http://kariera.mk

Sarri, tri ndeshje afat  për ta shpëtuar postin

para 3 muajve - Klan Kosova

Chelsea do ta shkarkojnë Maurizio Sarrin nëse ai dështon që të arrijë rezultate pozitive në tri ndeshjet e ardhshme, kupton Goal. Të Kaltrit kanë pasur një start të keq më 2019, duke e vënë në pikëpyetje...

Chelsea me ultimatum ndaj Sarrit, italiani duhet ta fitojë Kupën e Ligës

para 3 muajve - Telegrafi

Italiani e ka humbur besimin e të gjithëve në klub, madje edhe vetë lojtarëve të klubit anglez. Maurizio Sarri do të zëvendësohet te skuadra e Chelseat nëse pëson edhe vetëm një nga tre ndeshjet e ardhshme...

Sarri, të ardhmen e tij e vendos… Pep Guardiola!

para 3 muajve - Koha Jone

Do të jetë Pep Guardiola ai i cili do të vendos të ardhmen e Maurizio Sarrit në stolin e Chelsea. Italianit i kërkohet më çdo kusht të fitojë Kupën e Ligës, në finale i pret Man.City, skuadër që tronditi...

Sarri, të ardhmen e tij e vendos… Pep Guardiola!

para 3 muajve - BalkanWeb

Do të jetë Pep Guardiola ai i cili do të vendos të ardhmen e Maurizio Sarrit në stolin e Chelsea. Italianit i kërkohet më çdo kusht të fitojë Kupën e Ligës, në finale i pret Man.City, skuadër që tronditi...

Sarri nuk po shkarkohet nga Chelsea për një arsye qesharake

para 3 muajve - Lajmi.net

Maurizio Sarri është një njeri shumë me fat. Maurizio Sarri mund të qëndroj te Chelsea deri në fund të sezonit. Trajneri italian po lidhet me një shkarkim nga skuadra londineze, por që ai me gjasë do të...

Një listë e gjatë e emrave për ‘stolin’ e Chelseas, Sarri nuk po e tregon vetën

para 3 muajve - GazetaBlic

Chelseas me shumë gjasë do ta shkarkojë tekniku Sarri, nëse të dielën ‘blut’ nuk e fitojnë Carabo Cup. Zinedine Zidane dhe Frank Lampard thuhet se janë objektivat kryesorë që mund ta zënë vendin e Chelseas,...

Ky pritet të jetë zëvendësuesi i Sarrit në ‘Stamford Bridge’

para 3 muajve - Epoka e Re

Maurizio Sarri s’i ka punët mirë në “Stamford Bridge”. Prandaj Chelsea është duke llogaritur që tash që ta gjejë pasuesin e tij. Dy emrat potencialë që mund ta pasojnë italianin, janë Zinedine Zidane dhe...

U KRY!! Ky është trajneri i RI i Chelseas

para 3 muajve - OraInfo

Maurizio Sarri , do të shkakrohet. Tifozët janë rritur të pakënaqur nga rezultatet e fundit, të cilat përfshijnë pesë humbje në 10 ndeshje, dhe lojtarët po humbasin besimin se Sarri mund të kthehet gjatë...

Sarri një hap larg shkarkimit, sfida ndaj Manchester City-t vendimtare

para 3 muajve - Albeu

Maurizio Sarrit është pranë shkarkimit nga stoli i Chelsea-t, teksa e përditshmja angleze, Daily Mail, raporton se bordi i Chelseat i është dorëzuar faktit që ata do të duhet ta zëvendësojnë italianin....

Lampard dhe Zidane në radardin e Chelseas

para 3 muajve - Lajmi.net

Maurizio Sarri është një ndeshje larg shkarkimit nga Chelsea. Chelsea do ta zhvillojë përballjen e dytë këtë të enjte me Malmon, gjersa ndeshjen e parë e ka fituar, 2:1. Skuadra londineze është favorit...

Zbulohet: Këta dy persona kandidat për ta zëvendësuar Sarrin te Chelsea

para 3 muajve - OraInfo

Trajneri italian Maurizio Sarri është afër shkarkimit nga Cjelsea. Dhe, drejtuesit e klubit kanë nisur të mendojnë për zëvendësuesin e Sarrit. Mediat britanike raportojnë se Zinedine Zidane dhe Frank Lampard...

Sarri mund të zëvendësohet nga Zidane ose Lampard

para 3 muajve - Klan Kosova

Maurizio Sarri s’i ka punët mirë në Stamford Bridge. Prandaj Chelsea është duke llogaritur që tash që ta gjejë pasuesin e tij. Dy emrat potencialë që mund ta pasojnë italianin, janë Zinedine Zidane dhe...

​Sarri është një disfatë larg shkarkimit

para 3 muajve - Gazeta Express

Koha e Maurizio Sarrit në pozitën e trajnerit të Chelseat mund të përfundojë më shpejt sesa që ishte parashikuar në fillim të sezonit. Sarri është një disfatë larg shkarkimit nga pozita e trajnerit, pasi...

Chelsea, prag “eksodi”. Deri në verë ikën jo vetëm trajneri

para 3 muajve - Infokusi

Koret e forta kundër trajnerit Maurizio Sarri ishin këtë javë një sinjal i qartë i sezonit që nuk po shkon siç duhet te Chelsea, por veç trajnerit italian, ka të tjerë që do të largohen në muajin qershor,...

Sarri është një disfatë larg shkarkimit

para 3 muajve - Gazeta Observer

Koha e Maurizio Sarrit në pozitën e trajnerit të Chelseat mund të përfundojë më shpejt sesa që ishte parashikuar në fillim të sezonit. Sarri është një disfatë larg shkarkimit nga pozita e trajnerit, pasi...

Maurizio Sarri drejt shkarkimit, ja kush mund ta zëvendësojë

para 3 muajve - BalkanWeb

Chelsea duke kaluar në një formë jo të mirë, aktualisht renditen në vendin e gjashtë në Premier Ligën, dhe pas  eliminimit edhe nga FA Cup gjërat sa vijnë dhe keqësohen. Maurizio Sarri mund të shkarkohet...

Zidane ose Lampard në vend të Sarrit në Chelsea

para 3 muajve - Gazeta Express

Mediat britanike raportojnë se Zinedine Zidane dhe Frank Lampard janë dy kandidatët më seriozë për ta zëvendësuar Maurizio Sarrin në postin e trajnerit të Chelseat. Sipas Sky Sports, dyshja janë identifikuar...

Kaq do t?i kushtojë Chelseat shkarkimi i Maurizio Sarrit

para 3 muajve - Albeu

Chelsea është duke e konsideruar shkarkimin e trajnerit Maurizio Sarri, pas rezultateve të dobët në këtë fillim vit. Sipas Sun, shkarkimi i trajnerit italian do t’i kushtonte të kaltërve vetëm 5 milionë...

Kaq do t’i kushtojë Chelseat shkarkimi i Sarrit

para 3 muajve - Gazeta Express

Chelsea është duke e konsideruar shkarkimin e trajnerit Maurizio Sarri, pas rezultateve të dobët në këtë fillim vit. Sipas Sun, shkarkimi i trajnerit italian do t’i kushtonte të kaltërve vetëm 5 milionë...

Shkarkohet Sarri ?

para 3 muajve - OraInfo

Chelsea do të jetë në gjendje të shkarkojë menaxherin Maurizio Sarri për £ 5 milion, raporton The Sun përcjell ORAinfo, Pagimi do të jetë më i ultë i Bluve që kanë dhënë ndonjë menaxher i cili është shkarkuar...

Chelsea, prag “eksodi”. Deri në verë ikën jo vetëm trajneri

para 3 muajve - Portalb

Marcos Alonso dhe Jorginho janë mes lojtarëve që nuk kanë justifikuar minutat e aktivizimit dhe agjentët e tyre do të udhëzohen të kërkojnë skuadra të reja, në merkaton e verës. I pari shkëlqente në skemën...

Kaq do t’i kushtojë Chelseat shkarkimi i Sarrit

para 3 muajve - Gazeta Observer

Chelsea është duke e konsideruar shkarkimin e trajnerit Maurizio Sarri, pas rezultateve të dobët në këtë fillim vit. Sipas Sun, shkarkimi i trajnerit italian do t’i kushtonte të kaltërve vetëm 5 milionë...

Chelsea, prag “eksodi”. Deri në verë ikën jo vetëm trajneri

para 3 muajve - Gazeta Tema

Koret e forta kundër trajnerit Maurizio Sarri ishin këtë javë një sinjal i qartë i sezonit që nuk po shkon siç duhet te Chelsea, por veç trajnerit italian, ka të tjerë që do të largohen në muajin qershor,...

Swansea-Man.City, apo Celina kundër Muriç!

para 3 muajve - SuperSport

Bersant Celina do të luajë përballë ish skuadrës së tij Manchester City në FA Cup. Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes së fundit në FA Cup ndërmjet Chelsea dhe Manchester United ishte hedhur shorti dhe...

Ikën Sarri vjen Zidane, ky mund të jetë formacioni i francezit te Blutë e Londrës (FOTO LAJM)

para 3 muajve - Albeu

Chelsea është duke kaluar në një formë jo të mirë, aktualisht renditen në vendin e gjashtë në Premier League , dhe mbrëmë u eliminuan edhe nga FA Cup. Kështu pozita e Maurizio Sarrit është në rrezik, italiani...

Ja çfarë duhet të bëjë Sarri për të shpëtuar vendin e punës

para 3 muajve - Koha.mk

Chelsea duhet të fitojë ndeshjen e radhës ndaj Manchester City-t në finalen e Carabao Cup në mënyrë që Sarri të vazhdojë punën e tij në Samford Bridge. ipas The Guardian, Sarri do të jetë trajneri i The...

Jo vetëm Sarrin, tifozët e Chelsea sulmojnë edhe Zappacostan

para 3 muajve - Koha.mk

Të thuash se në Londër gjërat nuk po shkojnë mirë për Maurizio Sarri-n është një eufemizëm. Nëse ish-trajneri i Napoli-t kishte dy ndeshje për të bindur Chelsea-n të mos e shkarkonte, e para nuk ka shkuar...

Ja çfarë duhet të bëjë Sarri për të shpëtuar vendin e punës

para 3 muajve - GazetaBlic

Chelsea duhet të fitojë ndeshjen e radhës ndaj Manchester City-t në finalen e Carabao Cup në mënyrë që Sarri të vazhdojë punën e tij në Samford Bridge. Sipas The Guardian, Sarri do të jetë trajneri i The...

Pogba synon të fitojë tituj këtë sezon

para 3 muajve - Tetova Sot

Mesfushori francez, Paul Pogba, është ende i lënduar që nuk e fitoi asnjë titull gjatë sezonit të kaluar dhe për këtë arsye ka thënë se Manchester Unitedi synon të fitojë ndonjë titull këtë sezon. Fituesi...

“Sarri do të shkarkohet sepse Abramovich është duke e menduar këtë”

para 3 muajve - Arbresh

Disfata e Chelseas në FA Kupë kundër Manchester United duhet t’i jap fund Maurizio Sarrit. Kështu beson ish sulmuesi i “Bluve” – Chris Sutton, i cili mendon se italiani duhet të largohet, transmeton portali...

Tifozët e Chelsea-t “sulmojnë” trajnerin dhe futbollistin italian: Më i keqi në histori

para 3 muajve - Koha Jone

Humbja kundër Manchester United i ka kushtuar eliminimin nga Kupa e Anglisë dhe shumë kritika teknikut Maurizio Sarri. Siç ka shkuar “Daily Mail”, koret kundër Sarri-t janë shtuar në momentin që Davide...

Tifozët e Chelsea-t “sulmojnë” trajnerin dhe futbollistët italian: Më i keqi në histori

para 3 muajve - Koha Jone

Humbja kundër Manchester United i ka kushtuar eliminimin nga Kupa e Anglisë dhe shumë kritika teknikut Maurizio Sarri. Siç ka shkuar “Daily Mail”, koret kundër Sarri-t janë shtuar në momentin që Davide...

Zinedine Zidane i vendos tre kushte Çelsit për të firmosur

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Francezi Zinedine Zidane që drejtoi me mjaft sukses skuadrën e Realit të Madridit, duket se është gjithnjë e më afër marrjes së drejtimit të ekipit të Çelsit të Londrës në Premier Ligën anglezë. Duket...

Nëse ndodh kjo gjë, shkarkohet Sarri

para 3 muajve - Lajmi.net

Maurizio Sarri rrezikon të shkarkohet nga pozita e trajnerit të Chelsea, nëse humb finalen e së dielës kundër Manchester Cityt në EFL Cup. Sipas ‘The Guardian’, Sarri do të jetë në bankinën e Chelsea për...

Bersant Celina shpërbehet nga mediat angleze

para 3 muajve - InfoMagazin

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, ka pasur një paraqitje të shkëlqyer në ndeshjen e tij të fundit me Swansean në kuadër të FA Cup ndaj Brandfordit. Futbollisti nga Prizreni e ka realizuar...

​Pogba synon të fitojë tituj këtë sezon

para 3 muajve - Ina

Mesfushori francez, Paul Pogba, është ende i lënduar që nuk e fitoi asnjë titull gjatë sezonit të kaluar dhe për këtë arsye ka thënë se Manchester Unitedi synon të fitojë ndonjë titull këtë sezon. Fituesi...

​Pogba synon të fitojë tituj këtë sezon

para 3 muajve - Gazeta Express

Mesfushori francez, Paul Pogba, është ende i lënduar që nuk e fitoi asnjë titull gjatë sezonit të kaluar dhe për këtë arsye ka thënë se Manchester Unitedi synon të fitojë ndonjë titull këtë sezon. Fituesi...

Revolucion 300 milionësh te Chelsea: Ikën Sarri, vjen Zidane – Formacioni i mundshëm me francezin

para 3 muajve - Telegrafi

Chelsea është duke kaluar në një formë jo të mirë, aktualisht renditen në vendin e gjashtë në Ligën Premier, e tani u eliminuan edhe nga FA Cup. Kështu karrigia e Maurizio Sarrit është në rrezik, italiani...

Hidhet shorti i FA Cup, City-United të favorizuara

para 3 muajve - Indeks.mk

Manchester United plotësoi kuadrin e çerekfinaleve të Kupës së Anglisë pas fitores me Chelsean në Stamford bridge 2-0. Menjëherë pas kësaj sfide u hodh edhe shorti i çerekfinaleve të këtij kompeticioni...

Koha e Sarrit ka përfunduar, tifozët nuk durojnë: Duhet të largohet

para 3 muajve - BalkanWeb

E ardhmja e Mauricio Sarrit në pankinën e Chelsea është vendosur. Por në pritje të vendimit të klubit që me shumë mundësi do të largojë nga detyra teknikun italian, tifozët nuk kanë dyshime dhe në një...

Tifozët e Chelseat kore kundër Sarrit, pritet reagimi i Abramovich

para 3 muajve - SuperSport

Eliminimi nga FA Cup, pas humbjes 0-2 përballë Manchester Unitedit, në “Stamford Bridge”, që vjen vetëm pak ditë pas humbjes së frikshme 6-0 përballë Manchester Cityt, duket se kanë vulosur fatin e Maurizio...

Tifozët kërkojnë shkarkimin, ja si përgjigjet Sarri

para 3 muajve - Periskopi

Chelsea pësoi një tjetër disfatë skandaloze nga Manchester United në ‘Stamford Bridge’, duke u mposhtur 0-2 në kuadër të FA Cup. Përveç që humbi ndeshje, ‘Blutë’ nuk u treguan asnjëherë të rrezikshëm para...

Sarri pranë shkarkimit, 2 emra të njohur për të marrë drejtimin e Chelsea

para 3 muajve - Newsport

Mbrëmjen e djeshme Chelsea është eleminuar nga FA Cup, pasi është mundur në shtëpi nga Manchester United me rezultatin 0-2. Golat e ndeshjes janë shënuar nga Herrera dhe Pogba që në pjesën e parë. Me skuadrat...

​Pogba synon të fitojë tituj këtë sezon

para 3 muajve - Gazeta Observer

Mesfushori francez, Paul Pogba, është ende i lënduar që nuk e fitoi asnjë titull gjatë sezonit të kaluar dhe për këtë arsye ka thënë se Manchester Unitedi synon të fitojë ndonjë titull këtë sezon. Fituesi...

Hidhet shorti i FA Cup, City-United të favorizuara

para 3 muajve - Top Channel

Manchester United plotësoi kuadrin e çerekfinaleve të Kupës së Anglisë pas fitores me Chelsean në Stamford bridge 2-0. Menjëherë pas kësaj sfide u hodh edhe shorti i çerekfinaleve të këtij kompeticioni...

Sarri nuk është i shqetësuar për koret e tifozëve kundër stilit të tij të lojës

para 3 muajve - Zhurnal

Chelsea është eliminuar nga FA Cup pas humbjes në Stamford Bridge nga Manchester Unitedi me rezultat 0-2. Me këtë rast duket se përfundoi edhe durimi i tifozëve drejt teknikut italian, por Maurizio Sarrit...

Puna e Maurizio Sarri është varur nga një ‘fije peri’, kush duhet të mbajë përgjegjësi

para 3 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Chelseas nuk po mund të këndellet pas humbjes së turpshme mbrëmë në kuadër të FA-Cup nga Manchester United me rezultat të pastër 0:2. Këto rezultate dëshpërues e kanë vënë në pikëpyetje qëndrimin...

​Sarri: Nuk e di nëse lojtarët më mbështesin akoma

para 3 muajve - Gazeta Express

Trajneri italian i Chelseat, Maurizio Sarri, ka bërë të ditur se ai nuk plotësisht i sigurt nëse e ka mbështetjen e lojtarëve të skuadrës së tij, pas eliminimit nga FA Cup për shkak të disfatës me rezultat...

​Pogba lojtari më i mirë në Premier Ligë

para 3 muajve - GazetaBlic

Paul Pogba që pas lërgimit të Jose Mourinhos në mesin e muajit dhjetor të vitit që lamë pas ka shpërthyer. Ai u bë protagonist dje në fitoren e Manchester United 2-0 ndaj Chelsea duke ndihmuar skuadrën...

Zidane te Chelsea, këto janë tri kushtet e francezit

para 3 muajve - Insajderi

Vijon të projektohet gjithnjë e më fuqishëm emri i Zinedine Zidane në postin e trajnerit të Chelseas. Me francezin Zidane në timon klubi anglez sigurisht që do të duhet të  përshtatë edhe organikën sepse...

Me Manchester United ishte ndeshja e fundit e Sarrit te Chelsea

para 3 muajve - Fakti Ditor

Maurizio Sarri me shumë gjasa do të shkarkohet nga Chelsea. Pas humbjes nga Manchester United në FA Cup, Chelsea pritet të vendosë për trajnerin. Ish-sulmuesi i bluve, Chris Sutton, ka thënë se tekniku...

Me Manchester United ishte ndeshja e fundit e Sarrit te Chelsea

para 3 muajve - AlbPortali

Maurizio Sarri me shumë gjasa do të shkarkohet nga Chelsea. Pas humbjes nga Manchester United në FA Cup, Chelsea pritet të vendosë për trajnerin. Ish-sulmuesi i bluve, Chris Sutton, ka thënë se tekniku...

Përcaktohen çiftet çerekfinaliste të FA Cup, United përballë Wolves

para 3 muajve - Lajm

Në përfundim të sfidës së “Stamford Bridge” mes Chelsea-t dhe Manchester United, e fituar 0-2 nga “Djajtë e Kuq”, u hodh shorti për fazën pasardhëse të kompeticionit më të vjetër në botë, FA Cup. Goglat...

Do të luajë ndaj ish-skuadrës së tij, kështu e kishte paralajmëruar Guardiolan

para 3 muajve - Insajderi

Shorti i FA Cup, i ka vënë përballë Swansea Cityn e Manchester Cityn.Mbrëmë, pas përfundimit të ndeshjeve të rundit të pestë të kupës më të vjetër në botë, janë përcaktuar edhe çiftet çerekfinaliste në...

Tifozët e Man Utd do ta adhurojnë se çfarë ndodhi në mes të Solskajer dhe Odoit

para 3 muajve - Lajmi.net

Manchester United e eliminoi Chelsean nga FA Cup. Manchester United fitoi 2 me 0 ndaj Chelsea në kuadër të FA Cup. Por, tifozët e ‘Djajve të Kuq’ mbetën të befasuar kur Ole Gunnar Solskajer shkoi ta përshëndeste...

Sarri nuk është i shqetësuar për koret e tifozëve kundër stilit të tij të lojës

para 3 muajve - Telegrafi

Chelsea është eliminuar nga FA Cup pas humbjes në Stamford Bridge nga Manchester Unitedi me rezultat 0-2. Me këtë rast duket se përfundoi edhe durimi i tifozëve drejt teknikut italian, por Maurizio Sarrit...

Pogba i jep një premtim të veçant tifozëve të United

para 3 muajve - GazetaBlic

Mesfushori i United, Paul Pogba, thotë se skuadra e tij duhet të fitojë ndonje trofe këtë sezon. Pas largimit të Mourinhos nga stoli i trajnerit në United, skuadra po zhvillon lojë të mirë dhe nuk po din...

“Kjo ishte ndeshja e fundit e Sarrit te Chelsea”

para 3 muajve - Lajmi.net

Maurizio Sarri me shumë gjasë do të shkarkohet nga Chelsea. Pas humbjes nga Manchester United në FA Cup, Chelsea pritet ta shkarkojë Maurizio Sarrin. Ish-sulmuesi i bluve, Chris Sutton, ka thënë se trajneri...

Gary Neville: Pogba lojtari më i mirë në Premier League

para 3 muajve - Albeu

Pol Pogba që pas lërgimit të Jose Mourinhos në mesin e muajit dhjetor të vitit që lamë pas ka shpërthyer, shkruan Albeu.com. Ai u bë protagonist dje në fitoren e Manchester United 2-0 ndaj Chelsea duke...

Solskjaer: Më pak ndeshje e më shumë fitore sesa Mourinho në Man United

para 3 muajve - InfoMagazin

Manchester Unitedi i drejtuar nga Ole Gunnar Solskjaer ka fituar më shumë ndeshje sesa ai i Jose Mourinho gjatë sezonit 2018/19, përkundër që portugezi kishte qenë në pozitën e trajnerit për një kohë më...

“Pogba më i miri në Premierligë”

para 3 muajve - Lajmi.net

Paul Pogba kishte një paraqitje brilante mbrëmë. Paul Pogba asistoi dhe shënoi një herë në fitoren e Manchester United ndaj Chelseas në kuadër të FA Cup. ‘Djajtë e Kuq’ fituan 2 me 0 ndaj skuadrës londineze...

Dy yjet e Kosovës do të përballen kundër njëri-tjetrit

para 3 muajve - RTV 21

Ndeshjet luhen mes 15 dhe 17 marsit Swansea dhe Manchester City janë kualifikuar në çerekfinale të Kupës FA në Angli. Pikërisht në këtë përballje do të luajnë dy lojtarët e përfaqësueses së Kosovës. Në...

Reagimi i tifozëve të Chelseat ndaj Sarrit

para 3 muajve - RTV 21

Chelsea u mposht 2:0 nga United Chelsea u eleminua dje në mbrëmje nga FA Cup, teksa u mposht 2-0 në Stamford Bridge nga Manchester United. Në fakt blutë në 5 ndeshjet e fundit kanë humbur 3 dhe kanë fituar...

​Sarri: Nuk e di nëse lojtarët më mbështesin akoma

para 3 muajve - Arbresh

Trajneri italian i Chelseat, Maurizio Sarri, ka bërë të ditur se ai nuk plotësisht i sigurt nëse e ka mbështetjen e lojtarëve të skuadrës së tij, pas eliminimit nga FA Cup për shkak të disfatës me rezultat...

“Djalli” Pogba “shtrin” Sarrin. Italiani flet për shkarkimin!

para 3 muajve - BalkanWeb

Paul Pogba në versionin e tij më të mirë “çmonton” Chelsean me një asist dhe një gol. Man.United i mjaftoi një pjesë lojë për të siguruar një biletë për në çerekfinalet e FA Cup. Maurizio Sarri dështon...

Odoi me veprim shokues ndaj Sarrit

para 3 muajve - Lajmi.net

Chelsea u eliminua nga FA Cup nga Manchester United. Chelsea humbi 2 me 0 ndaj Manchester United në kuadër të FA Cup në Stamford Bridge. Skuadra londineze u eliminua nga ky kompeticion, ndërsa Callum Hudson-Odoi...

Celina kundër Muriqit në çerekfinale të Kupës FA

para 3 muajve - Alsat-M

Dy yjet kosovare, Bersant Celina dhe Arijanet Muriq do të përballen me njëri tjetrin në çerekfinale të Kupës FA në Angli. Swansea dhe Manchester City ishte përballja e parë. Në tri çerekfinalet tjera do...

Të gjithë po e presin shkarkimin e tij, Sarri bëfason me deklaratën e fundit

para 3 muajve - OraInfo

Të gjithë po e presin shkarkimin e trajnerit të Chelseas, Maurizio Sarrit. Por trajneri Italian nuk është i brengosur për të ardhmën e tij. Madje ai thotë se pozita e tij të Chelsea nuk është problem....

Tifozët e Chelsea-t shpërthejnë kundër Sarrit

para 3 muajve - Albeu

Chelsea u eleminua dje në mbrëmjë nga FA Cup, teksa u mposht 2-0 në Stamford Bridge nga Manchester United, shkruan Albeu.com Në flakt blutë në 5 ndeshjet e fundit kanë humbur 3 dhe kanë fituar vetëm 2....

​“Pogba, lojtari më i mirë në Premierligë”

para 3 muajve - Gazeta Express

Paul Pogba është lavdëruar nga legjenda e Manchester Unitedit, Phil Neville, i cili e ka vlerësuar francezin si lojtarin më të mirë në Premierligë, pas paraqitjes së tij në ndeshjen e mbrëmshme, kundër...

Pogba: Solskjaer ka krijuar një aurë të besimit brenda klubit

para 3 muajve - Klan Kosova

Paul Pogba e quajtur Ole Gunnar Solskjaer si njeriun e duhur për të qenë trajneri i Manchester United. Ai ka thënë se norvegjezi e ka krijuar një aurë të besimit brenda klubit, shkruan Goal, transmeton...

Tifozët e Chelseas e turpëruan Sarrin në Stamford Bridge

para 3 muajve - Lajmi.net

Chelsea u eliminua nga Manchester United në kuadër të FA Cup. Chelsea humbi 2 me 0 ndaj Manchester United në Stamford Bridge, duke u eliminuar kështu nga FA Cup. Tifozët e skuadrës nuk e kanë pëlqyer lojën...

Solskjaer tregon se si e ndërtoi strategjinë e ekipit kundër Chelseat, Pogba lojtar kryesor i Unitedit

para 3 muajve - Zhurnal

Menaxheri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer ka zbuluar se si e kanë ndërtuar planin e tyre të lojës për të përfituar më shumë nga Paul Pogba. Mesfushori francez tashmë është përfshirë drejtpërdrejt...

Tifozët shpërthejnë ndaj trajnerit të Chelsea

para 3 muajve - GazetaBlic

“Edhe Barcelona ishte e parashikueshme, por fitonte”. Kjo ishte mbrojtja e Maurizio Sarrit, kur u pyet kohët e fundit pse nuk bën ndryshime kurrë në formacionin e tij fillestar. Për fat të keq për të,...

Pogba lojtari më i mirë në Premier Ligë

para 3 muajve - Gazeta e re

Paul Pogba që pas lërgimit të Jose Mourinhos në mesin e muajit dhjetor të vitit që lamë pas ka shpërthyer. Ai u bë protagonist dje në fitoren e Manchester United 2-0 ndaj Chelsea duke ndihmuar skuadrën...

​Solskjaer: Më pak ndeshje e më shumë fitore sesa Mourinho në Man United

para 3 muajve - Ina

Manchester Unitedi i drejtuar nga Ole Gunnar Solskjaer ka fituar më shumë ndeshje sesa ai i Jose Mourinho gjatë sezonit 2018/19, përkundër që portugezi kishte qenë në pozitën e trajnerit për një kohë më...

Sarri ka një dilemë të madhe te Chelsea

para 3 muajve - Lajmi.net

Maurizio Sarri është deklaruar pas eliminimit të Chelseas nga FA Cup. Trajneri i Chelseas, Maurizio Sarri, ka folur pas eliminimit që ia shkaktoi Manchester United në FA Cup. Strategu italian ka thënë...

Përcaktohen çiftet çerekfinaliste të FA Cup, United përballë Wolves

para 3 muajve - SuperSport

Në përfundim të sfidës së “Stamford Bridge” mes Chelsea-t dhe Manchester United, e fituar 0-2 nga “Djajtë e Kuq”, u hodh shorti për fazën pasardhëse të kompeticionit më të vjetër në botë, FA Cup. Goglat...

​Solskjaer: Më pak ndeshje e më shumë fitore sesa Mourinho në Man United

para 3 muajve - Gazeta Express

Manchester Unitedi i drejtuar nga Ole Gunnar Solskjaer ka fituar më shumë ndeshje sesa ai i Jose Mourinho gjatë sezonit 2018/19, përkundër që portugezi kishte qenë në pozitën e trajnerit për një kohë më...

Pogba lojtari më i mirë në Premier Ligë

para 3 muajve - Periskopi

Paul Pogba që pas lërgimit të Jose Mourinhos në mesin e muajit dhjetor të vitit që lamë pas ka shpërthyer. Ai u bë protagonist dje në fitoren e Manchester United 2-0 ndaj Chelsea duke ndihmuar skuadrën...

Solskjaer tregon se si e ndërtoi strategjinë e ekipit kundër Chelseat, Pogba lojtar kryesor i Unitedit

para 3 muajve - Telegrafi

Menaxheri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer ka zbuluar se si e kanë ndërtuar planin e tyre të lojës për të përfituar më shumë nga Paul Pogba. Mesfushori francez tashmë është përfshirë drejtpërdrejt...

Sarri flet pas eliminimit nga FA Cup, kjo është deklarata e tij

para 3 muajve - GazetaBlic

Maurizio Sarri ka insistuar se pozita e tij si trajner i Chelseat nuk është problemi aktual. Skuadra e Chelseat po kalon momente të vështira në vitin 2019 dhe pozita e Sarrit po lëkundet pas eliminimit...

Pogba lojtari më i mirë në Premier Ligë

para 3 muajve - KosovaPress

Ai u bë protagonist dje në fitoren e Manchester United 2-0 ndaj Chelsea duke ndihmuar skuadrën të kualifikohet më tej me golin e shënuar në fund të pjesës së parë. Francezi deri më tani nën drejtimin e...

United shkon në cerekfinale, Maurizio Sarri drejt shkarkimit

para 3 muajve - Vizion Plus

Chelsea ka humbur në shtëpi përballë djajve të Manchester United me rezultatin 0 me 2 në ndeshjen e vlefshme për FA Cup. Ekipi djallit arriti të mbyllte hesapet me londinezët që në pjesën e parë falë golave...

LAJMI I FUNDIT: Mësohet ora e shkarkimit të Sarrit

para 3 muajve - OraInfo

Maurizo Sarri do tw shkarkohet nga klubi anglez, Chelsea. Humbja e Chelseat 2-0 ndaj Manchester United mund t’i kushtojë me punë trajnerit italian Maurizio Sarri. Ish futbollisti i kësaj skuadre, Chris...

Chelsea eliminohet nga FA Cup, Sarri pranë shkarkimit

para 3 muajve - Lexo

Chelsea i dha fund aventurës në FA Cup, pasi u eliminua në fazën e 1/8-ave, teksa humbi me rezultatin 0-2 përballë Manchester Unitedit, në sfidën e zhvilluar në “Stamford Bridge”. Blutë e Londrës dominuan...

Dy yjet e Kosovës do të përballen kundër njëri tjetrit

para 3 muajve - Gazeta e re

Swansea dhe Manchester City janë kualifikuar në çerekfinale të Kupës FA në Angli. Pikërisht në këtë përballje do të luajnë dy lojtarët e përfaqësueses së Kosovës. Në njërën anën tek Manchester City do...

Chelsea eliminohet nga FA Cup, Sarri me valixhet gati

para 3 muajve - Java News

Chelsea i dha fund aventurës në FA Cup, pasi u eliminua në fazën e 1/8-ave, teksa humbi me rezultatin 0-2 përballë Manchester Unitedit, në sfidën e zhvilluar në “Stamford Bridge”. Blutë e Londrës dominuan...

Dy yjet e Kosovës do të përballen kundër njëri-tjetrit

para 3 muajve - Periskopi

Swansea dhe Manchester City janë kualifikuar në çerekfinale të Kupës FA në Angli. Pikërisht në këtë përballje do të luajnë dy lojtarët e përfaqësueses së Kosovës, njofton KosovaPress. Në njërën anën tek...

Dy yjet e Kosovës do të përballen kundër njëri-tjetrit

para 3 muajve - KosovaPress

Pikërisht në këtë përballje do të luajnë dy lojtarët e përfaqësueses së Kosovës, njofton KosovaPress. Në njërën anën tek Manchester City do të paraqitet Arijanet Muriq ndërokhë në anën tjetër sulmuesi...

​“Pogba, lojtari më i mirë në Premierligë”

para 3 muajve - Gazeta Observer

Paul Pogba është lavdëruar nga legjenda e Manchester Unitedit, Phil Neville, i cili e ka vlerësuar francezin si lojtarin më të mirë në Premierligë, pas paraqitjes së tij në ndeshjen e mbrëmshme, kundër...

Ja reagimi i tifozëve të Chelseas ndaj Sarrit

para 3 muajve - Periskopi

Chelsea u eleminua dje në mbrëmjë nga FA Cup, teksa u mposht 2-0 në Stamford Bridge nga Manchester United. Në fakt blutë në 5 ndeshjet e fundit kanë humbur 3 dhe kanë fituar vetëm 2. Por për gjëndjen mjaft...

Ja reagimi i tifozëve të Chelseas ndaj Sarrit

para 3 muajve - KosovaPress

Në fakt blutë në 5 ndeshjet e fundit kanë humbur 3 dhe kanë fituar vetëm 2. Por për gjëndjen mjaft të dobët të ekipit tifozët e Chelsea-t kanë shërthyer kundër Maurico Sarrit. Kur Chelsea ishte në disavantazhin...

Pogba: Solskjaer ka krijuar një aurë të besimit brenda klubit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Paul Pogba e quajtur Ole Gunnar Solskjaer si njeriun e duhur për të qenë trajneri i Manchester United. Ai ka thënë se norvegjezi e ka krijuar një aurë të besimit brenda klubit, shkruan Goal. “Ne jemi Manchester...

Tifozët e Chelseas e turpëruan Sarrin në Stamford Bridge

para 3 muajve - Ekonomia Online

Chelsea u eliminua nga Manchester United në kuadër të FA Cup. Chelsea humbi 2 me 0 ndaj Manchester United në Stamford Bridge, duke u eliminuar kështu nga FA Cup. Tifozët e skuadrës nuk e kanë pëlqyer lojën...

Solskjaer: Më pak ndeshje e më shumë fitore sesa Mourinho në Man United

para 3 muajve - Gazeta Observer

Manchester Unitedi i drejtuar nga Ole Gunnar Solskjaer ka fituar më shumë ndeshje sesa ai i Jose Mourinho gjatë sezonit 2018/19, përkundër që portugezi kishte qenë në pozitën e trajnerit për një kohë më...

Reagimet pas Chelsea-United, flasin Pogba dhe Solskjaer

para 3 muajve - Sovrani

Manchester United ka mposhtur Chelsea-t në 1/8-at e FA Cup falë një paraqitjeje fantastike të skuadrës. Pas ndeshjes, për mikrofonat e BBC Sport dhe Sky kanë folur lojtari i ndeshjes Paul Pogba dhe trajneri...

IRONIA/ Goglat “dëgjojnë” fjalët e mesfushorit të kombëtares

para 3 muajve - Newsport

Manchester United është skuadra e fundit që kualifikohet në fazën çerekfinale të FA Cup. “Djajtë e kuq” mposhtën në “Stamford Bridge” Chelsea 2-0. E pas mbylljes së kësaj ndeshje, është hedhur edhe shorti...

Chelsea eliminohet nga FA Cup, Sarri me valixhet gati

para 3 muajve - Infokusi

Chelsea i dha fund aventurës në FA Cup, pasi u eliminua në fazën e 1/8-ave, teksa humbi me rezultatin 0-2 përballë Manchester Unitedit, në sfidën e zhvilluar në “Stamford Bridge”. Blutë e Londrës dominuan...

Solskjaer tregon se si e ndërtoi strategjinë e ekipit kundër Chelseat, Pogba lojtar kryesor i Unitedit

para 3 muajve - Arbresh

Menaxheri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer ka zbuluar se si e kanë ndërtuar planin e tyre të lojës për të përfituar më shumë nga Paul Pogba. Mesfushori francez tashmë është përfshirë drejtpërdrejt...

FA Cup/ Hidhet shorti, mësohen çiftet çerekfinaliste

para 3 muajve - BalkanWeb

Djajtë e Kuq u kualifikuan në çerekfinale të Kupës FA, pikërisht në Stamford Bridge pasi mposhtën ekipin  e Chelseat 0-2. Pas hedhjes së shortit United do të luajnë përballë Wolverhampton Wanderers në...

Chelsea 0-2 United, notat e lojtarëve, shkëlqejnë Pogba dhe Herrera

para 3 muajve - OraInfo

Janë publikuar notat e lojtarëve në ndeshjen Chealse- Man Utd. Manchester Unitedi e ka eliminuar Chelsean në Kupën FA dhe është kualifikuar në çerekfinale të kësaj gare. Paraqitja e mysafirëve ishte më...

Pasi mposhtën Chealsen, flasin Pogba dhe Solskjaer

para 3 muajve - OraInfo

Ole Gunnar Solskjaer është kthyer tek fitorja pas humbjes së parë që pësoi nën drejtimin e Man Utd. Manchester United ka mposhtur Chelsea-t në 1/8-at e FA Cup falë një paraqitjeje fantastike të skuadrës....

Pogba dhe Solskjaer flasin pas fitores ndaj Chelseas në kuadër të FA-Cup

para 3 muajve - GazetaBlic

Manchester United ka mposhtur Chelsea-t në 1/8-at e FA Cup falë një paraqitjeje fantastike të skuadrës. Pas ndeshjes, për mikrofonat e BBC Sport dhe Sky kanë folur lojtari i ndeshjes Paul Pogba dhe trajneri...

Pasi mbposhtën Chealsen, flasin Pogba dhe Solskjaer

para 3 muajve - OraInfo

Ole Gunnar Solskjaer është kthyer tek fitorja pas humbjes së parë që pësoi nën drejtimin e Man Utd. Manchester United ka mposhtur Chelsea-t në 1/8-at e FA Cup falë një paraqitjeje fantastike të skuadrës....

Hidhet shorti i FA Cup

para 3 muajve - Albeu

Pas ndeshjes mes Chelseat dhe Manchester United Pas tërheqjes së shortit, ajo që tërheq vëmendjen për futbolldashësit nga Kosova, është ndeshja Swansea – Manchester City . Në këtë ndeshje mund të kemi...

FA Cup, Celina kundër ish-skuadrës, Man Cityt të Guardiolës

para 3 muajve - Gazeta Express

​Është hedhur shorti dhe janë mësuar katër çiftet çerekfinale në FA Cup Menjëherë pas kualifikim të Manchester Unitedit në çerekfinale, që eliminoi Chelsean duke e mposhtur 2-0 në “Stamford Brudge”, u...

Pogba dhe Soskjaer flasin pas fitores ndaj Chelseas në kuadër të FA-Cup

para 3 muajve - GazetaBlic

Manchester United ka mposhtur Chelsea-t në 1/8-at e FA Cup falë një paraqitjeje fantastike të skuadrës. Pas ndeshjes, për mikrofonat e BBC Sport dhe Sky kanë folur lojtari i ndeshjes Paul Pogba dhe trajneri...

Hidhet shorti në FA Cup, Man United e Man City mësojnë kundërshtarët

para 3 muajve - Gazeta Express

​Është hedhur shorti i çifteve çerekfinale në FA Cup Menjëherë pas kualifikim të Manchester Unitedit në çerekfinale, që eliminoi Chelsean duke e mposhtur 2-0 në “Stamford Brudge”, është hedhur shorti dhe...

Shorti i çerekfinales së FA Cup: United përballë Wolves, City kundër Swanseas

para 3 muajve - Telegrafi

Pas ndeshjes ndërmjet Chelseat dhe Manchester Unitedit (të cilën e fituan Djajtë e Kuq dhe u kualifikuan në çerekfinale të Kupës FA), pikërisht në Stamford Bridge është tërhequr shorti i kësaj gare për...

Notat e lojtarëve: Chelsea 0-2 Manchester United, shkëlqejnë Pogba dhe Herrera

para 3 muajve - Telegrafi

Manchester Unitedi e ka eliminuar Chelsean në Kupën FA dhe është kualifikuar në çerekfinale të kësaj gare. Paraqitja e mysafirëve ishte më e mirë në ndeshjen e zhvilluar në Stamford Bridge, ashtu që edhe...

Bersant Celina përballë Arijanet Muric, hidhet shorti i çerekfinales së “FA Cup”

para 3 muajve - GazetaBlic

Pas përfundimit të takimit të fundit çerekfinal të FA Cup, menjëherë është hedhur shorti për gjysmëfinale. Manchester United, i cili eliminoi Chelsean sonte në Stamford Bridge, do të luajë si mysafir i...

Caktohen çiftet për çerekfinalet e Kupës FA, përballë dy kosovarë

para 3 muajve - Lajmi.net

Pasi është mësuar edhe çerekfinalisti i fundit, FA ka caktuar të gjitha çiftet që do të përballen në këtë fazë. Manchester United ishte skuadra e fundit që iu bashkua 7 skuadrave paraprake, për të kompletuar...

Këto janë çiftet për çerekfinalet e Kupës FA, ndodh befasia

para 3 muajve - OraInfo

FA ka caktuar të gjitha çiftet që do të përballen në çerekfinale. Manchester United ishte skuadra e fundit që iu bashkua 7 skuadrave paraprake, për të kompletuar 8 skuadrat e fundit që kanë mbetur në këtë...

Celina kundër Muriqit në çerekfinale të Kupës FA

para 3 muajve - Koha.net

Dy yjet kosovare, Bersant Celina dhe Arijanet Muriq do të përballen me njëri tjetrin në çerekfinale të Kupës FA në Angli. Swansea dhe Manchester City ishte përballja e parë nga shorti i hedhur sot. Në...

Unitedi eliminon Chelsean nga Kupa FA, kalon në çerekfinale

para 3 muajve - Koha.net

Manchester Unitedi ka mposhtur Chelsean si mysafir për ta eliminuar nga Kupa FA dhe për të kaluar në çerekfinale. “Djajtë e Kuqë” fituan 0 me 2 me dy gola të shënuar në pjesën e parë. I pari realizoi Ander...

Chelsea 0:2 Man Utd, notat e lojtarëve

para 3 muajve - Lajmi.net

Chelsea ka pësuar edhe një tjetër humbje për të vërtetuar kështu krizën e madhe në kampin blu. Manchester United ishte skuadra që i shkaktoi humbjen e radhës londinezëve, duke triumfuar me rezultatin 0:2,...

Pogba mposht i vetëm Chelsea-n me gol dhe asist, eliminon nga Kupa FA

para 3 muajve - OraInfo

Manchester United kalon në fazën tjetër të garave në Kupën FA. Ole Gunnar Solskjaer është kthyer tek fitorja pas humbjes së parë që pësoi nën drejtimin e Man Utd. United kanë triumfuar me rezultatin 0:2,...

Publikohen notat, dy lojtarë të United e marrin primatin

para 3 muajve - GazetaBlic

Manchester United ka mposhtur Chelsean me rezultat 2-0 në sfidën kryesore të mbrëmjes së sotme. Djelmoshat e Solskjaer e treguan veten edhe një herë kështu e turpëruan Sarrin para tifozëve të vet në ndeshjen...

United mposht Chelsean dhe kualifikohet në çerekfinale të FA Cup

para 3 muajve - Albeu

Manchester United ka mposhtur Chelsean me rezultatin 0-2 në "Stamford Bridge". Ndeshja u zhbllokua në minutën e 31' me golin e Andre Herrera. Në minutën e fundit të pjesës së parë Pogba dyfishoi rezultatin...

Solskjaer i jep leksion Sarrit, United eliminon Chelsean nga FA Cup!

para 3 muajve - SuperSport

Chelsea merr një tjetër goditje të rëndë që vë seriozisht në rrezik të ardhmen e trajnerit Maurizio Sarri. Blutë e Londrës u eliminuan në raundin e 1/8-ave të FA Cup, kompeticionit më të vjetër në botë...

Man Utd eliminon Chelsean nga Kupa FA, kalon në raundin tjetër

para 3 muajve - Lajmi.net

Ole Gunnar Solskjaer është kthyer tek fitorja pas humbjes së parë që pësoi nën drejtimin e Man Utd. United kanë triumfuar me rezultatin 0:2, në udhëtimin që konsiderohej shumë i vështirë, në ‘Stamford...

Man Unitedi eliminon Chelsean dhe kualifikohet në çerekfinale të FA Cup

para 3 muajve - Gazeta Express

​Unitedi është çerekfinalisti i fundit në FA Cup Manchester Unitedi i Ole Gunnar Solskjaer është kualifikuar në çerekfinale të FA Cup, duke e eliminuar Chelsean midis “Stamford Bridge”, shkruan Gazeta...

United shumë i fortë për Chelsea-n, e eliminon në FA Cup

para 3 muajve - Koha Jone

Chelsea pëson një tjetër disfatë të rëndë. Blutë e Londrës janë mundur 2-0 nga Manchester United në “Stamford Bridge” duke u eliminuar që në fazën e 1/8-ve në FA Cup. Skuadra e Maurizio Sarrit ka treguar...

Chelsea shkon “pej shpije”, Solskjaer i jep leksion Sarrit dhe dërgon United’in në çerekfinale të “FA Cup”

para 3 muajve - GazetaBlic

Manchester United ka mposhtur Chelsean me rezultat 2-0 në sfidën kryesore të mbrëmjes së sotme. Në duelin e zhvilluar në “Stamford Bridge”, djelmoshat e Sarrit dëshpëruan tifozët e tyre duke humbur nga...

Man United eliminon Chelsean dhe është në çerekfinale të FA Cup

para 3 muajve - Java News

​Unitedi është çerekfinalisti i fundit në FA Cup. Manchester Unitedi i Ole Gunnar Solskjaer është kualifikuar në çerekfinale të FA Cup, duke e eliminuar Chelsean midis “Stamford Bridge”, shkruan Gazeta...

Man Unitedi eliminon Chelsean dhe kualifikohet në çerekfinale të FA Cup

para 3 muajve - Tetova Sot

Unitedi është çerekfinalisti i fundit në FA Cup Manchester Unitedi i Ole Gunnar Solskjaer është kualifikuar në çerekfinale të FA Cup, duke e eliminuar Chelsean midis “Stamford Bridge”. “Djajtë e Kuq” ishin...

Manchester United dyfishon rezultatin ndaj Chelseat

para 3 muajve - Albeu

Manchester United ka dyfishuar rezultatin ndaj Chelseat në "Stamford Bridge". Autori i golit është Paul Pogba në minutën e 45'. Pjesa e parë ka përfunduar dhe mbas disa minutash fillon e dyta. /albeu.com/

Shokohet “Stamford Bridge”, gol i bukur nga Pogba

para 3 muajve - Gazeta Express

United po fiton 2-0 në “Stamford Bridge” ndaj Chelseas Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Chelseas dhe po fiton 2-0 në ndeshjen që po zhvillohet në “Stamford Brudge”, shkruan Gazeta Express. Golin...

Pogba “grin” Kepan, United dyfishon epërsinë ndaj Chelseat

para 3 muajve - GazetaBlic

Manchester United ka shënuar edhe golin e dytë përballë Chelseat në Stamford Bridge. Paul Pogba realizoi në minutën e 45-të pas asistimit të Marcus Rashford, shkruan GazetaBlic . Në duelin e vlefshëm për...

Man Utd ndëshkon Chelsean për herë të dytë, shikoni golin e bukur

para 3 muajve - Lajmi.net

Është shënuar edhe goli i dytë në takimin ndërmjet Chelsea dhe Manchester United. Chelsea duket se është me një këmbë jashtë garave të Kupës FA, pasi ata tashmë e gjejnë vetën me dy gola në disavantazh...

Zhbllokohet ndeshja, Manchester United kalon në avantazh ndaj Chelseat

para 3 muajve - Albeu

Manchester United ka kaluar në avantazh ndaj Chelseat në "Stamford Bridge". Ai që ka shënuar është mesfushori spanjoll, Ander Herrera në minutën e 31'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 35'. /albeu.com/

Maurizio Sarri: Jam i brengosur për rezultatet, jo për tifozët

para 3 muajve - Periskopi

Maurizio Sarri ka bërë disa deklarata kontroverse, në konferencën e tij për shtyp. Në konferencën për media pas humbjes së pësuar nga Manchester Unitedi (2:0) dhe eliminimit nga FA Cup, Sarri ka thumbuar...

Chelsea – Manchester United, realizohet goli i parë

para 3 muajve - Lajmi.net

Është zhbllokuar rezultati në super ndeshjen Chelsea – Manchester United. Të parët që kaluan në epërsi në këtë takim janë skuadra e Man Utd, e udhëhequr nga Ole Gunnar Solskjaer, shkruan lajmi.net. Golin...

Ka gol në derbin Chelsea – Manchester United

para 3 muajve - Gazeta Express

​Manchester United po fiton 0-1 në “Stamford Bridge” Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Chelseas dhe po fiton 0-1 në “Stamford Brudge”, shkruan Gazeta Express. Golin e epërsisë për “Djajtë e Kuq”...

Caktohen çiftet për çerekfinalet e Kupës FA, përballë dy kosovarë

para 3 muajve - Gazeta Observer

Pasi është mësuar edhe çerekfinalisti i fundit, FA ka caktuar të gjitha çiftet që do të përballen në këtë fazë. Manchester United ishte skuadra e fundit që iu bashkua 7 skuadrave paraprake, për të kompletuar...

Zidane i vendos tre kushte Çelsit për të firmosur

para 3 muajve - Gazeta Tema

Francezi Zinedine Zidane që drejtoi me mjaft sukses skuadrën e Realit të Madridit, duket se është gjithnjë e më afër marrjes së drejtimit të ekipit të Çelsit të Londrës në Premier Ligën anglezë. Duket...

Chelsea 0-2 Manchester United

para 3 muajve - Arbresh

Manchester Unitedi e ka eliminuar Chelsean në Kupën FA dhe është kualifikuar në çerekfinale të kësaj gare. Paraqitja e mysafirëve ishte më e mirë në ndeshjen e zhvilluar në Stamford Bridge, ashtu që edhe...

Man United kualifikohet në çerekfinale të FA Cup, Chelsea ‘zhytet’ në krizë

para 3 muajve - Fakti Ditor

Ole Gunnar Solskjaer është kthyer tek fitorja pas humbjes që pësoi në Champions League kundër Paris Saint Germainit. Manchester United fitoi në transfertë me rezultatin 2-0 përballë Chelseas në ndeshjen...

Man United kualifikohet në çerekfinale të FA Cup, Chelsea ‘zhytet’ në krizë

para 3 muajve - AlbPortali

Ole Gunnar Solskjaer është kthyer tek fitorja pas humbjes që pësoi në Champions League kundër Paris Saint Germainit. Manchester United fitoi në transfertë me rezultatin 2-0 përballë Chelseas në ndeshjen...

Formacioni ‘revolucionar’ i Zidanes nëse emërohet trajner i Chelseat

para 3 muajve - Insajderi

Zinedine Zidane kërkon 250 milionë euro buxhet për të marrë drejtimin e Chelseat, derisa ka për qëllim ta rikthejë klubin në një fuqi evropiane përsëri. Legjenda franceze është i vendosur të diskutojë...

Chelsea 0:2 Man Utd, notat e lojtarëve

para 3 muajve - Gazeta Observer

Chelsea ka pësuar edhe një tjetër humbje për të vërtetuar kështu krizën e madhe në kampin blu. Manchester United ishte skuadra që i shkaktoi humbjen e radhës londinezëve, duke triumfuar me rezultatin 0:2....

Emri Manchester ka lënë pasoja të pa shërueshme te Chelsea

para 3 muajve - Gazeta Observer

Pas humbjes turpëruese nga Manchester City 6-0, Chelsea e ka pësuar tani nga Manchester United dhe atë në Stamford Bridge. Skuadra e Ole Gunnar Solskjaer fitoi 2-0 për të siguruar çerekfinalen e kupës...

Tri ndeshjet që e vendosin fatin e Sarrit te Chelsea

para 3 muajve - Tetova Sot

Maurizio Sarri është shumë afër të shkarkohet nga Chelsea. Në zhveshtoren e Chelseas, lojtarët po e ndjejnë se Maurizio Sarri mund të shkarkohet. Nëse trajneri italian i humbet tri ndeshjet e radhës, atëherë...

Unitedi eliminon Chelsean nga Kupa

para 3 muajve - Epoka e Re

Manchester Unitedi i Ole Gunnar Solskjaer është kualifikuar në çerekfinale të FA Cup, duke e eliminuar Chelsean midis “Stamford Bridge”. “Djajtë e Kuq” ishin dukshëm më të mirë se “Blutë e Londrës” dhe...

Manchester United fiton derbin ndaj Chelseas

para 3 muajve - KosovaPress

Manchester United ka shënuar fitore me rezultat 0-2 dhe e tërë puna u kry në pjesën e parë, transmeton KosovaPress. Golin e parë të epërsisë për Manchester United e shënoi Ander Herrera (31’), kurse epërsinë...

Shaw: PSG nuk na humbi vetëbesimin, jemi gati për ndeshjen ndaj Chelsea

para 3 muajve - Tetova Sot

Manchester United kanë pësuar disfatën e parë nën urdhrat e Ole Gunnar Solskjaer kundër PSG, por kjo humbje duket se nuk ka lënë shije shumë të keqe. Mbrojtësi i Manchester United, Luke Shaw insiston se...

Zidane i vendos 3 kushte Chelsea-t, ja cilat janë!

para 3 muajve - SuperSport

Vijon të projektohet gjithnjë  e më fuqishëm emri i Zinedine Zidane në stolin  e Bluve të Londrës. Me francezin Zidane në timon klubi anglez i Chelsea-it sigurisht që do të duhet të  përshtasë edhe organikën...

Formacionet zyrtare: Chelsea - Manchester United

para 3 muajve - Albeu

Chelsea dhe Manchester do të përballen sonte me njëra-tjetrën në "Stamford Bridge", ndeshje e vlefshme për FA Cup. Blutë e Londrës duan kualifikimin për në në çerekfinale të FA Cup. Edhe skaudra e Solskjaer...

Zidane i vendos tre kushte Çelsit për të firmosur

para 3 muajve - Lexo

Francezi Zinedine Zidane që drejtoi me mjaft sukses skuadrën e Realit të Madridit, duket se është gjithnjë e më afër marrjes së drejtimit të ekipit të Çelsit të Londrës në Premier Ligën anglezë. Duket...

Ndeshja Chelsea – Manchester United, befasi në formacionet zyrtare

para 3 muajve - OraInfo

Do të zhvillohet ndeshja mes Chelseas dhe Manchester Unitedit. Janë publikuar formacionet zyrtare për super ndeshjen e sontme. Chelsea do të jetë nikoqir i ‘djajve të kuq’ për ndeshjen që do të jetë e...

Formacionet zyrtare: Chelsea-Manchester United

para 3 muajve - GazetaBlic

Chelsea dhe Manchester United do të përballen sonte me fillim nga ora 20:30 në kuadër të FA Cup. Ky është njëri nga takimet më interesante të kësaj faze, derisa para pak çastesh kanë dalë edhe formacionet...

Formacionet zyrtare: Chelsea – Manchester United

para 3 muajve - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për super ndeshjen Chelsea – Manchester United. Chelsea do të jetë nikoqir i ‘djajve të kuq’ për ndeshjen që do të jetë e vlefshme për Kupën FA, shkruan lajmi.net. Të...

​Manchester United po e mposht Chelsean

para 3 muajve - KosovaPress

Rezultati i tanishëm është 0-2 dhe golin e parë të epërsisë për Manchester United e shënoi Ander Herrera (31’), kurse epërsinë e dyfishoi Pogba (45’), transmeton KosovaPress. Temat: Ander Herrera ​Manchester...

Chelsea dhe Manchester United ballafaqohen me formacionin më të mirë

para 3 muajve - Lexo

Ndeshja e fundit e 1/8tës së finales në Kupën FA do të zhvillohet sonte në Stamford Bridge mes Chelseat dhe Manchester United. Trajnerët Maurizio Sarri dhe Ole Gunnar Solskjaer kanë inkuadruar këto formacione....

Chelsea – Manchester United, realizohet goli i parë

para 3 muajve - Arbresh

Është zhbllokuar rezultati në super ndeshjen Chelsea – Manchester United. Të parët që kaluan në epërsi në këtë takim janë skuadra e Man Utd, e udhëhequr nga Ole Gunnar Solskjaer, shkruan lajmi.net. Golin...

Chelsea dhe Manchester United ballafaqohen me formacionin më të mirë

para 3 muajve - Gazeta Observer

Ndeshja e fundit e 1/8tës së finales në Kupën FA do të zhvillohet sonte në Stamford Bridge mes Chelseat dhe Manchester United. Trajnerët Maurizio Sarri dhe Ole Gunnar Solskjaer kanë inkuadruar këto formacione....

Shaw: PSG nuk na humbi vetëbesimin, jemi gati për ndeshjen ndaj Chelsea

para 3 muajve - Lajmi.net

Manchester United kanë pësuar disfatën e parë nën urdhrat e Ole Gunnar Solskjaer kundër PSG, por kjo humbje duket se nuk ka lënë shije shumë të keqe. Mbrojtësi i Manchester United, Luke Shaw insiston se...

Formacionet: Chelsea – Manchester United

para 3 muajve - Arbresh

Janë publikuar formacionet zyrtare për super ndeshjen Chelsea – Manchester United. Chelsea do të jetë nikoqir i ‘djajve të kuq’ për ndeshjen që do të jetë e vlefshme për Kupën FA, shkruan lajmi.net. Të...

Zidane gati të marrë drejtimin e Chelsea-t, por ka disa kushte për Abramovich

para 3 muajve - Koha Jone

Mund të mbyllet në fund të këtij sezoni aventura e Maurizio Sarrit në krye të pankinës së Chelsea-t. Sipas mediave angleze, Blutë e Londrës kanë vendosur që të ndryshojnë sërish trajnerin, teksa pritet...

3 ndeshjet e fundit që vendosin fatin e Maurizio Sarrit te Chelsea

para 3 muajve - Albeu

Maurizio Sarri është shumë afër të shkarkohet nga Chelsea . Në dhomat e zhveshjes te Chelseat, lojtarët po e ndjejnë se Maurizio Sarri mund të shkarkohet . Nëse trajneri italian i humbet tri ndeshjet e...

Zidane kërkon ta marrë drejtimin e Chelseat

para 3 muajve - Tetova Sot

] Duket se Zinedine Zidane dëshiron të rikthehet në futboll, pasi synon ta marrë drejtimin e gjigantin anglez. Zinedine Zidane e dëshiron postin e trajnerit të Chelseat, por ka disa kërkesa për ta pranuar...

Në verë largohen katër lojtarë nga Chelsea

para 3 muajve - Lajmi.net

Chelsea do të bëjë një revolucion të madh në skuadër. Me apo pa Maurizio Sarrin, Chelsea pritet që së paku të largoj katër lojtar nga skuadra. Skuadra londineze në verë pritet t’i shet lojtarët si, Davide...

Zidane iu qet kushte Chelsea-s

para 3 muajve - Klan Kosova

Zinedine Zidane mund të bëhet trajneri i ri i Chelsea-s, por vetëm nëse klubi ia premton 200 milionë funte për transferime si dhe nëse e mban Eden Hazard-in në “Stamford Bridge”, thotë The Sun. Francezi...

Tri ndeshjet që e vendosin fatin e Sarrit te Chelsea

para 3 muajve - Lajmi.net

Maurizio Sarri është shumë afër të shkarkohet nga Chelsea. Në zhveshtoren e Chelseas, lojtarët po e ndjejnë se Maurizio Sarri mund të shkarkohet. Nëse trajneri italian i humbet tri ndeshjet e radhës, atëherë...

Zidan pranë Çelsit, francezi vendos tri kushte për Abramoviç

para 3 muajve - Shprehja.com

Pozitat e Maurcio Sarrit si trajneri i Çelsit janë lëkundur ndjeshëm pas rezultateve negative që skuadra londineze ka pësuar gjatë ndeshjeve të javëve të fundit. Media e njohur “ESPN” ka zbuluar se kandidati...

Tri kushtet e Zidane për të pranuar ofertën e Chelseat

para 3 muajve - Epoka e Re

Pozitat e Mauricio Sarrit si trajneri i Chelseat janë lëkundur ndjeshëm pas rezultateve negative që skuadra londineze ka pësuar gjatë ndeshjeve të javëve të fundit. Media e njohur “ESPN” ka zbuluar se...

Zidane te Chelsea? Këto janë tre kushtet e tij

para 3 muajve - InfoMagazin

Zinedine Zidane është i gatshëmqë të shkoj tëk skuadra e Chelseat në rolin e trajnerit nëse i plotësohen disa kushte financiare. “The Sun” shkruan sot se ish trajneri i Real Madridit është i gatshëm të...

Tri ndeshjet që e vendosin fatin e Sarrit te Chelsea

para 3 muajve - Arbresh

Maurizio Sarri është shumë afër të shkarkohet nga Chelsea. Në zhveshtoren e Chelseas, lojtarët po e ndjejnë se Maurizio Sarri mund të shkarkohet. Nëse trajneri italian i humbet tri ndeshjet e radhës, atëherë...

Zidane iu qet kushte Chelsit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Zinedine Zidane mund të bëhet trajneri i ri i Chelsea-s, por vetëm nëse klubi ia premton 200 milionë funte për transferime si dhe nëse e mban Eden Hazard-in në “Stamford Bridge”, thotë The Sun. Francezi...

E BUJSHME/ Zidane tek Chelsea, 200 milionë stërlina për ekipin e ri (DETAJE)

para 3 muajve - Newsport

Zinedine Zidane së shpejti mund të jetë një trajner i Chelsea-s, pasi orët e Maurizio Sarrit kanë filluar të numërohen mbrapsht në “Stamford Bridge”, raporton “The Sun Football”. Menjëherë kanë filluar...

Zidane kërkon ta marrë drejtimin e skuadres së madhe angleze

para 3 muajve - PortaliOnline

Duket se Zinedine Zidane dëshiron të rikthehet në futboll, pasi synon ta marrë drejtimin e gjigantin anglez. Zinedine Zidane e dëshiron postin e trajnerit të Chelseat, por ka disa kërkesa për ta pranuar...

Zidane dorëzon planin e tij tek drejtuesit e Chelseat, ja emrat dhe skema e përfshirë në të

para 3 muajve - Sovrani

Zinedine Zidane dëshiron 200 milionë funte për të ri-ndërtuar skuadrën e Chelseat dhe t’i kthejë ato në pretendent për Premier Legue dhe Evropë, transmeton Sovrani.info. Legjenda franceze është i gatshë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK