http://kariera.mk

Taravari: Ne po varrosnim viktimat e rastit tragjik, BDI kërkonte marrjen e kompetencave

para 3 muajve - Shprehja.com

Sekretari i përgjithshëm i ASH-së Dr. Arben Taravari në intervistën për televizionin 1TV ka theksuar se është revanshizëm i pastër politik marrja e kompetencave për së dyti herë të komunës së Gostivarit...

Taravari: Ne po varrosnim viktimat e rastit tragjik, BDI kërkonte marrjen e kompetencave

para 3 muajve - Ina

Sekretari i përgjithshëm i ASH-së Dr. Arben Taravari në intervistën për televizionin 1TV ka theksuar se është revanshizëm i pastër politik marrja e kompetencave për së dyti herë të komunës së Gostivarit...

“Ping Pong” me Taravarin Qeveria herë ia jep e herë ia merr kompetencat e arsimit

para 3 muajve - TV21

Për dy vjet sa është kryetar i Gostivarit, Qeveria dy herë po ia merr kompetencat në arsim Arben Taravarit. Ky i fundit sërish ka shkarkuar drejtorët të cilët kanë qenë të punësuar në kohën e Nevzd Bejtës,...

Taravari: Ne po varrosnim viktimat e rastit tragjik, BDI kërkonte marrjen e kompetencave

para 3 muajve - InfoShqip

Sekretari i përgjithshëm i ASH-së Dr. Arben Taravari në intervistën për televizionin 1TV ka theksuar se është revanshizëm i pastër politik marrja e kompetencave për së dyti herë të komunës së Gostivarit...

Bexheti: S’ju vjen turp? Vendimin për marrjen e kompletencave të Komunës së Gostivarit e keni vulosur në të njejtën ditë kur ndodhi tragjedia në Llaskarcë

para 3 muajve - InfoMagazin

Nga Flakron Bexheti, zëdhënës i Aleancës për Shqiptarët Kur jemi te shfuqizimi i kompetencave apo marrja e kompetencave në arsim të Komunës së Gostivarit. Ju kujtohen mbi dhjetra kronika televizive në...

Flakron Bexheti: S’ju vjen turp?Vendimin për marrjen e kompletencave të Komunës së Gostivarit e keni vulosur në të njejtën ditë kur ndodhi tragjedia në Llaskarcë

para 3 muajve - InfoMagazin

Nga Flakron Bexheti, zëdhënës i Aleancës për Shqiptarët Kur jemi te shfuqizimi i kompetencave apo marrja e kompetencave në arsim të Komunës së Gostivarit. Ju kujtohen mbi dhjetra kronika televizive në...

Taravari: BDI ka sjellë arsimin në gjendje skandaloze

para 3 muajve - Fol

Sekretari i përgjithshëm i ASH-së Dr. Arben Taravari ishte i ftuar sonte në tv1 ku ka folur për aktivitetet politike e posaqërisht për vendimin skandaloz të ministrit të arsimit Arbër Ademi për marrjen...

Kush ka të drejtë, kryetari i Gostivarit Arben Taravari ose ministri Arbër Ademi?

para 3 muajve - Shprehja.com

Marrja e kompetencave në fushën e arsimit për herë të dytë brenda një viti, për përgjegjësit e komunës së Gostivarit është vendim politik dhe jo vendim i bazuar në ligj. Drejtuesja e sektorit të arsimit...

Kush ka të drejtë, kryetari i Gostivarit Arben Taravari ose ministri Arbër Ademi?

para 3 muajve - Ina

Marrja e kompetencave në fushën e arsimit për herë të dytë brenda një viti, për përgjegjësit e komunës së Gostivarit është vendim politik dhe jo vendim i bazuar në ligj. Drejtuesja e sektorit të arsimit...

Taravari: Arbër Ademi ministër i ish regjimit që sikur Amdi Bajrami ju bashkua kësaj shumice

para 3 muajve - InfoMagazin

Sekretari i përgjithshëm i ASH-së Arben Taravari ishte i ftuar sonte në tv1 ku ka folur për aktivitetet politike e posaqërisht për vendimin skandaloz të ministrit të arsimit Arbër Ademi për marrjen e...

Taravari: Ne po varrosnim viktimat e rastit tragjik, BDI kërkonte marrjen e kompetencave

para 3 muajve - InfoMagazin

Sekretari i Përgjithshëm i ASH-së Arben Taravari ishte i ftuar sonte në Tv1 ku ka folur për aktivitetet politike e posaqërisht për vendimin skandaloz të ministrit të arsimit Arbër Ademi për marrjen e kompetencave...

Komuna e Gostivarit: Marrja e kompetencave në arsim, vendim politik

para 3 muajve - Alsat-M

Marrja e kompetencave në fushën e arsimit për herë të dytë brenda një viti, për përgjegjësit e komunës së Gostivarit është vendim politik dhe jo vendim i bazuar në ligj. Drejtuesja e sektorit të arsimit...

Ademi: Heqja e kompetencave nuk është hakmarrje politike

para 3 muajve - Iliria News

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi, sot ka deklaruar se heqja e kompetencave të Komunës së Gostivarit për emërim dhe shkarkim të drejtorëve për shkollat fillore dhe ato të mesme nuk është hakmarrje...

Ademi: Heqja e kompetencave nuk është hakmarrje politike

para 3 muajve - Alsat-M

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi, sot ka deklaruar se heqja e kompetencave të Komunës së Gostivarit për emërim dhe shkarkim të drejtorëve për shkollat fillore dhe ato të mesme nuk është hakmarrje...

Ademi: Nuk është revanshizëm marrja e kompetencave në arsim Komunës së Gostivarit

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 20 shkurt  –  Ministri i Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi sot deklaroi se marrja e kompetencës Komunës së Gostivarit për emërim dhe shkarkim të drejtorëve të shkollave fillore dhe të mesme nuk është...

Mësimdhënësi nga Gostivari tregon shkeljet që bëri Taravari (DOKUMENTE)

para 3 muajve - Aktuale

Qytetarë të nderuar të Gostivarit. Me shumë mundë dhe sakrificë e themeluam Shkollën e Mesme të Mjekëses e cila në një kohë shumë të shkurtër arriti të jetë një ndër shkollat më prestigjioze të qytetit....

Komuna e Gostivarit i përgjigjet MASH-it: Taravari nuk ka bërë shkelje, vendimi i Ademit thjeshtë politik

para 3 muajve - Shprehja.com

Udhëheqësja e Sektorit për Veprimtari Publike në Komunën e Gostivarit, Aslian Snopçe përmes dokumentacionit përkatës tha se nuk ka pasur shkelje të proceduarve për shkarkim dhe emërim të drejtorëve nga...

Ademi: S'ka revanshizëm në marrjen e kompetencave në arsim Komunës së Gostivariit

para 3 muajve - Gazeta Express

Ministri i Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi sot deklaroi se marrja e kompetencës Komunës së Gostivarit për emërim dhe shkarkim të drejtorëve të shkollave fillore dhe të mesme nuk është revanshizëm dhe...

Komuna e Gostivarit i përgjigjet MASH-it: Taravari nuk ka bërë shkelje, vendimi i Ademit thjeshtë politik

para 3 muajve - Ina

Udhëheqësja e Sektorit për Veprimtari Publike në Komunën e Gostivarit, Aslian Snopçe përmes dokumentacionit përkatës tha se nuk ka pasur shkelje të proceduarve për shkarkim dhe emërim të drejtorëve nga...

Komuna e Gostivarit i përgjigjet MASH-it: Taravari nuk ka bërë shkelje, vendimi i Ademit thjeshtë politik

para 3 muajve - Portalb

Në lidhje me marrjen e kompetencave në sferën e arsimit kryetarit të Komunës së Gostivarit Arben Taravari, konferencë për shtyp mbajti udhëheqësja e Sektorit për Veprimtari Publike në Komunën e Gostivarit,...

Mësimdhënësit kundër Taravarit: Veprim i ulët, emëron dhe shkarkon drejtorë brenda javës

para 3 muajve - Aktuale

Në lidhje me marrjen e kompetencave të komunës së Gostivarit nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës – MASH, si pasojë e shkeljes së rëndë ligjore jemi të detyruar t’u përgjigjemi dezinformatave dhe jo-korrektësisë...

Taravari për Lajm.Tv: Vendimi i MASH-it i gabuar, më së shumti do pësojnë nxënësit

para 3 muajve - Lajm

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, në një deklaratë për Lajm.Tv thotë se vendimi i MASH-it për t’ia marë kompetencat në sferën e arsimit është i pabazë dhe ka prapavijë politike. Taravari...

Komuna e Gostivarit: Taravari nuk ka bërë shkelje, vendimi i ministrit Ademi politik

para 3 muajve - Koha.mk

Gostivar, 20 shkurt – Në lidhje me marrjen e padrejtë të ingerencave në sferën e arsimit kryetarit të komunës së Gostivarit Arben Taravari, konferencë për shtyp mbajti udhëheqësja e Sektorit për veprimtari...

Arbër Ademi për Lajm.TV: Taravari fajtor që erdhi deri te marrja e kompetencave

para 3 muajve - Lajm

Ministri i arsimit dhe shkencës, Arbër Ademi, në një deklaratë për Lajm.Tv thotë se ai si ministër nuk ka dashur të vijë deri te marja e kompetencave të ndonjë komune në sferën e arsimit, por se në rastin...

Reagim: Profesori nga Gostivari tregon shkeljet që bëri Taravari (DOKUMENTE)

para 3 muajve - Tetova Sot

Qytetare te nderuar te Gostivarit. e shume munde dhe sakrifice e themeluam Shkollen e Mesme te Mjekesis e cila ne nje kohe shume te shkurter ariti te jete nje nder shkollat me prestigjioze te qytetit....

Xhavdet Hajredini ka një porosi për Kryeministrin Zaev dhe Ministrin e BDI-së Ademi

para 3 muajve - InfoMagazin

Ish ministri i financave Xhevdet Hajredini me anë të një postimi në facebook pas rimarrjes së kompetencave të sektorit të arsimit komunës së Gostivarit nga ana e Ministrit të Arsimit Arbër Ademi, Hajredini...

Ademi: Nuk është revanshizëm marrja e kompetencave në arsim Komunës së Gostivariit

para 3 muajve - Tetova Sot

Ministri i Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi sot deklaroi se marrja e kompetencës Komunës së Gostivarit për emërim dhe shkarkim të drejtorëve të shkollave fillore dhe të mesme nuk është revanshizëm dhe...

Ademi: Heqja e kompetencave nuk është hakmarrje politike

para 3 muajve - Lajm

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi, sot ka deklaruar se heqja e kompetencave të Komunës së Gostivarit për emërim dhe shkarkim të drejtorëve për shkollat fillore dhe ato të mesme nuk është hakmarrje...

MASH: Komuna e Gostivarit në mënyrë të paligjshme emëron dhe shkarkon drejtorët e shkollave

para 3 muajve - Gazeta Express

Detyrimin për të sqaruar veprimet në kundërshtim me ligjin dhe procedurat, kryetari i Gostivarit e zëvendëson me dezinformim, spekulim dhe, mjerisht, edhe me keqpërdorim skandaloz të ngjarjeve të fundit...

Komuna e Gostivarit i përgjigjet MASH-it: Taravari nuk ka bërë shkelje, vendimi i Ademit thjeshtë politik

para 3 muajve - InfoShqip

Udhëheqësja e Sektorit për Veprimtari Publike në Komunën e Gostivarit, Aslian Snopçe përmes dokumentacionit përkatës tha se nuk ka pasur shkelje të proceduarve për shkarkim dhe emërim të drejtorëve nga...

Kompetencat në arsim, prononcohet Agron Halili mësimdhënes në shkollën e mjekësisë në Gostivar

para 3 muajve - Flaka

Qytetare te nderuar te Gostivarit, me shume mund dhe sakrifice e themeluam Shkollen e Mesme te Mjekesis e cila ne nje kohe shume te shkurter ariti te jete nje nder shkollat me prestigjioze te qytetit....

MASH: Marrja e kompetencave Komunës së Gostivarit është për shkak të shkarkimeve të paligjshme të drejtorëve

para 3 muajve - Telegrafi

Nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës nëpërmes një deklarate thonë se janë të obliguar që të ndërmarrin masa për marrjen e kompetencave për një periudhë të përkohshme Komunës së Gostivarit për emërimin...

Ademi: Nuk është revanshizëm marrja e kompetencave në arsim Komunës së Gostivariit

para 3 muajve - Fol

Ministri i Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi sot deklaroi se marrja e kompetencës Komunës së Gostivarit për emërim dhe shkarkim të drejtorëve të shkollave fillore dhe të mesme nuk është revanshizëm dhe...

Profesori Ibrahim Asani nga shkolla e mesme Teknike në Gostivar, reagon ndaj Taravarit

para 3 muajve - Flaka

Ibrahim Asani, Profesor i fizikës në shkollën e mesme Teknike komunale – Gostivar: Në lidhje me marrjen e kompetencave të komunës së Gostivarit nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës – MASH, si pasojë e...

Kompetencat në arsim në Komunën e Gostivarit, ja çka thonë nga Ministria e Arsimit

para 3 muajve - Flaka

Detyrimin për të sqaruar veprimet në kundërshtim me ligjin dhe procedurat, kryetari i Gostivarit e zëvendëson me dezinformim, spekulim dhe, mjerisht, edhe me keqpërdorim skandaloz të ngjarjeve të fundit...

MASH: Ia morëm kompetencat Taravarit se i përsëriti shkeljet ligjore

para 3 muajve - Portalb

Ministria e Arsimit dhe Shkencës sot ka reaguar në lidhje me marrjen e kompetencave të arsimit kryetarit të Komunës së Gostivarit, Arben Taravari , njofton Portalb.mk . “Detyrimin për të sqaruar veprimet...

Kompetencat në arsim, reagon udhëheqësja e Sektorit për veprimtari publike në Komunën e Gostivarit, Aslian Snopçe

para 3 muajve - Flaka

Në lidhje me marrjen e padrejtë të ingerencave në sferën e arsimit kryetarit të komunës së Gostivarit Arben Taravari, konferencë për shtyp mbajti udhëheqësja e Sektorit për veprimtari publike pranë Komunës...

MASH: Komuna e Gostivarit në mënyrë të paligjshme emëron dhe shkarkon drejtorët e shkollave

para 3 muajve - Aktuale

Detyrimin për të sqaruar veprimet në kundërshtim me ligjin dhe procedurat, kryetari i Gostivarit e zëvendëson me dezinformim, spekulim dhe, mjerisht, edhe me keqpërdorim skandaloz të ngjarjeve të fundit...

Kryetari Taravari nuk ka bërë shkelje, vendimi i ministrit Ademi thjesht politik

para 3 muajve - Lajm

Në lidhje me marrjen e padrejtë të ingerencave në sferën e arsimit kryetarit të komunës së Gostivarit Arben Taravari, konferencë për shtyp mbajti udhëheqësja e Sektorit për veprimtari publike pranë Komunës...

Sinani akuza ministrit Ademi: As në kohën e komunizmit nuk ka pas kaq ndërhyrje në Arsim

para 3 muajve - Ina

Analisti i njohur Arsim Sinani ka goditur ashpër ministrin e Arsimit Arbër Ademin, për të cilin ka thënë se për shkak të inateve politike po dëmton arsimin dhe po i hakmerret komunave që drejtohen nga...

Sinani akuza ministrit Ademi: As në kohën e komunizmit nuk ka pas kaq ndërhyrje në Arsim

para 3 muajve - Shprehja.com

Analisti i njohur Arsim Sinani ka goditur ashpër ministrin e Arsimit Arbër Ademin, për të cilin ka thënë se për shkak të inateve politike po dëmton arsimin dhe po i hakmerret komunave që drejtohen nga...

Kryetari Taravari nuk ka bërë shkelje, vendimi i ministrit Ademi thjesht politik

para 3 muajve - Tetova Sot

Në lidhje me marrjen e padrejtë të ingerencave në sferën e arsimit kryetarit të komunës së Gostivarit Arben Taravari, konferencë për shtyp mbajti udhëheqësja e Sektorit për veprimtari publike pranë Komunës...

Komuna e Gostivarit: Marrja e kompetencave në arsim, vendim politik

para 3 muajve - AlbPortali

Marrja e kompetencave në fushën e arsimit për herë të dytë brenda një viti, për përgjegjësit e komunës së Gostivarit është vendim politik dhe jo vendim i bazuar në ligj. Drejtuesja e sektorit të arsimit...

Arsim Sinani godet Ministrin Ademi: Vocrraku i Alisë e devalvoi komplet Arsimin!

para 3 muajve - InfoMagazin

Analisti politik Arsim Sinani ka goditur ashpër ministrin e Arsimit Arbër Ademin, për të cilin ka thënë se për shkak të inateve politike po dëmton arsimin dhe po i hakmerret komunave që drejtohen nga opozita...

Ademi: Heqja e kompetencave nuk është hakmarrje politike

para 3 muajve - AlbPortali

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi, sot ka deklaruar se heqja e kompetencave të Komunës së Gostivarit për emërim dhe shkarkim të drejtorëve për shkollat fillore dhe ato të mesme nuk është hakmarrje...

Kryetari Taravari nuk ka bërë shkelje, vendimi i ministrit Ademi thjesht politik

para 3 muajve - InfoMagazin

Në lidhje me marrjen e padrejtë të ingerencave në sferën e arsimit kryetarit të komunës së Gostivarit Arben Taravari, konferencë për shtyp mbajti udhëheqësja e Sektorit për veprimtari publike pranë Komunës...

MASH: Marrja e kompetencave Komunës së Gostivarit është për shkak të shkarkimeve të paligjshme të drejtorëve

para 3 muajve - InfoMagazin

Nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës nëpërmes një deklarate thonë se janë të obliguar që të ndërmarrin masa për marrjen e kompetencave për një periudhë të përkohshme Komunës së Gostivarit për emërimin...

Reagim: mësimdhënësi nga Gostivari tregon shkeljet që bëri Taravari | DOKUMENTE

para 3 muajve - Pa censure

Qytetare te nderuar te Gostivarit. Me shume munde dhe sakrifice e themeluam Shkollen e Mesme te Mjekesis e cila ne nje kohe shume te shkurter ariti te jete nje nder shkollat me prestigjioze te qytetit....

Sinani godet Ademin: Vocrraku i Alisë e devalvoi komplet Arsimin

para 3 muajve - Lajm

Analisti i njohur Arsim Sinani ka goditur ashpër ministrin e Arsimit Arbër Ademin, për të cilin ka thënë se për shkak të inateve politike po dëmton arsimin dhe po i hakmerret komunave që drejtohen nga...

Sinani akuza ministrit Ademi: As në kohën e komunizmit nuk ka pas kaq ndërhyrje në Arsim

para 3 muajve - InfoMagazin

Analisti i njohur Arsim Sinani ka goditur ashpër ministrin e Arsimit Arbër Ademin, për të cilin ka thënë se për shkak të inateve politike po dëmton arsimin dhe po i hakmerret komunave që drejtohen nga...

MASH: Komuna e Gostivarit në mënyrë të paligjshme emëron dhe shkarkon drejtorët e shkollave

para 3 muajve - Fakti Ditor

Detyrimin për të sqaruar veprimet në kundërshtim me ligjin dhe procedurat, kryetari i Gostivarit e zëvendëson me dezinformim, spekulim dhe, mjerisht, edhe me keqpërdorim skandaloz të ngjarjeve të fundit...

MASH: Komuna e Gostivarit në mënyrë të paligjshme emëron dhe shkarkon drejtorët e shkollave

para 3 muajve - AlbPortali

Detyrimin për të sqaruar veprimet në kundërshtim me ligjin dhe procedurat, kryetari i Gostivarit e zëvendëson me dezinformim, spekulim dhe, mjerisht, edhe me keqpërdorim skandaloz të ngjarjeve të fundit...

Taravarit i merren sërish kompetencat në arsim?!

para 3 muajve - Aktuale

Burime pranë Inspektoratit për Arsim, informojnë për Tv21 se kryetarit të Komunës së Gostivarit Arben Taravarit, ia kanë marrë përgjegjësitë në sektorin e arsimit me arsyetimin se “ai dyshohet për shkelje...

Arben Taravarit i merren sërish kompetencat në arsim?

para 3 muajve - Ina

Arben Taravarit i merren sërish kompetencat në arsim? Arben Taravarit i merren sërish kompetencat në arsim? Publikuar E martë, 19 Shkurt, 2019 15:57 Burime pranë Inspektoratit për Arsim, informojnë për...

Arben Taravarit i merren sërish kompetencat në arsim?

para 3 muajve - Shprehja.com

Arben Taravarit i merren sërish kompetencat në arsim? Arben Taravarit i merren sërish kompetencat në arsim? Publikuar E martë, 19 Shkurt, 2019 15:57 Burime pranë Inspektoratit për Arsim, informojnë për...

Abazi: Nuk është e çuditshme që Arbër Ademi kërcen, e i merr ingerencat Taravarit!

para 3 muajve - Fol

Pasi Ministria e Arsimit ia ka marrë për herë të dytë kompetencat Komunës së Gostivarit , ka reaguar nënkryetarja e ASH, Bujare Abazi nëpërmjet një postimi në fejsbuk, njofton Fol . Në vijim reagimi i...

Nënkryetarja e ASH-së i reagon Arbër Ademit

para 3 muajve - InfoMagazin

Nëkryetarja e Aleancës për Shqiptarët Bujare Abazi, përmes një postimi në faqen e saj në fasebook ka reaguar ndaj Ministrit të Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi ndaj institicionit të cilin e drejton Ademi...

TARAVARIT I MERREN SËRISH KOMPETENCAT NË ARSIM

para 3 muajve - TV21

Burime pranë Inspektoratit për Arsim, informojnë për Tv21 se kryetarit të Komunës së Gostivarit Arben Taravarit, ia kanë marrë përgjëgjësitë në sektorin e arsimit me arsyetimin se “ai dyshohet për shkelje...

Arben Taravarit i merren sërish kompetencat në arsim?

para 3 muajve - InfoShqip

Burime pranë Inspektoratit për Arsim, informojnë për Tv21 se kryetarit të Komunës së Gostivarit Arben Taravarit, ia kanë marrë përgjëgjësitë në sektorin e arsimit me arsyetimin se “Taravari dyshohet për...

Arben Taravarit i merren sërish kompetencat në arsim?

para 3 muajve - Lajm

Arben Taravarit i merren sërish kompetencat në arsim? Arben Taravarit i merren sërish kompetencat në arsim? Publikuar E martë, 19 Shkurt, 2019 15:57 Burime pranë Inspektoratit për Arsim, informojnë për...

Arben Taravarit i merren sërish kompetencat në arsim?

para 3 muajve - Tetova Sot

Burime pranë Inspektoratit për Arsim, informojnë për Tv21 se kryetarit të Komunës së Gostivarit Arben Taravarit, ia kanë marrë përgjëgjësitë në sektorin e arsimit me arsyetimin se “Taravari dyshohet për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK