http://kariera.mk

Trump dhe Pompeo garantojnë se Serbia do ta njoh Kosovën

para 3 muajve - TelegrafiMk

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar sot se populli dhe Kosova ka mbështetjen dhe garancinë e madhe të arritjes së marrëveshjes përfundimtare me Serbinë në Bruksel nga Shtetet e Bashkuara të...

Thaçi: Do të ketë destabilizim të rajonit nëse nuk ka marrëveshje me Serbinë

para 3 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë shfaqur qëndrimet e tyre të kundërta në diskutimet për korrigjim të kufirit mes Kosovës dhe Serbisë, në një konferencë...

Thaçi: Nëse këtë vit nuk arrijmë marrëveshje me Serbinë, do ta destabilizojmë rajonin

para 3 muajve - Koha.mk

Prishtinë, 20 shkurt – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi sot se dialogu me Serbinë është i pashmangshëm dhe se është “koha të lihen anash armiqësitë, të cilat shkaktuan tragjedi në Kosovë”, njofton...

Thaçi: Do të ketë destabilizim të rajonit nëse nuk ka marrëveshje me Serbinë

para 3 muajve - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë shpërfaqur të mërkurën qëndrimet e tyre të kundërta në diskutimet për korrigjim të kufirit mes Kosovës dhe Serbisë,...

Thaçi: Do të ketë destabilizim të rajonit nëse nuk ka marrëveshje me Serbinë

para 3 muajve - Lexo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë shfaqur qëndrimet e tyre të kundërta në diskutimet për korrigjim të kufirit mes Kosovës dhe Serbisë, në një konferencë...

Thaçi: Do të ketë destabilizim të rajonit nëse nuk ka marrëveshje me Serbinë

para 3 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë shpërfaqur të mërkurën qëndrimet e tyre të kundërta në diskutimet për korrigjim të kufirit mes Kosovës dhe Serbisë,...

Thaçi: Do të ketë destabilizim të rajonit nëse nuk ka marrëveshje me Serbinë

para 3 muajve - Koha Jone

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë shpërfaqur të mërkurën qëndrimet e tyre të kundërta në diskutimet për korrigjim të kufirit mes Kosovës dhe Serbisë,...

Thaçi: Do të ketë destabilizim të rajonit nëse nuk ka marrëveshje me Serbinë

para 3 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë shpërfaqur të mërkurën qëndrimet e tyre të kundërta në diskutimet për korrigjim të kufirit mes Kosovës dhe Serbisë....

Thaçi: Do të ketë destabilizim të rajonit nëse nuk ka marrëveshje me Serbinë

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë shpërfaqur të mërkurën qëndrimet e tyre të kundërta në diskutimet për korrigjim të kufirit mes Kosovës dhe Serbisë,...

Thaçi: Të lëmë pas armiqësitë, të bëjmë marrëveshje me Serbinë

para 3 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në konferencën me temën “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka thënë se normalizimi i raporteve Kosovë-Serbi është i pashmangshëm....

Thaçi: Për marrëveshjen me Serbinë garanci e kemi Amerikën

para 3 muajve - Zhurnal

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se dialogu për arritjen e marrëveshjes përfundimtare me Serbinë është i pashmangshëm. “Duam që një herë e përgjithmonë ta qartësojmë raportin tonë me Serbinë që mund të...

Marrëveshja me Serbinë, Thaçi: Pa dialog do të ketë destabilizim të rajonit

para 3 muajve - Java News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë shpërfaqur të mërkurën qëndrimet e tyre të kundërta në diskutimet për korrigjim të kufirit mes Kosovës dhe Serbisë,...

Thaçi paralajmëron destabilizim të rajonit nëse këtë vit nuk finalizohet marrëveshja me Serbinë

para 3 muajve - OraInfo

Kosova dhe Serbia janë duke u përgatitur për fazën finale të dialogut. Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se dialogu për arritjen e marrëveshjes përfundimtare me Serbinë është i pashmangshëm. “Duam që një...

Thaçi: Ka ardhur koha t’i lëmë prapa armiqësitë dhe të bëjmë marrëveshje me Serbinë

para 3 muajve - Telegrafi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në konferencën me temën “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, e organizuar nga Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit...

Thaçi: Nëse këtë vit nuk ka marrëveshje me Serbinë, e destabilizojmë rajonin

para 3 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se dialogu Kosovë-Serbi është i pashmangshëm. Sipas tij, ka ardhur koha për të lënë prapa armiqësinë, që ka prodhuar tragjedi në Kosovë. “Nuk ka dyshim që nëse...

“Nëse këtë vit nuk bëjmë marrëveshje me Serbinë, e destabilizojmë rajonin”

para 3 muajve - RTV 21

Sipas Presidentit, Kosova  nuk mund të ketë garanci më të madhe se zotimi dhe fjalët e SHBA-së Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot tha se dialogu Kosovë-Serbi është i pashmangshëm. Sipas tij, ka ardhur...

Thaçi: Trump dhe Pompeo kanë garantuar se Serbia do ta njeh pavarësinë e Kosovës

para 3 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar sot se populli dhe Kosova ka mbështetjen dhe garancinë e madhe të arritjes së marrëveshjes përfundimtare me Serbinë në Bruksel nga Shtetet e Bashkuara të...

Thaçi: Për marrëveshjen me Serbinë garanci e kemi Amerikën

para 3 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se dialogu për arritjen e marrëveshjes përfundimtare me Serbinë është i pashmangshëm. “Duam që një herë e përgjithmonë ta qartësojmë raportin tonë me Serbinë që mund të...

Afër dhe larg, Thaçi e Albin Kurti kundërshtohen për “marrëveshjen” dhe “kufijtë”

para 3 muajve - Te Sheshi

Presidenti Thaçi e kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti, janë vënë afër e afër në një konferencë, por vetëm fizikisht e jo në qëndrime politike. Prezent në panelin e konferencës së organizuar nga Instituti...

Thaçi: Ruajtja e status quo-s me Serbinë, opsion i paqëndrueshëm

para 3 muajve - Gazeta Observer

P residenti i vendit, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në konferencën “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, të organizuar nga Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe...

Thaçi: Ruajtja e status quo-s me Serbinë, opsion i paqëndrueshëm

para 3 muajve - KosovaLive360

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në konferencën “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, të organizuar nga Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe...

Thaçi paralajmëron: Nëse këtë vit nuk bëjmë marrëveshje me Serbinë, e destabilizojmë rajonin

para 3 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se dialogu Kosovë-Serbi është i pashmangshëm, përcjell inFokus. Sipas tij, ka ardhur koha për të lënë prapa armiqësinë, që ka prodhuar tragjedi në Kosovë. “Nuk...

Thaçi: Nëse këtë vit nuk bëjmë marrëveshje…

para 3 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se dialogu Kosovë-Serbi është i pashmangshëm. Sipas tij, ka ardhur koha për të lënë prapa armiqësinë, që ka prodhuar tragjedi në Kosovë. “Nuk ka dyshim që nëse...

Presidenti Thaçi: Për marrëveshjen me Serbinë garanci e kemi ShBA-në

para 3 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se dialogu për arritjen e marrëveshjes përfundimtare me Serbinë është i pashmangshëm. Në këtë kontekst, ai ka thënë se për arritjen e kësaj marrëveshje, Kosova...

Thaçi: Nëse këtë vit nuk bëjmë marrëveshje me Serbinë, e destabilizojmë rajonin

para 3 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se dialogu Kosovë-Serbi është i pashmangshëm. Sipas tij, ka ardhur koha për të lënë prapa armiqësinë, që ka prodhuar tragjedi në Kosovë. “Nuk ka dyshim që nëse...

Thaçi paralajmëron: Nëse këtë vit nuk bëjmë marrëveshje me Serbinë, e destabilizojmë rajonin

para 3 muajve - KosovaPress

Sipas tij, ka ardhur koha për të lënë prapa armiqësinë, që ka prodhuar tragjedi në Kosovë. “Nuk ka dyshim që nëse këtë vit nuk bëjmë marrëveshje, hyjmë në zonë të rrezikshme dhe destabilizojmë rajonin....

Thaçi: Do të ecim qartë e mirë në këtë rrugë

para 3 muajve - Arbresh

Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit (RIDEA) ka mbajtur një konferencë me temën “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”. Në këtë konferencë kanë marrë...

Thaçi: Nëse nuk arrihet marrëveshja do të hyjmë në zonë të rrezikshme dhe do të prishet stabiliteti në rajon

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se nëse këtë vit nuk ka marrëveshje përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë, dy vendet do të hynë në zonë të rrezikshme ku do të prishet edhe stabiliteti ne rajon...

Thaçi: Nëse këtë vit nuk ka marrëveshje me Serbinë, do të hyjmë në zonë të rrezikshme

para 3 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se nëse këtë vit nuk ka marrëveshje përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë, dy vendet do të hynë në zonë të rrezikshme ku do të prishet edhe stabiliteti ne rajon, raporton...

Thaçi: Do ta kemi një marrëveshje me Serbinë me njohje reciproke

para 3 muajve - Arbresh

Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit (RIDEA) ka mbajtur një konferencë me temën “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”. Në këtë konferencë kanë marrë...

Thaçi: Do t’i suspendojmë taksat, po nevojitet kohë

para 3 muajve - Koha.mk

Prishtinë, 18 shkurt – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi sot deklaroi se Prishtina me asnjë çmim nuk do të lejojë që marrëdhëniet me SHBA-në të prishen dhe se do të veprojë me kërkesë të...

Thaçi për taksën: Çdo kërkesë e Amerikës të përmbushet

para 3 muajve - Koha.mk

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur rreth reagimeve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), për taksën që e ka vendosur Qeveria e Kosovës ndaj produkteve të Serbisë. Në një intervistë për...

Thirreni Dajën, cilindo!

para 3 muajve - Shekulli

Veton Surroi Hashim Thaçi është konsistent. Në çdo negociatë në mënyrë konsistente i bën dëm vendit 1. Karakteristika kyç e negociatave që i zhvillon Hashim Thaçi është konsistenca. Prej vitit 1999 deri...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK