http://kariera.mk

ADN-ja e peshkaqenit mund të ndihmojë në shërimin e kancerit

para 3 muajve - Klan Kosova

Peshkaqenë të bardhë të mëdhenj mund të mbajnë sekretet për shërimin e kancerit dhe sëmundjeve të tjera lidhur me moshën, ekspertët besojnë. ADN-ja e peshkaqenëve  të bardhë të mëdhenj ka zbuluar “mutacione”...

ADN-ja e peshkaqenit mund të përdoret për shërimin e kancerit dhe sëmundjeve të pleqërisë

para 3 muajve - Bota Press

Ekspertët besojnë se peshkaqeni i bardhë mund ta mbajë sekretin e shërimit të kancerit dhe të sëmundjeve tjera që lidhen me pleqërinë. Hulumtimet e para të AND-së së këtij lloji të peshkaqenit tregojnë...

ADN-ja e peshkaqenit mund të ndihmojë në shërimin e kancerit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Peshkaqenë të bardhë të mëdhenj mund të mbajnë sekretet për shërimin e kancerit dhe sëmundjeve të tjera lidhur me moshën, ekspertët besojnë. ADN-ja e peshkaqenëve  të bardhë të mëdhenj ka zbuluar “mutacione”...

Shkencëtarët: ADN-ja e peshkaqenit mund të ndihmojë në shërimin e kancerit

para 3 muajve - Blitz

Peshkaqenë të bardhë të mëdhenj mund të mbajnë sekretet për shërimin e kancerit dhe sëmundjeve të tjera lidhur me moshën, ekspertët besojnë. ADN-ja e peshkaqenëve  të bardhë të mëdhenj ka zbuluar “mutacione”...

ADN-ja e peshkaqenit mund të ndihmojë në shërimin e kancerit

para 3 muajve - Arbresh

Peshkaqenë të bardhë të mëdhenj mund të mbajnë sekretet për shërimin e kancerit dhe sëmundjeve të tjera lidhur me moshën, ekspertët besojnë. ADN-ja e peshkaqenëve  të bardhë të mëdhenj ka zbuluar “mutacione”...

ADN-ja e peshkaqenit mund të përdoret për shërimin e kancerit dhe sëmundjeve të pleqërisë

para 3 muajve - Gazeta Express

Ekspertët besojnë se peshkaqeni i bardhë mund ta mbajë sekretin e shërimit të kancerit dhe të sëmundjeve tjera që lidhen me pleqërinë. Hulumtimet e para të AND-së së këtij lloji të peshkaqenit tregojnë...

Shkencëtarët: ADN-ja e peshkaqenëve, kurë kundër kancerit!

para 3 muajve - Shekulli

ADN-ja e peshkaqenit mund të ndihmojë në shërimin e kancerit dhe sëmundjeve të tjera të lidhura me moshën tek njerëzit. Ekspertët besojnë se peshkaqenët e bardhë të mëdhenj mund të mbajnë brenda vetes...

Sekreti për shërimin e kancerit gjendet tek peshkaqenët, thonë shkencëtarët

para 3 muajve - Klan Kosova

Sekreti për të shëruar kancerin dhe sëmundjet e lidhura me moshën, mund të gjenden në peshkaqenët e ngjyrës së bardhë. Kështu kanë bërë të ditur ekspertët, ndërsa theksohet se harta e parë e ADN-së e peshqve...

Shkencëtarët gjejnë çelsin për shërimin e kancerit, sekreti fshihet tek peshkaqeni i bardhë

para 3 muajve - Lexo

Shkencëtarët janë shprehur entuziastë pasi thonë se kanë gjetur sekretin për të patur jetëgjatësi tek njerëzit si dhe janë drejt zbulimit të recetës për të luftuar kancerin. Ata pohojnë se çelësi i suksesit...

Peshkaqenët e bardhë mund të mbajnë çelësin për shërimin nga kanceri

para 3 muajve - Insajderi

Gjenomi është shumë më i madh se ai i një njeriu dhe përmban një bollëk mutacionesh që mbrojnë nga kanceri dhe sëmundjet e tjera të lidhura me moshën. Ai përmban rreth 4.63 miliardë “çifte bazë”, njësitë...

Sekreti për shërimin e kancerit gjendet tek peshkaqenët

para 3 muajve - Ekonomia Online

Sekreti për të shëruar kancerin dhe sëmundjet e lidhura me moshën, mund të gjenden në peshkaqenët e ngjyrës së bardhë. Kështu kanë bërë të ditur ekspertët, ndërsa theksohet se harta e parë e ADN-së e peshqve...

Sekreti për shërimin e kancerit gjendet tek peshkaqenët, thonë shkencëtarët

para 3 muajve - Ekonomia Online

Sekreti për të shëruar kancerin dhe sëmundjet e lidhura me moshën, mund të gjenden në peshkaqenët e ngjyrës së bardhë. Kështu kanë bërë të ditur ekspertët, ndërsa theksohet se harta e parë e ADN-së e peshqve...

Sekreti për shërimin e kancerit gjendet tek peshkaqenët, thonë shkencëtarët

para 3 muajve - Insajderi

Kështu kanë bërë të ditur ekspertët, ndërsa theksohet se harta e parë e ADN-së e peshqve të bardë ka zbuluar mutacione të cilat mbrojnë kafshët kundër kancerit dhe sëmundjeve të tjera, njofton Klan Kosova....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK