http://kariera.mk

Arsyeja pse u bllokua mbrëmë Facebook dhe Instagram

para 2 muajve - Alsat-M

Ditën e djeshme, pothuaj në gjithë botën aplikacionet si Facebook dhe instagram u bllokuan, duke lënë njerëzit të irrituar. Të shumtë ishin ata që pyesnin se çfarë dreqin po ndodh, por sot duket se është...

Kjo është arsyeja që dje u bllokua Facebook dhe Instagram

para 2 muajve - GazetaBlic

Ditën e djeshme, pothuaj në gjithë botën aplikacionet si Facebook dhe Instagram u bllokuan, duke lënë njerëzit të irrituar. Të shumtë ishin ata që pyesnin se çfarë dreqin po ndodh, por sot duket se është...

Kjo është arsyeja pse dje u bllokua Facebook dhe Instagram

para 2 muajve - Gazeta Liria

Ditën e djeshme, pothuaj në gjithë botën aplikacionet si Facebook dhe instagram u bllokuan, duke lënë njerëzit të irrituar. Të shumtë ishin ata që pyesnin se çfarë dreqin po ndodh, por sot duket se është...

Alarmuan gjithë botën, çfarë fshihet pas bllokimit të Instagramit dhe Facebookut

para 2 muajve - Albeu

Facebook dhe Instagram ndaluan së funksionuari ditën e djeshme. U tha se problemet u shfaqën për shkak të përditësimit të tyre, mirëpo "New York Times" ka zbuluar se pas bllokimit të tyre të përkohshëm...

New York Times zbulon arsyen pse u bllokuan mbrëmë Facebook dhe Instagram

para 2 muajve - Lexo

Ditën e djeshme, pothuaj në gjithë botën aplikacionet si Facebook dhe instagram u bllokuan, duke lënë njerëzit të irrituar. Të shumtë ishin ata që pyesnin se çfarë dreqin po ndodh, por sot duket se është...

Pas mosfunksionimit të djeshëm, Facebook hetohet për skandalin kriminal

para 2 muajve - Blitz

Ditën e djeshme, njerëzit kudo në botë përjetuan një shkëputje nga bota e rrjeteve sociale, pasi Facebook, Instagram e Messenger ndaluan së funksionuari për orë të tëra. Por ditën e sotme, prestigjiozja...

New York Times zbulon arsyen pse u bllokuan mbrëmë Facebook dhe Instagram

para 2 muajve - Fakti Ditor

Ditën e djeshme, pothuaj në gjithë botën aplikacionet si Facebook dhe Instagram u bllokuan, duke lënë njerëzit të irrituar. Të shumtë ishin ata që pyesnin se çfarë dreqin po ndodh, por sot duket se është...

New York Times zbulon arsyen pse u bllokuan mbrëmë Facebook dhe Instagram

para 2 muajve - AlbPortali

Ditën e djeshme, pothuaj në gjithë botën aplikacionet si Facebook dhe Instagram u bllokuan, duke lënë njerëzit të irrituar. Të shumtë ishin ata që pyesnin se çfarë dreqin po ndodh, por sot duket se është...

New York Times zbulon arsyen pse u bllokuan mbrëmë Facebook dhe Instagram

para 2 muajve - Sovrani

Ditën e djeshme, pothuaj në gjithë botën aplikacionet si Facebook dhe Instagram u bllokuan, duke lënë njerëzit të irrituar. Të shumtë ishin ata që pyesnin se çfarë dreqin po ndodh, por sot duket se është...

Arsyeja e fshehtë përse ra Facebooku dhe Instagrami

para 2 muajve - Opinion

Facebook ka pësuar ditën e djeshme ndërprerjen më të gjatë në histori, ku shumica e opsioneve nuk ishin funksionale për miliona përdorues. Nga ky problem u prek edhe platforma tjetër, Instagram por dhe...

Kjo është arsyeja pse dje u bllokua Facebook dhe Instagram

para 2 muajve - Gazeta Fjala

Ditën e djeshme, pothuaj në gjithë botën aplikacionet si Facebook dhe instagram u bllokuan, duke lënë njerëzit të irrituar. Të shumtë ishin ata që pyesnin se çfarë dreqin po ndodh, por sot duket se është...

Facebook po hetohet për një skandal të madh që ka lidhje me të dhënat tona personale

para 2 muajve - LajmiFundit

Prokurorët federalë kanë hapur një hetim penal për marrëveshjet e të dhënave që Facebook ka bërë me kompanitë e mëdha teknologjike, njoftoi sot “New York Times”. Bëhet fjalë për kompanitë e mëdha si Apple,...

Facebook nën hetim për shpërndaje të të dhënave personale

para 2 muajve - Medial

Një tjetër skandal ka goditur Facebookun. Ky rrjet social është duke u hetuar për shpërndarjen e të dhënave të përdoruesve të saj, pa dijeninë e këtyre të fundit, me dhjetëra kompani të tjera të teknologjisë....

Ja skandali që fshihet pas bllokimit të ‘Facebook’ dhe ‘Instagram’ ditën e djeshme

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Ditën e djeshme, ‘Facebook’ dhe ‘Instagram’ u bllokua për mijëra përdorues në çdo vend të botës, ku shumë prej tyre patën probleme me navigimin në këto rrjete. U tha që problemet u shfaqën për shkak të...

Një tjetër skandal ka goditur Facebook

para 2 muajve - RTV 21

Facebook në telashe Një tjetër skandal ka goditur Facebook. Ky rrjet social është duke u hetuar për shpërndarjen e të dhënave të përdoruesve të saj, pa dijeninë e këtyre të fundit, me dhjetëra kompani...

Facebook nën hetim për shpërndaje të të dhënave personale

para 2 muajve - Koha.net

Një tjetër skandal ka goditur Facebookun. Ky rrjet social është duke u hetuar për shpërndarjen e të dhënave të përdoruesve të saj, pa dijeninë e këtyre të fundit, me dhjetëra kompani të tjera të teknologjisë....

Facebook nën hetim për shpërndaje të të dhënave personale

para 2 muajve - RTV 21

Facebook në telashe Një tjetër skandal ka goditur Facebook. Ky rrjet social është duke u hetuar për shpërndarjen e të dhënave të përdoruesve të saj, pa dijeninë e këtyre të fundit, me dhjetëra kompani...

Facebook nën hetim për shpërndaje të të dhënave personale

para 2 muajve - GazetaBlic

Një tjetër skandal ka goditur Facebook. Ky rrjet social është duke u hetuar për shpërndarjen e të dhënave të përdoruesve të saj, pa dijeninë e këtyre të fundit, me dhjetëra kompani të tjera të teknologjisë....

Zbulohet skandali që fshihet pas bllokimit të Facebook dhe Instagram ditën e djeshme!

para 2 muajve - InfoMagazin

Për disa orë me radhë, nisur që nga pasditja e djeshme (13 mars) e deri në darkë vonë, rrjetet sociale facebook dhe instagram pësuan një bllokim global, ku miliona përdorues hasën probleme gjatë navigimit...

Facebook nën hetim për shpërndaje të të dhënave personale

para 2 muajve - Gazeta e re

Një tjetër skandal ka goditur Facebook. Ky rrjet social është duke u hetuar për shpërndarjen e të dhënave të përdoruesve të saj, pa dijeninë e këtyre të fundit, me dhjetëra kompani të tjera të teknologjisë....

Nisin hetimet ndaj Facebook-ut për shpërndarjen e të dhënave personale

para 2 muajve - Insajderi

Prestigjiozja “New York Times”, duke cituar burimet e saj anonime, raportoi se prokurorët në Nju Jork po hetojnë disa marrëveshje që Facebook ka me disa gjigantë të teknologjisë, pas kontrolleve të fundit...

Facebook nën hetim për shpërndaje të të dhënave personale

para 2 muajve - KosovaPress

Prestigjiozja “New York Times”, duke cituar burimet e saj anonime, raportoi se prokurorët në Nju Jork po hetojnë disa marrëveshje që Facebook ka me disa gjigantë të teknologjisë, pas kontrolleve të fundit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK