http://kariera.mk

Pompeo: SHBA nuk e fsheh të vërtetën për rastin Khashoggi

para 6 muajve - Lajmi.net

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i mohoi akuzat se administrata e presidentit Donald Trump po përpiqet të fshehë të vërtetën rreth vrasjes së gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Pretendimet, të...

Pompeo: SHBA nuk e fsheh të vërtetën për rastin Khashoggi

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i mohoi akuzat se administrata e presidentit Donald Trump po përpiqet të fshehë të vërtetën rreth vrasjes së gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Pretendimet, të...

Pompeo: ShBA nuk e fsheh të vërtetën për rastin Khashoggi

para 6 muajve - Ekonomia Online

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i mohoi akuzat se administrata e presidentit Donald Trump po përpiqet të fshehë të vërtetën rreth vrasjes së gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Pretendimet, të...

Pompeo: SHBA s’do ta lejojë Rusinë “të fusë pyka” në mes NATO-s dhe aleatëve

para 6 muajve - Koha.mk

Sekretari i Shtetit të Amerikës, Mike Pompeo, ka thënë se nuk do ta lejojnë Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin “që të fusë pyka në mes të NATO-s dhe aleatëve”. Ai këtë e ka thënë këtë të hënë kur qëndroi...

Vrasja e gazetarit saudit, Pompeo: SHBA do t’i vazhdojnë hetimet, ja masat që do të marrim

para 6 muajve - Java News

“Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë hetimet lidhur me vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi”, – tha Sekretari i Shtetit Mike Pompeo. Ai theksoi se “Amerika nuk është duke e mbuluar vrasjen”. Pompeo i bëri...

Pompeo: SHBA s’do ta lejojë Rusinë të “fusë pyka” në mes NATO-s dhe aleatëve

para 6 muajve - Klan Kosova

Sekretari i Shtetit të Amerikës, Mike Pompeo, ka thënë se nuk do ta lejojnë Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin “që të fusë pyka në mes të NATO-s dhe aleatëve”. Ai këtë e ka thënë këtë të hënë kur qëndroi...

Pompeo: SHBA do t'i vazhdojnë hetimet për vrasjen e Jamal Khashoggit

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

“Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë hetimet lidhur me vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi”, - tha Sekretari i Shtetit Mike Pompeo. Ai theksoi se "Amerika nuk është duke e mbuluar vrasjen”. Zoti Pompeo...

Pompeo thotë se SHBA nuk ‘po e mbulon’ vrasjen e Jamal Khashoggit

para 6 muajve - Telegrafi

Sekretari i Shtetit Amerikan, Mike Pompeo, ka hedhur poshtë një pohim se administrata e presidentit Donald Trump është bashkëpunëtore në një mbulim të vrasjes së gazetarit të Washington Post, Jamal Khashoggi....

​SHBA-ja nuk do ta lejojë Putin të bëjë ndarje midis miqve dhe NATO-s

para 6 muajve - Alsat-M

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha sot në Budapest, se SHBA-ja nuk do të lejojë presidentin rus, Vladimir Putin, të bëjë ndarje midis miqve dhe NATO-s. Pompeo tha se Shtetet e Bashkuara duhet...

Pompeo: SHBA do të sjellë para drejtësisë vrasësin e gazetarit Khashoggi

para 6 muajve - Alsat-M

Qeveria amerikane do të vazhdojë hetimin për vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, tha sot sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo gjatë një vizite në Hungari. “Amerika nuk e fsheh vrasjen”, tha...

Pompeo: SHBA do të vazhdojë hetimet për vrasjen e Khashoggi

para 6 muajve - Te Sheshi

Qeveria e SHBA do të vazhdojë hetimin për vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi, tha Sekretari e Shtetit Mike Pompeo gjatë një vizite në Hungari. “Amerika nuk e fsheh vrasjen”, tha Pompeo, duke shtuar...

SHBA-ja e vazhdon hetimin e vrasjes së ish gazetarit Khashoggi

para 6 muajve - Klan Kosova

Qeveria e SHBA-së do të vazhdojë ta hetojë rastin e vrasjes së ish gazetarit nga Arabia Saudite, Jamal Khashoggi. Këtë sapo e ka konfirmuar Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo derisa po qëndron...

​SHBA-ja nuk do ta lejojë Putin të bëjë ndarje midis miqve dhe NATO-s

para 6 muajve - KosovaPress

Pompeo tha se Shtetet e Bashkuara duhet të jenë më të angazhuara në rajon. SHBA ka propozuar që të rritet buxheti për mbrojtjen në NATO, për të përballur agresionin në rritje të Rusisë./KosovaPress/ Temat:...

Pompeo: SHBA do të sjellë para drejtësisë vrasësin e gazetarit Khashoggi

para 6 muajve - KosovaPress

"Amerika nuk e fsheh vrasjen", tha Pompeo, duke shtuar se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin më shumë veprime për të sjellë para drejtësisë personin përgjegjës për vdekjen e Khashoggit./KosovaPress/...

Sauditët: Nuk e dimë ku është trupi i Khashoggit, të arrestuarit nuk tregojnë

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite, Adel al-Jubeir, ka thënë se Riadi ende nuk është në dijeni se ku janë mbetjet e trupit të gazetarit të vrarë, Jamal Khashoggi. “Riadi nuk e di vendndodhjen e trupit...

Sauditët: Nuk e dimë ku është trupi i Khashoggit, të arrestuarit nuk tregojnë

para 6 muajve - Gazeta e re

Ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite, Adel al-Jubeir, ka thënë se Riadi ende nuk është në dijeni se ku janë mbetjet e trupit të gazetarit të vrarë, Jamal Khashoggi, transmeton Gazeta e Re. “Riadi nuk e...

Rasti Khashoggi, “sulm republikan mbi” Trump: pse nuk përgjigjesh?

para 6 muajve - Te Sheshi

Një gazetar republikan ka sulmuar administratën e presidentit Donald Trump për mosdhënien e informacionit të ri për vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi. Duke cituar një letër që mori nga administrata...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK