http://kariera.mk

May vazhdon përpjekjet për një marrëveshje të rishikuar të Brexit-it

para 3 muajve - Lajmi.net

Kryeministrja britanike, Theresa May, tha se do të dërgojë për votim në parlament një marrëveshje të rishikuar të Brexit-it, sa më parë që të jetë e mundur. Megjithatë, ajo tha se kjo do të ndodhë pasi...

May vazhdon përpjekjet për një marrëveshje të rishikuar të Brexit-it

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Kryeministrja britanike, Theresa May, tha se do të dërgojë për votim në parlament një marrëveshje të rishikuar të Brexit-it, sa më parë që të jetë e mundur. Megjithatë, ajo tha se kjo do të ndodhë pasi...

ANALIZA: Brexit do ta bëjë më pak të sigurt SHBA-në dhe Evropën

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nga James Stavridis Londra ka qenë ditët e fundit nën ankth, për shkak të kushteve jo të përshtatshme, për një vend që mëton se ballafaqohet me një proces të padisiplinuar, për t’u larguar nga Bashkimi...

Brexit do ta bëjë më pak të sigurt SHBA-në dhe Evropën

para 3 muajve - Java News

Nga James Stavridis Londra ka qenë ditët e fundit nën ankth, për shkak të kushteve jo të përshtatshme, për një vend që mëton se ballafaqohet me një proces të padisiplinuar, për t’u larguar nga Bashkimi...

May vazhdon përpjekjet për një marrëveshje të rishikuar të Brexitit

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryeministrja britanike, Theresa May, tha se do të dërgojë për votim në parlament një marrëveshje të rishikuar të Brexit-it, sa më parë që të jetë e mundur. Megjithatë, ajo tha se kjo do të ndodhë pasi...

May vazhdon përpjekjet për një marrëveshje të rishikuar të Brexit-it

para 3 muajve - Epoka e Re

Kryeministrja britanike, Theresa May, tha se do të dërgojë për votim në parlament një marrëveshje të rishikuar të Brexit-it, sa më parë që të jetë e mundur. Megjithatë, ajo tha se kjo do të ndodhë pasi...

Brexit do ta bëjë më pak të sigurt SHBA-në dhe Evropën

para 3 muajve - Insajderi

Londra ka qenë ditët e fundit nën ankth, për shkak të kushteve jo të përshtatshme, për një vend që mëton se ballafaqohet me një proces të padisiplinuar, për t’u larguar nga Bashkimi Evropian. Debati ka...

Pak shpresa për një marrëveshje BE-Britani

para 3 muajve - Alsat-M

Bashkimi Evropian tha se ka pak shpresë se mund të ndryshojë diçka nga bisedimet të cilat kryeministrja britanike Theresa May do t’i zhvillojë me zyrtarët e BE-së, në lidhje me marrëveshjen e Brexit-it....

Brexit do ta bëjë më pak të sigurt SHBA-në dhe Evropën

para 3 muajve - Bota.al

Nga James Stavridis Londra ka qenë ditët e fundit nën ankth, për shkak të kushteve jo të përshtatshme, për një vend që mëton se ballafaqohet me një proces të padisiplinuar, për t’u larguar nga Bashkimi...

Juncker: Nuk shoh mjaftueshëm progres për Brexit

para 3 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker deklaroi se nuk sheh mjaftueshëm sinjale për përparim mbi çështjen e Brexit sa për të shpërsuar që takimi i të mërkurës me kryeministren britanike...

Pak shpresa për një marrëveshje BE-Britani

para 3 muajve - Koha.mk

Bashkimi Evropian tha se ka pak shpresë se mund të ndryshojë diçka nga bisedimet të cilat kryeministrja britanike Theresa May do t’i zhvillojë me zyrtarët e BE-së, në lidhje me marrëveshjen e Brexit-it....

Pak shpresa për një marrëveshje BE-Britani

para 3 muajve - Portalb

Bashkimi Evropian tha se ka pak shpresë se mund të ndryshojë diçka nga bisedimet të cilat kryeministrja britanike Theresa May do t’i zhvillojë me zyrtarët e BE-së, në lidhje me marrëveshjen e Brexit-it,...

Pak shpresa për një marrëveshje BE-Britani

para 3 muajve - Shenja

Bashkimi Evropian tha se ka pak shpresë se mund të ndryshojë diçka nga bisedimet të cilat kryeministrja britanike Theresa May do t’i zhvillojë me zyrtarët e BE-së, në lidhje me marrëveshjen e Brexit-it....

Pak shpresa për një marrëveshje BE-Britani

para 3 muajve - Lajmi.net

Bashkimi Evropian tha se ka pak shpresë se mund të ndryshojë diçka nga bisedimet të cilat kryeministrja britanike Theresa May do t’i zhvillojë me zyrtarët e BE-së, në lidhje me marrëveshjen e Brexit-it....

Pak shpresa për një marrëveshje BE-Britani

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Bashkimi Evropian tha se ka pak shpresë se mund të ndryshojë diçka nga bisedimet të cilat kryeministrja britanike Theresa May do t’i zhvillojë me zyrtarët e BE-së, në lidhje me marrëveshjen e Brexit-it....

Pak shpresa për një marrëveshje BE-Britani

para 3 muajve - Flaka

Bashkimi Evropian tha se ka pak shpresë se mund të ndryshojë diçka nga bisedimet të cilat kryeministrja britanike Theresa May do t’i zhvillojë me zyrtarët e BE-së, në lidhje me marrëveshjen e Brexit-it....

Juncker: Pak shpresa për një marrëveshje BE-Britani

para 3 muajve - Arbresh

Bashkimi Evropian tha se ka pak shpresë se mund të ndryshojë diçka nga bisedimet të cilat kryeministrja britanike Theresa May do t’i zhvillojë me zyrtarët e BE-së, në lidhje me marrëveshjen e Brexit-it...

“Trondit” Gjermania: Rusia më e besueshme se SHBA-të

para 3 muajve - Koha.mk

Prej kohësh nuk flitet kaq shumë për Europën. Shqetësimi është shumë i madh. Nuk kalon asnjë ditë pa i hedhur sytë me shqetësim nga Londra. Loja e tejzgjatur për daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi...

Kërkesë për May nga ministrat britanikë: Mos kërcëno me Brexit pa marrëveshje

para 3 muajve - Zhurnal

Katër nga ministrat e lartë të qeverisë britanike të drejtuar nga Theresa May, i kanë kërkuar asaj të ndalë përdorimin e kërcënimit me një Brexit pa marrëveshje, në negociatat e divorcit me Bashkimin Evropian,...

Ministrat britanikë thirrje May-t: Mos kërcëno me Brexit pa marrëveshje

para 3 muajve - Epoka e Re

Katër nga ministrat e lartë të qeverisë britanike të drejtuar nga Theresa May, i kanë kërkuar asaj të ndalë përdorimin e kërcënimit me një Brexit pa marrëveshje, në negociatat e divorcit me Bashkimin Evropian,...

Sondazhi në Gjermani: Rusia më e besuar se SHBA

para 3 muajve - Arbresh

Brexit, populistë të djathtë – gjithnjë e më shumë gjermanë duan një BE të fortë, sipas një sondazhi. Në të njëjtën kohë rritet shqetësimi për sigurinë në Europë e Rusia shihet nga gjermanët si më e besueshme...

Kërkesë për May nga ministrat britanikë: Mos kërcëno me Brexit pa marrëveshje

para 3 muajve - Lajmi.net

Katër nga ministrat e lartë të qeverisë britanike të drejtuar nga Theresa May, i kanë kërkuar asaj të ndalë përdorimin e kërcënimit me një Brexit pa marrëveshje, në negociatat e divorcit me Bashkimin Evropian,...

Kërkesë për May nga ministrat britanikë: Mos kërcëno me Brexit pa marrëveshje

para 3 muajve - Klan Kosova

Katër nga ministrat e lartë të qeverisë britanike të drejtuar nga Theresa May, i kanë kërkuar asaj të ndalë përdorimin e kërcënimit me një Brexit pa marrëveshje, në negociatat e divorcit me Bashkimin Evropian,...

Kërkesë për May nga ministrat britanikë: Mos kërcëno me Brexit pa marrëveshje

para 3 muajve - Arbresh

Katër nga ministrat e lartë të qeverisë britanike të drejtuar nga Theresa May, i kanë kërkuar asaj të ndalë përdorimin e kërcënimit me një Brexit pa marrëveshje, në negociatat e divorcit me Bashkimin Evropian,...

Ministrat britanikë thirrje May-t: Mos kërcëno me Brexit pa marrëveshje

para 3 muajve - Gazeta Observer

Katër nga ministrat e lartë të qeverisë britanike të drejtuar nga Theresa May, i kanë kërkuar asaj të ndalë përdorimin e kërcënimit me një Brexit pa marrëveshje, në negociatat e divorcit me Bashkimin Evropian,...

Ministrat britanikë thirrje May-t: Mos kërcëno me Brexit pa marrëveshje

para 3 muajve - InfoMagazin

Katër nga ministrat e lartë të qeverisë britanike të drejtuar nga Theresa May, i kanë kërkuar asaj të ndalë përdorimin e kërcënimit me një Brexit pa marrëveshje, në negociatat e divorcit me Bashkimin Evropian,...

“Trondit” Gjermania: Rusia më e besueshme se SHBA-të

para 3 muajve - Arbresh

Prej kohësh nuk flitet kaq shumë për Europën. Shqetësimi është shumë i madh. Nuk kalon asnjë ditë pa i hedhur sytë me shqetësim nga Londra. Loja e tejzgjatur për daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi...

Godet Gjermania: Rusia, më e besueshme se Amerika

para 3 muajve - Tetova Sot

Prej kohësh nuk flitet kaq shumë për Europën. Shqetësimi është shumë i madh. Nuk kalon asnjë ditë pa i hedhur sytë me shqetësim nga Londra. Loja e tejzgjatur për daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi...

Sondazhi në Gjermani: Rusia më e besuar se SHBA

para 3 muajve - KDPolitik

Brexit, populistë të djathtë – gjithnjë e më shumë gjermanë duan një BE të fortë, sipas një sondazhi. Në të njëjtën kohë rritet shqetësimi për sigurinë në Europë e Rusia shihet nga gjermanët si më e besueshme...

Sondazhi në Gjermani: Rusia më e besuar se SHBA

para 3 muajve - GazetaBlic

Prej kohësh nuk flitet kaq shumë për Europën. Shqetësimi është shumë i madh. Nuk kalon asnjë ditë pa i hedhur sytë me shqetësim nga Londra. Loja e tejzgjatur për daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi...

Godet Gjermania: Rusia, më e besueshme se Amerika

para 3 muajve - Gazeta Express

Prej kohësh nuk flitet kaq shumë për Europën. Shqetësimi është shumë i madh. Nuk kalon asnjë ditë pa i hedhur sytë me shqetësim nga Londra. Loja e tejzgjatur për daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi...

Sondazhi në Gjermani: Rusia më e besuar se SHBA

para 3 muajve - 24 ore

Brexit, populistë të djathtë – gjithnjë e më shumë gjermanë duan një BE të fortë, sipas një sondazhi. Në të njëjtën kohë rritet shqetësimi për sigurinë në Europë e Rusia shihet nga gjermanët si më e besueshme...

Një Brexit i stilit grek?

para 3 muajve - Lexo

George Papaconstantinou/ Ndërsa treni i Brexit-it vazhdon para rrugën pa një drejtim të qartë, është e dobishme të kthejmë kokën pas te një tjetër episod dramatik në politikën e Bashkimit Evropian për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK