http://kariera.mk

9 hapa si të krijoni një biznes të suksesshëm

para 3 muajve - Ekonomia Online

Këtu janë nëntë këshilla ​që të siguroheni nëse jeni përgatitur mjaftueshëm para se të ​filloni biznesin tuaj, duke i dhënë vetes shanset maksimale për të qenë të suksesshëm. Këto hapa janë përshtatur...

10 shprehi që ju bëjnë të pasur

para 3 muajve - Ekonomia Online

Të bëheni milionerë nga përpjekjet tuaja nuk është një gjë e lehtë. Por, për individët të cilët kanë arritur këtë gjë në të kaluarën, ky proces përfshin disa rregulla ose udhëzime të cilat i kanë ndihmuar...

Gjëja e parë që patë zbulon sekretet e nënndërgjegjes tuaj

para 3 muajve - InfoMagazin

Nënndërgjegjja jonë ka shumë sekrete dhe di shumë më tepër rreth nesh. Pa marrë parasysh se si ne përpiqemi, ne nuk mund t’i kontrollojmë mendimet e pandërgjegjshme. Artistja izraelite Noma Bar dëshiron...

Gjëja e parë që patë zbulon sekretet e nënndërgjegjes tuaj

para 3 muajve - Tetova Sot

Nënndërgjegjja jonë ka shumë sekrete dhe di shumë më tepër rreth nesh. Pa marrë parasysh se si ne përpiqemi, ne nuk mund t’i kontrollojmë mendimet e pandërgjegjshme. Artistja izraelite Noma Bar dëshiron...

12 mënyra për t’u ngritur sërish pas një pengese

para 3 muajve - Lajm

Kur nisët biznesin tuaj, ju mund të keni imagjinuar një ngjitje graduale por shpërblyese drejt suksesit. Sigurisht, ju e keni ditur se ka disa gunga në rrugë, por nuk e keni imagjinuar kurrë atë xhiro...

8 gjërat që ndodhin me trupin tuaj nëse ecni çdo ditë

para 3 muajve - InfoMagazin

Qëndrimi në formë mund të jetë i vështirë, por është diçka që të gjithë duhet të bëjnë për të siguruar shëndetin e tyre. Megjithatë, nuk keni nevojë të bashkoheni me një palestër ose të kaloni pesë kilometra...

Më thuaj cila shenjë e horoskopit je, të të them se cilin lloj stresi ke; ja mënyra më e mirë për ta menaxhuar

para 3 muajve - Sovrani

Si e përjeton njëri një situatë se përjeton tjetri. Të gjithë jemi të ndryshëm dhe gjejmë zgjidhje të ndryshme për pengesat që na dalin para. Sipas shenjave të zodiakut më poshtë do të gjeni metodat më...

Si të jetoni një jetë të shëndetshme

para 3 muajve - RTV 21

12 hapa të thjeshtë për një jetë më shëndetshme Nëse dëshironi që të keni një jetë më të shëndetshme dhe nuk dini se nga t’ia filloni, atëherë ju sygjerojmë që të ndiqni 12 hapa të thjeshtë që do t’ua...

Si të jetosh një jetë të shëndetshme në 12 hapa të thjeshtë

para 3 muajve - GazetaBlic

1. Hani kryesisht ushqime të papërpunuara. Dieta juaj duhet të përbëhet nga perime, fruta, mish dhe sallatë. Shmangni ushqimet e përpunuara krejt, dhe kjo do të jetë më mire për ju. 2. Ecni kur është e...

Si të jetosh një jetë të shëndetshme në 12 hapa të thjeshtë

para 3 muajve - KosovaPress

2. Ecni kur është e mundur. Është e domosdoshme që të mohoni një jetë pune të ulur sa herë që të mundeni. Nëse diçka është brenda ecjes në distancë, bëj përpjekje për të udhëtuar me këmbë në vend të makinës....

Si të jetosh një jetë të shëndetshme në 12 hapa të thjeshtë

para 3 muajve - Gazeta e re

1 . Hani kryesisht ushqime të papërpunuara. Dieta juaj duhet të përbëhet nga perime, fruta, mish dhe sallatë. Shmangni ushqimet e përpunuara krejt, dhe kjo do të jetë më mire për ju. 2 . Ecni kur është...

Cila është gjëja e parë që pe? Zbulo si do jetë dhe si do zhvillohet e ardhmja jote

para 3 muajve - Lexo

Kali Një nga gjërat e para që mund të shihet menjëherë është kali që galopon, në plan të parë. Është një kalë ushtarak që po kalëron drejt betejës. Ai është krenar, i fortë dhe euforik. Këto emocione do...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK