http://kariera.mk

Paraburgim për pronarin dhe drejtuesin e “Durmo Turs”

para 2 muajve - Medial

Gjykatës në procedurë paraprake sonte i ka caktuar paraburgim pronarit të “Durmo Turs”, si i dyshuar i parë për fatkeqësinë e autobusit në Llaskarcë. Siç informojnë nga Gjykata penale, paraburgim i është...

Paraburgim për pronarin dhe shoferin e “Durmo Turs”

para 2 muajve - Ina

Pronari i Durmo Turs Gjykatës në procedurë paraprake sonte i ka caktuar paraburgim pronarit të “Durmo Turs”, si i dyshuar i parë për fatkeqësinë e autobusit në Llaskarcë. Siç informojnë nga Gjykata penale,...

Aksidenti në Llaskarcë, paraburgim edhe për shoferin

para 2 muajve - Alsat-M

Gjykata ka caktuar masën e paraburgimit edhe për shoferin e autobusit të kompanisë “Durmo Turs”, pas aksidentit tragjik në autostradën Shkup-Tetovë, gjegjësisht në fshatin Llaskarc, ku humbën jetën 15...

Paraburgim për pronarin e “Durmo Turs”

para 2 muajve - Nezavisen

Gjykatës në procedurë paraprake sonte i ka caktuar paraburgim pronarit të “Durmo Turs”, si i dyshuar i parë për fatkeqësinë e autobusit në Llaskarcë. Siç informojnë nga Gjykata penale, paraburgim i është...

Paraburgim për pronarin dhe drejtuesin e “Durmo Turs”

para 2 muajve - Portalb

Gjykatësi në procedurë paraprake sonte i ka caktuar paraburgim pronarit të “Durmo Turs”, si i dyshuar i parë për fatkeqësinë e autobusit në Llaskarcë. Siç informojnë nga Gjykata penale, paraburgim i është...

Paraburgim për pronarin dhe drejtuesin e “Durmo Turs”

para 2 muajve - Koha.mk

Shkup, 14 mars – Gjykatës në procedurë paraprake sonte i ka caktuar paraburgim pronarit të “Durmo Turs”, si i dyshuar i parë për fatkeqësinë e autobusit në Llaskarcë, njofton gazeta KOHA. Siç informojnë...

Paraburgim për pronarin dhe drejtuesin e “Durmo Turs”

para 2 muajve - Tetova Sot

Gjykatës në procedurë paraprake sonte i ka caktuar paraburgim pronarit të “Durmo Turs”, si i dyshuar i parë për fatkeqësinë e autobusit në Llaskarcë. Siç informojnë nga Gjykata penale, paraburgim i është...

​Paraburgim për pronarin e “Durmo Turs”

para 2 muajve - GazetaBlic

Shpejtësia dhe frenat në gjendje jo të rregullt, janë shkaktarët e aksidentit tragjik të autobusit në fshatin Llaskarcë, kurse tahografi ka qenë i manipuluar për të fshehur shpejtësinë reale të autobusit....

Paraburgim për pronarin e “Durmo Turs”

para 2 muajve - Aktuale

Shpejtësia dhe frenat në gjendje jo të rregullt janë shkaktarët e aksidentit tragjik të autobusit në fshatin Llaskarcë. Tahografi ka qenë i manipuluar për të fshehur shpejtësinë reale të autobusit. Gjykata...

Paraburgim për pronarin e “Durmo Turs”

para 2 muajve - Alsat-M

Shpejtësia dhe frenat në gjendje jo të rregullt janë shkaktarët e aksidentit tragjik të autobusit në fshatin Llaskarcë. Tahografi ka qenë i manipuluar për të fshehur shpejtësinë reale të autobusit. Gjykata...

30 ditë heqje lirie për pronarin e “Durmo Tours”

para 2 muajve - Arbresh

Shpejtësia dhe frenat në gjendje jo të rregullt janë shkaktarët e aksidentit tragjik të autobusit në fshatin Llaskarcë. Tahografi ka qenë i manipuluar për të fshehur shpejtësinë reale të autobusit. Gjykata...

Ndalohen 7 persona, shpejtësia dhe frenat shkaktar të aksidentit në Llaskarcë

para 2 muajve - RTV 21

Shkaktarët e aksidentit tragjik në Llaskarcë, në të cilën humben jetën 15 persona Shpejtësia e palejuar, frenat teknikisht të parregullta të autobusit dhe manipulimi me tahografin janë shkaktarët e aksidentit...

NDALOHEN 7 PERSONA, SHPEJTËSIA DHE FRENAT SHKAKTAR TË AKSIDENTIT NË LLASKARCË

para 2 muajve - TV21

Shpejtësia e palejuar, frenat teknikisht të parregullta të autobusit dhe manipulimi me tahografin janë shkaktarët e aksidentit tragjik në Llaskarcë, në të cilën humben jetën 15 persona. Kështu thonë nga...

Paraburgim për pronarin e “Durmo Turs”

para 2 muajve - Infokusi

Shpejtësia dhe frenat në gjendje jo të rregullt, janë shkaktarët e aksidentit tragjik të autobusit në fshatin Llaskarcë, kurse tahografi ka qenë i manipuluar për të fshehur shpejtësinë reale të autobusit....

6 Persona të arrestuar me rastin “Durmo Turs”

para 2 muajve - TelegrafiMk

Shpejtësia e lartë prej 100 km/h, frenat e prishura dhe mungesa e kontrollit teknik, kanë qenë arsyet e aksidentimit të autobusit që mori jetët e , janë deklaruar nga prokuroria themelore, raporton Prokuroria...

PTHP Shkup nuk ka qendër hetimi, nuk ka hetues, ndërkaq mungojnë edhe 16 prokurorë

para 2 muajve - Medial

Shkup, 14 mars 2019 (MEDIAL) – Prokuroria themelore publike Shkup, si prokuroria më e madhe, e cila mbulon 90 për qind të krimit në shtet, nuk ka qendër hetimi, , nuk ka hetues, ndërkaq mungojnë edhe 16...

Paraburgim për pronarin dhe shoferin e “DURMO TURS”

para 2 muajve - Alsat-M

Shpejtësia dhe frenat në gjendje jo të rregullt janë shkaktarët e aksidentit tragjik të autobusit në fshatin Llaskarcë. Tahografi ka qenë i manipuluar për të fshehur shpejtësinë reale të autobusit. Policia...

Frenat teknikisht të parregullta dhe shpejtësia e madhe arsyet kryesore për aksidentin e autobusit në Llaskarc

para 2 muajve - Nezavisen

Frena teknikisht të parregullta të autobusit dhe shpejtësia mbi normat e lejuara janë arsyet për aksidentin në Llaskarc, për shkak të së cilit PTHP-Shkup ka kërkuar procedurë kundër gjashtë personave,...

​Paraburgim për pronarin e “Durmo Turs”

para 2 muajve - KosovaPress

Gjykata i ka caktuar masën e paraburgimit 30 ditor pronarit të kompanisë “Durmo Turs” dhe udhëheqësit të kontrollit teknik “Auto Moto Lidhja Gostivar”, ndërsa për njërin nga të dyshuarit është caktuar...

Frenat teknikisht të parregullta dhe shpejtësia e madhe arsyet kryesore për aksidentin e autobusit në Llaskarc

para 2 muajve - Koha.mk

Frena teknikisht të parregullta të autobusit dhe shpejtësia mbi normat e lejuara janë arsyet për aksidentin në Llaskarc, për shkak të së cilit PTHP-Shkup ka kërkuar procedurë kundër gjashtë personave,...

Paraburgim për pronarin e “Durmo Turs”

para 2 muajve - InfoMagazin

Shpejtësia dhe frenat në gjendje jo të rregullt janë shkaktarët e aksidentit tragjik të autobusit në fshatin Llaskarcë. Tahografi ka qenë i manipuluar për të fshehur shpejtësinë reale të autobusit. Gjykata...

Aksidenti në Llaskarc, 6 persona të akuzuar, mes tyre, shoferi dhe pronari i “Durmo Turs”

para 2 muajve - RTV 21

Prokuroia Themelore Publike  jep detaje rreth aksidentit në Llaskarc Prokuroria Themelore Publike ka dhënë detajet e para pas hetimeve në lidhje me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë,...

Frenat e prishura dhe shpejtësia e tepërt, arsyet që çuan deri tek aksidenti në Llaskarcë

para 2 muajve - Shenja

Prokuroria Themelore ka zbuluar se shkak për aksidentin në Llaskarcë që mori jetët e 15 personave ka qenë shpejtësia prej 100 kilometrash në orë dhe frenat e prishura për të cilat ka qenë në vetëdije edhe...

FRENAT DHE SHPEJTËSIA SHKAK I AKSIDENTIT TRAGJIK

para 2 muajve - Klan Macedonia

Prokuroria Themelore Publike ka publikuar rezultatet e hetimit që kanë shkaktuar aksidentin tragjik në Llaskarcë ku u mori jetën të paktën 15 personave. Sipas prokurorit, Sasho Rajçev hetimi ka zbuluar...

Frenat teknikisht të parregullta dhe shpejtësia e madhe arsyet kryesore për aksidentin e autobusit në Llaskarc

para 2 muajve - Medial

Shkup, 14 mars 2019 (MEDIAL) – Frena teknikisht të parregullt të autobusit dhe shpejtësia mbi normat e lejuara janë arsyet për aksidentin në Llaskarc,  për shkak të së cilit PTHP-ja  ka kërkuar procedurë...

Rajçev: Shpejtësia e madhe dhe frenat e parregullt shkak për aksidentin në Llaskarcë

para 2 muajve - Koha.mk

Frena teknikisht të parregullt të autobusit dhe shpejtësia mbi normat e lejuara janë arsyet për aksidentin në Llaskarc, për shkak të së cilit PTHP-ja ka kërkuar procedurë kundër shtatë personave, të cilët...

Prokurori jep shkakun e aksidentit të tmerrshëm në Tetovë

para 2 muajve - Albeu

Frena teknikisht të parregullt të autobusit dhe shpejtësia mbi normat e lejuara janë arsyet për aksidentin në Llaskarc, për shkak të së cilit PTHP-ja ka kërkuar procedurë kundër shtatë personave, të cilët...

7 persona të arrestuar për aksidentin në Llaskarcë, shkaku: Shpejtësia e madhe dhe frenat e prishur të autobusit

para 2 muajve - Portalb

7 persona do të përgjigjen penalisht për aksidentin e autobusit më 13 shkurt të këtij viti në rrugën Shkup-Tetovë, në afërsi të fshatit Llaskarcë, në të cilin humbën jetën 15 persona dhe 39 të tjerë u...

PROKURORIA: Shpejtësia dhe frenat e autobusit, shkak për aksidentin

para 2 muajve - Medial

Prokuroria Publike njofton se ka ngritur procedurë hetimore për 7 persona për aksidentin që ndodhi më 13 shkurt në afërsi të fshatit Llaskarcës, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe 39 të lënduar. Shkaqet...

Aksidenti në Llaskarcë, Prokuroria: Është manipuluar tahografi

para 2 muajve - Iliria News

Prokuroria Themelore Publike ka publikuar rezultatet e hetimit që kanë shkaktuar aksidentin tragjik në Llaskarcë ku u mori jetën të paktën 15 personave. Sipas prokurorit, Sasho Rajçev hetimi ka zbuluar...

Aksidenti në Maqedoni, policia ndalon gjashtë persona mes tyre edhe pronarin e autobusit

para 2 muajve - Klan Kosova

Lidhur me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, nëafërsi të fshatit Llaskarcë me ç’rastë 15 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, policia ka ndaluar 6 persona....

Aksidenti në Llaskarcë, Prokuroria: Është manipuluar tahografi

para 2 muajve - Alsat-M

Prokuroria Themelore Publike ka publikuar rezultatet e hetimit që kanë shkaktuar aksidentin tragjik në Llaskarcë ku u mori jetën të paktën 15 personave. Sipas prokurorit, Sasho Rajçev hetimi ka zbuluar...

Detaje nga prokuroria, kaq ishte shpejtësia e autobusit

para 2 muajve - Albeu

Prokuroria Publike sot ka ngritur procedurë hetimore ndaj 7 personave lidhur me aksidentin fatal në Llaskarcë të Shkupit, ku nga aksidentimi i autobusit të kompanisë “Durmo Turs” humbën jetën 15 udhëtarë...

Ja shkaqet e aksidentit të autobusit në Llaskarcë!

para 2 muajve - Iliria News

Prokuroria Publike njofton se ka ngritur procedurë hetimore për 7 persona për aksidentin që ndodhi më 13 shkurt në afërsi të fshatit Llaskarcës, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe 39 të lënduar. Shkaqet...

Mësohet arsyeja e aksidentit tragjik në rrugën Shkup-Tetovë

para 2 muajve - Lajmi.net

Frenat teknikisht të parregullta dhe shpejtësia e madhe arsyet kryesore për aksidentin e autobusit në Llaskarc. Frena teknikisht të parregullt të autobusit dhe shpejtësia mbi normat e lejuara janë arsyet...

Arrestohen pronari i “Durmo Turs” dhe 6 persona tjerë

para 2 muajve - InfoShqip

Janë arrestuar 7 persona të kompanisë “Durmo- Turs”, për shkak të tragjedisë së “Llaskarcës”, mëson gazeta KOHA, nga burime policore. Siç mëson KOHA, në mesin e të arrestuarve janë pronari, shoferi i autobusit,...

Shtatë persona u arrestuan, Prokuroria Publike e publikoi raportin e parë për aksidentin në Llaskarcë

para 2 muajve - Portalb

10:30 – Shtatë arrestime për shkak të kryerjer së veprës penale të rëndë “rrezikim të individëve dhe komunikacionit publik”, është bilanci i raportit të parë të Prokurorisë Themelore Pupike të Shkupit...

Arrestime për aksidentin në Llaskarcë, PTHP-ja i kumtoi detajet

para 2 muajve - Portalb

10:30 – Shtatë arrestime për shkak të kryerjer së veprës penale të rëndë “rrezikim të individëve dhe komunikacionit publik”, është bilanci i raportit të parë të Prokurorisë Themelore Pupike të Shkupit...

PTHP: Shpejtësia dhe frenat e autobusit, shkak për aksidentin në Llaskarcë

para 2 muajve - Aktuale

Prokuroria Publike njofton se ka ngritur procedurë hetimore për 7 persona për aksidentin që ndodhi më 13 shkurt në afërsi të fshatit Llaskarcës, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe 39 të lënduar. Shkaqet...

PTHP: Shpejtësia dhe frenat e autobusit shkak për aksidentin

para 2 muajve - Alsat-M

Prokuroria Themelore Publike njofton se ka ngritur procedurë hetimore për 7 persona për aksidentin që ndodhi më 13 shkurt në afërsi të fshatit Llaskarcës, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe 39 të lënduar....

Shpejtësia e madhe dhe defekti në frena

para 2 muajve - Gazeta e re

Shpejtësia e madhe e drejtimit të autobusit dhe pamundësia për të frenuar për t’iu shmangur aksidentit fatal si dhe defekti në frena janë arsyet për aksidentin e autobusit në Llaskarcë, njoftoi Prokuroria...

PTHP Shkup do të prezantojë informacionet për aksidentin e autobusit në fshatin Llaskarc

para 2 muajve - Medial

Shkup, 14 mars 2019 (MEDIAL) – Prokurori publik i Prokurorisë Themelore Publike Shkup, Sasho Rajçev sot në pres konferencë do të prezantojë informacionet për vijimin e procedurës lidhur me aksidentin e...

AKSIDENTI NË LLASKARCË, policia ndalon 6 persona

para 2 muajve - Medial

Lidhur me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, nëafërsi të fshatit Llaskarcë me ç’rastë 15 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, policia ka ndaluar 6 persona....

LIVE: Arrestime për aksidentin në Llaskarcë, PTHP-ja i kumton detajet

para 2 muajve - Portalb

10:30 – Pas arrestimit të pronarit të autobusit “Durmo Turs” dhe disa personave tjerë, në lidhje me aksidentin në Llaskarcë, Prokuroria Themelore Publike e Shkupit është duke mbajtur konferencë për media,...

Autobusi kishte shkuar me 99 km/h, zbulohen detaje nga fatkëqësia në Llaskarcë

para 2 muajve - Shprehja.com

Prokuroria Publike sot ka ngritur procedurë hetimore ndaj 7 personave lidhur me aksidentin fatal në Llaskarcë të Shkupit, ku nga aksidentimi i autobusit të kompanisë “Durmo Turs” humbën jetën 15 udhëtarë...

Autobusi kishte shkuar me 99 km/h, zbulohen detaje nga fatkëqësia në Llaskarcë

para 2 muajve - Ina

Prokuroruia Publike sot ka ngritur procedurë hetimore ndaj 6 personave lidhur me aksidentin fatal në Llaskarcë të Shkupit, ku nga aksidentimi i autobusit të kompanisë “Durmo Turs” humbën jetën 15 udhëtarë...

Arrestohen drejtuesi i autobusit dhe pronari për aksidentin në Tetovë

para 2 muajve - Albeu

Lidhur me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, në afërsi të fshatit Llaskarcë, me ç’rastë 15 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, policia ka ndaluar 6 persona....

Aksidenti në Llaskarc, PTHP jep detaje, 6 persona të akuzuar, mes tyre, shoferi dhe pronari i “Durmo Turs”

para 2 muajve - TV21

Prokuroria Themelore Publike ka dhënë detajet e para pas hetimeve në lidhje me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, në afërsi të fshatit Llaskarcë. Sipas PTHP-së të dyshuar për...

Aksidenti në Llaskarcë, janë arrestuar pronari i “Durmo Tursit” dhe disa persona të tjerë

para 2 muajve - Portalb

Shërbime policore dhe të prokurorisë për Portalb.mk kanë konfirmuar informacionin se janë arrestuar pronari i “Durmo Tursit” dhe disa persona të tjerë, për shkak të aksidentit të Llaskarcë. Për më shumë...

PTHP Shkup do të prezantojë dëshmi për aksidentin tragjik në Llaskarcë

para 2 muajve - Iliria News

Prokurori publik në PTHP Shkup, Sasho Rajçev në pres-konferencë do të prezantojë informata për rrjedhën e procedurës në lidhje me aksidentin tragjik në Llaskarcë. Në aksidentin tragjik i cili ndodhi më...

Sot Prokuroria e Shkupit do t’i prezantojë informatat për aksid.entin e autobusit në Llaskarcë

para 2 muajve - Shprehja.com

Prokurori publik në PTHP Shkup, Sasho Rajçev sot në pres-konferencë do të prezantojë informata për rrjedhën e procedurës në lidhje me aksid.entin tragjik në Llaskarcë i cili ndodhi më 13 shkurt këtë vit,...

“Shpejtësia e madhe dhe defekti në frena, shkaqet kryesore të aksidentit në Llaskarcë”

para 2 muajve - Gazeta e re

“Shpejtësia e madhe e drejtimit të autobusit dhe pamundësia për të frenuar për t’iu shmangur aksidentit fatal si dhe defekti në frena janë arsyet për aksidentin e autobusit në Llaskarcë”, tha Prokuroria...

Prokuroria e Shkupit do t’i prezantojë informatat për aksidentin e autobusit në Llaskarcë

para 2 muajve - Portalb

Prokurori publik i Prokurorisë Themelore Publike Shkup, Sasho Rajçev, sot në konferencë për shtyp do të informojë për rrjedhën e procedurës në lidhje me aksidentin e autobusit në fshatin Llaskracë, njofton...

PTHT Shkup do të prezantojë dëshmi për aksidentin tragjik në Llaskarcë

para 2 muajve - Alsat-M

Prokurori publik në PTHP Shkup, Sasho Rajçev në pres-konferencë do të prezantojë informata për rrjedhën e procedurës në lidhje me aksidentin tragjik në Llaskarcë. Në aksidentin tragjik i cili ndodhi më...

EKSKLUZIVE: Arrestohet pronari i “Durmo Turs” dhe 6 persona tjerë

para 2 muajve - Iliria News

Janë arrestuar 7 persona të kompanisë “Durmo- Turs”, për shkak të tragjedisë së “Llaskarcës”, mëson gazeta KOHA, nga burime policore. Siç mëson KOHA, në mesin e të arrestuarve janë pronari, shoferi i autobusit,...

Sot Prokuroria e Shkupit do t’i prezantojë informatat për aksid.entin e autobusit në Llaskarcë

para 2 muajve - Ina

Prokurori publik në PTHP Shkup, Sasho Rajçev sot në pres-konferencë do të prezantojë informata për rrjedhën e procedurës në lidhje me aksid.entin tragjik në Llaskarcë i cili ndodhi më 13 shkurt këtë vit,...

Prokurori e Shkupit do t’i prezantojë informatat për aksidentin e autobusit në Llaskarcë

para 2 muajve - Portalb

Prokurori publik i Prokurorisë Themelore Publike Shkup, Sasho Rajçev, sot në konferencë për shtyp do të informojë për rrjedhën e procedurës në lidhje me aksidentin e autobusit në fshatin Llaskracë, njofton...

EKSKLUZIVE: Arrestohet pronari i “Durmo Turs” dhe 6 persona tjerë

para 2 muajve - Koha.mk

Shkup, 14 mars – Janë arrestuar 7 persona të kompanisë “Durmo- Turs”, për shkak të tragjedisë së “Llaskarcës”, mëson gazeta KOHA, nga burime policore. Siç mëson KOHA, në mesin e të arrestuarve janë pronari,...

Arrestohen pronari i “Durmo Turs” dhe 6 persona tjerë

para 2 muajve - Aktuale

anë arrestuar 7 persona të kompanisë “Durmo- Turs”, për shkak të tragjedisë së “Llaskarcës”, mëson gazeta KOHA, nga burime policore. Siç mëson KOHA, në mesin e të arrestuarve janë pronari, shoferi i autobusit,...

Detaje të reja nga aksidenti në Maqedoni që mori 15 jetë, ja sa ishte shpejtësia e autobusit

para 2 muajve - Infokusi

Prokuroria Publike sot ka ngritur procedurë hetimore ndaj 7 personave lidhur me aksidentin fatal në Llaskarcë të Shkupit, ku nga aksidentimi i autobusit të kompanisë “Durmo Turs” humbën jetën 15 udhëtarë...

Autobusi kishte shkuar me 99 km/h, zbulohen detaje nga fatkëqësia në Llaskarcë

para 2 muajve - InfoShqip

Prokuroria Publike sot ka ngritur procedurë hetimore ndaj 7 personave lidhur me aksidentin fatal në Llaskarcë të Shkupit, ku nga aksidentimi i autobusit të kompanisë “Durmo Turs” humbën jetën 15 udhëtarë...

Mësohet Shkaku i aksidentit që morrën jetën e 15 vetave në Shkup

para 2 muajve - Ekonomia Online

Frenat teknikisht të parregullta dhe shpejtësia e madhe arsyet kryesore për aksidentin e autobusit në Llaskarc. Frena teknikisht të parregullt të autobusit dhe shpejtësia mbi normat e lejuara janë arsyet...

Arrestohen pronari i “Durmo Turs” dhe 6 persona tjerë

para 2 muajve - Ina

Janë arrestuar 7 persona të kompanisë “Durmo- Turs”, për shkak të tragjedisë së “Llaskarcës”, mëson gazeta KOHA, nga burime policore. Siç mëson KOHA, në mesin e të arrestuarve janë pronari, shoferi i autobusit,...

Aksidenti ne Llaskarcë, policia ndalon 6 persona

para 2 muajve - Alsat-M

Lidhur me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, nëafërsi të fshatit Llaskarcë me ç’rastë 15 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, policia ka ndaluar 6 persona....

Prokuroria paraqet raportin nga ekspertiza, ja arsyet që çuan deri tek aksidenti në Llaskarcë

para 2 muajve - Flaka

Prokuroria Themelore Publike ka publikuar rezultatet e hetimit që kanë shkaktuar aksidentin tragjik në Llaskarcë ku u mori jetën të paktën 15 personave. Sipas prokurorit, Sasho Rajçev hetimi ka zbuluar...

Aksidenti në Llaskarcë, PTHP: Shoferi ka çuar 99 km/h ndërsa shpejtësia e lejuar është 80 km/h

para 2 muajve - Tetova Sot

Frena teknikisht të parregullt të autobusit dhe shpejtësia mbi normat e lejuara janë arsyet për aksidentin në Llaskarc,  për shkak të së cilit PTHP-ja  ka kërkuar procedurë kundër shtatë personave, të...

PTHP: Shpejtësia dhe frenat e autobusit shkak për aksidentin në Llaskarcë

para 2 muajve - Tetova Sot

Frena teknikisht të parregullt të autobusit dhe shpejtësia mbi normat e lejuara janë arsyet për aksidentin në Llaskarc,  për shkak të së cilit PTHP-ja  ka kërkuar procedurë kundër shtatë personave, të...

Mësohet shkaku i aksidentit që morri jetën e 15 personave në Shkup

para 2 muajve - Ekonomia Online

Frenat teknikisht të parregullta dhe shpejtësia e madhe arsyet kryesore për aksidentin e autobusit në Llaskarc. Frena teknikisht të parregullt të autobusit dhe shpejtësia mbi normat e lejuara janë arsyet...

Aksidenti në Llaskarcë, Prokuroria: Është manipuluar tahografi

para 2 muajve - Tetova Sot

Prokuroria Themelore Publike ka publikuar rezultatet e hetimit që kanë shkaktuar aksidentin tragjik në Llaskarcë ku u mori jetën të paktën 15 personave. Sipas prokurorit, Sasho Rajçev hetimi ka zbuluar...

Aksid.enti në Llaskarcë, Prokurori: Është manipuluar tahografi

para 2 muajve - Tetova1

Prokuroria Themelore Publike ka publikuar rezultatet e hetimit që kanë shkaktuar aksid.entin tragjik në Llaskarcë ku u mori jetën të paktën 15 personave. Sipas prokurorit, Sasho Rajçev hetimi ka zbuluar...

Prokuroria konfirmon arres.timin e pronarit të Durmo Tursit dhe shoferit të autobusit

para 2 muajve - Tetova1

Shtatë arrestime për shkak të kryerjer së veprës penale të rëndë “rrezikim të individëve dhe komunikacionit publik”, është bilanci i raportit të parë të Prokurorisë Themelore Pupike të Shkupit (PTHP) për...

Frenat e prishur dhe shpejtësia e madhe shkak për aksidentin tragjik te Llaskarca

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Prokuroria Themelore Publike e Shkupit ka publikuar rezultatet e hetimit që kanë shkaktuar aksidentin tragjik në rrugën Shkup-Tetovë, te fshati Llaskarcë, ku humbën jetën 15 persona dhe mbetën të lënduar...

Mësohet shkaku i aksidentit në Shkup ku vdiqën 15 veta

para 2 muajve - Gazeta Observer

Frenat teknikisht të parregullta dhe shpejtësia e madhe arsyet kryesore për aksidentin e autobusit në Llaskarc. Frena teknikisht të parregullt të autobusit dhe shpejtësia mbi normat e lejuara janë arsyet...

Shpejtësia e tejkaluar dhe frenat që nuk kanë punuar në rregull, arsyet e aksidentin në Llaskarcë

para 2 muajve - Shenja

Prokuroria Themelore Publike ka publikuar rezultatet e hetimit që kanë shkaktuar aksidentin tragjik në Llaskarcë. Sipas prokurorit, Sasho Rajçev, raporton SHENJA, hetimi ka zbuluar se aksidenti ka ndodhur...

Prokurori publik: Shpejtësia është shkaktar kryesor i aksid.entit të autobusit në Llaskarcë

para 2 muajve - Tetova1

Pas arrestimit të pronarit të autobusit “Durmo Turs” dhe disa personave tjerë, në lidhje me aksidentin në Llaskarcë, Prokuroria Themelore Publike e Shkupit është duke mbajtur konferencë për media. Sipas...

Mësohet shkaku i aksidentit në Shkup ku vdiqën 15 veta

para 2 muajve - Insajderi

Frenat teknikisht të parregullta dhe shpejtësia e madhe arsyet kryesore për aksidentin e autobusit në Llaskarc. Frena teknikisht të parregullt të autobusit dhe shpejtësia mbi normat e lejuara janë arsyet...

Arrestohen pronari i “Durmo Turs” dhe 6 persona tjerë

para 2 muajve - Shenja

Janë arrestuar disa persona të kompanisë “Durmo- Turs”, për shkak të tragjedisë së “Llaskarcës”. Në mesin e të arrestuarve janë pronari, shoferi i autobusit, shefi i kontrollit teknik dhe katër të punësuar...

Sot Prokuroria e Shkupit do t’i prezantojë informatat për aksid.entin e autobusit në Llaskarcë

para 2 muajve - Tetova1

Prokurori publik në PTHP Shkup, Sasho Rajçev sot në pres-konferencë do të prezantojë informata për rrjedhën e procedurës në lidhje me aksid.entin tragjik në Llaskarcë i cili ndodhi më 13 shkurt këtë vit,...

Detaje të reja nga aksidenti në Maqedoni që iu mori jetën 15 personave

para 2 muajve - Arbresh

Prokuroria Publike sot ka ngritur procedurë hetimore ndaj 7 personave lidhur me aksidentin fatal në Llaskarcë të Shkupit, ku nga aksidentimi i autobusit të kompanisë “Durmo Turs” humbën jetën 15 udhëtarë...

PTHP Shkup do të prezantojë dëshmi për aksidentin tragjik në Llaskarcë

para 2 muajve - Tetova Sot

Prokurori publik në PTHP Shkup, Sasho Rajçev në pres-konferencë do të prezantojë informata për rrjedhën e procedurës në lidhje me aksidentin tragjik në Llaskarcë. Në aksidentin tragjik i cili ndodhi më...

Arrestohet pronari i kompanisë së autobusëve që shkaktoi tragjedinë në Maqedoni

para 2 muajve - Infokusi

Janë arrestuar 7 persona të kompanisë “Durmo- Turs”, për shkak të tragjedisë së “Llaskarcës”, mëson gazeta koha, nga burime policore. Siç mëson koha, në mesin e të arrestuarve janë pronari, shoferi i autobusit,...

Arres.tohet pronari i “Durmo Turs” dhe 6 persona tjerë?

para 2 muajve - Tetova1

Janë arres.tuar 7 persona të kompanisë “Durmo- Turs”, për shkak të tragjedisë së “Llaskarcës”, mëson gazeta KOHA, nga burime policore. Siç mëson KOHA, në mesin e të arres.tuarve janë pronari, shoferi i...

Aksidenti ne Llaskarcë, policia ndalon 6 persona

para 2 muajve - Antpress

Lidhur me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, nëafërsi të fshatit Llaskarcë me ç’rastë 15 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, policia ka ndaluar 6 persona....

Prokurori publik: Shpejtësia dhe frenat e autobusit shkak për aksid.entin në Llaskarcë

para 2 muajve - AlbPortali

Pas arrestimit të pronarit të autobusit “Durmo Turs” dhe disa personave tjerë, në lidhje me aksidentin në Llaskarcë, Prokuroria Themelore Publike e Shkupit është duke mbajtur konferencë për media. Prokuroria...

Autobusi kishte shkuar me 99 km/h, zbulohen detaje nga fatkëqësia në Llaskarcë

para 2 muajve - InfoMagazin

Prokuroria Publike sot ka ngritur procedurë hetimore ndaj 7 personave lidhur me aksidentin fatal në Llaskarcë të Shkupit, ku nga aksidentimi i autobusit të kompanisë “Durmo Turs” humbën jetën 15 udhëtarë...

Aksidenti në Llaskarcë, Prokuroria: Është manipuluar tahografi

para 2 muajve - Fakti Ditor

Prokuroria Themelore Publike ka publikuar rezultatet e hetimit që kanë shkaktuar aksidentin tragjik në Llaskarcë ku u mori jetën të paktën 15 personave. Sipas prokurorit, Sasho Rajçev hetimi ka zbuluar...

Aksidenti në Llaskarcë, Prokuroria: Është manipuluar tahografi

para 2 muajve - AlbPortali

Prokuroria Themelore Publike ka publikuar rezultatet e hetimit që kanë shkaktuar aksidentin tragjik në Llaskarcë ku u mori jetën të paktën 15 personave. Sipas prokurorit, Sasho Rajçev hetimi ka zbuluar...

Arrestohet pronari i “Durmo Turs” dhe 6 persona tjerë

para 2 muajve - Tetova Sot

Lidhur me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, nëafërsi të fshatit Llaskarcë me ç’rastë 15 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, policia ka ndaluar 6 persona....

Mësohen shkaqet e aksidentit që la të vdekur 15 persona

para 2 muajve - Albinfo

Prokuroria Themelore Publike e Maqedonisë së Veriut njofton se ka ngritur procedurë hetimore për shtatë persona për aksidentin që ndodhi më 13 shkurt në afërsi të fshatit Llaskarcës, me ç’rast humbën jetën...

Prokurori publik: Shpejtësia dhe frenat e autobusit shkak për aksidentin në Llaskarcë

para 2 muajve - Fakti Ditor

Pas arrestimit të pronarit të autobusit “Durmo Turs” dhe disa personave tjerë, në lidhje me aksidentin në Llaskarcë, Prokuroria Themelore Publike e Shkupit është duke mbajtur konferencë për media. Prokuroria...

Prokurori publik: Shpejtësia dhe frenat e autobusit shkak për aksidentin në Llaskarcë

para 2 muajve - AlbPortali

Pas arrestimit të pronarit të autobusit “Durmo Turs” dhe disa personave tjerë, në lidhje me aksidentin në Llaskarcë, Prokuroria Themelore Publike e Shkupit është duke mbajtur konferencë për media. Prokuroria...

Aksidenti ne Llaskarcë, policia ndalon 6 persona mes tyre edhe pronari i “Durmo Turs”

para 2 muajve - Ekonomia Online

Lidhur me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, në afërsi të fshatit Llaskarcë, me ç’rast 15 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, policia ka ndaluar 6 persona....

Aksidenti në Laskarcë/Arrestohen pronari i “Durmo Turs” dhe 6 persona tjerë

para 2 muajve - AlbPortali

Janë arrestuar disa persona të kompanisë “Durmo- Turs”, për shkak të tragjedisë së “Llaskarcës”. Në mesin e të arrestuarve janë pronari, shoferi i autobusit, shefi i kontrollit teknik dhe katër të punësuar...

Aksid.enti ne Llaskarcë, policia ndalon 6 persona

para 2 muajve - Tetova1

Lidhur me aksid.entin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, në afërsi të fshatit Llaskarcë me ç’rastë 15 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, policia ka ndaluar 6 persona....

Prokuroria jep detaje për aksidentin në Llaskarcë: Shoferi ka tejkaluar shpejtësinë

para 2 muajve - Republika

Në hapësirat e Prokurorisë Themelore prokurori Sasho Rajçev, ka dhënë informacione në lidhje me aksidentin tragjik që ndodhi para një muaji në fshatin Llaskarcë në autostradën Shkup-Tetovë. Ai informoi...

Prokuroria sot do të publikoj detaje nga hetimet për aksidentin në Llaskarcë

para 2 muajve - Shenja

Prokuroria Publike e Maqedonisë sot në orën 10.30 do të ketë konferencë për media ku do të prezantohen informacionet lidhur me hetimet për aksidentin në Llaskarcë. Konferenca do të mbahet nga Prokurori...

Aksidenti në Shkup, policia ndalon 6 persona mes tyre edhe pronari i Durmo Turs

para 2 muajve - Ekonomia Online

Lidhur me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, nëafërsi të fshatit Llaskarcë me ç’rastë 15 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, policia ka ndaluar 6 persona....

PTHP Shkup do të prezantojë dëshmi për aksidentin tragjik në Llaskarcë

para 2 muajve - Republika

Prokurori publik në PTHP Shkup, Sasho Rajçev në pres-konferencë do të prezantojë informata për rrjedhën e procedurës në lidhje me aksidentin tragjik në Llaskarcë. Në aksidentin tragjik i cili ndodhi më...

Aksidenti në Shkup, policia ndalon gjashtë persona ndër ta edhe pronarin e “Durmo Tours”

para 2 muajve - Arbresh

Lidhur me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, nëafërsi të fshatit Llaskarcë me ç’rastë 15 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, policia ka ndaluar 6 persona....

Arrestime për aksidentin në Llaskarcë, PTHP-ja i kumton detajet

para 2 muajve - InfoMagazin

Pas arrestimit të pronarit të autobusit “Durmo Turs” dhe disa personave tjerë, në lidhje me aksidentin në Llaskarcë, Prokuroria Themelore Publike e Shkupit është duke mbajtur konferencë për media. Shërbime...

Arrestohen pronari i “Durmo Tours” dhe 6 persona tjerë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Janë arrestuar disa persona të kompanisë “Durmo-Tours”, për shkak të tragjedisë së “Llaskarcës”. Në mesin e të arrestuarve janë pronari, shoferi i autobusit, shefi i kontrollit teknik dhe katër të punësuar...

Arrestohen pronari i “Durmo Turs” dhe 6 persona tjerë

para 2 muajve - Fol

Janë arrestuar 7 persona të kompanisë “Durmo- Turs”, për shkak të tragjedisë së “Llaskarcës”, mëson gazeta KOHA, nga burime policore. Siç mëson KOHA, në mesin e të arrestuarve janë pronari, shoferi i autobusit,...

Arrestohen pronari i “Durmo Turs” dhe 6 persona tjerë

para 2 muajve - InfoMagazin

Janë arrestuar 7 persona të kompanisë “Durmo- Turs”, për shkak të tragjedisë së “Llaskarcës”, mëson gazeta KOHA, nga burime policore. Siç mëson KOHA, në mesin e të arrestuarve janë pronari, shoferi i autobusit,...

Arrestohet pronari i “Durmo Turs” dhe 6 persona tjerë

para 2 muajve - Fakti Ditor

Lidhur me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, nëafërsi të fshatit Llaskarcë me ç’rastë 15 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, policia ka ndaluar 6 persona....

Arrestohet pronari i “Durmo Turs” dhe 6 persona tjerë

para 2 muajve - AlbPortali

Lidhur me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, nëafërsi të fshatit Llaskarcë me ç’rastë 15 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, policia ka ndaluar 6 persona....

Kaloi 1 muaj nga aksidenti në Llaskarcë, prokuroria ende pa epilog përfundimtar

para 2 muajve - RTV 21

Kaluan 30 ditë, ndërsa ende nuk janë zbardhur shkaqet e aksidentit të autobusit, në të cilin humbën jetën 15 persona Nga Prokuroria Publike në Maqedoni, thonë se kanë nevojë për më shumë kohë për zbardhjen...

Një muaj nga aksidenti në Llaskarcë, prokuroria ende pa një epilog përfundimtar

para 2 muajve - Arbresh

Kaluan 30 ditë, ndërsa arsyet për aksidentit ku humbën jetën 15 persona ende nuk dihen. Nga prokuroria publike thonë se ju duhet më shumë kohë për zbardhjen e rastit. Ata njoftojnë se rasti është procedurë...

KALOI 1 MUAJ NGA AKSIDENTI NË LLASKARCË, PROKURORIA ENDE PA EPILOG PËRFUNDIMTAR

para 2 muajve - TV21

Kaluan 30 ditë, ndërsa ende nuk janë zbardhur shkaqet e aksidentit të autobusit, në të cilin humbën jetën 15 persona. Nga Prokuroria Publike thonë se kanë nevoj për më shumë kohë për zbardhjen e aksidentit....

Një muaj nga aksidenti në Llaskarcë, Ministria e Shëndetësisë e tregoi bilancin e të lënduarve

para 2 muajve - Portalb

Pesë të lënduar në aksidentin e autobusit të “Durmo Tursit” në fshatin Llaskarcë edhe pas një muaji janë duke u kuruar në qendrat spitalore të Republikës së Maqedonisë së Veriut  (RMV), njoftuan për Portalb.mk...

Një muaj nga aksidenti në Laskarcë, Ministria e Shëndetësisë e tregoi bilancin e të lënduarve

para 2 muajve - Portalb

Pesë të lënduar në aksidentin e autobusit të “Durmo Tursit” në fshatin Llaskarcë edhe pas një muaji janë duke u kuruar në qendrat spitalore të Republikës së Maqedonisë së Veriut  (RMV), njoftuan për Portalb.mk...

Aksidenti në Llaskarcë: Vazhdojnë hetimet, së shpejti rezultate konkrete

para 2 muajve - Aktuale

Hetimet rreth aksidenti të 13 shkurtit që ndodhi në magjistralen Shkup-Tetovë, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, janë në vazhdimn e sipër dhe pritet që së shpejti...

Aksidenti në Llaskarcë, HOXHA: Vazhdojnë hetimet, së shpejti rezultate konkrete

para 2 muajve - Medial

Hetimet rreth aksidenti të 13 shkurtit që ndodhi në magjistralen Shkup-Tetovë, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, janë në vazhdimn e sipër dhe pritet që së shpejti...

Aksidenti në Llaskarcë, Hoxha: Vazhdojnë hetimet, së shpejti rezultate konkrete

para 2 muajve - Iliria News

Hetimet rreth aksidenti të 13 shkurtit që ndodhi në magjistralen Shkup-Tetovë, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, janë në vazhdimn e sipër dhe pritet që së shpejti organet...

Aksidenti në Llaskarcë, Hoxha: Vazhdojnë hetimet, së shpejti rezultate konkrete

para 2 muajve - Indeks.mk

Hetimet rreth aksidenti të 13 shkurtit që ndodhi në magjistralen Shkup-Tetovë, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, janë në vazhdimn e sipër dhe pritet që së shpejti...

Aksidenti në Llaskarcë, Hoxha: Vazhdojnë hetimet, së shpejti rezultate konkrete

para 2 muajve - Alsat-M

Hetimet rreth aksidenti të 13 shkurtit që ndodhi në magjistralen Shkup-Tetovë, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, janë në vazhdimn e sipër dhe pritet që së shpejti...

Hoxha: Shpresojmë që së shpejti MPB dhe organet kompetente të dalin me rezultate konkrete për tragjedinë në LLaskarcë

para 2 muajve - TV21

Kanë kaluar tashmë një muaj nga tragjedia e Llaskarcës ku humbën jetën 15 persona ndërsa organet kompetente ende vazhdojnë hetimin. I pyetur për këtë rast zëdhënësi i Qeverisë Muahmet Hoxha, tha se shpresojnë...

Aksidenti në Llaskarcë, Hoxha: Vazhdojnë hetimet, së shpejti rezultate konkrete

para 2 muajve - Tetova Sot

Hetimet rreth aksidenti të 13 shkurtit që ndodhi në magjistralen Shkup-Tetovë, me ç’rast humbën jetën 15 persona dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, janë në vazhdimn e sipër dhe pritet që së shpejti...

Aksid.enti në Llaskarcë, Hoxha: Vazhdojnë hetimet, së shpejti rezultate konkrete

para 2 muajve - Tetova1

Hetimet rreth aksid.entit të 13 shkurtit që ndodhi në magjistralen Shkup-Tetovë, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, janë në vazhdim e sipër dhe pritet që së shpejti...

Aksidenti në Llaskarcë, Hoxha: Vazhdojnë hetimet, së shpejti rezultate konkrete

para 2 muajve - Fakti Ditor

Hetimet rreth aksidenti të 13 shkurtit që ndodhi në magjistralen Shkup-Tetovë, me ç’rast humbën jetën 15 persona dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, janë në vazhdimn e sipër dhe pritet që së shpejti...

Aksidenti në Llaskarcë, Hoxha: Vazhdojnë hetimet, së shpejti rezultate konkrete

para 2 muajve - AlbPortali

Hetimet rreth aksidenti të 13 shkurtit që ndodhi në magjistralen Shkup-Tetovë, me ç’rast humbën jetën 15 persona dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, janë në vazhdimn e sipër dhe pritet që së shpejti...

Vazhdojnë hetimet për aksidentin në Llaskarcë, priten rezultate konkrete

para 2 muajve - InfoMagazin

Hetimet rreth aksidenti të 13 shkurtit që ndodhi në magjistralen Shkup-Tetovë, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, janë në vazhdimn e sipër dhe pritet që së shpejti...

Aksidenti në Llaskarcë, së shpejti rezultate konkrete

para 2 muajve - Flaka

Hetimet rreth aksidenti të 13 shkurtit që ndodhi në magjistralen Shkup-Tetovë, me ç’rastë humbën jetën 15 persona dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar, janë në vazhdimn e sipër dhe pritet që së shpejti...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK