http://kariera.mk

Dy kardinalë kundër Papës për abuzimet seksuale të priftërinjve

para 3 muajve - Opinion

Dy kardinalë të shquar të kishës katolike, Burke dhe Brandmuller u kanë kërkuar peshkopëve që të mos heshtin më dhe të denoncojnë rastet e abuzimeve seksuale dhe t’i jepet fund “agjendës” së Papa Françeskut...

Papa Françesku: Kardinalët katolikë kërkojnë fundin e “agjendës homoseksuale”

para 3 muajve - GazetaBlic

Dy kardinalë të Kishës Katolike kanë bërë thirrje për ti dhënë fund “plagës së agjendës homoseksuale”. Ata i bënë thirrje peshkopëve ti japin fund bashkëpunimit të tyre dhe heshtjes mbi rastet e abuzimeve...

Papa Françesku: Kardinalët katolikë kërkojnë fundin e “agjendës homoseksuale”

para 3 muajve - Klan Kosova

Dy kardinalë të Kishës Katolike kanë bërë thirrje për ti dhënë fund “plagës së agjendës homoseksuale”. Ata i bënë thirrje peshkopëve ti japin fund bashkëpunimit të tyre dhe heshtjes mbi rastet e abuzimeve...

Papa Françesku bashkë me kardinalët katolikë kërkojnë fundin e agjendës homoseksuale

para 3 muajve - Gazeta Express

Dy kardinalë të Kishës Katolike kanë bërë thirrje për ti dhënë fund “plagës së agjendës homoseksuale”. Ata i bënë thirrje peshkopëve ti japin fund bashkëpunimit të tyre dhe heshtjes mbi rastet e abuzimeve...

Kardinalët kërkojnë dhënien fund të “agjendës homoseksuale”

para 3 muajve - Koha Jone

Dy kardinalë të Kishës Katolike kanë bërë thirrje për ti dhënë fund “plagës së agjendës homoseksuale”. Ata i bënë thirrje peshkopëve ti japin fund bashkëpunimit të tyre dhe heshtjes mbi rastet e abuzimeve...

Zëdhënës i Vatikanit: Ka rregulla sekrete për priftërinjtë që bëhen baballarë

para 3 muajve - Java News

Vatikani ka zbuluar se ekzistojnë udhëzime sekrete për priftërinjtë, të cilët bëhen baballarë, pavarësisht premtimeve të tyre të beqarisë. “Unë mund të konfirmoj se ekzistojnë udhëzimet, është një dokument...

Papa Françesku: Kardinalët katolikë kërkojnë fundin e “agjendës homoseksuale”

para 3 muajve - Ekonomia Online

Dy kardinalë të Kishës Katolike kanë bërë thirrje për ti dhënë fund “plagës së agjendës homoseksuale”. Ata i bënë thirrje peshkopëve ti japin fund bashkëpunimit të tyre dhe heshtjes mbi rastet e abuzimeve...

Papa Françesku mbledh mbi 200 klerikë për të parandaluar abuzimet seksuale

para 3 muajve - Insajderi

Për herë të parë në historinë e religjionit katolik, afër 200 lider të kishave nga anë e mbanë bota do të mblidhen në Vatikan të enjten për t’u përballur me akuzat ndaj klerikëve që abuzojnë seksualisht...

Vatikani ka rregulla sekrete për priftërinjtë që bëhen baballarë

para 3 muajve - Gazeta Express

Vatikani për herë të parë ka bërë të ditur se ekzistojnë rregulla dhe udhëzime të veçanta dhe të fshehta për priftërinjë që janë bërë baballarë, por zëdhënësi i Selisë së Shenjtë ka thënë se ato nuk do...

Vatikani përgatitet për samit rreth abuzimeve seksuale të Kishës Katolike

para 3 muajve - Klan Kosova

Vatikani është në përgatitje të një samiti në fund të kësaj jave rreth çështjes së abuzimeve seksuale brenda Kishës Katolike. Peshkopët nga e gjithë bota do të mblidhen të enjten në konferencë katërditore,...

Vatikani ka rregulla sekrete për priftërinjtë që bëhen baballarë

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Vatikani për herë të parë ka bërë të ditur se ekzistojnë rregulla dhe udhëzime të veçanta dhe të fshehta për priftërinjë që janë bërë baballarë, por zëdhënësi i Selisë së Shenjtë ka thënë se ato nuk do...

Vatikani përgatitet për samit rreth abuzimeve seksuale të Kishës Katolike

para 3 muajve - Ekonomia Online

Vatikani është në përgatitje të një samiti në fund të kësaj jave rreth çështjes së abuzimeve seksuale brenda Kishës Katolike. Peshkopët nga e gjithë bota do të mblidhen të enjten në konferencë katërditore,...

Djalli – pedofili: Peshkopët nga e gjithë bota, për “vetkamzhikim” në Vatikan

para 3 muajve - Te Sheshi

Papa Françesku pritet të mbledhë këtë javë së bashku peshkopë nga e gjithë bota në një konferencë të shumëpritur në kuadër të luftës kundër abuzimit seksual të fëmijëve nga rasot e zeza klerikale. Udhëheqësit...

Ish-kardinalin amerikan, Theodore McCarrick përjashtohet nga Vatikani, ja arsyeja…

para 3 muajve - Gazeta e re

Vatikani tha të shtunën se Papa Françesku e zhveshi nga petku ish-kardinalin amerikan, Theodore McCarrick. Në korrik të vitit të kaluar, Ati i Shenjtë pranoi dorëheqjen e tij nga Kolegji i Kardinalëve,...

Abuzimet seksuale, Vatikani përjashton ish-kardinalin amerikan

para 3 muajve - Gazeta e re

Vatikani tha të shtunën se Papa Françesku e zhveshi nga petku ish-kardinalin amerikan, Theodore McCarrick. Në korrik të vitit të kaluar, Ati i Shenjtë pranoi dorëheqjen e tij nga Kolegji i Kardinalëve,...

Abuzimet seksuale, Vatikani përjashton ish-kardinalin amerikan

para 3 muajve - Sovrani

Vatikani tha të shtunën se Papa Françesku e zhveshi nga petku ish-kardinalin amerikan, Theodore McCarrick. Në korrik të vitit të kaluar, Ati i Shenjtë pranoi dorëheqjen e tij nga Kolegji i Kardinalëve,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK