http://kariera.mk

U.d. së shefit të Pentagonit në vizitë të paparalajmëruar në Irak

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Ushtruesi i detyrës së sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Patrick Shanahan, arriti për një vizitë të paparalajmëruar në Bagdad. Departamenti amerikan i Shtetit tha se Shanahan do të theksojë rëndësinë e...

SHBA e mbështet rolin e Kabulit në bisedimet e paqes

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ushtruesi i detyrës së sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Patrick Shanahan, tha se është e rëndësishme që Qeveria e Afganistanit të përfshihet në bisedimet për t’i dhënë fund luftës 17-vjeçare në këtë vend....

U.d. së shefit të Pentagonit në vizitë të paparalajmëruar në Irak

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ushtruesi i detyrës së sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Patrick Shanahan, arriti për një vizitë të paparalajmëruar në Bagdad. Departamenti amerikan i Shtetit tha se Shanahan do të theksojë rëndësinë e...

U.d. së shefit të Pentagonit në vizitë të paparalajmëruar në Irak

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ushtruesi i detyrës së sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Patrick Shanahan, arriti për një vizitë të paparalajmëruar në Bagdad. Departamenti amerikan i Shtetit tha se Shanahan do të theksojë rëndësinë e...

SHBA e mbështet rolin e Kabulit në bisedimet e paqes

para 6 muajve - Lajmi.net

Ushtruesi i detyrës së sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Patrick Shanahan, tha se është e rëndësishme që Qeveria e Afganistanit të përfshihet në bisedimet për t'i dhënë fund luftës 17-vjeçare në këtë vend....

SHBA e mbështet rolin e Kabulit në bisedimet e paqes

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Ushtruesi i detyrës së sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Patrick Shanahan, tha se është e rëndësishme që Qeveria e Afganistanit të përfshihet në bisedimet për t'i dhënë fund luftës 17-vjeçare në këtë vend....

Sekretari amerikan i Mbrojtjes në detyrë viziton Afganistanin

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Sekretari amerikan i Mbrojtjes në detyrë, Pat Shanahan, zhvilloi sot një vizitë të pa njoftuar më parë në Afganistan, ku pati takime me komandantë amerikanë dhe udhëheqës afganë, ndërsa po bëhen përpjekje...

Presidenti i Afganistanit u ofron talebanëve hapjen e zyrave në të gjitha qytetet e mëdha

para 6 muajve - Koha.net

Presidenti i Afganistanit, Ashraf Ghani i ka ofruar lëvizjes talebane që të hapin përfaqësitë e tyre në të gjitha qytetet e mëdha. “Nëse talebanët duan të hyjnë në bisedime paqësore atëherë le të hapin...

Shefi i Pentagonit vizitë të papritur në Afganistan

para 6 muajve - Zhurnal

Ushtruesi i detyrës së Sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Pat Shanahan ka arritur në Afganistan në një vizitë të paparalajmëruar, për t’u takuar me komandantët ushtarakë dhe zyrtarët afganë, në kohën kur...

Shefi i Pentagonit vizitë të papritur në Afganistan

para 6 muajve - BalkanWeb

Ushtruesi i detyrës së Sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Pat Shanahan ka arritur në Afganistan në një vizitë të paparalajmëruar, për t’u takuar me komandantët ushtarakë dhe zyrtarët afganë, në kohën kur...

Shefi i Pentagonit në vizitë të paparalajmëruar në Afganistan

para 6 muajve - Alsat-M

Shefi i  përkohshëm Pentagonit, Patrick Shahan mbërriti sot në Kabul në një vizitë të paparalajmëruar, ndërkohë që SHBA po zhvillojnë negociata paqeje me talebanët. Në këtë vizitë të paparalajmëruar për...

Shefi i Pentagonit realizon vizitë të papritur në Afganistan

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Ushtruesi i detyrës së Sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Pat Shanahan ka arritur në Afganistan në një vizitë të paparalajmëruar, për t’u takuar me komandantët ushtarakë dhe zyrtarët afganë, në kohën kur...

Gjenerali Votel: Tërheqja e trupave amerikane nga Siria është çështje javësh

para 6 muajve - Ina

Gjenerali amerikan, Joseph Votel, ka thënë se procesi i tërheqjes së forcave tokësore nga Siria do të nisë brenda disa javëve. Sipas tij, data e saktë se kur do të fillojë ky proces varet nga situata në...

Tërheqja e trupave amerikane nga Siria mund të nisë brenda javësh

para 6 muajve - Insajderi

Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt se koha e saktë varet nga situata në Siri, vend në të cilin gjenden rreth 2,000 trupa amerikane, të cilët në bashkëpunim me kurdët sirianë kanë luftuar militantët...

Tërheqja e trupave amerikane nga Siria mund të nisë brenda javësh

para 6 muajve - Arbresh

Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë...

Tërheqja e trupave amerikane nga Siria mund të nisë brenda javësh

para 6 muajve - Lajm

Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt se koha e saktë varet nga situata në Siri, vend në të cilin gjenden rreth 2,000 trupa amerikane, të cilët në bashkëpunim me kurdët sirianë kanë luftuar militantët...

SHBA brenda pak javësh “braktis” Sirinë

para 6 muajve - Vizion Plus

Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë...

Shefi i Pentagonit në vizitë të paparalajmëruar në Afganistan

para 6 muajve - Lajm

Shefi i  përkohshëm Pentagonit, Patrick Shahan mbërriti sot në Kabul në një vizitë të paparalajmëruar, ndërkohë që SHBA po zhvillojnë negociata paqeje me talebanët. Në këtë vizitë të paparalajmëruar për...

Tërheqja e trupave amerikane nga Siria mund të nisë brenda javësh

para 6 muajve - Gazeta Observer

Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë...

Shefi i Pentagonit realizon vizitë të papritur në Afganistan

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ushtruesi i detyrës së Sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Pat Shanahan ka arritur në Afganistan në një vizitë të paparalajmëruar, për t’u takuar me komandantët ushtarakë dhe zyrtarët afganë, në kohën kur...

Gjenerali Votel: Tërheqja e trupave amerikane nga Siria është çështje javësh

para 6 muajve - Klan Kosova

Gjenerali amerikan, Joseph Votel, ka thënë se procesi i tërheqjes së forcave tokësore nga Siria do të nisë brenda disa javëve. Sipas tij, data e saktë se kur do të fillojë ky proces varet nga situata në...

Tërheqja e trupave amerikane nga Siria mund të nisë brenda javësh

para 6 muajve - Lajmi.net

Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë...

Tërheqja e trupave amerikane nga Siria mund të nisë brenda javësh

para 6 muajve - InfoMagazin

Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt se koha e saktë varet nga situata në Siri, vend në të cilin gjenden rreth 2,000 trupa amerikane, të cilët në bashkëpunim me kurdët sirianë kanë luftuar militantët...

Tërheqja e trupave amerikane nga Siria mund të nisë brenda javësh

para 6 muajve - Kallxo

Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë...

Tërheqja e trupave amerikane nga Siria mund të nisë brenda javësh

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë...

Shefi i Pentagonit realizon vizitë të papritur në Afganistan

para 6 muajve - Epoka e Re

Ushtruesi i detyrës së Sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Patrick Shanahan ka arritur në Afganistan në një vizitë të paparalajmëruar, për t’u takuar me komandantët ushtarakë dhe zyrtarët afganë, në kohën...

Shefi i Pentagonit realizon vizitë të papritur në Afganistan

para 6 muajve - Arbresh

Ushtruesi i detyrës së Sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Pat Shanahan ka arritur në Afganistan në një vizitë të paparalajmëruar, për t’u takuar me komandantët ushtarakë dhe zyrtarët afganë, në kohën kur...

Gjenerali Votel: Tërheqja e trupave amerikane nga Siria është çështje javësh

para 6 muajve - Ekonomia Online

Gjenerali amerikan, Joseph Votel, ka thënë se procesi i tërheqjes së forcave tokësore nga Siria do të nisë brenda disa javëve. Sipas tij, data e saktë se kur do të fillojë ky proces varet nga situata në...

Tërheqja e trupave amerikane nga Siria mund të nisë brenda javësh

para 6 muajve - Ekonomia Online

Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë...

40 vjet ndërhyrje të SHBA-ve në Lindjen e Mesme!

para 6 muajve - Koha.mk

Është e vështirë të thuhet se cila do të jetë politika e Amerikës në Siri dhe kur, nëse do të ndodhë ndonjëherë, do të largohen forcat amerikane. Por, çdo politikë ka të ngjarë të jetë jo-optimale, nëse...

Ç’duhet të mësojmë nga 40 vjet ndërhyrje të SHBA-së në Lindjen e Mesme?

para 6 muajve - Portalb

Me njoftimin befasues të tërheqjes së forcave amerikane nga Siria, dhe në një masë më të vogël, shpalljen e një tërheqjeje të rreth 7.000 trupave amerikane nga Afganistani, shumë kritikë intervecionistë...

Ç’mësojmë nga 40 vjet ndërhyrje të SHBA-së në Lindjen e Mesme?

para 6 muajve - BalkanWeb

Me njoftimin befasues të tërheqjes së forcave amerikane nga Siria, dhe në një masë më të vogël, shpalljen e një tërheqjeje të rreth 7.000 trupave amerikane nga Afganistani, shumë kritikë intervecionistë...

Ç’duhet të mësojmë nga 40 vjet ndërhyrje të SHBA-së në Lindjen e Mesme?

para 6 muajve - Java News

Nga Alireza Ahmadi/ Me njoftimin befasues të tërheqjes së forcave amerikane nga Siria, dhe në një masë më të vogël, shpalljen e një tërheqjeje të rreth 7.000 trupave amerikane nga Afganistani, shumë kritikë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK