http://kariera.mk

Morata: Në Itali bëj tifo për Juven, por sot dua të fitojë Atletico

para 3 muajve - Albeu

Alvaro Morata ka konfirmaur edhe një herë që në Itali bën tifo për Juventusin. Spanjolli në fakt kaloi dy sezone pozitive në Torino nga viti 2014 deri në 2016 duke shënuar 27 gola në 93 ndeshje si titullar,...

Alvaro Morata: E dua Juventusin, por do të luaj për fitoren e Atleticos

para 3 muajve - Portalb

Sulmuesi i Atletico Madridit, Alvaro Morata pranon se Juventusi është ‘ekipi im në Itali’. Sulmuesi spanjoll shënoi 27 gola në 93 paraqitje për italianët në mes të viteve 2014 dhe 2016, duke fituar dy...

Me Cristiano Ronaldo, Juve kërkon të kalojë “murin” e Atl.Madrid

para 3 muajve - Koha Jone

Prej tre vitesh flirton me trofeun e Champions, por pa arritur ta bëjë të tijin. Edhe në këtë sezon, Juventus ka një vend nderi mes favoritëve, por për të nderuar pritshmëritë, kampionët italianë duhet...

Me Cristiano Ronaldo, Juve kërkon të kalojë “murin” e Atl.Madrid

para 3 muajve - BalkanWeb

Prej tre vitesh flirton me trofeun e Champions, por pa arritur ta bëjë të tijin. Edhe në këtë sezon, Juventus ka një vend nderi mes favoritëve, por për të nderuar pritshmëritë, kampionët italianë duhet...

Champions/ Sytë nga Atletico Madrid-Juventus

para 3 muajve - Indeks.mk

Atletico Madrid-Juventus është sfida për të cilën interesi do të jetë më i madh në ndeshjet e sotme të Ligës së Kampionëve. Sfida do të luhet pikërisht në Wanda Metropolitano, impianti i përcaktuar që...

​Suarez: 24 orë pa gol në Ligën e Kampionëve, jashtë Camp Nou

para 3 muajve - Gazeta Express

Nëse ndonjë lojtar vuajti më shumë se të tjerët në barazimin pa gola të mbrëmshëm të Barcelonës kundër Lyonit, ai lojtar është Luis Suarezi. Uruguaiani nuk arriti të shënojë përsëri jashtë Camp Nou, në...

Klopp dhe Kovaç të acaruar pas ndeshjes në ‘UCL’, sqarohet gjithçka nga trajnerët

para 3 muajve - GazetaBlic

Tekniku i Liverpoolit, Jurgen Klopp dhe homologu i Bayern Munichut, Niko Kovaç, kanë diskutuar për përballjen e tyre pas barazimit të mbrëmshëm në Ligën e Kampionëve. Klopp u duk i zemëruar dhe tundi gishtin...

Champions/ Sytë nga Atletico Madrid-Juventus

para 3 muajve - Top Channel

Atletico Madrid-Juventus është sfida për të cilën interesi do të jetë më i madh në ndeshjet e sotme të Ligës së Kampionëve. Sfida do të luhet pikërisht në Wanda Metropolitano, impianti i përcaktuar që...

Klop me rekord të ri, 17 ndeshje pa disfatë

para 3 muajve - Alsat-M

Jurgen Klop nuk ka pësuar asnjë humbje me Liverpulin në “Anfield Road” në garat evropiane. Ndeshja me Bayern mbrëmë ishte e 17-ta për trajnerin gjerman që del i pamposhtur në stadiumin e famshëm të skuadrës...

​Liga e Kampionëve: Juventusi e nis misionin sonte kundër Atleticos, Schalke e pret Man Cityn

para 3 muajve - Lajm

Sonte, në orën 21:00, do të zhvillohen dy ndeshjet e fundit të xhiros së parë të fazës së 1/8 të finales së Ligës e Kampionëve. Ndeshjet e garës më prestigjioze të Evropës do të vazhdojnë sonte, kur Atletico...

Alvaro Morata: E dua Juventusin, por do të luajë për fitoren e Atleticos

para 3 muajve - Telegrafi

Sulmuesi i Atletico Madridit, Alvaro Morata pranon se Juventusi është ‘ekipi im në Itali’. Sulmuesi spanjoll shënoi 27 gola në 93 paraqitje për italianët në mes të viteve 2014 dhe 2016, duke fituar dy...

Klopp arrin rekord, lë nën “hije” trajnerë të mëdhenj

para 3 muajve - OraInfo

Liverpool po kalon në formë të mirë. Jurgen Klop nuk ka pësuar asnjë humbje me Liverpulin në “Anfield Road” në garat evropiane. Ndeshja me Bayern mbrëmë ishte e 17-ta për trajnerin gjerman që del i pamposhtur...

Klopp flet për përplasjen me Kovac: Kroati e pranoi gabimin kërkoi dy herë falje

para 3 muajve - Albeu

Jurgen Klopp dhe Niko Kovac u përplasën së bashku menjeherë pasi përfundoi ndeshja Liverpool-Bayern Munich. Trajneri i Liverpoolit deklaroi se reagimi nuk ishte shkaku i festës së lojtarëve të Bayernit,...

Morata tregon se a do të festojë nëse shënon ndaj Juventusit

para 3 muajve - Lajmi.net

Alvaro Morata është deklaruar para ndeshjes me Juventusin. Atletico Madrid do të përballet me Juventusin sonte (e mërkure) në kuadër të Ligës së Kampionëve. Alvaro Morata ka thënë se ai ende e mbështet...

Morata: Do të festoj nëse shënoj ndaj Juventusit

para 3 muajve - GazetaBlic

Sulmuesi i Atletico Madrid, Alvaro Morata pranon se Juventusi janë ende ekipi i tij i preferuar në Itali. Morata shënoi 27 gola në 93 paraqitje për Juve në mes të viteve 2014 dhe 2016, por sonte do të...

Tifozët e Liverpoolit i turren Kloppit, arsyeja Xherdan Shaqiri

para 3 muajve - Periskopi

Liverpool u ndal në një barazim pa gola sonte kundër Bayern Munich në “Anfield Road”. Por pas ndeshjes tifozët e Liverpoolit kanë kritikuar trajnerin Jurgen Klopp për mos aktivizimin e sulmuesit me origjinë...

​Suarez: 24 orë pa gol në Ligën e Kampionëve, jashtë Camp Nou

para 3 muajve - Lexo

Nëse ndonjë lojtar vuajti më shumë se të tjerët në barazimin pa gola të mbrëmshëm të Barcelonës kundër Lyonit, ai lojtar është Luis Suarezi. Uruguaiani nuk arriti të shënojë përsëri jashtë Camp Nou, në...

Champions/ Sot sytë nga Atletico Madrid-Juventus, ja detajet

para 3 muajve - Lexo

Atletico Madrid-Juventus është sfida për të cilën interesi do të jetë më i madh në ndeshjet e sotme të Ligës së Kampionëve. Sfida do të luhet pikërisht në Wanda Metropolitano, impianti i përcaktuar që...

Jurgen Klopp sqaron incidentin me Niko Kovac në fund të Liverpool-Bayern Munchen

para 3 muajve - Gazeta e re

Jurgen Klopp dhe Niko Kovac u përplasën së bashku menjëherë pasi përfundoi ndeshja Liverpool-Bayern Munchen. Trajneri i Liverpoolit deklaroi se reagimi nuk ishte shkaku i festës së lojtarëve të Bayernit,...

Champions/ Sot sytë nga Atletico Madrid-Juventus

para 3 muajve - Java News

Atletico Madrid-Juventus është sfida për të cilën interesi do të jetë më i madh në ndeshjet e sotme të Ligës së Kampionëve. Sfida do të luhet pikërisht në Wanda Metropolitano, impianti i përcaktuar që...

Simeone: Stadiumi jonë do të jetë shpërthyes

para 3 muajve - Zhurnal

Bosi i Atletico Madridit, Diego Simeone, ka paralajmëruar Juventusin se stadiumi Ëanda Metropolitano do të jetë shpërthyes në ndeshjen e parë të 1/8-ës së finales së Ligës së Kampionëve. Metropolitano...

Klopp shpjegoi grindjen me Kovacin: Kroati e pranoi gabimin, kërkoi dy herë falje

para 3 muajve - Zhurnal

Jurgen Klopp dhe Niko Kovaç paksa u fjalosen menjëherë pas fishkëllimës finale të ndeshjes Liverpool dhe Bayern Munich në Ligën e Kampionëve (0:0). Më vonë, trajneri gjerman i klubit anglez u përpoq ta...

Klopp shpjegoi grindjen me Kovacin: Kroati e pranoi gabimin, kërkoi dy herë falje

para 3 muajve - Telegrafi

Jurgen Klopp dhe Niko Kovaç paksa u fjalosen menjëherë pas fishkëllimës finale të ndeshjes Liverpool dhe Bayern Munich në Ligën e Kampionëve (0:0). Më vonë, trajneri gjerman i klubit anglez u përpoq ta...

​Kloppi, i pamposhtur në Anfield në garat evropiane

para 3 muajve - Gazeta Express

Pas ndeshjes së mbrëmshme kundër Bayernit, Jurgen Klopp është i pamposhtur që 17 ndeshje në stadiumin Anfield, në ndeshjet e garave evropiane, si trajner i Liverpoolit. Kjo listë përfshin ndeshje kundër...

25 raste, 5 goditje në kuadrat, Messi me shokë tërbojnë Valverden

para 3 muajve - BalkanWeb

Lion-Barcelona ishte një sfidë e cila është e pa mundur ta kuptosh në shifra: 25 rate për gol, 5 gjuajtje në kuadrat, por në fund balaugranat nuk arritën për asnjë moment të dërgonin topin në rrjetë. Lion...

Përplasja Klopp-Kovac, kroati i kërkoi dy herë falje gjermanit për gjestin e pahijshëm

para 3 muajve - Periskopi

Jurgen Klopp dhe Niko Kovac u përplasën së bashku menjëherë pasi përfundoi ndeshja Liverpool-Bayern Munchen. Trajneri i Liverpoolit deklaroi se reagimi nuk ishte shkaku i festës së lojtarëve të Bayernit,...

​Statistikat që duhet t’i dini para ndeshjes Atletico Madrid – Juventus

para 3 muajve - Gazeta Express

Sonte, në orën 21:00, do të zhvillohen dy ndeshjet e fundit të xhiros së parë të fazës së 1/8 të finales së Ligës e Kampionëve. Ndeshjet e garës më prestigjioze të Evropës do të vazhdojnë sonte, kur Atletico...

​Valverde s’është i shqetësuar për formën e Suarezit

para 3 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, nuk është i shqetësuar nga mungesa e golave të shënuar nga Luis Suarezi në Ligën e Kampionëve, pasi uruguaiani nuk arriti të shënojë as në barazimin pa gola të...

Spektakël pa gola, Klopp e Kovac “shah” edhe në konferencë

para 3 muajve - BalkanWeb

Spektakël në mënyrën e interpretimit të lojës, ritëm i çmendur por i pa qartë në finalizim. Bayern zhvilloi një ndeshje perfektë në aspektin taktik, ishin të kujdesshëm në çdo detaj, i lejuan pak hapësira...

Supersfida Atletico Madrid-Juventus, Griezmann sfidon Ronaldon

para 3 muajve - Albeu

Sot në mbrëmje në Wanda Metropolitano do të luhet supersfida e shumë pritur nga tifozët mes Atletico Madridit dhe Juventusit. Juventusi rikthehet në Madrid pas 4 vitesh teksa përbllja e tyrë ka qënë në...

Klopp tregon që është trajner i madh – shikoni se çfarë ndodhi menjëherë pas ndeshjes me Bayernin

para 3 muajve - GazetaBlic

Jurgen Klopp ka shpjeguar reagimin e tij të zemëruar ndaj Niko Koac në fund të barazimit 0-0 të Liverpoolit me Bayern Munchen të martën. I pyetur nëse ai ishte i nervozuar pas përfundimit të ndeshjes,...

Liga e Kampionëve vazhdon me dy ndeshje tjera

para 3 muajve - Aktuale

Sot do të zhvillohen edhe dy ndeshjet tjera në kuadër të 1/8 së Ligës së Kampionëve. Në Wanda Metropolitano Stadium, Atletico Madrid do ta presë në shtëpi Juventusin e Allegrit, ku pritet të jetë një ndeshje...

​Suarez: 24 orë pa gol në Ligën e Kampionëve, jashtë Camp Nou

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Nëse ndonjë lojtar vuajti më shumë se të tjerët në barazimin pa gola të mbrëmshëm të Barcelonës kundër Lyonit, ai lojtar është Luis Suarezi. Uruguaiani nuk arriti të shënojë përsëri jashtë Camp Nou, në...

Jurgen Klopp sqaron incidentin me Niko Kovac në fund të Liverpool-Bayern Munchen

para 3 muajve - KosovaPress

Trajneri i Liverpoolit deklaroi se reagimi nuk ishte shkaku i festës së lojtarëve të Bayernit, por festimi i trajnerit kroat pas ndeshjes. “Kam dashur menjëherë t’ia zgjas dorën, por ai shkoi në mesin...

Valverde nuk shqetësohet për Luis Suarezin, ka një mesazh për të

para 3 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, nuk është i shqetësuar për sulmuesi Luis Suarez që nuk arriti të shënoi në natën e mbrëmshme ndaj Lyonit në Ligën e Kampionëve. Suarez nuk ka shënuar në pesë ndeshje...

Flamuri i Kosovës në faqen zyrtare të Barcelonës

para 3 muajve - InfoMagazin

Flamuri i Kosovës ka zënë një vend në faqen zyrtare të Barcelonës në Twitter. Barcelona nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim 0-0 në udhëtim te Lyon në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës...

​Suarez: 24 orë pa gol në Ligën e Kampionëve, jashtë Camp Nou

para 3 muajve - Gazeta Observer

Nëse ndonjë lojtar vuajti më shumë se të tjerët në barazimin pa gola të mbrëmshëm të Barcelonës kundër Lyonit, ai lojtar është Luis Suarezi. Uruguaiani nuk arriti të shënojë përsëri jashtë Camp Nou, në...

​Liga e Kampionëve: Juventusi e nis misionin sonte kundër Atleticos, Schalke e pret Man Cityn

para 3 muajve - Gazeta Express

Sonte, në orën 21:00, do të zhvillohen dy ndeshjet e fundit të xhiros së parë të fazës së 1.8 të finales së Ligës e Kampionëve. Ndeshjet e garës më prestigjioze të Evropës do të vazhdojnë sonte, kur Atletico...

Simeone: Stadiumi jonë do të jetë shpërthyes

para 3 muajve - Telegrafi

Bosi i Atletico Madridit, Diego Simeone, ka paralajmëruar Juventusin se stadiumi Ëanda Metropolitano do të jetë shpërthyes në ndeshjen e parë të 1/8-ës së finales së Ligës së Kampionëve. Metropolitano...

Statistikë katastrofale e Suarez në Ligën e Kampionëve

para 3 muajve - Lajmi.net

Barcelona mbrëmë barazoi pa gola me Lyonin. Lyon arriti ta ndal në shtëpi Barcelonën në ndeshjen e parë, duke barazuar pa gola. Skuadra katalonase kishte 25 shanse për gol, por që nuk arritën ta konkretizonin...

Sot dy ndeshje në Champions League

para 3 muajve - RTV 21

Liga e Kampionëve vazhdon me dy ndeshje tjera Sot do të zhvillohen edhe dy ndeshjet tjera në kuadër të 1/8 së Ligës së Kampionëve. Në Wanda Metropolitano Stadium, Atletico Madrid do ta presë në shtëpi...

Klopp i ‘përgjysmuar’ në mbrojtje do të ndeshet me Man Unitedin në fundjavë

para 3 muajve - GazetaBlic

Dejan Lovren do të humbasë ‘përplasjen’ e Liverpoolit me Manchester United këtë fundjavë. Mbrojtësi kroat ishte i pranishëm mbrëmë në stadiumin ‘Anfield’ për të shikuar nga tribunat ndeshjen e Ligës së...

Allegri: Nuk mjafton vetëm CR7, Dybala luan nga fillimi

para 3 muajve - Zhurnal

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka konfirmuar se Paulo Dybala do të luajë nga fillimi ndaj Atletico Madridit të mërkurën mbrëma. Dybala ka shënuar pesë gola në pesë paraqitjet e tij në Ligën...

Allegri: Nuk mjafton vetëm CR7, Dybala luan nga fillimi

para 3 muajve - Telegrafi

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka konfirmuar se Paulo Dybala do të luajë nga fillimi ndaj Atletico Madridit të mërkurën mbrëma. Dybala ka shënuar pesë gola në pesë paraqitjet e tij në Ligën...

Allegri: Nuk mjafton vetëm CR7, Dybala e nis titullar

para 3 muajve - Albeu

Masimiliano Allegri ka konfirmuar edhe njer se Paulo Dybla do ta nisë nddeshjen si titullar. Ai gjithashtu ka deklaruar se të kesh Ronaldon në ekipin nuk mjafton , ndaj gjithë ekipi duhet të ajpë maksimumin....

Trajneri i Lyonit: Mund ta eliminojmë Barcelonën

para 3 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Lyonit, Bruno Genesio, është shumë i lumtur me barazimin 0:0 që e arriti skuadra e tij në ndeshjen e së martës, kundër Barcelonës, në kuadër të fazës së 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve....

Trajneri i Lyonit: Mund ta eliminojmë Barcelonën

para 3 muajve - Lexo

Trajneri i Lyonit, Bruno Genesio, është shumë i lumtur me barazimin 0:0 që e arriti skuadra e tij në ndeshjen e së martës, kundër Barcelonës, në kuadër të fazës së 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve....

Fiton “frika”, Liverpool-Bayern dhe Lyon-Barça mbyllen pa gola!

para 3 muajve - Lajm

2 barazime pa gola dhe asnjë fitues në dy sfidat e para të raundit të 1/8-ave të Champions League që u zhvilluan këtë të martë. Në Anfield Road pritej një ndeshje spektakolare mes Liverpoolit vendas dhe...

Ylli i Liverpoolit i kënaqur me barazimin ndaj Bayern

para 3 muajve - GazetaBlic

Georginio Wijnaldum tha se skuadra e tij, Liverpool beson në kualifikim në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Wijnaldum theksoi se skuadra e tij do të sulmojë në Bayern Munich dhe se mos pësimi i golit...

Tifozët e Barcelonës humbasin durimin me Luis Suarezin, ja arsyeja

para 3 muajve - GazetaBlic

Nuk ka absolutisht asnjë dyshim se Luis Suarez ka qenë nënshkrimi më i shkëlqyeshëm për Barcelonën që nga kalim nga Liverpool. Uruguaiani u transferua tek Barça për 64.98 milionë funte, pas përfundimeve...

Morata tregon se a do të festojë nëse shënon ndaj Juventusit

para 3 muajve - Gazeta Observer

Alvaro Morata është deklaruar para ndeshjes me Juventusin. Atletico Madrid do të përballet me Juventusin sonte (e mërkure) në kuadër të Ligës së Kampionëve. Alvaro Morata ka thënë se ai ende e mbështet...

​Klopp dhe Kovac e sqarojnë zënkën e tyre

para 3 muajve - Gazeta Express

Jurgen Klopp dhe Niko Kovac e patën një konfrontim që dukej i ashpër, pas barazimit pa gola mes Liverpoolit dhe Bayern Munichut. Por, që të dy trajnerët thanë se ai incident kishte qenë vetëm keqkuptim....

Flamuri i Kosovës në faqen zyrtare të Barcelonës

para 3 muajve - Ina

Flamuri i Kosovës ka zënë një vend në faqen zyrtare të Barcelonës në Twitter. Barcelona nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim 0-0 në udhëtim te Lyon në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës...

​Kloppi, i pamposhtur në Anfield në garat evropiane

para 3 muajve - Gazeta Observer

Pas ndeshjes së mbrëmshme kundër Bayernit, Jurgen Klopp është i pamposhtur që 17 ndeshje në stadiumin Anfield, në ndeshjet e garave evropiane, si trajner i Liverpoolit. Kjo listë përfshin ndeshje kundër...

Valverde i pakënaqur: Nuk më interesojnë gjuajtjet por rezultati

para 3 muajve - Ina

Barazimi që Barcelona mori ndaj Lyonitt nuk e ka kënaqur trajnerin e katalansve, Ernesto Valverde. Ai pas përfundimit të ndeshjes u shpreh se ‘niveli i lojës dhe përkushtimin që pashë në fushë më pëlqyen,...

Sonte Atletico – Juve dhe Schalke – City

para 3 muajve - Epoka e Re

Ndeshje e veçantë do të jetë për sulmuesin e ri të Atleticos, Alvaro Morata, i cili në të kaluarën pati një përvojë fantastike në Juventus, kurse Cristiano Ronaldo rikthehet në Madrid për herë të parë...

Klopp zbulon gjithçka për “zënkën” me Kovacin pas ndeshjes

para 3 muajve - Insajderi

Jurgen Klopp dhe Niko Kovac duket se patën një shkëmbim fjalësh menjëherë pas fishkëllimës finale të ndeshjes Liverpool – Bayern Munich në Ligën e Kampionëve (0:0). Më vonë, trajneri gjerman i Liverpoolit...

VIDEO | Nuk ka “krisma” në “Anfield”, Bajerni neutralizon sulmin e Liverpulit

para 3 muajve - Shprehja.com

Liverpuli nuk arriti të gëzonte tifozët e shumët në “Anfield” . Bajerni i Mynihut arriti të merrte një barazim të artë që i rrit ndjeshëm shanset e kualifikimit, pasi tani ekipit të Niko Kovaç i mjafton...

Kloppi: Është rezultat i mirë

para 3 muajve - Epoka e Re

Liverpooli ka luajtur pa gola me Bayern Munchen në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në “Anfield”, por trajneri Jurgen Klopp e vlerëson si rezultat të mirë. “Ishte një ndeshje e tensionuar nga të dyja...

Alvaro Morata: Nëse i shënoj gol Juventusit, ja çfarë do të bëj

para 3 muajve - Sovrani

Alvaro Morata ka lënë një pjesë të zemrës në Torino, ku ka luajtur me Juventusin në periudhën 2014-2016. Tani, megjithatë, me fanellën e Atletico Madridit prej disa javësh, do të përballet si kundërshtar...

Klopp zbulon se çfarë nuk shkoi ndaj Bayern Munichut

para 3 muajve - Lajmi.net

Jurgen Klopp është deklaruar pas barazimit pa gol me Bayern Munich. Liverpool barazoi mbrëmë pa gola ndaj Bayern Munich në kuadër të Ligës së Kampionëve, ndërsa Jurgen Klopp është shprehur i kënaqur me...

Simeone paralajmëron Juventusin: Ju pret ferri!

para 3 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, ka paralajmëruar se Wanda Metropolitano do të ‘shpërthejë’ sonte për ndeshjen e Ligën e Kampionëve. Juventusi takohet sonte me Atletico Madrid me fillim nga...

​Valverde s’është i shqetësuar për formën e Suarezit

para 3 muajve - Gazeta Observer

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, nuk është i shqetësuar nga mungesa e golave të shënuar nga Luis Suarezi në Ligën e Kampionëve, pasi uruguaiani nuk arriti të shënojë as në barazimin pa gola të...

Allegri tregon nëse do të luajë Dybala ndaj Atletico Madridit

para 3 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Juventusit, Max Allegri ka konfirmuar se Paulo Dybala do të luajë ndaj Atletico Madrid në Ligën e Kampionëve të mërkurën . Juventus dhe Atletico Madrid takohen sonte me fillim nga ora 21:00,...

Liverpool “paqe” me Bayernin

para 3 muajve - InfoMagazin

Liverpool dhe Bayern Munich kanë zhvilluar një ndeshje të dyluftuar në “Anfield Road”, por pa mundur që të prodhonin asnjë gol, teksa tabela në fundin e ndeshjes regjistroi shifrat 0-0.Ndeshja nisi më...

Spektakël pa gola, Klopp e Kovac “shah” edhe në konferencë

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Spektakël në mënyrën e interpretimit të lojës, ritëm i çmendur por i pa qartë në finalizim. Bayern zhvilloi një ndeshje perfektë në aspektin taktik, ishin të kujdesshëm në çdo detaj, i lejuan pak hapësira...

Klopp reagon pas barazimit me Bayernin

para 3 muajve - GazetaBlic

Jurgen Klopp mendon se barazimi 0-0 nuk është i keq, por shton se lojtarët e tij kanë bërë shumë gabime në sulm. “Sot ia bëmë vetes punën e vështirë me pasimet e fundit. Kemi gabuar 10-12 herë gjatë ndeshjes...

Befason Shaqiri, zgjedh Sergio Ramosin dhe përjashton Salahun nga formacioni

para 3 muajve - Shenja

Mes miqsh është mirë të thuhet e vërteta. Gjithmonë. Edhe kur mund të jetë e dhimbshme. Ky rregull është zbatuar edhe nga Xherdan Shaqiri, i cili mund të ketë probleme me Salah dhe tifozët e Liverpool...

​Liga e Kampionëve: Juventusi e nis misionin sonte kundër Atleticos, Schalke e pret Man Cityn

para 3 muajve - Gazeta Observer

Sonte, në orën 21:00, do të zhvillohen dy ndeshjet e fundit të xhiros së parë të fazës së 1.8 të finales së Ligës e Kampionëve. Ndeshjet e garës më prestigjioze të Evropës do të vazhdojnë sonte, kur Atletico...

Allegri: Nuk mjafton vetëm CR7, Dybala e nis titullar

para 3 muajve - KosovaPress

Ai gjithashtu ka deklaruar se të kesh Ronaldon në ekipin nuk mjafton, ndaj gjithë ekipi duhet të ajpë maksimumin. "Dybala do të luajë. Kjo ju bën juve gazetarëve të lumtur, kështu që tani mund të shkoni,...

Allegri: Nuk mjafton vetëm CR7, Dybala e nis titullar

para 3 muajve - KosovaPress

Ai gjithashtu ka deklaruar se të kesh Ronaldon në ekipin nuk mjafton, ndaj gjithë ekipi duhet të ajpë maksimumin. "Dybala do të luajë. Kjo ju bën juve gazetarëve të lumtur, kështu që tani mund të shkoni,...

Allegri: Nuk mjafton vetëm CR7, Dybala e nis titullar

para 3 muajve - KosovaPress

Ai gjithashtu ka deklaruar se të kesh Ronaldon në ekipin nuk mjafton, ndaj gjithë ekipi duhet të ajpë maksimumin. "Dybala do të luajë. Kjo ju bën juve gazetarëve të lumtur, kështu që tani mund të shkoni,...

Allegri: Nuk mjafton vetëm CR7, Dybala e nis titullar

para 3 muajve - KosovaPress

Ai gjithashtu ka deklaruar se të kesh Ronaldon në ekipin nuk mjafton, ndaj gjithë ekipi duhet të ajpë maksimumin. "Dybala do të luajë. Kjo ju bën juve gazetarëve të lumtur, kështu që tani mund të shkoni,...

Simeone: Atletiko mbështetet te Griezmann e Koke, Ronaldo shkoi te Juventusi për …

para 3 muajve - Newsport

Juventus ka udhëtuar drejt Madridit këtë mesjavë, pasi sonte në mbrëmje do të luajë aktin e parë të fazës së 1/8-ave në UEFA Champions League. Përballë Atletico Madrid, trajneri i bardhezinjve, Massimiliano...

Liverpooli dhe Barcelona nxjerrin vetëm barazime

para 3 muajve - RTV 21

Kanë përfunduar pa gola dy ndeshjet e sotme të Ligës së Kampionëve

Kovac: Janë të rralla skuadrat që nuk pësojnë gol në Liverpool

para 3 muajve - KosovaPress

Aq më tepër që Bayern Munchen do ta luajë në shtëpi ndeshjen e kthimit, ku do të kërkojë kualifikimin në çerekfinalet e Championsit para tifozërisë së vet. Trajneri i bavarezëve, Niko Kovac, e arriti atë...

Liga e Kampionëve vazhdon me dy ndeshje tjera

para 3 muajve - KosovaPress

Në Wanda Metropolitano Stadium, Atletico Madrid do ta presë në shtëpi Juventusin e Allegrit, ku pritet të jetë një ndeshje tejet interesante, njofton KosovaPress. Ndërkohë që ndeshja tjetër zhvillohet...

Makthi i Atleticos, ai që i ka shënuar 22 gola dhe i rrëmbeu dy finale

para 3 muajve - Infokusi

Nëse është dikush që mund t’i prishë gjumin Diego Simeones këtë javë, në kulmin e përgatitjeve për një turne elitar si Champions League, ai është vetëm Cristiano Ronaldo. Portugezi ka gjetur thuajse gjithmonë...

Befason Shaqiri, zgjedh Sergio Ramos dhe përjashton Salah nga formacioni

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Mes miqsh është mirë të thuhet e vërteta. Gjithmonë. Edhe kur mund të jetë e dhimbshme. Ky rregull është zbatuar edhe nga Xherdan Shaqiri, i cili mund të ketë probleme me Salah dhe tifozët e Liverpool...

Klop: Rezultat i pranueshëm, Alaba e Kimish më surprizuan

para 3 muajve - Shprehja.com

Jyrgen Klop e konsideroi barazimin pa gola kundër Bajernit të Mynihut si një rezultat të pranueshëm që e mban ende në lojë skuadrën e tij për ndeshjen e kthimit që do të zhvillohet pas tre javësh në Mynih....

Valverde i pakënaqur: Nuk më interesojnë gjuajtjet por rezultati

para 3 muajve - BalkanWeb

Barazimi që Barcelona mori ndaj Lyonitt nuk e ka kënaqur trajnerin e katalansve, Ernesto Valverde. Ai pas përfundimit të ndeshjes u shpreh se ‘niveli i lojës dhe përkushtimin që pashë në fushë më pëlqyen,...

Nojer: Çdo gjë e hapur, kualifikimi vendoset në ndeshjen e kthimit

para 3 muajve - BalkanWeb

Ka përfunduar në barazim pa gola ndeshja mes Liverpoolit dhe Bayern Munchenit që u luajt në “Anfield Road”. Liverpool nuk arriti të shfrytëzonte faktorin ‘fushë’ për të dalë nga ky takim me një rezultat...

Champions, Luis Suarez 1.500 minuta pa gol në transfertë

para 3 muajve - Alsat-M

Ashtu siç pritej, Barcelona e ka pasur shumë të vështirë ndaj Olimpik Lion në Francë. Trajneri katalanas Ernesto Valverde futi në fushë formacionin më të mirë ndaj francezëve që këtë sezon kanë mposhtur...

Nojer: Çdo gjë është e hapur për ndeshjen e kthimit

para 3 muajve - Alsat-M

Ndeshja e parë e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve mes Liverpulit dhe Bajern Munihut u mbyll me barazim dhe pa gola, një rezultat që ka kënaqur portierin bavarez Manuel Nojer. “ E dinim që do të ishte...

Valverde: Janë shumë 25 gjuajtje dhe…. nuk shënon

para 3 muajve - Alsat-M

Barazimi që Barcelona mori ndaj Olimpik Lionit në transfertë, duket se e ka mërzitur trajnerin e katalansve, Ernesto Valverde. Në një prononcim për mediat pas ndeshjes, ai u shpreh se nuk e ka kuptuar...

Notat e Lojtarëve, Liverpool-Bayern, më i miri i ndeshjes Martinez

para 3 muajve - BalkanWeb

Përballja më e rëndësishme e kësaj mbrëmje ishte ajo që u luajt në “Anfield Road” mes Liverpulit dhe Bajernit të Mynihut. Vendësit kanë qenë më kërkues dhe më këmbëngulës  dhe i janë afruar golit në disa...

Klopp: Duhet të luajmë më mirë, Bayern nuk kishte asnjë rast në pjesën e dytë

para 3 muajve - Telegrafi

Jurgen Klopp ka folur pas ndeshjes me Bayern Munich e cila u mbyll pa gola. Ai e vlerësoi skuadrën e tij, duke i vlerësuar rastet që i kishin. “Jam me këmbë në tokë dhe jam në rregull me ndeshjen. Ne mund...

Jurgen Klop: Humbëm shumë raste në sulm

para 3 muajve - Alsat-M

Jurgen Klop mendon se barazimi 0-0 nuk është i keq, por shton se lojtarët e tij kanë bërë shumë gabime në sulm. “ Sot ia bëmë vetes punën e vështirë me pasimet e fundit. Kemi gabuar 10-12 herë gjatë ndeshjes...

Liverpulli dhe Bajerni , vendosin në Munih

para 3 muajve - Alsat-M

Liga e Kampionëve ka sjellë sot një takim mjaft të fortë dhe delikat, i konsideruar si finale e parakohshme duëke qenë se Liverpuli dhe Bajerni i Mynihut kanë provuar forcën e tyre në takimin e parë të...

Flamuri i Kosovës në faqen zyrtare të Barcelonës

para 3 muajve - Lajmi.net

Flamuri i Kosovës ka zënë një vend në faqen zyrtare të Barcelonës në Twitter. Barcelona nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim 0-0 në udhëtim te Lyon në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës...

Trajneri i Bayernit flet pas barazimit 0-0 me Liverpoolin

para 3 muajve - Lajmi.net

Trajneri i Bayern Munich, Niko Kovaç, është deklaruar i lumtur me barazimin e skuadrës së tij në ‘Anfield Road’ me Liverpool. Liveprool dhe Bayern Munich kanë luajtur 0-0 në ndeshjen e parë të 1/8 së finales...

Klopp: Është rezultat i mirë

para 3 muajve - Koha.net

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp barazimin pa gola në Anfield Road ndaj Bayernit e sheh si rezultat pozitiv. Pas ndeshjes trajneri gjerman ka deklaruar se ishte një ndeshje e tensionuar dhe ekipi i...

Këto janë fjalët e Jurgen Klopp pas barazimit me Bayernin

para 3 muajve - Albeu

Jurgen Klopp beson se barazimi pa gola kundër Bayern Munichut, në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Champions Leagues në Anfield, është rezultat i mirë për skuadrën e tij. “Sot ia bëmë vetes jetën të...

Notat e lojtarëve: Liverpool 0-0 Bayern Munich, Martinez e Keita më të mirët

para 3 muajve - Telegrafi

Nuk ka pasur gola në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndërmjet Liverpoolit dhe Bayern Muichut. Meqenëse rezultati ishte i barabartë në Anfield, ashtu janë edhe notat mesatare të dy skuadrave, për vendasit...

Notat e lojtarëve, Lyon 0-0 Barcelona: Portieri Anthony Lopez, lojtar i ndeshjes

para 3 muajve - Telegrafi

Lyon dhe Barcelona kanë barazuar pa gola (0-0) në ndeshjen e vlefshme të Ligës së Kampionëve. Edhe pse skuadrat kishin rastet e tyre, nuk erdhi asnjë gol. Te Lyon janë vlerësuar portieri, mbrojtësit e...

Lewandowski: Shpresoj të luajmë më mirë në shtëpi

para 3 muajve - Koha.net

Sulmuesi i Bayernit, Robert Lewandowski ka thënë se ishte një ndeshje shumë e vështirë sonte në Anfield Road, derisa shpreson që në ndeshjen e kthimit ekipi i tij të luajë më mirë. Bayerni arriti të mbajë...

Reagimi i Kloppit pas barazimit me Bayern Munichun

para 3 muajve - Gazeta Express

Jurgen Klopp beson se barazimi pa gola kundër Bayern Munichut, në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve në Anfield, është rezultat i mirë për Liverpoolin. Me gjithë rastet e shumta,...

Lyon 0-0 Barcelona, kjo është nota e Messit

para 3 muajve - Lajmi.net

Lyoni e ka ndalur Barcelonën me një barazim pa gola në ndeshjen e 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve të martën në Parc Olympique Lyonnais. Kjo përballjet u karakterizua me mbajtje të topit nga katalunsit,...

Mbyllet në barazim pa gola super ndeshja Liverpool vs Bayern

para 3 muajve - Albeu

Çdo gjë mbetet e hapur për ndeshjen e dytë mes dy skuadrave pretendente për ti shkuar këtij kompeticioni deri në fund, shkruan Albeu.com Te dyja skuadrat hynë në këtë ndeshje me shumë mungesa . Te skuadra...

Liverpuli dominon, Barça shpërdoron, mbyllet çdo gjë 0-0

para 3 muajve - BalkanWeb

Janë mbyllur me rrjeta të paprekura të dyja sfidat e vlefshme për fazën e 1/8-ave që po luhen mbrëmjen e sotme, ndonëse tifozët kanë shijuar emocione të vërteta. Përballja më e rëndësishme është ajo që...

Notat e futbollistëve: Liverpool-Bayern

para 3 muajve - GazetaBlic

Është mbyllur me barazim 0-0 sfida mes Liverpoolit dhe Bayernit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Dueli i vlefshëm për fazën e 1/8-ës së finales në garën më të madhe për klube në Evropë, nuk ka nxjerrë...

Liverpool 0-0 Bayern Munich, notat e lojtarëve

para 3 muajve - Lajmi.net

Liverpooli dhe Bayern Munichu janë ndarë pa gola (0-0) në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, në ndeshjen që u zhvillua të martën mbrëma në Anfield. Skuadra e Jurgen Kloppit ishte...

Lyoni ndal Barcelonan, 1500 minuta pa gol për Suarezin

para 3 muajve - Koha.mk

Ashtu siç pritej, Barcelona e ka pasur shumë të vështirë ndaj Olympique Lyon në Francë. Trajneri katalanas Ernesto Valverde futi në fushë formacionin më të mirë ndaj francezëve që këtë sezon kanë mposhtur...

Liverpool dhe Mane falin Bayernin, sfida e “Anfield” mbyllet pa gola

para 3 muajve - Koha.mk

Nuk ka patur fitues në “Anfield Road”. Ndeshja e parë e 1/8-ave t ë Champions League mes Liverpool dhe Bayern Munich është mbyllur në barazim 0-0, edhe pse rastet nuk kanë munguar. Kanë qenë vendasit ata...

Liverpoolit dhe Bayernit ndahen me barazim, gjithçka vendoset në ndeshjen e kthimit

para 3 muajve - TelegrafiMk

Liverpooli dhe Bayern Munichu janë ndarë pa gola (0-0) në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, në ndeshjen që u zhvillua të martën mbrëma në Anfield. Liverpooli dhe Bayern Munichu janë...

Notat e futbollistëve: Lyon-Barcelona

para 3 muajve - GazetaBlic

Barcelona nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola ndaj Lyonit në Francë. Në ndeshjen e parë të vlefshme për fazën e 1/8-ës së finales në Ligën e Kampionëve, që u zhvillua në “Stade de Lyonnais”...

Nuk ka fitues në Anfield mes Liverpoolit dhe Bayernit, gjithçka vendoset në ndeshjen e kthimit

para 3 muajve - Telegrafi

Liverpooli dhe Bayern Munichu janë ndarë pa gola (0-0) në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, në ndeshjen që u zhvillua të martën mbrëma në Anfield. Një mundësi të mirë në minutat...

Barazim pa gola, Barcelona zhgënjehet në Lyon

para 3 muajve - Albeu

Barcelona ka barazuar sonte me Lyon në "Parc Olympique Lyonnais". Lyoni i ka marrë një rezultat fantastik Barcelonës së Messit. Skuadra franceze u mundua disa herë që shënonte golin e fiotres por që nuk...

Fiton “frika”, Liverpool-Bayern dhe Lyon-Barça mbyllen pa gola!

para 3 muajve - SuperSport

2 barazime pa gola dhe asnjë fitues në dy sfidat e para të raundit të 1/8-ave të Champions League që u zhvilluan këtë të martë. Në Anfield Road pritej një ndeshje spektakolare mes Liverpoolit vendas dhe...

Përfundojnë dy ndeshjet në Champions League, rezultate të papritura

para 3 muajve - OraInfo

Champions League sonte ka sjellë rezultate të papritura. Janë luajtur këtë të martë dy takimet e tjera të fazës së 1/8 të UEFA Champions League. Në supërsfidën në “Anfield Road” të luajtur mes Liverpul...

Fati i ndeshjes Lyon-Barça vendoset në Camp Nou

para 3 muajve - Koha.net

Ndeshja e parë mes Lyonit dhe Barcelonës ka përfunduar pa gola dhe fituesi i këtij dueli të fazës së eliminimit pritet të vendoset në ndeshjen e kthimit që zhvillohet në Camp Nou. Përkundër dominimit që...

Lyoni e ndal Barcelonën e Messit

para 3 muajve - Gazeta Express

Lyoni e ka ndalur Barcelonën me një barazim pa gola në ndeshjen e 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve të martën në Parc Olympique Lyonnais. Gjiganti francez ia doli t’i bëjë ballë sulmeve të Lionel Messit...

Champions League/ Mbyllen takimet “paqe” në Angli dhe Francë

para 3 muajve - Vizion Plus

Janë luajtur këtë të martë dy takimet e tjera të fazës së 1/8 të UEFA Champions League. Në supërsfidën në “Anfield Road” të luajtur mes Liverpul dhe Bajern Mynih, të transmetuara në Tring, ndeshja është...

Liverpool “paqe” me Bayernin, Lyon frenon në aktin e parë Barcelonën

para 3 muajve - Koha Jone

Liverpool dhe Bayern Munich kanë zhvilluar një ndeshje të dyluftuar në “Anfield Road”, por pa mundur që të prodhonin asnjë gol, teksa tabela në fundin e ndeshjes regjistroi shifrat 0-0.Ndeshja nisi më...

S’ka fitues në sfidën e parë mes Liverpoolit dhe Bayern Munich

para 3 muajve - Lajmi.net

Liverpool dhe Bayern Munich kanë luajtur barazim 0-0 në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Ndeshja e zhvilluar të martën mbrëma në stadiumin ‘Anfield Road’, ka përfunduar pa fitues....

Lyon i bën ballë Barcelonës

para 3 muajve - Lajmi.net

Ka përfunduar pa fitues 0-0 ndeshja e parë e vlefshme për 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve mes Lyon dhe Barcelonës. Skuadra franceze, ka arritur që në stadiumin ‘Parc Olympique Lyonnais’, të ndalë...

Liverpool “paqe” me Bayernin

para 3 muajve - Tetova Sot

Liverpool dhe Bayern Munich kanë zhvilluar një ndeshje të dyluftuar në “Anfield Road”, por pa mundur që të prodhonin asnjë gol, teksa tabela në fundin e ndeshjes regjistroi shifrat 0-0.Ndeshja nisi më...

Në dy ndeshjet e sotme të Ligës së Kampioneve nuk shënohet asnjë gol

para 3 muajve - Shekulli

Dy ndeshjet e zhvilluara sonte në kuadër të Ligës së Kampioneve nuk kanë prodhuar asnjë gol. Edhe sfida mes Liverpool e Bayern, sikundër ajo mes Lionit e Barcelonës ka përfunduar me rezultatin e bardhë...

Champions League/ Mbrëmje pa gola në “Anfield” mes Liverpulit dhe Bajernit, ndalet dhe Barcelona!

para 3 muajve - Gazeta Tema

Një mbrëmje e thatë ishte kjo e sotmja në takimet e rradhës të kompeticionit të “Uefa Champions League” duke mos sjellë emocionet e golit në dy takimet e luajtura mbrëmjen e sotme. Super sfida e zhvilluar...

Liverpooli pa praninë e Shaqirit nuk ia del ndaj Bayern Munichut

para 3 muajve - Gazeta Express

Liverpooli është ndalur me një barazim pa gola nga Bayern Munichu në ndeshjen e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve të martën në Anfield. Skuadra e Jurgen Kloppit ishte nikoqire e kampionit gjerman në ...

Mbrëmje “Championsi” pa gola, Lyon frenoi Barcen

para 3 muajve - Tetova Sot

Ashtu siç pritej, Barcelona e ka pasur shumë të vështirë ndaj Olympique Lyon në Francë. Trajneri katalanas Ernesto Valverde futi në fushë formacionin më të mirë ndaj francezëve që këtë sezon kanë mposhtur...

Griezmann: Jam një lider te Atletico Madrid

para 3 muajve - Albeu

Antoine Griezmann është një nga lojtarët që duhet parë me vëmendje në ndeshjet Atleticoo-Juventus. Është lojtari më vendimtar për ekipin e Simeones. Në deklaratë për “UEFA”, francezi tregon rolin që ka...

Notat e futbollistëve, Liverpool 0-0 Bayern Munich

para 3 muajve - Infokusi

Liverpooli dhe Bayerni kanë zhvilluar ndeshjen e parë, në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus. Përballja e luajtur në “Anfield Road” nuk ka prodhuar asnjë gol. Lojtari...

Notat e futbollistëve, Lyon 0-0 Barcelona

para 3 muajve - Infokusi

Lyoni dhe Barcelona kanë luajtur takimin e parë, në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus. Në ndeshjen e zhvilluar në Lyon, asnjëra skuadër nuk arriti ta tundë rrjetën,...

Emocione pa fund, por jo gola, pjesët e para mbyllen 0-0

para 3 muajve - BalkanWeb

Janë mbyllur me rrjeta të paprekura të dyja sfidat e vlefshme për fazën e 1/8-ave që po luhen mbrëmjen e sotme, ndonëse tifozët kanë shijuar emocione të vërteta. Përballja më e rëndësishme është ajo që...

Liverpool “paqe” me Bayernin

para 3 muajve - Fakti Ditor

Liverpool dhe Bayern Munich kanë zhvilluar një ndeshje të dyluftuar në “Anfield Road”, por pa mundur që të prodhonin asnjë gol, teksa tabela në fundin e ndeshjes regjistroi shifrat 0-0.Ndeshja nisi më...

Liverpool “paqe” me Bayernin

para 3 muajve - AlbPortali

Liverpool dhe Bayern Munich kanë zhvilluar një ndeshje të dyluftuar në “Anfield Road”, por pa mundur që të prodhonin asnjë gol, teksa tabela në fundin e ndeshjes regjistroi shifrat 0-0.Ndeshja nisi më...

Allegri e sheh Ronaldon si avantazh për Juventusin për të fituar në Ligën e Kampionëve

para 3 muajve - Lajmi.net

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është i vetëdijshëm se Cristiano Ronaldo i ka dhënë avantazh ekipit të tij në Ligën e Kampionëve. Ronaldo i befasoi të gjithë kur nga Real Madrid u transferua...

Mbrëmje “Championsi” pa gola, Lyon frenoi Barcen

para 3 muajve - Fakti Ditor

Ashtu siç pritej, Barcelona e ka pasur shumë të vështirë ndaj Olympique Lyon në Francë. Trajneri katalanas Ernesto Valverde futi në fushë formacionin më të mirë ndaj francezëve që këtë sezon kanë mposhtur...

Champions League/ Gjigandët e Evropës japin emocione por jo gola

para 3 muajve - Java News

Porta të paprekura por shumë emocione në Liverpul dhe Lion. Janë mbyllur me rrjeta të paprekura të dyja sfidat e vlefshme për fazën e 1/8-ave që po luhen mbrëmjen e sotme, ndonëse tifozët kanë shijuar...

Mbrëmje “Championsi” pa gola, Lyon frenoi Barcen

para 3 muajve - AlbPortali

Ashtu siç pritej, Barcelona e ka pasur shumë të vështirë ndaj Olympique Lyon në Francë. Trajneri katalanas Ernesto Valverde futi në fushë formacionin më të mirë ndaj francezëve që këtë sezon kanë mposhtur...

Përfundojnë në barazime pjesët e para të takimeve të Ligës së Kampioneve

para 3 muajve - Shekulli

Kanë përfunduar në barazime pa gola pjesët e para të dy ndeshjeve që luhen sonte në kuadër të Ligës së Kampioneve. Kështu 0:0 kanë përfunduar 45 minutat e para në Liverpool – Bayern Munich, por edhe në...

Simeone: Ronaldo? Po mendoj për Griezmann, Morata, Costa, Koke, Saul..

para 3 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo mund të jetë ylli vizitor në ndeshjen e parë të 1/8 së finales mes Atletico Madridit dhe Juventusit në Ligën e Kampionëve, por Diego Simeone përqendrimin e ka vetëm në lojtarët e tij....

Mbyllet me rezultat të pastër 0-0 pjesa e parë e super sfidës Liverpool vs Bayern

para 3 muajve - Albeu

Asnjë gol në 45 minutat e para mes Liverpool dhe Bayern Munchen, shkruan Albeu.com Një pjesë e pare e dominuar nga vendasit por pa arritur dot të fusin topin në rrjetë. Një Bayern i cili posedoi një përqindje...

LIVE/ S’ka gola në 45 minutat e para, Lyon trondit traversën ndaj Barcelonës

para 3 muajve - Koha Jone

Mbrëmja e sotme në Champions League sjell dy ndeshje emocionuese. Në “Anfield”, Liverpooli sfidon Bayernin në një nga ndeshjet më interesante të fazës së 1/8-ve, ndërkohë që Lyon do të tentojë surprizën...

Përfundojnë pjesët e para të dy ndeshjeve të L.K, këto janë rezultatet

para 3 muajve - Lajmi.net

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve të Ligës së Kampionëve. Në garën elitare për klube të Evropës, po zhvillohen dy ndeshjet e radhës së 1/8 së finales. Në ‘Anfield Road’, Liverpool dhe Bayern...

Përfundon gjithçka në “Anfield Road”

para 3 muajve - Infokusi

Liverpooli dhe Bayern Munichi kanë luajtur baras 0-0, ndeshjen e parë në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus. Në ndeshjen e zhvilluar në “Anfield Road” asnjëra skuadër...

Allegri: Ronaldo nuk na mjafton, Dybala do të luajë titullar ndaj Atletico Madridit

para 3 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka konfirmuar se Paulo Dybala do të jetë titullar kundër Atletico Madridit nesër në Ligën e Kampionëve, si dhe ka thënë se prania e Cristiano Ronaldos do të...

Barça dhe Bayerni vazhdojnë tutje?

para 3 muajve - Arbresh

Takimet e zhvilluara mbrëmjen e sotme (e martë) në kuadër të UEFA Ligës së Kampionëve nuk kanë prodhuar gola. Ndeshja shumë e madhe në Anfield mes Liverpoolit dhe Bayern Munichut përfundoi pa gola, ashtu...

Nisin ndeshjet e Ligës së Kampioneve

para 3 muajve - Shekulli

Liga e Kampioneve ka hyrë në një fazë tepër interesante, në atë të eliminimit direkt me ndeshje në shtëpi dhe kthimi. Sonte përballë janë Liverpool me Bayern dhe nga ana tjetër, ekipi i Lyon me Barcelonën....

Lyon 0-0 Barcelona, kjo është nota e Messit

para 3 muajve - Gazeta Observer

Lyoni e ka ndalur Barcelonën me një barazim pa gola në ndeshjen e 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve të martën në Parc Olympique Lyonnais. Kjo përballjet u karakterizua me mbajtje të topit nga katalunsit,...

Direkt ndeshja Liverpul-Bajern Mynih. Rezultati 0-0

para 3 muajve - Gazeta Tema

Liverpul-Bajern Mynih do të jetë super sfida e mbrëmjes së sotme, e vlefshme për fazën e 1/16-ve të “UEFA Champions League” që do të luhet në “Anfield Road”. Një duel që do të dhurojë spektakël dhe emocione...

LIVE/ Startojnë sfidat e mbrëmjes në Champions League, Liverpooli sfidon Bayernin

para 3 muajve - Koha Jone

Mbrëmja e sotme në Champions League sjell dy ndeshje shumë interesante. Në “Anfield”, Liverpooli sfidon Bayernin në një nga ndeshjet më interesante të fazës së 1/8-ve, ndërkohë që Lyon do të tentojë surprizën...

Mbrëmje “Championsi” pa gola, Lyon frenoi Barçën

para 3 muajve - LajmiFundit

Pa fitues dhe pa gola janë mbyllur dy ndeshjet në Ligën e Kampionëve në kuadër të 1/8 së finales. Përballja e shumëpritur ndërmjet Liverpoolit dhe Bayernit të Munihut ka dhuruar lojë të fortë dhe me raste...

Liverpool 0-0 Bayern Munich, notat e lojtarëve

para 3 muajve - Arbresh

Liverpooli dhe Bayern Munichu janë ndarë baras pa gola 0 me 0 në ndeshjen e parë mes tyre mbrëmjen e sotme (e martë). Takimi mes dy gjigantëve në Anfield në kuadër të xhiros së 1/8-ës në UEFA Ligë të Kampionëve...

Allegri: Dybala do të luaj kundër Atleticos

para 3 muajve - Albeu

Juventusi do të luajë përballë Atletico Madrid nesër në mbremje dhe Allegri siç është e traditës ka folur përpara mediave. Italiani ishte në humor dhe u tregojë gazetarëve pak a shumë se cila do jetë risia...

Lojtari që mund ta djersitë fanellën e Kosovës, në bankën rezervë të Bayernit

para 3 muajve - GazetaBlic

Nëse keni menduar se Xherdan Shaqiri do të jetë i vetmi shqipëtar në ndeshjen Liverpool-Bayern, e keni pasur gabim. Kjo pasi, trajneri i Bayern, Niko Kovac ka ftuar edhe Meritan Shabanin, të shumëpërfolurin...

Liverpooli pa praninë e Shaqirit nuk ia del ndaj Bayern Munichut

para 3 muajve - Gazeta Observer

Liverpooli është ndalur me një barazim pa gola nga Bayern Munichu në ndeshjen e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve të martën në Anfield. Skuadra e Jurgen Kloppit ishte nikoqire e kampionit gjerman në...

Mbyllen pjestë e para në dy ndeshjet e Ligës së Kampionëve

para 3 muajve - Infokusi

Në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve sonte po zhvillohen dy ndeshje, shkruan Gazeta inFokus. Në “Anfield Road” Liverpooli dhe Bayern Munich po luajnë baras 0-0 pas 45 minutave të parë, ndërsa...

Lyon 0:0 Barcelona, notat e lojtarëve

para 3 muajve - Arbresh

Ndeshja e parë mes Lyonit dhe Barcelonës e zhvilluar mbrëmjen e sotme (e martë) ka përfunduar pa gola. Ashtu si ndeshja tjetër në kuadër të UEFA Ligës së Kampionëve, skuadra francezi barazoi 0 me 0 ndaj...

Lyoni e ndal Barcelonën e Messit

para 3 muajve - Gazeta Observer

Lyoni e ka ndalur Barcelonën me një barazim pa gola në ndeshjen e 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve të martën në Parc Olympique Lyonnais. Gjiganti francez ia doli t’i bëjë ballë sulmeve të Lionel Messit...

Liverpool 0-0 Bayern, notat e lojtarëve

para 3 muajve - Periskopi

Liverpool nuk arriti ta mposhte në ‘Anfield’ Bayernin, me ndeshjen që përfundoi pa gola. Fituesi do të vendoset më 13 mars në ‘Allianz Arena’. Paraqitje të mira individuale nga të dyja ekipet, me Fabinhon...

Lyon – Barcelona, gjithçka vendoset në Camp Nou

para 3 muajve - Arbresh

Ndeshjet mbrëmjen e sotme (e martë) në kuadër të UEFA Ligës së Kampionëve nuk kanë prodhuar gola. Ashtu si takimi në Anfield mes Liverpoolit dhe Bayern Munichut, Lyoni ka barazuar pa gola 0 me 0 kundër...

Lyoni nuk humb as nga Barcelona

para 3 muajve - Epoka e Re

Ashtu siç pritej, Barcelona e ka pasur shumë të vështirë ndaj Olympique Lyon në Francë. Trajneri katalanas Ernesto Valverde futi në fushë formacionin më të mirë ndaj francezëve që këtë sezon kanë mposhtur...

S’ka fitues në ‘Anfield’

para 3 muajve - Epoka e Re

Një pjesë e parë me ritëm të lartë, ku Liverpooli pati më shumë raste, por nuk arriti të konkretizonte. Për t’u përmendur mundësitë e arta të Manes dhe Matipit. Gjithashtu, bavarezët krijuan rastet e tyre,...

Lyon ndal Barcelona-n, Suarez arrin 1500 minuta pa gol jashtë fushe

para 3 muajve - Sovrani

Ashtu siç pritej, Barcelona e ka pasur shumë të vështirë ndaj Olympique Lyon në Francë. Trajneri katalanas Ernesto Valverde futi në fushë formacionin më të mirë ndaj francezëve që këtë sezon kanë mposhtur...

Liverpool dhe Mane falin Bayern-in, sfida e “Anfield” mbyllet pa gola

para 3 muajve - Sovrani

Nuk ka patur fitues në “Anfield Road”. Ndeshja e parë e 1/8-ave t ë Champions League mes Liverpool dhe Bayern Munich është mbyllur në barazim 0-0, edhe pse rastet nuk kanë munguar. Kanë qenë vendasit ata...

​Liverpool dhe Barcelona nxjerrin vetëm barazime

para 3 muajve - KosovaPress

Derbi është zhvilluar në Angli, mes Liverpoolit dhe Bayern München, ku të dy skuadrat patën disa raste të mira shënimi, por që nuk arritën t’i konkretizojnë. Derisa në pjesën e parë u vërejt një dominim...

Natë “zhgënjyese” për tifozët, 3 GJIGANTËT e futbollit nuk gjejnë rrjetën (REZULTATET )

para 3 muajve - Newsport

Mbrëmja e sotme e dy ndeshjeve të radhës të Champions League prodhoi emocione dhe spektakël, por asnjë prej ekipeve nuk arriti të shënonte. Liverpool-Bayern Munich dhe Lyon-Barcelona përfunduan në shifrat...

Shaqiri e nis nga stoli, formacionet zyrtare: Liverpool - Bayern Munich

para 3 muajve - Albeu

Liverpool do të përballet me Bayern Munich sonte në " Anfield Road", ndeshej e vlefshme për UEFA Champions League. Djemtë e Jurgen Klopp do të luftojnë me shpirt për të fituar sonte përpara tifozëve të...

Formacionet/ Liverpul-Bajern, trajnerët me armatim të rëndë

para 3 muajve - BalkanWeb

Janë publikuar pak çaste më parë formacionet zyrtare të ndeshjes Liverpul-Bajern i Mynihut, sfidë e cila do të nisë në orën 21:00 në stadiumin “Anfield Road” të Liverpulit. Jurgen Klop ka vendosur të luajë...

Surprizon Liverpool “paqe” me Bayernin, Lyon frenon në aktin e parë Barcelonën

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Liverpool dhe Bayern Munich kanë zhvilluar një ndeshje të dyluftuar në “Anfield Road”, por pa mundur që të prodhonin asnjë gol, teksa tabela në fundin e ndeshjes regjistroi shifrat 0-0.Ndeshja nisi më...

Dy orë para ndeshjes Shaqiri bën për vetë tifozët e Bayernit dhe Liverpoolit

para 3 muajve - Lexo

Shaqiri sonte mund të luaj kundër ish-skuadrës së tij, Bayern Munchen. Ylli i Liverpoolit ka postuar një fotografi në rrjetet sociale, ku shihet ai me fanellën e Bayernit dhe Liverpoolit. Shaqiri nuk e...

Barcelona-Lyon, publikohen formacionet zyrtare

para 3 muajve - OraInfo

Champions League kthehet sonte me dy super-ndeshje. Në Stadiumin Olimpik të Lyonit, skuadra franceze është nikoqir i Barcelonës për ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Blaugranët janë...

Formacionet zyrtare: Liverpool-Bayern, ka befasi

para 3 muajve - OraInfo

Rikthehen ethet e Champions League. Në stadiumin Anfield, Liverpooli dhe Bayern Munichu zhvillojnë përballjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Dueli ndërmjet klubit anglez dhe atij gjerman...

Formacionet zyrtare: Lyon - Barcelona

para 3 muajve - Albeu

Barcelona do të luaj sonte në transfertë kundër Lyonit, ndeshje e vlefshme për UEFA Champions League. Skaudra e Valverdes do të kërkoj fitoren që të jenë të sigurtë në ndeshjen e kthimit. Vendasit do të...

Formacionet zyrtare: Liverpool – Bayern

para 3 muajve - Koha.net

Janë publikuar formacionet zyrtare ndërmjet Liverpoolit dhe Bayernit që luhet sonte nga ora 21:00 në kuadër të Ligës së Kampionëve. Shaqiri përballet me ish-skuadrën e tij, megjithatë nuk është titullar...

Leo Messi me shokë i shkojnë Lyoni, formacionet

para 3 muajve - Gazeta Express

Lyoni do të jetë nikoqir i Barcelonës në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve mes këtyre dy skuadrave sonte në Parc Olympique Lyonnais. Gjiganti i Ligë 1 do të jetë në mungesë të njeriut...

Formacionet zyrtare: Lyon-Barcelona

para 3 muajve - GazetaBlic

Lyon dhe Barcelona do të përballen sonte në njërën prej ndeshjeve të 1/8-ës së finales. Dueli i vlefshëm për garën më të madhe për klube në kontinentin e vjetër, pritet të sjellë spektakël, sidomos nga...

Formacionet zyrtare: Liverpool-Bayern Munchen

para 3 muajve - GazetaBlic

Liverpool dhe Bayern Munchen do të përballen sonte në njërën prej ndeshjeve më interesante të 1/8-ës së finales. Dueli i vlefshëm për garën më të madhe për klube në kontinentin e vjetër, pritet të sjellë...

Xherdan Shqiri në stol për Liverpoolin kundër ish-klubit të tij Bayern Munich, formacionet

para 3 muajve - Gazeta Express

Xherdan Shaqiri do të përballët sonte për herë të parë kundër ish-klubit të tij, Bayern Munich, por ndeshjen do ta nisë nga stoli. Liverpooli e pret Bayern Munichun në Anfield, në ndeshjen e parë të 1/8...

Formacionet zyrtare: Lyon – Barcelona

para 3 muajve - Lajmi.net

Janë bërë zyrtare formacionet e përballjes së parë të 1/8 së finales mes Lyon dhe Barcelonës. Skuadra franceze pret në shtëpi Barcelonën, në kërkim të befasisë në këtë fazë të Ligës së Kampionëve. Formacionet...

Formacionet zyrtare: Liverpool – Bayern Munich

para 3 muajve - Lajmi.net

Liverpool – Bayern Munich është ndeshja kryesore në futbollin evropian për natën e sotme. Gara elitare për klube në Evropë, Liga e Kampionëve, do të vë përballë Liverpoolin dhe Bayern Munich, në një natë...

Allegri i zbulon të gjitha: Nesër luan Dybala, ky futbollist ka qëndruar në Torino

para 3 muajve - Koha Jone

Trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri në prag të ndeshjes ndaj Atletico Madrid është shprehur se Khedira nuk do të jetë i gatshëm për këtë ndeshje, ndërkohë që ka folur dhe për kundërshtarin dhe faktin...

​Pa gola në pjesën e parë të dy ndeshjeve në Ligën e Kampionëve

para 3 muajve - KosovaPress

Derbi është duke u zhvilluar në Angli, mes Liverpoolit dhe Bayern München, ku të dy skuadrat patën disa raste të mira shënimi, por që nuk arritën t’i konkretizojnë. Një dominim i lehtë u vërejt tek skuadra...

Allegri: Ronaldo nuk na mjafton, Dybala do të luajë titullar ndaj Atletico Madridit

para 3 muajve - Gazeta Observer

rajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka konfirmuar se Paulo Dybala do të jetë titullar kundër Atletico Madridit nesër në Ligën e Kampionëve, si dhe ka thënë se prania e Cristiano Ronaldos do të...

A e keni ditur këtë rastësi interesante të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve

para 3 muajve - Periskopi

Javën e kaluar dhe këtë janë zhvillohen ndeshjet e para të raundit të 16 më të mirave të Ligës së Kampionëve. Është një koicidencë interesante, pasi të gjitha ndeshjet e kësaj faze që janë luajtur deri...

Xherdan Shaqiri tifoz i Real Madrid? Lojtari shqiptar zgjedh formacionin më të mirë

para 3 muajve - Newsport

Xherdan Shaqiri ka zgjedhur formacionin më të mirë me lojtarët që janë në qarkullim.  Në portë ka zgjedhur Neuer, ndërsa vërehen 4 lojtarë të Real Madridit, duke filluar nga Ramos, Carvajal, Kroos dhe...

Tri vite i “mallkuar”, transfertat e Champions janë makthi i Luiz Suarez

para 3 muajve - Shprehja.com

Luis Suarez është prej gati një dekade pjesë e sulmuesve elitarë të futbollit europian. Uruguaiani njihet si një “vrasës” para porte, por nëse i futemi thellë statistikave do të zbulojmë se ku çalon “bomberi”...

Morata thumbon Juventusin: “Nëse shënojë kundër Juventusit do të festojë”

para 3 muajve - GazetaBlic

Sulmuesi spanjoll Alvaro Morata po e pret me padurim përballjen që Atletico Madrid ka ndaj Juventusit të mërkurën në mbrëmje në “Wanda Metropolitano”. Ndeshje e vlefshme për Champions League, sfidë ku...

SPECIALE/ Atletico-Juventus, 5 gjëra që i bashkojnë të dyja skuadrat

para 3 muajve - Koha Jone

Super përballja mes Atletico Madrid dhe Juventusit po afron, teksa të dyja skuadrat po zhvillojnë përgatitjet e fundit. Ekipi i Allegrit pasi ka forcuar pozitat në vendin e parë në renditje me 13 pikë...

Formacionet zyrtare: Lyon – Barcelona

para 3 muajve - Infokusi

Barcelona është mysafire e Lyonit në ndeshjen e  parë në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus. Ndeshja luhet në ”Parc Olympique Lyonnais” dhe nisë nga ora 21:00. Para...

Formacionet zyrtare: Liverpool – Bayern Munich

para 3 muajve - Infokusi

Liverpooli dhe Bayern Munichi sonte zhvillojnë përballjen e tyre të parë në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta Infokus. Jurgen Klopp nuk do të mund të llogarisë në tre qendërmbrojtësit...

Ylli i Lyonit këmbëngul: Mendy është i gatshëm ta ndalë Messin

para 3 muajve - Gazeta Express

Lyoni është duke u përgatitur për t’u përballur me Barcelonën në Ligën e Kampionëve, me Houssem Aouar që pohon se Ferland Mendy është i gatshëm për ta ndalur Lionel Messin. Lyoni do të jetë nikoqir i kampionit...

Shaqiri: Ndeshje speciale për mua sonte kundër ish skuadrës time

para 3 muajve - Albeu

Ndeshja mes Liverpool dhe Bayern Munich do të jetë e veçantë për Xherdan Shaqirin. Shaqiri gjatë karrierës së tij ka veshur edhe fanellën e Bayern Munich , me të cilën skuadër ka fituar edhe Ligën e Kampionëve...

Formacionet zyrtare: Lyon-Barcelona

para 3 muajve - InfoMagazin

Lyon dhe Barcelona do të përballen sonte në njërën prej ndeshjeve të 1/8-ës së finales. Lyon dhe Barcelona do të përballen sonte në njërën prej ndeshjeve të 1/8-ës së finales. Dueli i vlefshëm për garën...

Xherdan Shaqiri zgjedh formacionin më të mirë në botë

para 3 muajve - Albinfo

Për Xherdan Shaqirin e sotmja është një natë e madhe, pasi kthehet aty ku u bë jashtëzakonisht i famshëm dhe fitoi gjithçka në futbollin evropian. Shqiptari do të përballet me klubin e tij të mëparshëm,...

Deklarohet Shaqiri, tri orë para ndeshjes kundër ish-klubit Bayern Munich

para 3 muajve - Gazeta Express

Xherdan Shaqiri beson se dueli i sotëm i skuadrës së tij Liverpool kundër Bayern Munichut në Ligën e Kampionëve, do të jetë i veçantë për të, sepse luan kundër klubit të tij të vjetër. Liverpooli e pret...

Shaqiri me postim special para ndeshjes Liverpool – Bayern Munich

para 3 muajve - Lajmi.net

Ndeshja mes Liverpool dhe Bayern Munich do të jetë e veçantë për Xherdan Shaqirin. Ylli me prejardhje nga Kosova, gjatë karrierës së tij ka veshur edhe fanellën e Bayern Munich, me të cilën skuadër ka...

Shaqiri: Ndeshje speciale për mua

para 3 muajve - Koha.net

Ylli i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri sonte do të përballet me ish-skuadrën e tij, Bayern Munichu në Anfield Road. Në një postim në Facebook ai ka shkruar se kjo është një ndeshje speciale për të, transmeton...

“Nëse shënoj, do të festoj”

para 3 muajve - Koha.mk

Sulmuesi spanjoll Alvaro Morata po e pret me padurim përballjen që Atletico Madrid ka ndaj Juventusit të mërkurën në mbrëmje në “Wanda Metropolitano”. Ndeshje e vlefshme për Champions League, sfidë ku...

Formacionet zyrtare: Liverpool-Bayern

para 3 muajve - Epoka e Re

Janë publikuar formacionet zyrtare ndërmjet Liverpoolit dhe Bayernit që luhet sonte nga ora 21:00 në kuadër të Ligës së Kampionëve.

FORMACIONET ZYRTARE/ Messi është gati, Lyon tenton të ndalë Barcelonën

para 3 muajve - Newsport

Në orën 21:00 do të startojë një ndeshje shumë interesante, sikurse është ajo mes Lyon dhe Barcelonës, e vlefshme për fazën e 1/16 të Champions League. Në këtë sfidë skuadrat do të kërkojnë maksimumin,...

Xherdan Shaqiri zgjedh formacionin e tij të ëndrrave (FOTO LAJM)

para 3 muajve - Albeu

Xherdan Shaqiri ka zgjedhur më shumë lojtarë të Bayer Munich se sa të Liverpoolit në formacionin e tij të ëndrrave. Liverpool sot në ‘Anfield Road’ pret Bayern Munich për ndeshjen e parë të 1/8 së finales...

Xherdan Shaqiri zgjedh formacionin më të mirë në botë – përfshirë dy lojtarë të Liverpoolit dhe yjet e mëdha në sulm

para 3 muajve - Telegrafi

Për Xherdan Shaqirin e sotmja është një natë e madhe, pasi kthehet aty ku u bë jashtëzakonisht i famshëm dhe fitoi gjithçka në futbollin evropian. Shqiptari do të përballet me klubin e tij të mëparshëm...

Morata harron Juventusin: Do të festoj nëse do t’u shënoj

para 3 muajve - Koha Jone

Alvaro Morata u transferua këtë janar te Atletico Madrid nga Chelsea. Pasi sfidoi Real Madridin, ai do të ketë përballë edhe një tjetër ish-skuadër ku ka luajtur një pjesë të mirë të karrierës së tij Juventusin....

Masimiliano Allegri i zbulon të gjitha: Nesër luan Dybala, ky futbollist ka qëndruar në Torino

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri në prag të ndeshjes ndaj Atletico Madrid është shprehur se Khedira nuk do të jetë i gatshëm për këtë ndeshje, ndërkohë që ka folur dhe për kundërshtarin dhe faktin...

Shaqiri e zgjedh ekipin e tij të ëndrrave: S’ka vend për Salah

para 3 muajve - Tetova Sot

Xherdan Shaqiri e ka luajtur me dhe kundër disa prej futbollistëve më të mirë në botën e futbollit dhe në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër ish-skuadrës së tij, Bayern Munich, kosovarit i...

Formacionet zyrtare, Lyon – Barcelona

para 3 muajve - Arbresh

Olympique Lyonnais dhe Barcelona kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes tyre mbrëmjen e sotme (e martë). Dy gjigantët evropian kanë zbuluar njëmbëdhjetshen startuese për takimin mes tyre në...

Lyon – Barcelona, formacionet zyrtare

para 3 muajve - Periskopi

Barcelonën nuk e pret një ndeshje e lehtë sonte ndaj Lyon, e cila fillon nga ora 21:00. Për këtë është i vetëdijshëm trajneri Ernesto Valverde, që ka shfaqur në fushë formacionin më të mirë të mundshëm...

Shaqiri zgjedh formacionin e ëndrrave, nuk mungojnë Messi dhe Ronaldo

para 3 muajve - Lajmi.net

Xherdan Shaqiri ka zgjedhur më shumë lojtarë të Bayer Munich se sa të Liverpoolit në formacionin e tij të ëndrrave para se këto dy skuadra të përballen mes vete në Ligën e Kampionëve. Liverpool të martën...

FORMACIONET ZYRTARE/ Liverpool-Bayern premton spektakël, Shaqiri përballet me ish-skuadrën

para 3 muajve - Newsport

Mbrëmjen e sotme në “Anfield Road”, Liverpool do të presë Bayern Munich, ndeshje e vlefshme për raundin 1/16 të Champions League. Në këtë sfidë, Xherdan Shaqiri nuk e nis startues, pasi Jurgen Klopp ka...

Liverpool – Bayern Munchen, Shaqiri e nis nga stoli

para 3 muajve - Periskopi

Liverpool zhvillon ndeshjen e parë ndaj Bayern sonte me fillim nga ora 21:00, në kuadër të raundit të 1/16-ave të Ligës së Kampionëve. Jurgen Klopp ka probleme të mëdha me fazën defanzive, teksa Fabinho...

Formacionet zyrtare, Liverpool – Bayern

para 3 muajve - Sovrani

Në Anfield Road, me fillim nga ora 21:00 zhvillohet supersfida e parë ndërmjet Liverpoolit dhe Bayernit e vlefshme për fazën 1/16 të garëz më prestigjose evropiane, Ligës së Kampionëve, transmeton Sovrani.info....

Formacionet zyrtare, Liverpool – Bayern Munich

para 3 muajve - Arbresh

Liverpooli dhe Bayern Munichu kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e madhe mes tyre mbrëmjen e sotme (e martë). Dy gjigantët evropian kanë zbuluar njëmbëdhjetshen startuese për takimin mes tyre...

Cristiano Ronaldo ngjallë shqetësime gjatë stërvitjes para ndeshjes kundër Atleticos

para 3 muajve - Arbresh

Është në incident që tifozët e Juventusit sigurisht do të ishin dridhur me të parë që superylli i tyre – Cristiano Ronaldo pëson lëndim gjatë stërvitjes. Por, në fakt kjo ka ndodhur sot (e martë) derisa...

Mediat angleze zbulojnë a do të startoj Shaqiri sonte kundër Bayernit?

para 3 muajve - Lexo

Portalet më prestigjoze në Angli si The Guardian e The Telegraph, nuk e shohin futbollistin shqiptar Xherdan Shaqiri në formacionin startues të Liverpoolit kundër Bayernit. Kjo për shkak të formës jo edhe...

Shaqiri e zgjedh ekipin e tij të ëndrrave: S’ka vend për Salah

para 3 muajve - Gazeta Express

Xherdan Shaqiri e ka luajtur me dhe kundër disa prej futbollistëve më të mirë në botën e futbollit dhe në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër ish-skuadrës së tij, Bayern Munich, kosovarit i...

​Formacionet derbit të Ligës së Kampionëve

para 3 muajve - KosovaPress

Trajnerët kanë bardhur listën e lojtarëve që të do të nxjerrin në fushë, ku Liverpooli në bankën ka lënë ish-lojtarin e  Bayernit, Xherdan Shaqiri. Formacionet e publikuar nga Eurosport: Temat: Liverpool...

“Ndeshje e veçantë për mua” – Shaqiri para përballjes kundër Bayernit

para 3 muajve - Arbresh

Anësori i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri është duke u përgatitur për një ndeshje të veçantë për të sonte (e martë) kundër ish skuadrës së tij – Bayern Munichut. Reprezentuesi 27-vjeçar i Zvicrës iu bashkua...

Dybala me krahasim të jashtëzakonshëm për Messin dhe Ronaldon

para 3 muajve - Lajmi.net

Paulo Dybala ka thënë se ka mësuar shumë nga trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, duke hedhur poshtë pretendimet për ndonjë problem të mundshëm mes tij dhe trajnerit, ndërsa nuk ka hezituar të...

Alvaro Morata feston nëse shënon kundër Juves

para 3 muajve - Arbresh

Ylli i Atletico Madridit, Alvaro Morata ka folur për media para ndeshjes së nesërme në Ligë të Kampionëve kundër Juventusit, si njëri nga ish klubet e tij. Spanjolli është pyetur nëse do të festoj nëse...

Juventusit i kthehet lojtari para përballjes me Atletico Madridin

para 3 muajve - Lajmi.net

Juventus ka marrë një lajm tejet të mirë para përballjes me Atletico Madridin. Juventus do të përballet me Atletico Madridin në kuadër të Ligës së Kampionëve, ndërsa i është rikthyer një lojtar. Douglas...

Douglas Costa le pas gripin, gati për Atleticon

para 3 muajve - RTV 21

Juventusi do të ketë ndeshjen më të vështirë për këtë sezon Juventusi do të jetë i plotë në sfidën ndaj Atletico Madrid ditën e nesërme, në përjashtim të Cuadrados i cili vuan nga një dëmtim i gjatë pritet...

Dy orë para ndeshjes Shaqiri bën për vetë tifozët e Bayernit dhe Liverpoolit

para 3 muajve - Fakti Ditor

Shaqiri sonte mund të luaj kundër ish-skuadrës së tij, Bayern Munchen. Ylli i Liverpoolit ka postuar një fotografi në rrjetet sociale, ku shihet ai me fanellën e Bayernit dhe Liverpoolit. Shaqiri nuk e...

Dy orë para ndeshjes Shaqiri bën për vetë tifozët e Bayernit dhe Liverpoolit

para 3 muajve - AlbPortali

Shaqiri sonte mund të luaj kundër ish-skuadrës së tij, Bayern Munchen. Ylli i Liverpoolit ka postuar një fotografi në rrjetet sociale, ku shihet ai me fanellën e Bayernit dhe Liverpoolit. Shaqiri nuk e...

Ronaldo apo Messi? Dybala flet si diplomat, Allegrin e ngre në piedestal

para 3 muajve - InfoShqip

Në prag të sfidës me Atletico Madrid, sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala ka dhënë një prononcim për faqen e UEFA-s ku ka prekur një sërë temash. Ronaldo apo Messi? “Unë kam pasur shansin të luaj bashkë...

Ronaldo kundër Atleticos është një garanci e golash: portugezi u ka shënuar 22 herë

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nëse ka ndonjë gjë mund t’i prishë gjumin Diego Simeones në takimin përballë Juvenusit, ai është pa dyshim Cristiano Ronaldos me numrin 7 në fanellë. Pothuajse duket si një takim i rregullt: CR7 kundër Colchoneros ,...

Dybala bën krahasimin mes Ronaldos dhe Messit

para 3 muajve - RTV 21

Dybala ka folur me të dy Paulo Dybala padyshim që është një nga lojtarët me potencialin më të lartë në Europë dhe jo vetëm. Argjentinasi ka dhe një fat të madh që po luan me dy më të mirët në botë, me...

Capello: Messi është gjeniu i vetëm në futbollin botëror

para 3 muajve - Alsat-M

Lionel Messi është “gjeniu i vetëm i futbollit botëror”. Kështu mendon ish-trajneri i Real Madridit, Fabio Capello, i cili vlerësoi gjithashtu ndikimin e Cristiano Ronaldos te Juventusi. Superstari i Barcelonës...

Dybala tregohet i sinqertë, Messi dhe Ronaldo janë në të njëjtin nivel

para 3 muajve - Albeu

Paulo Dybala mund të quhet futbollisti më fatlum pasi luan përkah dy lojtarve më të mirë në planet, te Argjetina me Messin dhe me Ronaldon te Juventusi. Numri 10 ka krahasuar dy nga futbollistët më të...

Ronaldo kundër Atleticos është një garanci e golash: portugezi u ka arritur 22 herë

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nëse ka ndonjë gjë mund t’i prishë gjumin Diego Simeones në takimin përballë Juvenusit, ai është pa dyshim Cristiano Ronaldos me numrin 7 në fanellë. Pothuajse duket si një takim i rregullt: CR7 kundër Colchoneros ,...

Mban “frymën” Juventus, dëmtohet Cristiano RONALDO

para 3 muajve - Newsport

Nesër në mbrëmje do të luhet një ndeshje shumë interesante në Champions League. Atletico Madrid pret në shtëpi Juventusin, takim i vlefshëm për raundin 1/16 të këtij kompeticioni. Mirëpo, bardhezinjtë...

Shaqiri zgjedh formacionin më të mirë në botë përfshirë dy lojtarë të Liverpoolit dhe yjet e mëdha në sulm

para 3 muajve - Ekonomia Online

Për Xherdan Shaqirin e sotmja është një natë e madhe, pasi kthehet aty ku u bë jashtëzakonisht i famshëm dhe fitoi gjithçka në futbollin evropian. Shqiptari do të përballet me klubin e tij të mëparshëm...

Douglas Costa le pas gripin, gati për Atleticon

para 3 muajve - Albeu

Juventusi do të jetë e plotë në sfidën ndaj Atletico Madrid ditën e nesërme, në përjashtim të Cuadrados i cili vuan nga një dëmtim i gjatë pritet të kthehet në muajin mars. Tashmë në stërvitje i është...

Liverpool – Bayern, formacionet e mundshme

para 3 muajve - Alsat-M

Sonte do të zhvillohet një tjetër ndeshje tejet interesante në kuadër të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Jurgen Klopp, Liverpool do të ketë një sfidë tejet të vështirë ndaj gjigantit gjerman Bayern Munich...

Dybala e krahason Messin dhe Ronaldon

para 3 muajve - Gazeta Express

Sulmuesi argjentinas i Juventusit, Paulo Dybala, i ka krahasuar dy nga futbollistët më të mirë në histori, Lionel Messin e Cristiano Ronaldon, mirëpo nuk ka pranuar ta zgjedhë njërin prej tyre si më të...

Lyon – Barcelona, formacionet e mundshme

para 3 muajve - Alsat-M

Lyoni do ta presë në shtëpi skuadrën e Barcelonës në kuadër të 1/8 të Ligës së Kampionëve.Vendasve do t’u mungojë Fekir, për shkak të kartonëve.Ndërkohë te Barcelona janë rikthyer të gjithë nga lëndimi....

Formacionet e parashikuara: Lyon-Barcelona

para 3 muajve - GazetaBlic

Lyoni do ta presë në shtëpi skuadrën e Barcelonës në kuadër të 1/8 të Ligës së Kampionëve.Vendasve do t’u mungojë Fekir, për shkak të kartonëve. Ndërkohë te Barcelona janë rikthyer të gjithë nga lëndimi....

​Statistikat që duhet t’i dini para ndeshjes Liverpool – Bayern Munich

para 3 muajve - Indeks.mk

Ndeshjet e xhiros së parë të fazës së 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve do të kthehen sonte, në orën 21:00, kur do të përballen katër klube të mëdha evropiane. Sonte do të jetë njëra ndër përballjet...

Shaqiri e zgjedh ekipin e tij të ëndrrave: S’ka vend për Salah

para 3 muajve - Gazeta Observer

Xherdan Shaqiri e ka luajtur me dhe kundër disa prej futbollistëve më të mirë në botën e futbollit dhe në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër ish-skuadrës së tij, Bayern Munich, kosovarit i...

Champions League, Ronaldo di si eliminohet Atletico, i ka shënuar 22 herë spanjollëve

para 3 muajve - Lexo

Nëse ka ndonjë gjë mund t’i prishë gjumin Diego Simeones në takimin përballë Juvenusit, ai është pa dyshim Cristiano Ronaldos me numrin 7 në fanellë. Pothuajse duket si një takim i rregullt: CR7 kundër...

Dilemat e shumta të Klopp, do të ketë shumë mungesa ndaj Bayernit

para 3 muajve - Koha Jone

Virgil Van Dijk është mungesa e parë e sigurt për Jurgen Klopp për sfiën e mbrëmjes së sotme në “Anfield” ndaj Liverpoolit. Tekniku i “The Reds” po përballet me pezullime e dëmtime që mund të cenojnë ambiciet...

Lyon beson se ky futbollist do ta mbajë Messin në ‘xhep’

para 3 muajve - Periskopi

Lyon sonte takohet me Barcelonën me fillim nga ora 21:00, në kuadër të fazës së 1/16-ave të Ligës së Kampionëve. Francezët janë më të motivuar se kurrë, ndërsa mesfushori Houssem Aouar beson se Ferland...

Shaqiri e zgjedh ekipin e tij të ëndrrave: S’ka vend për Salah

para 3 muajve - Ekonomia Online

Xherdan Shaqiri e ka luajtur me dhe kundër disa prej futbollistëve më të mirë në botën e futbollit dhe në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër ish-skuadrës së tij, Bayern Munich, kosovarit i është...

​Statistikat që duhet t’i dini para ndeshjes Liverpool – Bayern Munich

para 3 muajve - Gazeta Express

Ndeshjet e xhiros së parë të fazës së 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve do të kthehen sonte, në orën 21:00, kur do të përballen katër klube të mëdha evropiane. Sonte do të jetë njëra ndër përballjet...

Mediat angleze tregojnë a do të startoj Shaqiri sonte kundër Bayernit

para 3 muajve - Gazeta Observer

Portalet më prestigjoze në Angli si The Guardian e The Telegraph, nuk e shohin futbollistin shqiptar Xherdan Shaqiri në formacionin startues të Liverpoolit kundër Bayernit. Kjo për shkak të formës jo edhe...

Champions / Sot përballen Liverpool-Bayern, Lyon-Barça

para 3 muajve - Top Channel

Kjo mesjavë ka rezervuar të tjera ndeshje të 1/8 të finaleve në Ligën e Kampioneve. Sfida që do të ketë një vëmendje shumë të madhe është ajo e Anfield mes Liverpoolit dhe bayernit të Mynihut. Statistikat...

Xherdan Shaqiri zbulon 11-shen më të mirë në botë me lojtarët aktiv

para 3 muajve - Periskopi

Ylli i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri ka zbuluar formacionin më të mirë me lojtarët që janë ende aktiv, përpara ndeshjes me Bayern që zhvillohet sonte nga ora 21:00. Futbollisti nga Zhegra shpenzoi dy vite...

A do të startojë Shaqiri sonte kundër Bayernit

para 3 muajve - Sovrani

Portalet më prestigjoze në Angli si The Guardian e The Telegraph, nuk e shohin futbollistin shqiptar Xherdan Shaqiri në formacionin startues të Liverpoolit kundër Bayernit. Kjo për shkak të formës jo edhe...

Juventusit i kthehet lojtari para përballjes me Atletico Madridin

para 3 muajve - Gazeta Observer

Juventus ka marrë një lajm tejet të mirë para përballjes me Atletico Madridin. Juventus do të përballet me Atletico Madridin në kuadër të Ligës së Kampionëve, ndërsa i është rikthyer një lojtar. Douglas...

Formacionet: Liverpool – Bayern

para 3 muajve - Epoka e Re

Sonte nga ora 21:00 zhvillohet ndeshja e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Në “Anfield”, Liverpooli e pret skuadrën e Bayern Munchen. Në këtë ndeshje vendasit janë pa mbrojtësit Van Dijk dhe Gomez,...

Mediat angleze tregojnë a do të startoj Shaqiri sonte kundër Bayernit

para 3 muajve - Gazeta Observer

Portalet më prestigjoze në Angli si The Guardian e The Telegraph, nuk e shohin futbollistin shqiptar Xherdan Shaqiri në formacionin startues të Liverpoolit kundër Bayernit. Kjo për shkak të formës jo edhe...

Champions, Barcelona është favorite, por në Lion kujtojnë Romën

para 3 muajve - BalkanWeb

Pasi forcuar pozitat në krye të kampionatit spanjoll, Barcelona kërkon të tregojë edhe në Champions League se vazhdon të ruajë kuotat mes favoritëve kryesorë. Lionel Mesi dhe shokët e tij vizitojnë Lionin...

Dybala bën krahasimin mes Ronaldos dhe Messit

para 3 muajve - KosovaPress

Argjentinasi ka dhe një fat të madh që po luan me dy më të mirët në botë, me Ronaldon te Juventusi dhe me Messin tek Argjentina. Në një intervistë për UEFA-n, ai  ka folur për të dy lojtarët dhe për Allegrin,...

Lewandowski: Dua të shënoj në ‘Anfield’

para 3 muajve - Epoka e Re

Sonte zhvillohet ndeshja e Ligës së Kampionëve në mes Liverpoolit dhe Bayern Munchen. “Çfarë mendova kur pashë shortin? Se do të jemi kundër një ekipi shumë të fortë dhe se është koha për të treguar se...

Douglas Costa le pas gripin, gati për Atleticon

para 3 muajve - KosovaPress

Tashmë në stërvitje i është bashkaur Daniele Rugani dhe Douglas Costa duke u stërvitur plotësisht me skuadrën. Megjithatë Allegri ka preferuar të luajë me Dybalën në sulm në vend të brazilianit. Juventusi...

Shaqiri: Ky është formacioni ideal

para 3 muajve - GazetaBlic

Xherdan Shaqiri ka emëruar më shumë lojtarë të Bayern Munichut sesa të Liverpoolit -kur ai zbuloi formacionin e tij të ëndrrave. Shaqirit iu kërkua të emërojë formacionin më të mirë të mundshëm para duelit...

Liverpool-Bayern: Formacionet e mundshme, mungesa nga të dy skuadrat

para 3 muajve - TelegrafiMk

Liverpool-Bayern Munich është një nga ndeshjet më interesante në 1/8 e finales për sezonin 2-18/19 të Ligës së Kampionëve Liverpool-Bayern Munich është një nga ndeshjet më interesante në 1/8 e finales...

Futbolli mban frymën dhe sheh nga “Anfield”, luhet Liverpul-Bajern

para 3 muajve - BalkanWeb

Liga e Kampioneve kthehet në fushën e lojës dhe të gjithë prozhektorët drejtohen në “Anfield Road”. Liverpuli pret Bajernin e Mynihut në një ndeshje që të gjithë do të donin ta shihnin nga tribuna. Përfshirë...

Shaqiri: Bayernin e kam në zemër, një ditë mund të kthehem…

para 3 muajve - Gazeta Tema

Në “Anfield Road” luhet sot akti i parë i një përplasjeje të madhe të Champions League mes Liverpoolit dhe Bayernit të Mynihut. Një sfidë e veçantë kjo për mesfushorin “The Reds”, Xherdan Shaqiri, i cili...

Ish-trajneri i Realit e pranon: Messi është gjeniu i vetëm në futbollin botëror

para 3 muajve - KosovaPress

Kështu mendon ish-trajneri i Real Madridit, Fabio Capello, i cili vlerësoi gjithashtu ndikimin e Cristiano Ronaldos te Juventusi. Superstari i Barcelonës dhe CR7 kanë fituar nga pesë çmime të “Topit të...

Valverde: Lyoni kundërshtar i fortë, por ta shfrytëzojmë mungesën e Fekirit

para 3 muajve - Epoka e Re

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka folur para ndeshjes me Lyonin. Ai ka thënë se skuadra franceze është shumë e rrezikshme çka e dëshmon edh fakti se ende nuk ka pësuar asnjë humbje në Ligën e...

Formacionet: Lyon – Barcelona

para 3 muajve - Epoka e Re

Sonte nga ora 21:00 zhvillohet ndeshja e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Në “Groupama Stadium”, Lyoni e pret skuadrën e Barcelonës. Kjo ndeshje pritet të jetë shumë interesante, kurse Barcelona synon...

Kampionët, Klop e Kovaç duan fitore

para 3 muajve - Alsat-M

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet tjera të Ligës së Kampionëve. Ndeshja kryesore është ajo në mes të Liverpoolit dhe Bayernit e cila zhvillohet në Anfield. Këto dy skuadra në të kaluarën së bashku kanë...

Valverde: Duhet të kemi kujdes të mos na përsëritet Roma

para 3 muajve - Koha.mk

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde është shumë i kujdesshëm për shkak 1/8 të finales me Lionin në Ligën e Kampionëve. Ai përkujtoi eliminimin e katalanasve sezonin e kaluar kur shumica e konsideronin...

Klopp zbulon se a do të luajë Shaqiri ndaj Bayern Munichut

para 3 muajve - Lajmi.net

Jurgen Klopp e ka komentuar përballjen ndaj Bayern Munich. Liverpool dhe Bayern Munich do të përballen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve. Jurgen Klopp ka thënë se do të jetë një ndeshje e vështirë,...

Shaqiri: Pse jo, mund të kthehem një ditë te Bayerni

para 3 muajve - Koha.mk

Shaqiri nuk gjente hapësire të kënaqshme në Bayern, mirëpo me këtë skuadër në vitin 2013 e kishte fituar tripletën – Ligën e Kampionëve, Bundesligën dhe Kupën e Gjermanisë Edhe pse nuk gjente hapësirë...

Barcelona dëshiron përsëritjen e vitit 2009 dhe kualifikimin në çerekfinale të LK-së

para 3 muajve - Lajm

Barcelona sonte kundër Lyonit dëshiron të vazhdojë ndeshjet e saj në Ligën e kampionëve. Katalanasit janë favorit të mëdhenj për kualifikim në çerekfinale. Ernesto Valverde nuk ka problem të mëdha rreth...

“Mbreti” kthehet në Madrid, CR7 i fut “frikën” Atleticos

para 3 muajve - BalkanWeb

Nëse ekziston dikush që gjithnjë i prish ëndrrat Diego Simeones, ai është pa diskutim C.Ronaldo. CR7 është shndërruar në makth për trajnerin e Atletico Madrid, thuajse gjithnjë ka arritur ti shënojë. Në...

Lyon-Barcelona: Formacionet zyrtare, Valverde më një dyshim në sulm

para 3 muajve - Zhurnal

Ndeshja mes Lyonit dhe Barcelonës në stadiumin Groupama pritet të dhurojë gola dhe spektakël në ndeshjen e parë në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Të dy skuadrat në fazën e grupeve nuk...

Shaqiri befason të gjithë me deklaratën e tij

para 3 muajve - RTV 21

“Unë mund të kthehesha te Bayerni” Xherdan Shaqiri i ka befasuar të gjithë, teksa ka deklaruar se ai mund të rikthehet të luajë për Bayern Munich. Shqiptari ka qëndruar për tri sezone tek gjermanët, nga...

Formacionet e mundshme: Liverpool – Bayern Munich

para 3 muajve - Iliria News

Liverpool dhe Bayern Munich do ta zhvillojnë përballjen e tyre të parë në ‘Anfield Road’. Skuadra angleze do ta kërkojë fitoren, ndërsa bavarezët shpresojnë që të marrin së paku një barazim, përcjell lajmi.net....

Lyon – Barcelona, formacionet e ndeshjes

para 3 muajve - Lajmi.net

Lyon dhe Barcelona do të përballen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve. Lyon dhe Barcelon a do ta zhvillojnë sonte ndeshjen e tyre të parë në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Ndeshja...

Shaqiri: Një ditë mund të kthehem në Bayern Munich

para 3 muajve - Alsat-M

Në “Anfield Road” luhet sot akti i parë i një përplasjeje të madhe të Champions League mes Liverpoolit dhe Bayernit të Munihut. Një sfidë e veçantë kjo për mesfushorin “The Reds”, Xherdan Shaqiri, i cili...

Formacionet e mundshme: Liverpool – Bayern Munich

para 3 muajve - Lajmi.net

Liverpool dhe Bayern Munich do të përballen në kuadër të Ligës së Kampionëve. Liverpool dhe Bayern Munich do ta zhvillojnë përballjen e tyre të parë në ‘Anfield Road’. Skuadra angleze do ta kërkojë fitoren,...

Befason Shaqiri! Tregon nëse do të kthehej në Bayern Munchen

para 3 muajve - Gazeta Express

Shaqiri nuk gjente hapësire të kënaqshme në Bayern, mirëpo me këtë skuadër në vitin 2013 e kishte fituar tripletën – Ligën e Kampionëve, Bundesligën dhe Kupën e Gjermanisë Edhe pse nuk gjente hapësirë...

Liga e Kampionëve: Lyoni kërkon ta ndalë Barcelonën e Messit

para 3 muajve - Iliria News

Ndeshjet e xhiros së parë të fazës së 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve do të kthehen sonte, në orën 21:00, kur do të përballen katër klube të mëdha evropiane. Në njërën prej këtyre dy ndeshjeve, Lyoni...

Liga e Kampionëve: Shaqiri kërkon fitore me Liverpoolin kundër ish-klubit të tij, Bayernit

para 3 muajve - Iliria News

Ndeshjet e xhiros së parë të fazës së 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve do të kthehen sonte, në orën 21:00, kur do të përballen katër klube të mëdha evropiane. Sonte do të jetë njëra ndër përballjet...

Befason Shaqiri: Mund të rikthehem të luaj për Bayern Munich

para 3 muajve - Albeu

Xherdan Shaqiri i ka befasuar të gjithë teksa ka deklaruar se ai mund të rikthehet të luajë për Bayern Munich . Shqiptari qëndroi për 3 sezone tek gjermanët nga viti 2012 deri në vitin 2015 duke zhvilluar...

Lyon-Barcelona: Formacionet zyrtare, Valverde më një dyshim në sulm

para 3 muajve - Telegrafi

Ndeshja mes Lyonit dhe Barcelonës në stadiumin Groupama pritet të dhurojë gola dhe spektakël në ndeshjen e parë në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Të dy skuadrat në fazën e grupeve nuk...

Shaqiri: Bayernin e kam në zemër, një ditë mund të kthehem…

para 3 muajve - Lajm

LIVERPOOL, ENGLAND - SEPTEMBER 22: Xherdan Shaqiri of Liverpool celebrates after he provides the assist for Liverpool's first goal, an own goal by Wesley Hoedt of Southampton during the Premier League...

Liga e Kampionëve: Lyoni kërkon ta ndalë Barcelonën e Messit

para 3 muajve - Gazeta Express

​Ndeshjet e xhiros së parë të fazës së 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve do të kthehen sonte, në orën 21:00, kur do të përballen katër klube të mëdha evropiane. Në njërën prej këtyre dy ndeshjeve,...

Shaqiri: Pse jo, mund të kthehem një ditë te Bayerni!

para 3 muajve - Shenja

Shaqiri nuk gjente hapësire të kënaqshme në Bayern, mirëpo me këtë skuadër në vitin 2013 e kishte fituar tripletën – Ligën e Kampionëve, Bundesligën dhe Kupën e GjermanisëEdhe pse nuk gjente hapësirë të...

Lyon – Barcelona, formacionet e mundshme

para 3 muajve - GazetaBlic

Lyon dhe Barcelona takohen sonte në Ligën e Kampionëve. Skuadrat takohen sonte me fillim nga ora 21:00, në kuadër të fazës së eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve, shkruan GazetaBlic. Skuadrës së Lyonit...

Dybala ‘godet’ Atletico Madridin para ndeshjes së Ligës së Kampionëve

para 3 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Juventusit takohet nesër me Atletico Madridin në ‘Wanda Metropolitano’, me fillim nga ora 21:00, në kuadër të fazës së eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve. Paulo Dybala beson se skuadrën...

​Liga e Kampionëve: Shaqiri kërkon fitore me Liverpoolin kundër ish-klubit të tij, Bayernit

para 3 muajve - Gazeta Express

Ndeshjet e xhiros së parë të fazës së 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve do të kthehen sonte, në orën 21:00, kur do të përballen katër klube të mëdha evropiane. Sonte do të jetë njëra ndër përballjet...

Bayern Munich sfidon Liverpoolin, mungon Shaqiri (FOTO LAJM)

para 3 muajve - Albeu

Liverpool- Bayern Munich do të sfidojnë njëra tjetrën sot në mbrëjme në aktin e parë të Ligës së Kampioneve. Është një supersfidë e cila ka shumë histori të madhe në këtë kompenticon. Liverpooli në fakt...

Liverpool-Bayern: Formacionet e mundshme, mungesa nga të dy skuadrat

para 3 muajve - Zhurnal

Liverpool-Bayern Munich është një nga ndeshjet më interesante në 1/8 e finales për sezonin 2-18/19 të Ligës së Kampionëve. Një sfidë e dy klube me traditë të madhe në arën evropiane. Me dhjetë kupa të...

Capello: Messi është gjeniu i vetëm në futboll

para 3 muajve - RTV 21

Capello ka vlerësuar edhe Ronaldon Lionel Messi është “gjeniu i vetëm në futboll”, sipas ish-trajnerit të Real Madridit, Fabio Capello, i cili ka vlerësuar lartë edhe figurën e Ronaldos dhe impaktin e...

Sonte na presin këto super ndeshje në Ligën e Kampionëve

para 3 muajve - OraInfo

Sonte do të zhvillohen dy super ndeshje në kuadër të Ligës së Kampionëve. Liga e Kampionëve rikthehet sonte në mbrëmje me dy ndeshje spektakulare. Vëmendja kryesore do të jetë në Anfield për duelin Liverpool...

Liverpool-Bayern: Formacionet e mundshme, mungesa nga të dy skuadrat

para 3 muajve - Telegrafi

Liverpool-Bayern Munich është një nga ndeshjet më interesante në 1/8 e finales për sezonin 2-18/19 të Ligës së Kampionëve. Një sfidë e dy klube me traditë të madhe në arën evropiane. Me dhjetë kupa të...

“Mbreti” kthehet në Madrid, CR7 i fut “frikën” Atleticos

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Nëse ekziston dikush që gjithnjë i prish ëndrrat Diego Simeones, ai është pa diskutim Cristiano Ronaldo. CR7 është shndërruar në makth për trajnerin e Atletico Madrid, thuajse gjithnjë ka arritur t’i shënojë....

Klopp zbulon se a do të luajë Shaqiri ndaj Bayern Munichut

para 3 muajve - Gazeta Observer

Jurgen Klopp e ka komentuar përballjen ndaj Bayern Munich. Liverpool dhe Bayern Munich do të përballen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve. Jurgen Klopp ka thënë se do të jetë një ndeshje e vështirë,...

Ky pritet të jetë formacioni i Liverpoolit për ndeshjen ndaj Bayernit

para 3 muajve - GazetaBlic

Liverpoolit sonte takohet me Bayern Munich me fillim nga ora 21:00, në kuadër të fazës së eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Liverpoolit përballet me disa mungesa të mëdha për duelin e...

Sonte finalja e parakohshme Liverpool – Bayern

para 3 muajve - Epoka e Re

Nënkampionia e Evropës, Liverpool, sonte (e martë) në “Anfield” e pret skuadrën e Bayern Munchenit, në kuadër të ndeshjes së parë të 1/8 se finales në Ligën e Kampionëve. Skuadra e Jurgen Kloppit është...

Shaqiri: Bayernin e kam në zemër, një ditë mund të kthehem…

para 3 muajve - SuperSport

Në “Anfield Road” luhet sot akti i parë i një përplasjeje të madhe të Champions League mes Liverpoolit dhe Bayernit të Mynihut. Një sfidë e veçantë kjo për mesfushorin “The Reds”, Xherdan Shaqiri, i cili...

Liverpool – Bayern, çfarë ka thënë Klopp për Shaqirin që luan ndaj ish-skuadrës

para 3 muajve - Insajderi

sh-trajneri i Borussia Dortmundit, Jurgen Klopp, do të ndeshet ndaj një rivali të vjetër, derisa Shaqiri do të ketë përballë ish-ekipin e tij, me të cilin e kishte fituar Ligën e Kampionëve. Liverpooli...

Pak para ndeshjes ndaj Bayernit, Shaqiri godet ekipin e Liverpoolit

para 3 muajve - Gazeta e re

Xherdan Shaqiri i ka befasuar të gjithë teksa ka deklaruar se ai mund të rikthehet të luajë për Bayern Munich. Shqiptari qëndroi për 3 sezone tek gjermanët nga viti 2012 deri në vitin 2015 duke zhvilluar...

Pak para ndeshjes ndaj Bayernit, Shaqiri godet ekipin e Liverpoolit

para 3 muajve - KosovaPress

Shqiptari qëndroi për 3 sezone tek gjermanët nga viti 2012 deri në vitin 2015 duke zhvilluar 52 ndeshje teksa realizoi dhe 11 gola. Edhe pse kanë kalaur 4 vite, ai ka ende nostalgji për ish-klubin e tij...

Befason Shaqiri! Tregon nëse do të kthehej në Bayern Munchen

para 3 muajve - Ekonomia Online

Shaqiri nuk gjente hapësire të kënaqshme në Bayern, mirëpo me këtë skuadër në vitin 2013 e kishte fituar tripletën – Ligën e Kampionëve, Bundesligën dhe Kupën e Gjermanisë Edhe pse nuk gjente hapësirë...

​Capello: Messi është i vetmi gjeni në futboll

para 3 muajve - Gazeta Express

Lionel Messi është i vetmi gjeni në futboll, sipas ish-trajnerit të Real Madridit, Fabio Capellos, i cili gjithashtu e lavdëroi Cristiano Ronaldon për ndikimin që e ka pasur në Juventus. Superylli  i Barcelona,...

Lyon-Barcelona: Formacionet zyrtare, Valverde më një dyshim në sulm

para 3 muajve - Arbresh

Ndeshja mes Lyonit dhe Barcelonës në stadiumin Groupama pritet të dhurojë gola dhe spektakël në ndeshjen e parë në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Të dy skuadrat në fazën e grupeve nuk...

Valverde: “Lyon i frikshëm! Do të përfitojmë nga mungesa e tij”

para 3 muajve - GazetaBlic

Në prag të ndeshjes me Lyon në takimin e parë të vlefshëm për fazën e parë të eliminimit direkt në Champions League, trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka folur për pikat e forta të kundërshtarit,...

Liverpool – Bayern Munich, historia flet në të mirë të këtij ekipi

para 3 muajve - Insajderi

Finalisti i vitit të kaluar në Ligën e Kampionëve, Liverpooli, sot do të ketë përballë kampionin e Gjermanisë dhe pesë herë fituesin e kësaj gare, Bayern Munichun. “Reds” po kalonjë një formë fantastike...

Klopp në telashe para Bayernit, Liverpooli me disa mungesa

para 3 muajve - Ekonomia Online

Me një mungesë të certifikuar si Virgil Van Dijk, që nuk ka humbur thuajse asnjë duel këtë sezon, e me plot dyshime të tjera, për një ndeshje vendimtare në Ligën e Kampioneve, trajneri Jurgen Klopp duhet...

Shaqiri kundër ish-skuadrës ku fitoi Ligën e Kampionëve

para 3 muajve - Albinfo

Liverpool e pret Bayernin në Angli, ku Shaqiri do të jetë përballë ish-skuadrës së tij Sonte do të jetë një ndeshje e bukur në Ligën e Kampionëve dhe me shumë emocione. Liverpool-Bayern është sfida e shumëpritur...

CHAMPIONS/ Barcelona sfidon Lyonin, “Anfield Road” pret finalen e parakohshme

para 3 muajve - Newsport

UEFA Champions League rikthehet mbrëmjen e sotme me dy duele spektakolare. Ajo që pritet të marrë vëmendjen më të madhe zhvillohet në “Anfield Road”, me Liverpool-in që pret në shtëpi Bayern Munich. Nënkampionët...

​Liga e Kampionëve: Shaqiri kërkon fitore me Liverpoolin kundër ish-klubit të tij, Bayernit

para 3 muajve - Gazeta Observer

Ndeshjet e xhiros së parë të fazës së 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve do të kthehen sonte, në orën 21:00, kur do të përballen katër klube të mëdha evropiane. Sonte do të jetë njëra ndër përballjet...

Liga e Kampionëve: Lyoni kërkon ta ndalë Barcelonën e Messit

para 3 muajve - Gazeta Observer

Ndeshjet e xhiros së parë të fazës së 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve do të kthehen sonte, në orën 21:00, kur do të përballen katër klube të mëdha evropiane. Në njërën prej këtyre dy ndeshjeve, Lyoni...

Liverpool-Bayern: Formacionet e mundshme, mungesa nga të dy skuadrat

para 3 muajve - Sovrani

Liverpool-Bayern Munich është një nga ndeshjet më interesante në 1/8 e finales për sezonin 2-18/19 të Ligës së Kampionëve. Një sfidë e dy klube me traditë të madhe në arën evropiane. Me dhjetë kupa të...

Të gjithë sytë kah ‘Anfield’ – sonte super përballja në Ligën e Kampionëve

para 3 muajve - Insajderi

Liverpooli e mirëpret sonte Bayern Munichun në kuadër të ndeshjes së parë të eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve në stadiumin “Anfield”, duke filluar nga ora 21:00. Është kjo një ndeshje ndërmjet dy...

Shaqiri: Ishte kohë e mrekullueshme në Bayern

para 3 muajve - Gazeta Liria

Xherdan Shaqiri do të përballet me ish skuadrën e tij, Bayern Munich, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Liverpooli dhe Bayern Munich do të takohen të martën në Anfield Road, për të zhvilluar ndeshjen e...

Liverpool - Bayern, formacionet e mundshme

para 3 muajve - KosovaPress

Skuadra e Jurgen Klopp, Liverpool do të ketë një sfidë tejet të vështirë ndaj gjigantit gjerman Bayern Munich, njofton KosovaPress. Liverpooli po përballet me mungesa të shumta, sidomos në mbrojtje, ku...

Lyon - Barcelona, formacionet e mundshme

para 3 muajve - KosovaPress

Vendasve do t’u mungojë Fekir, për shkak të kartonëve. Ndërkohë te Barcelona janë rikthyer të gjithë nga lëndimi. Dembele do të luajë në vend të Coutinhos. Formacionet e mundshme: Lyon: Lopes; Marcal,...

2 Supersfidat e Ligës së Kampionëve

para 3 muajve - KosovaPress

Ndeshja kryesore është ajo në mes të Liverpoolit dhe Bayernit e cila zhvillohet në Anfield, njofton KosovaPress. Ndërkohë që ndeshja tjetër por jo më pak interesante është edhe ajo e cila zhvillohet në...

Liverpool-Bayern: Formacionet e mundshme, mungesa nga të dy skuadrat

para 3 muajve - Arbresh

Liverpool-Bayern Munich është një nga ndeshjet më interesante në 1/8 e finales për sezonin 2-18/19 të Ligës së Kampionëve. Një sfidë e dy klube me traditë të madhe në arën evropiane. Me dhjetë kupa të...

Klopp në telashe para ndeshjes me Bayern, Liverpooli me disa mungesa

para 3 muajve - Java News

Me një mungesë të certifikuar si Virgil Van Dijk, që nuk ka humbur thuajse asnjë duel këtë sezon, e me plot dyshime të tjera, për një ndeshje vendimtare në Ligën e Kampioneve, trajneri Jurgen Klopp duhet...

Sonte na presin këto superndeshje në Ligën e Kampionëve

para 3 muajve - Ekonomia Online

Liverpooli e mirëpret sonte Bayern Munichun në kuadër të ndeshjes së parë të eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve në stadiumin “Anfield”, duke filluar nga ora 21:00. Është kjo një ndeshje ndërmjet dy...

Dy ndeshje spektakulare në Champions League

para 3 muajve - Gazeta Observer

Liga e Kampionëve rikthehet sonte në mbrëmje me dy ndeshje spektakulare. Vëmendja kryesore do të jetë në Anfield për duelin Liverpool vs Bayern. Liverpooli në 5 ndeshjet e fundit ka 3 fitore dhe 2 barazime....

Klopp në telashe para Bayernit, Liverpooli me disa mungesa

para 3 muajve - Infokusi

Me një mungesë të certifikuar si Virgil Van Dijk, që nuk ka humbur thuajse asnjë duel këtë sezon, e me plot dyshime të tjera, për një ndeshje vendimtare në Ligën e Kampioneve, trajneri Jurgen Klopp duhet...

Capello: Messi është i vetmi gjeni në futboll

para 3 muajve - Gazeta Observer

Lionel Messi është i vetmi gjeni në futboll, sipas ish-trajnerit të Real Madridit, Fabio Capellos, i cili gjithashtu e lavdëroi Cristiano Ronaldon për ndikimin që e ka pasur në Juventus. Superylli  i Barcelona,...

Valverde kujton turpërimin e Barcelonës ndaj Romës në Champions

para 3 muajve - Albeu

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde , ka kujtuar edhe njëherë turpërimin që skuadra e tij e morri nga takimi me Romën , edicionin e kaluar në Champions League. Barcelona kishte pasur një epërsi me...

Shaqiri: Ishte kohë e mrekullueshme në Bayern

para 3 muajve - Klan Kosova

Xherdan Shaqiri do të përballet me ish skuadrën e tij, Bayern Munich, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Liverpooli dhe Bayern Munich do të takohen të martën në Anfield Road, për të zhvilluar ndeshjen e...

Valverde kujton turpërimin nga Roma, ja çfarë thotë

para 3 muajve - Lajmi.net

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka kujtuar edhe njëherë turpërimin që skuadra e tij e morri nga takimi me Romën, edicionin e kaluar në Ligën e Kampionëve. Barcelona kishte pasur një epërsi me...

Griezmann tregon se si po motivohen Atletico për ndeshjen ndaj Juventus

para 3 muajve - Lajmi.net

Atletico Madrid do të ketë një nga sfidat më të vështira të sezonit këtë mesjavë, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Skuadra nga Madridi për kundërshtar do të ketë kampionët e Serie A, Juventus, në një...

Valverde: Lyoni është skuadër e fortë, por ne jemi ekip sulmues

para 3 muajve - Telegrafi

Ernesto Valverde ka foluar në konferencën për shtyp para ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Lyonit në udhëtim. Barcelona është mysafire e Lyonit në ndeshjen e parë të vlefshme për 1/8-tën e Ligës së...

Shaqiri zgjedh 11-shën e ëndërrave

para 3 muajve - Ina

Xherdan Shaqiri e ka zgjedhur njëmbëdhjetëshen e tij të ëndrrave, në prag të përballjes ndërmjet Liverpoolit e Bayern Munichut, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Liverpooli e pret Bayernin nesër mbrëma...

Zbulohet arsyeja pse Firmino mungoi në stërvitje

para 3 muajve - Albeu

Roberto Firmino është në dyshim për përballjen me Bayern Munichun. Roberto Firmino ka munguar në stërvitjen e fundit para ndeshjes që Liverpooli e zhvillon me Bayern Munichun në Champions League. Sipas...

Shaqiri zgjedh 11-shën e ëndërrave

para 3 muajve - Klan Kosova

Xherdan Shaqiri e ka zgjedhur njëmbëdhjetëshen e tij të ëndrrave, në prag të përballjes ndërmjet Liverpoolit e Bayern Munichut, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Liverpooli e pret Bayernin nesër mbrëma...

Valverde kujton turpërimin nga Roma, ja çfarë thotë

para 3 muajve - Gazeta Observer

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka kujtuar edhe njëherë turpërimin që skuadra e tij e morri nga takimi me Romën, edicionin e kaluar në Ligën e Kampionëve. Barcelona kishte pasur një epërsi me...

Klopp: Shaqiri luan kundër Bayern Munich

para 3 muajve - Alsat-M

Jurgen Klopp ka folur për gjendjen e Xherdan Shaqirit, Georginio ëijnaldum dhe Dejan Lovren, para përballjes në Champions League me Bayern Munich. “ Nuk e di 100%. Është e hëne dhe ne do të luajmë të martën,...

Fabinho do të fillojë në mbrojtje kundër Bayern Munich, ja arsyeja

para 3 muajve - GazetaBlic

Liverpooli po shkon në ndeshjen e Ligës së Kampionëve të martën ndaj Bayern Munchen pa disa lojtarë kryesorë, me lëndime që përjashtojnë, Dejan Lovren dhe Joe Gomez, ndërsa Virgil Van Dijk është pezulluar...

Grizman s’i trembet Juventusit: Kemi kampionë në ekip

para 3 muajve - Tetova Sot

Të mërkurën në mbrëmje Juventusi do të luajë kundër Atleticos së Madridit dhe Cristiano Ronaldo do të rikthehet të luajë kundër një skuadre që i ka shënuar shumë herë. Por portugezi dhe bardhezinjtë nuk...

Capello: Messi gjeniu i vetëm në futboll, Ronaldo ka ndihmuar shumë Juven

para 3 muajve - Koha Jone

Fabio Capello është aktualisht në Monaco, pasi të hënën do të jepen çmimet “Laureus”. Trajneri italian është pa klub që nga aventura e fundit në Kinë, ka reaguar në një intervistë ku foli për Champions...

Klop: Bajerni ka dhënë pak, por kjo i bën të rrezikshëm

para 3 muajve - BalkanWeb

Trajneri i Liverpuit, Jurgen Klop, është shfaqur i karikuar përpara ndeshjes së nesërme kundër Bajernit të Mynihut, një nga sfidat më magjepsëse të këtij turi të Ligës së Kampioneve. “Shaqiri është stërvitur...

Klopp tregon se kush do të luaj në mbrojtje kundër Bayern Munich

para 3 muajve - Albeu

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp , nuk e ka përjashtuar mundësinë që ta përdorë Fabinhon si qendërmbrojtës të martën kundër Bayern Munich në Ligën e Kampionëve, raporton Gazeta Express. “Redsat” do...

SUPERSFIDA/ Klop: Bajerni ka dhënë pak, por kjo i bën të rrezikshëm!

para 3 muajve - Java News

Trajneri i Liverpuit, Jurgen Klop, është shfaqur i karikuar përpara ndeshjes së nesërme kundër Bajernit të Mynihut, një nga sfidat më magjepsëse të këtij turi të Ligës së Kampioneve. “Shaqiri është stërvitur...

Griezman ka një mesazh për Juventusin para përballjes në Champions

para 3 muajve - GazetaBlic

Të mërkurën në mbrëmje Juventusi do të luajë kundër Atleticos së Madridit dhe Cristiano Ronaldo do të rikthehet të luajë kundër një skuadre që i ka shënuar shumë herë. Por portugezi dhe bardhezinjtë nuk...

Xherdan Shaqiri po përpiqet të shkojë përpara me Liverpoolin kundër Bayernit

para 3 muajve - GazetaBlic

Liverpooli përballet me Bayernin e Mynihut të martën në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve për raundin e 16-të dhe ata do të shpresojnë për një fillim solid në Anfield kundër kampionëve të Bundesligës....

Klopp: Shaqiri mund të luaj kundër Bayern Munich

para 3 muajve - Albeu

Jurgen Klopp ka folur për gjendjen e Dejan Lovren, Xherdan Shaqiri dhe Georginio Wijnaldum para përballjes në Champions League me Bayern Munich. “Nuk e di 100%. Është e hëne dhe ne do të luajmë të martën,...

Do të mungojnë Van Dijk e Gomez, në dyshim Lovren, megjithatë Kloppi e ka një zgjidhje

para 3 muajve - Gazeta Express

​Fabinho mund të luajë në qendër të mbrojtës të martën mbrëma kundër Bayern Munichut në Champions League Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, nuk e ka përjashtuar mundësinë që ta përdorë Fabinhon si qendërmbrojtës...

Klopp: A është Shaqiri gati për Bayernin? Do të shohim

para 3 muajve - Tetova Sot

Jurgen Klopp ka folur për gjendjen e Dejan Lovren, Xherdan Shaqiri dhe Georginio Wijnaldum para përballjes në Champions League me Bayern Munich. Liverpool do të presë gjigantin e Bundesligës në “Anfield”...

UEFA Liga e Kampionëve: Liverpool FC kundrejt FC Bayern Munich, formacioni i parashikuar

para 3 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Liverpoolit do të ndeshet me klubin e Bayernit të martën në mbrëmje në kuadër të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Klopp po kalon në formë të shkëlqyer në Premierligë por edhe në ‘UCL’, për dallim...

Zbulohet pse mungoi Firmino në stërvitje, a do të luajë ndaj Bayernit?

para 3 muajve - Tetova Sot

Roberto Firmino është i sëmurë dhe në dyshim për përballjen me Bayern Munichun. Roberto Firmino ka munguar në stërvitjen e fundit para ndeshjes që Liverpooli e zhvillon me Bayern Munichun në Champions...

Grizman s’i trembet Juventusit: Kemi kampionë në ekip

para 3 muajve - Fakti Ditor

Të mërkurën në mbrëmje Juventusi do të luajë kundër Atleticos së Madridit dhe Cristiano Ronaldo do të rikthehet të luajë kundër një skuadre që i ka shënuar shumë herë. Por portugezi dhe bardhezinjtë nuk...

Grizman s’i trembet Juventusit: Kemi kampionë në ekip

para 3 muajve - AlbPortali

Të mërkurën në mbrëmje Juventusi do të luajë kundër Atleticos së Madridit dhe Cristiano Ronaldo do të rikthehet të luajë kundër një skuadre që i ka shënuar shumë herë. Por portugezi dhe bardhezinjtë nuk...

Klopp: Bayerni i rrezikshëm

para 3 muajve - Tetova Sot

Jurgen Klopp beson se Bayern Munichu mund të jetë “më shumë i rrezikshëm se më parë” kundër Liverpoolit, pavarësisht formës së luhatshme në sezonin 2018/19, raporton Gazeta Express. “Redsat” do të presin...

Grizman s’i trembet Juventusit

para 3 muajve - Alsat-M

Të mërkurën në mbrëmje Juventusi do të luajë kundër Atleticos së Madridit dhe Cristiano Ronaldo do të rikthehet të luajë kundër një skuadre që i ka shënuar shumë herë. Por portugezi dhe bardhezinjtë nuk...

Klopp: Bayerni i rrezikshëm

para 3 muajve - Gazeta Express

Jurgen Klopp beson se Bayern Munichu mund të jetë “më shumë i rrezikshëm se më parë” kundër Liverpoolit, pavarësisht formës së luhatshme në sezonin 2018/19, raporton Gazeta Express. “Redsat” do...

Do të mungojnë Van Dijk e Gomez, në dyshim Lovren, megjithatë Kloppi e ka një zgjidhje

para 3 muajve - Tetova Sot

] ​Fabinho mund të luajë në qendër të mbrojtës të martën mbrëma kundër Bayern Munichut në Champions League Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, nuk e ka përjashtuar mundësinë që ta përdorë Fabinhon si...

Lyon shpreson të kufizojë ndikimin e Messit në UCL

para 3 muajve - GazetaBlic

Olympique Lyonnais do të jenë të gatshëm që të zvogëlojnë ndikimin e Lionel Messit kur ata do të ndeshen me Barcelonën në Ligën e Kampionëve në 1/8 e finales, dhe kjo do të jetë ndeshjet e para pa kapitenin...

Para ndeshjes me Bayern, Liverpooli merr lajmin e keq nga super sulmuesi

para 3 muajve - OraInfo

Ndeshja mes Liverpoolit dhe Bayernit është ndeshje që po pritet me padurim. Trajneri dhe tifozët e Liverpool kanë pranuar një lajm shumë shqetësues në prag të ndeshjes me Bayern Munich. Roberto Firmino...

Shqetësim i madh për Liverpool para ndeshjes me Bayern, super sulmuesi në dyshim

para 3 muajve - Lajmi.net

Trajneri dhe tifozët e Liverpool kanë pranuar një lajm shumë shqetësues në prag të ndeshjes me Bayern Munich. Roberto Firmino ka munguar në stërvitjen e skuadrës, si pasojë e problemeve me gripin, transmeton...

Klopp flet para ndeshjes: Bayerni i rrezikshëm

para 3 muajve - Periskopi

Jurgen Klopp beson se Bayern Munichu mund të jetë më i rrezikshëm se më parë, pavarësisht formës së luhatshme që po kalon këtë sezon. “Të kuqët” do të presin ekipin e Niko Kovacit të martën në “Anfield”...

Zbulohet pse mungoi Firmino në stërvitje, a do të luajë ndaj Bayernit?

para 3 muajve - Gazeta Express

​Roberto Firmino është i sëmurë dhe në dyshim për përballjen me Bayern Munichun. Roberto Firmino ka munguar në stërvitjen e fundit para ndeshjes që Liverpooli e zhvillon me Bayern Munichun në Champions...

Kloppi: Bayerni është shumë i rrezikshëm

para 3 muajve - Epoka e Re

Trajneri Jurgen Klopp beson se Bayern Munichu mund të jetë “më shumë i rrezikshëm se më parë” kundër Liverpoolit, pavarësisht formës së luhatshme në sezonin 2018/19. “Redsat” do të presin ekipin e Niko...

Mesjava ofron ethe të reja të Ligës së Kampionëve

para 3 muajve - Shenja

E marta dhe e mërkura sjellin ethe të reja futbolli, atëherë kur në orar janë katër ndeshjet e radhës të së tetës së finales të Ligës së Kampionëve të UEFA-s, raporton AA. Të martën, Lyon do të përballet...

Benzema fshin CR7-ën nga kujtesa e Real Madrid: “E bëj unë diferencën!”

para 3 muajve - Sovrani

Në një intervistë të dhënë për “Telefoot”, sulmuesi francez i Real Madrid, Karim Benzema është rikthyer të flasë për largimin e portugezit legjendar Cristiano Ronaldo dhe pasojat e transferimit të tij....

Shaqiri: Bayernin e kam në zemër, por dua t’u shënoj në Champions

para 3 muajve - Koha Jone

Një nga sfidat të ndezura të fazës së 1/16-ave, në Ligën e Kampionëve është padyshim ajo mes Liverpoolit dhe Bayernit. Dueli mes tyre pritet që të dhurojë spektakël, teksa akti i parë do të luhet në “Anfield...

Shaqiri: Bayernin e kam në zemër, por dua t’i shënoj në Champions

para 3 muajve - Koha Jone

Një nga sfidat të ndezura të fazës së 1/16-ave, në Ligën e Kampionëve është padyshim ajo mes Liverpoolit dhe Bayernit. Dueli mes tyre pritet që të dhurojë spektakël, teksa akti i parë do të luhet në “Anfield...

Klopp me dhimbje koke, dy lojtarët e Liverpoolit nuk stërviten me skuadrën

para 3 muajve - Albeu

Liverpool do të përballet me Bayern Munich nesër në mbrëmje për 1/16 e UEFA Champions League. Sot klubi anglez ka kryer stërvitjen e përditshme që të jenë në formë të mirë për ndeshjen e nesërme. Por 2...

Klopp: A është Shaqiri gati për Bayernin? Do të shohim

para 3 muajve - Gazeta Express

​Jurgen Klopp ka folur për gjendjen e Dejan Lovren, Xherdan Shaqiri dhe Georginio Wijnaldum para përballjes në Champions League me Bayern Munich. Liverpool do të presë gjigantin e Bundesligës në “Anfield”...

Jurgen Klop: Bajerni ka dhënë pak, por kjo i bën të rrezikshëm

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Trajneri i Liverpuit, Jurgen Klop, është shfaqur i karikuar përpara ndeshjes së nesërme kundër Bajernit të Mynihut, një nga sfidat më magjepsëse të këtij turi të Ligës së Kampioneve. “Shaqiri është stërvitur...

Klopp flet para ndeshjes: Bayerni i rrezikshëm

para 3 muajve - KosovaPress

“Redsat” do të presin ekipin e Niko Kovacit të martën në “Anfield” për të zhvilluar ndeshjen e parë të vlefshme për fazën e 1/8-ës të Champions Leagues. "Janë dy pikë pas Dortmundit, do të përballen me...

Klopp mendon se Bayern mund të jenë më të shqetësuar sesa dikur

para 3 muajve - Lajmi.net

Kanë filluar të shfaqen tensionet e para në prag të ndeshjes Liverpool – Bayern Munich. Klopp beson se Bayern Munich mund të jenë më të rrezikshëm sesa ishin dikur, edhe përkundër jokonsistencës në këtë...

Është “viktima” e tij e preferuar, CR7 kërcënon hapur Atletico Madridin

para 3 muajve - Koha.mk

Juventusi do të jetë të mërkurën mysafir në “Wanda Metropolitano”. Kësaj here, bardhezinjtë do të kenë me vete “vrasësin” e Atletico Madrid, Cristiano Ronaldo. Vetëm Leo Messi i ka shënuar më shumë gola...

Klopp: Bayerni i rrezikshëm

para 3 muajve - Gazeta Observer

Jurgen Klopp beson se Bayern Munichu mund të jetë “më shumë i rrezikshëm se më parë” kundër Liverpoolit, pavarësisht formës së luhatshme në sezonin 2018/19, raporton Gazeta Express. “Redsat” do të presin...

Griezmann: Nuk kemi frikë ndaj Juventusi

para 3 muajve - Albeu

Të mërkurën në mbrëmje Juventusi do të luajë kundër Atletico Madrid dhe Ronaldo do të rikthehet të luajë kundër një skuadre që i ka shënuar shumë herë. Por portugezi dhe bardhezinjtë nuk e trembin Griezmannin,...

Griezmann “kërcënon” Juven: Kemi futbollistë ekspert, dimë si t’i fitojmë sfidat e mëdha

para 3 muajve - Koha Jone

Juventus dhe Cristiano Ronaldo nuk e trembin Griezmann. Dy ditë para ndeshjes së parë të fazës së 1/8-ve, sulmuesi francez është shprehur se “Los Colchoneros” do të shprehin potencialin e tyre. “Ne kemi...

Shaqiri “presion” Bayernit: Me Liverpoolin tim fitojmë në Mynih

para 3 muajve - Newsport

Xherdan Shaqiri, lojtari shqiptar, me anë të një interviste të dhënë për faqen zyrtare të klubit të Liverpool ka folur në lidhje me vitet e tij shkuara tek Bayern Munich, ku ka thënë se kanë fituar shumë...

Klopp jep një lajm të madh për Shaqirin para ndeshjes me Bayernin

para 3 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Liverpoolit nesër do të luajë ndaj Bayernit. Liverpool dhe Bayern takohen nesër në ‘Anfield’, me fillim nga ora 21:00, në kuadër të fazës së eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve, shkruan...

Shaqiri e zgjedh 11-shen e ëndrrave – aty janë tre yje të ish-ekipit të tij

para 3 muajve - Insajderi

Xherdan Shaqiri e ka zgjedhur njëmbëdhjetëshen e tij të ëndrrave, në prag të përballjes ndërmjet Liverpoolit e Bayern Munichut, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Liverpooli e pret Bayernin nesër mbrëma...

Grizman s’i trembet Juventusit: Kemi kampionë në ekip

para 3 muajve - Gazeta e re

Të mërkurën në mbrëmje Juventusi do të luajë kundër Atleticos së Madridit dhe Cristiano Ronaldo do të rikthehet të luajë kundër një skuadre që i ka shënuar shumë herë. Por portugezi dhe bardhezinjtë nuk...

Grizman s’i trembet Juventusit: Kemi kampionë në ekip

para 3 muajve - KosovaPress

Por portugezi dhe bardhezinjtë nuk e trembin Grizmanin, i cili ka besim të madh te skuadra e tij. Në një intervistë që ai ka dhënë për faqen zyrtare të UEFA-s, ka folur për këtë sfidë të fortë që do luhet...

Më mirë të fitoni Champions League apo Premier League? Përgjigjet Jurgen Klopp

para 3 muajve - Newsport

Nesër mbrëma do të luhet në “Anfield Road” një prej ndeshjeve më të zjarrta në Champions League këtë sezon, por jo vetëm. Liverpool pret në shtëpi Bayern Munich. Në lidhje me këtë sfidë, në konferencën...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK