http://kariera.mk

SHBA,senati voton kundër emergjencës kombëtare,sfidon Presidentin

para 2 muajve - BalkanWeb

Senati amerikan miratoi të enjten një rezolutë që kundërshton shpalljen e gjendjes së emergjencës kombëtare nga Presidenti Donald Trump lidhur me kufirin jugor të vendit. Rezoluta e miratuar me rezultatin...

Senati hedh poshtë “gjendjen emergjente” të Trumpit

para 2 muajve - Lajmi.net

Senati Amerikan ka votuar që t’i jepet fund gjendjes emergjente të shpallur nga Presidenti Donald Trump. Trump kishte kërkuar që të lëshohen më shumë mjete financiare për ndërtimin e murit kufitar me Meksikën, shkruan USA Today.

Senati hedh poshtë “gjendjen emergjente” të Trumpit

para 2 muajve - Aktuale

Senati Amerikan ka votuar që t’i jepet fund gjendjes emergjente të shpallur nga Presidenti Donald Trump. Trump kishte kërkuar që të lëshohen më shumë mjete financiare për ndërtimin e murit kufitar me Meksikën, shkruan USA Today.

Senati sfidon presidentin Trump, voton kundër “emergjencës kombëtare”

para 2 muajve - Alsat-M

Senati amerikan miratoi të enjten një rezolutë që kundërshton shpalljen e gjendjes së emergjencës kombëtare nga Presidenti Donald Trump lidhur me kufirin jugor të vendit. Rezoluta e miratuar me rezultatin...

Senati sfidon Trumpin, voton kundër “emergjencës kombëtare”

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Senati amerikan miratoi të enjten një rezolutë që kundërshton shpalljen e gjendjes së emergjencës kombëtare nga Presidenti Donald Trump lidhur me kufirin jugor të vendit. Rezoluta e miratuar me rezultatin...

Senati hedh poshtë “gjendjen emergjente” të Trumpit

para 2 muajve - Klan Kosova

Senati Amerikan ka votuar që t’i jepet fund gjendjes emergjente të shpallur nga Presidenti Donald Trump. Trump kishte kërkuar që të lëshohen më shumë mjete financiare për ndërtimin e murit kufitar me Meksikën,...

SHBA, senati voton kundër "emergjencës kombëtare", sfidon Presidentin

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Senati amerikan miratoi të enjten një rezolutë që kundërshton shpalljen e gjendjes së emergjencës kombëtare nga Presidenti Donald Trump lidhur me kufirin jugor të vendit. Rezoluta e miratuar me rezultatin...

Masa për t’i dhënë fund emergjencës së Trumpit mbi murin kalon në Kongres

para 2 muajve - Shenja

Senati i kontrolluar nga republikanët, me një dallim të ngushtë ka aprovuar rezolutën sipas së cilës shfuqizohet deklarata e shpallur nga presidenti Donald Trump për emergjencë kombëtare lidhur me murin...

Senati hedh poshtë “gjendjen emergjente” të Trumpit

para 2 muajve - Gazeta Observer

Senati Amerikan ka votuar që t’i jepet fund gjendjes emergjente të shpallur nga Presidenti Donald Trump. Trump kishte kërkuar që të lëshohen më shumë mjete financiare për ndërtimin e murit kufitar me Meksikën, shkruan USA Today.

Senati do të votojë për bllokimin e emergjencës kombëtare në kufi me Meksikën

para 2 muajve - Lajmi.net

Senati i Shteteve të Bashkuara, i kontrolluar nga republikanët, do të votojë sot një rezolutë për të bllokuar vendimin e presidentit Donald Trump për shpalljen e emergjencës kombëtare në kufirin me Meksikën....

Senati sfidon presidentin Trump, voton kundër “emergjencës kombëtare”

para 2 muajve - InfoMagazin

Senati amerikan miratoi të enjten një rezolutë që kundërshton shpalljen e gjendjes së emergjencës kombëtare nga Presidenti Donald Trump lidhur me kufirin jugor të vendit. Rezoluta e miratuar me rezultatin...

E ardhmja e 'emergjencës kombëtare' në pikëpyetje

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Senati amerikan pritet të miratojë të enjten një propozim që kundërshton shpalljen e gjendjes së emergjencës kombëtare lidhur me kufirin jugor të vendit nga Presidenti Donald Trump, duke sfiduar kërcënimin...

Masa për t’i dhënë fund emergjencës së Trumpit mbi murin kalon në Kongres

para 2 muajve - Arbresh

Senati i kontrolluar nga republikanët, me një dallim të ngushtë ka aprovuar rezolutën sipas së cilës shfuqizohet deklarata e shpallur nga presidenti Donald Trump për emergjencë kombëtare lidhur me murin...

Senati do të votojë për bllokimin e emergjencës kombëtare në kufi me Meksikën

para 2 muajve - Shenja

Senati i Shteteve të Bashkuara, i kontrolluar nga republikanët, do të votojë sot një rezolutë për të bllokuar vendimin e presidentit Donald Trump për shpalljen e emergjencës kombëtare në kufirin me Meksikën....

SHBA – SENATI VOTON PËR BLLOKIMIN E VENDIMIT TË TRUMPIT

para 2 muajve - Klan Macedonia

Senati i Shteteve të Bashkuara, i kontrolluar nga republikanët, do të votojë sot një rezolutë për të bllokuar vendimin e presidentit Donald Trump për shpalljen e emergjencës kombëtare në kufirin me Meksikën....

Senati do të votojë për bllokimin e emergjencës kombëtare në kufi me Meksikën

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Senati i Shteteve të Bashkuara, i kontrolluar nga republikanët, do të votojë sot një rezolutë për të bllokuar vendimin e presidentit Donald Trump për shpalljen e emergjencës kombëtare në kufirin me Meksikën....

Senati do të votojë për bllokimin e emergjencës kombëtare në kufi me Meksikën

para 2 muajve - Gazeta Observer

Senati i Shteteve të Bashkuara, i kontrolluar nga republikanët, do të votojë sot një rezolutë për të bllokuar vendimin e presidentit Donald Trump për shpalljen e emergjencës kombëtare në kufirin me Meksikën....

Senati do të votojë për bllokimin e emergjencës kombëtare në kufi me Meksikën

para 2 muajve - Epoka e Re

Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), i kontrolluar nga republikanët, do të votojë sot një rezolutë për të bllokuar vendimin e presidentit Donald Trump për shpalljen e emergjencës kombëtare...

Senati pritet të kundërshtojë gjendjen e emergjencës kombëtare

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Senati amerikan pritet t’i japë një goditje ligjore Presidenti Donald Trump të enjten, kur votojë për mosmiratimin e shpalljes nga ana e tij të gjendjes së emergjencës kombëtare, me synimin për të financuar...

Trump rihap betejën për murin me Meksikën, kërkon 8.6 miliardë dollarë

para 2 muajve - Koha.net

Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka nisur serish betejën për të ndërtuar një mur në kufirin me Meksikën, duke përgatitur një buxhet të ri që do të kërkojë 8.6 miliardë dollarë për këtë projekt dhe një...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK