http://kariera.mk

IPK: Në rastin abuzimit seksual në Drenas, janë të përfshirë edhe persona të tjerë

para 3 muajve - Portalb

Në Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës të Kuvendit të Kosovës, ka raportuar kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës (IPK), Miradie Kelmendi, për...

Rasti i të miturës në Drenas, kërkohet komision i pavarur për super-ekspertizë

para 3 muajve - Telegrafi

Iniciativa për Drejtësi dhe Barazi ka reaguar lidhur me trajtimin jo-korrekt të rastit të së miturës nga komuna e Drenasit, duke kërkuar prej institucioneve relevante një kujdes të veçantë dhe punë profesionale...

Selimi: Është për keqardhje implikimi zyrtarëve të tjerë në rastin e 16-vjeçares

para 3 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryetari i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi, ka thënë se është fat i keq që në rastin e 16-vjeçares nga Drenasi, janë të inkriminuar...

Rexhep Selimi tregon kush janë të dyshuarit për rastin e 16 vjeçares

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi ka bërë sot raportimin e saj para Komisionit Parlamentar lidhur me rastin e keqtrajtimit seksual të 16 vjeçares në Drenas, nga profesori...

Rexhep Selimi: Dyshohet për të inkriminuar të tjerë mbi abuzimin në Drenas, përfshirë edhe avokatin

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi ka bërë sot raportimin e saj para Komisionit Parlamentar lidhur  me rastin e keqtrajtimit seksual të 16 vjeçares në Drenas, nga profesori...

IPK: Në rastin abuzimit seksual në Drenas, janë të përfshirë edhe persona të tjerë

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Në Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës të Kuvendit të Kosovës, ka raportuar kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës (IPK), Miradie Kelmendi, për...

Kelmendi: Vjet u trajtuan mbi 1800 ankesa për sjelljet e policëve

para 3 muajve - Koha.net

Pas raportimit të mbyllur për media për rastin e zyrtarit policor në Drenas, kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, ka dhënë edhe raportin vjetor të vitit 2018 të këtij institucioni...

Selimi: Është për keqardhje implikimi zyrtarëve të tjerë në rastin e 16-vjeçares

para 3 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryetari i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi, ka thënë se është fat i keq që në rastin e 16-vjeçares nga Drenasi, janë të inkriminuar...

Kelmendi: Vitin e kaluar janë trajtuar mbi 1800 ankesa ndaj sjelljes së policëve

para 3 muajve - Telegrafi

Pas raportimit të mbyllur për media për rastin e zyrtarit policor në Drenas, kryeshefja e inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, ka dhënë edhe raportin vjetor të vitit 2018 të këtij institucioni...

Rasti i të miturës në Drenas, kërkohet komision i pavarur për super-ekspertizë

para 3 muajve - Gazeta Express

Iniciativa për Drejtësi dhe Barazi reagon lidhur me trajtimin jo-korrekt të rastit të së miturës nga komuna e Drenasit, duke kërkuar prej institucioneve relevante një kujdes të veçantë dhe punë profesionale...

Organizata Inject kërkon hetim të pavarur për rastin e abuzimit seksual të së miturës në Drenas

para 3 muajve - Koha.net

Organizat Iniciativa për Drejtësi dhe Barazi - Inject, duke reaguar lidhur me rastin e abuzimit seksual të së miturës nga komuna e Drenasit, përmes një komunikate për media ka kërkuar hetim të pavarur...

Vesel Veseli tentoi të mashtroi IPK-në duke fshehur bisedat me 16 vjeçaren nga Drenasi

para 3 muajve - Lajmi.net

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi në raportimin e saj para Komisionit Parlamentar ka bërë të ditur se zyrtari policor Vesel Veseli ka dorëzuar një telefon në të cilin nuk...

Vesel Veseli tentoi të mashtroi IPK duke fshehur bisedat me 16-vjeçaren nga Drenasi

para 3 muajve - Gazeta Express

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi në raportimin e saj para Komisionit Parlamentar ka bërë të ditur se zyrtari policor Vesel Veseli ka dorëzuar një telefon në të cilin nuk...

Rasti i 16 vjeçares nga Drenasi, ja çfarë ka ndodhur me avokatin që e zbuloi rastin

para 3 muajve - OraInfo

Çështja e 16 vjeçares nga Drenasi është rihapur prapë. Gazmend Halilaj, avokati që e lajmëroi rastin e së miturës në Drenas sot është arrestuar nga Policia e Kosovës. Por, tani ai ka lajmëruar se është...

Drenori e mbron avokatin Halilaj: Kush e denoncon krimin, mundohen ta frikësojnë

para 3 muajve - Gazeta Express

Lidhur me rastin e vajzës së mitur në Drenas, ka reaguar edhe Xhavit Drenori, i cili ka thënë se institucionet po hakmerren ndajj atyre që e lajmërojnë krimin. Sipas tij, pavarësisht kësaj, asgjë nuk mund...

Avokatit që u arrestua sot, i vjen një mbështetje nga ky politikan

para 3 muajve - GazetaBlic

Lidhur me rastin e vajzës së mitur në Drenas, ka reaguar edhe Xhavit Drenori, i cili ka thënë se institucionet po hakmerren ndaj lajmëtarëve të krimit. Sipas tij, pavarësisht kësaj, asgjë nuk mund ta fshijë...

Lirohet avokati Gazmend Halilaj

para 3 muajve - Telegrafi

Është liruar avokati Gazmend Halilaj, i cili u arrestua pak më parë lidhur me rastin e abuzimit të së miturës nga Drenasi. Lexo po ashtu: Arrestohet avokati që sinjalizoi abuzimin e së miturës nga Drenasi...

Arrestohet avokati që zbuloi rastin e abuzimit të 16 vjeçares në Drenas

para 3 muajve - Koha.mk

Arrestohet avokati Gazmend Halilaj, i cili dy javë më parë kishte zbuluar abuzimin seksual të 16 vjeçares nga Drenasi. Halilaj ka shkruar në Facebook se kjo ka ndodhur pasi që ka raportuar edhe një skandal...

Vesel Veseli tentoi të mashtroi IPK duke fshehur bisedat me 16 vjeçaren nga Drenasi

para 3 muajve - Lajmi.net

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi në raportimin e saj para Komisionit Parlamentar ka bërë të ditur se zyrtari policor Vesel Veseli ka dorëzuar një telefon në të cilin nuk...

Arrestohet avokati Gazmend Halilaj, dyshohet për abuzim me viktimën

para 3 muajve - Koha.net

11:26 Avokati Gazmend Halilaj, i arrestuar në orët e hershme të mëngjesit të sotëm, është liruar para pak minutash. Ndaj Gazmend Halilajt, sipas informatave të “Kohës Ditore”, po zhvillohet hetim parapenal...

Lirohet avokati Gazmend Halilaj

para 3 muajve - RTV 21

Halilaj konfirmoi lirimin Avokati nga Drenasi, Gazmend Halilaj që është arrestuar sot, pak më parë njoftoi se është liruar. “Të dashur miq. Jam i lirë. Pasdite jam në zyre me punë të përditshme. Në mbrëmje...

Lirohet avokati Gazmend Halilaj, i arrestuar për rastin e Drenasit

para 3 muajve - Klan Kosova

”Te dashur miq. Jam i lire. Pasdite jam ne zyre me pune te perditshme. Ne mbremje normal ne shtepi”.

Lirohet avokati që denoncoi abuzimin seksual të vajzës nga Drenasi

para 3 muajve - Gazeta Express

Është liruar avokati Gazmend Halilaj, i cili raportoi shfrytëzimin seksual që i kishin bërë një profesor dhe një polic bërë vajzës nga Drenasi, raporton Gazeta Express. “Te dashur miq. Jam i lire. Pasdite...

Rasti i 16 vjeçares, kryeshefja e IPK-së thotë se ishin të përfshirë edhe persona tjerë

para 3 muajve - OraInfo

Një skandal i madh është zbuluar ditë me parë në komunën e Drenasit, ku një 16 vjeçare ishte keqpërdorur nga një mësues dhe polic. Për këtë çështje në Komisionin për Punë të Brendshme të Kuvendit të Kosovës...

Vesel Veseli ka dorëzuar një telefon pa qasje në rrjetet sociale, IPK kërkon nga Posta për ta gjetur një tjetër

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi në raportimin e saj para Komisionit Parlamentar ka bërë të ditur se zyrtari policor Vesel Veseli ka dorëzuar një telefon në të cilin nuk...

Keqtrajtimi seksual ndaj 16 vjeçares në Kosovë, kryeshefja e IPK-së thotë se veç të treve ka edhe të tjerë të involvuar

para 3 muajve - Alsat-M

Pas vendimit që të mbahet raportim dy pjesësh rreth keqtrajtimit seksual ndaj 16 vjeçares në Drenas, krye shefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi ka dhënë detaje të reja rreth këtij...

Kelmendi: Ka edhe të dyshuar tjerë për rastin e abuzimit në Drenas

para 3 muajve - RTV 21

Kelmendi tha se lidhur me rastin të inkriminuar ka edhe persona të tjerë të institucioneve të tjera Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, gjatë raportimit të saj në Komisionin...

Lirohet avokati Halilaj, i dyshuar për abuzim me viktimën në Drenas

para 3 muajve - GazetaBlic

Avokati i vajzës nga Drenasi, e keqpërdorur seksualisht nga një mësimdhënës, një polic dhe një mjek, i arrestuar në orët e hershme të mëngjesit të sotëm, është liruar para pak minutash. Ndaj Gazmend Halilajt,...

Lirohet avokati Gazmend Halilaj, i arrestuar për rastin e Drenasit

para 3 muajve - Lajmi.net

Gazmend Halilaj, avokati që e lajmëroi rastin e së miturës në Drenas sot është arrestuar nga Policia e Kosovës. Por, tani ai ka lajmëruar se është liruar, raporton lajmi.net. “Te dashur miq. Jam i lire....

Arrestohet avokati që raportoi rastin në Drenas

para 3 muajve - Alsat-M

Është arrestuar avokati Gazmend Halilaj i cili dy javë më parë kishte sinjalizuar abuzimin seksual të nxënëses nga Drenasi i Kosovës, e cila po dyshohet se është përdhunuar fillimisht nga profesori i saj...

Kryeshefja e Inspektoratit Policor pranon për herë të parë se sa persona janë të përfshirë në rastin e Drenasit

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeshefja e Inspektoriatit Policor të Kosovës, Miradie Kelmendi është duke raportuar para komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, për rastin e abuzimit...

Dyshohet se edhe avokati abuzoi me 16 vjeçaren nga Drenasi

para 3 muajve - GazetaBlic

Është arrestuar avokati i vajzës nga Drenasi e cila raportohet të jetë keqpërdorur seksualisht nga fillimisht një mësimdhënës, pastaj nga polici hetues tek i cili viktima kishte shkuar për ta paraqitur...

Arrestohet avokati që raportoi rastin në Drenas

para 3 muajve - Klan Kosova

Është arrestuar avokati Gazmend Halilaj i cili dy javë më parë kishte sinjalizuar abuzimin seksual të nxënëses nga Drenasi. Lajmin për arrestim e ka bërë të ditur vet Halitaj me anë të një postimi në Facebook....

Arrestohet avokati që sinjalizoi abuzimin e së miturës nga Drenasi

para 3 muajve - Telegrafi

Avokati i vajzës nga Drenasi, Gazmend Halilaj është arrestuar sot nga Inspektorati i Policisë së Kosovës (IPK). Halilaj e konfirmoi vet lajmin e arrestimit përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook....

Arrestohet avokati që raportoi rastin në Drenas

para 3 muajve - Klan Kosova

Është arrestuar avokati Gazmend Halilaj i cili dy javë më parë kishte sinjalizuar abuzimin seksual të nxënëses nga Drenasi. Lajmin për arrestim e ka bërë të ditur vet Halitaj me anë të një postimi në Facebook....

Arrestohet avokati Gazmend Halilaj

para 3 muajve - RTV 21

Avokati nga Drenasi, Gazmend Halilaj është arrestuar sot. Kjo sipas një postimi që ka bërë në Facebook. Ai ka thënë se arrestimi ka ndodhur pasi i kishte dhënë informata lidhur me hetuesit e Inspektoratit...

Avokati Halilaj, flet pas arrestimit nga Policia

para 3 muajve - GazetaBlic

Avokati, Gazmend Halilaj ka reaguar përmes një postimi në “Facebook” pas arrestimit nga Policia e Kosovës. Sipas tij, prangosja erdhi si pasojë hakmarrje. “Dje e raportova skandalin e radhës nga hetuesitë...

Zbulohet arsyeja pse u arrestua avokati Halilaj

para 3 muajve - GazetaBlic

Është arrestuar avokati i vajzës nga Drenasi e cila raportohet të jetë keqpërdorur seksualisht nga fillimisht një mësimdhënës, pastaj nga polici hetues tek i cili viktima kishte shkuar për ta paraqitur...

Kryeshefja e IPK-së thotë se në rastin në Drenas ishin të përfshirë edhe persona tjerë

para 3 muajve - Lajmi.net

Në Komisionin për Punë të Brendshme të Kuvendit të Kosovës është duke u raportuar për rastin e  abuzimit të 16 vjeçares në Drenas. Kryeshefja e IPK-së, Miradie Kelmendi para deputetëve ka thënë se në këtë...

Rasti i 16 vjeçares nga Drenasi, arrestohet edhe avokati qe e inicoi rastin

para 3 muajve - OraInfo

Me urdhër të Prokurorisë, është arrestuar edhe avokati Gazmend Halilaj, i cikli kishte sinjalizuar rastin e 16 vjecarës nga Drenasi e cila ishte keqpërdorur nga mësuesi i saj e pastaj edhe nga një polic...

Arrestohet avokati që raportoi rastin në Drenas

para 3 muajve - Klan Kosova

Është arrestuar avokati Gazmend Halilaj i cili dy javë më parë kishte sinjalizuar abuzimin seksual të nxënëses nga Drenasi. Lajmin për arrestim e ka bërë të ditur vet Halitaj me anë të një postimi në Facebook....

Arrestohet avokati që denoncoi abuzimin seksual në Drenas

para 3 muajve - Albeu

Është arrestuar avokati Gazmend Halilaj i cili dy javë më parë kishte sinjalizuar abuzimin seksual të nxënëses nga Drenasi . Halilaj ka shkruar përmes Facebook’ut se kjo ka ndodhur pasi që ka raportuar...

Arrestohet avokati i vajzës së keqpërdorur seksualisht në Drenas - edhe ai dyshohet për abuzim me viktimën

para 3 muajve - Koha.net

Është arrestuar avokati i vajzës nga Drenasi e cila raportohet të jetë keqpërdorur seksualisht nga fillimisht një mësimdhënës, pastaj nga polici hetues tek i cili viktima kishte shkuar për ta paraqitur...

Keqtrajtimi seksual ndaj 16 vjeçares në Drenas, kryeshefja e IPK-së thotë se veç të treve ka edhe të tjerë të involvuar

para 3 muajve - Klan Kosova

Pas vendimit që të mbahet raportim dy pjesësh rreth rastit të keqtrajtimit seksual ndaj 16 vjeçares në Drenas, Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi tha para Komisionit Parlamentar...

LAJMI I FUNDIT: Arrestohet avokati që raportoi për rastin e të miturës në Drenas

para 3 muajve - Lajmi.net

Zhvillime të reja kanë ndodhur lidhur me rastin  e abuzimit seksual në Drenas. Gazmend Halilaj, avokati që e lajmëroi rastin në fjalë është arrestuar nga Policia e Kosovës, raporton lajmi.net. Këtë e ka...

Avokati Halilaj fshin postimin ku njoftonte për arrestimin e tij

para 3 muajve - Infokusi

Postimi në facebook  të avokatit Gazmend Halilaj në të cilin njoftoi për arrestimin e tij nuk qëndroi më shumë se shtatëmbëdhjetë minuta. Halilaj e largoi atë postim për ta zëvendësuar me një tjetër ku...

Selimi: Është për keqardhje implikimi zyrtarëve të tjerë në rastin e 16 vjeçares

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryeshefja ekzekutive e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, ka raportuar para anëtarëve të Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, raporton...

Arrestohet avokati që zbuloi rastin e abuzimit me të miturën në Drenas

para 3 muajve - Gazeta Express

Është arrestuar avokati Gazmend Halilaj i cili dy javë më parë kishte sinjalizuar abuzimin seksual të nxënëses nga Drenasi, raporton Express. Halilaj ka shkruar përmes Facebook’ut se kjo ka ndodhur pasi...

Arrestohet avokati që sinjalizoi abuzimin e 16 vjeçares nga Drenasi

para 3 muajve - GazetaBlic

Prokuroria sapo ka arrestuar avokatin Gazmend Halilaj, i cili rreth dy javë më parë kishte sinjalizuar abuzimin seksual të nxënëses nga Drenasi. Halilaj po pretendon se është arrestuar për shkak të zbulimit...

Rasti i të miturës në Drenas, kërkohet komision i pavarur për super-ekspertizë

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 20 Shkurt- Iniciativa për Drejtësi dhe Barazi reagon lidhur me trajtimin jo-korrekt të rastit të së miturës nga komuna e Drenasit, duke kërkuar prej institucioneve relevante një kujdes të veçantë...

Selimi: Është për keqardhje implikimi zyrtarëve të tjerë në rastin e 16-vjeçares

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryeshefja ekzekutive e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, ka raportuar para anëtarëve të Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, raporton...

Nga afro 200 policë të hetuar për shkelje të detyrës, në vitin e kaluar janë arrestuar vetëm 12

para 3 muajve - Insajderi

Sipas saj, departamenti i hetimit,  ka hetuar 194 punonjës të policisë dhe janë bërë 12 arrestime. Ndër inspektimet e jashtëzakonshme që janë kryer, Kelmendi ka përmendur rastin e dëbimit e gjashtë shtetasve...

Kryeshefja e IPK-së kërkon raportim të mbyllur mbi rastin e keqtrajtimit seksual ndaj 16 vjeçares në Drenas

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, ka kërkuar që raportimi i saj para Komisionit Parlamentar, për rastin e keqtrajtimit të 16 vjeçares në Drenas, të mbahet i mbyllur – pa...

Kryeshefja e IPK-së kërkon raportim pa praninë e mediave për rastin e Drenasit

para 3 muajve - Koha.net

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, ka kërkuar mbylljen për media të raportimit të saj para Komisionit për Punë të Brendshme. Një gjë të tillë ajo e kërkoi teksa pritej të...

Lirohet avokati Gazmend Halilaj

para 3 muajve - Arbresh

Është liruar avokati Gazmend Halilaj, i cili u arrestua pak më parë lidhur me rastin e abuzimit të së miturës nga Drenasi. Këtë e ka bërë të ditur vetë ai përmes një postimi në Facebook. “Të dashur miq....

Kelmendi: Vitin e kaluar janë trajtuar mbi 1800 ankesa ndaj sjelljes së policëve

para 3 muajve - KosovaPress

Sipas saj,  departamenti i hetimit,  ka hetuar 194 punonjës të policisë dhe janë bërë 12 arrestime. Ndër inspektimet e jashtëzakonshme që janë kryer, Kelmendi ka përmendur rastin e dëbimit e gjashtë shtetasve...

Krkohet komision i pavarur për super-ekspertizë për rastin e abuzimit me nxënësen në Drenas

para 3 muajve - Insajderi

Inject kërkon nga të gjithë mekanizmat mbikëqyrës të institucioneve që të mos lejohet manipulim, keqpërdorim apo fshehje/fshirje e gjurmëve lidhur me rastin e lartcekur. “Jemi të alarmuar me informatat...

Rasti i të miturës në Drenas, kërkohet komision i pavarur për super-ekspertizë

para 3 muajve - KosovaPress

Inject kërkon nga të gjithë mekanizmat mbikëqyrës të institucioneve që të mos lejohet manipulim, keqpërdorim apo fshehje/fshirje e gjurmëve lidhur me rastin e lartcekur. “Jemi të alarmuar me informatat...

Kryeshefja e IPK-së thotë se në rastin në Drenas ishin të përfshirë edhe persona tjerë

para 3 muajve - Infokusi

Në Komisionin për Punë të Brendshme të Kuvendit të Kosovës është duke u raportuar për rastin e abuzimit të 16 vjeçares në Drenas. Kryeshefja e IPK-së, Miradie Kelmendi para deputetëve ka thënë se në këtë...

Inject kërkon që për rastin e vajzës në Drenas që të ndërrohet ekipi hetues

para 3 muajve - Periskopi

Iniciativa për Drejtësi dhe Barazi – INJECT, ka bërë një reagim para disa minutave në lidhje me trajtimin jokorrekt të rastit të së miturës nga komuna e Drenasit, duke iu kërkuar “institucioneve relevante...

149 zyrtarë policor u hetuan gjatë vitit 2018

para 3 muajve - Gazeta Observer

149 zyrtarë policor janë hetuar gjatë vitit 2018, nga 648 ankesa të drejtuara në Drejtorinë e Hetimeve në Inspektoratin Policor të Kosovës. Kështu është shprehur kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës,...

Drenori reagon për avokatin që po dyshohet të jetë i përfshirë në abuzimin e së miturës nga Drenasi

para 3 muajve - Insajderi

Lidhur me rastin e vajzës së mitur në Drenas, ka reaguar edhe asamblisti i Kuvendit Komunal të Drenasit, Xhavit Drenori, i cili ka thënë se institucionet po hakmerren ndaj lajmëtarëve të krimit. Sipas...

149 zyrtarë policor u hetuan gjatë vitit 2018

para 3 muajve - Ekonomia Online

149 zyrtarë policor janë hetuar gjatë vitit 2018, nga 648 ankesa të drejtuara në Drejtorinë e Hetimeve në Inspektoratin Policor të Kosovës, raporton Ekonomia Online. Kështu është shprehur kryeshefja e...

Arrestohet avokati që zbuloi rastin e abuzimit me të miturën në Drenas

para 3 muajve - Infokusi

Është arrestuar avokati Gazmend Halilaj i cili dy javë më parë kishte sinjalizuar abuzimin seksual të nxënëses nga Drenasi. Halilaj ka shkruar përmes facebook-ut se kjo ka ndodhur pasi që ka raportuar...

Keqatrajtimi seksual i 16 vjeçares në Drenas, kryeshefja e IPK-së sot para Komisionit Parlamentar

para 3 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 20 shkurt - Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, sot do të raportojë në Komisionin për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës....

Vesel Veseli tentoi të mashtroi IPK duke fshehur bisedat me 16-vjeçaren nga Drenasi

para 3 muajve - Sovrani

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi në raportimin e saj para Komisionit Parlamentar ka bërë të ditur se zyrtari policor Vesel Veseli ka dorëzuar një telefon në të cilin nuk...

Vesel Veseli tentoi të mashtroi IPK duke fshehur bisedat me 16-vjeçaren nga Drenasi

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 20 Shkurt- Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi në raportimin e saj para Komisionit Parlamentar ka bërë të ditur se zyrtari policor Vesel Veseli ka dorëzuar një telefon...

Drenori e mbron avokatin Halilaj: Kush e denoncon krimin, mundohen ta frikësojnë

para 3 muajve - Gazeta Observer

Lidhur me rastin e vajzës së mitur në Drenas, ka reaguar edhe Xhavit Drenori, i cili ka thënë se institucionet po hakmerren ndaj atyre që e lajmërojnë krimin. Sipas tij, pavarësisht kësaj, asgjë nuk mund...

Kelmendi: Hetuesi policor tentoi të mashtroi IPK duke fshehur bisedat me 16 vjeçaren nga Drenasi

para 3 muajve - Insajderi

Por, ky mjet komunikim sipas raportimeve nuk është i njëjti nga telefoni i cili raportohet se Vesel Veseli  pati të dhëna të mjaftueshme për të zbuluar detaje konkrete për të zbardhur rastin e abuzimit...

Pse u arrestua avokati që denoncoi rastin e vajzës së dhunuar në Drenas

para 3 muajve - Periskopi

Gjatë ditës së sotme u arrestua e pas disa orësh u lirua avokati Gazmend Halilaj, i cili kishte sinjalizuar rastin e abuzimit seksual të së miturës nga Drenasi. Mirëpo, ende nuk ka informata zyrtare se...

Lirohet avokati që lajmëroi për rastin e dhunimit të vajzës nga Drenasi

para 3 muajve - Albinfo

Avokati Halilaj është arrestuar mëngjesin e sotëm në cilësinë e të dyshuarit se edhe ai ka abuzuar me viktimën Pas raportimeve se u arrestua, avokati Gazmend Halilaj është liruar. Kështu ka bërë të ditur...

Vesel Veseli nuk po e dorëzon telefonin që ia kërkon Policia, sipas IPK’së

para 3 muajve - Periskopi

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi në raportimin e saj para Komisionit Parlamentar ka bërë të ditur se zyrtari policor Vesel Veseli ka dorëzuar një telefon në të cilin nuk...

Lirohet avokati që raportoi për rastin e të miturës nga Drenasi

para 3 muajve - Epoka e Re

Avokati Gazmend Halilaj, i cili ka raportuar për rastin e të miturës nga Drenasi është liruar pas arrestimit nga Policia e Kosovës. Lajmin e ka bërë me dije vet Halilaj në llogarinë e vet në “Facebook”....

Kryeshefja e IPK-së kërkon largimin e mediave për rastin e keqtrajtimit të 16 vjeçares në Drenas

para 3 muajve - Infokusi

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, ka kërkuar që raportimi i saj para Komisionit Parlamentar, për rastin e keqtrajtimit të 16 vjeçares në Drenas, të mbahet i mbyllur – pa...

Pse u arrestua avokati që denoncoi rastin e vajsës së dhunuar në Drenas

para 3 muajve - Periskopi

Gjatë ditës së sotme u arrestua e pas disa orësh u lirua avokati Gazmend Halilaj, i cili kishte sinjalizuar rastin e abuzimit seksual të së miturës nga Drenasi. Mirëpo, ende nuk ka informata zyrtare se...

Vesel Veseli tentoi të mashtroi IPK duke fshehur bisedat me 16 vjeçaren nga Drenasi

para 3 muajve - Gazeta Observer

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi në raportimin e saj para Komisionit Parlamentar ka bërë të ditur se zyrtari policor Vesel Veseli ka dorëzuar një telefon në të cilin nuk...

Avokati nda Drenasi thotë se është i lirë, askush nuk tregon pse u arrestua

para 3 muajve - Gazeta e re

Avokati Gamzend Halilaj i cili bëri që rasti të miturës së keqpërdorur seksualisht të shkonte deri në Prokurori, thotë se është liruar. Pas raportin se ai është arrestuar, KP ka kontaktuar atë por ka deklaruar...

Avokati nga Drenasi thotë se është i lirë, askush nuk tregon pse u arrestua

para 3 muajve - KosovaPress

Pas raportin se ai është arrestuar, KosovaPress ka kontaktuar atë por ka deklaruar që është i zënë. Ndërkohë ai ka shkruar se tashmë është i lirë. “Të dashur miq. Jam i lirë. Pasdite jam në zyre me punë...

Lirohet avokati Gazmend Halilaj

para 3 muajve - Gazeta Observer

Avokati Gazmend Halilaj, i arrestuar pak më parë për rastin e të miturës së abuzuar nga Drenasi, tanimë është liruar. kështu ka bërë të ditur ai vet në një postim në Facebook. ”Te dashur miq. Jam i lire....

Edhe zyrtarë të tjerë institucionalë të dyshuar për rastin e vajzës nga Drenasi

para 3 muajve - Ekonomia Online

Në komisionin për Punë të Brendshme ka raportuar kryeshefja ekzekutive Miradije Kelmendi nga Inspektorati Policor i Kosovës për raportin vjetor të vitit 2018-të, raporton Ekonomia Online. Aty nga Kelmendi...

Lirohet avokati Gazmend Halilaj, i arrestuar për rastin e Drenasit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Pas raportimeve se u arrestua, avokati Gazmend Halilaj është liruar. Kështu ka bërë të ditur Halilaj përmes facebook, i cili shtoi se pasdite do merret me punë të përditshme. ”Te dashur miq. Jam i lire....

Keqatrajtimi seksual i 16 vjeçares në Drenas, kryeshefja e IPK-së sot para Komisionit Parlamentar

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, sot do të raportojë në Komisionin për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Kjo për shkak të dyshimeve...

Lirohet avokati Gazmend Halilaj

para 3 muajve - Periskopi

Është liruar avokati Gazmend Halilaj, i cili kishte sinjalizuar ratsin e abuzimit seksual të së miturës nga Drenasi. “Te dashur miq. Jam i lire. Pasdite jam ne zyre me pune te perditshme. Ne mbremje normal...

Rasti në Drenas, kryeshefja e IPK-së raporton para Komisionit për Punë të Brendshme

para 3 muajve - Telegrafi

Kryeshefja ekzekutive të Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, sot do të raportojë para Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Fillimisht,...

Rasti në Drenas, kryeshefja e IPK-së raporton para Komisionit

para 3 muajve - RTV 21

Kelmendi do të raportojë për dyshimin për keqpërdorim të detyrës zyrtare nga polici Kryeshefja ekzekutive e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi sot nga ora 10:00 do të raportojë para Komisionit...

Lirohet avokati Gazmend Halilaj

para 3 muajve - Insajderi

Gazmend Halilaj, avokati që kishte sinjalizuar rastin e keqprdorimit seksual të nxënëses së Drenasit, që është arrestuar sot, para pak minutash ka njoftuar se është liruar. “Të dashur miq. Jam i lirë....

Lirohet avokati që denoncoi rastin e vajzës nga Drenasi

para 3 muajve - Bota Press

Është liruar avokati Gazmend Halilaj, i cili raportoi shfrytëzimin seksual që i kishin bërë një profesor dhe një polic bërë vajzës nga Drenasi. “Te dashur miq. Jam i lire. Pasdite jam ne zyre me pune te...

Lirohet avokati Gazmend Halilaj, i arrestuar për rastin e Drenasit

para 3 muajve - Sovrani

Gazmend Halilaj, avokati që e lajmëroi rastin e së miturës në Drenas sot është arrestuar nga Policia e Kosovës. Por, tani ai ka lajmëruar se është liruar. “Te dashur miq. Jam i lire. Pasdite jam ne zyre...

Rasti në Drenas, kryeshefja e IPK-së raporton para Komisionit për Punë të Brendshme

para 3 muajve - Koha.net

Kryeshefja ekzekutive të Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, sot do të raportojë para Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Fillimisht,...

Arrestohet avokati që raportoi rastin në Drenas

para 3 muajve - Ekonomia Online

Është arrestuar avokati Gazmend Halilaj i cili dy javë më parë kishte sinjalizuar keqpërdorimin seksual të nxënëses nga Drenasi. Lajmin për arrestim e ka bërë të ditur vet Halitaj me anë të një postimi...

Edhe zyrtarë të tjerë institucional të dyshuar për rasti e vajzës nga Drenasi

para 3 muajve - Ekonomia Online

Në komisionin për Punë të Brendshme ka raportuar kryeshefja ekzekutive Miradije Kelmendi nga Inspektorati Policor i Kosovës për raportin vjetor të vitit 2018-të, raporton Ekonomia Online. Aty nga Kelmendi...

Abuzimi i 16-vjeçares në Drenas, Kelmendi: Ka edhe të dyshuar të tjerë

para 3 muajve - KosovaPress

Këtë deklaratë, Klemendi e bëri pas pyetjes së deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, që kërkoi të dijë nëse ka edhe persona të tjerë të listuar si të dyshuar dhe se a është njëri prej tyre...

Reagon Drenori: Ka filluar hakmarrja për rastin e vajzës së mitur në Drenas

para 3 muajve - Periskopi

Lidhur me rastin e vajzës së mitur në Drenas, ka reaguar edhe Xhavit Drenori, i cili ka thënë se institucionet po hakmerren ndaj lajmëtarëve të krimit. Sipas tij, pavarësisht kësaj, asgjë nuk mund ta fshijë...

Abuzimi i 16-vjeçares në Drenas, Kelmendi: Ka edhe të dyshuar të tjerë

para 3 muajve - Gazeta e re

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, gjatë raportimit të saj në Komisionin për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës lidhur me dyshimin...

Arrestohet avokati që raportoi rastin e vajzës nga Drenasi

para 3 muajve - Fakti Ditor

Policia e Kosovës ka arrestuar avokatin Gazmend Halilaj, i cili rreth dy javë më parë kishte sinjalizuar abuzimin seksual të nxënëses nga Drenasi. Indeksonline do t’ju mbajë të informuar… Avokati që thotë...

Arrestohet avokati që raportoi rastin e vajzës nga Drenasi

para 3 muajve - AlbPortali

Policia e Kosovës ka arrestuar avokatin Gazmend Halilaj, i cili rreth dy javë më parë kishte sinjalizuar abuzimin seksual të nxënëses nga Drenasi. Indeksonline do t’ju mbajë të informuar… Avokati që thotë...

Pas arrestimit reagon avokati, Gazmend Halilaj

para 3 muajve - Arbresh

Avokati, Gazmend Halilaj ka reaguar përmes një postimi në “Facebook” pas arrestimit nga Policia e Kosovës. Prangosja erdhi si pasojë e hakmarrjes, ka shkruar Halilaj. Postimi i plotë: “Dje e raportova...

Pasi e arrestuan, flet avokati që zbuloi rastin e përdhunimit në Drenas: Po më hakmerren

para 3 muajve - Periskopi

Avokati Gazmend Halilaj ka shkruar në Facebook duke thënë se po i hakmerren për shkak të raportimit të skandalit nga hetuesit e Inspektoratit Policor të Kosovës. Ai thotë se ka raportuar rastin që IPK...

Ky është reagimi i avokatit që mbrojti mësuesin nga Drenasi pas arrestimit nga Policia

para 3 muajve - Gazeta Observer

Avokati, Gazmend Halilaj ka reaguar përmes një postimi në “Facebook” pas arrestimit nga Policia e Kosovës. Sipas tij, prangosja erdhi si pasojë hakmarrje. “Dje e raportova skandalin e radhës nga hetuesitë...

Ky është reagimi i avokatit që mbrojti mësuesin nga Drenasi pas arrestimit nga Policia

para 3 muajve - Sovrani

Avokati, Gazmend Halilaj ka reaguar përmes një postimi në “Facebook” pas arrestimit nga Policia e Kosovës. Sipas tij, prangosja erdhi si pasojë hakmarrje. “Dje e raportova skandalin e radhës nga hetuesitë...

Kryeshefja e Inspektoratit të Policisë së Kosovës raporton para Komisionit për Punë të Brendshme

para 3 muajve - Infokusi

Kryeshefja ekzekutive të Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, të mërkurën do të raportojë para Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës....

Arrestohet avokati që raportoi rastin e të miturës nga Drenasi

para 3 muajve - Epoka e Re

Është arrestuar avokati Gazmend Halilaj, i cili dy javë më parë kishte sinjalizuar abuzimin seksual të nxënëses nga Drenasi. Lajmin e ka bërë me dije vet Halitaj në llogarinë e vet në “Facebook”. “Dje...

Hetohen edhe institucionet tjera si të përfshira në rastin e të miturës nga Drenasi

para 3 muajve - Arbresh

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi gjatë raportimit para komisionit për siguri duke qenë e rezervuar për media ka thënë se ka edhe institucione të tjera të përfshira në hetime...

Rasti në Drenas, kryeshefja e IPK-së thotë se veç të treve ka edhe të tjerë të involvuar

para 3 muajve - Gazeta Observer

Pas vendimit që të mbahet raportim dy pjesësh rreth keqtrajtimit seksual ndaj 16-vjeçares në Drenas, Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi ka dhënë detaje të reja rreth këtij...

Arrestohet avokati që zbuloi rastin e abuzimit me të miturën në Drenas

para 3 muajve - Sovrani

Është arrestuar avokati Gazmend Halilaj i cili dy javë më parë kishte sinjalizuar abuzimin seksual të nxënëses nga Drenasi, raporton Express. Halilaj ka shkruar përmes Facebook’ut se kjo ka ndodhur pasi...

Skandali seksual me të miturën në Drenas, raportohet para deputetëve

para 3 muajve - Lajmi.net

Sot gjatë ditës në Komisonin për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës do të raportojë kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës. Kelmendi do të raportojë para deputetëve...

Kryeshefja e IPK-së për rastin e 16 vjeçares nga Drenasi: Nuk janë vetëm tre persona të përfshirë, ka më shumë

para 3 muajve - Periskopi

Pas vendimit që të mbahet raportim dy pjesësh rreth keqtrajtimit seksual ndaj 16 vjeçares në Drenas, Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi ka dhënë detaje të reja rreth këtij...

Arrestohet avokati që zbuloi rastin e abuzimit me të miturën në Drenas

para 3 muajve - Bota Press

Është arrestuar avokati Gazmend Halilaj i cili dy javë më parë kishte sinjalizuar abuzimin seksual të nxënëses nga Drenasi. Halilaj ka shkruar përmes Facebook’ut se kjo ka ndodhur pasi që ka raportuar...

Kryeshefja e IPK-së: Në rastin e nxënëses nga Drenasi janë përfshirë më shumë se 3 persona

para 3 muajve - Insajderi

Kryeshefja e Inspektoriatit Policor të Kosovës, Miradie Kelmendi po raporton sot para deputetëve për rastin e abuzimit seksual me të miturën nga Drenasi. Ajo ka thënë se rasti i Drenasit është i ndjeshëm...

“Mua s’mund të më ndalin” – paralajmërimi i avokatit Halilaj, një ditë para se të arrestohej

para 3 muajve - Insajderi

Avokati nga Drenasi, Gazmend Halilaj, i cili u arrestua sot me urdhër të Prokurorisë së Shtetit, dje paralajmëronte se “ata që godasin krimin brenda institucioneve , padyshim hetuesit kanë me bë çdo gjë...

Mbyllet për media raportimi i Kryeshefes se Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi

para 3 muajve - Arbresh

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi ka kërkuar që komisioni të jetë i mbyllur për media gjatë raportimit për rastin në Drenas. Pas shumë diskutimesh u vendos që komisioni të...

Kryeshefja e IPK-së kërkon përjashtimin e mediave nga raportimi pë rastin e nxënëses nga Drenasi

para 3 muajve - Insajderi

Sipas Kelmendit kjo kërkesë për shkak të ndjeshmërisë së rastit. Megjithatë këtë kërkesë të saj e ka refuzuar, deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi i cili tha se tashmë rasti i abuzimit seksual i i...

Arrestohet avokati që sinjalizoi rastin e të dhunuarës në Drenas

para 3 muajve - Periskopi

Prokuroria sapo ka arrestuar avokatin Gazmend Halilaj, i cili rreth dy javë më parë kishte sinjalizuar abuzimin seksual të nxënëses nga Drenasi. Halilaj po pretendon se është arrestuar për shkak të zbulimit...

Rasti i vajzës nga Denasi, Kryeshefja e IPK-së merret në pyetje nga deputetët

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 20 Shkurt- Kryeshefja e Inspektoratit të Policisë së Kosovës (IPK), Miradie Kelmendi po raporton para Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës...

Arrestohet avokati që sinjalizoi abuzimin e së miturës nga Drenasi

para 3 muajve - Insajderi

Prokuroria sapo ka arrestuar avokatin Gazmend Halilaj, i cili rreth dy javë më parë kishte sinjalizuar abuzimin seksual të nxënëses nga Drenasi. Halilaj po pretendon se është arrestuar për shkak të zbulimit...

Skandali seksual me të miturën në Drenas, raportohet para deputetëve

para 3 muajve - Gazeta Express

Sot gjatë ditës në Komisonin për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës do të raportojë kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, raporton Express. Kelmendi do të...

Kryeshefja e IPK-së raporton sot pë ngjarjen në Drenas

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, sot do të raportoj në Komisionin për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Kjo për shkak të dyshimeve...

Kryeshefja e IPK-së raporton para Komisionit për Punë të Brendshme për rastin e abuzimit seksual në Drenas

para 3 muajve - Periskopi

Kryeshefja ekzekutive të Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, sot do të raportojë para Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Fillimisht,...

Skandali me vajzën nga Drenasi, kryeshefja e IPK-së thirret në Komisionin Parlamentar

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 20 Shkurt- Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës sot do të mbajë mbledhje. Rendi i ditës: Miratimi i rendit të ditës; Miratimi i procesverbaleve...

Rasti në Drenas, kryeshefja e IPK-së raporton para Komisionit për Punë të Brendshme

para 3 muajve - KosovaPress

Fillimisht, Kelmendi do të raportojë lidhur me dyshimin për keqpërdorim të detyrës zyrtare nga ana e zyrtarit policor në rastin e abuzimit seksual në Drenas. Rasti i 16-vjeçares në Drenas që dyshohet se...

Skandali seksual me të miturën në Drenas, raportohet para deputetëve

para 3 muajve - Gazeta Observer

Sot gjatë ditës në Komisonin për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës do të raportojë kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës. Kelmendi do të raportojë para deputetëve...

Kryeshefja e Inspektoratit Policor raporton në komision

para 3 muajve - Infokusi

Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës sot do të mbajë mbledhje. Rendi i ditës: 1. Miratimi i rendit të ditës; 2. Miratimi i procesverbaleve nga mbledhjet...

Skandali seksual me të miturën në Drenas, raportohet para deputetëve

para 3 muajve - Sovrani

Sot gjatë ditës në Komisonin për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës do të raportojë kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, raporton Express. Kelmendi do të...

Kryeshefja e IPK-së raporton para deputetëve për rastin e abuzimit seksual me nxënësen në Drenas

para 3 muajve - Insajderi

Në komusion do të raportojë kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradie Kelmendi. Kelmendi do të raportojë para deputetëve lidhur me skandalin seksual në Drenas, nga ku dyshohet se polici Vesel...

Skandali me të miturën në Drenas, raportohet para deputetëve

para 3 muajve - Arbresh

Sot gjatë ditës në Komisonin për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës do të raportojë kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës. Kelmendi do të raportojë para deputetëve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK