http://kariera.mk

Imitimi i platformës “Nano ik”: Opozita rikthim te “Bashkimi për Fitore”, humbëse e zgjedhjeve të 2001-it

para 6 muajve - Lexo

Partitë opozitare kanë hartuar një të ashtuquajtur Platformë Bashkëpunimi, që shënon një bashkim opozitar me synim thirrjen e zgjedhjeve të parakohshme dhe shkuarjen drejt tyre me qeveri tranzitore. Por...

Imitimi i platformës “Nano ik”: Opozita rikthim te “Bashkimi për Fitore”, humbëse e zgjedhjeve të 2001-it

para 6 muajve - Gazeta Tema

Partitë opozitare kanë hartuar një të ashtuquajtur Platformë Bashkëpunimi, që shënon një bashkim opozitar me synim thirrjen e zgjedhjeve të parakohshme dhe shkuarjen drejt tyre me qeveri tranzitore. Por...

Imitimi i platformës “Nano ik”: Opozita rikthim te “Bashkimi për Fitore”, humbëse e zgjedhjeve të 2001-it

para 6 muajve - Lexo

Partitë opozitare kanë hartuar një të ashtuquajtur Platformë Bashkëpunimi, që shënon një bashkim opozitar me synim thirrjen e zgjedhjeve të parakohshme dhe shkuarjen drejt tyre me qeveri tranzitore. Por...

“Nano ik”, opozita rikthim te “Bashkimi për Fitore”, humbëse e zgjedhjeve të 2001-it

para 6 muajve - Java News

Partitë opozitare kanë hartuar një të ashtuquajtur Platformë Bashkëpunimi, që shënon një bashkim opozitar me synim thirrjen e zgjedhjeve të parakohshme dhe shkuarjen drejt tyre me qeveri tranzitore. Por...

“Duhen çliruara zgjedhjet, të depolitizohen komisionet”

para 6 muajve - Shekulli

Gazmend Oketa, Anëtar i Kryesisë së PD-së Gazmend Oketa në një bisedë për “Shekulli”-n deklaron se me këtë kod zgjedhor nuk mund të shkohet në zgjedhje, sepse nuk është i drejtë dhe i ndershëm. Sipas tij...

Opozita koalicion në zgjedhje

para 6 muajve - Ina

Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më...

Opozita e Bashkuar/ Zbardhen 8 pikat kryesore të platformës së bashkëpunimit. Kërkohet qeveri tranzitore për zgjedhje të lira

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Zbardhen tetë pikat kryesore të platformës së opozitës. Kërkohet Qeveri Tranzitore Opozita e Bashkuar ka hartuar një platformë bashkëpunimi, e cila institucionalizon koalicionin opozitar për zgjedhjet...

PLATFORMA/ Opozita, rikthim te “Bashkimi për Fitore”, humbëse e zgjedhjeve të 2001-it

para 6 muajve - Te Sheshi

Partitë opozitare kanë hartuar një të ashtuquajtur Platformë Bashkëpunimi, që shënon një bashkim opozitar me synim thirrjen e zgjedhjeve të parakohshme dhe shkuarjen drejt tyre me qeveri tranzitore. Por...

Opozita në Shqipëri me koalicion të gjerë synon Qeveri tranzitore

para 6 muajve - Koha.mk

Partia Demokratike synon të shkojë në zgjedhjet e ardhshme në koalicion me partitë aleate. “Kemi vendosur daljen në një Koalicion të Bashkuar Opozitar në zgjedhjet e ardhshme në vend”, thuhet në draft,...

Zbardhet platforma e PD për aleatët: Kandidatë të përbashkët në zgjedhjet lokale

para 6 muajve - GazetaBlic

Partia Demokratike synon që drejt zgjedhjeve të bashkuara të dalë me kandidatë të përbashkët me partitë aleate opozitare, përfshirë Lëvizjen Socialiste për Integrim. Ora News ka publikuar një draft marrëveshje...

PD propozim aleatëve të dalin me kandidatë të përbashkët në zgjedhje

para 6 muajve - Klan Kosova

Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më...

Opozita në Shqipëri me koalicion të gjerë synon Qeveri tranzitore

para 6 muajve - Klan Kosova

Partia Demokratike synon të shkojë në zgjedhjet e ardhshme në koalicion me partitë aleate. “Kemi vendosur daljen në një Koalicion të Bashkuar Opozitar në zgjedhjet e ardhshme në vend”, thuhet në draft,...

Opozita e bashkuar vendos: Qeveri Tranzitore për në BE dhe zgjedhje të parakohshme parlamentare

para 6 muajve - Koha Jone

Takimi i Bashës dhe Kryemadhit me partitë opozitare ka një platformë e cila është e ngritur në 4 shtylla kryesore. Përveç krijimit të koalicionit, partitë bien dakord se Rruga e vetme për të garantuar...

Partitë parlamentare të opozitës krijojnë një platformë bashkëpunimi

para 6 muajve - Opinion

Partitë politike parlametare të opozitës kanë krijuar një platformë bashkëpunimi mes tyre, nisur nga situata politike, sociale dhe ekonomike në vend. Përveç krijimit të koalicionit, partitë opozitare shprehen...

Opozita shpall plaformën me 4 pika, kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare

para 6 muajve - Zhurnal

Një platformë bashkëpunimi e përbërë nga katër pika kryesore është publikuar sot nga partitë kryesore të opozitës. Sipas platformës së opozitës bëhet me dijes e bashkëpunimi i tyre do të jetë i fokusuar...

Zbardhet platforma e opozitës së bashkuar

para 6 muajve - Vizion Plus

Opozita e bashkuar ka rënë dakord për një platformë bashkëpunimi, e cila institucionalizon koalicionin opozitar për zgjedhjet e ardhshme. Partitë opozitare kanë rënë dakord se 4 janë shtyllat kryesore...

DOKUMENTI/ Zbardhet platforma e opozitës së bashkuar

para 6 muajve - BalkanWeb

Partitë parlamentare të opozitës kanë rënë dakord për një platformë bashkëpunimi, e cila institucionalizon koalicionin opozitar për zgjedhjet e ardhshme. Platforma është e ngritur në 4 shtylla kryesore....

Opozita shpall plaformën me 4 pika, kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare

para 6 muajve - Shekulli

Një platformë bashkëpunimi e përbërë nga katër pika kryesore është publikuar sot nga partitë kryesore të opozitës. Sipas platformës së opozitës bëhet me dijes e bashkëpunimi i tyre do të jetë i fokusuar...

Basha hedh “grepat”! Kërkon koalicion, por s’i fal terren aleatëve për reformën zgjedhore

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më...

Opozita, koalicion në zgjedhje, draftmarrëveshja: Qeveri tranzitore

para 6 muajve - Telegrafi

Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më...

Basha negocion me aleatët platformën, drafti: Qeveri tranzitore për zgjedhjet e reja

para 6 muajve - Gazeta Express

Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më...

Opozita, koalicion në zgjedhje. Draftmarrëveshja: Qeveri tranzitore

para 6 muajve - Top Channel

Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më...

Diskutime "kokë më kokë", Basha u propozon aleatëve kandidatë të përbashkët në zgjedhje

para 6 muajve - Sot News

Kryedemokrati Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit.Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike,...

Draft-marrëveshja: Basha u propozon aleatëve kandidatë të përbashkët në zgjedhje

para 6 muajve - Gazeta Tema

Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më...

Basha ofron marrëveshje parazgjedhore me aleatët

para 6 muajve - Koha Jone

Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më...

Arrihet marrëveshja/ PD dhe LSI bashkë në zgjedhje

para 6 muajve - LajmiFundit

Burime nga Partia Demokratike bëjnë me dije se është arritur marrëveshja me Lëvizjen Socialiste për Integrim dhe partitë tjera parlamentare opozitare, për platformën që do të garantojë një koalicion të...

Basha “firmos” humbjen: Ja çfarë u propozon partive të vogla opozitare

para 6 muajve - Lexo

Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më...

Basha kërkon koalicion për zgjedhjet vendore, zbardhet drafti i marrëveshjes

para 6 muajve - Illyria

Tiranë, 11 shkurt 2019 – Partia Demokratike synon që në zgjedhjet vendore të konkurrojë me kandidatë të përbashkët me partitë aleate, përfshirë Lëvizjen Socialiste për Integrim. Burime të Ora News kanë...

Basha u propozon aleatëve kandidatë të përbashkët në zgjedhje

para 6 muajve - 24 ore

Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më...

Draftmarrëveshja/ Basha u propozon aleatëve kandidatë të përbashkët në zgjedhje

para 6 muajve - Java News

Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më...

Draftmarrëveshja/ Basha e propozon aleatëve kandidat të përbashkët në zgjedhje

para 6 muajve - Java News

Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më...

4 pikat /Zbardhet platforma që Basha u ka dorëzuar aleatëve

para 6 muajve - LajmiFundit

Partia Demokratike dhe kreu i saj, Lulzim Basha, kanë hartuar një platformë bashkëpunimi të cilën ua ka dorëzuar partive aleate të opozitës. Kjo platformë, e siguruar e plotë nga Politiko.al, përmban katër...

Basha negocion platformën me aleatët

para 6 muajve - Arbresh

Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më...

Opozita, koalicion në zgjedhje. Draftmarrëveshja: Qeveri tranzitore

para 6 muajve - InfoMagazin

Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më...

“Pakti i heshtur PS-PD, nuk duan depolitizimin e komisioneve zgjedhore”

para 6 muajve - Shekulli

Në një intervistë për gazetën “Shekulli”, Gerta Metaj nga KVV, tha se reforma zgjedhore ka dështuar, sepse PS dhe PD nuk duan depolitizimin e komisionerëve të votimit, por duan t’i mbajnë nën kontroll...

Ish-kreu i KQZ-së: Votimi elektronik nuk është një garanci absolute për votën

para 6 muajve - Lexo

Nga Fernada Cenko/ Ish kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi është treguar pesimist të arritjen e një konsensusi politik për ndryshimet dhe votimin e një Kodi Zgjedhor. Kjo lidhet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK