http://kariera.mk

Osmani në Vjenë në takimin e ministrave për Çështje Evropiane

para 3 muajve - Tetova Sot

Zëvendëskryeministri i obliguar për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot në Vjenë do të marrë pjesë në takimin e Ministrave të Çështjeve Evropiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Takimi ministror mbahet...

Osmani – Mogerini : Maqedonia e Veriut i fillon negociatat këtë vit

para 3 muajve - Shprehja.com

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës dyditore në Bruksel mbajti takim me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të...

Osmani: Për 60 për qind janë rritur kalimet ilegale në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Koha.mk

Bruksel, 20 shkurt – Zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani, sot u raportoi përfaqësuesve të vendeve anëtare për situatën me sigurinë e kufirit të Maqedonisë së Veriut pasi është mbyllur...

Bujar Osmani optimist për nisjen e bisedimeve me BE-në

para 3 muajve - TelegrafiMk

Siç raportojnë nga MIA, zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot në Bruksel tha se nuk sheh argumente nga vendet anëtare që do të mund ta bllokonin datën e bisedimeve me Maqedoninë...

Osmani: S’ka argumente pse të bllokohen negocitat

para 3 muajve - Koha.mk

Bruksel, 20 shkurt – Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani në Bruksel deklaroi se nuk sheh argumente me të cilat vendet anëtare do të mund në Këshillin e qershorit ta bllokojnë apo shtyjnë...

Osmani: Nuk shoh me cilat argumente do të bllokoheshin negociatat në qershor

para 3 muajve - Nezavisen

Zëvendëskryeministri për Çështje  Evropiane Bujar Osmani në Bruksel deklaroi se nuk sheh argumente  me të cilat vendet anëtare do të mund në Këshillin e qershorit ta bllokojnë apo shtyjnë datën për negociata...

Osmani optimist për nisjen e bisedimeve me BE-në

para 3 muajve - Telegrafi

Siç raportojnë nga AIM, zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot në Bruksel tha se nuk sheh argumente nga vendet anëtare që do të mund ta bllokonin datën e bisedimeve me Maqedoninë....

Osmani: Për 60 për qind janë rritur kalimet ilegale në Maqedoninë e Veriut

para 3 muajve - Flaka

Zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani, sot u raportoi përfaqësuesve të vendeve anëtare për situatën me sigurinë e kufirit të Maqedonisë së Veriut pasi është mbyllur e ashtuquajtura ruta...

Osmani – Mogerini : Maqedonia e Veriut i fillon negociatat këtë vit

para 3 muajve - Ina

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës dyditore në Bruksel mbajti takim me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të...

Osmani: Tentimet për kalim të paligjshëm të kufirit të Maqedonisë së Veriut janë rritur për 60 për qind

para 3 muajve - Tetova Sot

Zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani, sot u raportoi përfaqësuesve të vendeve anëtare për situatën me sigurinë e kufirit të Maqedonisë së Veriut pasi është mbyllur e ashtuquajtura ruta...

Osmani: Nuk shoh me cilat argumente do të bllokoheshin negociatat në qershor

para 3 muajve - Tetova Sot

Zëvendëskryeministri për Çështje  Evropiane Bujar Osmani në Bruksel deklaroi se nuk sheh argumente  me të cilat vendet anëtare do të mund në Këshillin e qershorit ta bllokojnë apo shtyjnë datën për negociata...

Osmani në Bruksel në brifing me përfaqësuesit e grupit Punues në Këshillin e BE-së për Ballkanin Perëndimor/ Zgjerim

para 3 muajve - Aktuale

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës në Bruksel mbajti brifing para përfaqësuesve të Grupit Punues në Këshillin e BE-së për Ballkanin Perëndimor/Zgjërim...

Bruksel, Osmani në takim me Mogerinin

para 3 muajve - Alsat-M

Ndërkohë që në Shkup po diskutohet për perspektivat e anëtarësimit të vendit në NATO, në Bruksel, temë diskutimi ishte rruga e vendit për anëtarësim në BE . Përfaqësuesja e lartë për politikë të jashtme,...

Osmani-Mogherini: Këtë vit progres në integrimet evropiane

para 3 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës dyditore në Bruksel mbajti takim me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të...

Osmani-Mogerini: Këtë vit progres në integrimet evropiane

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 20 shkurt –  Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës dyditore në Bruksel mbajti takim me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme...

Osmani: Maqedonia e Veriut i fillon negociatat për anëtarësim në BE këtë vit

para 3 muajve - Koha.net

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Maqedonisë Veriore për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në kuadër të vizitës dyditore në Bruksel, mbajti takim me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, në të...

Osmani – Mogerini : Maqedonia e Veriut i fillon negociatat këtë vit

para 3 muajve - InfoShqip

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës dyditore në Bruksel mbajti takim me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të...

Osmani në takim me Mogerinin: Maqedonia e Veriut i fillon negociatat këtë vit

para 3 muajve - Portalb

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës dyditore në Bruksel mbajti takim me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të...

Bujar Osmani pritet nga Federica Mogherini dhe Johannes Hahn

para 3 muajve - Klan Kosova

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut për Çështje Evropiane, Bujar Osmani ka qëndruar në Bruksel. Ai është pritur nga Shefja për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini dhe Komisionari për...

Osmani-Han: Presim raport nga KE-ja për konfirmimin e vendimit për negociata

para 3 muajve - Zhurnal

Bruksel, 20 shkurt - Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës në Bruksel mbajti takim me Eurokomisarin për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore, Johanes Han, në të...

Osmani-Mogherini: Këtë vit progres në integrimet evropiane

para 3 muajve - Flaka

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës dyditore në Bruksel mbajti takim me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të...

Osmani-Hahn: Shkupi pret nga KE-ja konfirmimin e vendimit për negociata

para 3 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës në Bruksel mbajti takim me uuro-komisarin për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore, Johannes Hann,...

Osmani: Presim raport nga KE për konfirmimin e vendimit për negociata

para 3 muajve - Aktuale

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës në Bruksel mbajti takim me Eurokomisionerin për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore, Johanes Han. Në takim u hapën temat...

OSMANI TAKON HANIN, “PRESIM RAPORT NGA KE PËR KONFIRMIMIN E VENDIMIT PËR NEGOCIATA”

para 3 muajve - TV21

Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës në Bruksel mbajti takim me Eurokomisionerin për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore, Johanes Han. Në takim u hapën temat...

Osmani: Marrëveshja e Prespës na hapi rrugën euroatlantike por ka ende punë

para 3 muajve - Shenja

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, pret që vendi të marrë rekomandim të pastër nga Komisioni Evropian dhe vendi të fillojë negociatat qasëse me Bashkimin Evropian në qershor të këtij...

Osmani në Bruksel, takon Hanin dhe Mogerinin

para 3 muajve - Alsat-M

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot qëndron në Bruksel ku do të realizoj takime pune me zyrtarët e lartë të BE-së Federika Mogerini dhe Johanes Han. Në margjinat e vizitës, Osmani...

Osmani: Zbatimi i Planit 18, është bazë edhe për një raport pozitiv nga KE

para 3 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës në Bruksel mbajti takim me gazetarët para përfaqësuesve të Grupit Punues në Këshillin e BE-së për Ballkanin Perëndimor/Zgjerim...

Osmani: Implementimi i Planit 18 bazë edhe për një raport pozitiv të KE-së

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 20 shkurt – Kemi dinamikë jashtëzakonisht të suksesshme në zbatimin e reformave të parapara në Planin 18, që besoj do të rezultojë me raport edhe më të mirë nga Komisioni Evropian nga ai i vitit...

Osmani: Implementimi i Planit 18, bazë edhe për një raport pozitiv nga KE-ja

para 3 muajve - Indeks.mk

Kemi dinamikë jashtëzakonisht të suksesshme në zbatimin e reformave të parapara në Planin 18, që besoj do të rezultojë me raport edhe më të mirë nga Komisioni Evropian nga ai i vitit të kaluar, së bashku...

Osmani – Mogerini : Maqedonia e Veriut i fillon negociatat këtë vit

para 3 muajve - Tetova Sot

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës dyditore në Bruksel mbajti takim me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të...

Osmani: Presim Raport edhe më të mirë të progresit

para 3 muajve - Shenja

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në kuadër të vizitës në Bruksel mbajti takim me eurokomisarin për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore, Johanes Han, në të cilin u hapën temat...

Osmani: Implementimi i Planit 18, bazë edhe për një raport pozitiv nga KE-ja

para 3 muajve - Aktuale

Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës në Bruksel mbajti brifing para përfaqësuesve të Grupit Punues në Këshillin e BE-së për Ballkanin Perëndimor, ku...

Osmani: Zbatimi i planit 18, bazë edhe për një raport pozitiv nga KE-ja

para 3 muajve - Portalb

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës në Bruksel mbajti brifing para përfaqësuesve të Grupit Punues në Këshillin e BE-së për Ballkanin Perëndimor/Zgjërim...

Osmani në Bruksel në takime me Mogerinin dhe Hanin

para 3 muajve - Indeks.mk

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot në Bruksel do të mbajë takime pune me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe Nënkryetare...

OSMANI: IMPLEMENTIMI I PLANIT 18, BAZË EDHE PËR NJË RAPORT POZITIV NGA KE-ja

para 3 muajve - TV21

Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës në Bruksel mbajti brifing para përfaqësuesve të Grupit Punues në Këshillin e BE-së për Ballkanin Perëndimor, ku...

Osmani në Bruksel në takime me Mogerinin dhe Hanin

para 3 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot në Bruksel do të mbajë takime pune me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe Nënkryetare...

Osmani – Han: Presim raport nga komisioni evropian për konfirmimin e vendimit për negociata

para 3 muajve - Tetova Sot

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës në Bruksel mbajti takim me Eurokomisionerin për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore, Johanes Han. Në takim u hapën temat...

Osmani në Bruksel në takim me Mogerinin dhe Hanin

para 3 muajve - Zhurnal

Bruksel, 20 shkurt – Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot në Bruksel do të mbajë takime pune me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë...

Bruksel, zëvendëskryeministri Osmani në takime me Mogerinin dhe Hanin

para 3 muajve - Alsat-M

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani po qëndron në Bruksel, ku do të mbajë takime pune me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe...

Osmani në Bruksel në takime me Mogerinin dhe Hanin

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 20 shkurt – Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot në Bruksel do të mbajë takime pune me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë...

Zv/kryeministri Osmani takime me Mogerinin dhe Han sot në Bruksel

para 3 muajve - Shprehja.com

Zëvendëskryeministri për eurointegrime, Bujar Osmani sot në Bruksel do të takohet me përfaqsuëses të lartë të BE-së. Në agjendën e tij do të jenë takimet me përfaqësuesen e lartë për siguri dhe politikë...

Zv/kryeministri Osmani takime me Mogerinin dhe Han sot në Bruksel

para 3 muajve - Ina

Zëvendëskryeministri për eurointegrime, Bujar Osmani sot në Bruksel do të takohet me përfaqsuëses të lartë të BE-së. Në agjendën e tij do të jenë takimet me përfaqësuesen e lartë për siguri dhe politikë...

Osmani në Bruksel: Implementimi i planit 18, bazë edhe për një raport pozitiv nga KE-ja

para 3 muajve - InfoMagazin

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës në Bruksel mbajti brifing para përfaqësuesve të Grupit Punues në Këshillin e BE-së për Ballkanin Perëndimor/Zgjërim...

Osmani në Bruksel: Implementimi i planit 18, bazë edhe për një raport pozitiv nga KE-ja

para 3 muajve - Tetova Sot

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës në Bruksel mbajti brifing para përfaqësuesve të Grupit Punues në Këshillin e BE-së për Ballkanin Perëndimor/Zgjërim...

Osmani: Implementimi i planit 18, bazë edhe për një raport pozitiv nga KE-ja

para 3 muajve - Lajm

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës në Bruksel mbajti brifing para përfaqësuesve të Grupit Punues në Këshillin e BE-së për Ballkanin Perëndimor/Zgjërim...

Bruksel, zëvendëskryeministri Osmani në takime me Mogerinin dhe Hanin

para 3 muajve - Aktuale

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani po qëndron në Bruksel, ku do të mbajë takime pune me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe...

Osmani: Implementimi i Planit 18, bazë edhe për një raport pozitiv nga KE-ja

para 3 muajve - Fakti Ditor

Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në kuadër të vizitës në Bruksel mbajti brifing para përfaqësuesve të Grupit Punues në Këshillin e BE-së për Ballkanin Perëndimor, ku...

Bruksel, zëvendëskryeministri Osmani në takime me Mogerinin dhe Hanin

para 3 muajve - Lajm

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani po qëndron në Bruksel, ku do të mbajë takime pune me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe...

Bruksel, zëvendëskryeministri Osmani në takime me Mogerinin dhe Hanin

para 3 muajve - Tetova Sot

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani po qëndron në Bruksel, ku do të mbajë takime pune me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe...

Bruksel, zëvendëskryeministri Osmani në takime me Mogerinin dhe Hanin

para 3 muajve - InfoMagazin

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani po qëndron në Bruksel, ku do të mbajë takime pune me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe...

Osmani në Bruksel në takim me Han dhe Mogerini

para 3 muajve - Aktuale

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, udhëton për Bruksel, ku do të mbajë takime pune me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë...

Osmani në Bruksel në takime me Mogerinin dhe Hanin

para 3 muajve - Nezavisen

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani sot udhëton për në Bruksel,  ku do të mbajë takime pune me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë...

Osmani në Bruksel në takime me Mogherinin dhe Hahnin

para 3 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut për Çështje Evropiane Bujar Osmani sot udhëton për në Bruksel,  ku do të mbajë takime pune me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme...

Osmani në Bruksel në takim me Hahn dhe Mogerini

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 19 shkurt - Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, udhëton për Bruksel, ku do të mbajë takime pune me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe...

Osmani në Bruksel do të takohet me Mogerinin dhe Hanin

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup 19 shkurt – Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, udhëton për Bruksel, ku do të mbajë takime pune me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe...

Osmani në Bruksel në takim me Han dhe Mogerini

para 3 muajve - Tetova Sot

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, udhëton për Bruksel, ku do të mbajë takime pune me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë...

Osmani në Bruksel do të takohet me Mogerinin dhe Hanin

para 3 muajve - Flaka

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, udhëton për Bruksel, ku do të mbajë takime pune me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë...

Osmani në Bruksel në takim me Han dhe Mogerini

para 3 muajve - Fakti Ditor

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, udhëton për Bruksel, ku do të mbajë takime pune me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë...

Osmani në Bruksel në takim me Han dhe Mogerini

para 3 muajve - AlbPortali

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, udhëton për Bruksel, ku do të mbajë takime pune me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK