbi

para 6 muajve - Arbresh

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Gazeta serbe “Blic”: Pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - Sovrani

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Gazeta serbe: Këto janë skenaret për zgjidhjen e çështjes Kosovë-Serbi

para 6 muajve - Gazeta Observer

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Gazeta serbe shkruan skenarë për zgjidhjen e çështjes Kosovë-Serbi

para 6 muajve - Insajderi

Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi i marrëdhënieve, korrigjimi i kufijve, shkëmbimi i territoreve dhe mbajtja e gjendjes staus quo, janë pesë skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës....

Gazeta serbe shkruan skenarë për zgjidhjen e çështjes Kosovë-Serbi

para 6 muajve - Bota Press

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Gazeta serbe shkruan skenarë për zgjidhjen e çështjes Kosovë-Serbi

para 6 muajve - Ekonomia Online

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë kryetemë çështjen e Kosovës. Gazeta beogradase “Blic” ka prezantuar pesë skenarë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Sipas kësaj gazete, ndarja e territorit, normalizimi...

Taksa nuk dëmton raportet Kosovë – ShBA

para 6 muajve - Epoka e Re

Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare, diplomati Lisen Bashkurti, ka mohuar mundësinë që mospezullimi i taksës për mallrat serbe mund të ndikojë në raportet Kosovë – ShBA. Ai ka deklaruar se taksa është...

DIALOGU ARTISTIK

para 6 muajve - Epoka e Re

Shkruan: Ragip Shala Në raportet Kosovë – Serbi, sa i përket dialogut, kanë dominuar dy forma dialogu: teknik dhe politik. I pari dialog teknik njihet në mes të Murat Gjakës dhe principatës serbe gjatë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK