http://kariera.mk

" Editorial " Partitë shqiptare mund të përfitojnë shumëçka për votat për kandidatin e Zaevit ?!

para 6 muajve - Zhurnal

Editorial, Agjencia e Lajmeve Zhurnal.mk Shkup, 20 Shkurt, Zhurnal.mk - Gjorge Ivanovit i kaloj mandati. Ai po largohet për t’i lënë vendin një personi të njëjtë si ai, ose krejtësisht të ndryshëm me të....

Zaev: Sela e anuloi takimin për shkak se iu morën kompetencat Taravarit

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 20 shkurt – Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se lideri i Aleancës së Shqiptarëve Ziadin Sela në shenjë revolte për shkak të marrjes së ingerencave në arsim të kryetarit të Gostivarit e ka anuluar...

Presidencialet, anulohet takimi Zaev-Sela

para 6 muajve - Alsat-M

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela anuloi takimin me kryeministrin Zoran Zaev për gjetjen e gjuhës së përbashkët për kandidatin konsensual për president. Ky qëndrim i Selës vjen pas marrjes së...

Zaev: Sela ka anuluar takimin në shenjë revolte për heqjen e kompetencave të Taravarit

para 6 muajve - Alsat-M

Kryeministri i vendit Zoran Zaev ka deklaruar se Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Zijadin Sela në shenjë revolte për heqjen e kompetencave në arsim të kryetarit të Gostivarit, e ka anuluar takimin e...

Sela refuzon takimin me Zaevin për kandidatin konsensual për zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - Koha.mk

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka refuzuar ftesën e kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, për takim rreth mundësisë së kandidatit konsensual për zgjedhjet presidenciale. Këtë...

Dështoi takimi mes Zaevit dhe Selës, Zaev: Jam dëgjuar me Selën

para 6 muajve - TV21

Ka dështuar takimi mes kryeministrit, Zoran Zaev dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, i cili ishte paraparë që të zhvillohet në klubin e deputetëve. Kryeministri Zaev në një prononcim...

Sela në moment të fundit refuzon takimin me Zaevin

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 shkurt - Në moment të fundit, kreu i ASH, Ziadin Sela, me një SMS-së porosi derguar Kryeministrit Zoran Zaev, ka refuzuar  ftesën për takim, në të cilin duhej të bisedohet për kandidatin e përbashkët...

Sela refuzon takimin me Zaevin për kandidatin konsensual për zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - Telegrafi

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka refuzuar ftesën e kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, për takim rreth mundësisë së kandidatit konsensual për zgjedhjet presidenciale. Këtë...

Heqja e kompetencave të Taravarit për arsim anuloi takimi Zaev-Sela për zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - Portalb

Për shkak se Ministria e Arsimit dhe Shkencës ia ka marrë kompetencat e arsimit kryetarit të Komunës së Gostivarit, Arben Taravari , kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela e ka anuluar takimin...

Sela refuzon takimin me Zaevin

para 6 muajve - InfoShqip

Ka dështuar takimi mes kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela. Burime partiake nga ASH thonë për Gazetën Lajm se Sela ka refuzuar ftesën...

Lajm i Fundit: Sela refuzon takimin me Zaevin

para 6 muajve - Shprehja.com

Ka dështuar takimi mes kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela. Burime partiake nga ASH thonë për Lajm se Sela ka refuzuar ftesën për takim,...

Lajm i Fundit: Sela refuzon takimin me Zaevin

para 6 muajve - Ina

Ka dështuar takimi mes kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela. Burime partiake nga ASH thonë për Lajm se Sela ka refuzuar ftesën për takim,...

Anulohet takimi Sela – Zaev

para 6 muajve - Alsat-M

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela e ka refuzuar ftesën e Kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev për takim në lidhje me kandidatin e përbashkët për president. Nga Aleanca për Shqiptarët kanë theksuar...

Anulohet takimi Zaev-Sela

para 6 muajve - Shenja

Takimi Zaev-Sela, i cili duhej të mbahej gjatë ditës së sotme, është anuluar. Shkak për këtë siç bëri të ditur kryeministri i vendit Zoran Zaev është se lideri i Aleancës për Shqiptarët është i angazhuar...

Nuk realizohet takimi Sela – Zaev, shkak kompetencat në arsim në komunën e Gostivarit

para 6 muajve - Flaka

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela e ka refuzuar ftesën e Kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev për takim në lidhje me kandidatin e përbashkët për president. Nga Aleanca për Shqiptarët kanë theksuar...

Anulohet takimi Sela – Zaev

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela e ka refuzuar ftesën e Kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev për takim në lidhje me kandidatin e përbashkët për president. Nga Aleanca për Shqiptarët kanë theksuar...

Lajm i Fundit: Sela refuzon takimin me Zaevin

para 6 muajve - Lajm

Ka dështuar takimi mes kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela. Burime partiake nga ASH thonë për Gazetën Lajm se Sela ka refuzuar ftesën...

“Presidencialet” dhe kandidati i përbashkët, Zaev sot takon Selën

para 6 muajve - TV21

Kryeministri i vendit gjatë ditës së sotme pritet të  takohet me kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela për të biseduar dhe konsultuar,  rreth mundësive që në presidenciale të dilet me kandidat...

Takimi Zaev-Sela në pikëpyetje, shkak vendimi i MASH-it

para 6 muajve - Lajm

Vazhdojnë bisedimet rreth kandidatit konsensual për kryetar mes kryeministrit Zoran Zaev dhe disa partive politike. Sot Zaev është në takim me opozitën, Aleanca për Shqiptarët, Zijadin Sela dhe më pas...

" Editorial " Zaev dhe shqiptarët mobilizohen për të mposhtur Siljanovkën e VMRO-DPMNE ?!

para 6 muajve - Zhurnal

Editorial, Agjencia e Lajmeve Zhurnal.mk Shkup, 20 Shkurt, Zhurnal.mk – VMRO-DPMNE e bëri zgjedhjen e kandidates për postin e kryetarit të vendit për zgjedhjet e prillit, ndërsa LSDM tash ndodhet në konsultime...

Lajm i Fundit: Sela refuzon takimin me Zaevin

para 6 muajve - InfoMagazin

Ka dështuar takimi mes kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela. Burime partiake nga ASH thonë për Gazetën Lajm se Sela ka refuzuar ftesën...

Anulohet takimi Zaev-Sela,zbuloni arsyen!

para 6 muajve - Pa censure

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela e ka refuzuar ftesën e Kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev për takim në lidhje me kandidatin e përbashkët për president. Nga Aleanca për Shqiptarët kanë theksuar...

Selmani: Në vitin 2009 kisha vizion për Maqedoninë

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 shkurt - Ish zv/Kryeministri i Maqedonisë, Imer Selmani në emisionin e mbrëmshëm "24 analiza" në Tv 24 potencoi se në zgjedhjet presidenciale të vitit 2009 kishte vizion dhe koncept për Maqedoninë,...

Zaev konsultohet me Selën për Presidencialet

para 6 muajve - Albeu

Kryeministri Zaev edhe sot vijon takimet me partitë shqiptare , për të gjetur një kandidat konsensual, për zgjedhjet presidenciale të 21 prillit. Pas takimeve që pati kësaj jave me partitë e tjera shqiptare...

Zgjedhjet presidenciale, Zaevi sot takohet me Selën

para 6 muajve - Portalb

Kryeministri Zoran Zaev , sot do të takohet me kryetarin e kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela që të bisedojë dhe konsultohet rreth mundësive që të gjendet kandidat i përbashkët për president...

Presidencialet, Zaevi vijon konsultimet me Selën e Kasamin

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev edhe sot i vazhdon takimet me partitë shqiptare, për të gjetur një kandidat konsensual, për zgjedhjet presidenciale të 21 prillit. Pas takimeve që pati kësaj...

Sela: Do ta shqyrtojmë ofertën e Zaevit

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 shkurt - Para takimit të sotëm të kryeministrit Zoran Zaev me liderin e Aleancës për Shqiptarët për mbështetje për kandidatin konsesual për President, Ziadin Sela në emisionit e mbrëmshëm në...

Presidencialet, Zaevi vijon konsultimet me Selën e Kasamin

para 6 muajve - Alsat-M

Kryeministri Zaev edhe sot vijon takimet me partitë shqiptare, për të gjetur një kandidat konsensual, për zgjedhjet presidenciale të 21 prillit. Pas takimeve që pati kësaj jave me partitë e tjera shqiptare,...

Sot takimi Zaev – Sela, kreu i ASH-së: Do shohim!

para 6 muajve - Shprehja.com

Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev sot do të takohet me kryetarin e ASH-së, Ziadin Sela në kuadër të takimeve me përfaqësuesit e partive shqiptare për zgjedhjet presidenciale. Sela mbrëmë në...

Vazhdojnë bisedimet për zgjedhjet presidenciale, Zaevi sot në takim me Selën

para 6 muajve - Alsat-M

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot do të vazhdojë bisedimet me partitë tjera për të arritur marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të garojnë me një kandidat. Zaev për sot ka paralajmëruar...

Vazhdojnë bisedimet për zgjedhjet presidenciale, Kryeministri sot në takim me Selën

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 shkurt - Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot do të vazhdojë bisedimet me partitë tjera për të arritur marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të garojnë me një kandidat. Zaev...

Vazhdojnë bisedimet për kandidatin konsensual për president

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 20 shkurt – Konkursi partiak në LSDM për paraqitje të kandidatëve për president shteti ka përfunduar dje, ndërsa zyrtarisht është e njohur vetëm kandidatura e ish ambasadorit Gjorgji Filipov. Partia...

Vazhdojnë bisedimet për zgjedhjet presidenciale, Zaevi sot në takim me Selën

para 6 muajve - Telegrafi

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot do të vazhdojë bisedimet me partitë tjera për të arritur marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të garojnë me një kandidat. Zaev për sot ka paralajmëruar...

Sot takimi Zaev – Sela, kreu i ASH-së: Do shohim!

para 6 muajve - Ina

Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev sot do të takohet me kryetarin e ASH-së, Ziadin Sela në kuadër të takimeve me përfaqësuesit e partive shqiptare për zgjedhjet presidenciale. Sela mbrëmë në...

Vazhdon gjykimi për lëndën “Thesari”

para 6 muajve - Pa censure

Në Gjykatën Penale në Shkup po zhvillohet seancë e re për rastin e furnizimit të pajisjes komunikuese-elektronike për nevojat e Drejtorisë së Pestë pranë DSK-së, me emrin “Thesari” të Prokurorisë Speciale...

Zgjedhjet presidenciale, Zaevi sot në takim me Selën

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot do të vazhdojë bisedimet me partitë tjera për të arritur marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të garojnë me një kandidat. Zaev për sot ka paralajmëruar...

Zaev vazhdon konsultimet për kandidatin konsensual

para 6 muajve - Shenja

Kryeministri Zoran Zaev në cilësinë e kreut të partisë më të madhe në pushtet sot pritet të vazhdojë bisedimet me partitë opozitare në përpjekje për të siguruar dakordimin për një kandidat konsensual për...

Presidencialet, Zaevi sot në takim me Selën

para 6 muajve - Flaka

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot do të vazhdojë bisedimet me partitë tjera për të arritur marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të garojnë me një kandidat. Zaev për sot ka paralajmëruar...

Sot takimi Zaev – Sela, kreu i ASH-së përgjigjet: Do shohim!

para 6 muajve - InfoShqip

Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev sot do të takohet me kryetarin e ASH-së, Ziadin Sela në kuadër të takimeve me përfaqësuesit e partive shqiptare për zgjedhjet presidenciale. Sela mbrëmë në...

Sot takimi Zaev – Sela, kreu i ASH-së: Do shohim!

para 6 muajve - Lajm

Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev sot do të takohet me kryetarin e ASH-së, Ziadin Sela në kuadër të takimeve me përfaqësuesit e partive shqiptare për zgjedhjet presidenciale. Sela mbrëmë në...

Vazhdojnë bisedimet për zgjedhjet presidenciale, Zaevi sot në takim me Selën

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot do të vazhdojë bisedimet me partitë tjera për të arritur marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të garojnë me një kandidat. Zaev për sot ka paralajmëruar...

Ky është Haxhi Ramadani nga Prishtina i cili dhuroi truallin 220 mijë euro për ndërtimin e xhamisë

para 6 muajve - Pa censure

Ky është haxhi Ramadan Hyseni i cili dhuroi 10 ari truall në lagjen Emshir me vlerë prej (220.000€) për KBI Prishtinë për ndertimin e Xhamisë. ZOT shpërbleje dhe shtoj këto njerëz në mesin tonë. #Amin,...

Zoran Zaev sot në takim me Ziadin Selën,temë diskutimi zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - Pa censure

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot do të vazhdojë bisedimet me partitë tjera për të arritur marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të garojnë me një kandidat. Zaev për sot ka paralajmëruar...

Vazhdojnë bisedimet për zgjedhjet presidenciale, Zaevi sot në takim me Selën

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot do të vazhdojë bisedimet me partitë tjera për të arritur marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të garojnë me një kandidat. Zaev për sot ka paralajmëruar...

Afrim Gashi: Për ne është i pranueshëm kandidati i cili do të përfaqësonte të gjithë qytetarët në vend

para 6 muajve - TelegrafiMk

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot ka realizuar takim me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi, e cila në Kuvend ka tre deputetë dhe është pjesë e koalicionit qeveritar Kryeministri...

Ziadin Sela: Fenomeni VMRO-BDI mund të përsëritet tek LSDM-BDI

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 19 shkurt - Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela i ftuar në emisionin “Argument” në TVM2 ka theksuar qëndrimet partiake lidhur me zhvillimet e fundit politike dhe zgjedhjet presidenciale....

Pendarovski apo Dimitrov, kush do t’i prijë garës në LSDM?!

para 6 muajve - TelegrafiMk

Partnerët e koalicionit, LSDM dhe BDI në takimin e djeshëm kanë rënë dakord për kandidat të përbashkët presidencial, por për një gjë të tillë do të vendosin organet e partisë Javën e ardhshme do të qartësohet...

Sela: Ahmeti oferta duhet të bëj në tryezën e përbashkët, e jo nga dera e makinës

para 6 muajve - Shprehja.com

Lideri i ASH, Ziadin Sela sonte në emisionin Argument në MTV2 ka komentuar akuzat që BDI bën se gjoja ASH nuk i është përgjigjur ftesës së BDI për bashkëpunim në zgjedhjet presidenciale. “Po të ishte e...

Ziadin Sela: Nuk është qëllimi jonë kryesor ta mundim BDI-në ne duam ti bëjmë fitues të gjithë shqiptarët

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët sonte ka qenë i ftuar në TVM2 për të folur rreth aktualitetit politik në vend me theks zgjedhjet prezidenciale me ç’rast ka folur për shumë çështje aktuale politike në...

Ziadin Sela: Nuk është qëllimi jonë kryesor ta mundim BDI-në ne duam ti bëjmë fitues të gjithë shqiptarët

para 6 muajve - AlbPortali

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët sonte ka qenë i ftuar në TVM2 për të folur rreth aktualitetit politik në vend me theks zgjedhjet prezidenciale me ç’rast ka folur për shumë çështje aktuale politike në...

Sela: Ahmeti oferta duhet të bëj në tryezën e përbashkët, e jo nga dera e makinës

para 6 muajve - Ina

Lideri i ASH, Ziadin Sela sonte në emisionin Argument në MTV2 ka komentuar akuzat që BDI bën se gjoja ASH nuk i është përgjigjur ftesës së BDI për bashkëpunim në zgjedhjet presidenciale. “Po të ishte e...

Ziadin Sela: Nuk është qëllimi jonë kryesor ta mundim BDI-në ne duam ti bëjmë fitues të gjithë shqiptarët

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët sonte ka qenë i ftuar në TVM2 për të folur rreth aktualitetit politik në vend me theks zgjedhjet prezidenciale me ç’rast ka folur për shumë çështje aktuale politike në...

Fokus i ditës: Të afërmit e zyrtarëve japin dorëheqjet e tyre, kërkohet kandidat presidencial i pranueshëm për të gjithë

para 6 muajve - Flaka

Edhe i biri i deputetit Goran Misovski është larguar nga posti i ri pas reagimeve të publikut. Kristijan Misovski sapo ishte punësuar në Agjencinë e Mbikëqyrjes së Sigurimeve. Ky informacion u konfirmua...

Zaev takon Thaçin e Gashin për kandidatin për president

para 6 muajve - Koha.net

Partitë shqiptare në Qeverinë e Maqedonisë Veriore, janë të mendimit që të dalin me kandidat të përbashkët me LSDM-në për president, por për një vendim përfundimtar duhet të vendosin organet e partive....

Ziadin Sela: Fenomeni VMRO-BDI mund të përsëritet tek LSDM-BDI

para 6 muajve - Shprehja.com

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela i ftuar në emisionin “Argument” në TVM2 ka theksuar qëndrimet partiake lidhur me zhvillimet e fundit politike dhe zgjedhjet presidenciale. Takimet e liderëve...

Sela: Ahmeti oferta duhet të bëj në tryezën e përbashkët, e jo nga dera e makinës

para 6 muajve - InfoShqip

Lideri i ASH, Ziadin Sela sonte në emisionin Argument në MTV2 ka komentuar akuzat që BDI bën se gjoja ASH nuk i është përgjigjur ftesës së BDI për bashkëpunim në zgjedhjet presidenciale. “Po të ishte e...

Ziadin Sela: Fenomeni VMRO-BDI mund të përsëritet tek LSDM-BDI

para 6 muajve - Ina

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela i ftuar në emisionin “Argument” në TVM2 ka theksuar qëndrimet partiake lidhur me zhvillimet e fundit politike dhe zgjedhjet presidenciale. Takimet e liderëve...

Ziadin Sela: Fenomeni VMRO-BDI mund të përsëritet tek LSDM-BDI

para 6 muajve - InfoShqip

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela i ftuar në emisionin “Argument” në TVM2 ka theksuar qëndrimet partiake lidhur me zhvillimet e fundit politike dhe zgjedhjet presidenciale. Takimet e liderëve...

Zaev: Alternativa dhe PDSH-ja janë të pajtimit që të gjendet kandidat i përbashkët për president

para 6 muajve - Iliria News

Alternativa” e Afrim Gashit dhe PDSH-ja e Menduh Thaçit janë të pajtimit që të vazhdojë procesi i gjetjes së kandidatit të përbashkët për president të shtetit. Këtë sonte e deklaroi kryeministri dhe kryetari...

Zaev: PDSH-ja dhe “Alternativa” janë të pajtimit që të gjendet kandidat i përbashkët për president

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 shkurt – PDSH-ja e Menduh Thaçit dhe “Alternativa” e Afrim Gashit janë të pajtimit që të vazhdojë procesi i gjetjes së kandidatit të përbashkët për president të shtetit. Këtë sonte e deklaroi...

Filip Petrovski paralajmëroi kandidaturë për zgjedhjet e ardhshme presidenciale

para 6 muajve - Flaka

Filip Petrovski nga e shtuna do të fillojë të grumbullojë 10 mijë nënshkrime për kandidaturën e tij në zgjedhjet e ardhshme presidenciale. Pohoi se pas tij, gjegjësisht pas “Maqedonia bllokon” qëndrojnë...

Zaev: Alternativa dhe PDSH-ja janë të pajtimit që të gjendet kandidat i përbashkët për president

para 6 muajve - Aktuale

“Alternativa” e Afrim Gashit dhe PDSH-ja e Menduh Thaçit janë të pajtimit që të vazhdojë procesi i gjetjes së kandidatit të përbashkët për president të shtetit. Këtë sonte e deklaroi kryeministri dhe kryetari...

Ziadin Sela: Fenomeni VMRO-BDI mund të përsëritet tek LSDM-BDI

para 6 muajve - Lajm

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela i ftuar në emisionin “Argument” në TVM2 ka theksuar qëndrimet partiake lidhur me zhvillimet e fundit politike dhe zgjedhjet presidenciale. Takimet e liderëve...

Zaev: “Alternativa” dhe PDSH-ja janë të pajtimit që të gjendet kandidat i përbashkët për president

para 6 muajve - Nezavisen

“Alternativa” e Afrim Gashit dhe PDSH-ja e Menduh Thaçit janë të pajtimit që të vazhdojë procesi i gjetjes së kandidatit të përbashkët për president të shtetit. Këtë sonte e deklaroi kryeministri dhe kryetari...

Zaev: “Alternativa” e Gashit dhe PDSH-ja janë të pajtimit që të gjendet kandidat i përbashkët për president

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 19 shkurt - “Alternativa” e Afrim Gashit dhe PDSH-ja e Menduh Thaçit janë të pajtimit që të vazhdojë procesi i gjetjes së kandidatit të përbashkët për president të shtetit. Këtë sonte e deklaroi...

Ziadin Sela: Fenomeni VMRO-BDI mund të përsëritet tek LSDM-BDI

para 6 muajve - Tetova Sot

Sot, në emisionin Argument është i ftuar kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela i cili po diskuton rreth situatës aktuale politike. Lideri i ASH-së theksoi se kandidati për President, edhe pse...

Zaev: PDSH-ja dhe “Alternativa” janë të pajtimit që të gjendet kandidat i përbashkët për president

para 6 muajve - InfoShqip

PDSH-ja e Menduh Thaçit dhe “Alternativa” e Afrim Gashit janë të pajtimit që të vazhdojë procesi i gjetjes së kandidatit të përbashkët për president të shtetit. Këtë sonte e deklaroi kryeministri dhe kryetari...

Sela: Shumica parlamentare me strategji manipulative rreth kandidatit për president

para 6 muajve - InfoShqip

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela sonte i ftuar në emisionin “Argument” në MTV2 duke analizuar dhe komentuar zhvillimet rreth kandidatit për president ka theksuar se shumica parlamentare në...

Presidencialet, LSDM-ja bisedon me partitë shqiptare

para 6 muajve - Alsat-M

Partitë shqiptare në Qeveri, të mendimit që të dalin me kandidat të përbashkët me LSDM-në për president. Por për një vendim përfundimtar duhet të vendosin organet e partive. Kështu thanë pas takimit me...

Zaev ende pa emra konkret të kandidatit për president

para 6 muajve - RTV 21

Zaev vazhdon takimet me liderët Partitë e shumicës parlamentare kanë filluar bisedimet për kandidatin për president, por nuk japin inofrmacione se cili është emri për të cilin është biseduar. Pas takimit...

Filip Petrovski paralajmëroi kandidaturë për zgjedhjet e ardhshme presidenciale

para 6 muajve - Tetova Sot

Filip Petrovski nga e shtuna do të fillojë të grumbullojë 10 mijë nënshkrime për kandidaturën e tij në zgjedhjet e ardhshme presidenciale. Pohoi se pas tij, gjegjësisht pas “Maqedonia bllokon” qëndrojnë...

Sela: Ahmeti oferta duhet të bëj në tryezën e përbashkët, e jo nga dera e makinës

para 6 muajve - Pa censure

Lideri i ASH, Ziadin Sela sonte në emisionin Argument në MTV2 ka komentuar akuzat që BDI bën se gjoja ASH nuk i është përgjigjur ftesës së BDI për bashkëpunim në zgjedhjet presidenciale. “Po të ishte e...

Thaçi: Kandidat për president nga pushteti do të ishte i pranueshëm për PDSH-në

para 6 muajve - Nezavisen

Qeveria duhet të vazhdojë me normalizimin e gjendjes edhe brenda në shtet dhe jashtë. Me normalizimin e funksionimit të institucioneve të sistemit sepse para nesh kemi detyra shumë të rëndësishme, siç...

Thaçi pas takimit: Kabdidati për president duhet të jetë i qeverisë

para 6 muajve - Shprehja.com

Kryeministri Zoran Zaev vazhdon takimet me partitë shqiptare, me secilën veçmas, për gjetjen e një kandidati konsensual për president, në zgjedhjet që do të mbahen më 21 prill të këtij viti. Pas takimit...

Gashi: Kandidati për president duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 19 shkurt - Lideri i “Alternativës” Afrim Gashi pasdite deklaroi se sot kanë pasur takim të mirë dhe të frytshëm  me kryeministrin dhe kryetar i LSDM-së Zoran Zaev, ndërsa temë kryesore kanë qenë...

Thaçi pas takimit: Kabdidati për president duhet të jetë i qeverisë

para 6 muajve - Ina

Kryeministri Zoran Zaev vazhdon takimet me partitë shqiptare, me secilën veçmas, për gjetjen e një kandidati konsensual për president, në zgjedhjet që do të mbahen më 21 prill të këtij viti. Pas takimit...

Thaçi: PDSH-ja do të pranonte kandidat për president nga pushteti

para 6 muajve - Zhurnal

S hkup, 19 shkurt - Qeveria duhet të vazhdojë me normalizimin e gjendjes edhe brenda në shtet dhe jashtë. Me normalizimin e funksionimit të institucioneve të sistemit sepse para nesh kemi detyra shumë...

Gashi: Kandidati për president duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 6 muajve - Ina

Lideri i “Alternativës” Afrim Gashi pasdite deklaroi se sot kanë pasur takim të mirë dhe të frytshëm me kryeministrin dhe kryetar i LSDM-së Zoran Zaev, ndërsa temë kryesore kanë qenë zgjedhjet presidenciale...

Thaçi: PDSH-ja do të pranonte kandidat për president nga pushteti

para 6 muajve - Ina

Qeveria duhet të vazhdojë me normalizimin e gjendjes edhe brenda në shtet dhe jashtë. Me normalizimin e funksionimit të institucioneve të sistemit sepse para nesh kemi detyra shumë të rëndësishme, siç...

Thaçi: PDSH-ja do të pranonte kandidat për president nga pushteti

para 6 muajve - Shprehja.com

Qeveria duhet të vazhdojë me normalizimin e gjendjes edhe brenda në shtet dhe jashtë. Me normalizimin e funksionimit të institucioneve të sistemit sepse para nesh kemi detyra shumë të rëndësishme, siç...

ZAEV VAZHDON TAKIMET ME LIDERËT, ENDE PA EMRA KONKRET PËR KANDIDAT PËR PRESIDENT

para 6 muajve - TV21

Partitë e shumicës parlamentare kanë filluar bisedimet për kandidatin për president, por nuk japin inofrmacione se cili është emri për të cilin është biseduar. Pas takimit me kryeministrin Zaev, kryetari...

Gashi: Kandidati për president duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 6 muajve - Nezavisen

Lideri i “Alternativës” Afrim Gashi pasdite deklaroi se sot kanë pasur takim të mirë dhe të frytshëm  me kryeministrin dhe kryetar i LSDM-së Zoran Zaev, ndërsa temë kryesore kanë qenë zgjedhjet presidenciale...

Ziadin Sela: Ali Ahmeti refuzoi të votojë Vullnet Feratin, votoi Filipçen!

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela është i ftuar në emisionin argument, lideri i opozitës shqiptare po diskuton për ndodhitë e fundit. Sipas Selës, shqiptarët më së miri i ndihmojnë procesit....

Zaev takon Thaçin e Gashin për kandidatin për president

para 6 muajve - Arbresh

Partitë shqiptare në Qeverinë e Maqedonisë Veriore, janë të mendimit që të dalin me kandidat të përbashkët me LSDM-në për president, por për një vendim përfundimtar duhet të vendosin organet e partive....

Zaev: “Alternativa” e Gashit dhe PDSH-ja janë të pajtimit që të gjendet kandidat i përbashkët për president

para 6 muajve - Tetova Sot

“Alternativa” e Afrim Gashit dhe PDSH-ja e Menduh Thaçit janë të pajtimit që të vazhdojë procesi i gjetjes së kandidatit të përbashkët për president të shtetit. Këtë sonte e deklaroi kryeministri dhe kryetari...

Zaev: Kemi 4-6 kandidatë, por s?duam të shpejtojmë

para 6 muajve - Albeu

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së , Zoran Zaev pas takimit me Afrim Gashin dhe me kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi tha se është akoma herët për të zbuluar emra konkret kandidatësh dhe se për atë është...

Presidencialet, kandidati duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 6 muajve - GazetaBlic

Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë. Kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit Zoran Zaev, kryetari i Alternativës Afrim Gashi. Ai nënvizoi...

Sela: Ali Ahmeti të mos fshihet pas Thaçit por ta ftojë tryezën e partive politike shqiptare

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët sonte ka qenë i ftuar në TVM2 për të folur rreth aktualitetit politik në vend me theks zgjedhjet prezidenciale me ç’rast ka deklaruar se ftesa e Ali Ahmetit për opozitën...

Sela:Shqiptarët kanë qenë të anashkaluar jo vetëm nga ky president, por edhe nga të gjithë presidentët e kaluar !

para 6 muajve - InfoMagazin

I ftuar në emisionin Argument kryetari i Alenacës së Shqiptarëve z.Ziadin Sela duke folur rreth çështjes së politikës dhe presidentit konsensual ai tha se: “Kam hallin dhe frikën që ndodh i njëjti fenomen...

Sela: Ali Ahmeti nëse don të bëj oferta duhet në tryezën e përbashkët, e jo nga dera e makinës

para 6 muajve - Fol

Lideri i ASH, Ziadin Sela sonte në emisionin Argument në MTV2 ka komentuar akuzat që BDI bën se gjoja ASH nuk i është përgjigjur ftesës së BDI për bashkëpunim në zgjedhjet presidenciale. “Po të ishte e...

Ziadin Sela: Ali Ahmeti zgjati dorën tek makina për të ikur, dhe jo për ta bërë bashkë votën shqiptare

para 6 muajve - InfoMagazin

Sot, në emisionin Argument është i ftuar kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela i cili po diskuton rreth situatës aktuale politike. Me sa kam parë unë, dhe opinioni zoti Ahmeti zgjati dorën tek...

Sela: Konsesualiteti të merr një formë, ose të zgjidhet në Parlament me Ndryshime Kushtetuese

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela është i ftuar në emisionin argument, lideri i opozitës shqiptare po diskuton për ndodhitë e fundit. Ai ka folur rreth dilemës për takimin me Zoran Zaevin...

Sela: Shumica parlamentare me strategji manipulative rreth kandidatit për president

para 6 muajve - Fol

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela sonte i ftuar në emisionin “Argument” në MTV2 duke analizuar dhe komentuar zhvillimet rreth kandidatit për president ka theksuar se shumica parlamentare në...

Zaev: Kemi katër deri gjashtë kandidatë, por s’duam të shpejtojmë

para 6 muajve - Telegrafi

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev pas takimeve me Afrim Gashin dhe me kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi tha se ende është herët të zbulohen emra kandidatësh dhe se për atë është e rëndësishme...

Thaçi pas takimit me Zaevin: Kandidati për president duhet të jetë i Qeverisë

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 shkurt – Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev tha se “kandidat i pranueshëm për PDSH-në do të ishte nëse vjen nga qeveria, me qëllim...

Sela: Një president të duhur, jo si Ivanovi që amniston dhe fal kriminel!

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela sonte i ftuar në emisionin “Argument” në TVM2 për të diskutuar për aktualitetet politike në vend me theks të veçantë zgjedhjet presidenciale në vend Ziadin...

Parlamentaret, Zaevi takoi Gashin dhe Thaçin

para 6 muajve - Flaka

Partnerët e koalicionit qeverisës, në parim vlerësojnë se është mirë që në zgjedhjet presidenciale të dalin me një kandidat të përbashkët, i cili fillimisht do të ishte i pranueshëm për to dhe për cilin...

Presidencialet, LSDM: Siljanovska vazhdon hapave të Ivanovit. VMRO: Kandidatin LSDM-së po ia zgjedh BDI-ja

para 6 muajve - Flaka

Vazhdojnë akuzat në bllokun politik maqedonas rreth kandidaturave presidenciale. LSDM akuzon VMRO-në se kandidatja e tyre për president, Biljana Siljanovska, është dorë e zgjatur e Hristian Mickovskit...

Gashi: Kandidat i cili do të jetë i pranueshëm për të gjithë qytetarët

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 shkurt – Lideri i “Alternativës” Afrim Gashi pasdite deklaroi se sot kanë pasur takim të mirë dhe të frytshëm  me kryeministrin dhe kryetar i LSDM-së Zoran Zaev, ndërsa temë kryesore kanë qenë...

Thaçi: Kandidat i pranueshëm për PDSH-në do të ishte nëse vjen nga qeveria

para 6 muajve - Telegrafi

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev tha se “kandidat i pranueshëm për PDSH-në do të ishte nëse vjen nga qeveria, me qëllim të normalizohet gjendje...

Thaçi: Kandidat i pranueshëm për PDSH-në do të ishte Amdi Bajrami i cili vjen nga qeveria

para 6 muajve - Fol

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev tha se “kandidat i pranueshëm për PDSH-në do të ishte nëse vjen nga qeveria, me qëllim të normalizohet gjendje...

Gashi dhe Thaçi, të gatshëm për kandidatin e përbashkët presidencial

para 6 muajve - Lajm

Konsultimet për gjetjen e kandidatit të përbashkët me partitë shqiptare, kryeministri Zoran Zaev sot i ka vazhduar me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi dhe me kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare,...

Gashi: Kandidati për president duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 6 muajve - Aktuale

“Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë”, kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit Zoran Zaev, kryetari i Alternativës Afrim Gashit. Ai...

Gashi: Kandidati presidencial duhet të jetë i pranueshëm për të gjithë qytetarët

para 6 muajve - Gazeta Express

Lideri i “Alternativës” Afrim Gashi deklaroi se sot kanë pasur takim të mirë dhe të frytshëm  me kryeministrin dhe kryetar të LSDM-së Zoran Zaev, ndërsa temë kryesore kanë qenë zgjedhjet presidenciale...

Gashi pas takimit me Zaevin: Kandidati për president duhet të jetë i pranueshëm për të gjithë qytetarët

para 6 muajve - Tetova Sot

Lideri i “Alternativës” Afrim Gashi pasdite deklaroi se sot kanë pasur takim të mirë dhe të frytshëm  me kryeministrin dhe kryetar i LSDM-së Zoran Zaev, ndërsa temë kryesore kanë qenë zgjedhjet presidenciale...

Thaçi: PDSH-ja do të pranonte kandidat për president nga pushteti

para 6 muajve - Tetova Sot

Qeveria duhet të vazhdojë me normalizimin e gjendjes edhe brenda në shtet dhe jashtë. Me normalizimin e funksionimit të institucioneve të sistemit sepse para nesh kemi detyra shumë të rëndësishme, siç...

Gashi: Kandidati për president duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 6 muajve - Flaka

Lideri i “Alternativës” Afrim Gashi pasdite deklaroi se sot kanë pasur takim të mirë dhe të frytshëm  me kryeministrin dhe kryetar i LSDM-së Zoran Zaev, ndërsa temë kryesore kanë qenë zgjedhjet presidenciale...

Thaçi: Kandidati për president duhet të jetë i Qeverisë

para 6 muajve - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev vazhdon takimet me partitë shqiptare, me secilën veçmas, për gjetjen e një kandidati konsensual për president, në zgjedhjet që do të mbahen më 21 prill të këtij viti. Pas takimit...

Zaev dhe Thaçi flasin për presidentin konsensual

para 6 muajve - Gazeta Express

Sot vonë pasdite ka filluar takimi i kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të PDSH-së Menduh Thaçi. Takimi Zaev dhe Thaçi, është i treti me radhë për të diskutuar për idenë dhe mundësitë e presidentit...

Zgjedhjet presidenciale, Zaevi i bisedoi emrat e kandidatëve me Gashin dhe Thaçin

para 6 muajve - Portalb

Pas takimit të djeshëm me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti , sot kryeministri Zoran Zaev është në takim me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, që të bisedojë dhe...

Maqedonia e Veriut me president shqiptar?

para 6 muajve - Lexo

Maqedonia e Veriut mund të ketë një shqiptar të zgjedhur nga shqiptarët mandatin e ardhshëm. Ky lajm po qarkullon në korridoret politike dhe mediatike të vendit fqinj, teksa ka pasur edhe deklarata e takime....

Gashi: Kandidati për president duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 6 muajve - Lajm

“Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë”, kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit Zoran Zaev, kryetari i Alternativës Afrim Gashit. Ai...

Zaev: “Alternativa” dhe PDSH-ja janë të pajtimit që të gjendet kandidat i përbashkët për president

para 6 muajve - Pa censure

“Alternativa” e Afrim Gashit dhe PDSH-ja e Menduh Thaçit janë të pajtimit që të vazhdojë procesi i gjetjes së kandidatit të përbashkët për president të shtetit. Këtë sonte e deklaroi kryeministri dhe kryetari...

Gashi: Kandidati për president duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 6 muajve - Fol

“Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë”, kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit Zoran Zaev, kryetari i Alternativës Afrim Gashit. Ai...

Filloi takimi i Zaevit me Gashin

para 6 muajve - Gazeta Express

Në Klubin e deputetëve në Shkup ka filluar takimi i kryeministrit dhe kryetar i LSDM-së Zoran Zaev me liderin e “Alternativës” Afrim Gashi, në të cilin do të bisedohet për mundësitë për kandidat të përbashkët...

Presidencialet, LSDM bisedon me partitë shqiptare

para 6 muajve - KosovaPress

Kështu thanë pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev, kreu i Alternativës Afrim Gashi dhe ai i PDSH-së Menduh Thaçi. Zaev nga ana tjetër tha se kanë emrat favorit, por nuk përjashtohet edhe mundësia e...

Zaev: Kemi katër deri gjashtë kandidatë, por s’duam të shpejtojmë

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev pas takimeve me Afrim Gashin dhe me kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi tha se ende është herët të zbulohen emra kandidatësh dhe se për atë është e rëndësishme...

Zaev dhe Thaçi flasin për presidentin konsensual

para 6 muajve - Alsat-M

Sapo ka filluar takimi i kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të PDSH-së Menduh Thaçi. Takimi Zaev dhe Thaçi, është i treti me radhë për të diskutuar për idenë dhe mundësitë e presidentit konsensual...

Maqedonia e Veriut me president shqiptar?

para 6 muajve - Java News

Maqedonia e Veriut mund të ketë një shqiptar të zgjedhur nga shqiptarët mandatin e ardhshëm. Ky lajm po qarkullon në korridoret politike dhe mediatike të vendit fqinj, teksa ka pasur edhe deklarata e takime....

Presidencialet, Gashi: Kandidati duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 6 muajve - InfoShqip

Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë”, kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit Zoran Zaev, kryetari i Alternativës Afrim Gashit. Ai Nënvizoi...

Pendarovski apo Dimitrov, kush do t’i prijë garës në LSDM?!

para 6 muajve - InfoShqip

Javën e ardhshme do të qartësohet se kush do të jetë rival i Gordana Siljanovskës nga VMRO-DPMNE në garën presidenciale. Burime partiake për A1on thonë se Stevo Pendarovski dhe Nikolla Dimitrov mbeten...

Presidencialet, Gashi: Kandidati duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 6 muajve - Alsat-M

“Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë”, kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit Zoran Zaev, kryetari i Alternativës Afrim Gashit. Ai...

Gashi pas takimit me Zaevin: Ka ambient të mirë të arrihet marrëveshje për kandidat të përbashkët

para 6 muajve - Portalb

Pas takimit të djeshëm me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti , sot kryeministri Zoran Zaev është në takim me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, që të bisedojë dhe...

Gashi: Për ne është i pranueshëm kandidati i cili do të përfaqësonte të gjithë qytetarët në vend

para 6 muajve - Telegrafi

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot ka realizuar takim me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi, e cila në Kuvend ka tre deputetë dhe është pjesë e koalicionit qeveritar. Në takim...

Gashi: Kandidati për president duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 6 muajve - Fakti Ditor

Lideri i “Alternativës” Afrim Gashi pasdite deklaroi se sot kanë pasur takim të mirë dhe të frytshëm  me kryeministrin dhe kryetar i LSDM-së Zoran Zaev, ndërsa temë kryesore kanë qenë zgjedhjet presidenciale...

Nepotizmi, VMRO: Edhe një deputete e LSDM-së punësoi të motrën

para 6 muajve - Pa censure

Opozita maqedonase ka akuzuar sot për raste të reja të nepotizmit. Sipas VMRO-së, në vend që të tërhiqen ata që tashmë janë punësuar përmes lidhjeve familjare, edhe një deputete e LSDM-së ka punësuar motrën...

Presidencialet, Gashi: Kandidati duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 6 muajve - InfoShqip

Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë”, kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit Zoran Zaev, kryetari i Alternativës Afrim Gashit. Ai Nënvizoi...

​Presidencialet, fillon takimi Zaev-Gashi

para 6 muajve - Klan Kosova

Sapo ka filluar takimi mes kryeministrit të Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dhr kryetarit të partisë Alternativa e Afrim Gashit. Në këtë takim Zaevi dhe Gashi do të diskutojnë për kandidat të përbashkët...

Thaçi pas takimit me Zaevin: Kandidati për president duhet të jet i Qeverisë

para 6 muajve - Shenja

Kryeministri Zoran Zaev vazhdon takimet me partitë shqiptare, me secilën veçmas, për gjetjen e një kandidati konsensual për president, në zgjedhjet që do të mbahen më 21 prill të këtij viti. Pas takimit...

Zaev takon Gashin

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 shkurt – Në klubin e deputetëve po mbahet takimi mes kryeministrit dhe kryetarit të LSDM, Zoran Zaev dhe kryetarit të “Alternativa”, Afrim Gashi, në të cilin do të bisedohet për mundësitë për...

Qendra tregtare e qytetit në Shkup do të bëhet me çati të gjelbër

para 6 muajve - Pa censure

Qendra tregtare e Shkupit do të bëhet me çati të gjelbër që do të shtrihet në sipërfaqe prej më shumë se 1.800 metra katrorë. Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, në konferencën e sotme për shtyp...

Presidencialet, Gashi: Kandidati duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 6 muajve - Tetova Sot

Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë”, kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit Zoran Zaev, kryetari i Alternativës Afrim Gashit. Ai Nënvizoi...

Presidencialet, fillon takimi Zaev-Gashi

para 6 muajve - GazetaBlic

Sapo ka filluar takimi mes kryeministrit të Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dhr kryetarit të partisë Alternativa e Afrim Gashit. Në këtë takim Zaevi dhe Gashi do të diskutojnë për kandidat të përbashkët...

Presidencialet, fillon takimi Zaev-Gashi

para 6 muajve - Alsat-M

Sapo ka filluar takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhr kryetarit të partisë Alternativa e Afrim Gashit. Në këtë takim Zaevi dhe Gashi do të diskutojnë për kandidat të përbashkët për president. Në ora...

Zaev: Kemi katër deri gjashtë kandidatë, por nuk duam të shpejtojmë

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev pas takimeve me Afrim Gashin dhe me kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi tha se ende është herët të zbulohen emra kandidatësh dhe se për atë është e rëndësishme...

Kandidati konsensual, Zaev takohet edhe me Thaçin

para 6 muajve - Tetova Sot

Është duke u nbajtur takimi ndërmjet kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi. Sikur në takimet me liderët e tjerë partiakë, po bisedohet...

Kandidati i përbashkët për zgjedhjet presidenciale, Zaevi në takim me Gashin

para 6 muajve - Portalb

Pas takimit të djeshëm me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti , sot kryeministri Zoran Zaev është në takim me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, që të bisedojë dhe...

Pushteti në kërkim të kandidatit konsensual, opozita në fushatë

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 shkurt – Partitë e koalicionit qeveritar vazhdojnë konsultimet për gjetjen e një kandidati të përbashkët për presidenti shteti për zgjedhjet që do të mbahen më 21 prill. Pas takimit me kryetarin...

Pendarovski apo Dimitrov, kush do t’i prijë garës në LSDM?!

para 6 muajve - Pa censure

Javën e ardhshme do të qartësohet se kush do të jetë rival i Gordana Siljanovskës nga VMRO-DPMNE në garën presidenciale. Burime partiake për A1on thonë se Stevo Pendarovski dhe Nikolla Dimitrov mbeten...

Kandidati konsensual, Zaev takohet edhe me Thaçin

para 6 muajve - Shenja

Është duke u nbajtur takimi ndërmjet kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi. Sikur në takimet me liderët e tjerë partiakë, po bisedohet...

Fillon takimi Zaev-Thaçi për kandidatin e përbashkët për president

para 6 muajve - Lajm

Në vazhdën e takimeve për kandidat të përbashkët për president, në “Klubin e Deputetëve” në Shkup ka filluar takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kreut të PDSH-së Menduh Thaçi. Zaev paraprakisht është...

Petrovski do të fillojë të grumbullojë 10 mijë nënshkrime për kandidaturën e tij

para 6 muajve - Nezavisen

Filip Petrovski nga e shtuna do të fillojë të grumbullojë 10 mijë nënshkrime për kandidaturën e tij në zgjedhjet e ardhshme presidenciale. Pohoi se pas tij, gjegjësisht pas “Maqedonia bllokon” qëndrojnë...

THAÇI PAS TAKIMIT ME ZAEVIN: KANDIDATI PËR PRESIDENT DUHET TË JET I QEVERISË

para 6 muajve - Pa censure

Kryeministri Zoran Zaev vazhdon takimet me partitë shqiptare, me secilën veçmas, për gjetjen e një kandidati konsensual për president, në zgjedhjet që do të mbahen më 21 prill të këtij viti. Pas takimit...

Kandidati i përbashkët për zgjedhjet presidenciale, Zaevi sot takohet me Gashin dhe Thaçin

para 6 muajve - Portalb

Pas takimit të djeshëm me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti , sot kryeministri Zoran Zaev do të takohet edhe kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, njofton Portalb.mk...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

para 6 muajve - InfoShqip

Pas takimit të djeshëm me Ali Ahmetin, pasditen e sotme, kryeministri Zoran Zaev takon edhe partnerët tjerë të koalicionit, kryetarin e partisë së re “Alternativa” të Afrim Gashit dhe kryetarin e PDSH-së...

Presidencialet, fillon takimi Zaev-Gashi

para 6 muajve - Tetova Sot

Sapo ka filluar takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhr kryetarit të partisë Alternativa e Afrim Gashit. Në këtë takim Zaevi dhe Gashi do të diskutojnë për kandidat të përbashkët për president. Në ora...

Filip Petrovski paralajmëroi kandidaturë për zgjedhjet e ardhshme presidenciale

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 shkurt – Filip Petrovski nga e shtuna do të fillojë të grumbullojë 10 mijë nënshkrime për kandidaturën e tij në zgjedhjet e ardhshme presidenciale. Pohoi se pas tij, gjegjësisht pas “Maqedonia...

Gashi: Për ne është i pranueshëm kandidati i cili do të përfaqësonte të gjithë qytetarët në vend

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot ka realizuar takim me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi, e cila në Kuvend ka tre deputetë dhe është pjesë e koalicionit qeveritar. Në takim...

Sot përfundon shpallja e LSDM-së për vetëkandidim për zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - Tetova Sot

Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov sot deklaroi se konform procedurës sot përfundon shpallja për vetëkandidim. Procedura, përkujtoi, përfundon më 3 mars me kongresin e partisë, ndërsa deri më tani...

Gashi: Për ne është i pranueshëm kandidati i cili do të përfaqësonte të gjithë qytetarët në vend

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot ka realizuar takim me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi, e cila në Kuvend ka tre deputetë dhe është pjesë e koalicionit qeveritar. Në takim...

Pushteti në kërkim të kandidatit konsensual, opozita në fushatë

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Partitë e koalicionit qeveritar vazhdojnë konsultimet për gjetjen e një kandidati të përbashkët për presidenti shteti për zgjedhjet që do të mbahen më 21 prill . Pas takimit me kryetarin e Bashkimit Demokratik...

Presidencialet, fillon takimi Zaev-Gashi

para 6 muajve - Lajm

Sapo ka filluar takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhr kryetarit të partisë Alternativa e Afrim Gashit. Në këtë takim Zaevi dhe Gashi do të diskutojnë për kandidat të përbashkët për president. Në ora...

Takimi Zaev-Gashi, bisedohet për kandidatin e mundshëm konsensual

para 6 muajve - Shenja

Është duke u mbajtur takimi ndërmjet kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë Alternativa, Afrim Gashi. Në takim po diskutohet për zhvillimet politike në vend, kryesisht për mundësinë e dakordimit...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

para 6 muajve - Shprehja.com

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Siç mëson INA, Zaev pas pak do të takoj kryetarin e Alternativës,...

Presidencialet, kandidati duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 6 muajve - KosovaPress

Kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit Zoran Zaev, kryetari i Alternativës Afrim Gashi. Ai nënvizoi se me rëndësi është që kandidati për president të jetë i pranueshëm për të gjithë. “Për ne...

Zaevi takon Gashin dhe Thaçin, do të bisedojnë për kandidatin për President

para 6 muajve - TV21

Tentativë e re për kandidatin e përbashkët për President të shtetit. Kryeministri Zoran Zaev, pritet të realizojë takim me kryetarin e partisë së re “Alternativa”, të Afrim Gashit, dhe me kryetarin e PDSH-së,...

Kandidati i përbashkët për zgjedhjet presidenciale, Zaevi sot takohet me Gashin dhe Thaçin

para 6 muajve - Flaka

Pas takimit të djeshëm me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, sot kryeministri Zoran Zaev do të takohet edhe kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, që të bisedojë dhe...

Zaev sot në takim me Thaçin dhe Gashin, do të diskutojnë për zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 19 shkurt - Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sot do të realizojë takime me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, me të cilët do të diskutojë rreth mundësive...

Zaev në takim me Thaçin dhe Gashin për kandidatin presidencial

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 shkurt – Kryeministri dhe lideri i LSDM, Zoran Zaev, sot do të ketë takim me kryetarin e partisë së porsaformuar “Alternativa”, Afrim Gashi, si dhe me kryetarin e PDSH, Menduh Thaçi. Tema e takimeve...

Zaev do të takohet me Thaçin dhe Gashin, tema e bisedës zgjedhja e kryetarit konsensual

para 6 muajve - TelegrafiMk

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sot do të realizojë takime me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, me të cilët do të diskutojë rreth mundësive për kandidat të...

Zaev në takim me Thaçin dhe Gashin, do të diskutojnë për zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - Telegrafi

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sot do të realizojë takime me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, me të cilët do të diskutojë rreth mundësive për kandidat të...

Vizbeg, djali në gjendje të alkoolizuar e ka rrahur nënën

para 6 muajve - Pa censure

Prokuroria Themelore e Shkupit ka dorëzuar urdhër për zbatimin e procedurës hetimore kundër një personit për të cilin ekziston dyshim të bazuar për kryerjen e veprës penale “Lëndim trupor” nga neni 130...

Presidencialet, fillon takimi Zaev-Gashi

para 6 muajve - KosovaPress

Në këtë takim Zaevi dhe Gashi do të diskutojnë për kandidat të përbashkët për president. Në ora 16.00 kryeministri Zaev do të takohet edhe me kryetarin e PDSH-së Menduh Thaçi, transmeton AlsatM. Temat:...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

para 6 muajve - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Zaev pas pak do të takoj kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi...

Analistët e BDI-së kanë frikë të dalin në debat me Selën!?

para 6 muajve - InfoMagazin

Sot në TVM2 në emision “Argument” do të jetë musafir Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, njofton InfoMagazin Në këtë emision si duket nuk do ketë analistë përballë kreut të ASH-së Ziadin Selës...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

para 6 muajve - Ina

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Siç mëson INA, Zaev pas pak do të takoj kryetarin e Alternativës,...

Pas reagimeve te komisionit anti-korrupsion,nëna e zëdhënësit të LSDM-së jep dorëheqje nga vendi i punës!

para 6 muajve - Pa censure

Nëna e Kostadin Kostadinovit, zëdhënësit të LSDM-së, do të dorëhiqet nga posti i saj në Regjistrin Qendror në Strumicë. Kostadinov thotë se në këtë rast nuk ka asgjë të paligjshme por se nëna e tij po...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Siç mëson INA, Zaev pas pak do të takoj kryetarin e Alternativës,...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Zaev pas pak do të takoj kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

para 6 muajve - AlbPortali

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Zaev pas pak do të takoj kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi...

Ndërron jetë bossi i Chanel, markës së famshme botërore

para 6 muajve - Pa censure

Ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare, bosi i Chanel, Karl Lagerfeld. Mungesa e tij ra në sy në Javën e Modës në Paris për shkak të gjendjes shëndetësore. Projektuesi ndërroi jetë të martën, njoftoi revista...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Siç mëson INA, Zaev pas pak do të takoj kryetarin e Alternativës,...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Siç mëson INA, Zaev pas pak do të takoj kryetarin e Alternativës,...

Zaev dhe Ahmeti me kandidat të përbashkët në zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - Insajderi

Partnerët e koalicionit qeveritar në Maqedoninë e Veriut, Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti u ulën të hënën në tryezë në kërkim të një kandidati të përbashkët, apo konsensual, siç parapëlqen ta quajë partia shqiptare,...

Zaev do të pres në takim Gashin dhe Thaçin,do të diskutojnë për zgjedhet presidenciale!

para 6 muajve - Pa censure

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sot do të realizojë takime me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, me të cilët do të diskutojë rreth mundësive për kandidat të...

Zaev në takim me Thaçin dhe Gashin, do të diskutojnë për zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - Arbresh

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sot do të realizojë takime me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, me të cilët do të diskutojë rreth mundësive për kandidat të...

LSDM dhe BDI kërkojnë kandidat konsensual për president

para 6 muajve - Gazeta Express

Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual për siç thonë,...

Sot në LSDM përfundon konkursi për kandidat për president të vendit, Ahmeti e Zaev ende pa marrëveshje

para 6 muajve - Aktuale

Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual për siç thonë,...

Zaev pajtohet për gjetjen e një kandidati të përbashkët për president

para 6 muajve - Albinfo

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, njëherësh kryetar i Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev, tha se do të vazhdojë bisedimet me partnerët e koalicionit për gjetjen e një kandidati të përbashkët për zgjedhjet...

Dështimi i parë i opozitës shqiptare, pos Gruevski

para 6 muajve - Portalb

Nuk është as humbja e dinjitetshme në proceset zgjedhore, në arritjen e rezultateve synuese për partinë më të madhe fituese, të skenës politike shqiptare, duke marrë parasysh se ishin subjekte të sapo...

Sot në LSDM përfundon konkursi për kandidat për kryetarë të vendit

para 6 muajve - TelegrafiMk

Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për kryetarë të shtetit Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për kryetarë të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin...

LSDM dhe BDI kërkojnë kandidat konsensual për president

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 19 shkurt - Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual...

LSDM dhe BDI kërkojnë kandidat konsensual për president

para 6 muajve - Alsat-M

Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual për siç thonë,...

Kandidat konsensual për president, Ahmeti: Vendimi që do sillet duhet të jetë në dobi të shtetit

para 6 muajve - Iliria News

Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual për siç thonë,...

Kandidat konsensual për president, Ahmeti: Vendimi që do sillet duhet të jenë në dobi të shtetit

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 shkurt – Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual...

Ziadin Sela edhe në debate televizive, pëlqehet bindshëm para Ali Ahmetit

para 6 muajve - InfoShqip

Lideri i ASH, Ziadin Sela edhe në debate televizive, bindshëm para kryetarit të BDI-së, Ali Ahmetit për nga shikueshmëria. Të dy liderët ishin të ftuar në Kosovë në emisione televizive me rastin e 11 vjetorit...

Ziadin Sela edhe në debate televizive, bindshëm para Ali Ahmetit

para 6 muajve - InfoShqip

Lideri i ASH, Ziadin Sela edhe në debate televizive, bindshëm para kryetarit të BDI-së, Ali Ahmetit për nga shikueshmëria. Të dy liderët ishin të ftuar në Kosovë në emisione televizive me rastin e 11 vjetorit...

Kush nuk e njeh Kosovën shtet të pavarur “fiton” ambasadë të Serbisë!

para 6 muajve - Pa censure

Rrjeti diplomatik dhe konsullor i Serbisë pritet të zgjerohet në shtatë zyra të reja në rajonet e Karaibeve, Amerikës së Jugut dhe Lindjes së Mesme. Sipas Veçernje Novosti, Serbia do të hapë zyra të reja...

Dështimi i parë i opozitës shqiptare, pos Gruevski

para 6 muajve - Ina

Nga Alpin OLLOGU/ Nuk është as humbja e dinjitetshme në proceset zgjedhore, në arritjen e rezultateve synuese për partinë më të madhe fituese, të skenës politike shqiptare, duke marrë parasysh se ishin...

LSDM dhe BDI kërkojnë kandidat konsensual për president

para 6 muajve - Lajm

Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual për siç thonë,...

LSDM dhe BDI kërkojnë kandidat konsensual për president

para 6 muajve - Flaka

Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual për siç thonë,...

Zaev-Ahmeti diskutojnë për kandidat të përbashkët për president

para 6 muajve - BalkanWeb

Në Shkup u takuan kryeministri Zoran Zaev dhe kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti për të biseduar në lidhje me mundësinë e daljes në zgjedhjet presidenciale të 21 prillit, me një kandidat...

Dështimi i parë i opozitës shqiptare, pos Gruevski

para 6 muajve - Tetova Sot

Nga: Alpin Ollogu Nuk është as humbja e dinjitetshme në proceset zgjedhore, në arritjen e rezultateve synuese për partinë më të madhe fituese, të skenës politike shqiptare, duke marrë parasysh se ishin...

Ministri i shëndetësisë e trajton babain e tij nëpër spitale private !

para 6 muajve - Pa censure

Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe e ka dërguar babain e tij për trajtim në një spital privat në Shkup, për vendosjen e një stenti për shkak të problemeve kardiovaskulare. Për këtë, ministri Filipçe...

LSDM dhe BDI kërkojnë kandidat konsensual për president

para 6 muajve - Fol

Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual për siç thonë,...

Dështimi i parë i opozitës shqiptare, pos Gruevski

para 6 muajve - InfoMagazin

Nga: Alpin Ollogu Nuk është as humbja e dinjitetshme në proceset zgjedhore, në arritjen e rezultateve synuese për partinë më të madhe fituese, të skenës politike shqiptare, duke marrë parasysh se ishin...

Ali Ahmeti: Vendimi për president konsensual duhet të jetë në dobi të shtetit

para 6 muajve - Pa censure

Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual për siç thonë,...

Deri javën e ardhshme do të dihet kandidati për president i LSDM dhe partnerëve të saj

para 6 muajve - Ina

Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti janë dakord për kandidat të përbashkët presidencial, por për një gjë të tillë do të vendosin organet e partisë. Kështu thanë pas takimi kreu i LSDM-së dhe ai i BDI-së. Kryeministri...

Imer Selmani: Siljanovska është vazhdimësi e politikave të Ivanovit

para 6 muajve - InfoMagazin

Ish-kandidati për president të Maqedonisë, Imer Selmani, në një emision në TV24 ka thënë se OBRM-PDUKM-ja nuk ka mundur të bëjë zgjedhje më të keqe me kandidaturën e profesoreshës Gordana Siljanovska....

Zaev e Ahmeti diskutojnë pë një kandidat të përbashkët pët president

para 6 muajve - Illyria

Shkup, 18 shkurt 2019 – Në Shkup u takuan kryeministri Zoran Zaev dhe kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti për të biseduar në lidhje me mundësinë e daljes në zgjedhjet presidenciale...

Selmani: Silajnovska dorë e zgjatur e Ivanovit

para 6 muajve - Zhurnal

S hkup, 18 shkurt – Imer Selmani, ish kandidat për president në një intervistë të fundit ka thënë se VMRO nuk mund të bëj zgjidhjen më të keqe me kandidaturën e tyre me profesoreshën Siljanovska. Ai ka...

LSDM: VMRO keqpërdor fatkeqësi dhe tragjedi, institucionet e pastrojnë rastin tragjik në Llaskarcë

para 6 muajve - Aktuale

VMRO-DPMNE-ja e zhgënjyer duke mos pasur kurrfarë plani dhe ideje, as koncepti politik filloi t’i keqpërdorë aksidentet dhe tragjeditë. Kështu akuzoi partia qeveritare LSDM në kumtesën e sotme ku thekson...

Imer Selmani: Siljanovska është vazhdimësi e politikave të Ivanovit

para 6 muajve - Telegrafi

Ish-kandidati për president të Maqedonisë, Imer Selmani, në një emision në TV24 ka thënë se OBRM-PDUKM-ja nuk ka mundur të bëjë zgjedhje më të keqe me kandidaturën e profesoreshës Gordana Siljanovska....

BDI, AKP, RDK dhe PDSH koordinohen për zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - Fol

Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut, pjesëmarrëse në Qeverinë reformuese dhe shumicën parlamentare, BDI e Ali Ahmetit, AKP e Afrim Gashit, RDK e Vesel Memedit dhe PDSH e Menduh Thacit janë koordinuar...

Imer Selmani: Siljanovska është vazhdimësi e politikave të Ivanovit

para 6 muajve - Arbresh

Ish-kandidati për president të Maqedonisë, Imer Selmani, në një emision në TV24 ka thënë se OBRM-PDUKM-ja nuk ka mundur të bëjë zgjedhje më të keqe me kandidaturën e profesoreshës Gordana Siljanovska....

Selmani: Siljanovska është vazhdimësi e politikave të Ivanovit

para 6 muajve - InfoMagazin

Ish-kandidati për president të Maqedonisë, Imer Selmani, në një emision në TV24 ka thënë se OBRM-PDUKM-ja nuk ka mundur të bëjë zgjedhje më të keqe me kandidaturën e profesoreshës Gordana Siljanovska....

AFËR KANDIDATIT KONSENSUAL

para 6 muajve - KDPolitik

Në Shkup u takuan kryeministri Zoran Zaev dhe kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti për të biseduar në lidhje me mundësinë e daljes në zgjedhjet presidenciale të 21 prillit, me një kandidat...

Artan Grubi: Favoriti im për kryetar shteti dhe lider të shqiptarëve është Ali Ahmeti

para 6 muajve - Pa censure

Sipas deputetit Artan Grubi favorit për kryetar të Maqedonisë Veriore, kryeparlamentar dhe lider të shqiptarëve është Ali Ahmeti, ndërsa informatat tjera i cilëson si “fake news”. Ai në profilin e tij...

Konsensuali vs. kandidati i VMRO-DPMNE-së për president?

para 6 muajve - Flaka

Analistët thonë se ka indikacione që LSDM dhe BDI do të arrijnë marrëveshje për një kandidat konsensual për president të vendit. Sipas tyre, zgjedhjet e ardhshme presidenciale do të kenë një karakter bipolar,...

Zaev, Ahmeti diskutojnë daljen me kandidat të përbashkët në zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shkup u takuan kryeministri Zoran Zaev dhe kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti për të biseduar në lidhje me mundësinë e daljes në zgjedhjet presidenciale të 21 prillit, me një kandidat...

Ahmeti nuk do që Zaevi të garojë për president!

para 6 muajve - Shprehja.com

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, pas takimit të sotëm në klubin e deputetëve, u shpreh kundër idesë që Zoran Zaev të jetë kandidat për president. Një kundërshtim të tillë Ahmeti e ka bërë në mënyrë indirekte,...

Deri javën e ardhshme koalicioni në Maqedoni nxjerr emrin e kandidatit për president

para 6 muajve - Koha.net

Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti janë dakord për kandidat të përbashkët presidencial, por për një gjë të tillë do të vendosin organet e partisë. Kështu thanë pas takimit kreu i LSDM-së dhe ai i BDI-së, transmeton...

Deri javën e ardhshme, emri i kandidatit të mundshëm për president

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 18 shkurt - Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti janë dakord për kandidat të përbashkët presidencial, por për një gjë të tillë do të vendosin organet e partisë. Kështu thanë pas takimi kreu i LSDM-së dhe ai...

Deri javën e ardhshme emri i kandidatit të mundshëm për president

para 6 muajve - GazetaBlic

Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti janë dakord për kandidat të përbashkët presidencial, por për një gjë të tillë do të vendosin organet e partisë. Kështu thanë pas takimi kreu i LSDM-së dhe ai i BDI-së, transmeton...

Ahmeti nuk do që Zaevi të garojë për president!

para 6 muajve - Ina

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, pas takimit të sotëm në klubin e deputetëve, u shpreh kundër idesë që Zoran Zaev të jetë kandidat për president. Një kundërshtim të tillë Ahmeti e ka bërë në mënyrë indirekte,...

Deri javën e ardhshme, emri i kandidatit të mundshëm për president

para 6 muajve - Alsat-M

Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti janë dakord për kandidat të përbashkët presidencial, por për një gjë të tillë do të vendosin organet e partisë. Kështu thanë pas takimi kreu i LSDM-së dhe ai i BDI-së. Kryeministri...

Vullneti i Diasporës, Ziadin Sela “President”!

para 6 muajve - Ina

Nga Premtim DEMA Diaspora anë e mban rruzullit tokësor kërkon që të ketë një duel të lidershipit shqipëtar për zgjedhjet presidensiale në Maqedoninë e Veriut. Diaspora e pranon si të vetmin lider Shqiptar...

Ziadin Sela edhe në debate televizive, bindshëm para Ali Ahmetit

para 6 muajve - Fol

Lideri i ASH, Ziadin Sela edhe në debate televizive, bindshëm para kryetarit të BDI-së, Ali Ahmetit për nga shikueshmëria. Të dy liderët ishin të ftuar në Kosovë në emisione televizive me rastin e 11 vjetorit...

Lëvizja BESA kërkon kthimin e mandateve të deputetëve të Gashit

para 6 muajve - Pa censure

Pas ndarjes së Lëvizjes BESA, krahu i udhëhequr nga Afrim Gashit nuk po hiqte dorë nga kjo parti, edhe pse beteja juridike nuk ishte në anën e tyre. Megjithatë tashmë ky grupim politik ka formuar subjektin...

Ivanovi fali politikanët, kritikoi dygjuhësinë dhe ndërkombëtarët

para 6 muajve - Flaka

Në prag të zgjedhjeve presideniale, deri më tani vetëm një kandidat është i njohur për opinionin, Gordana Siljanovska kandidate e VMRO DPMNE-së e cila tashmë edhe ka filluar fushatën parazgjedhore. Ajo...

Ali Ahmeti kundër kandidimit të Zaevit për president

para 6 muajve - Aktuale

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, pas takimit të sotëm në klubin e deputetëve, u shpreh kundër idesë që Zoran Zaev të jetë kandidat për president. Një kundërshtim të tillë Ahmeti e ka bërë në mënyrë indirekte....

Takimi Zaev – Ahmeti për kandidatin konsensual

para 6 muajve - Flaka

Takimi i parë në mes kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, dhe atij të BDI-së, Ali Ahmeti, rreth kandidatit konsensual për president, përfundoi pa përmendur ndonjë emër të mundshëm si kandidat për president,...

Ivanovi fali politikanët, kritikoi dygjuhësinë dhe ndërkombëtarët

para 6 muajve - Aktuale

Në prag të zgjedhjeve presideniale, deri më tani vetëm një kandidat është i njohur për opinionin, Gordana Siljanovska kandidate e VMRO DPMNE-së e cila tashmë edhe ka filluar fushatën parazgjedhore. Ajo...

Javën e ardhshme emri i kandidatit të mundshëm për president të Maqedonisë

para 6 muajve - Infokusi

Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti janë dakord për kandidat të përbashkët presidencial, por për një gjë të tillë do të vendosin organet e partisë. Kështu thanë pas takimi kreu i LSDM-së dhe ai i BDI-sëM. Kryeministri...

BDI, AKP, RDK dhe PDSH koordinohen për zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - Iliria News

Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut, pjesëmarrëse në Qeverinë reformuese dhe shumicën parlamentare, BDI e Ali Ahmetit, AKP e Afrim Gashit, RDK e Vesel Memedit dhe PDSH e Menduh Thacit janë koordinuar...

Deri javën e ardhshme, emri i kandidatit të mundshëm për president

para 6 muajve - InfoShqip

Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti janë dakord për kandidat të përbashkët presidencial, por për një gjë të tillë do të vendosin organet e partisë. Kështu thanë pas takimi kreu i LSDM-së dhe ai i BDI-së. Kryeministri...

BDI, AKP, RDK dhe PDSH koordinohen për zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - InfoShqip

Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut, pjesëmarrëse në Qeverinë reformuese dhe shumicën parlamentare, BDI e Ali Ahmetit, AKP e Afrim Gashit, RDK e Vesel Memedit dhe PDSH e Menduh Thacit janë koordinuar...

Zaev dhe Ahemti optimist për kandidatin e përbashkët

para 6 muajve - Alsat-M

LSDM-ja dhe BDI-ja në kërkim të kandidatit të përbashkët për zgjedhjet presidenciale të prillit. Zaev dhe Ahmeti pas takimit të zhvilluar thanë se nuk kanë folur për emra konkret dhe me këtë do merren...

BDI, AKP, RDK dhe PDSH koordinohen për zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - Indeks.mk

Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut, pjesëmarrëse në Qeverinë reformuese dhe shumicën parlamentare, BDI e Ali Ahmetit, AKP e Afrim Gashit, RDK e Vesel Memedit dhe PDSH e Menduh Thacit janë koordinuar...

Ivanovi fali politikanët, kritikoi dygjuhësinë dhe ndërkombëtarët

para 6 muajve - InfoShqip

Në prag të zgjedhjeve presideniale, deri më tani vetëm një kandidat është i njohur për opinionin, Gordana Siljanovska kandidate e VMRO DPMNE-së e cila tashmë edhe ka filluar fushatën parazgjedhore. Ajo...

Ali Ahmeti kundër kandidimit të Zaevit për president

para 6 muajve - InfoShqip

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, pas takimit të sotëm në klubin e deputetëve, u shpreh kundër idesë që Zoran Zaev të jetë kandidat për president. Një kundërshtim të tillë Ahmeti e ka bërë në mënyrë indirekte....

Deri javën e ardhshme, emri i kandidatit të mundshëm për president të Maqedonisë

para 6 muajve - Albinfo

Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti janë dakord për kandidat të përbashkët presidencial, por për një gjë të tillë do të vendosin organet e partisë. Kështu thanë pas takimi kreu i LSDM-së dhe ai i BDI-së. Kryeministri...

BDI, AKP, RDK dhe PDSH koordinohen për zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - Lajm

Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut, pjesëmarrëse në Qeverinë reformuese dhe shumicën parlamentare, BDI e Ali Ahmetit, AKP e Afrim Gashit, RDK e Vesel Memedit dhe PDSH e Menduh Thacit janë koordinuar...

Alsat: Ky është Ivanovi, njeriu kontrovers që 10 vjet ishte në krye të Maqedonisë

para 6 muajve - Gazeta Express

Në prag të zgjedhjeve presideniale, deri më tani vetëm një kandidat është i njohur për opinionin, Gordana Siljanovska kandidate e VMRO DPMNE-së e cila tashmë edhe ka filluar fushatën parazgjedhore. Ajo...

ZAEV DHE AHMETI BESOJNË NË KANDIDAT KONSENSUAL, DERI NË FUND TË JAVËS MËSOHET VENDIMI FINAL

para 6 muajve - TV21

Deri në fund të javës do të mësohet se a do të kemi kandidat të përbashkët për president të shtetit me shumicën parlamentare apo jo. Kështu tha kryetari i LSDM-së Zoran Zaev pas  përfundimit të takimit...

Ivanovi fali politikanët, kritikoi dygjuhësinë dhe ndërkombëtarët

para 6 muajve - InfoMagazin

Në prag të zgjedhjeve presideniale, deri më tani vetëm një kandidat është i njohur për opinionin, Gordana Siljanovska kandidate e VMRO DPMNE-së e cila tashmë edhe ka filluar fushatën parazgjedhore. Ajo...

Presidencialet, Ahmeti: Takim konsultativ, nuk kemi ende një emër

para 6 muajve - Aktuale

Ka përfunduar takimi i partënereve të koalicionit mes Kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetit. Në fund të takimit ata dhanë dhe intervistat përkatëse për...

Vankovska: Opinioni nuk e kuptoi fjalën “ironi”, tani po më kërcënojnë

para 6 muajve - Pa censure

Profesoresha Biljana Vankovska, e cila ironizoi me aksidentin tragjik në rrugën Shkup-Tetovë, thekson se nuk ka bërë lidhje të padëshiruar mes masakrës së vitin 2001 në Karpallak dhe aksidentit të autobusit...

BDI, AKP, RDK dhe PDSH koordinohen për zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - Fakti Ditor

Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut, pjesëmarrëse në Qeverinë reformuese dhe shumicën parlamentare, BDI e Ali Ahmetit, AKP e Afrim Gashit, RDK e Vesel Memedit dhe PDSH e Menduh Thacit janë koordinuar...

BDI, AKP, RDK dhe PDSH koordinohen për zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - AlbPortali

Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut, pjesëmarrëse në Qeverinë reformuese dhe shumicën parlamentare, BDI e Ali Ahmetit, AKP e Afrim Gashit, RDK e Vesel Memedit dhe PDSH e Menduh Thacit janë koordinuar...

Ali Ahmeti kundër kandidimit të Zaevit për president

para 6 muajve - Lajm

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, pas takimit të sotëm në klubin e deputetëve, u shpreh kundër idesë që Zoran Zaev të jetë kandidat për president. Një kundërshtim të tillë Ahmeti e ka bërë në mënyrë indirekte,...

BDI, AKP, RDK dhe PDSH koordinohen për zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - Tetova Sot

] Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut, pjesëmarrëse në Qeverinë reformuese dhe shumicën parlamentare, BDI e Ali Ahmetit, AKP e Afrim Gashit, RDK e Vesel Memedit dhe PDSH e Menduh Thacit janë koordinuar...

Deri javën e ardhshme emri i kandidatit të mundshëm për president

para 6 muajve - Insajderi

Kështu thanë pas takimi kreu i LSDM-së dhe ai i BDI-së, transmeton Alsat M. Kryeministri Zaev tha se angazhohet që kandidati t’i përfaqësojë të gjitha bashkësitë etnike në vend. “Analizat dhe anketat që...

Deri javën e ardhshme, emri i kandidatit të mundshëm për president

para 6 muajve - Pa censure

Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti janë dakord për kandidat të përbashkët presidencial, por për një gjë të tillë do të vendosin organet e partisë. Kështu thanë pas takimi kreu i LSDM-së dhe ai i BDI-së. Kryeministri...

Deri javën e ardhshme emri i kandidatit të mundshëm për president

para 6 muajve - KosovaPress

Kështu thanë pas takimi kreu i LSDM-së dhe ai i BDI-së, transmeton Alsat M. Kryeministri Zaev tha se angazhohet që kandidati t’i përfaqësojë të gjitha bashkësitë etnike në vend. “Analizat dhe anketat që...

Ivanovi fali politikanët, kritikoi dygjuhësinë dhe ndërkombëtarët

para 6 muajve - Alsat-M

Në prag të zgjedhjeve presideniale, deri më tani vetëm një kandidat është i njohur për opinionin, Gordana Siljanovska kandidate e VMRO DPMNE-së e cila tashmë edhe ka filluar fushatën parazgjedhore. Ajo...

Ziadin Sela edhe në debate televizive, bindshem para Ali Ahmetit

para 6 muajve - InfoMagazin

Ziadin Sela edhe ne debate televizive, bindshem para Ali Ahmetit per nga shikueshmeria. Te dy lideret ishin te ftuar ne Kosove ne emisione televizive me rastin e 11 vjetorit  te pavarsise./ InfoMagazin...

Kryeministri Zaev: Besoj se do të kemi president shqiptar

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, njëherësh kryetar i Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev, tha se do të vazhdojë bisedimet me partnerët e koalicionit për gjetjen e një kandidati të përbashkët për zgjedhjet...

Zaev pas takimit me Ahmetin: Mundësia për kandidat konsensual ekziston

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 18 shkurt - Mundësia për kandidat konsensual ekziston dhe besoj se procesi do të kryhet me sukses u shpreh kryeministri Zoran Zaev pas takimit që kishte me kreun e BDI-së, Ali Ahmetin. Sipas Zaev...

BDI, AKP, RDK dhe PDSH koordinohen për zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - InfoMagazin

Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut, pjesëmarrëse në Qeverinë reformuese dhe shumicën parlamentare, BDI e Ali Ahmetit, AKP e Afrim Gashit, RDK e Vesel Memedit dhe PDSH e Menduh Thacit janë koordinuar...

Zaev-Ahmeti: Siljanovska nuk është e pranueshme si kandidate e përbashkët

para 6 muajve - Nezavisen

Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i BDI-së Ali Ahmeti në takimin e sotëm në Klubin e deputetëve konkluduan që të tentojnë për të gjetur një personalitet të përbashkët për kandidat për president të shtetit....

Ali Ahmeti kundër kandidimit të Zaevit për president

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, pas takimit të sotëm në klubin e deputetëve, u shpreh kundër idesë që Zoran Zaev të jetë kandidat për president. Një kundërshtim të tillë Ahmeti e ka bërë në mënyrë indirekte,...

Presidencialet, Zaev dhe Ahmeti bisedojnë për kandidat konsesual

para 6 muajve - Shenja

Takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka përfunduar vetëm si një takim konsultativ dhe pa ndonjë marrëveshje konkrete për gjetjen e një kandidati...

Zaevi dhe Ahmeti do të tentojnë të gjejnë kandidat të përbashkët për president

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 18 shkurt – Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i BDI-së Ali Ahmeti në takimin e sotëm në Klubin e deputetëve konkluduan që të tentojnë për të gjetur një personalitet të përbashkët për kandidat për...

Zaev nis bisedimet me partneret shqiptare te koalicionit per presidentin e ri

para 6 muajve - Vizion Plus

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, njëherësh kryetar i Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev, tha se do të vazhdojë bisedimet me partnerët e koalicionit për gjetjen e një kandidati të përbashkët për zgjedhjet...

Zaev: Ekziston mundësia për kandidat të përbashkët konsensual për president

para 6 muajve - GazetaBlic

Me takimin me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, kryeministri maqedonas dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev sot vazhdon bisedimet me partnerët e koalicionit për gjetjen e kandidatit të përbashkët për zgjedhjet...

Zaev: Ekziston mundësia për kandidat të përbashkët konsensual për president

para 6 muajve - Klan Kosova

Me takimin me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, kryeministri maqedonas dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev sot vazhdon bisedimet me partnerët e koalicionit për gjetjen e kandidatit të përbashkët për zgjedhjet...

Zaev pas takimit: Ndoshta do të kemi, ndoshta nuk do të kemi kandidat të përbashkët

para 6 muajve - Lajm

Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, në takimin e sotëm në Klubin e deputetëve kanë konstatuar të bëjnë tentim për gjetjen e personalitetit të përbashkët për kandidat...

Ahmeti pas takimit tregon nëse kanë ndonjë emër për president

para 6 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar takimi i partnerëve të koalicionit mes kryeministrit maqedonas Zoran Zaev dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetit. Në fund të takimit ata dhanë dhe intervistat përkatëse...

Përfundoi takimi Zaev – Ahmeti, janë shkëmbyer emrat e pesë kanidatëve konsesual presidencial

para 6 muajve - InfoShqip

Në Klubin e Deputetëve ka mbaruar takimi ndërmjet liderit të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev dhe liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, transmeton Portalb.mk....

BDI, AKP, RDK dhe PDSH koordinohen për zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - Pa censure

Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut, pjesëmarrëse në Qeverinë reformuese dhe shumicën parlamentare, BDI e Ali Ahmetit, AKP e Afrim Gashit, RDK e Vesel Memedit dhe PDSH e Menduh Thacit janë koordinuar...

Presidencialet, Ahmeti: Takim konsultativ, nuk kemi ende një emër

para 6 muajve - Klan Kosova

Ka përfunduar takimi i partnerëve të koalicionit mes kryeministrit maqedonas Zoran Zaev dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetit. Në fund të takimit ata dhanë dhe intervistat përkatëse...

Ivanovi fali politikanët, kritikoi dygjuhësinë dhe ndërkombëtarët

para 6 muajve - Tetova Sot

] Në prag të zgjedhjeve presideniale, deri më tani vetëm një kandidat është i njohur për opinionin, Gordana Siljanovska kandidate e VMRO DPMNE-së e cila tashmë edhe ka filluar fushatën parazgjedhore. Ajo...

Ahmeti pas takimit: Nuk kemi ende një emër për president

para 6 muajve - Lajmi.net

Ka përfunduar takimi i partnerëve të koalicionit mes kryeministrit maqedonas Zoran Zaev dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetit. Në fund të takimit ata dhanë dhe intervistat përkatëse...

Presidencialet, Ahmeti: Takim konsultativ, nuk kemi ende një emër

para 6 muajve - InfoMagazin

Ka përfunduar takimi i partënereve të koalicionit mes Kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetit. Në fund të takimit ata dhanë dhe intervistat përkatëse për...

Presidencialet, Ahmeti: Takim konsultativ, nuk kemi ende një emër

para 6 muajve - Fakti Ditor

Ka përfunduar takimi i partënereve të koalicionit mes Kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetit. Në fund të takimit ata dhanë dhe intervistat përkatëse për...

Takimi Zaev – Ahmeti, janë shkëmbyer emrat e pesë kanidatëve konsesual presidencial

para 6 muajve - TelegrafiMk

Në Klubin e Deputetëve ka mbaruar takimi ndërmjet liderit të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev dhe liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti Në Klubin e Deputetëve...

Kryeministri Zaev: Besoj se do të kemi president shqiptar

para 6 muajve - Periskopi

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, njëherësh kryetar i Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev, tha se do të vazhdojë bisedimet me partnerët e koalicionit për gjetjen e një kandidati të përbashkët për zgjedhjet...

Presidencialet, Ahmeti: Takim konsultativ, nuk kemi ende një emër

para 6 muajve - AlbPortali

Ka përfunduar takimi i partënereve të koalicionit mes Kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetit. Në fund të takimit ata dhanë dhe intervistat përkatëse për...

Kjo çarje e madhe do të ndajë kontinentin në dy pjesë

para 6 muajve - Pa censure

Brenda 10 milionë viteve, një çarje e madhe në Etiopi do të ndajë kontinentin afrikan në dy pjesë. Kjo çarje do të formojë një oqean të ri mes pjesëve të ndara të kontinentit – dhe kjo tashmë është konfirmuar...

Gold Ag shtrëngon duart me Ramush Haradinaj,ka një mesazh për të!

para 6 muajve - Pa censure

Gold Ag është fotografuar së fundmi me Kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinajn, me të cilin ka shtrënguar duart dhe më pas dha një mesazh, njofton Klan Kosova. Ai hyri në Instagram për ta postuar imazhin...

Ali Ahmeti kundër kandidimit të Zaevit për president

para 6 muajve - Fol

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, pas takimit të sotëm në klubin e deputetëve, u shpreh kundër idesë që Zoran Zaev të jetë kandidat për president. Një kundërshtim të tillë Ahmeti e ka bërë në mënyrë indirekte....

Zaev-Ahmeti: Siljanovska nuk është e pranueshme si kandidate e përbashkët

para 6 muajve - Tetova Sot

] Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i BDI-së Ali Ahmeti në takimin e sotëm në Klubin e deputetëve konkluduan që të tentojnë për të gjetur një personalitet të përbashkët për kandidat për president të shtetit....

Zyberi: Ka indikacione se partitë në pushtet do të arrinë marrëveshje për kandidat të përbashkët

para 6 muajve - Tetova Sot

] Analistët thonë se ka indikacione se LSDM dhe BDI do të arrinë marrëveshje për kandidat konsensual  për President të vendit. Sipas tyre zgjedhje e ardhshme presidenciale do të kenë karakter bipolar,...

Zaev: Besoj në gjetjen e një kandidati të përbashkët për president

para 6 muajve - Insajderi

“Besoj se kjo është e mundshme. Nëse e bëjmë këtë, edhe njëherë e konfirmojmë idenë ‘një shoqëri për të gjithë’ dhe i dërgojmë mesazh të qartë qytetarëve se qëndrojmë prapa personit, për të cilin paraprakisht...

Zaev: Vazhdojmë përpjekjet për kandidatin konsensual për president

para 6 muajve - Shenja

Kryeministri Zoran Zaev, tha se do të vazhdojë bisedimet me partnerët e koalicionit për gjetjen e një kandidati të përbashkët për zgjedhjet e ardhshme. “Besoj se kjo është e mundshme. Nëse e bëjmë këtë,...

Zaev për “DW”: Nuk ka ndryshim kufijsh të Maqedonisë së Veriut

para 6 muajve - InfoMagazin

Në Konferencën e Sigurisë që zhvillohet në Mynih (15-17.02) merr pjesë edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Deutsche Welle e pyeti kryeministrin Zaev për debatin aktual të kufijve mes...

Zaev: Ekziston mundësi për kandidat të përbashkët konsensual për president

para 6 muajve - InfoMagazin

Me takimin me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev sot vazhdon bisedimet me partnerët e koalicionit për gjetjen e kandidatit të përbashkët për zgjedhjet presidenciale....

Ahmeti pas takimit: Nuk kemi ende një emër për president

para 6 muajve - Arbresh

Ka përfunduar takimi i partnerëve të koalicionit mes kryeministrit maqedonas Zoran Zaev dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetit. Në fund të takimit ata dhanë dhe intervistat përkatëse...

Nis takimi Ahmeti-Zaev për kandidatin konsensual për zgjedhjet presidenciale

para 6 muajve - 24 ore

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti dhe ai i LSDM-së Zoran Zaev sapo kanë filluar takimin në Klubin e Deputetëve lidhur me zgjedhjet e ardhshme presidenciale te 21 prillit dhe mundësinë për paraqitje me një kandidat...

Ahmeti pas takimit tregon nëse kanë ndonjë emër për president

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ka përfunduar takimi i partnerëve të koalicionit mes kryeministrit maqedonas Zoran Zaev dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetit. Në fund të takimit ata dhanë dhe intervistat përkatëse...

Zaev: Ekziston mundësia për kandidat të përbashkët konsensual për president

para 6 muajve - Ekonomia Online

Me takimin me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, kryeministri maqedonas dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev sot vazhdon bisedimet me partnerët e koalicionit për gjetjen e kandidatit të përbashkët për zgjedhjet...

Takimi Zaev-Ahmeti: Nuk kemi ende emër të kandidatit me të cilin do të dalim në zgjedhje

para 6 muajve - Pa censure

Takimi i partnerëve të koalicionit Zaev-Ahmeti sapo ka përfunduar. Pas takimit Ahmeti theksoi se nuk kanë marrë asnjë vendim për ndonjë kandidat me të cilin do të dalin në zgjedhje. Sipas tij takimi ka...

Zaev: Besoj në gjetjen e një kandidati të përbashkët për president

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, njëherësh kryetar i Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev, tha se do të vazhdojë bisedimet me partnerët e koalicionit për gjetjen e një kandidati të përbashkët për zgjedhjet...

Opozita shqiptare do “stërpik si fëmijë” Ali Ahmetin gjatë zgjedhjeve?!

para 6 muajve - Ina

Sulejman Mehazi/ Ne nuk besojmë, por nëse është e vërtetë se, Ali Ahmeti, me rastin e Zgjedhjeve Presidenciale ua ka zgjatur dorën Selës dhe Bilallit për bashkimin e votave shqiptare për president shqiptar,...

Kur Nikolla Dimitrovi përqafohej me Johan Tarçullovskin

para 6 muajve - InfoMagazin

Huzeir Mustafi Gara për zgjedhjet presidenciale në Maqedoni tashmë ka hyrë në fazën e seleksionimit të kandidatëve nga ana e partive politike. Edhe pse gara zhvillohet kryesisht mes dy taboreve oponente...

Zaev: Mbështesim edhe ndryshimin e kufijve Kosovë-Serbi si zgjidhje, por në vendin tonë s’do të ndodhë një gjë e tillë

para 6 muajve - Koha.net

Në Konferencën e Sigurisë që po zhvillohet në Mynih (15-17.02) po merr pjesë edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Në një bisedë me Deutsche Wellen, kryeministri i Maqedonisë së Veriut,...

Kur Nikolla Dimitrovi përqafohej me Johan Tarçullovskin

para 6 muajve - Ina

Huzeir Mustafi Gara për zgjedhjet presidenciale në Maqedoni tashmë ka hyrë në fazën e seleksionimit të kandidatëve nga ana e partive politike. Edhe pse gara zhvillohet kryesisht mes dy taboreve oponente...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK