http://kariera.mk

Thaçi: Nuk është mëkat nëse shkoj përtej Platformës së Dialogut për ta bashkëngjitur Preshevën, Medvegjën dhe Bujanocin me Kosovën

para 2 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se delegacioni shtetëror i Kosovës e ka për detyrë ta respektojë Platformën e Dialogut mes Kosovës e Serbisë. Por, Thaçi në Zonën e Debatit tha që nuk do...

Thaçi: Nuk është mëkat nëse shkoj përtej Platformës së Dialogut për bashkëngjitjen e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit me Kosovën

para 2 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se delegacioni shtetëror i Kosovës e ka për detyrë ta respektojë Platformën e Dialogut mes Kosovës e Serbisë. Por, Thaçi në Zonën e Debatit tha që nuk do...

Deputetja e VV-së: “Gjarprit” duhet shtypur koka e jo bishti se bëhet edhe më i rrezikshëm

para 2 muajve - GazetaBlic

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të vendit, Hashim Thaçi dhënë në një intervistë televizive. Ajo ka theksuar se gjarpri, duke aluduar në nofkën...

Korrigjimi i kufijve do të bëhet në mënyrë paqësore, të mos ngatërrohet “korrigjimi” me “shkëmbim”

para 2 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se të tjerët po e ngatërrojnë idenë e tij të shfaqur për bashkimin e Luginës së Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit me Kosovën. Thaçi në Zonën e Debatit potencoi...

Hashim Thaçi mbështet fuqishëm këtë opsion të arritjes së marrëveshjes me Serbinë

para 2 muajve - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se beson fuqishëm në idenë e korrigjimit. “Unë besoj fuqishëm në idenë e korrigjimit. Çka nënkupton kjo, Kosova vend i pavarur dhe sovran dhe përfshirjen e Preshevës,...

Thaçi tregon mënyrën se si do ta përmbush idenë e tij për kufijë

para 2 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se tema për korrigjimin e kufijve do të zgjidhet jashtë poltiikave ditore dhe interesave partiaek. Ai në Zonën e Debatit ka thënë se për iden e tij zgjidhja e...

Thaçi: Nëse është nevoja Beogradit do t’i përgjigjemi me Ushtri

para 2 muajve - Infokusi

“Nëse nuk ndalet Beogradi me retoriken e tij, ne do të jemi të pakompromis për të mbrojtur integritetin territorial të Kosovës. Do të përgjigjemi si një komb me ushtri”, ka thënë presidenti Thaçi gjatë...

”Mos të ngatërrohet shkëmbimi me korrigjimin e kufinjëve”

para 2 muajve - Albinfo

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se të tjerët po e ngatërrojnë idenë e tij të shfaqur për bashkimin e Luginës së Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit me Kosovën. Thaçi në Zonën e Debatit potencoi...

Deputetja e VV-së: “Gjarprit” duhet shtypur koka e jo bishti se bëhet edhe më i rrezikshëm

para 2 muajve - Bota Press

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të vendit, Hashim Thaçi dhënë në një intervistë televizive. Ajo ka theksuar se gjarpri, duke aluduar në nofkën...

Thaçi: Korrigjimi i kufijve do të bëhet në mënyrë paqësore

para 2 muajve - KosovaPress

Në Zonën e Debatit nw Klan Kosova, Thaçi potencoi se ka dallim ideja e “korrigjimit të kufijve” me atë të “shkëmbimit të territorit”, të cilën e quajti pazar me shtetin. ”Ideja ime është shumë e qartë....

Thaçi: Serbia i urren shqiptarët e Preshevës

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se Serbia i urren shqiptarët e Preshevës Por, është vetë Thaçi ai që thotë se nuk do të ndalet derisa ta bashkojë Luginën e Preshevës me Kosovën. Madje sipas tij,...

Thaçi: Serbia i urren shqiptarët e Preshevës

para 2 muajve - Periskopi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se Serbia i urren shqiptarët e Preshevës Por, është vetë Thaçi ai që thotë se nuk do të ndalet derisa ta bashkojë Luginën e Preshevës me Kosovën. Madje sipas tij,...

Presidenti tregon se çfarë do të bëj që ta përmbush idenë e tij për kufijë

para 2 muajve - Bota Press

Botapress, 14 Mars-Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se tema për korrigjimin e kufijve do të zgjidhet jashtë poltiikave ditore dhe interesave partiake. Ai në Zonën e Debatit ka thënë se për iden...

Korrigjimi i kufijve do të bëhet në mënyrë paqësore, të mos ngatërrohet “korrigjimi” me “shkëmbim”

para 2 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se të tjerët po e ngatërrojnë idenë e tij të shfaqur për bashkimin e Luginës së Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit me Kosovën. Thaçi në Zonën e Debatit potencoi...

Korrigjimi i kufijve do të bëhet në mënyrë paqësore, të mos ngatërrohet “korrigjimi” me “shkëmbim”

para 2 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se të tjerët po e ngatërrojnë idenë e tij të shfaqur për bashkimin e Luginës së Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit me Kosovën. Thaçi në Zonën e Debatit potencoi...

Thaçi: Nëse është nevoja Beogradit do t’i përgjigjemi me Ushtri

para 2 muajve - Sovrani

“Nëse nuk ndalet Beogradi me retoriken e tij, ne do të jemi të pakompromis për të mbrojtur integritetin territorial të Kosovës. Do të përgjigjemi si një komb me ushtri”, ka thënë Thaçi tutje në emision....

Thaçi: Nëse është nevoja Beogradit do t’i përgjigjemi me Ushtri

para 2 muajve - Gazeta Observer

“Nëse nuk ndalet Beogradi me retoriken e tij, ne do të jemi të pakompromis për të mbrojtur integritetin territorial të Kosovës. Do të përgjigjemi si një komb me ushtri”, ka thënë Thaçi tutje në emision....

Thaçi: Nëse është nevoja Beogradit do t’i përgjigjemi me Ushtri

para 2 muajve - Fakti Ditor

“Nëse nuk ndalet Beogradi me retoriken e tij, ne do të jemi të pakompromis për të mbrojtur integritetin territorial të Kosovës. Do të përgjigjemi si një komb me ushtri”, ka thënë Thaçi tutje në emision....

Thaçi: Nëse është nevoja Beogradit do t’i përgjigjemi me Ushtri

para 2 muajve - AlbPortali

“Nëse nuk ndalet Beogradi me retoriken e tij, ne do të jemi të pakompromis për të mbrojtur integritetin territorial të Kosovës. Do të përgjigjemi si një komb me ushtri”, ka thënë Thaçi tutje në emision....

Presidenti tregon mënyrën se si do ta përmbush idenë e tij për kufijë

para 2 muajve - Bota Press

Botapress, 14 Mars-Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se tema për korrigjimin e kufijve do të zgjidhet jashtë poltiikave ditore dhe interesave partiake. Ai në Zonën e Debatit ka thënë se për iden...

Thaçi ngul këmbë në bashkimin e Luginës me Kosovën: Është më lehtë se ndërtimi i lirisë dhe Pavarësisë

para 2 muajve - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se nuk do të ndalet derisa ta bashkojë Luginën e Preshevës me Kosovën. Madje sipas Thaçit, më e lehtë është kjo punë se sa  që ka qenë liria dhe pavarësia  e Kosovës. ‘’Më...

Çka nënkupton Thaçi me korrigjim të kufijve?

para 2 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përsëritur qëndrimin e tij pro idesë së korrigjimit të kufijve, shkruan Periskopi. “Unë besoj fuqishëm në idenë e korrigjimit. Çka nënkupton korrigjimi i kufijve:...

Vucic dhuron 2.2 milion euro për Luginen e Preshevës. Hashim Thaci as dy Abetare i cili me deklarata don ta marrë Luginën?!

para 2 muajve - Presheva Jone

Preshevë, 13 mars  -Në mbledhjen e Kryesisë së Trupit Koordinues për komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, shpërndarja e buxhetit për këto komuna u ra dakord në shumën prej më shumë se 2 milionë euro....

Shqiprim Arifi: Shqiptarët e Luginës e dëshirojnë bashkangjitjen me Kosovë pa shkëmbim territoresh

para 2 muajve - Ina

Shqiptarët e Luginës së Preshevës e dëshirojnë bashkangjitjen me Republikën e Kosovës pa shkëmbim territoresh dhe pa cenim të raportit me ndërkombëtarët, ka thënë kështu në emisionin Dossier, Shqiprim...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK