http://kariera.mk

Lutfi Haziri i “tregon” Thaçit, kur duhet të shkoj vendi në zgjedhje

para 3 muajve - GazetaBlic

Lutfi Haziri ka folur në konferencën “ Zëri i popullit për finalen e madhe ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”. Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se partitë në pushtet duhet urgjent ta kenë një mendim...

Haziri: Legjitimiteti dhe dialogu, oferta e fundit për konsensus politik

para 3 muajve - Telegrafi

Nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri, thotë se çështja e dialogut me Serbinë nuk mund të zgjidhet me pulitka të shpejta dhe me inate politike. Haziri thotë se LDK kërkon rishikim të plotë të strukturës së...

Haziri: Partitë në pushtet të mbyllen e t'i unifikojnë qëndrimet pastaj të flasin me opozitën

para 3 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lufti Haziri, ka thënë se qëndrimi i LDK’së është shumë i qartë, që problemi me Serbinë duhet të zgjidhet vetëm përmes dialogut. Në fjalën e tij në tryezën...

Haziri: Nëse arrihet marrëveshja me Serbinë, vendi të shkojë në zgjedhje

para 3 muajve - Zhurnal

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se partitë në pushtet duhet urgjent ta kenë një mendim lidhur me dialogun me Serbinë e jo të kërkojnë dialog me opozitën kur sipas tij vetë ata i kanë disa...

Haziri, Thaçit: Nëse arrihet marrëveshja me Serbinë, vendi të shkojë në zgjedhje

para 3 muajve - Lajmi.net

Lutfi Haziri ka folur në konferencën “ Zëri i popullit për finalen e madhe ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”. Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se partitë në pushtet duhet urgjent ta kenë një mendim...

Haziri: Legjitimiteti dhe dialogu, oferta e fundit për konsensus politik

para 3 muajve - Koha.net

Nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri, thotë se çështja e dialogut me Serbinë nuk mund të zgjidhet me pulitka të shpejta dhe me inate politike. Haziri thotë se LDK-ja kërkon rishikim të plotë të strukturës...

Haziri i “lutet” Thaçit: Nëse arrihet marrëveshja me Serbinë, vendi të shkojë në zgjedhje

para 3 muajve - Klan Kosova

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se partitë në pushtet duhet urgjent ta kenë një mendim lidhur me dialogun me Serbinë e jo të kërkojnë dialog me opozitën kur sipas tij vetë ata i kanë disa...

Haziri: Legjitimiteti dhe dialogu, oferta e fundit për konsensus politik

para 3 muajve - Infokusi

Nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri, thotë se çështja e dialogut me Serbinë nuk mund të zgjidhet me pulitka të shpejta dhe me inate politike, përcjell inFokus. Haziri thotë se LDK kërkon rishikim të plotë...

Haziri: Dialogu me Serbinë nuk mund të zgjidhet me politika të shpejta dhe me inate

para 3 muajve - Insajderi

Haziri thotë se LDK kërkon rishikim të plotë të strukturës së dialogut e cila krijon mundësi që legjitimiteti të krijohet në Kuvend e jo diku tjetër. Si thotë se e vetmja mënyrë për konsensus të gjerë...

Haziri-Thaçit: Nëse arrihet marrëveshja me Serbinë, vendi të shkojë në zgjedhje

para 3 muajve - Gazeta Observer

Lutfi Haziri ka folur në konferencën “Zëri i popullit për finalen e madhe ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”. Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se partitë në pushtet duhet urgjent ta kenë një mendim...

Haziri kërkon zgjedhje të reja pas arritjes se marrëveshjes finale me Serbinë

para 3 muajve - Epoka e Re

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se dialogu me Serbinë nuk ka alternativë, por sipas tij së pari duhet të krijohet legjitimitet i institucioneve. Në këtë kontekst,...

Haziri: Legjitimiteti dhe dialogu, oferta e fundit për konsensus politik

para 3 muajve - Periskopi

Nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri, thotë se çështja e dialogut me Serbinë nuk mund të zgjidhet me pulitka të shpejta dhe me inate politike. Haziri thotë se LDK kërkon rishikim  të plotë të strukturës së...

Haziri: Legjitimiteti dhe dialogu, oferta e fundit për konsensus politik

para 3 muajve - KosovaPress

Haziri thotë se LDK kërkon rishikim  të plotë të strukturës së dialogut e cila krijon mundësi që legjitimiteti të krijohet në Kuvend e jo diku tjetër. Si thotë se e vetmja mënyrë për konsensus  të gjerë...

Lutfi Haziri ka një kërkesë për partnerët e koalicionit qeverisës

para 3 muajve - Ekonomia Online

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri tha se partia e tij ka ofruar si opsion legjitimitetin para se ta shkohet në dialog. Ndërkaq u ka bërë thirrje partive politike në pushtet që të unifikojnë vendimet e...

Lutfi Haziri: LDK theksoi se dialogu është i vetmi mjet që zgjidhë problemet me Serbinë

para 3 muajve - Arbresh

Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit (RIDEA) ka mbajtur një konferencë me temën “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”. Në këtë konferencë po marrin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK