http://kariera.mk

Sot takimi Zaev – Kasami për zgjedhjet presidenciale

para 3 muajve - Ina

Kryeministri Zoran Zaev sot pritet të takojë kryetarin e Lëvizjes BESA, Bilall Kasami. Ky takim ka të bëjë me zgjedhjet presidenciale dhe për mundësinë për një kandidat koncensual për president. Lëvizja...

Sot takimi Zaev – Kasami për zgjedhjet presidenciale

para 3 muajve - Lajm

Kryeministri Zoran Zaev sot pritet të takojë kryetarin e Lëvizjes BESA, Bilall Kasami. Ky takim ka të bëjë me zgjedhjet presidenciale dhe për mundësinë për një kandidat koncensual për president. Lëvizja...

" Zhurnal mëson " N.Dimitrov kandidati nr.1 i përbashkët i LSDM dhe partive shqiptare për kryetar!?

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 shkurt - Ministri i Jashtëm Nikola Dimitrov i ka gjasët më të mëdha për t’u përzgjedhur nga LSDM-ja dhe partitë shqiptare në koalicionin qeveritar për të garuar kundër Gordana Siljanovkës së...

Për çfarë biseduan Siljanovska dhe Gjorçev?

para 3 muajve - Aktuale

U dakorduam që të vazhdojmë të punojmë bashkë për Maqedoninë, kështu ka shkruar kandidatja për presidente e VMRO-së Gordana Siljanovska Davkova pas takimit me deputetin Vlatko Gjorçev. Pas zgjedhjes së...

Sela refuzon takimin me Zaevin për kandidatin konsensual për zgjedhjet presidenciale

para 3 muajve - TelegrafiMk

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka refuzuar ftesën e kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, për takim rreth mundësisë së kandidatit konsensual për zgjedhjet presidenciale Kryetari...

Për çfarë biseduan Siljanovska dhe Gjorçev?

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 shkurt – U dakorduam që të vazhdojmë të punojmë bashkë për Maqedoninë, kështu ka shkruar kandidatja për presidente e VMRO-së Gordana Siljanovska Davkova pas takimit me deputetin Vlatko Gjorçev....

” Zhurnal mëson ” N.Dimitrov kandidati nr.1 i përbashkët i LSDM dhe partive shqiptare për kryetar!?

para 3 muajve - Fakti Ditor

Ministri i Jashtëm Nikola Dimitrov i ka gjasët më të mëdha për t’u përzgjedhur nga LSDM-ja dhe partitë shqiptare në koalicionin qeveritar për të garuar kundër Gordana Siljanovkës së VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet...

” Zhurnal mëson ” N.Dimitrov kandidati nr.1 i përbashkët i LSDM dhe partive shqiptare për kryetar!?

para 3 muajve - AlbPortali

Ministri i Jashtëm Nikola Dimitrov i ka gjasët më të mëdha për t’u përzgjedhur nga LSDM-ja dhe partitë shqiptare në koalicionin qeveritar për të garuar kundër Gordana Siljanovkës së VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet...

Nikolloski: LSDM dhe BDI nuk mund të zgjedhin kandidat konsensual, sepse ajo është Siljanovska

para 3 muajve - Flaka

LSDM dhe BDI nuk mund të zgjedhin kandidat konsensual, por një kandidat i tillë që ata do të zgjedhë do të jetë kandidat për Zaev dhe Ahmetin, beson nënkryetari i VMRO-DPMNE Aleksandar Nikolloski, përcjell...

Pakënaqësi te ish funksionarët e VMRO-DPMNE-së

para 3 muajve - Flaka

Disa nga ish zyrtarët, anëtarët dhe simpatizantë të VMRO-DPMNE nuk janë të kënaqur me zgjedhjen e profesoreshës Gordana Siljanovska-Davkova si kandidat presidencial. Duke shpresuar që udhëheqja e partisë...

Për çfarë biseduan Siljanovska dhe Gjorçev?

para 3 muajve - Flaka

U dakorduam që të vazhdojmë të punojmë bashkë për Maqedoninë, kështu ka shkruar kandidatja për presidente e VMRO-së Gordana Siljanovska Davkova pas takimit me deputetin Vllatko Gjorçev. Pas zgjedhjes së...

Presidencialet: Anulohet takimi Sela – Zaev

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela e ka refuzuar ftesën e Kryetarit të LSDM-së njëherësh kryeministër i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev për takim në lidhje me kandidatin e përbashkët për...

Zaev: Sela e anuloi takimin për shkak se iu morën kompetencat Taravarit

para 3 muajve - Nezavisen

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se lideri i Aleancës së Shqiptarëve Ziadin Sela në shenjë revolte për shkak të marrjes së ingerencave në arsim të kryetarit të Gostivarit e ka anuluar takimin e sotëm...

Ja çka thotë Zaev pas refuzimit të takimit nga Sela

para 3 muajve - Shprehja.com

Kryeministri i vendit Zoran Zaev ka deklaruar se Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Zijadin Sela ka anuluar takimin ku duheshe të flitet për përkrahje të kandidatit konsensual për president të shtetit,...

Zaev: Sela e anuloi takimin në shenjë revolte për heqjen e kompetencave të Taravarit

para 3 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka deklaruar se Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Zijadin Sela ka anuluar takimin ku duhej të flitej për përkrahje të kandidatit konsensual për president...

Dështoi takimi mes Zaevit dhe Selës, Zaev: Jam dëgjuar me Selën

para 3 muajve - RTV 21

Takimi ishte paraparë të zhvillohet në klubin e deputetëve Ka dështuar takimi mes kryeministrit, Zoran Zaev dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, i cili ishte paraparë që të zhvillohet...

" Editorial " Partitë shqiptare mund të përfitojnë shumëçka për votat për kandidatin e Zaevit ?!

para 3 muajve - Zhurnal

Editorial, Agjencia e Lajmeve Zhurnal.mk Shkup, 20 Shkurt, Zhurnal.mk - Gjorge Ivanovit i kaloj mandati. Ai po largohet për t’i lënë vendin një personi të njëjtë si ai, ose krejtësisht të ndryshëm me të....

Ja çka thotë Zaev pas refuzimit të takimit nga Sela

para 3 muajve - Ina

Kryeministri i vendit Zoran Zaev ka deklaruar se Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Zijadin Sela ka anuluar takimin ku duheshe të flitet për përkrahje të kandidatit konsensual për president të shtetit,...

Zaev: Sela e anuloi takimin për shkak se iu morën kompetencat Taravarit

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 20 shkurt – Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se lideri i Aleancës së Shqiptarëve Ziadin Sela në shenjë revolte për shkak të marrjes së ingerencave në arsim të kryetarit të Gostivarit e ka anuluar...

Presidencialet, anulohet takimi Zaev-Sela

para 3 muajve - Alsat-M

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela anuloi takimin me kryeministrin Zoran Zaev për gjetjen e gjuhës së përbashkët për kandidatin konsensual për president. Ky qëndrim i Selës vjen pas marrjes së...

Zaev: Sela ka anuluar takimin në shenjë revolte për heqjen e kompetencave të Taravarit

para 3 muajve - Alsat-M

Kryeministri i vendit Zoran Zaev ka deklaruar se Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Zijadin Sela në shenjë revolte për heqjen e kompetencave në arsim të kryetarit të Gostivarit, e ka anuluar takimin e...

Presidenti Slloven i drejtohet Mogherinit e BE-së: Mos mbani vija të kuqe për Kosoven

para 3 muajve - Pa censure

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor dhe shefja e Diplomacisë Europiane Frederica Mogherini, janë pajtuar se trajtimi i çështjes së Kosovës duhet gjithashtu të lejojë zgjidhje “jashtë kornizave”. Presidenti...

Sela refuzon takimin me Zaevin për kandidatin konsensual për zgjedhjet presidenciale

para 3 muajve - Koha.mk

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka refuzuar ftesën e kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, për takim rreth mundësisë së kandidatit konsensual për zgjedhjet presidenciale. Këtë...

Zaev negocion me shqiptarët për presidentin e ri të Maqedonisë së Veriut

para 3 muajve - Vizion Plus

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev vijon edhe sot takimet me partitë politike shiptare, në kërkim të një kandidati konsensual për president. Ai pritet të bisedoje me  kreun e lëvizjes “BESA” Bilall Kasamin....

Sela në moment të fundit refuzon takimin me Zaevin

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 shkurt - Në moment të fundit, kreu i ASH, Ziadin Sela, me një SMS-së porosi derguar Kryeministrit Zoran Zaev, ka refuzuar  ftesën për takim, në të cilin duhej të bisedohet për kandidatin e përbashkët...

Dështoi takimi mes Zaevit dhe Selës, Zaev: Jam dëgjuar me Selën

para 3 muajve - TV21

Ka dështuar takimi mes kryeministrit, Zoran Zaev dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, i cili ishte paraparë që të zhvillohet në klubin e deputetëve. Kryeministri Zaev në një prononcim...

Sela refuzon takimin me Zaevin për kandidatin konsensual për zgjedhjet presidenciale

para 3 muajve - Telegrafi

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka refuzuar ftesën e kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, për takim rreth mundësisë së kandidatit konsensual për zgjedhjet presidenciale. Këtë...

Heqja e kompetencave të Taravarit për arsim anuloi takimi Zaev-Sela për zgjedhjet presidenciale

para 3 muajve - Portalb

Për shkak se Ministria e Arsimit dhe Shkencës ia ka marrë kompetencat e arsimit kryetarit të Komunës së Gostivarit, Arben Taravari , kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela e ka anuluar takimin...

Anulohet takimi Sela – Zaev

para 3 muajve - Alsat-M

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela e ka refuzuar ftesën e Kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev për takim në lidhje me kandidatin e përbashkët për president. Nga Aleanca për Shqiptarët kanë theksuar...

Lajm i Fundit: Sela refuzon takimin me Zaevin

para 3 muajve - Shprehja.com

Ka dështuar takimi mes kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela. Burime partiake nga ASH thonë për Lajm se Sela ka refuzuar ftesën për takim,...

Lajm i Fundit: Sela refuzon takimin me Zaevin

para 3 muajve - Ina

Ka dështuar takimi mes kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela. Burime partiake nga ASH thonë për Lajm se Sela ka refuzuar ftesën për takim,...

Takimi Zaev-Sela dështon për shkak të marrjes së kompetencave të Taravarit

para 3 muajve - Shenja

Në shenjë revolte, për shkak të marrjes së kompetencave të kryetarit të komunës së Gostivarit, Zijadin Sela e ka anuluar takimin me kryeministrin. Këtë e ka konfirmuar kryeministri Zoran Zaev, ndërkaq...

Anulohet takimi Sela – Zaev

para 3 muajve - Infokusi

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela e ka refuzuar ftesën e kryeministrit Zoran Zaev për takim në lidhje me kandidatin e përbashkët për president. Takimi është anuluar për shkak të heqjes së...

Zaev: Sela e anuloi takimin për shkak se iu morën kompetencat Taravarit

para 3 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se lideri i Aleancës së Shqiptarëve Ziadin Sela në shenjë revolte për shkak të marrjes së ingerencave në arsim të kryetarit të Gostivarit e ka anuluar takimin e sotëm...

Zaev: Sela e anuloi takimin për shkak se iu morën kompetencat Taravarit

para 3 muajve - AlbPortali

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se lideri i Aleancës së Shqiptarëve Ziadin Sela në shenjë revolte për shkak të marrjes së ingerencave në arsim të kryetarit të Gostivarit e ka anuluar takimin e sotëm...

Zaev arsyetohet: Sela e anuloi takimin për shkak se iu morën kompetencat Taravarit

para 3 muajve - InfoShqip

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se lideri i Aleancës së Shqiptarëve Ziadin Sela në shenjë revolte për shkak të marrjes së ingerencave në arsim të kryetarit të Gostivarit e ka anuluar takimin e sotëm...

Saliven – Katrugallos: Mbështetje nga SHBA-ja për Marrëveshjen e Prespës

para 3 muajve - Indeks.mk

Kënaqësinë e SHBA-së për finalizimin e Marrëveshjes së Prespës ia shprehi zëvendës sekretari amerikan i Shtetit, Xhon Saliven shefit të diplomacisë greke, Jorgos Katrugallos gjatë bisedës së tyre telefonike....

PSE ËSHTË I RËNDËSISHËM PRESIDENTI I ARDHSHËM I MAQEDONISË VERIORE

para 3 muajve - KDPolitik

Shkruan: KDP Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE tashmë e ka promovuar kandidaten e mundshme për presidetnte të shtetit, Gordana Siljanovska-Davkov. Në konventën e kësaj partia, ajo ka marrë numrin...

Zaev: Sela ka anuluar takimin në shenjë revolte për heqjen e kompetencave të Taravarit

para 3 muajve - Lajm

Kryeministri i vendit Zoran Zaev ka deklaruar se Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Zijadin Sela ka anuluar takimin për shkak të marrjes së kompetencave të kryetarit të Gostivarit nga Ministria e Arsimit, ku...

Zaev: Sela e anuloi takimin për shkak se iu morën kompetencat Taravarit

para 3 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se lideri i Aleancës së Shqiptarëve Ziadin Sela në shenjë revolte për shkak të marrjes së ingerencave në arsim të kryetarit të Gostivarit e ka anuluar takimin e sotëm...

Sela refuzon takimin me Zaevin

para 3 muajve - InfoShqip

Ka dështuar takimi mes kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela. Burime partiake nga ASH thonë për Gazetën Lajm se Sela ka refuzuar ftesën...

Ja çka thotë Kryeministri Zaev pas refuzimit të takimit nga Ziadin Sela

para 3 muajve - InfoMagazin

Kryeministri i vendit Zoran Zaev ka deklaruar se Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Zijadin Sela ka anuluar takimin ku duheshe të flitet për përkrahje të kandidatit konsensual për president të shtetit,...

“Presidencialet” dhe kandidati i përbashkët, Zaev sot takon Selën

para 3 muajve - TV21

Kryeministri i vendit gjatë ditës së sotme pritet të  takohet me kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela për të biseduar dhe konsultuar,  rreth mundësive që në presidenciale të dilet me kandidat...

Presidencialet: Anulohet takimi Sela – Zaev

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela e ka refuzuar ftesën e Kryetarit të LSDM-së njëherësh kryeministër i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev për takim në lidhje me kandidatin e përbashkët për...

" Editorial " Zaev dhe shqiptarët mobilizohen për të mposhtur Siljanovkën e VMRO-DPMNE ?!

para 3 muajve - Zhurnal

Editorial, Agjencia e Lajmeve Zhurnal.mk Shkup, 20 Shkurt, Zhurnal.mk – VMRO-DPMNE e bëri zgjedhjen e kandidates për postin e kryetarit të vendit për zgjedhjet e prillit, ndërsa LSDM tash ndodhet në konsultime...

Sela refuzon ftesën e Zaevit për takim

para 3 muajve - Insajderi

Takimi është anuluar për shkak të heqjes së kompetencave të kryetarit të Komunës së Gostivarit Arben Taravari. Anulimi i takimit është konfirmuar edhe nga LSDM, të cilët kanë theksuar se Sela fillimisht...

Zgjedhjet presidenciale, Zaevi sot takohet me Selën

para 3 muajve - Portalb

Kryeministri Zoran Zaev , sot do të takohet me kryetarin e kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela që të bisedojë dhe konsultohet rreth mundësive që të gjendet kandidat i përbashkët për president...

Anulohet takimi Zaev-Sela

para 3 muajve - Shenja

Takimi Zaev-Sela, i cili duhej të mbahej gjatë ditës së sotme, është anuluar. Shkak për këtë siç bëri të ditur kryeministri i vendit Zoran Zaev është se lideri i Aleancës për Shqiptarët është i angazhuar...

Presidencialet, anulohet takimi Sela – Zaev

para 3 muajve - KosovaPress

Takimi është anuluar për shkak të heqjes së kompetencave  të kryetarit të Komunës së Gostivarit Arben Taravari. Anulimi i takimit është konfirmuar edhe nga LSDM, të cilët kanë theksuar se Sela fillimisht...

Zaev konsultohet me Selën për Presidencialet

para 3 muajve - Albeu

Kryeministri Zaev edhe sot vijon takimet me partitë shqiptare , për të gjetur një kandidat konsensual, për zgjedhjet presidenciale të 21 prillit. Pas takimeve që pati kësaj jave me partitë e tjera shqiptare...

Nuk realizohet takimi Sela – Zaev, shkak kompetencat në arsim në komunën e Gostivarit

para 3 muajve - Flaka

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela e ka refuzuar ftesën e Kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev për takim në lidhje me kandidatin e përbashkët për president. Nga Aleanca për Shqiptarët kanë theksuar...

Sela: Do ta shqyrtojmë ofertën e Zaevit

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 shkurt - Para takimit të sotëm të kryeministrit Zoran Zaev me liderin e Aleancës për Shqiptarët për mbështetje për kandidatin konsesual për President, Ziadin Sela në emisionit e mbrëmshëm në...

Anulohet takimi Sela – Zaev

para 3 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela e ka refuzuar ftesën e Kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev për takim në lidhje me kandidatin e përbashkët për president. Nga Aleanca për Shqiptarët kanë theksuar...

Lajm i Fundit: Sela refuzon takimin me Zaevin

para 3 muajve - Lajm

Ka dështuar takimi mes kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela. Burime partiake nga ASH thonë për Gazetën Lajm se Sela ka refuzuar ftesën...

Presidencialet, Zaevi vijon konsultimet me Selën e Kasamin

para 3 muajve - Alsat-M

Kryeministri Zaev edhe sot vijon takimet me partitë shqiptare, për të gjetur një kandidat konsensual, për zgjedhjet presidenciale të 21 prillit. Pas takimeve që pati kësaj jave me partitë e tjera shqiptare,...

Presidencialet, Zaevi vijon konsultimet me Selën e Kasamin

para 3 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev edhe sot i vazhdon takimet me partitë shqiptare, për të gjetur një kandidat konsensual, për zgjedhjet presidenciale të 21 prillit. Pas takimeve që pati kësaj...

Sela refuzon Zaevin, nuk e takon në lidhje me kandidatin e përbashkët për president

para 3 muajve - Fol

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela e ka refuzuar ftesën e Kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev për takim në lidhje me kandidatin e përbashkët për president. Nga Aleanca për Shqiptarët kanë theksuar...

Zaev: Sela e anuloi takimin për shkak se iu morën kompetencat Taravarit

para 3 muajve - Fol

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se lideri i Aleancës së Shqiptarëve Ziadin Sela në shenjë revolte për shkak të marrjes së ingerencave në arsim të kryetarit të Gostivarit e ka anuluar takimin e sotëm...

Takimi Zaev-Sela në pikëpyetje, shkak vendimi i MASH-it

para 3 muajve - Lajm

Vazhdojnë bisedimet rreth kandidatit konsensual për kryetar mes kryeministrit Zoran Zaev dhe disa partive politike. Sot Zaev është në takim me opozitën, Aleanca për Shqiptarët, Zijadin Sela dhe më pas...

Vazhdojnë bisedimet për zgjedhjet presidenciale, Zaevi sot në takim me Selën

para 3 muajve - Alsat-M

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot do të vazhdojë bisedimet me partitë tjera për të arritur marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të garojnë me një kandidat. Zaev për sot ka paralajmëruar...

Vazhdojnë bisedimet për zgjedhjet presidenciale, Kryeministri sot në takim me Selën

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 shkurt - Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot do të vazhdojë bisedimet me partitë tjera për të arritur marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të garojnë me një kandidat. Zaev...

Sot takimi Zaev – Sela, kreu i ASH-së: Do shohim!

para 3 muajve - Shprehja.com

Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev sot do të takohet me kryetarin e ASH-së, Ziadin Sela në kuadër të takimeve me përfaqësuesit e partive shqiptare për zgjedhjet presidenciale. Sela mbrëmë në...

Vazhdojnë bisedimet për kandidatin konsensual për president

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 20 shkurt – Konkursi partiak në LSDM për paraqitje të kandidatëve për president shteti ka përfunduar dje, ndërsa zyrtarisht është e njohur vetëm kandidatura e ish ambasadorit Gjorgji Filipov. Partia...

Bisedë telefonike Saliven – Katrugallos: Mbështetje nga SHBA-ja për Marrëveshjen e Prespës

para 3 muajve - Koha.mk

Athinë, 20 shkurt – Kënaqësinë e SHBA-së për finalizimin e Marrëveshjes së Prespës ia shprehi z[vendës sekretari amerikan i Shtetit, Xhon Saliven shefit të diplomacisë greke, Jorgos Katrugallos gjatë bisedës...

Vazhdojnë bisedimet për zgjedhjet presidenciale, Zaevi sot në takim me Selën

para 3 muajve - Telegrafi

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot do të vazhdojë bisedimet me partitë tjera për të arritur marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të garojnë me një kandidat. Zaev për sot ka paralajmëruar...

Saliven – Katrugallos: Mbështetje nga SHBA-ja për Marrëveshjen e Prespës

para 3 muajve - Aktuale

Kënaqësinë e SHBA-së për finalizimin e Marrëveshjes së Prespës ia shprehi zëvendës sekretari amerikan i Shtetit, Xhon Saliven shefit të diplomacisë greke, Jorgos Katrugallos gjatë bisedës së tyre telefonike....

Lajm i Fundit: Sela refuzon takimin me Zaevin

para 3 muajve - InfoMagazin

Ka dështuar takimi mes kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela. Burime partiake nga ASH thonë për Gazetën Lajm se Sela ka refuzuar ftesën...

Sot takimi Zaev – Sela, kreu i ASH-së: Do shohim!

para 3 muajve - Ina

Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev sot do të takohet me kryetarin e ASH-së, Ziadin Sela në kuadër të takimeve me përfaqësuesit e partive shqiptare për zgjedhjet presidenciale. Sela mbrëmë në...

Anulohet takimi Zaev-Sela,zbuloni arsyen!

para 3 muajve - Pa censure

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela e ka refuzuar ftesën e Kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev për takim në lidhje me kandidatin e përbashkët për president. Nga Aleanca për Shqiptarët kanë theksuar...

Ballisti i dronit do të rikthet fuqishëm në ndeshjen Shqipëri-Turqi

para 3 muajve - Pa censure

Ballist Morina, ashtu siç të gjithë e njohin njeriun që ngriti dronin në Beograd, do të rikthehet sërish në mbështetje të Kombëtares. Një gjë e tillë do të vijë në takimin ndaj Turqisë, pasi e ka paralajmëruar...

Qytetarët e anketuar tregojnë qëndrimet e tyre për president,shikoni statistikat!

para 3 muajve - Pa censure

57.1% e shqiptarëve të anketuar do të dalin për të votuar në zgjedhjet presidenciale, 13.8% jo, ndërkaq 29.1% ende s’kanë vendosur. 57 % thonë se partitë shqiptare duhet që të dalin me kandidat të përbashkët...

Talat Xhaferi: Jemi në drejtimin e duhur,NATO-ja u bë realitet

para 3 muajve - Pa censure

Me ratifikimin e sotëm të Protokollit për NATO-n, në Parlamentin bullgar e treguam vendosmërinë të vazhdojmë t’i zgjedhim problemet në rajon dhe të kujdesemi për sigurinë kolektive, Jo vetëm në rajonin...

Zaev telefonatë me zëvendës -sekretarin amerikan Salivan

para 3 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev sot në bisedë telefonike me zëvendëssekretarin shtetëror të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Xhon Salivan dhe ka shprehur falënderimin për mbështetjen e fuqishme të SHBA-së gjatë...

Zgjedhjet presidenciale, Zaevi sot në takim me Selën

para 3 muajve - Tetova Sot

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot do të vazhdojë bisedimet me partitë tjera për të arritur marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të garojnë me një kandidat. Zaev për sot ka paralajmëruar...

Xhon Salivan kontakton krerët e Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut

para 3 muajve - Flaka

Kryeministri Zoran Zaev sot në bisedë telefonike me zëvendëssekretarin shtetëror të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Xhon Salivan dhe ka shprehur falënderimin për mbështetjen e fuqishme të SHBA-së gjatë...

Zaev telefonatë me zëvendës -sekretarin amerikan Salivan

para 3 muajve - Lajm

Kryeministri Zoran Zaev sot në bisedë telefonike me zëvendëssekretarin shtetëror të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Xhon Salivan dhe ka shprehur falënderimin për mbështetjen e fuqishme të SHBA-së gjatë...

Zaev vazhdon konsultimet për kandidatin konsensual

para 3 muajve - Shenja

Kryeministri Zoran Zaev në cilësinë e kreut të partisë më të madhe në pushtet sot pritet të vazhdojë bisedimet me partitë opozitare në përpjekje për të siguruar dakordimin për një kandidat konsensual për...

Presidencialet, Zaevi sot në takim me Selën

para 3 muajve - Flaka

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot do të vazhdojë bisedimet me partitë tjera për të arritur marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të garojnë me një kandidat. Zaev për sot ka paralajmëruar...

Sot takimi Zaev – Sela, kreu i ASH-së përgjigjet: Do shohim!

para 3 muajve - InfoShqip

Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev sot do të takohet me kryetarin e ASH-së, Ziadin Sela në kuadër të takimeve me përfaqësuesit e partive shqiptare për zgjedhjet presidenciale. Sela mbrëmë në...

Bullgaria ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

para 3 muajve - Pa censure

Parlamenti i Republikës së Bullgarisë sot e ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO. Për ratifikimin votuan 140 deputetë, ndërsa kundër dhe të përmbajtur nuk...

Sot takimi Zaev – Sela, kreu i ASH-së: Do shohim!

para 3 muajve - Lajm

Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev sot do të takohet me kryetarin e ASH-së, Ziadin Sela në kuadër të takimeve me përfaqësuesit e partive shqiptare për zgjedhjet presidenciale. Sela mbrëmë në...

Bosi i “Chanel” që vdiq të hënën ia ka lënë pasurinë maces së tij

para 3 muajve - Pa censure

Te henen u nda nga jeta ndër ikonat e modes ne bote, Karl Lagerfeld. Dhe pyetja e parë që fansat e tij bënë ishte: po me macen Choupette ç’do bëhet?Për Karl Lagerfeld ajo ishte si vajza dhe partnerja e...

Vazhdojnë bisedimet për zgjedhjet presidenciale, Zaevi sot në takim me Selën

para 3 muajve - InfoMagazin

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot do të vazhdojë bisedimet me partitë tjera për të arritur marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të garojnë me një kandidat. Zaev për sot ka paralajmëruar...

Zoran Zaev sot në takim me Ziadin Selën,temë diskutimi zgjedhjet presidenciale

para 3 muajve - Pa censure

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot do të vazhdojë bisedimet me partitë tjera për të arritur marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të garojnë me një kandidat. Zaev për sot ka paralajmëruar...

Vazhdojnë bisedimet për zgjedhjet presidenciale, Zaevi sot në takim me Selën

para 3 muajve - Arbresh

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot do të vazhdojë bisedimet me partitë tjera për të arritur marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të garojnë me një kandidat. Zaev për sot ka paralajmëruar...

Zaev – Sullivan: Mbesim të përkushtuar në çështjet për paqen dhe stabilitetin

para 3 muajve - InfoMagazin

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Veriut Zoran Zaev sot kishte bisedë telefonike me zëvendës Sekretarin Shtetëror të ShBA-ve, John Sullivan. Kryeministri Zoran Zaev në bisedë ka shprehur falënderimin...

Zaev – Salivan: Mbesim të përkushtuar në çështjet për paqen dhe stabilitetin

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 shkurt – Kryeministri Zoran Zaev sot në bisedë telefonike me zëvendëssekretarin shtetëror të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Xhon Salivan dhe ka shprehur falënderimin për mbështetjen e fuqishme...

Ziadin Sela: Fenomeni VMRO-BDI mund të përsëritet tek LSDM-BDI

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 19 shkurt - Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela i ftuar në emisionin “Argument” në TVM2 ka theksuar qëndrimet partiake lidhur me zhvillimet e fundit politike dhe zgjedhjet presidenciale....

Afrim Gashi: Për ne është i pranueshëm kandidati i cili do të përfaqësonte të gjithë qytetarët në vend

para 3 muajve - TelegrafiMk

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot ka realizuar takim me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi, e cila në Kuvend ka tre deputetë dhe është pjesë e koalicionit qeveritar Kryeministri...

Pendarovski apo Dimitrov, kush do t’i prijë garës në LSDM?!

para 3 muajve - TelegrafiMk

Partnerët e koalicionit, LSDM dhe BDI në takimin e djeshëm kanë rënë dakord për kandidat të përbashkët presidencial, por për një gjë të tillë do të vendosin organet e partisë Javën e ardhshme do të qartësohet...

Sela: Ahmeti oferta duhet të bëj në tryezën e përbashkët, e jo nga dera e makinës

para 3 muajve - Shprehja.com

Lideri i ASH, Ziadin Sela sonte në emisionin Argument në MTV2 ka komentuar akuzat që BDI bën se gjoja ASH nuk i është përgjigjur ftesës së BDI për bashkëpunim në zgjedhjet presidenciale. “Po të ishte e...

Zaev – Sullivan: Mbesim të përkushtuar në çështjet për paqen dhe stabilitetin

para 3 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Veriut Zoran Zaev sot kishte bisedë telefonike me zëvendës Sekretarin Shtetëror të ShBA-ve, John Sullivan. Kryeministri Zoran Zaev në bisedë ka shprehur falënderimin...

Zaev – Salivan: Mbesim të përkushtuar në çështjet për paqen dhe stabilitetin

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 19 shkurt - Kryeministri Zoran Zaev sot në bisedë telefonike me zëvendëssekretarin shtetëror të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Xhon Salivan dhe ka shprehur falënderimin për mbështetjen e fuqishme...

Sela: Ahmeti oferta duhet të bëj në tryezën e përbashkët, e jo nga dera e makinës

para 3 muajve - Ina

Lideri i ASH, Ziadin Sela sonte në emisionin Argument në MTV2 ka komentuar akuzat që BDI bën se gjoja ASH nuk i është përgjigjur ftesës së BDI për bashkëpunim në zgjedhjet presidenciale. “Po të ishte e...

Zaev: Alternativa dhe PDSH-ja janë të pajtimit që të gjendet kandidat i përbashkët për president

para 3 muajve - Iliria News

Alternativa” e Afrim Gashit dhe PDSH-ja e Menduh Thaçit janë të pajtimit që të vazhdojë procesi i gjetjes së kandidatit të përbashkët për president të shtetit. Këtë sonte e deklaroi kryeministri dhe kryetari...

Zaev – Sullivan: Mbesim të përkushtuar në çështjet për paqen dhe stabilitetin

para 3 muajve - InfoShqip

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Veriut Zoran Zaev sot kishte bisedë telefonike me zëvendës Sekretarin Shtetëror të ShBA-ve, John Sullivan. Kryeministri Zoran Zaev në bisedë ka shprehur falënderimin...

Zaev: “Alternativa” dhe PDSH-ja janë të pajtimit që të gjendet kandidat i përbashkët për president

para 3 muajve - Nezavisen

“Alternativa” e Afrim Gashit dhe PDSH-ja e Menduh Thaçit janë të pajtimit që të vazhdojë procesi i gjetjes së kandidatit të përbashkët për president të shtetit. Këtë sonte e deklaroi kryeministri dhe kryetari...

Zaev takon Thaçin e Gashin për kandidatin për president

para 3 muajve - Koha.net

Partitë shqiptare në Qeverinë e Maqedonisë Veriore, janë të mendimit që të dalin me kandidat të përbashkët me LSDM-në për president, por për një vendim përfundimtar duhet të vendosin organet e partive....

Zaev: PDSH-ja dhe “Alternativa” janë të pajtimit që të gjendet kandidat i përbashkët për president

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 shkurt – PDSH-ja e Menduh Thaçit dhe “Alternativa” e Afrim Gashit janë të pajtimit që të vazhdojë procesi i gjetjes së kandidatit të përbashkët për president të shtetit. Këtë sonte e deklaroi...

Ziadin Sela: Fenomeni VMRO-BDI mund të përsëritet tek LSDM-BDI

para 3 muajve - Shprehja.com

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela i ftuar në emisionin “Argument” në TVM2 ka theksuar qëndrimet partiake lidhur me zhvillimet e fundit politike dhe zgjedhjet presidenciale. Takimet e liderëve...

Ziadin Sela: Fenomeni VMRO-BDI mund të përsëritet tek LSDM-BDI

para 3 muajve - Ina

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela i ftuar në emisionin “Argument” në TVM2 ka theksuar qëndrimet partiake lidhur me zhvillimet e fundit politike dhe zgjedhjet presidenciale. Takimet e liderëve...

Zaev: “Alternativa” e Gashit dhe PDSH-ja janë të pajtimit që të gjendet kandidat i përbashkët për president

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 19 shkurt - “Alternativa” e Afrim Gashit dhe PDSH-ja e Menduh Thaçit janë të pajtimit që të vazhdojë procesi i gjetjes së kandidatit të përbashkët për president të shtetit. Këtë sonte e deklaroi...

Zaev: Alternativa dhe PDSH-ja janë të pajtimit që të gjendet kandidat i përbashkët për president

para 3 muajve - Aktuale

“Alternativa” e Afrim Gashit dhe PDSH-ja e Menduh Thaçit janë të pajtimit që të vazhdojë procesi i gjetjes së kandidatit të përbashkët për president të shtetit. Këtë sonte e deklaroi kryeministri dhe kryetari...

Thaçi: Kandidat për president nga pushteti do të ishte i pranueshëm për PDSH-në

para 3 muajve - Nezavisen

Qeveria duhet të vazhdojë me normalizimin e gjendjes edhe brenda në shtet dhe jashtë. Me normalizimin e funksionimit të institucioneve të sistemit sepse para nesh kemi detyra shumë të rëndësishme, siç...

Presidencialet, LSDM-ja bisedon me partitë shqiptare

para 3 muajve - Alsat-M

Partitë shqiptare në Qeveri, të mendimit që të dalin me kandidat të përbashkët me LSDM-në për president. Por për një vendim përfundimtar duhet të vendosin organet e partive. Kështu thanë pas takimit me...

Ziadin Sela: Nuk është qëllimi jonë kryesor ta mundim BDI-në ne duam ti bëjmë fitues të gjithë shqiptarët

para 3 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët sonte ka qenë i ftuar në TVM2 për të folur rreth aktualitetit politik në vend me theks zgjedhjet prezidenciale me ç’rast ka folur për shumë çështje aktuale politike në...

Ziadin Sela: Nuk është qëllimi jonë kryesor ta mundim BDI-në ne duam ti bëjmë fitues të gjithë shqiptarët

para 3 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët sonte ka qenë i ftuar në TVM2 për të folur rreth aktualitetit politik në vend me theks zgjedhjet prezidenciale me ç’rast ka folur për shumë çështje aktuale politike në...

Ziadin Sela: Nuk është qëllimi jonë kryesor ta mundim BDI-në ne duam ti bëjmë fitues të gjithë shqiptarët

para 3 muajve - AlbPortali

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët sonte ka qenë i ftuar në TVM2 për të folur rreth aktualitetit politik në vend me theks zgjedhjet prezidenciale me ç’rast ka folur për shumë çështje aktuale politike në...

Gashi: Kandidati për president duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 3 muajve - Nezavisen

Lideri i “Alternativës” Afrim Gashi pasdite deklaroi se sot kanë pasur takim të mirë dhe të frytshëm  me kryeministrin dhe kryetar i LSDM-së Zoran Zaev, ndërsa temë kryesore kanë qenë zgjedhjet presidenciale...

Gashi: Kandidati për president duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 19 shkurt - Lideri i “Alternativës” Afrim Gashi pasdite deklaroi se sot kanë pasur takim të mirë dhe të frytshëm  me kryeministrin dhe kryetar i LSDM-së Zoran Zaev, ndërsa temë kryesore kanë qenë...

Zaev ende pa emra konkret të kandidatit për president

para 3 muajve - RTV 21

Zaev vazhdon takimet me liderët Partitë e shumicës parlamentare kanë filluar bisedimet për kandidatin për president, por nuk japin inofrmacione se cili është emri për të cilin është biseduar. Pas takimit...

Fokus i ditës: Të afërmit e zyrtarëve japin dorëheqjet e tyre, kërkohet kandidat presidencial i pranueshëm për të gjithë

para 3 muajve - Flaka

Edhe i biri i deputetit Goran Misovski është larguar nga posti i ri pas reagimeve të publikut. Kristijan Misovski sapo ishte punësuar në Agjencinë e Mbikëqyrjes së Sigurimeve. Ky informacion u konfirmua...

Thaçi: PDSH-ja do të pranonte kandidat për president nga pushteti

para 3 muajve - Zhurnal

S hkup, 19 shkurt - Qeveria duhet të vazhdojë me normalizimin e gjendjes edhe brenda në shtet dhe jashtë. Me normalizimin e funksionimit të institucioneve të sistemit sepse para nesh kemi detyra shumë...

Sela: Ahmeti oferta duhet të bëj në tryezën e përbashkët, e jo nga dera e makinës

para 3 muajve - InfoShqip

Lideri i ASH, Ziadin Sela sonte në emisionin Argument në MTV2 ka komentuar akuzat që BDI bën se gjoja ASH nuk i është përgjigjur ftesës së BDI për bashkëpunim në zgjedhjet presidenciale. “Po të ishte e...

Thaçi pas takimit: Kabdidati për president duhet të jetë i qeverisë

para 3 muajve - Shprehja.com

Kryeministri Zoran Zaev vazhdon takimet me partitë shqiptare, me secilën veçmas, për gjetjen e një kandidati konsensual për president, në zgjedhjet që do të mbahen më 21 prill të këtij viti. Pas takimit...

Ziadin Sela: Fenomeni VMRO-BDI mund të përsëritet tek LSDM-BDI

para 3 muajve - InfoShqip

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela i ftuar në emisionin “Argument” në TVM2 ka theksuar qëndrimet partiake lidhur me zhvillimet e fundit politike dhe zgjedhjet presidenciale. Takimet e liderëve...

Thaçi pas takimit: Kabdidati për president duhet të jetë i qeverisë

para 3 muajve - Ina

Kryeministri Zoran Zaev vazhdon takimet me partitë shqiptare, me secilën veçmas, për gjetjen e një kandidati konsensual për president, në zgjedhjet që do të mbahen më 21 prill të këtij viti. Pas takimit...

Filip Petrovski paralajmëroi kandidaturë për zgjedhjet e ardhshme presidenciale

para 3 muajve - Flaka

Filip Petrovski nga e shtuna do të fillojë të grumbullojë 10 mijë nënshkrime për kandidaturën e tij në zgjedhjet e ardhshme presidenciale. Pohoi se pas tij, gjegjësisht pas “Maqedonia bllokon” qëndrojnë...

Gashi: Kandidati për president duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 3 muajve - Ina

Lideri i “Alternativës” Afrim Gashi pasdite deklaroi se sot kanë pasur takim të mirë dhe të frytshëm me kryeministrin dhe kryetar i LSDM-së Zoran Zaev, ndërsa temë kryesore kanë qenë zgjedhjet presidenciale...

Thaçi: PDSH-ja do të pranonte kandidat për president nga pushteti

para 3 muajve - Ina

Qeveria duhet të vazhdojë me normalizimin e gjendjes edhe brenda në shtet dhe jashtë. Me normalizimin e funksionimit të institucioneve të sistemit sepse para nesh kemi detyra shumë të rëndësishme, siç...

Thaçi: PDSH-ja do të pranonte kandidat për president nga pushteti

para 3 muajve - Shprehja.com

Qeveria duhet të vazhdojë me normalizimin e gjendjes edhe brenda në shtet dhe jashtë. Me normalizimin e funksionimit të institucioneve të sistemit sepse para nesh kemi detyra shumë të rëndësishme, siç...

ZAEV VAZHDON TAKIMET ME LIDERËT, ENDE PA EMRA KONKRET PËR KANDIDAT PËR PRESIDENT

para 3 muajve - TV21

Partitë e shumicës parlamentare kanë filluar bisedimet për kandidatin për president, por nuk japin inofrmacione se cili është emri për të cilin është biseduar. Pas takimit me kryeministrin Zaev, kryetari...

Zaev: Kemi katër deri gjashtë kandidatë, por s’duam të shpejtojmë

para 3 muajve - Telegrafi

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev pas takimeve me Afrim Gashin dhe me kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi tha se ende është herët të zbulohen emra kandidatësh dhe se për atë është e rëndësishme...

Thaçi pas takimit me Zaevin: Kandidati për president duhet të jetë i Qeverisë

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 shkurt – Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev tha se “kandidat i pranueshëm për PDSH-në do të ishte nëse vjen nga qeveria, me qëllim...

Kryeministri Zaev realizoi bisedë telefonike me zv.sekretarin e shetit, Salvini

para 3 muajve - Flaka

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, zhvilloi sot një bisedë telefonike me zëvendëssekretarin e Shtetit të Shteteve të Bashkuara, Xhon Salvin, përcjell FLAKA. Në bisedë,...

Ziadin Sela: Fenomeni VMRO-BDI mund të përsëritet tek LSDM-BDI

para 3 muajve - Lajm

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela i ftuar në emisionin “Argument” në TVM2 ka theksuar qëndrimet partiake lidhur me zhvillimet e fundit politike dhe zgjedhjet presidenciale. Takimet e liderëve...

Zaev: Kemi 4-6 kandidatë, por s?duam të shpejtojmë

para 3 muajve - Albeu

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së , Zoran Zaev pas takimit me Afrim Gashin dhe me kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi tha se është akoma herët për të zbuluar emra konkret kandidatësh dhe se për atë është...

Zaev – Salivan: Mbesim të përkushtuar në çështjet për paqen dhe stabilitetin

para 3 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev sot në bisedë telefonike me zëvendëssekretarin shtetëror të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Xhon Salivan dhe ka shprehur falënderimin për mbështetjen e fuqishme të SHBA-së gjatë...

Presidencialet, kandidati duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 3 muajve - GazetaBlic

Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë. Kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit Zoran Zaev, kryetari i Alternativës Afrim Gashi. Ai nënvizoi...

Gashi: Kandidat i cili do të jetë i pranueshëm për të gjithë qytetarët

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 shkurt – Lideri i “Alternativës” Afrim Gashi pasdite deklaroi se sot kanë pasur takim të mirë dhe të frytshëm  me kryeministrin dhe kryetar i LSDM-së Zoran Zaev, ndërsa temë kryesore kanë qenë...

Thaçi: Kandidat i pranueshëm për PDSH-në do të ishte nëse vjen nga qeveria

para 3 muajve - Telegrafi

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev tha se “kandidat i pranueshëm për PDSH-në do të ishte nëse vjen nga qeveria, me qëllim të normalizohet gjendje...

Ziadin Sela: Fenomeni VMRO-BDI mund të përsëritet tek LSDM-BDI

para 3 muajve - Tetova Sot

Sot, në emisionin Argument është i ftuar kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela i cili po diskuton rreth situatës aktuale politike. Lideri i ASH-së theksoi se kandidati për President, edhe pse...

Zaev: PDSH-ja dhe “Alternativa” janë të pajtimit që të gjendet kandidat i përbashkët për president

para 3 muajve - InfoShqip

PDSH-ja e Menduh Thaçit dhe “Alternativa” e Afrim Gashit janë të pajtimit që të vazhdojë procesi i gjetjes së kandidatit të përbashkët për president të shtetit. Këtë sonte e deklaroi kryeministri dhe kryetari...

Filip Petrovski paralajmëroi kandidaturë për zgjedhjet e ardhshme presidenciale

para 3 muajve - Tetova Sot

Filip Petrovski nga e shtuna do të fillojë të grumbullojë 10 mijë nënshkrime për kandidaturën e tij në zgjedhjet e ardhshme presidenciale. Pohoi se pas tij, gjegjësisht pas “Maqedonia bllokon” qëndrojnë...

Zgjedhjet presidenciale, Zaevi i bisedoi emrat e kandidatëve me Gashin dhe Thaçin

para 3 muajve - Portalb

Pas takimit të djeshëm me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti , sot kryeministri Zoran Zaev është në takim me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, që të bisedojë dhe...

Gashi: Kandidati për president duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 3 muajve - Aktuale

“Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë”, kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit Zoran Zaev, kryetari i Alternativës Afrim Gashit. Ai...

Gashi: Kandidati presidencial duhet të jetë i pranueshëm për të gjithë qytetarët

para 3 muajve - Gazeta Express

Lideri i “Alternativës” Afrim Gashi deklaroi se sot kanë pasur takim të mirë dhe të frytshëm  me kryeministrin dhe kryetar të LSDM-së Zoran Zaev, ndërsa temë kryesore kanë qenë zgjedhjet presidenciale...

Thaçi: Kandidati për president duhet të jetë i Qeverisë

para 3 muajve - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev vazhdon takimet me partitë shqiptare, me secilën veçmas, për gjetjen e një kandidati konsensual për president, në zgjedhjet që do të mbahen më 21 prill të këtij viti. Pas takimit...

Zaev dhe Thaçi flasin për presidentin konsensual

para 3 muajve - Gazeta Express

Sot vonë pasdite ka filluar takimi i kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të PDSH-së Menduh Thaçi. Takimi Zaev dhe Thaçi, është i treti me radhë për të diskutuar për idenë dhe mundësitë e presidentit...

Zaev dhe Thaçi flasin për presidentin konsensual

para 3 muajve - Alsat-M

Sapo ka filluar takimi i kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të PDSH-së Menduh Thaçi. Takimi Zaev dhe Thaçi, është i treti me radhë për të diskutuar për idenë dhe mundësitë e presidentit konsensual...

A ka mundësi për një president konsensual shqiptar në Maqedoni?

para 3 muajve - Gazeta Tema

Në Shkup kryeministri Zaev ka zhvilluar sot takime me dy partnerët qeverisës, kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH, Menduh Thaçi. Tema është kandidati konsensual për president në...

Sela: Ahmeti oferta duhet të bëj në tryezën e përbashkët, e jo nga dera e makinës

para 3 muajve - Pa censure

Lideri i ASH, Ziadin Sela sonte në emisionin Argument në MTV2 ka komentuar akuzat që BDI bën se gjoja ASH nuk i është përgjigjur ftesës së BDI për bashkëpunim në zgjedhjet presidenciale. “Po të ishte e...

Presidencialet, Gashi: Kandidati duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 3 muajve - Alsat-M

“Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë”, kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit Zoran Zaev, kryetari i Alternativës Afrim Gashit. Ai...

Gashi: Për ne është i pranueshëm kandidati i cili do të përfaqësonte të gjithë qytetarët në vend

para 3 muajve - Telegrafi

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot ka realizuar takim me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi, e cila në Kuvend ka tre deputetë dhe është pjesë e koalicionit qeveritar. Në takim...

Gashi pas takimit me Zaevin: Ka ambient të mirë të arrihet marrëveshje për kandidat të përbashkët

para 3 muajve - Portalb

Pas takimit të djeshëm me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti , sot kryeministri Zoran Zaev është në takim me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, që të bisedojë dhe...

Filloi takimi i Zaevit me Gashin

para 3 muajve - Gazeta Express

Në Klubin e deputetëve në Shkup ka filluar takimi i kryeministrit dhe kryetar i LSDM-së Zoran Zaev me liderin e “Alternativës” Afrim Gashi, në të cilin do të bisedohet për mundësitë për kandidat të përbashkët...

Zaev: “Alternativa” e Gashit dhe PDSH-ja janë të pajtimit që të gjendet kandidat i përbashkët për president

para 3 muajve - Tetova Sot

“Alternativa” e Afrim Gashit dhe PDSH-ja e Menduh Thaçit janë të pajtimit që të vazhdojë procesi i gjetjes së kandidatit të përbashkët për president të shtetit. Këtë sonte e deklaroi kryeministri dhe kryetari...

​Presidencialet, fillon takimi Zaev-Gashi

para 3 muajve - Klan Kosova

Sapo ka filluar takimi mes kryeministrit të Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dhr kryetarit të partisë Alternativa e Afrim Gashit. Në këtë takim Zaevi dhe Gashi do të diskutojnë për kandidat të përbashkët...

Ziadin Sela: Ali Ahmeti refuzoi të votojë Vullnet Feratin, votoi Filipçen!

para 3 muajve - InfoMagazin

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela është i ftuar në emisionin argument, lideri i opozitës shqiptare po diskuton për ndodhitë e fundit. Sipas Selës, shqiptarët më së miri i ndihmojnë procesit....

Zaev takon Gashin

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 shkurt – Në klubin e deputetëve po mbahet takimi mes kryeministrit dhe kryetarit të LSDM, Zoran Zaev dhe kryetarit të “Alternativa”, Afrim Gashi, në të cilin do të bisedohet për mundësitë për...

Zaev takon Thaçin e Gashin për kandidatin për president

para 3 muajve - Arbresh

Partitë shqiptare në Qeverinë e Maqedonisë Veriore, janë të mendimit që të dalin me kandidat të përbashkët me LSDM-në për president, por për një vendim përfundimtar duhet të vendosin organet e partive....

Parlamentaret, Zaevi takoi Gashin dhe Thaçin

para 3 muajve - Flaka

Partnerët e koalicionit qeverisës, në parim vlerësojnë se është mirë që në zgjedhjet presidenciale të dalin me një kandidat të përbashkët, i cili fillimisht do të ishte i pranueshëm për to dhe për cilin...

Presidencialet, LSDM: Siljanovska vazhdon hapave të Ivanovit. VMRO: Kandidatin LSDM-së po ia zgjedh BDI-ja

para 3 muajve - Flaka

Vazhdojnë akuzat në bllokun politik maqedonas rreth kandidaturave presidenciale. LSDM akuzon VMRO-në se kandidatja e tyre për president, Biljana Siljanovska, është dorë e zgjatur e Hristian Mickovskit...

Sela: Ali Ahmeti të mos fshihet pas Thaçit por ta ftojë tryezën e partive politike shqiptare

para 3 muajve - InfoMagazin

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët sonte ka qenë i ftuar në TVM2 për të folur rreth aktualitetit politik në vend me theks zgjedhjet prezidenciale me ç’rast ka deklaruar se ftesa e Ali Ahmetit për opozitën...

Sela: Ali Ahmeti nëse don të bëj oferta duhet në tryezën e përbashkët, e jo nga dera e makinës

para 3 muajve - Fol

Lideri i ASH, Ziadin Sela sonte në emisionin Argument në MTV2 ka komentuar akuzat që BDI bën se gjoja ASH nuk i është përgjigjur ftesës së BDI për bashkëpunim në zgjedhjet presidenciale. “Po të ishte e...

Ziadin Sela: Ali Ahmeti zgjati dorën tek makina për të ikur, dhe jo për ta bërë bashkë votën shqiptare

para 3 muajve - InfoMagazin

Sot, në emisionin Argument është i ftuar kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela i cili po diskuton rreth situatës aktuale politike. Me sa kam parë unë, dhe opinioni zoti Ahmeti zgjati dorën tek...

Gashi dhe Thaçi, të gatshëm për kandidatin e përbashkët presidencial

para 3 muajve - Lajm

Konsultimet për gjetjen e kandidatit të përbashkët me partitë shqiptare, kryeministri Zoran Zaev sot i ka vazhduar me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi dhe me kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare,...

Sela: Konsesualiteti të merr një formë, ose të zgjidhet në Parlament me Ndryshime Kushtetuese

para 3 muajve - InfoMagazin

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela është i ftuar në emisionin argument, lideri i opozitës shqiptare po diskuton për ndodhitë e fundit. Ai ka folur rreth dilemës për takimin me Zoran Zaevin...

Petrovski do të fillojë të grumbullojë 10 mijë nënshkrime për kandidaturën e tij

para 3 muajve - Nezavisen

Filip Petrovski nga e shtuna do të fillojë të grumbullojë 10 mijë nënshkrime për kandidaturën e tij në zgjedhjet e ardhshme presidenciale. Pohoi se pas tij, gjegjësisht pas “Maqedonia bllokon” qëndrojnë...

Presidencialet, fillon takimi Zaev-Gashi

para 3 muajve - Alsat-M

Sapo ka filluar takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhr kryetarit të partisë Alternativa e Afrim Gashit. Në këtë takim Zaevi dhe Gashi do të diskutojnë për kandidat të përbashkët për president. Në ora...

Gashi pas takimit me Zaevin: Kandidati për president duhet të jetë i pranueshëm për të gjithë qytetarët

para 3 muajve - Tetova Sot

Lideri i “Alternativës” Afrim Gashi pasdite deklaroi se sot kanë pasur takim të mirë dhe të frytshëm  me kryeministrin dhe kryetar i LSDM-së Zoran Zaev, ndërsa temë kryesore kanë qenë zgjedhjet presidenciale...

Thaçi: PDSH-ja do të pranonte kandidat për president nga pushteti

para 3 muajve - Tetova Sot

Qeveria duhet të vazhdojë me normalizimin e gjendjes edhe brenda në shtet dhe jashtë. Me normalizimin e funksionimit të institucioneve të sistemit sepse para nesh kemi detyra shumë të rëndësishme, siç...

Gashi: Kandidati për president duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 3 muajve - Flaka

Lideri i “Alternativës” Afrim Gashi pasdite deklaroi se sot kanë pasur takim të mirë dhe të frytshëm  me kryeministrin dhe kryetar i LSDM-së Zoran Zaev, ndërsa temë kryesore kanë qenë zgjedhjet presidenciale...

Sela: Një president të duhur, jo si Ivanovi që amniston dhe fal kriminel!

para 3 muajve - InfoMagazin

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela sonte i ftuar në emisionin “Argument” në TVM2 për të diskutuar për aktualitetet politike në vend me theks të veçantë zgjedhjet presidenciale në vend Ziadin...

Kandidati i përbashkët për zgjedhjet presidenciale, Zaevi në takim me Gashin

para 3 muajve - Portalb

Pas takimit të djeshëm me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti , sot kryeministri Zoran Zaev është në takim me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, që të bisedojë dhe...

Pushteti në kërkim të kandidatit konsensual, opozita në fushatë

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 shkurt – Partitë e koalicionit qeveritar vazhdojnë konsultimet për gjetjen e një kandidati të përbashkët për presidenti shteti për zgjedhjet që do të mbahen më 21 prill. Pas takimit me kryetarin...

Maqedonia e Veriut me president shqiptar?

para 3 muajve - Lexo

Maqedonia e Veriut mund të ketë një shqiptar të zgjedhur nga shqiptarët mandatin e ardhshëm. Ky lajm po qarkullon në korridoret politike dhe mediatike të vendit fqinj, teksa ka pasur edhe deklarata e takime....

Gashi: Kandidati për president duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 3 muajve - Lajm

“Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë”, kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit Zoran Zaev, kryetari i Alternativës Afrim Gashit. Ai...

Thaçi: Kandidat i pranueshëm për PDSH-në do të ishte Amdi Bajrami i cili vjen nga qeveria

para 3 muajve - Fol

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev tha se “kandidat i pranueshëm për PDSH-në do të ishte nëse vjen nga qeveria, me qëllim të normalizohet gjendje...

Presidencialet, fillon takimi Zaev-Gashi

para 3 muajve - GazetaBlic

Sapo ka filluar takimi mes kryeministrit të Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dhr kryetarit të partisë Alternativa e Afrim Gashit. Në këtë takim Zaevi dhe Gashi do të diskutojnë për kandidat të përbashkët...

Zaev kërkon konsensus, kryeministri takon shqiptarët për presidentin konsensual

para 3 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Zaev pritet të zhvillojë sot takime edhe me dy partneret e tjerë qeverisës, kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH, Menduh Thaçin për kandidatin konsensual për president...

Kandidati i përbashkët për zgjedhjet presidenciale, Zaevi sot takohet me Gashin dhe Thaçin

para 3 muajve - Portalb

Pas takimit të djeshëm me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti , sot kryeministri Zoran Zaev do të takohet edhe kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, njofton Portalb.mk...

Maqedonia e Veriut me president shqiptar?

para 3 muajve - Java News

Maqedonia e Veriut mund të ketë një shqiptar të zgjedhur nga shqiptarët mandatin e ardhshëm. Ky lajm po qarkullon në korridoret politike dhe mediatike të vendit fqinj, teksa ka pasur edhe deklarata e takime....

Presidencialet, Gashi: Kandidati duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 3 muajve - InfoShqip

Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë”, kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit Zoran Zaev, kryetari i Alternativës Afrim Gashit. Ai Nënvizoi...

Pendarovski apo Dimitrov, kush do t’i prijë garës në LSDM?!

para 3 muajve - InfoShqip

Javën e ardhshme do të qartësohet se kush do të jetë rival i Gordana Siljanovskës nga VMRO-DPMNE në garën presidenciale. Burime partiake për A1on thonë se Stevo Pendarovski dhe Nikolla Dimitrov mbeten...

Zaev: “Alternativa” dhe PDSH-ja janë të pajtimit që të gjendet kandidat i përbashkët për president

para 3 muajve - Pa censure

“Alternativa” e Afrim Gashit dhe PDSH-ja e Menduh Thaçit janë të pajtimit që të vazhdojë procesi i gjetjes së kandidatit të përbashkët për president të shtetit. Këtë sonte e deklaroi kryeministri dhe kryetari...

Filip Petrovski paralajmëroi kandidaturë për zgjedhjet e ardhshme presidenciale

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 shkurt – Filip Petrovski nga e shtuna do të fillojë të grumbullojë 10 mijë nënshkrime për kandidaturën e tij në zgjedhjet e ardhshme presidenciale. Pohoi se pas tij, gjegjësisht pas “Maqedonia...

Gashi: Kandidati për president duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 3 muajve - Fol

“Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë”, kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit Zoran Zaev, kryetari i Alternativës Afrim Gashit. Ai...

Presidencialet, LSDM bisedon me partitë shqiptare

para 3 muajve - KosovaPress

Kështu thanë pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev, kreu i Alternativës Afrim Gashi dhe ai i PDSH-së Menduh Thaçi. Zaev nga ana tjetër tha se kanë emrat favorit, por nuk përjashtohet edhe mundësia e...

Zaev: Kemi katër deri gjashtë kandidatë, por s’duam të shpejtojmë

para 3 muajve - InfoMagazin

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev pas takimeve me Afrim Gashin dhe me kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi tha se ende është herët të zbulohen emra kandidatësh dhe se për atë është e rëndësishme...

Presidencialet, Gashi: Kandidati duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 3 muajve - InfoShqip

Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë”, kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit Zoran Zaev, kryetari i Alternativës Afrim Gashit. Ai Nënvizoi...

Thaçi pas takimit me Zaevin: Kandidati për president duhet të jet i Qeverisë

para 3 muajve - Shenja

Kryeministri Zoran Zaev vazhdon takimet me partitë shqiptare, me secilën veçmas, për gjetjen e një kandidati konsensual për president, në zgjedhjet që do të mbahen më 21 prill të këtij viti. Pas takimit...

Pushteti në kërkim të kandidatit konsensual, opozita në fushatë

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Partitë e koalicionit qeveritar vazhdojnë konsultimet për gjetjen e një kandidati të përbashkët për presidenti shteti për zgjedhjet që do të mbahen më 21 prill . Pas takimit me kryetarin e Bashkimit Demokratik...

Gashi: Kandidati për president duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 3 muajve - Fakti Ditor

Lideri i “Alternativës” Afrim Gashi pasdite deklaroi se sot kanë pasur takim të mirë dhe të frytshëm  me kryeministrin dhe kryetar i LSDM-së Zoran Zaev, ndërsa temë kryesore kanë qenë zgjedhjet presidenciale...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

para 3 muajve - Shprehja.com

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Siç mëson INA, Zaev pas pak do të takoj kryetarin e Alternativës,...

Zaevi takon Gashin dhe Thaçin, do të bisedojnë për kandidatin për President

para 3 muajve - TV21

Tentativë e re për kandidatin e përbashkët për President të shtetit. Kryeministri Zoran Zaev, pritet të realizojë takim me kryetarin e partisë së re “Alternativa”, të Afrim Gashit, dhe me kryetarin e PDSH-së,...

Presidencialet, Gashi: Kandidati duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 3 muajve - Tetova Sot

Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë”, kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit Zoran Zaev, kryetari i Alternativës Afrim Gashit. Ai Nënvizoi...

Kandidati konsensual, Zaev takohet edhe me Thaçin

para 3 muajve - Tetova Sot

Është duke u nbajtur takimi ndërmjet kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi. Sikur në takimet me liderët e tjerë partiakë, po bisedohet...

Zaev sot në takim me Thaçin dhe Gashin, do të diskutojnë për zgjedhjet presidenciale

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 19 shkurt - Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sot do të realizojë takime me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, me të cilët do të diskutojë rreth mundësive...

Zaev në takim me Thaçin dhe Gashin për kandidatin presidencial

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 shkurt – Kryeministri dhe lideri i LSDM, Zoran Zaev, sot do të ketë takim me kryetarin e partisë së porsaformuar “Alternativa”, Afrim Gashi, si dhe me kryetarin e PDSH, Menduh Thaçi. Tema e takimeve...

Kandidati konsensual, Zaev takohet edhe me Thaçin

para 3 muajve - Shenja

Është duke u nbajtur takimi ndërmjet kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi. Sikur në takimet me liderët e tjerë partiakë, po bisedohet...

Zaev në takim me Thaçin dhe Gashin, do të diskutojnë për zgjedhjet presidenciale

para 3 muajve - Telegrafi

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sot do të realizojë takime me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, me të cilët do të diskutojë rreth mundësive për kandidat të...

Fillon takimi Zaev-Thaçi për kandidatin e përbashkët për president

para 3 muajve - Lajm

Në vazhdën e takimeve për kandidat të përbashkët për president, në “Klubin e Deputetëve” në Shkup ka filluar takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kreut të PDSH-së Menduh Thaçi. Zaev paraprakisht është...

Zaev: Kemi katër deri gjashtë kandidatë, por nuk duam të shpejtojmë

para 3 muajve - Arbresh

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev pas takimeve me Afrim Gashin dhe me kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi tha se ende është herët të zbulohen emra kandidatësh dhe se për atë është e rëndësishme...

Pendarovski apo Dimitrov, kush do t’i prijë garës në LSDM?!

para 3 muajve - Pa censure

Javën e ardhshme do të qartësohet se kush do të jetë rival i Gordana Siljanovskës nga VMRO-DPMNE në garën presidenciale. Burime partiake për A1on thonë se Stevo Pendarovski dhe Nikolla Dimitrov mbeten...

Zaev do të takohet me Thaçin dhe Gashin, tema e bisedës zgjedhja e kryetarit konsensual

para 3 muajve - TelegrafiMk

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sot do të realizojë takime me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, me të cilët do të diskutojë rreth mundësive për kandidat të...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

para 3 muajve - InfoShqip

Pas takimit të djeshëm me Ali Ahmetin, pasditen e sotme, kryeministri Zoran Zaev takon edhe partnerët tjerë të koalicionit, kryetarin e partisë së re “Alternativa” të Afrim Gashit dhe kryetarin e PDSH-së...

Presidencialet, fillon takimi Zaev-Gashi

para 3 muajve - Tetova Sot

Sapo ka filluar takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhr kryetarit të partisë Alternativa e Afrim Gashit. Në këtë takim Zaevi dhe Gashi do të diskutojnë për kandidat të përbashkët për president. Në ora...

Sot përfundon shpallja e LSDM-së për vetëkandidim për zgjedhjet presidenciale

para 3 muajve - Tetova Sot

Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov sot deklaroi se konform procedurës sot përfundon shpallja për vetëkandidim. Procedura, përkujtoi, përfundon më 3 mars me kongresin e partisë, ndërsa deri më tani...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

para 3 muajve - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Zaev pas pak do të takoj kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi...

Presidencialet, fillon takimi Zaev-Gashi

para 3 muajve - Lajm

Sapo ka filluar takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhr kryetarit të partisë Alternativa e Afrim Gashit. Në këtë takim Zaevi dhe Gashi do të diskutojnë për kandidat të përbashkët për president. Në ora...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

para 3 muajve - Ina

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Siç mëson INA, Zaev pas pak do të takoj kryetarin e Alternativës,...

Takimi Zaev-Gashi, bisedohet për kandidatin e mundshëm konsensual

para 3 muajve - Shenja

Është duke u mbajtur takimi ndërmjet kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë Alternativa, Afrim Gashi. Në takim po diskutohet për zhvillimet politike në vend, kryesisht për mundësinë e dakordimit...

THAÇI PAS TAKIMIT ME ZAEVIN: KANDIDATI PËR PRESIDENT DUHET TË JET I QEVERISË

para 3 muajve - Pa censure

Kryeministri Zoran Zaev vazhdon takimet me partitë shqiptare, me secilën veçmas, për gjetjen e një kandidati konsensual për president, në zgjedhjet që do të mbahen më 21 prill të këtij viti. Pas takimit...

Gashi: Për ne është i pranueshëm kandidati i cili do të përfaqësonte të gjithë qytetarët në vend

para 3 muajve - Arbresh

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot ka realizuar takim me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi, e cila në Kuvend ka tre deputetë dhe është pjesë e koalicionit qeveritar. Në takim...

Gashi: Për ne është i pranueshëm kandidati i cili do të përfaqësonte të gjithë qytetarët në vend

para 3 muajve - InfoMagazin

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, sot ka realizuar takim me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi, e cila në Kuvend ka tre deputetë dhe është pjesë e koalicionit qeveritar. Në takim...

Kandidati i përbashkët për zgjedhjet presidenciale, Zaevi sot takohet me Gashin dhe Thaçin

para 3 muajve - Flaka

Pas takimit të djeshëm me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, sot kryeministri Zoran Zaev do të takohet edhe kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, që të bisedojë dhe...

Talat Xhaferi për vizitë zyrtare në Bullgari

para 3 muajve - Pa censure

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi sot dhe nesër do të qëndrojë në vizitë pune në Republikën e Bullgarisë ku do të jetë i pranishëm gjatë aktit të ratifikimit të Protokollit për...

Zaev dhe Thaçi flasin për presidentin konsensual

para 3 muajve - Pa censure

Sapo ka filluar takimi i kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të PDSH-së Menduh Thaçi. Takimi Zaev dhe Thaçi, është i treti me radhë për të diskutuar për idenë dhe mundësitë e presidentit konsensual...

Presidencialet, kandidati duhet të përfaqësojë të gjithë qytetarët

para 3 muajve - KosovaPress

Kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit Zoran Zaev, kryetari i Alternativës Afrim Gashi. Ai nënvizoi se me rëndësi është që kandidati për president të jetë i pranueshëm për të gjithë. “Për ne...

Presidencialet, fillon takimi Zaev-Gashi

para 3 muajve - KosovaPress

Në këtë takim Zaevi dhe Gashi do të diskutojnë për kandidat të përbashkët për president. Në ora 16.00 kryeministri Zaev do të takohet edhe me kryetarin e PDSH-së Menduh Thaçi, transmeton AlsatM. Temat:...

Analistët e BDI-së kanë frikë të dalin në debat me Selën!?

para 3 muajve - InfoMagazin

Sot në TVM2 në emision “Argument” do të jetë musafir Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, njofton InfoMagazin Në këtë emision si duket nuk do ketë analistë përballë kreut të ASH-së Ziadin Selës...

Presidencialet, fillon takimi Zaev-Gashi

para 3 muajve - Pa censure

Sapo ka filluar takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhr kryetarit të partisë Alternativa e Afrim Gashit. Në këtë takim Zaevi dhe Gashi do të diskutojnë për kandidat të përbashkët për president. Në ora...

LSDM dhe BDI kërkojnë kandidat konsensual për president

para 3 muajve - Gazeta Express

Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual për siç thonë,...

Dështimi i parë i opozitës shqiptare, pos Gruevski

para 3 muajve - Portalb

Nuk është as humbja e dinjitetshme në proceset zgjedhore, në arritjen e rezultateve synuese për partinë më të madhe fituese, të skenës politike shqiptare, duke marrë parasysh se ishin subjekte të sapo...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

para 3 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Siç mëson INA, Zaev pas pak do të takoj kryetarin e Alternativës,...

Sot në LSDM përfundon konkursi për kandidat për president të vendit, Ahmeti e Zaev ende pa marrëveshje

para 3 muajve - Aktuale

Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual për siç thonë,...

LSDM dhe BDI kërkojnë kandidat konsensual për president

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 19 shkurt - Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual...

LSDM dhe BDI kërkojnë kandidat konsensual për president

para 3 muajve - Alsat-M

Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual për siç thonë,...

Kandidat konsensual për president, Ahmeti: Vendimi që do sillet duhet të jetë në dobi të shtetit

para 3 muajve - Iliria News

Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual për siç thonë,...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

para 3 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Zaev pas pak do të takoj kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

para 3 muajve - AlbPortali

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Zaev pas pak do të takoj kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi...

Sot në LSDM përfundon konkursi për kandidat për kryetarë të vendit

para 3 muajve - TelegrafiMk

Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për kryetarë të shtetit Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për kryetarë të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

para 3 muajve - Arbresh

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Siç mëson INA, Zaev pas pak do të takoj kryetarin e Alternativës,...

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

para 3 muajve - InfoMagazin

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Siç mëson INA, Zaev pas pak do të takoj kryetarin e Alternativës,...

Djali i Hashim Thacit po jeton mes luksit,ndërsa të rinjtë kosovarë presin për viza!

para 3 muajve - Pa censure

Pavarësisht izolimit të të rinjëve kosovarë të cilët nuk udhëtojnë dot në asnjë vend evropian pa liberalizim të vizave, një gjë e tillë s’ka të bëjë aspak me djalin e presidentit të vendit, Endritin Ai...

Zaev do të pres në takim Gashin dhe Thaçin,do të diskutojnë për zgjedhet presidenciale!

para 3 muajve - Pa censure

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sot do të realizojë takime me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, me të cilët do të diskutojë rreth mundësive për kandidat të...

Dështimi i parë i opozitës shqiptare, pos Gruevski

para 3 muajve - Ina

Nga Alpin OLLOGU/ Nuk është as humbja e dinjitetshme në proceset zgjedhore, në arritjen e rezultateve synuese për partinë më të madhe fituese, të skenës politike shqiptare, duke marrë parasysh se ishin...

Zaev në takim me Thaçin dhe Gashin, do të diskutojnë për zgjedhjet presidenciale

para 3 muajve - Arbresh

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sot do të realizojë takime me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, me të cilët do të diskutojë rreth mundësive për kandidat të...

Zaev pajtohet për gjetjen e një kandidati të përbashkët për president

para 3 muajve - Albinfo

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, njëherësh kryetar i Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev, tha se do të vazhdojë bisedimet me partnerët e koalicionit për gjetjen e një kandidati të përbashkët për zgjedhjet...

Ziadin Sela edhe në debate televizive, pëlqehet bindshëm para Ali Ahmetit

para 3 muajve - InfoShqip

Lideri i ASH, Ziadin Sela edhe në debate televizive, bindshëm para kryetarit të BDI-së, Ali Ahmetit për nga shikueshmëria. Të dy liderët ishin të ftuar në Kosovë në emisione televizive me rastin e 11 vjetorit...

Ziadin Sela edhe në debate televizive, bindshëm para Ali Ahmetit

para 3 muajve - InfoShqip

Lideri i ASH, Ziadin Sela edhe në debate televizive, bindshëm para kryetarit të BDI-së, Ali Ahmetit për nga shikueshmëria. Të dy liderët ishin të ftuar në Kosovë në emisione televizive me rastin e 11 vjetorit...

LSDM dhe BDI kërkojnë kandidat konsensual për president

para 3 muajve - Lajm

Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual për siç thonë,...

LSDM dhe BDI kërkojnë kandidat konsensual për president

para 3 muajve - Flaka

Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual për siç thonë,...

LSDM dhe BDI kërkojnë kandidat konsensual për president

para 3 muajve - Fol

Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual për siç thonë,...

Dështimi i parë i opozitës shqiptare, pos Gruevski

para 3 muajve - InfoMagazin

Nga: Alpin Ollogu Nuk është as humbja e dinjitetshme në proceset zgjedhore, në arritjen e rezultateve synuese për partinë më të madhe fituese, të skenës politike shqiptare, duke marrë parasysh se ishin...

Ali Ahmeti: Vendimi për president konsensual duhet të jetë në dobi të shtetit

para 3 muajve - Pa censure

Sot përfundon konkursi në LSDM për kandidat për president të shtetit. Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të tentojë me liderin e BDI-së Ali Ahmeti të gjejnë kandidat konsensual për siç thonë,...

Imer Selmani: Siljanovska është vazhdimësi e politikave të Ivanovit

para 3 muajve - InfoMagazin

Ish-kandidati për president të Maqedonisë, Imer Selmani, në një emision në TV24 ka thënë se OBRM-PDUKM-ja nuk ka mundur të bëjë zgjedhje më të keqe me kandidaturën e profesoreshës Gordana Siljanovska....

Vullneti i Diasporës, Ziadin Sela “President”!

para 3 muajve - Ina

Nga Premtim DEMA Diaspora anë e mban rruzullit tokësor kërkon që të ketë një duel të lidershipit shqipëtar për zgjedhjet presidensiale në Maqedoninë e Veriut. Diaspora e pranon si të vetmin lider Shqiptar...

Opozita shqiptare do “stërpik si fëmijë” Ali Ahmetin gjatë zgjedhjeve?!

para 3 muajve - Ina

Sulejman Mehazi/ Ne nuk besojmë, por nëse është e vërtetë se, Ali Ahmeti, me rastin e Zgjedhjeve Presidenciale ua ka zgjatur dorën Selës dhe Bilallit për bashkimin e votave shqiptare për president shqiptar,...

Kur Nikolla Dimitrovi përqafohej me Johan Tarçullovskin

para 3 muajve - InfoMagazin

Huzeir Mustafi Gara për zgjedhjet presidenciale në Maqedoni tashmë ka hyrë në fazën e seleksionimit të kandidatëve nga ana e partive politike. Edhe pse gara zhvillohet kryesisht mes dy taboreve oponente...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK