http://kariera.mk

Arsyeja pse Facebook, Instagram dhe WhatsApp ishin jashtë shërbimi për 14 orë

para 2 muajve - Medial

Facebook dhe Instagram ishin offline përgjatë gjithë ditës së Mërkure dhe tashmë kemi përgjigjen pse. Sipas Facebook , ndërprerja ishte si rezultat i një ndryshimi konfigurimi në servera. Rrjeti social...

“Facebook” kërkon falje për problemet e shkaktuara

para 2 muajve - Koha Jone

Ditën e djeshme miliona përdorues të “Facebook” në mbarë botën kanë hasur probleme me përdorimin e kësaj platforme por jo vetëm, pasi probleme kanë patur edhe dy rrjetet e tjera sociale “Instagram” dhe...

Ndodh dhe kjo, qytetarët i telefonojnë policisë për problemet e Facebook

para 2 muajve - Opinion

Aq shumë janë mërzitur përdoruesit e rrjetit social Facebook për problemet, sa në Zelandën e Re shumë qytetarë kanë telefonuar policinë. Gjigandi i rrjeteve sociale me themelues Mark Zuckenbergun, pati...

Përveç Facebook, Instagram dhe WhatsApp bie edhe Apple

para 2 muajve - BalkanWeb

Përveç Facebook, Instagram dhe WhatsApp në Evropë dhe SHBA përdoruesit raportojnë se i pa aksesueshëm është bërë edhe Apple Developer Program. Ky program sipas përdoruesve është ndërprerë për disa orë...

“Facebook” kërkon falje për problemet e shkaktuara ditën e djeshme

para 2 muajve - Lexo

Ditën e djeshme miliona përdorues të “Facebook” në mbarë botën kanë hasur probleme me përdorimin e kësaj platforme por jo vetëm, pasi probleme kanë patur edhe dy rrjetet e tjera sociale “Instagram” dhe...

Ndërprerja e Facebook-ut ngrit pikëpyetje për mënyrën e jetesës

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Rrjeti social, Facebook ka nisur minutat e parë të ditës së enjte me probleme teknike, duke shtyrë miliona persona t’i kthehen përditshmërisë pa qenë të lidhur me rrjetin social më të madh në botë. Kjo...

“Facebook” kërkon falje për problemet e shkaktuara ditën e djeshme

para 2 muajve - Java News

Ditën e djeshme miliona përdorues të “Facebook” në mbarë botën kanë hasur probleme me përdorimin e kësaj platforme por jo vetëm, pasi probleme kanë patur edhe dy rrjetet e tjera sociale “Instagram” dhe...

Ndaluan Facebook dhe Instagram, reagon Mark Zuckerberg

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Gjigandi social Facebook dje pati probleme në të gjithë botën. Mijëra përdorues nga mbarë bota nuk arritën ta përdornin rrjetin social. “Facebook” ka kërkuar falje për atë që duket të jetë ndërprerja më...

Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij

para 2 muajve - Shenja

Rrjeti social Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij. Shërbimet e tij kyçe kanë qenë të papërdorshme për përdoruesit për pjesën më të madhe të ditës së mërkurë. Hera e fundit kur...

Facebook u kërkon falje përdoruesve pasi u bllokua për orë të tëra

para 2 muajve - LajmiFundit

Dita e djeshme nuk ka qenë e lehtë për shumë biznese apo blogerë, të cilët kanë hasur një problem në rrjetet sociale “Instagram” dhe “Whatsapp” pasi nuk postonin dot asgjë. Të gjithë njerëzit në gjithë...

Panik për rënien e Facebook-ut dhe Instagramit, përdoruesit lajmërojnë policinë

para 2 muajve - Koha Jone

Dy rrjetet më të mëdha sociale, Facebook dhe Instagram kanë rënë së funksionuar gjatë pasdites së djeshme duke krijuar panik dhe vështirësi në logimin e tyre për miliona përdorues. Përdoruesit e kanë pasur...

Facebook, Instagram dhe WhatsApp janë jashtë funksionit

para 2 muajve - KosovaLive360

Facebook dhe Instagram duket të jenë pjesërisht jashtë funksionit për disa përdorues në mbarë botën. Ndërsa ju mund të hapni të dyja platformat dhe disa shërbime duket se janë rregulluar, përdoruesit po...

FACEBOOK PËRJETOI NDËRPRERJEN MË TË GJATË NË HISTORI

para 2 muajve - Klan Macedonia

Rrjeti social Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij. Shërbimet e tij kyçe kanë qenë të papërdorshme për përdoruesit për pjesën më të madhe të ditës. Hera e fundit kur Facebook ka...

13 Marsi dita më e keqe në historinë e Facebook

para 2 muajve - Medial

Facebook ka filluar të rikuperohet pas mese 14 orësh ndërprerje shërbimi në mbarë produktet duke lënë miliona njerëz pa komunikim në mbarë botën. Rrjeti social kryesor i kompanisë, dy aplikacionet e komunikimit...

Paniku për shkak të rënies së Facebook-ut dhe Instagram-it, përdoruesit thirrën Policinë

para 2 muajve - Alsat-M

Facebook dhe Instagram kanë rënë që nga dje, ndërsa policët e Zelandës së Re kanë problem me përdoruesit e këtyre rrjeteve sociale, transmeton Gazeta Express. Policia e Zelandës së re ka lëshuar një njoftim...

Ndërprerja e Facebook-ut ngrit pikëpyetje për mënyrën e jetesës

para 2 muajve - Gazeta e re

Rrjeti social, Facebook ka nisur minutat e parë të ditës së enjte me probleme teknike, duke shtyrë miliona persona t’i kthehen përditshmërisë pa qenë të lidhur me rrjetin social më të madh në botë. Kjo...

13 Marsi dita më e keqe në historinë e Facebook

para 2 muajve - Gazeta Liria

Facebook ka filluar të rikuperohet pas mese 14 orësh ndërprerje shërbimi në mbarë produktet duke lënë miliona njerëz pa komunikim në mbarë botën. Rrjeti social kryesor i kompanisë, dy aplikacionet e komunikimit...

“Facebook” në kolaps global, ndërpreu shërbimet për shumë orë

para 2 muajve - Vizion Plus

Rrjeti social Facebook përjetoi të mërkurën ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij. Shërbimet kryesore ishin të paaksesueshme për përdoruesit për shumë orë. Shërbimi  kryesor i Facebook-ut, Instagram,...

Facebook “qetëson” përdoruesit e rrjeteve sociale: Po punojmë …

para 2 muajve - InfoMagazin

Disa nga opsionet e Facebook kanë ndërprerje të pjesshme, duke prekur përdoruesit globalisht. Facebook, shërbimi i tij i Messenger, faqja e shpërndarjes së imazhit Instagram dhe aplikacioni i mesazheve...

Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij

para 2 muajve - Kallxo

Rrjeti social Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij. Shërbimet e tij kyçe kanë qenë të papërdorshme për përdoruesit për pjesën më të madhe të ditës së mërkurë. Hera e fundit kur...

Facebook dhe Instagram “fiken” për orë të tëra

para 2 muajve - Shprehja.com

Platforma me e madhe sociale e globit Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e saj. Për një pjesë të mirë të ditës së mërkure, përdoruesit e facebookut nuk arritën t’i përdorin dot shërbimet...

Facebook, Instagram dhe WhatsApp vuajnë nga ndërprerjet në Amerikë dhe Evropë

para 2 muajve - Koha Jone

Një ditë më parë, rrjeti social “Facebook” ka vuajtur nga ndërprerjet në të gjithë botën që nga ora 12:00 ET (4:00 GMT). Katër aplikacionet kryesore të kompanisë si Facebook, Instagram, WhatsApp dhe Messenger...

Kjo nuk i kishte ndodhur asnjëherë më parë Facebook-ut

para 2 muajve - OraInfo

Ndodhi edhe ajo që nuk e kishte pritur askush. Rrjetet sociale të familjes së Facebook kanë pësuar shkëputjen më të madhe në histori të tyren duke mos i lejuar përdoruesit të shfrytëzojnë shërbimet e zakonshme....

Facebook pësoi ndërprerjen më të madhe në histori

para 2 muajve - RTV 21

Herën e fundit që Facebook kishte pësuar një ndërprerje të tillë ishe në vitin 2008 Rrjetet sociale të familjes së Facebook dje kanë pësuar shkëputjen më të madhe në histori të tyren, kështu duke mos i...

Facebook pësoi ndërprerjen më të madhe në histori

para 2 muajve - Lajmi.net

Edhe WhatsApp u raportua se kishte probleme të ngjashme. Rrjetet sociale të familjes së Facebook kanë pësuar shkëputjen më të madhe në histori të tyren duke mos i lejuar përdoruesit të shfrytëzojnë shërbimet...

Facebook dhe Instagram “fiken” për orë të tëra

para 2 muajve - Top Channel

Si Facebook edhe Instagram kanë pasur probleme për 14 orë një ditë më parë duke pasur shkëputje të herëpashershme që nuk lejonin disa përdorues që të logohen dhe të vijojnë normalisht “punën” e tyre në...

Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij

para 2 muajve - Presheva Jone

14 Mars,2019 Rrjeti social Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij. Shërbimet e tij kyçe kanë qenë të papërdorshme për përdoruesit për pjesën më të madhe të ditës së mërkurë. Hera...

Rënia e rrjetve sociale, përdoruesit njoftuan Policinë

para 2 muajve - Insajderi

Facebook dhe Instagram kanë rënë që nga dje, ndërsa policët e Zelandës së Re kanë problem me përdoruesit e këtyre rrjeteve sociale. Policia e Zelandës së re ka lëshuar një njoftim ku kërkojnë nga përdoruesit...

Kaos në rrjetet sociale/ Çfarë e shkaktoi “Blackout” në SHBA dhe Evropë, Facebook reagon pas problemeve të fundit

para 2 muajve - Sot News

Përmes një postimi, Facebook reagoi pas problemit serioz. Përdoruesit e Facebook, Instagram dhe WhatsApp në Evropë dhe SHBA kanë raportuar për ndërprerje të këtyre shërbimeve për disa orë gjatë ditës së...

Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij

para 2 muajve - Portalb

Rrjeti social Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij. Shërbimet e tij kyçe kanë qenë të papërdorshme për përdoruesit për pjesën më të madhe të ditës së mërkurë, transmeton REL. Hera...

Facebook dhe Instagram ”fiken” për 14orë

para 2 muajve - Koha Jone

Si Facebook edhe Instagram kanë pasur probleme për 14 orë një ditë më parë duke pasur shkëputje të herëpashershme që nuk lejonin disa përdorues që të logohen dhe të vijojnë normalisht “punën” e tyre në...

Paniku për shkak të rënies së Facebook-ut dhe Instagram-it, përdoruesit thirrën Policinë

para 2 muajve - Republika

Facebook dhe Instagram kanë rënë që nga dje, ndërsa policët e Zelandës së Re kanë problem me përdoruesit e këtyre rrjeteve sociale, transmeton Gazeta Express. Policia e Zelandës së re ka lëshuar një njoftim...

Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Rrjeti social Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij. Shërbimet e tij kyçe kanë qenë të papërdorshme për përdoruesit për pjesën më të madhe të ditës së mërkurë. Hera e fundit kur...

Facebook reagon pas problemeve të fundit

para 2 muajve - Alsat-M

Përmes një postimi, Facebook reagoi pas problemit serioz. Përdoruesit e Facebook, Instagram dhe WhatsApp në Evropë dhe SHBA kanë raportuar për ndërprerje të këtyre shërbimeve për disa orë gjatë ditës së...

Bllokimi i Facebook dhe Instagram, një dëm për kompanitë

para 2 muajve - Opinion

Facebook ka pësuar ndërprerjen më të rëndë në histori, ku shumica e opsioneve nuk ishin funksionale për gjithë përdoruesit globalë gjatë ditës së mërkurë. Hera e fundit kur Facebook ka pësuar një ndërprerje...

Facebook pësoi ndërprerjen më të madhe në histori

para 2 muajve - Koha.net

Rrjetet sociale të familjes së Facebook kanë pësuar shkëputjen më të madhe në histori të tyren duke mos i lejuar përdoruesit të shfrytëzojnë shërbimet e zakonshme. Herën e fundit që Facebook kishte pësuar...

Ndërprerja më e madhe e Facebook në histori,përdoruesit ankohen në Twitter

para 2 muajve - Opinion

Facebook ka pësuar ndërprerjen më të rëndë në histori, ku shumica e opsioneve nuk ishin funksionale për gjithë përdoruesit globalë gjatë ditës së mërkurë. Hera e fundit kur Facebook ka pësuar një ndërprerje...

Facebook pësoi ndërprerjen më të madhe në histori

para 2 muajve - GazetaBlic

Rrjetet sociale të familjes së Facebook kanë pësuar shkëputjen më të madhe në histori të tyren duke mos i lejuar përdoruesit të shfrytëzojnë shërbimet e zakonshme. Herën e fundit që Facebook kishte pësuar...

Probleme me Facebook në Evropë dhe SHBA, reagon rrjeti social

para 2 muajve - Lajmi.net

Përmes një postimi, Facebook reagoi pas problemit serioz. Përdoruesit e Facebook, Instagram dhe WhatsApp në Evropë dhe SHBA kanë raportuar për ndërprerje të këtyre shërbimeve për disa orë gjatë ditës së...

Misteri i bllokimit më të madh të rrjeteve sociale

para 2 muajve - LajmiFundit

Rrjeti social Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij. Shërbimet e tij kyçe kanë qenë të papërdorshme për përdoruesit për pjesën më të madhe të ditës së mërkurë. Hera e fundit kur...

Misteri i bllokimit më të madh në historinë e Facebook

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Rrjeti social Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij. Shërbimet e tij kyçe kanë qenë të papërdorshme për përdoruesit për pjesën më të madhe të ditës së mërkurë. Hera e fundit kur...

Facebook dhe Instagram “fiken” për orë të tëra

para 2 muajve - Infokusi

Si Facebook edhe Instagram kanë pasur probleme për 14 orë një ditë më parë duke pasur shkëputje të herëpashershme që nuk lejonin disa përdorues që të logohen dhe të vijojnë normalisht “punën” e tyre në...

Facebook pësoi ndërprerjen më të madhe në histori

para 2 muajve - Fakti Ditor

Edhe WhatsApp u raportua se kishte probleme të ngjashme. Rrjetet sociale të familjes së Facebook kanë pësuar shkëputjen më të madhe në histori të tyren duke mos i lejuar përdoruesit të shfrytëzojnë shërbimet...

Facebook pësoi ndërprerjen më të madhe në histori

para 2 muajve - AlbPortali

Edhe WhatsApp u raportua se kishte probleme të ngjashme. Rrjetet sociale të familjes së Facebook kanë pësuar shkëputjen më të madhe në histori të tyren duke mos i lejuar përdoruesit të shfrytëzojnë shërbimet...

Facebook pësoi ndërprerjen më të madhe në histori

para 2 muajve - Infokusi

Rrjetet sociale të familjes së Facebook kanë pësuar shkëputjen më të madhe në histori të tyren duke mos i lejuar përdoruesit të shfrytëzojnë shërbimet e zakonshme. Herën e fundit që Facebook kishte pësuar...

Flasin nga Facebook: Rrjeti ra sepse databaza na është stërmbushur

para 2 muajve - Periskopi

Pas më shumë se 14 orësh probleme të mëdha, Facebook është rikthyer sot. Përodoruesit e Facebook, Instagram dhe Ëhatsapp në vende të SHBA’së, Evropës dhe Amerikës Jugore por edhe në Japoni, janë prekur...

‘Facebook’-u përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij

para 2 muajve - Epoka e Re

Rrjeti social “Facebook’ ka përjetuar ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij. Shërbimet e tij kyçe kanë qenë të papërdorshme për përdoruesit për pjesën më të madhe të ditës së mërkurë. Hera e fundit...

Probleme me Facebook në Evropë dhe SHBA, reagon rrjeti social

para 2 muajve - Lexo

Përdoruesit e Facebook, Instagram dhe WhatsApp në Evropë dhe SHBA kanë raportuar për ndërprerje të këtyre shërbimeve për disa orë gjatë ditës së mërkurë. Facebook nuk ka dhënë një arsye për ndërprerjen,...

Facebook kthehet pas 8 orësh rënie globale – Ja çka ndodhi

para 2 muajve - Tetova1

Facebook është kthyer përsëri, pas një rënieje prej 8 orësh ditën e djeshme – por problemet me Instagram dhe WhatsApp ende po vazhdojnë për disa përdorues. Qindra mijëra përdorues anembanë botës nuk mund...

Facebook reagon pas problemeve të fundit

para 2 muajve - Shenja

Përmes një postimi, Facebook reagoi pas problemit serioz. Përdoruesit e Facebook, Instagram dhe WhatsApp në Evropë dhe SHBA kanë raportuar për ndërprerje të këtyre shërbimeve për disa orë gjatë ditës së...

Facebook pësoi ndërprerjen më të madhe në histori

para 2 muajve - Gazeta Observer

Rrjetet sociale të familjes së Facebook kanë pësuar shkëputjen më të madhe në histori të tyren duke mos i lejuar përdoruesit të shfrytëzojnë shërbimet e zakonshme. Herën e fundit që Facebook kishte pësuar...

Facebook pësoi ndërprerjen më të madhe në histori

para 2 muajve - Gazeta e re

Rrjetet sociale të familjes së Facebook kanë pësuar shkëputjen më të madhe në histori të tyren duke mos i lejuar përdoruesit të shfrytëzojnë shërbimet e zakonshme. Herën e fundit që Facebook kishte pësuar...

Facebook pësoi ndërprerjen më të madhe në histori

para 2 muajve - Periskopi

Rrjetet sociale të familjes së Facebook kanë pësuar shkëputjen më të madhe në histori të tyren duke mos i lejuar përdoruesit të shfrytëzojnë shërbimet e zakonshme. Herën e fundit që Facebook kishte pësuar...

Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij

para 2 muajve - Gazeta Observer

Rrjeti social Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij. Shërbimet e tij kyçe kanë qenë të papërdorshme për përdoruesit për pjesën më të madhe të ditës së mërkurë. Hera e fundit kur...

Facebook në ‘black-out’, të gjithë humbasin aksesin në llogaritë e tyre

para 2 muajve - Infokusi

Rrjeti social “Facebook”, me mijëra përdorues në mbarë globin, ditën e sotme ka dalë jashtë shërbimit. Të gjithë përdoruesit duket se nuk mund të aksesojnë llogaritë e tyre, duke mos kryer dot asnjë veprim....

Policia lutje ndaj përdoruesve: Mos na thirrni për problemet e Facebook’ut dhe Instagram’it

para 2 muajve - Periskopi

Facebook thuhet ta ketë përjetuar rënien më të madhe në histori gjatë ditës së djeshme, me ç’rast pati probleme me orë të tëra, shkruan Periskopi. Rënies së Facebook-ut iu bashkua edhe rrjeti social Instagram,...

Facebook pësoi ndërprerjen më të madhe në histori

para 2 muajve - Ekonomia Online

Rrjetet sociale të familjes së Facebook kanë pësuar shkëputjen më të madhe në histori të tyren duke mos i lejuar përdoruesit të shfrytëzojnë shërbimet e zakonshme. Herën e fundit që Facebook kishte pësuar...

Facebook pësoi ndërprerjen më të madhe në histori

para 2 muajve - Sovrani

Rrjetet sociale të familjes së Facebook kanë pësuar shkëputjen më të madhe në histori të tyren duke mos i lejuar përdoruesit të shfrytëzojnë shërbimet e zakonshme. Herën e fundit që Facebook kishte pësuar...

Rikthehet Facebook-u, detajet nga problemi i ndodhur dje

para 2 muajve - Arbresh

Facebook është kthyer përsëri, pas një rënieje prej 8 orësh ditën e djeshme – por problemet me Instagram dhe WhatsApp ende po vazhdojnë për disa përdorues. Qindra mijëra përdorues anembanë botës nuk mund...

Policia lutje ndaj përdoruesve: Mos na thirrni për problemet e Facebook’it dhe Instagram’it

para 2 muajve - Periskopi

Facebook thuhet ta ketë përjetuar rënien më të madhe në histori gjatë ditës së djeshme, me ç’rast pati probleme me orë të tëra, shkruan Periskopi. Rënies së Facebook-ut iu bashkua edhe rrjeti social Instagram,...

Rikthehet Facebook-u, detajet nga problemi i ndodhur dje

para 2 muajve - Sovrani

Facebook është kthyer përsëri, pas një rënieje prej 8 orësh ditën e djeshme – por problemet me Instagram dhe WhatsApp ende po vazhdojnë për disa përdorues. Qindra mijëra përdorues anembanë botës nuk mund...

Facebook pësoi ndërprerjen më të madhe në histori

para 2 muajve - KosovaPress

Herën e fundit që Facebook kishte pësuar një ndërprerje të tillë ishe në vitin 2008 kur kishte vetëm 150 milionë përdorues, ndërsa tani ka 2.3 miliardë përdorues në ditë. Problemet u paraqitën rreth orës...

Probleme me Facebook në Evropë dhe SHBA, reagon rrjeti social

para 2 muajve - Arbresh

Përmes një postimi, Facebook reagoi pas problemit serioz. Përdoruesit e Facebook, Instagram dhe WhatsApp në Evropë dhe SHBA kanë raportuar për ndërprerje të këtyre shërbimeve për disa orë gjatë ditës së...

Facebook reagon pas problemeve të fundit

para 2 muajve - Insajderi

Përmes një postimi, Facebook reagoi pas problemit serioz. Përdoruesit e Facebook, Instagram dhe WhatsApp në Evropë dhe SHBA kanë raportuar për ndërprerje të këtyre shërbimeve për disa orë gjatë ditës së...

Bie Facebook, Instagram dhe WhatsApp, miliona përdorues në alarm

para 2 muajve - BalkanWeb

Përdoruesit e Facebook, Instagram dhe WhatsApp në mbarë botën kanë raportuar për ndërprerje të këtyre shërbimeve . Facebook nuk ka dhënë një arsye për ndërprerjen, dhe ka ofruar informata minimale, përveçse...

E konfirmon Facebook: Problemi nuk u shkaktua nga ndonjë haker

para 2 muajve - Lajmi.net

Një numër i rrjeteve sociale në pronësi të Facebook po përjeton një ndërprerje mbarëbotërore, duke u pamundësuara miliona përdoruesve për t'i shfrytëzuar si duhet mediat sociale për 5 orë rresht. Facebook,...

Facebook thotë se po punon në zgjidhjen e problemit pas rënies nga sistemi

para 2 muajve - Ina

Facebook është duke punuar në zgjidhjen e problemit me të cilin përdoruesit e këtij rrjeti social nuk kanë mundësi të qasjes në llogaritë e tyre. Përmes një deklarate në Twitter të lëshuar nga ekzekutivi...

Ka rënë sistemi i Facebookit dhe Instagramit, përdoruesit nuk po mund t’i hapin llogaritë

para 2 muajve - Portalb

Nëse keni pasur problem të hyni në llogarinë e juaj në Facebook dhe Instagram, mos u brengosni sepse nuk jeni të vetmit. Këtyre rrjeteve sociale iu kanë rënë sistemet dhe përdoruesit që nuk po mund ta...

Bie Facebook dhe Instagram, përdoruesit në alarm

para 2 muajve - Vizion Plus

Dy rrjetet më të mëdha sociale, Facebook dhe Instagram gjatë pasdites së kësaj të mërkure kanë rënë së funksionuari duke krijuar panik dhe vështirësi në logimin për miliona përdorues. Përdoruesit e këtyre...

“Kaos” në rrjet, reagon “Facebook”: Jemi duke punuar për zgjidhjen e çështjes

para 2 muajve - Shekulli

Thuajse të gjithë përdoruesit e gjigandit të rrjetit social “Facebook”, kanë pasur probleme me llogaritë e tyre, ku shumë prej tyre janë ankuar se nuk mund të logoheshin në rrjet, nuk mund të shpërndanin...

Facebook përmes Twitter konfirmon se po punojnë në zgjidhjen e problemit

para 2 muajve - Klan Kosova

Facebook është duke punuar në zgjidhjen e problemit me të cilin përdoruesit e këtij rrjeti social nuk kanë mundësi të qasjes në llogaritë e tyre. Përmes një deklarate në Twitter të lëshuar nga ekzekutivi...

Stafi i Facebook përmes Twitter konfirmojnë se po punojnë në zgjidhjen e problemit

para 2 muajve - Klan Kosova

Facebook është duke punuar në zgjidhjen e problemit me të cilin përdoruesit e këtij rrjeti social nuk kanë mundësi të qasjes në llogaritë e tyre. Përmes një deklarate të lëshuar nga ekzekutivi i kësaj...

Bie Instagrami, në probleme edhe Facebook

para 2 muajve - Alsat-M

Instagram ka ndaluar punën, pasi përdoruesit nuk janë në gjendje të ngarkojnë aplikacionin. Problemet erdhën në të njëjtën kohë kur kompania mëmë Facebook po goditet gjithashtu nga çështje teknike. WhatsApp,...

Bien Facebook dhe Instagram, WhatsApp funksionon normalisht

para 2 muajve - Medial

Përdoruesit e rrjeteve sociale Facebook dhe Instagram raportuan se platformat nuk po funksionojnë në disa vende të botës. Në SHBA, Brazil, Peru, Kolumbi, Meksikë dhe pjesë të Evropës rrjeti social është...

Bie Facebook dhe Instagram, miliona përdorues në alarm

para 2 muajve - Koha Jone

Dy rrjetet më të mëdha sociale, Facebook dhe Instagram kanë rënë së funksionuari gjatë pasdites së sotme duke krijuar panik dhe vështirësi në logimin për miliona përdorues. Përdoruesit e kanë pasur të...

Bie Facebook dhe Instagram, miliona përdorues në alarm

para 2 muajve - BalkanWeb

Dy rrjetet më të mëdha sociale, Facebook dhe Instagram kanë rënë së funksionuar gjatë pasdites së sotme duke krijuar panik dhe vështirësi në logimin e tyre për miliona përdorues. Përdoruesit e kanë pasur...

Facebook jep detajet të reja mbi problemet që po shfaqen në shfrytëzimin e saj

para 2 muajve - Sovrani

Një numër i rrjeteve sociale në pronësi të Facebook po përjeton një ndërprerje mbarëbotërore, duke u pamundësuara miliona përdoruesve për t’i shfrytëzuar si duhet mediat sociale për 5 orë rresht. Facebook,...

Edhe “Instagram” shfaq probleme, bllokohen përdoruesit

para 2 muajve - Shekulli

Edhe “Instagram”, njësoj si “Facebook” ka shfaqur probleme tek mijëra përdorues, të cilët raportojnë se rrjeti social nuk funksionon si gjithmonë. Rrjeti më i përdorur nga të rinjtë ka filluar me probleme...

Facebook në ‘black-out’, të gjithë humbasin aksesin në llogaritë e tyre

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Rrjeti social “Facebook”, me mijëra përdorues në mbarë globin, ditën e sotme ka dalë jashtë shërbimit. Të gjithë përdoruesit duket se nuk mund të aksesojnë llogaritë e tyre, duke mos kryer dot asnjë veprim....

E konfirmon Facebook: Problemi nuk u shkaktua nga ndonjë haker

para 2 muajve - AlbPortali

Facebook, Messenger, dhe Instagram kanë pasur probleme që prej pasdites, në disa raste duke rezultuar në një “ndërprerje të plotë” të tyre, transmeton lajmi.net. Të tri aplikacionet patën probleme kryesisht...

E konfirmon Facebook: Problemi nuk u shkaktua nga ndonjë haker

para 2 muajve - AlbPortali

Facebook, Messenger, dhe Instagram kanë pasur probleme që prej pasdites, në disa raste duke rezultuar në një “ndërprerje të plotë” të tyre, transmeton lajmi.net. Të tri aplikacionet patën probleme kryesisht...

Panik në të gjithë globin, Facebook dhe Instagram alarmojnë përdoruesit

para 2 muajve - Albeu

Rënia e Facebook dhe Instagram ka shkaktuar një panik dhe shok në të gjithë rrjetin në mbarë botën. Përdoruesit nuk mund të bëjën asnjë veprim me llogaritë e tyre duke shkaktuar probleme edhe në faqet...

Bie Facebook-u dhe Instagram-i

para 2 muajve - Opinion

Prej disa minutash rrjetet sociale si Facebook dhe Instagram janë jashtë shërbimit në disa vende të Evropës duke përfshirë edhe Shqipërinë. Përdoruesit nuk munden të përdorin këto rrjete sociale. Të dyja...

“Facebook” del jashtë funksioni

para 2 muajve - Shekulli

Për thuajse një orë rrjeti social “Facebook” ka dalë jashtë çdo funksioni. Kjo është vërejtur menjëherë nga përdoruesit e këtij rrjeti. Probleme ka pasur në mbarë botën dhe asnjë nga përdoruesit e “Facebook”...

Facebook thotë se po punon në zgjidhjen e problemit pas rënies nga sistemi

para 2 muajve - Tetova Sot

Facebook është duke punuar në zgjidhjen e problemit me të cilin përdoruesit e këtij rrjeti social nuk kanë mundësi të qasjes në llogaritë e tyre. Përmes një deklarate në Twitter të lëshuar nga ekzekutivi...

Ndërprerje globale: Facebook, Messenger dhe Instagram bien nga sistemi

para 2 muajve - GazetaBlic

Një sasi e madhe e faqeve në pronësi të Facebook-ut po përjeton një ndërprerje mbarëbotërore, duke e pasur të pamundur që përdoruesit të lidhen në to, përcjellë GazetaBlic. Facebook, Messenger dhe Instagram...

Bie edhe Instagrami nga sistemi

para 2 muajve - Koha.net

Instagram ka ndaluar punën, pasi përdoruesit nuk janë në gjendje të ngarkojnë aplikacionin. Problemet erdhën në të njëjtën kohë kur kompania mëmë Facebook po goditet gjithashtu nga çështje teknike. WhatsApp,...

Përveç Facebook-ut edhe Instagram e Whatsapp me probleme teknike

para 2 muajve - RTV 21

Përdoruesit e këtyre rrjeteve ende nuk kanë qasje në llogaritë e tyre Përveç, rrjetit social, Facebook me probleme teknike po ballafaqohet edhe rrjeti social, Instagram, i cili është pjesë e Facebook....

LAJMI I FUNDIT: Bie nga funksioni Facebook dhe Instagram

para 2 muajve - Klan Kosova

Gjiganti i rrjeteve sociale Facebook si dhe Instagram kanë rënë nga funksioni. Përdorues të këtyre dy mediave sociale, janë duke u ballafaquar me probleme duke mos pasur mundësi të qasjes në llogaritë...

Ndërprerje globale: Facebook, Messenger dhe Instagram bien nga sistemi

para 2 muajve - GazetaBlic

Një sasi e madhe e faqeve në pronësi të Facebook-ut po përjeton një ndërprerje mbarëbotërore, duke e pasur të pamundur që përdoruesin të lidhen në to, përcjellë GazetaBlic. Facebook, Messenger dhe Instagram...

Bie Facebook dhe Instagram në të gjithë Europën

para 2 muajve - Albeu

Facebook dhe Instagram është jashtë shërbimit në disa shtete të Europës. Edhe përdoruesit në Shqipëri nuk mund të përdorin dot rrjetet sociale . Përdoruesit e kanë të pamundur të kenë akses dhe nuk mund...

Facebook përmes Twitter konfirmon se po punojnë në zgjidhjen e problemit

para 2 muajve - Infokusi

Facebook është duke punuar në zgjidhjen e problemit me të cilin përdoruesit e këtij rrjeti social nuk kanë mundësi të qasjes në llogaritë e tyre. Përmes një deklarate në Twitter të lëshuar nga ekzekutivi...

Facebook del jashtë përdorimit, askush nuk mund të futet në llogarinë e tij

para 2 muajve - Sot News

Prej disa minutash rrjeti social Facebook është jashtë shërbimit.Të gjithë përdoruesit e tij nuk mund të kenë akses në llogaritë e tyre, duke mos kryer dot asnjë veprim. Duket se është një problem i përkohshëm,...

Bie Facebook dhe Instagram

para 2 muajve - Gazeta Tema

Facebook dhe Instagram është jashtë shërbimit në disa shtete të Europës. Edhe përdoruesit në Shqipëri nuk mund të përdorin dot rrjetet sociale. Të dyja faqet e rrjeteve sociale shfaqin mesazhin gabimi...

“Fiket” Facebook, askush nuk mund të futet në llogarinë e tij

para 2 muajve - Koha Jone

Prej disa minutash rrjeti social Facebook është jashtë shërbimit. Të gjithë përdoruesit e tij nuk mund të kenë akses në llogaritë e tyre, duke mos kryer dot asnjë veprim. Duket se është një problem i përkohshëm,...

Facebook thotë se po punon në zgjidhjen e problemit pas rënies nga sistemi

para 2 muajve - Fol

Facebook është duke punuar në zgjidhjen e problemit me të cilin përdoruesit e këtij rrjeti social nuk kanë mundësi të qasjes në llogaritë e tyre. Përmes një deklarate në Twitter të lëshuar nga ekzekutivi...

Facebook me probleme teknike

para 2 muajve - RTV 21

Përdoruesit nuk kanë qasje në llogaritë e tyre Përdoruesit e rrjetit social, Facebook sot kanë pasur probleme në qasjen në këtë rrjet. Përveç qasjes, përdoruesit e tjerë, të cilit ishin të kyçur në këtë...

Bie ‘Facebook’ nga sistemi, probleme me postim

para 2 muajve - Lajmi.net

Rrjeti social më i popullarizuar në botë, 'Facebook', sapo ka rënë nga sistemi. Problemi me të cilin po përballen përdoruesit si rrjedhojë është pamundësia e postimit të statuseve apo të linqeve të çfarëdoshme,...

Facebooku bie nga sistemi

para 2 muajve - Koha.net

Rrjeti më i madh social, Facebook, ka rënë nga sistemi. Shumë përdorues kanë hasur në vështirësi të kyçen në llogaritë e tyre, e disa edhe të bëjnë postime të caktuara. Raprotohet se nga problemi i Facebookut...

Facebook dhe Instagram po kanë probleme globalisht

para 2 muajve - Infokusi

Facebook sërish me probleme. Rrjetet sociale Facebook dhe Instagram nuk po funksionojnë mbi një orë. Për kto probleme po ankohen përdoruesit e sidomos faqet e bizneseve nëpër botë. Interneti është duke...

Facebook dhe Instagram po kanë probleme globalisht

para 2 muajve - Infokusi

Facebook sërish me probleme. Rrjetet sociale Facebook dhe Instagram nuk po funksionojnë mbi një orë. Për kto probleme po ankohen përdoruesit e sidomos faqet e bizneseve nëpër botë. Interneti është duke...

Bie nga sistemi rrjeti social ‘Instagram’

para 2 muajve - Gazeta Observer

Rrjeti social ‘Instagram’ ka rënë dhe përdoruesit nuk mund ta përdorin këtë aplikacion. Problemet erdhën në të njëjtën kohë kur kompania amë ‘Facebook’ po përballet po ashtu me probleme teknike, ndërsa...

Facebook reagon pas rënies nga sistemi

para 2 muajve - Insajderi

Facebook është duke punuar në zgjidhjen e problemit me të cilin përdoruesit e këtij rrjeti social nuk kanë mundësi të qasjes në llogaritë e tyre. Përmes një deklarate në Twitter të lëshuar nga ekzekutivi...

Bien Facebook dhe Instagram

para 2 muajve - Infokusi

Instagram ka ndaluar punën, pasi përdoruesit nuk janë në gjendje të ngarkojnë aplikacionin. Problemet erdhën në të njëjtën kohë kur kompania mëmë Facebook po goditet gjithashtu nga çështje teknike. WhatsApp,...

Facebook’u sqarohet përmes Twitterit: Jemi duke u punuar për t’i rregulluar problemet

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Facebook, ka përdorur një rrjet tjetër social për të informuar përdoruesit e tij, të cilët mund të kenë pasur probleme me llogarit e tyre në Facebook. Bëhet fjalë për Twitter-in. Përmes një cicërime, Facebook...

Bien Facebook dhe Instagram, WhatsApp funksionon normalisht

para 2 muajve - AlbPortali

Përdoruesit e rrjeteve sociale Facebook dhe Instagram raportuan se platformat nuk po funksionojnë në disa vende të botës. Në SHBA, Brazil, Peru, Kolumbi, Meksikë dhe pjesë të Evropës rrjeti social është...

Bien Facebook dhe Instagram, WhatsApp funksionon normalisht

para 2 muajve - Fakti Ditor

Përdoruesit e rrjeteve sociale Facebook dhe Instagram raportuan se platformat nuk po funksionojnë në disa vende të botës. Në SHBA, Brazil, Peru, Kolumbi, Meksikë dhe pjesë të Evropës rrjeti social është...

Bie “Instagram”, dalin sërish probleme për përdoruesit

para 2 muajve - Java News

Instagram ka shfaqur probleme tek qindra përdorues, të cilët raportojnë se nuk funksionon si gjithmonë. Këtë pasdite, rrjeti i famshëm për publikimin e fotove dhe videove është përballur me ankesa pasi...

Bie Facebook dhe Instagram

para 2 muajve - Lexo

Facebook dhe Instagram është jashtë shërbimit në disa shtete të Europës. Edhe përdoruesit në Shqipëri nuk mund të përdorin dot rrjetet sociale. Të dyja faqet e rrjeteve sociale shfaqin mesazhin gabimi...

Facebook’u reagon përmes Twitterit: Jemi duke u punuar për t’i rregulluar problemet

para 2 muajve - Periskopi

Facebook, ka përdorur një rrjet tjetër social për të informuar përdoruesit e tij, të cilët mund të kenë pasur probleme me llogarit e tyre në Facebook. Bëhet fjalë për Twitter-in. Përmes një cicërime, Facebook...

Bie ‘Facebook’ nga sistemi, probleme me postim

para 2 muajve - Tetova1

Rrjeti social më i popullarizuar në botë, ‘Facebook’, sapo ka rënë nga sistemi. Problemi me të cilin po përballen përdoruesit si rrjedhojë është pamundësia e postimit të statuseve apo të linqeve të çfarëdoshme....

Bie Instagrami, në probleme edhe Facebook

para 2 muajve - Gazeta e re

Instagram ka ndaluar punën, pasi përdoruesit nuk janë në gjendje të ngarkojnë aplikacionin. Problemet erdhën në të njëjtën kohë kur kompania mëmë Facebook po goditet gjithashtu nga çështje teknike. WhatsApp,...

“Kaos” në rrjet, as Facebook nuk funksionon

para 2 muajve - InfoMagazin

Facebook nuk po funksionon në të gjithë botën. Përdoruesit e rrjetit gjigand janë ankuar se nuk arrijnë të dërgojnë mesazhe, të shkruajnë komente apo të shpërndajnë postime. Problem ka prekur Shtetet e...

Facebook dhe Instagram, probleme në të gjithë globin! Çfarë po ndodh…?!

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Facebook sërish me probleme. Rrjetet sociale Facebook dhe Instagram nuk po funksionojnë siç duhet prej më shumë se një orë. Të gjithë përdoruesit e tyre nuk mund të kenë akses në llogaritë e tyre, duke...

‘Fiken’ Facebook dhe Instagram, probleme në të gjithë globin! Çfarë po ndodh…?!

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Facebook sërish me probleme. Rrjetet sociale Facebook dhe Instagram nuk po funksionojnë siç duhet prej më shumë se një orë. Të gjithë përdoruesit e tyre nuk mund të kenë akses në llogaritë e tyre, duke...

Bie Instagrami, shfaqen probleme edhe në Facebook

para 2 muajve - Periskopi

Instagram ka ndaluar punën, pasi përdoruesit nuk janë në gjendje të ngarkojnë aplikacionin. Problemet erdhën në të njëjtën kohë kur kompania mëmë Facebook po goditet gjithashtu nga çështje teknike. WhatsApp,...

Miliona përdorues në alarm, bie Facebook dhe Instagram

para 2 muajve - LajmiFundit

Dy rrjetet më të mëdha sociale, Facebook dhe Instagram kanë rënë së funksionuar gjatë pasdites së sotme duke krijuar panik dhe vështirësi në logimin e tyre për miliona përdorues. Përdoruesit e kanë pasur...

Bie nga funksioni Facebook dhe Instagram

para 2 muajve - Ekonomia Online

Gjiganti i rrjeteve sociale Facebook si dhe Instagram kanë rënë nga funksioni. Përdorues të këtyre dy mediave sociale, janë duke u ballafaquar me probleme duke mos pasur mundësi të qasjes në llogaritë...

Bie Instagrami, në probleme edhe Facebook

para 2 muajve - KosovaPress

Problemet erdhën në të njëjtën kohë kur kompania mëmë Facebook po goditet gjithashtu nga çështje teknike. WhatsApp, aplikacioni tjetër i madh i kompanisë, duket se ende punon. Njerëzit raportuan se nuk...

Bie nga funksioni ‘Facebook’-u dhe ‘Instagram’-i

para 2 muajve - Epoka e Re

Gjiganti i rrjeteve sociale “Facebook”-u si dhe “Instagram”-i kanë rënë nga funksioni. Përdorues të këtyre dy medieve sociale, janë duke u ballafaquar me probleme duke mos pasur mundësi të qasjes në llogaritë...

Sërish telashe në Facebook e Instagram

para 2 muajve - Periskopi

Facebook sërish me probleme. Rrjetet sociale Facebook dhe Instagram nuk po funksionojnë mbi një orë. Për këto probleme po ankohen përdoruesit e sidomos faqet e bizneseve nëpër botë. Interneti është duke...

Bie nga funksioni Facebook dhe Instagram

para 2 muajve - Sovrani

Gjiganti i rrjeteve sociale Facebook si dhe Instagram kanë rënë nga funksioni. Përdorues të këtyre dy mediave sociale, janë duke u ballafaquar me probleme duke mos pasur mundësi të qasjes në llogaritë...

Bie ‘Facebook’ nga sistemi, probleme me postim

para 2 muajve - AlbPortali

Problemi me të cilin po përballen përdoruesit si rrjedhojë është pamundësia e postimit të statuseve apo të linqeve të çfarëdoshme, shkruan lajmi.net. Loading... Momentalisht, nuk dihet nëse problemi ka...

Bie ‘Facebook’ nga sistemi, probleme me postim

para 2 muajve - AlbPortali

Problemi me të cilin po përballen përdoruesit si rrjedhojë është pamundësia e postimit të statuseve apo të linqeve të çfarëdoshme, shkruan lajmi.net. Loading... Momentalisht, nuk dihet nëse problemi ka...

Bie ‘Facebook’ nga sistemi, probleme me postim

para 2 muajve - AlbPortali

Problemi me të cilin po përballen përdoruesit si rrjedhojë është pamundësia e postimit të statuseve apo të linqeve të çfarëdoshme, shkruan lajmi.net. Loading... Momentalisht, nuk dihet nëse problemi ka...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK