http://kariera.mk

Mungesa e gjumit dëmton ADN-në

para 6 muajve - Klan Kosova

Mungesa e gjumit mund të dëmtojë përgjithmonë ADN-në dhe të rrisë rrezikun e kancerit, besojnë shkencëtarët. Mungesa e gjumit gjithashtu mund të zvogëlojë aftësinë e ADN-së për të riparuar veten, potencialisht...

Mungesa e gjumit dëmton ADN-në dhe shton rrezikun nga kanceri

para 6 muajve - Periskopi

Mungesa e gjumit mund të shkaktojë dëmtimin e përhershëm të ADN-së dhe shton mundësinë për t’u prekur nga kanceri. Ky përfundim doli nga një studim i Universitetit të Hong Kongut me 49 mjekë, 24 prej të...

Mos flini më pak se kaq orë gjumë, mund ta merrni kancerin

para 6 muajve - Gazeta Observer

Një grup shkencëtarësh kanë zbuluar se pagjumësia mund të dëmtojë ADN-në përgjithmonë dhe të rrisë rrezikun e kancerit. Mungesa e gjumit mund të çojë, si pasojë, sipas hulumtuesve, deri në sëmundje gjenetike....

Nëse flini më pak se shtatë orë, jeni në rrezik nga kanceri

para 6 muajve - Gazeta Express

Të flini më pak se shtatë orë gjatë natës, shkakton dëmtimin e “ADN”, e cila gjë mund të shkaktojë kancer Pagjumësia shkakton dëmtim permanent të ADN-së dhe rrit rrezikun për kancer, besojnë shkencëtarët....

Mungesa e gjumit dëmton ADN-në dhe shton rrezikun nga kanceri

para 6 muajve - Alsat-M

Mungesa e gjumit mund të shkaktojë dëmtimin e përhershëm të ADN-së dhe shton mundësinë për t’u prekur nga kanceri. Ky përfundim doli nga një studim i Universitetit të Hong Kongut me 49 mjekë, 24 prej të...

Mos flini më pak se kaq orë gjumë

para 6 muajve - Arbresh

Mungesa e gjumit mund të çojë, si pasojë, sipas hulumtuesve, deri në sëmundje gjenetike. Një grup shkencëtarësh kanë zbuluar se pagjumësia mund të dëmtojë ADN-në përgjithmonë dhe të rrisë rrezikun e kancerit....

Mos flini më pak se kaq orë gjumë, mund ta merrni kancerin

para 6 muajve - Tetova Sot

Një grup shkencëtarësh kanë zbuluar se pagjumësia mund të dëmtojë ADN-në përgjithmonë dhe të rrisë rrezikun e kancerit. Mungesa e gjumit mund të çojë, si pasojë, sipas hulumtuesve, deri në sëmundje gjenetike....

Mos flini më pak se kaq orë gjumë, mund ta merrni kancerin

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Një grup shkencëtarësh kanë zbuluar se pagjumësia mund të dëmtojë ADN-në përgjithmonë dhe të rrisë rrezikun e kancerit. Mungesa e gjumit mund të çojë, si pasojë, sipas hulumtuesve, deri në sëmundje gjenetike....

Mos flini më pak se kaq orë gjumë, mund ta merrni kancerin

para 6 muajve - Lajmi.net

Një grup shkencëtarësh kanë zbuluar se pagjumësia mund të dëmtojë ADN-në përgjithmonë dhe të rrisë rrezikun e kancerit. Mungesa e gjumit mund të çojë, si pasojë, sipas hulumtuesve, deri në sëmundje gjenetike,...

Mungesa e gjumit dëmton ADN-në dhe shton rrezikun nga kanceri

para 6 muajve - KosovaPress

Ky përfundim doli nga një studim i Universitetit të Hong Kongut me 49 mjekë, 24 prej të cilëve duhej të punonin gjatë natës. Shkencëtarët thanë se mungesa e gjumit nuk i jep mundësinë ADN-së që të kryejë...

STUDIMI: Flini më pak se shtatë orë gjumë në natë? Kujdes, mund të shkaktojnë kancer!

para 6 muajve - Gazeta Tema

Pagjumësia mund të dëmtojë përgjithmonë ADN-në dhe të rrisë rrezikun e kancerit, thonë shkencëtarët. Mungesa e gjumit mund të zvogëlojë aftësinë e ADN-së për të rimarrë veten, ndoshta duke sjellë dhe sëmundje...

Më pak se shtatë orë gjumë në natë mund të shkaktojnë kancer!

para 6 muajve - Koha Jone

Pagjumësia mund të dëmtojë përgjithmonë ADN-në dhe të rrisë rrezikun e kancerit, thonë shkencëtarët. Mungesa e gjumit mund të zvogëlojë aftësinë e ADN-së për të rimarrë veten, ndoshta duke sjellë dhe sëmundje...

Mungesa e gjumit dëmton ADN-në tuaj dhe rrit rrezikun për kancer

para 6 muajve - Sovrani

Mungesa e ADN-së mund të dëmtojë përgjithmonë ADN-në dhe të rrisë rrezikun e kancerit, besojnë shkencëtarët. Privimi i gjumit gjithashtu mund të zvogëojë aftësinë e ADN-së për të riparuar veten, ndoshta...

Flini më pak se shtatë orë gjumë në natë? Kujdes, mund të shkaktojnë kancer!

para 6 muajve - LajmiFundit

Pagjumësia mund të dëmtojë përgjithmonë ADN-në dhe të rrisë rrezikun e kancerit, thonë shkencëtarët. Mungesa e gjumit mund të zvogëlojë aftësinë e ADN-së për të rimarrë veten, ndoshta duke sjellë dhe sëmundje...

Më pak se shtatë orë gjumë në natë mund të shkaktojnë kancer!

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Pagjumësia mund të dëmtojë përgjithmonë ADN-në dhe të rrisë rrezikun e kancerit, thonë shkencëtarët. Mungesa e gjumit mund të zvogëlojë aftësinë e ADN-së për të rimarrë veten, ndoshta duke sjellë dhe sëmundje...

Mos flini kurrë më shumë se 8 orë në ditë, ja çfarë rrezikoni

para 6 muajve - Java News

Të gjithëve na pëlqen që të flemë më shumë në mëngjes, por sipas një studimi të fundit, të fjeturit më shumë se shtatë ose tetë orë në ditë vjen mund të ndikojë në vdekjen e parakohshme. Sipas studimit...

Nëse nuk flini mirë, truri juaj do të përballet me këto probleme!

para 6 muajve - Klan Kosova

Një studim nga CDC në vitin 2016 zbuloi se sa më pak gjumë të mirë njerëzit të bëjnë, aq më shumë probleme kanë me trurin. Të gjithë kemi përjetuar efektet anësore negative të gjumit të varfër gjatë natës....

Nëse nuk flini mirë, truri juaj do të përballet me këto probleme!

para 6 muajve - Gazeta Liria

Një studim nga CDC në vitin 2016 zbuloi se sa më pak gjumë të mirë njerëzit të bëjnë, aq më shumë probleme kanë me trurin. Të gjithë kemi përjetuar efektet anësore negative të gjumit të varfër gjatë natës....

Kujdes, mos flini kurrë më shumë sesa 8 orë në ditë

para 6 muajve - Koha Jone

Të gjithëve na pëlqen që të flemë më shumë në mëngjes, por sipas një studimi të fundit, të fjeturit më shumë se shtatë ose tetë orë në ditë vjen mund të ndikojë në vdekjen e parakohshme. Sipas studimit...

Mos flini kurrë më shumë sesa 8 orë në ditë

para 6 muajve - Albeu

Të fjeturit më shumë se shtatë ose tetë orë në ditë vjen me një shans të theksuar për vdekje të parakohshme. Të paktën sipas një studimi. Kërkuesit analizuan të dhënat e 74 studimeve të mëparshme që përfshinin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK