http://kariera.mk

Gjenerali amerikan anuloi vizitën në Kosovë për shkak të taksës

para 6 muajve - Alsat-M

Komandanti i Gardës Kombëtare të Shtetit Amerikan të Ioëas ka anuluar vizitën e tij në Kosovë për shkak të refuzimit të kryeministrit Ramush Haradinaj që të anulojë taksën ndaj Serbisë. Një zëdhënës në...

Platforma për dialogun, e pakompletuar

para 6 muajve - Gazeta Express

Edhe pse ishte paralajmëruar që sot do të prezantohet platforma për dialogun me Serbinë, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë, pasi që ky dokument ende nuk është kompletuar. As pas dy takimeve që i mbajtën...

Platforma për dialogun, e pakompletuar

para 6 muajve - GazetaBlic

Edhe pse ishte paralajmëruar që sot do të prezantohet platforma për dialogun me Serbinë, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë, pasi që ky dokument ende nuk është kompletuar. As pas dy takimeve që i mbajtën...

Për shkak të taksës, SHBA ‘godet’ ushtrinë

para 6 muajve - Lajmi.net

Këmbëngulësia e Qeverisë së Kosovës për të mos e pezulluar taksën, po i kushton ushtrisë së Kosovës. Zëdhënësi i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, Richard Mei, ka thënë për “Zërin” se vizita e gjeneralit...

Gjenerali amerikan anuloi vizitën në Kosovë për shkak të taksës

para 6 muajve - Klan Kosova

Komandanti i Gardës Kombëtare të Shtetit Amerikan të Ioëas ka anuluar vizitën e tij në Kosovë për shkak të refuzimit të kryeministrit Ramush Haradinaj që të anulojë taksën ndaj Serbisë. Një zëdhënës në...

Komandanti i Gardës Kombëtare amerikane anuloi vizitën në Kosovë për shkak të taksës

para 6 muajve - GazetaBlic

Komandanti i Gardës Kombëtare të Shtetit Amerikan të Iowas ka anuluar vizitën e tij në Kosovë për shkak të refuzimit të kryeministrit Ramush Haradinaj që të anulojë taksën ndaj Serbisë. Një zëdhënës në...

Gjenerali amerikan anuloi vizitën në Kosovë për shkak të taksës

para 6 muajve - Gazeta Express

Komandanti i Gardës Kombëtare të Shtetit Amerikan të Iowas ka anuluar vizitën e tij në Kosovë për shkak të refuzimit të kryeministrit Ramush Haradinaj që të anulojë taksën ndaj Serbisë. Një zëdhënës në...

Gjenerali amerikan anuloi vizitën në Kosovë për shkak të taksës

para 6 muajve - Shenja

Komandanti i Gardës Kombëtare të Shtetit Amerikan të Ioëas ka anuluar vizitën e tij në Kosovë për shkak të refuzimit të kryeministrit Ramush Haradinaj që të anulojë taksën ndaj Serbisë. Një zëdhënës në...

Gjenerali amerikan anuloi vizitën në Kosovë për shkak të taksës

para 6 muajve - Gazeta Observer

Komandanti i Gardës Kombëtare të Shtetit Amerikan të Iowas ka anuluar vizitën e tij në Kosovë për shkak të refuzimit të kryeministrit Ramush Haradinaj që të anulojë taksën ndaj Serbisë. Një zëdhënës në...

Platforma për dialogun, e pakompletuar

para 6 muajve - Gazeta Observer

Edhe pse ishte paralajmëruar që sot do të prezantohet platforma për dialogun me Serbinë, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë, pasi që ky dokument ende nuk është kompletuar. As pas dy takimeve që i mbajtën...

Anulimi i vizitës së gjeneralit amerikan – “Kjo është pasojë e tarifave të vendosura ndaj Serbisë”

para 6 muajve - Insajderi

Një zëdhënës në Ambasadën e SHBA –së në Prishtinë konfirmoi më 11 shkurt se vizita e gjeneralmajorit Timothy Orr u anulua “për shkak të tarifës ndaje mallrave serbe dhe boshnjake”. Zëdhënësi shtoi se Ambasada...

Platforma për dialogun, e pakompletuar

para 6 muajve - Ekonomia Online

Edhe pse ishte paralajmëruar që sot do të prezantohet platforma për dialogun me Serbinë, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë, pasi që ky dokument ende nuk është kompletuar. As pas dy takimeve që i mbajtën...

Platforma për dialogun, e pakompletuar

para 6 muajve - Arbresh

Edhe pse ishte paralajmëruar që sot do të prezantohet platforma për dialogun me Serbinë, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë, pasi që ky dokument ende nuk është kompletuar. As pas dy takimeve që i mbajtën...

Ushtria, përkrahja dhe ‘goditja’ amerikane

para 6 muajve - Arbresh

Zëdhënësi i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, Richard Mei, ka thënë për “Zërin” se vizita e gjeneralit Timothy Orr për festën e Pavarësisë është anuluar për shkak të mospezullimit të taksës për mallrat...

Ushtria, përkrahja dhe “goditja” amerikane

para 6 muajve - Ekonomia Online

Zëdhënësi i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, Richard Mei, ka thënë për “Zërin” se vizita e gjeneralit Timothy Orr për festën e Pavarësisë është anuluar për shkak të mospezullimit të taksës për mallrat...

Shala: Duhet të mësohemi me sanksione nga SHBA-ja e BE-ja

para 6 muajve - PortaliOnline

Haxhi Shala, deputet i Nismës Socialdemokrate, ka thënë se Kosova duhet të mësohet me sanksione dhe presione nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian. Në Interaktiv të KTV-së, Shala ka...

Marrëveshja historike me Serbinë është e pamundur!

para 6 muajve - TelegrafiMk

Është koha që ta kemi të qartë se parakusht për përballje serioze me Serbinë është unifikimi i qëndrimeve brenda faktorit politik shqiptar. Janë të pa tolerueshme qëndrimet e partive politike, ose individëve...

Duhet të mësohemi me sanksione nga SHBA'ja e BE'ja, thotë deputeti i Nismës

para 6 muajve - Gazeta Express

Haxhi Shala, deputet i Nismës Socialdemokrate, ka thënë se Kosova duhet të mësohet me sanksione dhe presione nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian. Në Interaktiv të KTV-së, Shala ka...

“Duhet të mësohemi me sanksione nga SHBA-ja e BE-ja”

para 6 muajve - GazetaBlic

Haxhi Shala, deputet i Nismës Socialdemokrate, ka thënë se Kosova duhet të mësohet me sanksione dhe presione nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian. Në Interaktiv të KTV-së, Shala ka...

Shala: Duhet të mësohemi me sanksione nga SHBA-ja e BE-ja

para 6 muajve - Koha.net

Haxhi Shala, deputet i Nismës Socialdemokrate, ka thënë se Kosova duhet të mësohet me sanksione dhe presione nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian. Në Interaktiv të KTV-së, Shala ka...

Haxhi Shala: Duhet të mësohemi me sanksione nga SHBA-ja e BE-ja

para 6 muajve - Koha.net

Haxhi Shala, deputet i Nismës Socialdemokrate, ka thënë se Kosova duhet të mësohet me sanksione dhe presione nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian. Në Interaktiv të KTV-së, Shala ka...

Kosova rrezikon të humbë 12 milionë euro dhuratë nga SHBA-ja për FSK-në, shkaku i taksës

para 6 muajve - Koha.net

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë.

Haradinaj i bie grusht tavolinës për taksën, shtohet presioni i SHBA-së

para 6 muajve - OraInfo

Ramush Haradinaj godet tavolinën derisa thotë që s’e heq taksën. Edhe njëherë në zonën e tij të rehatisë, në Deçan, kreu kosovar i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, ka rrahur tavolinën, për të përforcuar...

Kosovë, ekipi negociator ka shtuar aktivitetet për të finalizuar platformën për dialogun

para 6 muajve - Portalb

Paraditja ka mbledhur në një takim urgjent liderët shtetërorë e anëtarët bashkë me Ekipin negociator. Me ftesë të Kadri Veselit, në zyrën e tij ishin presidenti Hashim Thaçi, kryeministri, Ramush Haradinaj,...

Haradinaj godet tavolinën që s’e heq taksën, presioni i SHBA-së merr kahe tjetër

para 6 muajve - Koha.net

Edhe njëherë në zonën e tij të komforit, në Deçan, kreu kosovar i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, ka rrahur tavolinën, për të përforcuar kësisoj fjalët e tij se nuk tërhiqet nga tarifa doganore për mallrat...

E thotë deputeti i Nismës: Duhet të mësohemi me sanksione nga SHBA-ja e BE-ja

para 6 muajve - Bota Press

Botapress, 11 Shkurt – Haxhi Shala, deputet i Nismës Socialdemokrate, ka thënë se Kosova duhet të mësohet me sanksione dhe presione nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian. Në Interaktiv...

Kosova rrezikon të humbë 12 milionë euro dhuratë nga SHBA-ja për FSK-në, shkaku i taksës

para 6 muajve - Koha.mk

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë të bëjnë direkt me...

SHBA me dorë të hekurt ndaj Kosovës, mund t’iu bllokojë edhe vizat zyrtarëve nëse nuk hiqet taksa me Serbinë

para 6 muajve - Gazeta Tema

Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen...

Amerikanët, bojkot Kosovës si reagim për “taksën”

para 6 muajve - Top Channel

Vizita në Kosovë e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr, është anuluar për shkak të tarifës së vendosur nga ekzekutivi kosovar ndaj prodhimeve serbe, si dhe refuzimit të qeverisë...

Kosova rrezikon të humbë 12 milionë euro dhuratë nga SHBA-ja për FSK-në, shkaku i taksës

para 6 muajve - GazetaBlic

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë të bëjnë direkt me...

Shkaku i taksës, Kosova rrezikon të humbë 12 milionë euro dhuratë nga SHBA-të për ushtrinë

para 6 muajve - OraInfo

Shkaku i taksës Kosova rrezikon të humbë 12 milionë euro dhuratë nga SHBA-ja për FSK-në. Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë...

Takimi i udhëheqësve të shtetit për dialogun

para 6 muajve - RTV 21

Vesleli: Pozita dhe opozita duhet të bëhen bashkë për Platformën Me ftesë të kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli është mbajtur takimit midis presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe përfaqësuesve...

Haradinaj nuk ka informata për vizitën e anuluar të gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se nuk ka ndonjë “informatë zyrtare” rreth anulimit të vizitës së gjeneralit amerikan, Timothy Orr, në Kosovë. Autoritetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës...

Amerikanët, bojkot Kosovës si reagim për “taksën”

para 6 muajve - Zhurnal

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama e njoftoi përmes një letre presidentin Hashim Thaçi për anulimin e kësaj vizite, duke e cilësuar një lajm jo të mirë për vendin. Në letër thuhet...

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

para 6 muajve - Koha.mk

Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia dhe...

Haradinaj “nuk ka informata” për vizitën e anuluar të gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Koha.mk

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se nuk ka ndonjë “informatë zyrtare” rreth anulimit të vizitës së gjeneralit amerikan, Timothy Orr, në Kosovë. Autoritetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës...

Taksa rrezikon t'i bllokojë "Humvee"-të për ushtrinë

para 6 muajve - Gazeta Express

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë të bëjnë direkt me...

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

para 6 muajve - GazetaBlic

Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia dhe...

Kosova rrezikon të humbë 12 milionë euro dhuratë nga SHBA-ja për FSK-në, shkaku i taksës

para 6 muajve - Koha.net

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë të bëjnë direkt me...

Haradinaj “nuk ka informata” për vizitën e anuluar të gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Portalb

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se nuk ka ndonjë “informatë zyrtare” rreth anulimit të vizitës së gjeneralit amerikan, Timothy Orr, në Kosovë, transmeton REL . Autoritetet e Forcës së Sigurisë...

Limaj: Finalizimi i Platformës së Dialogut në fund të javës

para 6 muajve - Vizion Plus

Ekipit Negociator ka përfunduar takimin ku ka diskutuar rreth finalizimit të platformës për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Në një prononcim për mediat bashkëkryesuesi Ekipit Negociator, Fatmir Limaj...

Limajr: Deri në fund të javës, platforma për dialogun shkon në Kuvend

para 6 muajve - Telegrafi

Bashkëkryesuesi i Ekipit për dialog me Serbinë dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj është shprehur optimist se më së largu deri në fundin e javës, platforma për dialog do të shkojë në Kuvend....

Përfundon takimi i Ekipit Negociator, ja kur do të dërgohet platforma në Kuvend

para 6 muajve - OraInfo

Ekipi Negociator për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, tashmë ka përfunduar. Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, si bashkëkryesues i ekipit për Dialogun, tha se delegacioni ka punë të përditshme për platformën....

Përfundon takimi i Ekipit Negociator, Fatmir Limaj konfirmon se Platforma e Dialogut po finalizohet

para 6 muajve - Klan Kosova

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj është deklaruar pas përfundimit të takimit të sotëm të Ekipit Negociator. Në cilësinë e bashkëkryesuesit të këtij ekipi, Fatmir Limaj tha se nesër me shumë...

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

para 6 muajve - Telegrafi

Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia dhe...

Një gjeneral i SHBA-së anulon vizitën në Kosovë-shkak taksa ndaj Serbisë

para 6 muajve - DW

Gjenerali amerikan i gardës kombëtare të Iowas, Timothy Orr, anuloi një vizitë që e kishte paraparë ta bëjë në Kosovë shkak të refuzimit qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj Serbisë. Kosova fillon...

Edhe nesër pritet takim i Ekipit Negociator, planifikohet finalizim i Platformës së Dialogut

para 6 muajve - Klan Kosova

Ende është duke vazhduar takimi i Ekipit Negociator, edhe pse nga kjo mbledhje është parë të jetë larguar Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj. Klan Kosova gjendet në vendin e ngjarjes dhe mëson se ajo çfarë...

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

para 6 muajve - Koha.net

Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia dhe...

Në udhëkryq për dialogun

para 6 muajve - Koha.mk

Lidhja Demokratike e Kosovës, Ekipin negociator vazhdon ta konsiderojë si jolegjitim për ta përfaqësuar Kosovën në procesin e dialogut, Kosovë-Serbi. Ky subjekt politik thekson se Ekipi negociator, nuk...

Finalizimi i platformës brenda tri ditëve të ardhshme

para 6 muajve - RTV 21

Limaj ka thënë pas takimit se janë duke punuar për finalizimin e platformës Ekipi negociator sot pasdite ka mbajtur një takim në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës...

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

para 6 muajve - Lajmi.net

Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia dhe...

Përfundon takimi i Ekipit Negociator: Platforma i dërgohet Kuvendit në fundjavë

para 6 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar takimi i Ekipi Negociator të Kosovës për dialog me Serbinë, i ka për qëllim harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun. Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, si bashkëkryesues i...

Enver Hoxhaj del nga takimi i Ekipit Negociator

para 6 muajve - Klan Kosova

Enver Hoxhaj ka dalur nga takimi i Ekipit Negociator, i cili po mbahet për të finalizuar platformën për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Ky takim kishte filluar në orën 16:00 dhe janë parë duke hyrë Fatmir...

Nesër planifikohet finalizimi i Platformës së Dialogut

para 6 muajve - Lajmi.net

Ka përfunduar takimi i Ekipit Negociator ku u diskutua rreth finalizimit të platformës për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Bashkëkryesuesi Ekipit Negociator, Fatmir Limaj ka thënë se delegacioni ka pasur...

Përfundon takimi i Ekipit Negociator, deklarohet Fatmir Limaj

para 6 muajve - GazetaBlic

Ekipi negociator sot pasdite ka mbajtur një takim në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me Serbinë. Bashkëkryesuesi i ekipit, Fatmir Limaj, tha pas...

Limaj: Gjatë kësaj jave e dërgojmë në Kuvend platformën për dialogun

para 6 muajve - Kallxo

Kryesuesi i Ekipit negociator të Kosovës, Fatmir Limaj, tha se platforma për dialogun përfundimtar me Serbinë do t’i dërgohet Kuvendit gjatë kësaj jave. Këtë deklaratë ai e bëri pas një takimi të ekipit...

Enver Hoxhaj del nga takimi e Ekipit Negociator

para 6 muajve - Klan Kosova

Enver Hoxhaj ka dalur nga takimi i Ekipit Negociator, i cili po mbahet për të finalizuar platformën për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Ky takim kishte filluar në orën 16:00 dhe janë parë duke hyrë Fatmir...

Haradinaj "nuk ka informata" për vizitën e anuluar të gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se nuk ka ndonjë "informatë zyrtare" rreth anulimit të vizitës së gjeneralit amerikan, Timothy Orr, në Kosovë. Autoritetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës...

Finalizimi i platformës brenda tri ditëve të ardhshme

para 6 muajve - Flaka

Ekipi negociator sot pasdite ka mbajtur një takim në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me Serbinë. Bashkëkryesuesi i ekipit, Fatmir Limaj, tha pas...

Fillon takimi i Ekipit negociator, qëllim ka finalizimin e platformës për dialogun

para 6 muajve - Klan Kosova

Ka filluar takimi i Ekipit negociator i Kosovës për dialogun. Ky takim po mbahet në Kuvend dhe qëllim ka finalizimin e platformës për diagolun me Serbinë, njofton Klan Kosova. Në takim janë parë të kenë...

Kosova rrezikon të humbë 12 milionë euro dhuratë nga SHBA-ja për FSK-në, shkaku i taksës

para 6 muajve - PortaliOnline

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë të bëjnë direkt me...

Enver Hoxhaj i pari i cili del nga takimi i Ekipit Negociator

para 6 muajve - GazetaBlic

Enver Hoxhaj ka dalur nga takimi i Ekipit Negociator, i cili po mbahet për të finalizuar platformën për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Ky takim kishte filluar në orën 16:00 dhe janë parë duke hyrë Fatmir...

Enver Hoxhaj del nga takimi i Ekipit Negociator

para 6 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka dal nga takimi i Ekipit Negociator i cili po mbahet për të finalizuar platformën për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Hoxhaj nuk është deklaruar për media....

Haradinaj nuk ka informata për vizitën e anuluar të gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se nuk ka ndonjë “informatë zyrtare” rreth anulimit të vizitës së gjeneralit amerikan, Timothy Orr, në Kosovë. Autoritetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës...

Haradinaj: Platforma e dialogut ditëve në vijim dorëzohet në Kuvend

para 6 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me krerët e shtetit, duke thënë se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut që ditëve në vijim do t’i dorëzohet...

Takimi me krerët e shtetit, Haradinaj zbulon bisedimet

para 6 muajve - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut. “Ajo që sot u arrit si dakordim...

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia dhe...

Ekipi Negociator nis takimin për Platformën e Dialogut

para 6 muajve - Lajmi.net

Takimi i Ekipit Negociator të Kosovës për Dialogun po mbahet përsëri. Ky takim është duke u zhvilluar në objektin e Kuvendit të Kosovës, përcjell lajmi.net. Takimi ka për qëllim finalizimin e platformës...

Haradinaj thotë se nuk ka ndonjë informatë zyrtare pse gjenerali amerikan anuloi vizitën

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka asnjë informatë zyrtare lidhur me anulimin e vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. Ai këto komente i bëri gjatë një...

Nis takimi i ekipit negociator, diskutohet për finalizimin e platformës për dialogun

para 6 muajve - Gazeta Express

Ekipi negociator i Kosovës për dialog ka nisur takimin në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me Serbinë. Në takim janë parë të kenë hyrë Fatmir Limaj,...

Ekipi negociator diskuton finalizimin e platformës për dialogun

para 6 muajve - GazetaBlic

Ekipi negociator i Kosovës për dialog ka nisur takimin në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me Serbinë. Në takim janë parë të kenë hyrë Fatmir Limaj,...

Kosova rrezikon të humbë 12 milionë euro dhuratë nga SHBA-ja për FSK-në, shkaku i taksës

para 6 muajve - Infokusi

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë, përcjell inFokus. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë...

Nis takimi i ekipit negociator, diskutohet për finalizimin e platformës për dialogun

para 6 muajve - RTV 21

U takua ekipi negociator Ekipi negociator i Kosovës për dialog ka nisur takimin në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me Serbinë. Në takim janë parë...

Ekipi negociator diskuton finalizimin e platformës për dialogun

para 6 muajve - GazetaBlic

Ekipi negociator i Kosovës për dialog ka nisur takimin në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me Serbinë. Në takim janë parë të kenë hyrë Fatmir Limaj,...

Ekipi Negociator takohet për Platformën e Dialogut

para 6 muajve - Klan Kosova

Në orën 16:00 do të takohet Ekipi Negociator i Kosovës për të diskutuar lidhur me platformën e Dialogut me Serbinë. Këtë për Klan Kosovën e ka konfirmuar njëri nga bashkërkyesuesit e Delegacionit Shtetëror...

Haradinaj: Taksa qëndron, sot diskutuam për Platformën e Dialogut

para 6 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 11 shkurt - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut “Ajo që sot...

Takohet Ekipi negociator, synohet harmonizimi e finalizimi i platformës për dialogun

para 6 muajve - Koha.net

Ekipi negociator i Kosovës për dialog ka nisur takimin në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me Serbinë. Në takim janë parë të kenë hyrë Fatmir Limaj,...

Haradinaj nuk e di pse gjenerali amerikan anuloi vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Shprehja.com

Ai tha se takimi ishte i thirrur për platformën e delegacionit shtetëror. Sipas tij, nëse i ipet përkrahje platformës atëherë janë unik të gjithë, duke bërë të ditur se do të jetë shumë shpejt në Kuvendin...

Haradinaj: Platforma e dialogut do jetë e gatshme deri në fund të javës, taksa mbetet

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendi, Ramush Haradinaj, ka komentuar takimin e sotëm ndërmjet krerëve të institucioneve me ç’rast tha se ky takim ishte thirrur për platformën e delegacionit shtetëror Sipas tij, platforma...

Haradinaj:Nuk di për gjeneralin amerikan, taksa qëndron

para 6 muajve - Albeu

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj , ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut. “Ajo që sot u arrit si dakordim...

Ekipi Negociator takohet për Platformën e Dialogut

para 6 muajve - GazetaBlic

Në orën 16:00 do të takohet Ekipi Negociator i Kosovës për të diskutuar lidhur me Platformën e Dialogut me Serbinë. Këtë për Klan Kosovën e ka konfirmuar njëri nga bashkëkryesuesit e Delegacionit Shtetëror...

Kryeministri Haradinaj nuk e di pse gjenerali amerikan anuloi vizitën

para 6 muajve - OraInfo

Gjeneralit amerikan Timothy Orr ka anuluar vizitën në Kosovë. Shkak për këtë thuhet se është bërë taksa 100% ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth...

Limaj flet pas takimit me Ekipin Negociator: Brenda tri dite kemi platformën për dialog

para 6 muajve - Periskopi

Ekipi Negociator sot pasdite ka mbajtur një takim në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me Serbinë. Bashkëkryesuesi i ekipit, Fatmir Limaj, tha pas...

Anulohet vizita e gjeneralit amerikan në Kosovë, ja shkaku

para 6 muajve - Gazeta Tema

Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës

para 6 muajve - Telegrafi

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë...

Haradinaj: Taksa qëndron, sot diskutuam për platformën e dialogut

para 6 muajve - RTV 21

“Platforma kurdo që është e gatshme t’i paraqitet parlamentit” Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit...

Kosovë, kreu shtetëror diskuton për platformën e dialogut

para 6 muajve - Shenja

Kreu më i lartë shtetëror i Kosovës ka biseduar sot për Platformën e dialogut me Serbinë, transmeton AA. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka mbajtur takim të përbashkët me presidentin Hashim...

A do të hiqet taska pas takimit te sotit, ja çka thotë kryeministri Haradinaj

para 6 muajve - OraInfo

Çështja e taksës kundër Serbisë mbetet tema më e diskutuar aktualisht. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit...

Haradinaj nuk e di pse gjenerali amerikan anuloi vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i vendi, Ramush Haradinaj, ka folur rreth takimit të sotëm ndërmjet krerëve të institucioneve. Ai tha se takimi ishte i thirrur për platformën e delegacionit shtetëror. Sipas tij, nëse i ipet...

ShBA-të ndryshojnë fjalët: Hiqni taksën nëse doni 12 milion për FSK-në

para 6 muajve - Gazeta e re

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë të bëjnë direkt me...

Taksa ndaj Serbisë anulon vizitën e gjeneralit amerikan në Kosovë

para 6 muajve - Ina

Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen...

Finalizimi i platformës brenda tri ditëve të ardhshme

para 6 muajve - Infokusi

Ekipi negociator të hënën pasdite ka mbajtur një takim në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me Serbinë. Bashkëkryesuesi i ekipit, Fatmir Limaj,...

Haradinaj “s’e di pse gjenerali amerikan anuloi vizitën”, thotë taksa mbetet

para 6 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit. Tha se temë e diskutimit ka qenë vetëm platforma e dialogut. Për anulimin e vizitës së gjeneralit...

Haradinaj: Taksa qëndron, sot diskutuam për platformën e dialogut

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut “Ajo që sot u arrit si dakordim ishte...

FSK-ja rrezikon të humbasë 12 milionë euro nga ushtria amerikane, shkaku i taksës

para 6 muajve - Albinfo

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë të bëjnë direkt me...

Taksa rrezikon t’i bllokojë ‘Humvee’-të për ushtrinë

para 6 muajve - Bota Press

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë të bëjnë direkt me...

Haradinaj: Taksa qëndron, sot diskutuam për platformën e dialogut

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut. “Ajo që sot u arrit si dakordim...

Taksa ndaj Sërbisë/ SHBA hakmerret, anulon vizitën e gjeneralit në Kosovë

para 6 muajve - TV21

Konandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi se qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit amerikan të Gardës Nacionale...

Hapat e reja dhe të qarta të SHBA-ve rreth mosheqjes së taksave

para 6 muajve - KosovaLive360

Pasi Ambasada Amerikane në Prishtinë ia refuzoi vizën kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj për të marrë pjesë në Lutjen e Mëngjesit, që tradiconalisht e organizon presidenti i Shteteve të Bashkuara...

Kosova mund të humb donacionin 12 milionësh nga amerikanët për FSK-në, shkaku i taksës

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Periskopi ditë më parë ka raportuar se ShBA pas disa...

Limaj flet pas takimit të Delegacionit Shtetëror, platforma shpejt në Kuvend

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ekipi negociator sot pasdite ka mbajtur një takim në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me Serbinë. Bashkëkryesuesi i ekipit, Fatmir Limaj, tha pas...

Taksa rrezikon t’i bllokojë ‘Humvee’-të për ushtrinë

para 6 muajve - Arbresh

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë të bëjnë direkt me...

Përfundon takimi i liderëve për Dialogun, ja për çka dakordohen

para 6 muajve - Zhurnal

Kryekuvendari, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të përbashkët presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, bashkëkryesuesin e Delegacionit Shtetëror për Dialog, Fatmir Limajn, si dhe anëtarët...

Taksa rrezikon t’i bllokojë ‘Humvee’-të për ushtrinë

para 6 muajve - Sovrani

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë të bëjnë direkt me...

Nesër planifikohet finalizimi i Platformës së Dialogut

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Ka përfunduar takimi i Ekipit Negociator ku u diskutua rreth finalizimit të platformës për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Bashkëkryesuesi Ekipit Negociator, Fatmir Limaj ka thënë se delegacioni ka pasur...

Taksa rrezikon ti bllokojë ‘Humvee’-të për ushtrinë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë të bëjnë direkt me...

GJENERALI AMERIKAN ANULON VIZITËN, RREZIKOHET NDIHMA PREJ 12 MILIONË DOLLARËVE

para 6 muajve - KDPolitik

Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen...

Kosova ka gjasë të humb donacionin 12 milionësh nga amerikanët për FSK-në, shkaku i taksës

para 6 muajve - Periskopi

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Periskopi ditë më parë ka raportuar se ShBA pas disa...

Kosovë, kreu i shtetit diskuton për dialogun me Serbinë

para 6 muajve - Alsat-M

Në Kosovë kreu i shtetit u mblodh në një takim për të diskutuar për dialogun me Serbinë. Kreu i Kuvendit Kadri Veseli, priti në takim të përbashkët presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj,...

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - BalkanWeb

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit amerikan...

Platforma për dialogun pritet të dorëzohet në Kuvend

para 6 muajve - TelegrafiMk

Ka përfunduar takimi mes presidentit të vendit Hashim Thaçi, kryeministrit Ramush Haradinaj dhe kryekuvendarit Kadri Veseli , të cilët kanë folur për dialogun me Serbinë. raportoi Periskopi. Në takim morën...

Limaj: Platforma për dialogun me Serbinë dërgohet në uvend këtë javë

para 6 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 shkurt 2019 – Kryesuesi i Ekipit Negociator të Kosovës, Fatmir Limaj, tha se platforma për dialogun përfundimtar me Serbinë do t’i dërgohet Kuvendit gjatë kësaj jave. “Sot kemi vazhduar punën...

Platforma e Dialogut bën bashkë liderët dhe negociatorët

para 6 muajve - Kallxo

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka mbledhur sot në një takim presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe anëtarët e Delegacionit Shtetëror, Enver Hoxhaj, Fatmir Limaj dhe Visar...

Krerët e shtetit të Kosovës diskutojnë për platformën e dialogut me Serbinë

para 6 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 shkurt 2019 – Çështja e bisedimeve me Serbinë dhe platforma për këtë fazë të dialogut, e cila do të prezantohet së shpejti në Kuvend ishin temat qendrore të një takimi të krerëve më të lartë...

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

para 6 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 shkurt 2019 – Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet...

Dalin faktet, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës

para 6 muajve - OraInfo

Taksa 100% ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës ka filluar t’i prish raportohet Kosovë – Amerikë. Vizita e gjeneralit amerikan ishte paraparë të realizohet nga data 16 deri më 18 shkurt, për të shënuar...

Ekipi negociator diskuton finalizimin e platformës për dialogun

para 6 muajve - Infokusi

Ekipi negociator i Kosovës për dialog ka nisur takimin në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me Serbinë, përcjell inFokus. Në takim janë parë të...

Përfundon takimi i liderëve për Dialogun, ja për çka dakordohen

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryekuvendari, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të përbashkët presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, bashkëkryesuesin e Delegacionit Shtetëror për Dialog, Fatmir Limajn, si dhe anëtarët...

Përfundon takimi i liderëve për Dialogun, ja për çfarë ranë dakord

para 6 muajve - Shekulli

Kryekuvendari, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të përbashkët presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, bashkëkryesuesin e Delegacionit Shtetëror për Dialog, Fatmir Limajn, si dhe anëtarët...

Veseli takoi krerët shtetërorë, diskutuan për Platformën e Dialogut

para 6 muajve - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të përbashkët presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, bashkëkryesuesin e Delegacionit Shtetëror për...

Përfundon takimi i liderëve për Dialogun, ja për çka dakordohen

para 6 muajve - Aktuale

Kryekuvendari, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të përbashkët presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, bashkëkryesuesin e Delegacionit Shtetëror për Dialog, Fatmir Limajn, si dhe anëtarët...

Kryeparlamentari Veseli tregon çka u bisedua në takimin me liderët shtetëror

para 6 muajve - OraInfo

Pak çaste me parë ka përfunduar takimi mes krerëve të shtetit i cili është mbajtur në zyrën e kryeparlamentuarit Kadri Veselit. Në këtë takim Presidenti Thaci bashkë me koalicionin qeverisës dhe përfaqësuesin...

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

para 6 muajve - Arbresh

Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia dhe...

Përfundon takimi i Ekipit Negociator: Platforma i dërgohet Kuvendit në fundjavë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ka përfunduar takimi i Ekipi Negociator të Kosovës për dialog me Serbinë, i ka për qëllim harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun. Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, si bashkëkryesues i...

Haradinaj del nga takimi i mbajtur me Thaçin dhe Veselin

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, sapo ka dalë nga takimi i zhvilluar midis ekipit negociator, Presidentit Hashim Thaçi dhe Kryeparlamentarit Kadri Veseli. Ky takim është organizuar nga kryekuvendari...

Taksa, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Alsat-M

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit amerikan...

Limaj: Platforma për dialogun deri në fund të javës në Kuvend

para 6 muajve - KosovaPress

Ai tha se po punohet në vazhdimësi derisa të plotësohet dokumenti për platformën e dialogut, i cili është mjaft i rëndësishëm dhe i ndjeshëm. Limaj u shpreh i sigurt se brenda kësaj jave do të finalizohet...

Veseli takon krerët shtetërorë, diskutojnë platformën e dialogut

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Çështja e bisedimeve me Serbinë dhe platforma për këtë fazë të dialogut, e cila do të prezantohet së shpejti në Kuvend, u tha se ishin temat qendrore të një takimi të krerëve më të lartë të shtetit të...

Dokument: Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës ndaj Serbisë

para 6 muajve - Lajmi.net

Vizita e gjeneralit amerikan ishte paraparë të realizohet nga data 16 deri më 18 shkurt, për të shënuar 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka...

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

para 6 muajve - Gazeta Observer

Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia dhe...

Anulohet vizita e gjeneralit amerikan në Kosovë për shkak të tarifave

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen...

Takimi i krerëve të shtetit, kërkohet unitet për dialog

para 6 muajve - RTV 21

Takimi i krerëve të shtetit me bashkëkryesuesit e ekipit shtetëror të dialogut Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të përbashkët Presidentin Hashim Thaçi,...

Dokumenti përmes të cilit Qeverisë iu bë i ditur anulimi i vizitës së gjeneralit amerikan në Kosovë për shkak të taksës

para 6 muajve - GazetaBlic

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë...

Vizita e gjeneralit amerikan në Kosovë anulohet për shkak të tarifave

para 6 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 shkurt 2019 – Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe...

Dokument: Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës ndaj Serbisë

para 6 muajve - Gazeta Express

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë...

Platforma në fundjavë i dërgohet Kuvendit

para 6 muajve - Arbresh

Ka përfunduar takimi i Ekipi Negociator të Kosovës për dialog me Serbinë, i ka për qëllim harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun. Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, si bashkëkryesues i...

Thaçi, koalicioni qeverisës dhe PSD’ja kërkojnë mbështetje të Platformës për dialogun

para 6 muajve - Gazeta Express

Në zyrën e Kadri Veselit, sot Presidenti Thaci bashkë me koalicionin qeverisës dhe përfaqësuesin e PSD’së kanë biseduar për platformën e dialogut, që pritet të miratohet në Kuvend. Kryetari i Kuvendit,...

Ja për çfarë u diskutua në takimin e liderëve

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të përbashkët Presidentin Hashim Thaçi, Kryeministrin Ramush Haradinaj, Bashkëkryesuesin e Delegacionit Shtetëror për...

Enver Hoxhaj del nga takimi i Ekipit Negociator

para 6 muajve - Gazeta Observer

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka dal nga takimi i Ekipit Negociator i cili po mbahet për të finalizuar platformën për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Hoxhaj nuk është deklaruar për media....

Përfundon takimi i Ekipit Negociator: Po punohet për platformën, deri në fundjavë i dërgohet Kuvendit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ka përfunduar takimi i Ekipi Negociator të Kosovës për dialog me Serbinë, i ka për qëllim harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun, raporton Ekonomia Online. Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj,...

Finalizimi i platformës brenda tri ditëve të ardhshme

para 6 muajve - KosovaPress

Bashkëkryesuesi i ekipit, Fatmir Limaj, tha pas takimit se janë duke punuar për finalizimin e platformës dhe beson se në tri ditët e ardhshme do ta përmbyllin dhe deri në fund të javës t’i prezantohet...

Enver Hoxhaj i pari i cili del nga takimi i Ekipit Negociator

para 6 muajve - Sovrani

Enver Hoxhaj ka dalur nga takimi i Ekipit Negociator, i cili po mbahet për të finalizuar platformën për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Ky takim kishte filluar në orën 16:00 dhe janë parë duke hyrë Fatmir...

Krerët e shtetit diskutuan për Platformën e Dialogut

para 6 muajve - Lajmi.net

Para pak çastesh ka përfunduar takimi me krerët shtetëror i thirrur nga kryeparlamentari, Kadri Veseli. Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të përbashkët...

Krerët e shtetit të Kosovës diskutojnë për dialogun

para 6 muajve - Alsat-M

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Vesel ka ftuar në takim krerët e shtetit dhe bashkëkryesuesit e ekipit shtetëror të dialogut me Serbinë. Takimi po mbahet në kabinetin e Kryetarit të Kuvendit, Kadri...

Hoxhaj del nga takimi i Ekipit Negociator

para 6 muajve - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, është parë të dalë nga ndërtesa e Kuvendit, aty ku ekipi negociator i Kosovës për dialog ka nisur takimin për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me...

Përfundon takimi i liderëve, pritet që platforma për dialogun nesër të shkojë në Kuvend

para 6 muajve - GazetaBlic

Para pak minutash ka përfunduar takimi mes presidentit të vendit Hashim Thaçi, kryeministrit Ramush Haradinaj, kryekuvendarit Kadri Veseli si dhe kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, raporton...

Haradinaj del nga takimi i krerëve të shtetit me ekipin negociator

para 6 muajve - Lajmi.net

Edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalë nga takimi me krerët e shtetit. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sapo ka dalë nga takimi i krerëve të shtetit me ekipin Negociator për bisedime...

Përfundon takimi, askush nuk deklarohet për medie

para 6 muajve - Lajmi.net

Para pak çastesh ka përfunduar takimi i krerëve të shtetit. Pas më shumë se një orë diskutimi, ka përfunduar para pak çastesh takimi i thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli, raporton lajmi.net. Në...

Hoxhaj del nga takimi i Ekipit Negociator

para 6 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka dal nga takimi i Ekipit Negociator i cili po mbahet për të finalizuar platformën për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Hoxhaj nuk është deklaruar për media....

Efekti i taksës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë (DOKUMENT)

para 6 muajve - Kallxo

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit amerikan...

Haradinaj i bindur: Taksa qëndron

para 6 muajve - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut. “Ajo që sot u arrit si dakordim...

Sapo përfundoi takimi urgjent i krerëve të shtetit

para 6 muajve - OraInfo

Ka përfunduar para pak çastesh takimi i krerëve të shtetit. Para pak minutash ka përfunduar takimi mes presidentit të vendit Hashim Thaçi, kryeministrit Ramush Haradinaj, kryekuvendarit Kadri Veseli si...

Haradinaj nuk e di pse gjenerali amerikan anuloi vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i vendi, Ramush Haradinaj, ka folur rreth takimit të sotëm ndërmjet krerëve të institucioneve. Ai tha se takimi ishte i thirrur për platformën e delegacionit shtetëror. Sipas tij, nëse i ipet...

Përfundon takimi i krerëve të shtetit

para 6 muajve - Gazeta Express

Para pak minutash ka përfunduar takimi mes presidentit të vendit Hashim Thaçi, kryeministrit Ramush Haradinaj, kryekuvendarit Kadri Veseli si dhe kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj Ky takim...

Edhe Haradinaj del nga takimi i liderëve

para 6 muajve - GazetaBlic

13: 08- Para pak çastesh nga takimi i liderëve ka dalë edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, shkruan Gazeta Blic. Brenda objektit të Kuvendit tashmë gjendet presidenti, Hashim Thaçi dhe kryetari...

SHBA konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

para 6 muajve - GazetaBlic

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Richard Mei, zëdhënës i ambasadës së ShBA-së në Prishtinë,...

Haradinaj: Se di pse gjenerali amerikan anuloi vizitën, taksa do të mbetet

para 6 muajve - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit . Ai tha se gjatë këtij takimi temë e diskutimit ka qenë vetëm platforma e dialogut. Për anulimin...

Haradinaj thotë se nuk ka ndonjë informatë zyrtare pse gjenerali amerikan anuloi vizitën

para 6 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka asnjë informatë zyrtare lidhur me anulimin e vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. Ai këto komente i bëri gjatë një...

Konfirmohet anulimi i vizitës së gjeneralit amerikan në Kosovë

para 6 muajve - OraInfo

Ambasada e SHBA-ve në Kosovë, ka konfirmuar anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan Timothy Orr. Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare...

Nis takimi Thaçi-Veseli-Haradinaj-Limaj

para 6 muajve - Klan Kosova

Para pak minutash ka nisur takimi mes presidentit të vendit Hashim Thaçi, kryeministrit Ramush Haradinaj, kryekuvendarit Kadri Veseli si dhe kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Ky takim...

Ambasada e SHBA’së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Gazeta Express

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Richard Mei, zëdhënës i ambasadës së ShBA-së në Prishtinë,...

Limaj e Hoxhaj dalin nga takimi

para 6 muajve - Lajmi.net

Dy zëvendëskryeministrat, Enver Hoxhaj dhe Fatmir Limaj, kanë dalë nga takimi i thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli. Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe Fatmir Limaj, para pak çastesh kanë dalë...

Nis takimi i Ekipit Negociator, diskutohet për finalizimin e Platformës për dialogun

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ekipi negociator i Kosovës për dialog ka nisur takimin në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me Serbinë. Në takim janë parë të kenë hyrë Fatmir Limaj,...

Veseli mbledh krerët e shtetit, diskutohet për dialogun

para 6 muajve - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka ftuar në takim krerët e shtetit dhe ekipin shtetëror për dialog. Telegrafi merr vesh se takimi ka nisur në orën 12:00, dhe temë diskutimi nuk është taksa....

Përfundon takimi i liderëve, Limaj del nga takimi

para 6 muajve - GazetaBlic

Para pak minutash ka përfunduar takimi i liderëve të vendit i thirrur nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, shkruan Gazeta Blic. I pari që ka dalë nga ky takim ishte kryetari i NISMA-së dhe...

Haradinaj: Taksa nuk hiqet

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me krerët institucionalë dhe disa anëtarë të ekipit negociatorë, duke thënë se temë diskutimit ka qenë platforma e dialogut,...

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - BalkanWeb

Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës. Lajmi është njoftuar...

Dalin faktet, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës

para 6 muajve - Tetova Sot

Taksa 100% ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës ka filluar t’i prish raportohet Kosovë – Amerikë. Vizita e gjeneralit amerikan ishte paraparë të realizohet nga data 16 deri më 18 shkurt, për të shënuar...

Ka filluar takimi i krerëve shtetëror, ja çka po diskutohet

para 6 muajve - OraInfo

Taksa dhe dialogu me Serbinë kanë bërë që të mblidhen sot sërish krerët e shtetit. Para pak minutash ka nisur takimi mes presidentit të vendit Hashim Thaçi, kryeministrit Ramush Haradinaj, kryekuvendarit...

Ekipi Negociator takohet për Platformën e Dialogut

para 6 muajve - Gazeta Liria

Në orën 16:00 do të takohet Ekipi Negociator i Kosovës për të diskutuar lidhur me Platformën e Dialogut me Serbinë. Këtë për Klan Kosovën e ka konfirmuar njëri nga bashkërkyesuesit e Delegacionit Shtetëror...

Ambasada e SHBA-së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Koha.net

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Arzen Randobrava, zëdhënës i ambasadës së SHBA-së në Prishtinë,...

Platforma për dialogun pritet të dorëzohet në Kuvend

para 6 muajve - Tetova Sot

Në takim morën pjesë edhe kreu i Nismas, Fatmir Limaj dhe nënkryetari i PSD’së, Visar Ymeri. Sipas një njoftimi të Kuvendit, në këtë takim është diskutuar për procesin e fazës finale të dialogut, me theks...

Haradinaj: Platforma e dialogut do jetë e gatshme deri në fund të javës, taksa mbetet

para 6 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i vendi, Ramush Haradinaj, ka komentuar takimin e sotëm ndërmjet krerëve të institucioneve me ç’rast tha se ky takim ishte thirrur për platformën e delegacionit shtetëror Sipas tij, platforma...

Dialogu me Serbinë, krerët e Kosovës takohen për platformën

para 6 muajve - Java News

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të përbashkët presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, bashkëkryesuesin e delegacionit shtetëror për...

Ekipi Negociator takohet për Platformën e Dialogut

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ekipi negociator i Kosovës për dialog ka nisur takimin në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me Serbinë, raporton Ekonomia Online. Në takim janë...

Nis takimi i krerëve të shtetit

para 6 muajve - Gazeta Express

Para pak minutash ka nisur takimi mes presidentit të vendit Hashim Thaçi, kryeministrit Ramush Haradinaj, kryekuvendarit Kadri Veseli si dhe kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj Ky takim është...

Nis takimi i ekipit negociator, diskutohet për finalizimin e platformës për dialogun

para 6 muajve - Arbresh

Ekipi negociator i Kosovës për dialog ka nisur takimin në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me Serbinë. Në takim janë parë të kenë hyrë Fatmir Limaj,...

Veseli mbledh krerët e shtetit për dialogun

para 6 muajve - RTV 21

Krerët e vendit po diskutojnë rreth çështjes së dialogut Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Vesel ka ftuar në takim krerët e shtetit dhe bashkëkryesuesit e ekipit shtetëror të dialogut. Takimi po mbahet...

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Koha Jone

Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës. Lajmi është njoftuar...

Veseli mbledh krerët e shtetit, diskutohet për dialogun

para 6 muajve - Indeks.mk

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka ftuar në takim krerët e shtetit dhe ekipin shtetëror për dialog. Telegrafi merr vesh se takimi ka nisur në orën 12:00, dhe temë diskutimi nuk është taksa....

Përfundon takimi i liderëve për Dialogun, ja për çka dakordohen

para 6 muajve - Gazeta Liria

Kryekuvendari Kadri Veseli ka pritur sot në takim të përbashkët presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, bashkëkryesuesin e Delegacionit Shtetëror për Dialog, Fatmir Limajn, si dhe anëtarët...

Fillon takimi mes liderëve shtetërorë, këto pritet të jenë temat e diskutimit

para 6 muajve - GazetaBlic

Para pak minutash ka nisur takimi mes presidentit të vendit Hashim Thaçi, kryeministrit Ramush Haradinaj, kryekuvendarit Kadri Veseli si dhe kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Ky takim...

Presidenti Thaçi takon Haradinajn, Veselin e Limajn

para 6 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, do të mbledh në një takim në zyrat e tij në Presidencë, kryeministrin Ramush Haradinaj, kryekuvendarin Kadri Veseli si dhe kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir...

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Koha Jone

Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës. Lajmi është njoftuar...

Haradinaj: Platforma e dialogut ditëve në vijim do t’i dorëzohet parlamentit

para 6 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me krerët e shtetit, duke thënë se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut që ditëve në vijim do t’i dorëzohet...

Mblidhet Ekipi Negociator për dialogun Kosovë-Serbi

para 6 muajve - Periskopi

Ekipi negociator i Kosovës për dialog ka nisur takimin në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me Serbinë. Në takim janë parë të kenë hyrë Fatmir Limaj,...

Ekipi negociator diskuton finalizimin e platformës për dialogun

para 6 muajve - Gazeta e re

Ekipi negociator i Kosovës për dialog ka nisur takimin në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me Serbinë. Në takim janë parë të kenë hyrë Fatmir Limaj,...

E FUNDIT/ Mblidhen liderët e shtetit, a do të hiqet taksa?

para 6 muajve - Albeu

Kryeparlamentari Kadri Veseli i ka ftuar në një takim në zyrën e tij presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj dhe zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj. Takimi pritet të mbahet sot në orën...

Nuk hoqi taksën, Kosova merr goditjen e parë nga SHBA

para 6 muajve - Albeu

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës , Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës , Hashim Thaçi, përmes një letre se gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Iowas, Timothy Orr, ka anuluar...

Veseli fton krerët e shtetit për Dialogun

para 6 muajve - Koha.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar krerët e shtetit Hashim Thaçin, Ramush Haradinajn, si dhe bashkëkryesuesit e Dialogut Fatmir Limajn e Shpend Ahmetin, në një takim në Kuvend. Një...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës

para 6 muajve - RTV 21

S’ka reagim nga Qeveria Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë...

SHBA hakmerret për taksën ndaj serbëve, anulon vizitën e gjeneralit në Kosovë

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi se qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit amerikan të Gardës Nacionale...

Ekipi negociator diskuton finalizimin e platformës për dialogun

para 6 muajve - KosovaPress

Në takim janë parë të kenë hyrë Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj dhe Avni Arifi. Ndryshe, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot më herët ka folur rreth platformës së dialogut, për të cilën tha se ajo...

Mblidhen përsëri krerët e shtetit

para 6 muajve - Lajmi.net

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka ftuar në një takim të gjithë krerët e shtetit. Me ftesë të kreut të Kuvendit, Kadri Veseli, në ora 12:00 do të fillojë takimi me krerët e shtetit, presidenti...

Taksa mobilizon krerët e shtetit, Veseli thërret takim urgjent

para 6 muajve - OraInfo

Kreu i Kuvendit të Kosovës thërret në takim urgjent krerët e shtetit, diskutohet për taksën. Veseli i ka ftuar në një takim në zyrën e tij presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj dhe...

Veseli thërret në takim urgjent krerët e shtetit, diskutohet për taksën

para 6 muajve - Gazeta Express

Krye parlamentari Kadri Veseli i ka ftuar në një takim në zyrën e tij presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj dhe zëvendës kryeministrin Fatmir Limaj. Express merr vesh se takimi pritet...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës

para 6 muajve - GazetaBlic

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Iowas,Timothy Orr ka anuluar vizitën...

Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, shkak tarifa

para 6 muajve - Gazeta Express

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Iowas,Timothy Orr ka anuluar vizitën...

Komandanti i lartë amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të tarifës ndaj Serbisë

para 6 muajve - Vizion Plus

Gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Ioëas,Timothy Orr ka anuluar vizitën e tij në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe...

Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, shkak tarifa

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Iowas,Timothy Orr ka anuluar vizitën...

Haradinaj: Taksa qëndron, sot diskutuam për Platformën e Dialogut

para 6 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut “Ajo që sot u arrit si dakordim...

Thaçi takon Haradinajn, Veselin e Limajn

para 6 muajve - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, do të mbledh në një takim në zyrat e tij në Presidencë, kryeministrin Ramush Haradinaj, kryekuvendarin Kadri Veseli si dhe kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir...

Liderët e pushtetit dhe të opozitës bashkë në mbështetje të Platformës së Dialogut

para 6 muajve - Shenja

Kryekuvendari, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të përbashkët presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, bashkëkryesuesin e Delegacionit Shtetëror për Dialog, Fatmir Limajn, si dhe anëtarët...

Përfundon takimi i liderëve për Dialogun, ja për çka dakordohen

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryekuvendari, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të përbashkët presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, bashkëkryesuesin e Delegacionit Shtetëror për Dialog, Fatmir Limajn, si dhe anëtarët...

Haradinaj: Platforma e dialogut ditëve në vijim do t’i dorëzohet parlamentit

para 6 muajve - Insajderi

Kreu i qeverisë ka theksuar se nëse i japin përkrahje platformës, atëherë do të jenë unik të gjithë, ndërsa i ka ftuar partitë opozitare që të kontribuojnë dhe të jenë pjesë e kësaj platforme, pasi vetëm...

Haradinaj: Platforma e dialogut ditëve në vijim do t’i dorëzohet parlamentit

para 6 muajve - KosovaPress

Kreu i qeverisë ka theksuar se nëse i japin përkrahje platformës, atëherë do të jenë unik të gjithë, ndërsa i ka ftuar partitë opozitare që të kontribuojnë dhe të jenë pjesë e kësaj platforme, pasi vetëm...

Haradinaj nuk e di pse gjenerali amerikan anuloi vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri i vendi, Ramush Haradinaj, ka folur rreth takimit të sotëm ndërmjet krerëve të institucioneve. Ai tha se takimi ishte i thirrur për platformën e delegacionit shtetëror. Sipas tij, nëse i ipet...

Haradinaj shpërfill ShBA-të: Iu kërkon ‘diçka zyrtare’ për anulimin e vizitës së gjeneralit

para 6 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut “Ajo që sot u arrit si dakordim ishte...

Kosovë: Krerët e shtetit dakordohen për unitet në dialog

para 6 muajve - Albinfo

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të përbashkët presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, bashkëkryesuesin e Delegacionit Shtetëror për Dialog, Fatmir...

Anulimi i vizitës së gjeneralit amerikan në Kosovë – Haradinaj jep këtë përgjigje

para 6 muajve - Insajderi

Ai tha se takimi ishte i thirrur për platformën e delegacionit shtetëror. Sipas tij, nëse i ipet përkrahje platformës atëherë janë unik të gjithë, duke bërë të ditur se do të jetë shumë shpejt në Kuvendin...

Haradinaj shpërfill ShBA-të: Iu kërkon ‘diçka zyrtare’ për anulimin e vizitës së gjeneralit

para 6 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut “Ajo që sot u arrit si dakordim ishte...

Haradinaj: Taksa qëndron, sot diskutuam për platformën e dialogut

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut “Ajo që sot u arrit si dakordim ishte...

Haradinaj tregon se për çfarë u dakorduan sot në takim me Thaçin e Veselin

para 6 muajve - Insajderi

“Ajo që sot u arrit si dakordim ishte që platforma kurdo që është e gatshme t’i paraqitet parlamentit”, tha ai. Ndërsa, kreu i qeverisë ishte i qartë sa i për ketë taksës, ku ritheksoi se ajo do të qëndroi....

Haradinaj: Platforma për dialogun në fundjavë, s’jam informuar për anulimin e vizitës së gjermanit amerikan

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i vendi, Ramush Haradinaj, ka folur rreth takimit të sotëm ndërmjet krerëve të institucioneve. Ai tha se takimi ishte i thirrur për platformën e delegacionit shtetëror, raporton Ekonomia Online....

Vendosin kreret e shtetit, të martën platforma për dialogun në Kuvend

para 6 muajve - Infokusi

Para pak minutash ka përfunduar takimi mes presidentit të vendit Hashim Thaçi, kryeministrit Ramush Haradinaj, kryekuvendarit Kadri Veseli si dhe kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj Ky takim...

Haradinaj: Taksa qëndron, sot diskutuam për platformën e dialogut

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut “Ajo që sot u arrit si dakordim ishte...

Haradinaj: Taksa qëndron, sot diskutuam për platformën e dialogut

para 6 muajve - KosovaPress

“Ajo që sot u arrit si dakordim ishte që platforma kurdo që është e gatshme t’i paraqitet parlamentit”, tha ai. Ndërsa, kreu i qeverisë ishte i qartë sa i për ketë taksës, ku ritheksoi se ajo do të qëndroi....

Ambasada e SHBA-së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Infokusi

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Richard Mei, zëdhënës i ambasadës së SHBA-së në Prishtinë,...

Haradinaj: Taksa qëndron, sot diskutuam për platformën e dialogut

para 6 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut. “Ajo që sot u arrit si dakordim...

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Lexo

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë...

Ja kur pritet të prezantohet platforma për dialogun

para 6 muajve - OraInfo

Dialgo mes Kosovës dhe Serbisë është në fazën finale. Ekipi negociator pritet që të martën (nesër) ta prezantojë në Kuvendin e Kosovës platformën për dialogun me Serbinë. Përveç PSD-së, kjo platformë nuk...

Kosovë: Opozita kundërshton idetë për korrigjimin e kufijve me Serbinë

para 6 muajve - Ina

Prishtinë, 11 shkurt – Partitë opozitare në Kosovë kanë kundërshtuar idetë e presidentit të vendit, Hashim Thaci për korrigjimin e kufirit me Serbinë. Reagimet e opozitës erdhën pasi që presidenti kosovar...

Nesër pritet të prezantohet platforma për dialogun

para 6 muajve - Ina

Ekipi negociator pritet që të nesër ta prezantojë në Kuvendin e Kosovës platformën për dialogun me Serbinë.Përveç PSD-së, kjo platformë nuk pritet të ketë përkrahje nga partitë tjera opozitare. Analistët...

Nesër pritet të prezantohet platforma për dialogun

para 6 muajve - Gazeta Express

Ekipi negociator pritet që të martën (nesër) ta prezantojë në Kuvendin e Kosovës platformën për dialogun me Serbinë. Përveç PSD-së, kjo platformë nuk pritet të ketë përkrahje nga partitë tjera opozitare....

Platforma për dialogun pritet të prezantohet nesër

para 6 muajve - GazetaBlic

Ekipi negociator pritet që të martën (nesër) ta prezantojë në Kuvendin e Kosovës platformën për dialogun me Serbinë. Përveç PSD-së, kjo platformë nuk pritet të ketë përkrahje nga partitë tjera opozitare....

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Java News

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë...

Mblidhen përsëri krerët e shtetit

para 6 muajve - Lajm

Me ftesë të kreut të Kuvendit, Kadri Veseli, në ora 12:00 do të fillojë takimi me krerët e shtetit, presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj. Lajmi.net merr vesh se ky takim do të mbahet...

Mblidhen përsëri krerët e shtetit

para 6 muajve - Infokusi

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka ftuar në një takim të gjithë krerët e shtetit. Me ftesë të kreut të Kuvendit, Kadri Veseli, në ora 12:00 do të fillojë takimi me krerët e shtetit, presidenti...

Dokument/ Kjo është arsyeja e vërtetë e aulimit të vizitës së gjeneralit amerikan në Kosovë

para 6 muajve - Sovrani

Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë ka konfirmuar për “Zeri.info” se vizita e Komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, Gjeneral Major, Timothy Orr, është anuluar për shkak të moslargimit të taksës së vendosur...

Nesër pritet të prezantohet platforma për dialogun

para 6 muajve - Lajmi.net

Ekipi negociator pritet që të nesër ta prezantojë në Kuvendin e Kosovës platformën për dialogun me Serbinë. Përveç PSD-së, kjo platformë nuk pritet të ketë përkrahje nga partitë tjera opozitare. Analistët...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës (Dokument)

para 6 muajve - Epoka e Re

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit amerikan...

Veseli me krerët shtetëror, diskutojnë për Platformën e Dialogut

para 6 muajve - KosovaLive360

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të përbashkët presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, bashkëkryesuesin e Delegacionit Shtetëror për...

Dokument: Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës ndaj Serbisë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë...

Krerët shtetërorë diskutuan për platformën e dialogut

para 6 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të përbashkët presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, bashkëkryesuesin e delegacionit shtetëror për...

Përfundon takimi i liderëve shtetërorë, ja për çfarë u bisedua

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur të hënën në takim të përbashkët presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, bashkëkryesuesin e delegacionit shtetëror...

Veseli thotë se i mblodhi liderët për platformën e dialogut

para 6 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të përbashkët presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, kryesuesin e delegacionit Shtetëror për Dialog,...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, këshilltari i Thaçit: Shkak taksa me Serbinë

para 6 muajve - Lexo

Zyrtarë të ambasadës amerikane në Prishtinë kanë njoftuar komandantin e FSK-së, gjeneralin Rrahman Rama, se vizita e komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr, e planifikuar...

Pas përfundimit të takimit mes liderëve flet kryeparlamentari Veseli

para 6 muajve - Insajderi

Kryetari i Kuvendit t Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të përbashkët Presidentin Hashim Thaçi, Kryeministrin Ramush Haradinaj, Bashkëkryesuesin e Delegacionit Shtetëror për Dialog, Fatmir Limajn, si...

Krerët shtetërorë diskutuan për platformën e dialogut

para 6 muajve - KosovaPress

Sipas një njoftimi të Kuvendit, në këtë takim është diskutuar për procesin e fazës finale të dialogut, me theks të veçantë për platformën e dialogut, e cila pritet të miratohet së shpejti në Kuvendin e...

Ambasada e SHBA’së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Richard Mei, zëdhënës i ambasadës së ShBA-së në Prishtinë,...

Përfundon takimi i krerëve, nesër platforma për dialogun në Kuvend

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Para pak minutash ka përfunduar takimi mes presidentit të vendit Hashim Thaçi, kryeministrit Ramush Haradinaj, kryekuvendarit Kadri Veseli si dhe kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj Ky takim...

TAKSA/ Goditje amerikane për Haradinajn? Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Te Sheshi

Një sinjal i ashpër nga SHBA është dërguar për kryeministrin Haradinaj, në lidhje me “kokëfortësinë” e këtij të fundit për të mos e hequr, apo thjesht pezulluar taksën doganore për mallrat serbe, diç që...

Liderët dakordohen për unitet të skenës politike në procesin e dialogut

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të përbashkët Presidentin Hashim Thaçi, Kryeministrin Ramush Haradinaj, Bashkëkryesuesin e Delegacionit Shtetëror për...

Përfundon takimi urgjent, platforma për dialogun pritet të dorëzohet në Kuvend

para 6 muajve - Periskopi

Ka përfunduar takimi mes presidentit të vendit Hashim Thaçi, kryeministrit Ramush Haradinaj, kryekuvendarit Kadri Veseli si dhe kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, të cilët kanë folur për...

Veseli takon krerët shtetërorë, diskutojnë për Platformën e Dialogut

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të përbashkët Presidentin Hashim Thaçi, Kryeministrin Ramush Haradinaj, Bashkëkryesuesin e Delegacionit Shtetëror për...

Përfundon takimi, askush nuk deklarohet për medie

para 6 muajve - Gazeta Observer

Para pak çastesh ka përfunduar takimi i krerëve të shtetit. Pas më shumë se një orë diskutimi, ka përfunduar para pak çastesh takimi i thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli. Në këtë takim mori pjesë...

Përfundon takimi pa rezultate, Haradinaj nuk pranon pezullimin e taksës

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri, Ramush Haradinaj, nuk po arrinë të bindet nga krerët e shtetit për të pezulluar taksën pavarësisht presionit ndërkombëtar të ushtruar përmes liderëve të shtetit. “Nuk ka pezullim të takës”,...

Përfundon takimi i krerëve shtetërorë

para 6 muajve - Sovrani

Para pak minutash ka përfunduar takimi mes presidentit të vendit Hashim Thaçi, kryeministrit Ramush Haradinaj, kryekuvendarit Kadri Veseli si dhe kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Ky takim...

Kryeministri Haradinaj largohet nga takimi i liderëve

para 6 muajve - Insajderi

Kryeministri Ramush Haradinaj, është parë teksa ka dalë nga takimi i përbashkët i krerëve të shtetit. Një takim mes liderëve është thirrur nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, përfshirë presidentin...

Limaj del nga takimi me krerët e shtetit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, është parë teksa ka dalë nga takimi i përbashkët i krerëve të shtetit, raporton Ekonomia Online. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar krerët e shtetit, presidentin Hashim Thaçi,

Konfirmohet edhe nga Ambasada Amerikane: Vizita e gjeneralit amerikan u anulua shkaku i taksës

para 6 muajve - Periskopi

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Ioëas, gjeneralit Timothy Orr. P eriskopi ka raportuar të shtunën lidhur me anulimin e...

Ambasada e SHBA-së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Bota Press

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Arzen Randobrava, zëdhënës i ambasadës së SHBA-së në Prishtinë,...

Ambasada e ShBA-së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Richard Mei, zëdhënës i ambasadës së ShBA-së në Prishtinë,...

Presioni rreth taksës, fillon takimi i Veselit me liderët

para 6 muajve - Arbresh

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, ka pritur në takim liderët e vendit, përpjekje e rradhës për pezullim të taksës ndaj Serbisë. Në këtë takim janë të pranishëm Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, Kryeministri...

Nis takimi i krerëve të shtetit

para 6 muajve - Bota Press

Para pak minutash ka nisur takimi mes presidentit të vendit Hashim Thaçi, kryeministrit Ramush Haradinaj, kryekuvendarit Kadri Veseli si dhe kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj Ky takim është...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anuloi vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Lajm

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Ambasada e SHBA-së në Kosovë konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Insajderi

Arzen Randobrava, zëdhënës i ambasadës së SHBA-së në Prishtinë, ka thënë për portalin Koha.net se anulimi i vizitës ka të bëjë me taksat që ka vendosur Qeveria e Kosovës. “Mund të konfirmojmë se vizita...

Mblidhen përsëri krerët e shtetit

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka ftuar në një takim të gjithë krerët e shtetit. Me ftesë të kreut të Kuvendit, Kadri Veseli, në ora 12:00 do të fillojë takimi me krerët e shtetit, presidenti...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës

para 6 muajve - Arbresh

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë...

Nis takimi i krerëve të shtetit

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Para pak minutash ka nisur takimi mes presidentit të vendit Hashim Thaçi, kryeministrit Ramush Haradinaj, kryekuvendarit Kadri Veseli si dhe kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj Ky takim është...

Takohen liderët shtetërorë, temë diskutimi dialogu Kosovë-Serbi

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Vesel, ka ftuar në takim krerët e shtetit dhe bashkëkryesuesit e ekipit shtetëror të dialogut. Takimi është duke u mbajtur në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës. Ky takim...

Nesër pritet të prezantohet platforma për dialogun

para 6 muajve - Infokusi

Ekipi negociator pritet që të martën (nesër) ta prezantojë në Kuvendin e Kosovës platformën për dialogun me Serbinë. Përveç PSD-së, kjo platformë nuk pritet të ketë përkrahje nga partitë tjera opozitare....

Fillon takimi Thaçi – Haradinaj – Veseli

para 6 muajve - Sovrani

Para pak minutash ka nisur takimi mes presidentit të vendit Hashim Thaçi, kryeministrit Ramush Haradinaj, kryekuvendarit Kadri Veseli si dhe kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Ky takim...

Haradinaj dhe Limaj shkojnë në takim te Thaçi

para 6 muajve - Insajderi

Kryeministri, Ramush Haradinaj dhe zëvendëskryeministri, Fatmir Limaj janë parë duke hyrë në anën e pasme të Kuvendit për në presidencë, raporton Ekonomia Online. Të dy bashkë me kreun e Kuvendit, Kadri...

Konfirmohet raportimi i Periskopit: SHBA mund ta ndërpresë bashkëpunimin me FSK-në

para 6 muajve - Periskopi

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë...

Veseli thërret në takim urgjent krerët e shtetit

para 6 muajve - Sovrani

Kryeparlamentari Kadri Veseli i ka ftuar në një takim në zyrën e tij presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj dhe zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj. Express merr vesh se takimi pritet...

Gjenerali amerikan, Timothy Orr, anulon vizitën në Kosovë- shkak tarifa

para 6 muajve - Gazeta Observer

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Iowas, Timothy Orr, ka anuluar vizitën...

Gjenerali amerikan, Timothy Orr, anulon vizitën në Kosovë- shkak tarifa

para 6 muajve - Fakti Ditor

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Iowas, Timothy Orr, ka anuluar vizitën...

Veseli fton në takim urgjent Thaçin dhe Haradinajn për taksën dhe dialogun

para 6 muajve - Periskopi

Kreu i Kuvendit,  Kadri Veseli  ka ftuar në një takim të përbashkët presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj dhe zëvendë kryeministrin,  Fatmir Limajn për të diskuar rreth zhvillimeve të...

Veseli fton në takim urgjen Thaçin dhe Haradinajn për taksën dhe dialogun

para 6 muajve - Periskopi

Kreu i Kuvendit,  Kadri Veseli  ka ftuar në një takim të përbashkët presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj dhe zëvendë kryeministrin,  Fatmir Limajn për të diskuar rreth zhvillimeve të...

Presidenti Thaçi takon Haradinajn, Veselin e Limajn

para 6 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, do të mbledh në një takim në zyrat e tij në Presidencë, kryeministrin Ramush Haradinaj, kryekuvendarin Kadri Veseli si dhe kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir...

Takim urgjent, Thaçi pret Haradinajn, Limaj dhe Veselin

para 6 muajve - Insajderi

Klan Kosovës i është konfirmuar se takimi që mbahet në orën 12:00 është inicuar nga kryekuvendari Kadri Veseli. Klani mëson se në takim do të diskutohet për platformën e dialogut si dhe taksën prej 100...

Presidenti Thaçi takon Haradinajn, Veselin e Limajn

para 6 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, do të mbledh në një takim në zyrat e tij në Presidencë, kryeministrin Ramush Haradinaj, kryekuvendarin Kadri Veseli si dhe kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir...

Nesër pritet të prezantohet platforma për dialogun me Serbinë

para 6 muajve - Insajderi

Përveç PSD-së, kjo platformë nuk pritet të ketë përkrahje nga partitë tjera opozitare. Analistët vlerësojnë që platforma nuk do të jetë e plotë, pasi që në përpilimin e saj nuk ka pasur kontribut nga LDK-ja...

Nesër pritet të prezantohet platforma për dialogun

para 6 muajve - Sovrani

Ekipi negociator pritet që të nesër ta prezantojë në Kuvendin e Kosovës platformën për dialogun me Serbinë. Përveç PSD-së, kjo platformë nuk pritet të ketë përkrahje nga partitë tjera opozitare. Analistët...

Tre faktorët që sipas Naim Rashitit e diktojnë arritjen e marrëveshjes Kosovë – Serbi

para 6 muajve - GazetaBlic

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje....

Limaj: Javën e ardhshme përfundon puna në Platformën për dialog

para 6 muajve - Koha.mk

Fatmir Limaj bënë me dije se javën e ardhshme do të përfundojë puna në platformën për bisedime dhe më pas ajo do t’i dërgohet Kuvendit të Kosovës. Nëse nuk do të mund ta unifikojnë faktorin politik në...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anuloi vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Portalb

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Tre faktorët që sipas Naim Rashitit e diktojnë arritjen e marrëveshjes Kosovë – Serbi

para 6 muajve - Koha.net

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje....

Javën e ardhshme përfundon puna në platformën e dialogut

para 6 muajve - GazetaBlic

Javën e ardhshme përfundon puna në platformën e dialogut Përfaqësuesit e Ekipit Negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. Bashkëkryesuesi i Ekipit...

Taksa 100%, a i ka vendosur SHBA sanksione Haradinajt?

para 6 muajve - Koha.mk

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar sanksione ndaj qeverisë së Kosovës, nëse kjo e fundit nuk e heq taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe dhe boshnjake. Mirëpo, se çfarë sanksione saktësisht...

Javën e ardhshme përfundon puna në platformën e dialogut

para 6 muajve - Zhurnal

Përfaqësuesit e Ekipit Negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. Bashkëkryesuesi i Ekipit Negociator të Kosovës, Fatmir Limaj bënë me dije se javën...

A ka gjasa për një marrëveshje Kosovë-Serbi?

para 6 muajve - BalkanWeb

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje....

Javën e ardhshme përfundon puna në platformën e dialogut

para 6 muajve - Telegrafi

Javën e ardhshme përfundon puna në platformën e dialogut Përfaqësuesit e Ekipit Negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. Bashkëkryesuesi i Ekipit...

Javën e ardhshme përfundon puna në platformën e dialogut

para 6 muajve - Shprehja.com

Bashkëkryesuesi i Ekipit Negociator të Kosovës, Fatmir Limaj bënë me dije se javën e ardhshme do të përfundoj puna në platformën për bisedime dhe më pas ajo do t’i dërgohet Kuvendit të Kosovës. Nëse nuk...

Limaj tregon kur përfundon Platforma për dialog

para 6 muajve - OraInfo

Fatmir Limaj thotë se javën e ardhshme do të përfundojë puna në platformën për bisedime . Përfaqësuesit e Ekipit Negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi....

Limaj: Javën e ardhshme përfundon puna në Platformën për dialog

para 6 muajve - Koha.net

Përfaqësuesit e Ekipit Negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. Fatmir Limaj bënë me dije se javën e ardhshme do të përfundojë puna në platformën...

Javën e ardhshme përfundon puna në platformën e dialogut

para 6 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesit e Ekipit Negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. Bashkëkryesuesi i Ekipit Negociator të Kosovës, Fatmir Limaj bënë me dije se javën...

A ka gjasa për një marrëveshje Kosovë-Serbi?

para 6 muajve - Telegrafi

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje....

Taksa, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - BalkanWeb

Gjenerali major Timothy Orr, i cili ishte i ftuar të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ka anuluar vizitën e tij. Mësohet se arsyeja e anulimit të vizitës është mos heqja e taksës nga...

Marrëveshja Kosovë- Serbi, ja çka pritet të ndodh

para 6 muajve - OraInfo

“Dialogu dhe konsultat janë duke u zhvilluar dhe një farë forme draftimi”. Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për Dë, flet sesi do të dukej një marrëveshje...

Spektri politik i Kosovës në udhëkryq për dialogun

para 6 muajve - Koha.mk

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian. Autoritetet qeverisëse...

Komandanti i Iowas anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Koha.mk

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Këtë e ka ka konfirmuar për klankosova.tv këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj. “Kemi...

Spektri politik i Kosovës në udhëkryq për dialogun

para 6 muajve - Fakti Ditor

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian Autoritetet qeverisëse...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, shkak mosheqja e taksës ndaj Serbisë

para 6 muajve - Iliria News

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Arifaj ka thënë se njoftimin për anulimin...

SHBA e prerë ndaj Kosovës, Gjenerali amerikan anulon vizitën në Prishtinë për arsyen e fortë

para 6 muajve - Sot News

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Arifaj ka thënë se njoftimin për anulimin...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Aktuale

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Spektri politik i Kosovës në udhëkryq për dialogun

para 6 muajve - Klan Kosova

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian. Autoritetet qeverisëse...

Tre faktorët që e diktojnë arritjen e marrëveshjes Kosovë – Serbi

para 6 muajve - Periskopi

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje....

Javën e ardhshme përfundon puna në platformën e dialogut

para 6 muajve - Infokusi

Përfaqësuesit e Ekipit Negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. Bashkëkryesuesi i Ekipit Negociator të Kosovës, Fatmir Limaj bënë me dije se javën...

Limaj: Javën e ardhshme përfundon puna në Platformën për dialog

para 6 muajve - Sovrani

Përfaqësuesit e Ekipit Negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. Fatmir Limaj bënë me dije se javën e ardhshme do të përfundojë puna në platformën...

A ka gjasa për një marrëveshje Kosovë-Serbi?

para 6 muajve - KDPolitik

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje....

Komandanti i Iowas anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Klan Kosova

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Këtë e ka ka konfirmuar për klankosova.tv këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj. “Kemi...

Gjeneralit amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës

para 6 muajve - Telegrafi

Gjenerali major Timothy Orr, i cili ishte i ftuar të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ka anuluar vizitën e tij. Mësohet se, arsyeja e anulimit të vizitës është mos heqja e taksës nga...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Zhurnal

Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr, ta anulojë vizitën e tij për në Kosovë. Vizita e gjeneral majorit Timothy...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Alsat-M

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Spektri politik i Kosovës në udhëkryq për dialogun

para 6 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian. Autoritetet qeverisëse...

Timothy Orr – gjenerali amerikan që anuloi vizitën shkaku i taksës, ja çfarë rëndësie i kushtoi Kosovës në fjalimin e fundit

para 6 muajve - Periskopi

Administrata Amerikane e ka anuluar vizitën e gjeneralit Orr nga Garda Kombëtare e shtetit të Ioëas, që është partnere e FSK-së dhe mbështet trajnimet e FSK-së. Këtë lajm, për herë të parë e bëri të ditur...

Po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi

para 6 muajve - OraInfo

Ende nuk është arritur një marrëveshje finale mes Kosovës dhe Serbisë. Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet...

Taksa, SHBA-të do të rrisin masat dhe ndëshkimet ndaj Kosovës

para 6 muajve - Arbresh

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) do të rrisin masat dhe ndëshkimet ndaj Kosovës, kjo pasi nuk po respektohen kërkesat dhe kushtet e kërkuara nga SHBA’të për pezullimin e përkohshëm të taksës 100%,...

Spektri politik i Kosovës në udhëkryq për dialogun

para 6 muajve - Gazeta Express

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian Autoritetet qeverisëse...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Lajmi.net

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Javën e ardhshme përfundon puna në platformën e dialogut

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Përfaqësuesit e Ekipit Negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. Bashkëkryesuesi i Ekipit Negociator të Kosovës, Fatmir Limaj bënë me dije se javën...

Spektri politik i Kosovës në udhëkryq për dialogun

para 6 muajve - Koha.net

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian. Autoritetet qeverisëse...

Spektri politik i Kosovës në udhëkryq për dialogun

para 6 muajve - Telegrafi

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian. Autoritetet qeverisëse...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Lajmi.net

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Spektri politik i Kosovës në udhëkryq për dialogun

para 6 muajve - Kallxo

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Europian. Autoritetet qeverisëse...

Mospezullimi i taksës, shkak i anulimit të vizitës së gjenerali amerikan në Kosovës

para 6 muajve - OraInfo

Taksa e vënë për produktet e Serbisë, mbetet njëra ndër temat më të përfolura. Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjenerali major Timothy Orr, ka anuluar vizitën...

Limaj: Platforma për dialog do të reflektojë qëndrimet e përbashkëta të faktorit politik të Kosovës

para 6 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian. Autoritetet qeverisëse...

Shkaku i takës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Lajmi.net

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjenerali major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Limaj: Platforma për dialog do të reflektojë qëndrimet e përbashkëta të faktorit politik të Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Express

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian. Autoritetet qeverisëse...

Javën e ardhshme përfundon puna në platformën e dialogut

para 6 muajve - Sovrani

Përfaqësuesit e Ekipit Negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. Bashkëkryesuesi i Ekipit Negociator të Kosovës, Fatmir Limaj bënë me dije se javën...

Gjenerali amerikan anuloi vizitën shkaku i taksës

para 6 muajve - TelegrafiMk

Është konfirmuar edhe zyrtarisht raportimi i Periskopit se SHBA ka bërë veçse hapin e parë të ndërprerjes së bashkëpunimit me FSK-në për shkak të taksës që Qeveria e Kosovës ka vendosur ndaj Serbisë si...

Javën e ardhshme përfundon puna në platformën e dialogut

para 6 muajve - Epoka e Re

Përfaqësuesit e Ekipit Negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. Bashkëkryesuesi i Ekipit Negociator të Kosovës, Fatmir Limaj, bëri të ditur se...

Spektri politik i Kosovës në udhëkryq për dialogun

para 6 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian. Autoritetet qeverisëse...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Fakti Ditor

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Spektri politik i Kosovës në udhëkryq për dialogun

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian. Autoritetet qeverisëse...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, shkak mosheqja e taksës ndaj Serbisë

para 6 muajve - Gazeta Express

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Arifaj ka thënë se njoftimin për anulimin...

SHBA shqipton edhe një ‘dënim’ për Kosovën, shkak mos heqja e taksës për Serbinë

para 6 muajve - GazetaBlic

Rezistenca për të pezulluar taksat ka shkaktuar anulimin e vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majorit Timothy Orr. Siç ka marrë vesh Koha.net, zyrtarë të ambasadës amerikane...

Amerika sanksione Haradinajt, pasi nuk e hoqi taksën ndaj Serbisë?

para 6 muajve - OraInfo

Taksa ndaj produkteve serbe po vazhdon të mbetët ndër temat më të diskutuara në vend dhe jo vetëm. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar sanksione ndaj qeverisë së Kosovës, nëse kjo e fundit...

A ka gjasa për një marrëveshje Kosovë-Serbi?

para 6 muajve - Lajmi.net

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, ka treguar se si do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi. Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti,...

Për shkak të taksës, anulohet vizita e gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Koha.net

Rezistenca për të pezulluar taksat ka shkaktuar anulimin e vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majorit Timothy Orr. Siç ka marrë vesh Koha.net, zyrtarë të ambasadës amerikane...

Limaj: Javën e ardhshme përfundon puna ne platformë

para 6 muajve - Arbresh

Përfaqësuesit e Ekipit Negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. Fatmir Limaj bënë me dije se javën e ardhshme do të përfundoj puna në platformën...

Taksa 100%, a i ka vendosur SHBA sanksione Haradinajt?

para 6 muajve - Lajmi.net

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar sanksione ndaj qeverisë së Kosovës, nëse kjo e fundit nuk e heq taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe dhe boshnjake. Mirëpo, se çfarë sanksione saktësisht...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, shkak mosheqja e taksës ndaj Serbisë

para 6 muajve - Lexo

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Arifaj ka thënë se njoftimin për anulimin...

Shkaku i takës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Infokusi

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjenerali major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Spektri politik i Kosovës në udhëkryq për dialogun

para 6 muajve - Infokusi

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian. Autoritetet qeverisëse...

Ministria e Mbrojtjes flet për anulimin e vizitës së gjeneralit Timothy Orr

para 6 muajve - Periskopi

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral majori Timothy Orr ka paralajmëruar anulimin e vizitës së tij të paraparë për datat 16=18 shkurt, për nder të 11 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Periskopi...

Ky është komandanti i Iowa-s, që anuloi vizitën në Kosovë, për shkak të taksës ndaj Serbisë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Këtë e ka ka konfirmuar për klankosova.tv këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj. “Kemi...

Komandanti i Iowas anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Epoka e Re

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Këtë e ka konfirmuar për “klankosova.tv” këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj. “Kemi...

Spektri politik i Kosovës në udhëkryq për dialogun

para 6 muajve - Gazeta Observer

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian Autoritetet qeverisëse...

A ka gjasa për një marrëveshje Kosovë-Serbi?

para 6 muajve - Gazeta Tema

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje....

A ka gjasa për një marrëveshje Kosovë-Serbi?

para 6 muajve - Arbresh

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, ka treguar se si do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi. Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti,...

Ky është komandanti i Iowa-s, që anuloi vizitën në Kosovë, për shkak të taksës ndaj Serbisë

para 6 muajve - Insajderi

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Këtë e ka ka konfirmuar për klankosova.tv këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj. “Kemi...

A ka gjasa për një marrëveshje Kosovë-Serbi?

para 6 muajve - DW

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje....

Spektri politik i Kosovës në udhëkryq për dialogun

para 6 muajve - Insajderi

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian Autoritetet qeverisëse...

Limaj: Platforma për dialog do të reflektojë qëndrimet e përbashkëta të faktorit politik të Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Observer

Njëri nga kryesuesit e Ekipit negociator, Fatmir Limaj, i cili është edhe zëvendëskryeministër i Kosovës tha për Radion Evropa e Lirë, se në javën e ardhshme do të përfundojë puna në platformën për bisedime...

Limaj: Javën e ardhshme vendoset për pozicionimin e Kosovës karshi dialogut

para 6 muajve - Periskopi

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës kanë treguar se po punohet për platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, transmeton Periskopi. Autoritetet qeverisëse në Kosovë, pa dy partitë më...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, shkak mos heqja e taksës ndaj Serbisë

para 6 muajve - PortaliOnline

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Arifaj ka thënë se njoftimin për anulimin...

Limaj: Platforma për dialog do të reflektojë qëndrimet e përbashkëta të faktorit politik të Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian. Autoritetet qeverisëse...

Spektri politik i Kosovës në udhëkryq për dialogun

para 6 muajve - Ekonomia Online

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian. Autoritetet qeverisëse...

Për shkak të taksës, gjenerali amerikan e anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Sovrani

Rezistenca për të pezulluar taksat ka shkaktuar anulimin e vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majorit Timothy Orr. Siç ka marrë vesh Koha.net, zyrtarë të ambasadës amerikane...

Dialogu vë në udhëkryq spektrin politik të Kosovës

para 6 muajve - Sovrani

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian. Autoritetet qeverisëse...

Spektri politik i Kosovës në udhëkryq për dialogun

para 6 muajve - Arbresh

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian. Autoritetet qeverisëse...

SHBA shqipton edhe një ‘dënim’ për Kosovën, shkak mos heqja e taksës për Serbinë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Rezistenca për të pezulluar taksat ka shkaktuar anulimin e vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majorit Timothy Orr.Siç ka marrë vesh Koha.net, zyrtarë të ambasadës amerikane...

Lajmi keq për Kosovën dhe Haradinajn, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, ja arsyeja!

para 6 muajve - Bota Press

Botapress, 10 Shkurt – Rezistenca për të pezulluar taksat ka shkaktuar anulimin e vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Ioëas, gjenerali majorit Timothy Orr. Zyrtarë të ambasadës amerikane e kanë...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, shkak mosheqja e taksës ndaj Serbisë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Arifaj ka thënë se njoftimin për anulimin...

Spektri politik i Kosovës në udhëkryq për dialogun

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës thonë se po punohet në platformën për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, që po zhvillohet në Bruksel me lehtësimin e Bashkimit Evropian. Autoritetet qeverisëse...

Konfirmohet raportimi i Periskopit: Gjenerali amerikan anuloi vizitën shkaku i taksës

para 6 muajve - Periskopi

Është konfirmuar edhe zyrtarisht raportimi i Periskopit se SHBA ka bërë veçse hapin e parë të ndërprerjes së bashkëpunimit me FSK-në për shkak të taksës që Qeveria e Kosovës ka vendosur ndaj Serbisë si...

Taksa 100%, a i ka vendosur SHBA sanksione Haradinajt?

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar sanksione ndaj qeverisë së Kosovës, nëse kjo e fundit nuk e heq taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe dhe boshnjake. Mirëpo, se çfarë sanksione saktësisht...

Për shkak të taksës, anulohet vizita e gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Ekonomia Online

Rezistenca për të pezulluar taksat ka shkaktuar anulimin e vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majorit Timothy Orr. Siç ka marrë vesh Koha.net, zyrtarë të ambasadës amerikane...

Për shkak të taksës, anulohet vizita e gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Arbresh

Rezistenca për të pezulluar taksat ka shkaktuar anulimin e vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majorit Timothy Orr. Siç ka marrë vesh Koha.net, zyrtarë të ambasadës amerikane...

A ka gjasa për një marrëveshje Kosovë-Serbi?

para 6 muajve - Java News

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse nuk ka një unifikim ndërkombëtar për këtë marrëveshje....

A i ka vendosur SHBA -ja sanksione Haradinajt për shkak të taksës?

para 6 muajve - Sovrani

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar sanksione ndaj qeverisë së Kosovës, nëse kjo e fundit nuk e heq taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe dhe boshnjake. Mirëpo, se çfarë sanksione saktësisht...

SHBA-ja fillon sanksionet kundër Kosovës, partneriteti me FSK-në drejt ndërprerjes

para 6 muajve - Fakti Ditor

Administrta Amerikane e ka anuluar vizitën e gjeneralit Orr nga Garda Kombëtare e shtetit të Iowas, që është partnere e FSK-së dhe mbështet trajnimet e FSK-së. Periskopi nga burime brenda Qeverisë mëson...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK