http://kariera.mk

Temperaturat do të zbresin në ekstrem

para 8 muajve - Telegrafi

Gjatë ditës së mërkurë temperaturat do të ulen ndjeshëm në Shqipëri. Sipas Meteoalb, temperaturat do të bien me të paktën 4 gradë. E mesa duket dimri është rikthyer sërish, pas ditëve të ngrohta të javës...

Mot i ndryshueshëm me vranësira me frymë

para 8 muajve - Alsat-M

Sot gjatë ditës pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura që do të rriten ndjeshëm. Në fillim të javës nga Atlantiku verior një vorbull ciklonike me masa të ftohta ajrore pritet të depërtojë...

Moti sot në Maqedoni

para 8 muajve - Telegrafi

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit...

Shira dhe dëborë, çfarë ka rezervuar moti ditën e sotme

para 8 muajve - Albeu

Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në Jug-Juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të...

Ftohtë, reshje shiu dhe bore

para 8 muajve - Telegrafi

Vorbulla ciklonike nga Atlantiku verior, që do të depërtojë mbi rajonin tonë në ditët e ardhshme do të sjellë mot më të ftohtë, erë dhe të reshura. Masat e ftohta ajrore do të mbesin mbi rajon edhe ditëve...

Si do jetë moti sot në Shqipëri!

para 8 muajve - Gazeta Express

Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në Jug-Juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të...

Mësoni deri kur do të vazhdojnë reshjet në Kosovë

para 8 muajve - Albeu

Sot gjatë ditës pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura që do të rriten ndjeshëm. ë fillim të javës nga Atlantiku verior një vorbull ciklonike me masa të ftohta ajrore pritet të depërtojë...

Mbrëmë ra borë e rrufeshme, ja çfarë temperaturash nap resin sot

para 8 muajve - OraInfo

Mot me temperatura të ndyshuseshme na pret ditën e martë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se kjo javë do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik...

Mot i ftohtë dhe me borë

para 8 muajve - Klan Kosova

Sot gjatë ditës pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura që do të rriten ndjeshëm. Në fillim të javës nga Atlantiku verior një vorbull ciklonike me masa të ftohta ajrore pritet të depërtojë...

Moti sot i ftohtë

para 8 muajve - Aktuale

Moti sot në Maqedoni do të jetë më vranësira të ndryshueshme ndërsa do të fryjë edhe erë në drejtimin verior. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej -2 deri në 5 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës nga...

Parashikimi i motit

para 8 muajve - Kallxo

Sot do të jetë mot i ftohtë, kryesisht me vranësira dhe erë. Kohë pas kohe mundësi për reshje lokale bore. Vorbulla ciklonike nga Atlantiku verior, që do të depërtojë mbi rajonin tonë në ditët e ardhshme...

Moti për sot dhe ditët në vijim

para 8 muajve - RTV 21

Sot do të jetë mot i ftohtë Vorbulla ciklonike nga Atlantiku verior, që do të depërtojë mbi rajonin tonë në ditët e ardhshme do të sjellë mot më të ftohtë, erë dhe të reshura. Masat e ftohta ajrore do...

Ky është parashikimi i motit për sot

para 8 muajve - Shprehja.com

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se që nga dita e djeshme e deri të premten, vendi ynë do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm, shkruan lajmi.net. Sipas IHMK-së, vendi...

Ftohtë, reshje shiu dhe borë

para 8 muajve - RTV 21

Sot do të jetë mot i ftohtë Vorbulla ciklonike nga Atlantiku verior, që do të depërtojë mbi rajonin tonë në ditët e ardhshme do të sjellë mot më të ftohtë, erë dhe të reshura. Masat e ftohta ajrore do...

Moti për ditën e martë, 12 shkurt 2019!

para 8 muajve - Vizion Plus

Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në Jug-Juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të...

Ftohtë, me erë, reshje shiu dhe borë

para 8 muajve - RTV 21

Sot do të jetë mot i ftohtë Vorbulla ciklonike nga Atlantiku verior, që do të depërtojë mbi rajonin tonë në ditët e ardhshme do të sjellë mot më të ftohtë, erë dhe të reshura. Masat e ftohta ajrore do...

Ky është parashikimi i motit për sot

para 8 muajve - Lajmi.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se kjo javë do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se që nga dita e...

Moti në Kosovë, a do të vazhdojnë reshjet e borës?

para 8 muajve - Gazeta Express

Sot gjatë ditës pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura që do të rriten ndjeshëm. ë fillim të javës nga Atlantiku verior një vorbull ciklonike me masa të ftohta ajrore pritet të depërtojë...

Ky do të jetë moti për ditën e sotme

para 8 muajve - GazetaBlic

Pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura që do të rriten ndjeshëm. Në fillim të javës nga Atlantiku verior një vorbull ciklonike me masa të ftohta ajrore pritet të depërtojë mbi rajon, që...

Parashikimi i motit

para 8 muajve - Shenja

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit...

Ftohtë, me erë, reshje shiu dhe bore

para 8 muajve - Infokusi

Vorbulla ciklonike nga Atlantiku verior, që do të depërtojë mbi rajonin tonë në ditët e ardhshme do të sjellë mot më të ftohtë, erë dhe të reshura. Masat e ftohta ajrore do të mbesin mbi rajon edhe ditëve...

Mot i ftohtë dhe me borë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Sot gjatë ditës pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura që do të rriten ndjeshëm. Në fillim të javës nga Atlantiku verior një vorbull ciklonike me masa të ftohta ajrore pritet të depërtojë...

Mot i ndryshueshëm me vranësira me frymë

para 8 muajve - InfoMagazin

Sot gjatë ditës pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura që do të rriten ndjeshëm. Në fillim të javës nga Atlantiku verior një vorbull ciklonike me masa të ftohta ajrore pritet të depërtojë...

Moti sot në Maqedoni

para 8 muajve - Arbresh

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit...

Moti për sot dhe ditëve të ardhshme

para 8 muajve - Insajderi

Masat e ftohta ajrore do të mbesin mbi rajon edhe ditëve në vijim të javës, ndërsa kohëpaskohe priten mundësi për reshje lokale bore. Në ditët në vijim parashihet të mbajë mot më dinamik, me qarkullim...

Parashikimi i motit për sot në Kosovë

para 8 muajve - Arbresh

Sot gjatë ditës pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura që do të rriten ndjeshëm. Në fillim të javës nga Atlantiku verior një vorbull ciklonike me masa të ftohta ajrore pritet të depërtojë...

Ftohtë, me erë, reshje shiu dhe bore

para 8 muajve - KosovaPress

Masat e ftohta ajrore do të mbesin mbi rajon edhe ditëve në vijim të javës, ndërsa kohëpaskohe priten mundësi për reshje lokale bore. Në ditët në vijim parashihet të mbajë mot më dinamik, me qarkullim...

I ftohti ekstrem në SHBA, ndërpritet mësimi në shkolla

para 8 muajve - BalkanWeb

SHBA Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke e përjetuar një nga dimrat më të ftohtë në historinë e saj. Në disa shtete amerikane, shkollat u mbyllën dhe deputetët i shtynë të gjitha sesionet, pasi stuhitë...

Për shkak të borës mbyllen shkollat në SHBA

para 8 muajve - Alsat-M

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke e kaluar njërin nga dimrat më të ftohtë në historinë e saj. Në disa shtete amerikane, shkollat u mbyllën dhe deputetët i shtynë të gjitha sesionet, pasi stuhitë...

​Për shkak të borës mbyllen shkollat në ShBA

para 8 muajve - Kallxo

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke e kaluar njërin nga dimrat më të ftohtë në historinë e tyre. Në disa shtete amerikane, shkollat u mbyllën dhe deputetët i shtynë të gjitha sesionet, pasi stuhitë...

Për shkak të borës mbyllen shkollat

para 8 muajve - Zhurnal

Në disa shtete amerikane, shkollat u mbyllën dhe deputetët i shtynë të gjitha sesionet, pasi stuhitë e borës dhe akullit goditën verilindjen e SHBA'së. Mediat amerikane njoftojnë, se në shtetin e Uashingtonit,...

Mbyllen shkollat, shkak bora e madhe

para 8 muajve - OraInfo

Reshjet e mëdha të borës mbyllin shkollat Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke e kaluar njërin nga dimrat më të ftohtë në historinë e saj. Në disa shtete amerikane, shkollat u mbyllën dhe deputetët...

Për shkak të borës mbyllen shkollat në disa pjesë të SHBA-së

para 8 muajve - Telegrafi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke e kaluar njërin nga dimrat më të ftohtë në historinë e saj. Në disa shtete amerikane, shkollat u mbyllën dhe deputetët i shtynë të gjitha sesionet, pasi stuhitë...

Shkaku i borës mbyllen shkollat

para 8 muajve - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke e kaluar njërin nga dimrat më të ftohtë në historinë e saj. Në disa shtete amerikane, shkollat u mbyllën dhe deputetët i shtynë të gjitha sesionet, pasi stuhitë...

Për shkak të borës mbyllen shkollat

para 8 muajve - Gazeta Express

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke e kaluar njërin nga dimrat më të ftohtë në historinë e saj. Në disa shtete amerikane, shkollat u mbyllën dhe deputetët i shtynë të gjitha sesionet, pasi stuhitë...

​Për shkak të borës mbyllen shkollat

para 8 muajve - RTV 21

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke e kaluar njërin nga dimrat më të ftohtë në historinë e saj Në disa shtete amerikane, shkollat u mbyllën dhe deputetët i shtynë të gjitha sesionet, pasi stuhitë...

​Për shkak të borës mbyllen shkollat në SHBA

para 8 muajve - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke e kaluar njërin nga dimrat më të ftohtë në historinë e saj. Në disa shtete amerikane, shkollat u mbyllën dhe deputetët i shtynë të gjitha sesionet, pasi stuhitë...

Rikthehet i ftohti, kaq shumë do zbresin temperaturat!

para 8 muajve - GazetaBlic

Mesdita e së hënës ka rikthyer reshjet në të gjithë Shqipërinë. Shqipëria e mesme dhe jugu janë përfshirë nga reshjet e shiut, ndërsa veriu dhe verilindja nga dëbora. Sinoptikanët parashikojnë që sistemi...

Bëhuni gati! 'Tërbohet' moti, çfarë pritet të ndodhë në ditët në vijim

para 8 muajve - Sot News

Mesdita e së hënës ka rikthyer reshjet në të gjithë Shqipërinë. Shqipëria e mesme dhe jugu janë përfshirë nga reshjet e shiut, ndërsa veriu dhe verilindja nga dëbora. Sinoptikanët parashikojnë që sistemi...

Bëhuni gati, moti do të shkojë sërish në minus 10 gradë celcius!

para 8 muajve - Gazeta Express

Mesdita e së hënës ka rikthyer reshjet në të gjithë Shqipërinë. Shqipëria e mesme dhe jugu janë përfshirë nga reshjet e shiut, ndërsa veriu dhe verilindja nga dëbora. Sinoptikanët parashikojnë që sistemi...

Dimri më i ftohtë në historinë e SHBA-së: I ftohti ekstrem dhe stuhia e borës mbyllin shkollat

para 8 muajve - Tetova Sot

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke e kaluar njërin nga dimrat më të ftohtë në historinë e saj. Në disa shtete amerikane, shkollat u mbyllën dhe deputetët i shtynë të gjitha sesionet, pasi stuhitë...

Rikthehet bora në Maqedoni, ja ku ka për momentin reshje

para 8 muajve - Flaka

Moti sonte në Maqedoni është i ftohtë dhe me reshje, përcjell FLAKA. Në vende të ndryshme të vendit ka reshje shiu dhe bore, kurse sipas Entit për Punë Hidreometorologjike reshjet do të përhapen në tërë...

Për shkak të borës mbyllen shkollat

para 8 muajve - Bota Press

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke e kaluar njërin nga dimrat më të ftohtë në historinë e saj. Në disa shtete amerikane, shkollat u mbyllën dhe deputetët i shtynë të gjitha sesionet, pasi stuhitë...

Për shkak të borës mbyllen shkollat

para 8 muajve - Gazeta Observer

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke e kaluar njërin nga dimrat më të ftohtë në historinë e saj. Në disa shtete amerikane, shkollat u mbyllën dhe deputetët i shtynë të gjitha sesionet, pasi stuhitë...

Shira dhe dëborë në të gjithë Shqipërinë! Ja si parashikohet moti nesër

para 8 muajve - Shekulli

Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në Jug-Juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të...

Për shkak të borës mbyllen shkollat në SHBA

para 8 muajve - Arbresh

Gjatë janarit dhe shkurtit, në disa pjesë të vendin temperaturat kanë arritur deri në -51 gradë Celsiues. Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke e kaluar njërin nga dimrat më të ftohtë në historinë...

​Për shkak të borës mbyllen shkollat në SHBA

para 8 muajve - KosovaPress

Në disa shtete amerikane, shkollat u mbyllën dhe deputetët i shtynë të gjitha sesionet, pasi stuhitë e borës dhe akullit goditën verilindjen e SHBA-së. Mediat amerikane njoftojnë, se në shtetin e Uashingtonit,...

Prej nesër mot dukshëm më i ftohtë

para 8 muajve - Nezavisen

– Mot i ndryshueshëm me vranësira, dukshëm më i ftohtë dhe më me erë na pret prej nesër deri të enjten për shkak të depërtimit të masës shumë të ftohtë ajrore nga veriu. Prej sot pasdite pritet rritje...

Moti në Shqipëri

para 8 muajve - Arbresh

Mesdita e së hënës ka rikthyer reshjet në të gjithë Shqipërinë. Shqipëria e mesme dhe jugu janë përfshirë nga reshjet e shiut, ndërsa veriu dhe verilindja nga dëbora. Sinoptikanët parashikojnë që sistemi...

Rikthehet bora në kryeqytet, bien temperaturat

para 8 muajve - Arbresh

Ndonëse në ditët e vikendit temperaturat ishin stabilizuar, këtë javë pritet të rikthehen përsëri temperaturat e ulëta. Në orët e mbrëmjes Prishtina ka nisur të mbulohet përsëri nga të reshurat e borës,...

Rikthehet bora në kryeqytet, bien temperaturat

para 8 muajve - Fakti Ditor

Ndonëse në ditët e vikendit temperaturat ishin stabilizuar, këtë javë pritet të rikthehen përsëri temperaturat e ulëta. Në orët e mbrëmjes Prishtina ka nisur të mbulohet përsëri nga të reshurat e borës,...

Bëhuni gati, moti do të shkojë sërish në minus 10 gradë celcius!

para 8 muajve - Gazeta Observer

Mesdita e së hënës ka rikthyer reshjet në të gjithë Shqipërinë. Shqipëria e mesme dhe jugu janë përfshirë nga reshjet e shiut, ndërsa veriu dhe verilindja nga dëbora. Sinoptikanët parashikojnë që sistemi...

Moti i keq, termometri do të shkojë deri në -10 gradë

para 8 muajve - LajmiFundit

Mesdita e së hënës ka rikthyer reshjet në të gjithë Shqipërinë. Shqipëria e mesme dhe jugu janë përfshirë nga reshjet e shiut, ndërsa veriu dhe verilindja nga dëbora. Sinoptikanët parashikojnë që sistemi...

Parashikimi i motit, e martë 12 shkurt 2019

para 8 muajve - Java News

Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në Jug-Juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të...

Rikthehet bora në Shqipëri, temperaturat disa gradë nën zero

para 8 muajve - Gazeta Express

Sot në mbrëmje temperaturat do të zbresin në minus, ndërsa në zonat malore do të shfaqen reshjet e dëborës. Java pritet të jetë me mot te kthjellët, por shumë të ftohtë. “Moti gjatë javës: E hëna mbetet...

KUJDES/ Ja çfarë temperatura po na presin

para 8 muajve - Iliria News

Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të motit, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa...

Reshje dhe temperatura deri në -10 °C kësaj jave

para 8 muajve - Alsat-M

Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të motit, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa...

Kjo javë sjell ulje drastike temperaturash, ja cila është dita më e ftohtë e javës

para 8 muajve - Koha Jone

Teksa mësuam se 14 shkurti do të sjellë ulje drastike temperaturash, moti këtë javë, nisur nga disa e sotme do të pësojë disa gradë ulje. Sipas parashikimit të Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në...

Paradite moti me diell me erë të përforcuar pasdite shi

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shkurt - Moti në Maqedoni paradite do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa gjatë ditës me erë të përforcuar jugor. Në orët e pasdites vranësira do të rritet dhe...

Nis java e akullt, priten temperatura minus 10°C netëve

para 8 muajve - Ina

Moti gjatë javës që sapo hyri, sipas Meteoalb: E hëna mbetet me temperatura të larta por me reshje shiu deri në mbrëmje kur dëbora shfaqet në pjesën më të madhe të zonave malore.E marta sjell rënie të...

Temperatura deri në -10 gradë, ja çfarë parashikohet këtë javë

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Ditën e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa e marta do sjellë ulje të temperaturave dhe reshje bore në lindje dhe...

Surprizon moti, rikthehet i ftohti, reshje dhe ulje temperaturash deri në -10°C

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje,...

Reshje dhe temperatura në -10°C, çfarë parashikohet për këtë javë

para 8 muajve - BalkanWeb

Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrmje,...

Reshje dhe temperatura në -10°C, si parashikohet të jetë moti gjatë kësaj jave

para 8 muajve - Sot News

Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje,...

Ulje temperaturash dhe reshje dëbore, zbuloni si do të jetë moti në ditët në vijim

para 8 muajve - Java News

Për ata që nuk durojnë të ftohtin, nuk ka lajme të mira sa i përket temperaturave. Nga dita e nesërme vendi do të përfshihet nga i ftohti. Sipas Meteoalb, e hëna mbetet me temperatura të larta, por me...

Moti sot

para 8 muajve - Iliria News

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe periudha me diell. Në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje të shiut, gjithashtu do të fryjë erë. Temperaturat e mëngjesit do të...

Sot temperatura të ngrohta, por kjo javë sjell motin ekstrem

para 8 muajve - Albeu

Vendi ynë ditën e sotme do të ketë një rritje të lehtë të temperaturave gjatë ditës, por me ardhjen e mbrëmjes në vend do të rikthehen reshjet e shiut e të dëborës . Sipas parashikimit të Meteoalb , e...

Moti sot në Maqedoni

para 8 muajve - Portalb

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe periudha me diell. Në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje të shiut, gjithashtu do të fryjë erë. Temperaturat e mëngjesit do të...

Javë e ftohtë, temperaturat arrijnë deri në -10 gradë

para 8 muajve - Shekulli

Mbrëmja e kësaj të hëne do të sjellë një mot të ftohtë dhe me reshje dëborë në zonat malore. Sipas parashikimeve të Meteoalb, dita e martë do të sjellë rënie të ndjeshme të temperaturave, ndërsa reshjet...

Surprizat e motit: Reshje masive dhe temperatura në -10°C, ja çfarë parashikohet nga sinoptikanët për këtë javë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Ditët më të ftohta të dimrit nuk kanë përfunduar ende. Megjithëse gjatë këtyre ditëve mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët, duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash....

Parashikimi i motit në Shqipëri

para 8 muajve - Telegrafi

Moti për të hënën në Shqipëri parashikohet deri në mesditë me kthjellime dhe alternime vranësirash. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, pas orëve të mesditës vranësirat do të vijnë në shtim deri të...

Parashikimi/ Luhatje të mëdha, si do të jenë temperaturat deri në fundjavë

para 8 muajve - Opinion

Edhe sot moti në të gjithë vendin do të jetë i qëndrueshëm. Sipas Meteoalb, temperaturat do të jenë të larta, por me reshje shiu deri në mbrëmje kur dëbora do të shfaqet në zonat malore. Ndryshe do të...

Moti në Kosovë, priten reshje shiu dhe bore

para 8 muajve - Telegrafi

Sot dhe të martën mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi ynë...

Moti sot në Maqedoni

para 8 muajve - Telegrafi

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe periudha me diell. Në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje të shiut, gjithashtu do të fryjë erë. Temperaturat e mëngjesit do të...

Parashikimi i motit në Shqipëri

para 8 muajve - RTV 21

Mot i ndryshueshëm Moti për ditën e sotme parashikohet deri në mesditë me kthjellime dhe alternime vranësirash. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, pas orëve të mesditës vranësirat do të vijnë në shtim...

Moti për këtë javë

para 8 muajve - Klan Kosova

Në Kosovës gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin.“Më tej, vendi...

Rriten temperaturat, por çfarë do të ndodh me motin pasdite

para 8 muajve - Albeu

Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme do të dominojnë paraditen e sotme në të gjithë vendin, më të dukshme në ekstremin Verior. Pasditja sjell shtim të vranësirave fillimisht në rajonin verior dhe...

Moti në Kosovë, priten reshje shiu dhe bore

para 8 muajve - RTV 21

Mot i ndryshueshëm Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës do ta përfshijnë gjithë territorin. Më...

Parashikimi i motit në Shqipëri

para 8 muajve - Koha.net

Moti për ditën e sotme parashikohet deri në mesditë me kthjellime dhe alternime vranësirash. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, pas orëve të mesditës vranësirat do të vijnë në shtim deri të dendura...

Moti sot e nesër në Kosovë, priten reshje shiu dhe bore

para 8 muajve - Koha.net

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi ynë do...

Moti sot me diell dhe vranësira në orët e pasdites

para 8 muajve - Alsat-M

Moti sot parashikohet të jetë me diell dhe me vranësira të moderuara. Temperaturat minimale do të shkojnë nga -2 deri në 6 gradë celsius, ndërsa ato maksimale prej 7 deri në 12 gradë celsius. Të marten...

Si do jetë moti sot në Shqipëri!

para 8 muajve - Gazeta Express

Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme do të dominojnë paraditen e sotme në të gjithë vendin, më të dukshme në ekstremin Verior. Pasditja sjell shtim të vranësirave fillimisht në rajonin verior dhe...

Moti sot në vendin tonë

para 8 muajve - Aktuale

Moti sot në Maqedoni paradite do të jetë me diell ndërsa pasdite me vranësira dhe me reshje shiu. Gjatë ditës do të fryjë edhe erë në drejtimin jugor. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej -3 deri 2...

Ndryshojnë temperatura, ky është parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

para 8 muajve - Lajmi.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë kësaj jave në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se gjatë kësaj...

Rikthehet dimri, rreshje dhe temperatura deri në -10 °C këtë javë

para 8 muajve - InfoShqip

Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të motit, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa...

Rikthehet bora, temperaturat disa gradë nën zero

para 8 muajve - Gazeta Observer

Sot në mbrëmje temperaturat do të zbresin në minus, ndërsa në zonat malore do të shfaqen reshjet e dëborës. Java pritet të jetë me mot te kthjellët, por shumë të ftohtë. “Moti gjatë javës në Shqipëri:...

Reshje dhe temperatura deri në -10 °C kësaj jave

para 8 muajve - Lajm

Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të motit, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa...

Moti për ditën e hënë, 11 shkurt 2019!

para 8 muajve - Vizion Plus

Pjesa e parë e ditës mbetet me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendin më të dukshme në ekstremin Verior. Pasditja sjellë shtim të vranësirave fillimisht në rajonin verior dhe...

Surprizat e motit, mësoni si do të jetë koha gjatë gjithë ditës së sotme

para 8 muajve - Sot News

Pjesa e parë e ditës mbetet me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendin, më të dukshme në ekstremin verior. Pasditja sjell shtim të vranësirave fillimisht në rajonin verior dhe...

Surprizat e motit: Reshje masive dhe temperatura në -10°C, ja çfarë parashikohet nga sinoptikanët për këtë javë

para 8 muajve - Lexo

Ditët më të ftohta të dimrit nuk kanë përfunduar ende. Megjithëse gjatë këtyre ditëve mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët, duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash....

Edhe sot diell, prej nesër fillon dimri i vërtetë

para 8 muajve - Gazeta Express

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi ynë do...

Reshje dhe temperatura të ulëta, je se si parashikohet të jetë moti këtë javë

para 8 muajve - Blitz

Këto ditë mbi vendin tonë ka mbizotëruar një mot i kthjellët, por nisur nga kjo fillim jave do të ketë një ndryshim pasi priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas Meteoalb, sot pritet të ketë reshje...

Mësoni se kur do të fillojnë të reshurat e borës

para 8 muajve - GazetaBlic

Në Kosovës gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. “Më tej, vendi...

Moti sot me diell dhe vranësira në orët e pasdites

para 8 muajve - Tetova Sot

Moti sot parashikohet të jetë me diell dhe me vranësira të moderuara. Temperaturat minimale do të shkojnë nga -2 deri në 6 gradë celsius, ndërsa ato maksimale prej 7 deri në 12 gradë celsius. Të marten...

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe periudha me diell

para 8 muajve - Flaka

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe periudha me diell. Në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje të shiut, gjithashtu do të fryjë erë. Temperaturat e mëngjesit do të...

Moti sot, këto janë zonat të cilat do të përfshihen nga reshjet e shiut dhe dëborës

para 8 muajve - Lexo

Pjesa e parë e ditës së sotme mbetet me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendin, më të dukshme në ekstremin verior.  Pasditja sjell shtim të vranësirave fillimisht në rajonin verior...

Mot i vranët, temperatura prej 0 deri 5 gradë celcius

para 8 muajve - Shenja

Sot në mëngjes po mban mot i vranët. Gjatë ditës pritet mot me vranësira dhe periudha me diell. Në pjesën perëndimore të vendit pritet të ketë reshje të shiut, gjithashtu do të fryjë erë. Temperaturat...

Moti sot në vendin tonë

para 8 muajve - Lajm

Moti sot në Maqedoni paradite do të jetë me diell ndërsa pasdite me vranësira dhe me reshje shiu. Gjatë ditës do të fryjë edhe erë në drejtimin jugor. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej -3 deri 2...

S’ka diell sot në Kosovë, priten reshje shiu dhe bore

para 8 muajve - Periskopi

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi ynë do...

Moti sot, këto janë zonat të cilat do të përfshihen nga reshjet e shiut dhe dëborës

para 8 muajve - Java News

Pjesa e parë e ditës së sotme mbetet me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendin, më të dukshme në ekstremin verior. Pasditja sjell shtim të vranësirave fillimisht në rajonin verior...

Moti sot në Maqedoni dhe rajon

para 8 muajve - Fakti Ditor

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe periudha me diell. Në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje të shiut, gjithashtu do të fryjë erë. Temperaturat e mëngjesit do të...

Nga nesër fillon dimri ‘i vërtetë’

para 8 muajve - Gazeta Observer

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi ynë do...

Nga nesër fillon dimri i vërtetë

para 8 muajve - Bota Press

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi ynë do...

Nis java e akullt, priten temperatura minus 10°C netëve

para 8 muajve - LajmiFundit

Moti gjatë javës që sapo hyri, sipas Meteoalb: E hëna mbetet me temperatura të larta por me reshje shiu deri në mbrëmje kur dëbora shfaqet në pjesën më të madhe të zonave malore. E marta sjell rënie të...

Ja si pritet të jetë moti gjatë orëve të ditës së sotme 11 Shkurt 2019

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme do të dominojnë paraditen e sotme në të gjithë vendin, më të dukshme në ekstremin Verior. Pasditja sjell shtim të vranësirave fillimisht në rajonin verior dhe...

Moti në Kosovë, priten reshje shiu dhe bore

para 8 muajve - Infokusi

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi ynë do...

S’ka diell sot në Kosovë, priten reshje shiu dhe bore

para 8 muajve - Periskopi

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi ynë do...

Moti për këtë javë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Në Kosovës gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin.“Më tej, vendi...

Si do jetë moti sot në Shqipëri!

para 8 muajve - Arbresh

Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme do të dominojnë paraditen e sotme në të gjithë vendin, më të dukshme në ekstremin Verior. Pasditja sjell shtim të vranësirave fillimisht në rajonin verior dhe...

Moti sot në Maqedoni

para 8 muajve - Arbresh

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe periudha me diell. Në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje të shiut, gjithashtu do të fryjë erë. Temperaturat e mëngjesit do të...

Moti sot e nesër në Kosovë, priten reshje shiu dhe bore

para 8 muajve - Arbresh

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi ynë do...

Moti për sot dhe nesër, parashihen reshje shiu dhe bore

para 8 muajve - Gazeta Observer

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi ynë do...

Kështu do të jetë moti në pesë ditë e ardhshme

para 8 muajve - Sovrani

Në Kosovës gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. “Më tej, vendi...

Parashikimi i motit në Shqipëri

para 8 muajve - KosovaPress

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, pas orëve të mesditës vranësirat do të vijnë në shtim deri të dendura në të gjithë territorin. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri në orët e...

Mot i ndryshueshëm – Temperaturat për sot

para 8 muajve - Insajderi

Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik, të cilat vijnë nga pjesa veriperëndimore e kontinentit,...

Parashikimi i motit për sot në Kosovë

para 8 muajve - Arbresh

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi ynë do...

Moti në Kosovë, priten reshje shiu dhe bore

para 8 muajve - KosovaPress

Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik, të cilat vijnë nga pjesa veriperëndimore e kontinentit,...

Moti në vend në ditët në vijim

para 8 muajve - TelegrafiMk

Gjatë ditës së nesërme do të fryjë erë jugore që në pjesën perëndimore të vendit do të arrijë deri 80 kilometra në orë. Gjatë pasdites, do të rriten vranësirat ndërsa në pjesën perëndimore do të ketë reshje...

Nga e marta kthehet moti i ftohtë

para 8 muajve - Kallxo

Në pesë ditët e ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi...

Nga e marta ulje e temperaturave

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 shkurt - Në fillim të javës nga Atlantiku verior një vorbull ciklonike me masa të ftohta ajrore pritet të depërtojë mbi rajon, që do të sjellë vranësira, me erëra të fuqishme si dhe të reshura...

Nga e marta ulje e temperaturave në Kosovë

para 8 muajve - Telegrafi

Në fillim të javës nga Atlantiku verior një vorbull ciklonike me masa të ftohta ajrore pritet të depërtojë mbi rajon, që do të sjellë vranësira, me erëra të fuqishme si dhe të reshura shiu, që më pas do...

Të martën kthehet të ftohtit

para 8 muajve - RTV 21

Sot me reshje shiu dhe bore Në pesë ditët e ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë...

Ky do të jetë moti për pesë ditët e ardhshme

para 8 muajve - Klan Kosova

Në Kosovës gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin, njofton Klan...

Rikthehen reshjet

para 8 muajve - Koha.net

Nga e hëna, 11 shkurt, e deri më 15 shkurt, sipas Institutit të Hidrometeorologjisë së Kosovës, në vend do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë do të ketë reshje shiu e bore. Sipas IHMK-së,...

Ndryshon moti, këto janë temperaturat për dy ditët e para të javës

para 8 muajve - Lajmi.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se dy ditët e para të javës do të kemi mot të ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se të hënën dhe...

Ndryshimi drastik i motit, këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme

para 8 muajve - OraInfo

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

para 8 muajve - Gazeta Express

Në Kosovës gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. “Më tej, vendi...

IHK tregon se çfarë moti na pret në pesë ditët e ardhshme!

para 8 muajve - GazetaBlic

Në Kosovës gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. “Më tej, vendi...

Moti në Maqedoni në ditët në vijim

para 8 muajve - Telegrafi

Gjatë ditës së nesërme do të fryjë erë jugore që në pjesën perëndimore të vendit do të arrijë deri 80 kilometra në orë. Gjatë pasdites, do të rriten vranësirat ndërsa në pjesën perëndimore do të ketë reshje...

Moti për javën e ardhshme

para 8 muajve - Infokusi

Në pesë ditët e ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi...

Ulje e temperaturave nga dita e martë

para 8 muajve - Periskopi

Në pesë ditët e ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi...

Moti në Kosovë, nga e marta ulje e temperaturave

para 8 muajve - Insajderi

Në pesë ditët e ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi...

Nga dita e marta pritet mot më i ftohtë

para 8 muajve - Aktuale

Moti gjatë vikendit do të jetë i ngrohtë, madje gjatë të dielës temperatura do të arrij deri në 17 gradë Celsius, e pa zakonshme për këtë pjesë të vitit. Megjithatë, që në fillim të javës së ardhshme,...

Ndryshon moti, këto janë temperaturat për dy ditët e para të javës

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se dy ditët e para të javës do të kemi mot të ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se të hënën dhe...

Ky është moti për nesër

para 8 muajve - Klan Kosova

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot temperaturat në vendin tonë do të lëvizin nga -2 gradë Celsius, dreri në 10 gradë Celsius. “Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe i qetë....

Rikthehen reshjet

para 8 muajve - Epoka e Re

Nga e hëna, 11 shkurt, e deri më 15 shkurt, sipas Institutit të Hidrometeorologjisë së Kosovës (IHMK), në vend do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë do të ketë reshje shiu e bore....

Ndryshon moti, këto janë temperaturat për dy ditët e para të javës

para 8 muajve - Fakti Ditor

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se të hënën dhe të martën në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore, shkruan lajmi.net....

Moti për javën e ardhshme, nga e marta ulje të temperaturave

para 8 muajve - Arbresh

Në pesë ditët e ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

para 8 muajve - Gazeta Observer

Në Kosovës gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. “Më tej, vendi...

Moti në Kosovë, nga e marta ulje e temperaturave

para 8 muajve - KosovaPress

Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik, të cilat vijnë nga pjesa veriperëndimore e kontinentit,...

Moti në Maqedoni në ditët në vijim

para 8 muajve - Arbresh

Gjatë ditës së nesërme do të fryjë erë jugore që në pjesën perëndimore të vendit do të arrijë deri 80 kilometra në orë. Gjatë pasdites, do të rriten vranësirat ndërsa në pjesën perëndimore do të ketë reshje...

U mësuat me motin e mirë, por nga kjo ditë kthehet acari i vërtetë

para 8 muajve - OraInfo

Këto ditë u mësuat me temperatura më të larta, por duket se një mot i tillë nuk do të zgjasë shumë. Nesër në vendin tonë do të mbizotërojë mot i ngrohtë me diell, ndërsa në ditët në vazhdim pritet rënie...

Edhe nesër nxehtë, nga e marta kthehet i ftohti

para 8 muajve - Gazeta Express

Nesër në vendin tonë do të mbizotrojë mot i ngrohtë me diell, ndërsa në ditët në vazhdim pritet rënie e temperaturave. Temperaturat minimale do të luhaten nga -5 deri 2 gradë, ndërsa ato maksimalet nga...

Rikthehet dimri/ Ja çfarë ndodh me temperaturat javën e ardhshme

para 8 muajve - LajmiFundit

Duke filluar nga dita e nesërme, do të kemi sërish rënie të temperaturave në të dyja ekstremet. Ndërkohë duke nisur nga dita e martë e në vazhdim temperaturat minimale do të bien nën zero gradë, si dhe...

PARASHIKIMI I MOTIT PËR JAVËN E ARDHSHME

para 8 muajve - Flaka

Moti gjatë vikendit do të jetë i ngrohtë, madje gjatë të dielës temperatura do të arrij deri në 17 gradë Celsius, e pa zakonshme për këtë pjesë të vitit. Megjithatë, që në fillim të javës së ardhshme,...

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

para 8 muajve - Shenja

Moti gjatë vikendit do të jetë i ngrohtë, madje gjatë të dielës temperatura do të arrij deri në 17 gradë Celsius, e pa zakonshme për këtë pjesë të vitit. Megjithatë, që në fillim të javës së ardhshme,...

Temperaturat deri në -40 gradë Celsius, këto foto tregojnë “çudirat” që ndodhën në SHBA nga i ftohti polar

para 9 muajve - Gazeta Express

Kur vjen dimri të gjithë emocionohemi për festat dhe borën që pritet të bjerë. Gjithsesi, në disa raste pak borë mund të kthehet në një katastrofë të vërtetë dhe pikërisht kjo ndodhi në SHBA-të, një pjesë...

Rikthehet dimri/ Ja çfarë ndodh me temperaturat javën e ardhshme

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Duke filluar nga dita e nesërme, do të kemi sërish rënie të temperaturave në të dyja ekstremet. Ndërkohë duke nisur nga dita e martë e në vazhdim temperaturat minimale do të bien nën zero gradë, si dhe...

Edhe nesër nxehtë, nga e marta kthehet i ftohti

para 8 muajve - Ekonomia Online

Nesër në vendin tonë do të mbizotërojë mot i ngrohtë me diell, ndërsa në ditët në vazhdim pritet rënie e temperaturave. Temperaturat minimale do të luhaten nga -5 deri 2 gradë, ndërsa ato maksimalet nga...

Edhe nesër nxehtë, nga e marta kthehet i ftohti

para 8 muajve - Arbresh

esër në vendin tonë do të mbizotërojë mot i ngrohtë me diell, ndërsa në ditët në vazhdim pritet rënie e temperaturave. Temperaturat minimale do të luhaten nga -5 deri 2 gradë, ndërsa ato maksimalet nga...

Moti sot në Maqedoni

para 9 muajve - Portalb

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -6 deri zero gradë Celsius ndërsa ajo e ditës nga 5 deri 16 gradë Celsius. Në Shkup do të mbajë...

Edhe nesër nxehtë, nga e marta kthehet i ftohti

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Nesër në vendin tonë do të mbizotërojë mot i ngrohtë me diell, ndërsa në ditët në vazhdim pritet rënie e temperaturave. Temperaturat minimale do të luhaten nga -5 deri 2 gradë, ndërsa ato maksimalet nga...

Parashikimi i motit

para 9 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shkurt – Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira të vogla dhe erë të lehtë deri në mesatare nga jugperëndimi. Temperatura e mëngjesit do të sillet interval prej minus gjashtë deri...

Moti sot në Maqedoni

para 9 muajve - Telegrafi

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla të shoqëruara me errëra të lehta në pjesën jugperëndimore të vendit. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga -6 gradë celsius deri në 2 gradë celsius,...

Përgatituni mirë! Iu pret një mot me temperatura befasuese

para 9 muajve - OraInfo

Keni bërë ndonjë plan për ditën e sotme!? Së pari bëni mirë të shikoni motin që do të mbretërojë. Në fillim të javës nga Atlantiku verior një vorbull ciklonike me masa të ftohta ajrore pritet të depërtojë...

Ja si do të jetë moti sot, 10 shkurt 2019

para 9 muajve - Opinion

Gjatë gjithë ditës Shqipëria dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta. Më të theksuara janë në ekstremet Veri dhe Jug, ku në ekstremin Verior pas- mesditës do të ketë zhvillim të...

Pamje nga i ftohti në Amerikë

para 9 muajve - Arbresh

Kur vjen dimri të gjithë emocionohemi për festat dhe borën që pritet të bjerë. Gjithsesi, në disa raste pak borë mund të kthehet në një katastrofë të vërtetë dhe pikërisht kjo ndodhi në SHBA-të, një pjesë...

Surprizat e motit/ Çfarë parashikojnë meterologët për ditën e sotme

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Ditë me diell po e ftohtë, ky është parashikimi i motit për ditën e dielë. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e diel, që mund ta gjeni më poshtë....

Moti sot në Maqedoni

para 9 muajve - Lajm

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësora të vogla të shoqëruara me erëra të lehta në pjesën jugperëndimore të vendit. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga -6 deri në 2 gradë Celsius,...

Zbuloni si do të jetë moti për ditën e sotme

para 9 muajve - Java News

Gjatë gjithë ditës Shqipëria dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta; më të theksuara në ekstremet Veri dhe Jug, ku në ekstremin Verior pas- mesditës do të ketë zhvillim të tyre....

Parashikimi i motit

para 9 muajve - Shenja

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -6 deri zero gradë Celsius ndërsa ajo e ditës nga 5 deri 16 gradë Celsius. Në Shkup do të mbajë...

Moti sot në Maqedoni

para 9 muajve - Fol

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësora të vogla të shoqëruara me erëra të lehta në pjesën jugperëndimore të vendit. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga -6 deri në 2 gradë Celsius,...

Edhe sot me diell, nga java e ardhshme kthehet bora

para 9 muajve - PortaliOnline

Ditëve të fundjavës vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave të presionit të lartë dhe rrymave të ngrohta ajrore që shtrihen përgjatë Mesdheut, që do të depërtojnë edhe mbi rajonin tonë. Pritet të mbajë...

Moti sot në Maqedoni

para 9 muajve - Arbresh

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla të shoqëruara me errëra të lehta në pjesën jugperëndimore të vendit. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga -6 gradë celsius deri në 2 gradë celsius,...

Pritet përkeqësimi i motit

para 9 muajve - LajmiFundit

Gjatë gjithë ditës Shqipëria dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta, më të theksuara në ekstremet Veri dhe Jug, ku në ekstremin Verior pas- mesditës do të ketë zhvillim të tyre....

Parashikimi i motit për sot dhe ditët e ardhshme

para 9 muajve - Bota Press

Ditëve të fundjavës vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave të presionit të lartë dhe rrymave të ngrohta ajrore që shtrihen përgjatë Mesdheut, që do të depërtojnë edhe mbi rajonin tonë. Pritet të mbajë...

Parashikimi i motit për sot dhe ditët e ardhshme

para 9 muajve - Sovrani

Ditëve të fundjavës vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave të presionit të lartë dhe rrymave të ngrohta ajrore që shtrihen përgjatë Mesdheut, që do të depërtojnë edhe mbi rajonin tonë. Pritet të mbajë...

Moti sot në Shqipëri

para 9 muajve - Arbresh

Gjatë gjithë ditës Shqipëria dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta, më të theksuara në ekstremet Veri dhe Jug, ku në ekstremin Verior pas- mesditës do të ketë zhvillim të tyre....

Moti në fundjave! Parashikimi për temperaturat dhe shirat e mundshem

para 9 muajve - Vizion Plus

Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe alternime të shpeshta vranësirash në të gjithë Shqipërinë. Më të dendura vranësirat paraqiten gjatë pjesës së dytë të ditës në zonat Jugore-Juglindore....

Parashikimi i motit, e shtunë, 9 shkurt 2019

para 9 muajve - Opinion

Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe alternime të shpeshta vranësirash në të gjithë Shqipërinë. Më të dendura vranësirat paraqiten gjatë pjesës së dytë të ditës në zonat Jugore-Juglindore....

Temperaturat sot në Shqipëri nga -4 deri në 14°C

para 9 muajve - Koha.net

Masat ajrore të qëndrueshme, por të ftohta, do të ndikojnë mot të kthjellët në të gjithë Shqipërinë, thonë meteorologët. Herë pas here do të ketë kalime vranësirash të lehta, më të dukshme në zonat jugore-juglindore...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK