http://kariera.mk

​Apple pritet të sjellë telefon që paloset

para 3 muajve - Zhurnal

Apple pritet që të krijojë një telefon që paloset. Gjiganti i teknologjisë tashmë vetëm ka paraqitur kërkesë për patentë për një telefon të tillë.Në kërkesën e Apple, telefoni ka mundësi që të paloset...

Apple pritet të sjellë telefon që paloset

para 3 muajve - KosovaPress

Gjiganti i teknologjisë tashmë vetëm ka paraqitur kërkesë për patentë për një telefon të tillë. Në kërkesën e Apple, telefoni ka mundësi që të paloset në mes dhe kështu të bëhet më praktik. Kur të hapet,...

EKG në Apple Watch 5 do të funksionojë edhe jashtë SHBA-së

para 3 muajve - Koha.net

Seria e pestë e orës së mençur Apple Watch do të vijë me dizajn të përmirësuar me trup prej qeramike dhe do të ofrojë mbështetje për elektrokardiogram (EKG) në rajone të shumëfishta. Kjo bazohet në detajet...

Apple Watch 5 ofron funksionin EKG edhe jashtë SHBA-së

para 3 muajve - Lexo

Seria e pestë e orës së mençur Apple do të vijë me dizajn të përmirësuar qeramike dhe mbështetjen elektrokardiogram në rajone të shumëfishta. Kjo bazohet në detajet më të fundit nga raporti i investitorëve,...

Apple Watch 5 ofron funksionin EKG edhe jashtë SHBA-së

para 3 muajve - Tetova Sot

Seria e pestë e orës së mençur Apple do të vijë me dizajn të përmirësuar qeramike dhe mbështetjen elektrokardiogram në rajone të shumëfishta. Kjo bazohet në detajet më të fundit nga raporti i investitorëve,...

Patenta për ekranin e palosshëm të Apple tregon dizajne interesante

para 3 muajve - Koha.net

Më parë kemi dëgjuar se Apple planifikon ta prezantojë pajisjen e vet të parë të palosshme në vitin 2020 dhe është sugjeruar që kompania do të ketë qasje krejtësisht të ndryshme ndaj këtij trendi, i cili...

Apple Watch 5 ofron funksionin EKG edhe jashtë SHBA-së

para 3 muajve - KosovaPress

Funksioni EKG është aktualisht në dispozicion vetëm për përdoruesit në SHBA, pasi që Apple duhet të merret me rregullore të ndryshme shëndetësore në vende të ndryshme, në mënyrë që të zbatojë këtë funksion...

Edhe ‘Apple’ me telefona të palosshëm, ja një skicë e tyre

para 3 muajve - Lajmi.net

Meqenëse Samsung lansoi idenë e smartfonëve të palosshëm, duket se as Apple nuk dëshiron të mbesë mbrapa për nga teknologjia. Një patentë aplikimi, e paraqitur nga një inxhinier i Apple me bazë në Kupertino...

Ekrani fleksibil i Apple përtej teknologjisë aktuale

para 3 muajve - Insajderi

Apple planifikon të prezantojë pajisjen e saj të parë fleksibile në 2020, dhe sugjerohet se kompania do të ketë qasje krejt ndryshe ndaj këtij trendi që pritet të zgjerohet në 2019. Aplikacioni i fundit...

Ekrani fleksibil i Apple përtej teknologjisë aktuale – foto

para 3 muajve - KosovaPress

Aplikacioni i fundit i Apple për patentë përmban disa skema interesante. Skicat tregojnë pothuajse të gjitha mënyrat e mundshme në të cilat ekrani fleksibil mund të bashkëngjitet me pajisjen dhe ta bëjë...

Apple mund të jetë duke punuar në telefonin e tyre të palosshëm

para 3 muajve - Tetova Sot

] Çdo ditë duket sikur ka thashetheme dhe spekulime në lidhje me një kompani tjetër që punon në një telefon të palosshëm. Xiaomi, Huawei, LG, Lenovo, Motorola thuhet se kanë një telefon të palosshëm ose...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK