http://kariera.mk

Ramadani: Serbia zhvillon luftë speciale kundër Kosovës, si në vitet e 90-ta

para 2 muajve - Ina

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, i ka quajtur si luftë speciale, deklarimet që po vijnë nga Serbia për ndërhyrje ushtarake në veri të Kosovës, njofton gazeta KOHA. I pyetur nga Gazeta Ekspres...

Vulinit i ‘dhemb’ shumë themelimi i Ushtrisë së Kosovës, kjo është ankesa e radhës

para 2 muajve - OraInfo

Aleksandër Vulin ka vazhduar ankesat kundër themelimit të Ushtrisë e Kosovës. Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin dhe zëvendës ndihmësi i sekretarit për mbrojte SHBA-së për Rusi, Ukrainë dhe Evroazi,...

Vulinit i ‘dhembë’ shumë themelimi i Ushtrisë së Kosovës, kjo është ankesa e radhës

para 2 muajve - OraInfo

Aleksandër Vulin ka vazhduar ankesat kundër themelimit të Ushtrisë e Kosovës. Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin dhe zëvendës ndihmësi i sekretarit për mbrojte SHBA-së për Rusi, Ukrainë dhe Evroazi,...

SHBA-ja dhe Serbia, ushtrime të përbashkëta të njësive speciale

para 2 muajve - Koha.net

Ambasadori amerikan në Beograd Kyle Scott ka deklaruar sot, pas ushtrimeve të përbashkëta të njësive speciale të SHBA-së e të Serbisë se dy shtetet janë bashkë në luftën kundër terrorizmit dhe se ato bashkërisht...

Vulin vazhdon ankimin kundër themelimit të Ushtrisë e Kosovës

para 2 muajve - Koha.net

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin dhe zëvendës ndihmësi i sekretarit për mbrojte SHBA-së për Rusi, Ukrainë dhe Evroazi, Lora Cooper sot në Beograd ka biseduar për bashkëpunimin ushtarak dhe për...

Ramadani: Serbia zhvillon luftë speciale kundër Kosovës, si në vitet e 90-ta

para 2 muajve - Koha.mk

Prishtinë, 14 mars – Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, i ka quajtur si luftë speciale, deklarimet që po vijnë nga Serbia për ndërhyrje ushtarake në veri të Kosovës, njofton gazeta KOHA. I pyetur...

Kërcënimi i Daçiçit për ndërhyrje ushtarake në Veri, reagon KFOR

para 2 muajve - Koha Jone

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso, teksa ka komentuar deklarimet e ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq, për një intervenim ushtarak të Serbisë në veri të Kosovës, ka thënë se aktualisht nuk...

Kërcënimi i Daçiqit për ndërhyrje ushtarake në Veri, vjen kundërpërgjigja e KFOR-it

para 2 muajve - GazetaBlic

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso, teksa ka komentuar deklarimet e ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq, për një intervenim ushtarak të Serbisë në veri të Kosovës, ka thënë se aktualisht nuk...

KFOR-i reagon lidhur me kërcënimet e Daçiqit për ndërhyrje ushtarake në veri

para 2 muajve - Lajmi.net

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso, teksa ka komentuar deklarimet e ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq, për një intervenim ushtarak të Serbisë në veri të Kosovës, ka thënë se aktualisht nuk...

Daçiq kërcënoi me ndërhyrje ushtarake në Veri, kështu i kundërpërgjigjet KFOR-i

para 2 muajve - OraInfo

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso, teksa ka komentuar deklarimet e ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq, për një intervenim ushtarak të Serbisë në veri të Kosovës, ka thënë se aktualisht nuk...

Kërcënimi i Daçiç për ndërhyrje ushtarake në Veri, reagon KFOR-i

para 2 muajve - Java News

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso, teksa ka komentuar deklarimet e ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq, për një intervenim ushtarak të Serbisë në veri të Kosovës, ka thënë se aktualisht nuk...

Kërcënimet nga Beogradi, Arifi: Kosovës që nga 99-a nuk i intereson se çka thonë ministrat serbë

para 2 muajve - Lajmi.net

Deklaratat e ministrit të Punëve të Jashtme serb, Ivica Daçiq, se Serbia është e gatshme të ndërhy me forcë në veri të vendit, kanë shkaktuar reagime të mëdha në Prishtinë. Madje, një diskurs i tillë kërcënues...

Shkodra reagon ndaj kërcënimeve të Ministrit të Brendshëm serb, e quan foshnjor

para 2 muajve - Klan Kosova

Zëvendësministri i Brendshëm, AbdylSelam Shkodra, ka reaguar ndaj deklaratave të Ministrit të Brendshëm të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq. Me këtë rast numri dy i MPB-së e ka quajtur ministër foshnjor, duke...

Hoti: BE të reagojë ndaj gjuhës kërcënuese të Serbisë

para 2 muajve - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të reagojë ndaj gjuhës kërcënuese që Serbia po përdorë karshi Kosovës. “Çdo ditë dëgjojmë kërcënime nga Serbia,...

​Hoti reagon ndaj deklaratave të Daçiqit: Këto kërcënime janë boshe

para 2 muajve - RTV 21

“Kjo gjuhë kërcënuese tregon se arritja e marrëveshjes në mes të dy vendeve është ende larg Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj deklaratave të Ministrit...

​​Hoti reagon ndaj Daçiqit: Këto kërcënime janë boshe, BE-ja duhet të reagojë

para 2 muajve - Lajmi.net

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj deklaratave të Ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daçiq, ku përmend ndërhyrjet e forcave serbe në veri të Kosovës....

Vulin nuk pajtohet dot me faktin që Kosova u bë me Ushtri, ja si ankohet

para 2 muajve - Periskopi

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin dhe zëvendës ndihmësi i sekretarit për mbrojte SHBA-së për Rusi, Ukrainë dhe Evroazi, Lora Cooper sot në Beograd ka biseduar për bashkëpunimin ushtarak dhe për...

Hoti kërkon që Bashkimi Evropian të reagojë pas kërcënimeve të Serbisë

para 2 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë që Bashkimi Evropian duhet të reagojë pas kërcënimeve që po i bën Serbia, duke përmendur kërcënimin e fundit të Ministrit...

Hoti: Kërcënimi i Serbisë për ndërhyrje në veri është bosh

para 2 muajve - Kallxo

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar pasi ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq kishte përmendur një ndërhyjë të mundshme në veri të Kosovës. Hoti në një postim në Facebook tha...

Daçiq kërcënoi me ndërhyrje në Veri, Hoti ka një kundërpërgjigje për të

para 2 muajve - OraInfo

Avdullah Hoti i është kundërpërgjigjur kërcënimeve të Ivica Daҫiqi për ndërhyrje në veri të Kosovës. Ai thotë se këto kërcënime tregojnë se marrëveshja ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit është shumë larg....

Daçiq kërcënon me ndërhyrje ushtarake në Veri, përgjigjet Ministria e Mbrojtjes së Kosovës

para 2 muajve - Iliria News

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, i ka quajtur si luftë speciale, deklarimet që po vijnë nga Serbia për ndërhyrje ushtarake në veri të Kosovës. I pyetur nga Express nëse do të dërgojnë pjesëtarë...

Daçiç kërcënon me ndërhyrje ushtarake në Veri, përgjigjet Ministria e Mbrojtjes së Kosovës

para 2 muajve - Gazeta Tema

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, i ka quajtur si luftë speciale, deklarimet që po vijnë nga Serbia për ndërhyrje ushtarake në veri të Kosovës. I pyetur nga Express nëse do të dërgojnë pjesëtarë...

Daçiç kërcënon me ndërhyrje ushtarake në Veri, reagon Kosova

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, i ka quajtur si luftë speciale, deklarimet që po vijnë nga Serbia për ndërhyrje ushtarake në veri të Kosovës. I pyetur nga Express nëse do të dërgojnë pjesëtarë...

Stefanoviq: Nëse Kosova do të tentojë të ndërhyjë në veri, policinë dhe ushtrinë i kemi gati

para 2 muajve - InfoShqip

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, njëjtë sikurse Ivica Daçiq, thotë se policia dhe ushtria e Serbisë janë në gjendje gatishmërie në rast se Kosova do të tentojë të ndërhyjë...

Zv/ministri i brendshëm i reagon Stefanoviqit: Rrudhe gojën se do të turpëroheni si asnjëherë

para 2 muajve - Lajmi.net

Deklaratat e zyrtarëve serbë se Beogradi është i gatshëm ta dërgojë ushtrinë e policinë në veri në rast nevoje kanë nxitur reagime të ashpra në Prishtinë. Më herët gjatë ditës deklaratë të ngjashme dha...

Arifi: Kosovës që nga 99-a nuk i intereson se çka thonë ministrat serbë

para 2 muajve - Infokusi

Deklaratat e ministrit të Punëve të Jashtme serb, Ivica Daçiq, se Serbia është e gatshme të ndërhy me forcë në veri të vendit, kanë shkaktuar reagime të mëdha në Prishtinë. Madje, një diskurs i tillë kërcënues...

Ministria e Mbrojtjes reagon ndaj kërcënimeve të Serbisë për ndërhyrje në veri

para 2 muajve - Lajmi.net

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, i ka quajtur si luftë speciale, deklarimet që po vijnë nga Serbia për ndërhyrje ushtarake në veri të Kosovës. I pyetur nga Express nëse do të dërgojnë pjesëtarë...

Hoti: BE të reagojë ndaj gjuhës kërcënuese të Serbisë

para 2 muajve - Flaka

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të reagojë ndaj gjuhës kërcënuese që Serbia po përdorë karshi Kosovës. “Çdo ditë dëgjojmë kërcënime nga Serbia,...

Hoti: BE-ja të reagojë ndaj gjuhës kërcënuese të Serbisë

para 2 muajve - Epoka e Re

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të reagojë ndaj gjuhës kërcënuese që Serbia po përdorë karshi Kosovës. “Çdo ditë dëgjojmë kërcënime nga Serbia,...

Deklaratat skandaloze nga Serbia: Policinë dhe Ushtrinë i kemi gati për veri

para 2 muajve - Lajmi.net

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, njëjtë sikurse Ivica Daçiq, thotë se policia dhe ushtria e Serbisë janë në gjendje gatishmërie në rast se Kosova do të tentojë të ndërhyjë...

KFOR: Kërcënimet serbe aktualisht vetëm fjalë

para 2 muajve - PortaliOnline

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso, teksa ka komentuar deklarimet e ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq, për një intervenim ushtarak të Serbisë në veri të Kosovës, ka thënë se aktualisht nuk...

Hoti reagon ndaj Daçiqit: Këto kërcënime janë boshe, BE-ja duhet të reagojë

para 2 muajve - Infokusi

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj deklaratave të Ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daçiq, ku përmend ndërhyrjet e forcave serbe në veri të Kosovës,...

Kërcënimi i Daçiqit për ndërhyrje ushtarake në Veri, reagon KFOR’i

para 2 muajve - Arbresh

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso, teksa ka komentuar deklarimet e ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq, për një intervenim ushtarak të Serbisë në veri të Kosovës, ka thënë se aktualisht nuk...

Kërcënimi i Daçiqit për ndërhyrje ushtarake në Veri, reagon KFOR’i

para 2 muajve - Bota Press

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso, teksa ka komentuar deklarimet e ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq, për një intervenim ushtarak të Serbisë në veri të Kosovës, ka thënë se aktualisht nuk...

Ministri serb: Gjendja e sigurisë në Kosovë, relativisht e qëndrueshme

para 2 muajve - Alsat-M

Situata e sigurisë në Kosovë është relativisht e qëndrueshme, tha sot Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq. Ai duke paraqitur një raport mbi punën e MPB-së nga korriku deri në fund të vitit...

Avdullah Hoti u përgjigjet kërcënimeve të Daçiq për ndërhyrje me ushtri në Veri

para 2 muajve - Bota Press

Shefi i Grupit Parlemtar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se kërcënimet që vijnë nga ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, për ndërhyrje në veri të Kosovës tregojnë se marrëveshja...

Ministri serb: Gjendja e sigurisë në Kosovë, relativisht e qëndrueshme

para 2 muajve - Klan Kosova

Situata e sigurisë në Kosovë është relativisht e qëndrueshme, tha sot Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq. Ai duke paraqitur një raport mbi punën e MPB-së nga korriku deri në fund të vitit...

Kërcënimet nga Beogradi, Arifi: Kosovës që nga 99-a nuk i intereson se çka thonë ministrat serbë

para 2 muajve - Arbresh

Deklaratat e ministrit të Punëve të Jashtme serb, Ivica Daçiq, se Serbia është e gatshme të ndërhy me forcë në veri të vendit, kanë shkaktuar reagime të mëdha në Prishtinë. Madje, një diskurs i tillë kërcënues...

Deklaratat skan.daloze nga Serbia: Policinë dhe Ushtrinë i kemi gati për veri

para 2 muajve - Tetova1

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, njëjtë sikurse Ivica Daçiq, thotë se policia dhe ushtria e Serbisë janë në gjendje gatishmërie në rast se Kosova do të tentojë të ndërhyjë...

Hoti: BE të reagojë ndaj gjuhës kërcënuese që Serbia po përdorë karshi Kosovës

para 2 muajve - PortaliOnline

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të reagojë ndaj gjuhës kërcënuese që Serbia po përdorë karshi Kosovës. “Çdo ditë dëgjojmë kërcënime nga Serbia,...

Ministri serb: Ushtria dhe policia janë gati për Kosovën

para 2 muajve - Albeu

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, njëjtë sikurse Ivica Daçiç, thotë se policia dhe ushtria e Serbisë janë në gjendje gatishmërie në rast se Kosova do të tentojë të ndërhyjë...

Ministri i Serbisë flet për gjendjen e sigurisë në Kosovë

para 2 muajve - GazetaBlic

Situata e sigurisë në Kosovë është relativisht e qëndrueshme, tha sot ministri i Brendshëm Nebojsha Stefanoviq. Stefanoviq, duke paraqitur një raport mbi punën e MPB-së nga korriku deri në fund të vitit...

Deputeti i LDK-së sqaron se pse marrëveshja me Serbinë është shumë larg!

para 2 muajve - Gazeta Observer

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se kërcënimet që vijnë nga ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, për ndërhyrje në veri të Kosovës tregojnë se...

Daçiç kërcënon me ndërhyrje ushtarake në Veri, përgjigjet Ministria e Mbrojtjes së Kosovës

para 2 muajve - LajmiFundit

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, i ka quajtur si luftë speciale, deklarimet që po vijnë nga Serbia për ndërhyrje ushtarake në veri të Kosovës. I pyetur nëse do të dërgojnë pjesëtarë të ushtrisë...

Daçiqi si dikur Milosheviqi, po kërcënon Kosovën me agresion!

para 2 muajve - Tetova Sot

Shkruan: P rof.Dr.Mehdi HYSENI ***  Ivica Daçiq (nënkryeministër dhe ministër i Jashtëm i Serbisë)  “ ka paralajmëruar KFOR-in dhe NATON se Serbia do të ndërhyjë në Kosovë nëse sulmohen serbët jo vetëm...

​Hoti reagon ndaj Daçiqit: Këto kërcënime janë boshe, BE-ja duhet të reagojë

para 2 muajve - KosovaPress

Për deputetin e LDK-së  këto kërcënime janë boshe, pasi tani Kosova e ka ushtrinë  e vet dhe se KFOR-i është ende i pranishëm në territorin e shtetit tonë. Sipas tij, kjo është një gjuhë kërcënuese që...

Hoti u përgjigjet kërcënimeve të Daçiqit

para 2 muajve - Insajderi

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se kërcënimet që vijnë nga ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, për ndërhyrje në veri të Kosovës tregojnë se...

MINISTRIA E MBROJTJES I KUNDËRPËRGJIGJET DAÇIQIT QË KËRCËNOI ME NDËRHYRJE USHTARAKE NË VERI

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, i ka quajtur si luftë speciale, deklarimet që po vijnë nga Serbia për ndërhyrje ushtarake në veri të Kosovës. I pyetur nga nëse do të dërgojnë pjesëtarë të...

Daçiq kërcënon me ndërhyrje ushtarake në Veri, përgjigjet Ministria e Mbrojtjes së Kosovës

para 2 muajve - Arbresh

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, i ka quajtur si luftë speciale, deklarimet që po vijnë nga Serbia për ndërhyrje ushtarake në veri të Kosovës. I pyetur nëse do të dërgojnë pjesëtarë të ushtrisë...

Ministria e Mbrojtjes reagon ndaj kërcënimeve të Serbisë për ndërhyrje në veri

para 2 muajve - Gazeta Observer

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, i ka quajtur si luftë speciale, deklarimet që po vijnë nga Serbia për ndërhyrje ushtarake në veri të Kosovës. I pyetur nëse do të dërgojnë pjesëtarë të ushtrisë...

Daçiq kërcënon me ndërhyrje ushtarake në Veri, përgjigjet Ministria e Mbrojtjes së Kosovës

para 2 muajve - Gazeta Fjala

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, i ka quajtur si luftë speciale, deklarimet që po vijnë nga Serbia për ndërhyrje ushtarake në veri të Kosovës. I pyetur nga Express nëse do të dërgojnë pjesëtarë...

Zëvendësministri i brendshëm i përgjigjet ministrit serb, e quan foshnjor

para 2 muajve - Arbresh

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, ka kërcënuar se Serbia do të përdor edhe forcat e armatosura për të mbrojtur nga e keqja serbët të cilët jetojnë në Republikën e Kosovës....

Ministria e Mbrojtjes i kundërpërgjigjet Daçiqit që kërcënoi me ndërhyrje ushtarake në veri

para 2 muajve - Insajderi

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, i ka quajtur si luftë speciale, deklarimet që po vijnë nga Serbia për ndërhyrje ushtarake në veri të Kosovës. I pyetur nga nëse do të dërgojnë pjesëtarë të...

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë: Policinë dhe Ushtrinë i kemi gati

para 2 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, njëjtë sikurse Ivica Daçiq, thotë se policia dhe ushtria e Serbisë janë në gjendje gatishmërie në rast se Kosova do të tentojë të ndërhyjë...

Ministri i Serbisë Stefanoviq flet për gjendjen e sigurisë në Kosovë

para 2 muajve - Infokusi

Situata e sigurisë në Kosovë është relativisht e qëndrueshme, tha sot ministri i Brendshëm Nebojsha Stefanoviq. Stefanoviq, duke paraqitur një raport mbi punën e MPB-së nga korriku deri në fund të vitit...

Stefanoviq kërcënon për situatën në veri të Kosovës: Policinë dhe Ushtrinë i kemi gati

para 2 muajve - PortaliOnline

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, njëjtë sikurse Ivica Daçiq, thotë se policia dhe ushtria e Serbisë janë në gjendje gatishmërie në rast se Kosova do të tentojë të ndërhyjë...

Kërcënon ministri i Brendshëm i Serbisë: Policinë dhe Ushtrinë i kemi gati

para 2 muajve - Insajderi

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, njëjtë sikurse Ivica Daçiq, thotë se policia dhe ushtria e Serbisë janë në gjendje gatishmërie në rast se Kosova do të tentojë të ndërhyjë...

Stefanoviq flet për situatën në veri të Kosovës: Policinë dhe Ushtrinë i kemi gati

para 2 muajve - Gazeta Observer

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, njëjtë sikurse Ivica Daçiq, thotë se policia dhe ushtria e Serbisë janë në gjendje gatishmërie në rast se Kosova do të tentojë të ndërhyjë...

Stefanoviq flet për situatën në veri të Kosovës: Policinë dhe Ushtrinë i kemi gati

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, njëjtë sikurse Ivica Daçiq, thotë se policia dhe ushtria e Serbisë janë në gjendje gatishmërie në rast se Kosova do të tentojë të ndërhyjë...

Stefanoviq flet për situatën në veri të Kosovës: Policinë dhe Ushtrinë i kemi gati

para 2 muajve - Bota Press

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, njëjtë sikurse Ivica Daçiq, thotë se policia dhe ushtria e Serbisë janë në gjendje gatishmërie në rast se Kosova do të tentojë të ndërhyjë...

Ministri i brendshëm serb shkruan një raport të kotë për Kosovën

para 2 muajve - Periskopi

Situata e sigurisë në Kosovë është relativisht e qëndrueshme, tha sot ministri i Brendshëm Nebojsha Stefanoviq. Stefanoviq, duke paraqitur një raport mbi punën e MPB-së nga korriku deri në fund të vitit...

Ministri i Serbisë Stefanoviq flet për gjendjen e sigurisë në Kosovë

para 2 muajve - KosovaPress

Stefanoviq, duke paraqitur një raport mbi punën e MPB-së nga korriku deri në fund të vitit të kaluar në Komisionin Parlamentar për Mbrojtjen dhe Sigurinë, tha se gjatë kësaj periudhe ‘ka pasur incidente...

KFOR i quan të pavërteta raportimet e mediave serbe për aksionin e ‘pushtimit’ të Trepçës

para 2 muajve - Kallxo

KFOR ka reaguar ndaj raportimeve të disa mediave serbe  të cilat thonë që autoritetet e Kosovës me dijeninë e KFOR-it  janë duke hartuar një plan me të cilin Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës  do...

Vuҫiq tha se Prishtina po bën plan për ndërhyrje në veri, por demantohet nga KFOR-i

para 2 muajve - OraInfo

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuҫiq deklaroi se Prishtina po bën plan për ndërhyrje në veri, por një deklaratë të tillë e ka demantuar Zëdhënësi i KFOR-it, Vinenzo Graso. Grasso ka thënë se nuk ka shenja...

KFOR-i e demanton Vuçiqin: S’ka plane për ndërhyrje në veri

para 2 muajve - Lajmi.net

Zëdhënësi i KFOR-it, Vinenzo Graso, ka demantuar presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq në deklaratën e tij ku thotë se Prishtina po planifikon një intervenim të armatosur për ta vënë nën kontroll veriun...

KFOR-i e demanton Vuçiqin: S’ka shenja se Kosova po planifikon ndërhyrje në Veri

para 2 muajve - GazetaBlic

Zëdhënësi i KFOR-it, Vinenzo Graso, ka demantuar deklarime te bëra nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, se Prishtina po planifikon një intervenim të armatosur për të vënë nën kontroll veriun e Kosovës...

KFOR-i e demanton Vuçiqin: S’ka plane për ndërhyrje në veri

para 2 muajve - Flaka

Zëdhënësi i KFOR-it, Vinenzo Graso, ka demantuar presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq në deklaratën e tij ku thotë se Prishtina po planifikon një intervenim të armatosur për ta vënë nën kontroll veriun...

Zëdhënësi i KFOR-it e demanton Vuçiqin: S’ka plane për ndërhyrje në veri

para 2 muajve - Epoka e Re

Zëdhënësi i KFOR-it, Vinenzo Graso, ka demantuar presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq në deklaratën e tij ku thotë se Prishtina po planifikon një intervenim të armatosur për ta vënë nën kontroll veriun...

KFOR’i e demanton Vuçiqin: S’ka shenja se Kosova po planifikon ndërhyrje në Veri

para 2 muajve - Infokusi

Zëdhënësi i KFOR-it, Vinenzo Graso, ka demantuar deklarime te bëra nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, se Prishtina po planifikon një intervenim të armatosur për të vënë nën kontroll veriun e Kosovës...

KFOR-i e demanton Vuçiqin: S’ka plane për ndërhyrje në veri

para 2 muajve - Ekonomia Online

Zëdhënësi i KFOR-it, Vinenzo Graso, ka demantuar presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq në deklaratën e tij ku thotë se Prishtina po planifikon një intervenim të armatosur për ta vënë nën kontroll veriun...

KFOR-i e demanton Vuçiqin: S’ka plane për ndërhyrje në veri

para 2 muajve - Sovrani

Zëdhënësi i KFOR-it, Vinenzo Graso, ka demantuar presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq në deklaratën e tij ku thotë se Prishtina po planifikon një intervenim të armatosur për ta vënë nën kontroll veriun...

KFOR’i e demanton Vuçiqin: S’ka shenja se Kosova po planifikon ndërhyrje në Veri

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Zëdhënësi i KFOR-it, Vinenzo Graso, ka demantuar deklarime te bëra nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, se Prishtina po planifikon një intervenim të armatosur për të vënë nën kontroll veriun e Kosovës...

KFOR-i e demanton Vuçiqin: S’ka plane për ndërhyrje në veri

para 2 muajve - Insajderi

Grasso ka thënë se nuk ka shenja se Kosova është duke planifikuar diçka të tillë ashtu siç kanë spekuluar disa media, shkruan lajmi.net. Zëdhënësi i KFOR-it është shprehur se situata në Kosovë është nën...

Prishtina planifikon “pushtimin” me polici të Trepçës

para 2 muajve - OraInfo

Autoritetet e Prishtinës planifikojnë që me sulm të njësive speciale të Policisë së Kosovës të marrin stabilimentet e Trepçës në veri të Kosovës dhe kështu, praktikisht, të infiltrohen në pjesën me shumicë...

KFOR’i e demanton Vuçiqin: S’ka shenja se Kosova po planifikon ndërhyrje në Veri

para 2 muajve - Arbresh

Zëdhënësi i KFOR-it, Vinenzo Graso, ka demantuar deklarime te bëra nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, se Prishtina po planifikon një intervenim të armatosur për të vënë nën kontroll veriun e Kosovës...

KFOR’i e demanton Vuçiqin: S’ka shenja se Kosova po planifikon ndërhyrje në Veri

para 2 muajve - Gazeta Fjala

Zëdhënësi i KFOR-it, Vinenzo Graso, ka demantuar deklarime te bëra nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, se Prishtina po planifikon një intervenim të armatosur për të vënë nën kontroll veriun e Kosovës...

KFOR’i i reagon Vuçiqit: Nuk ka asnjë plan për ndërhyrje ushtarake në Veri

para 2 muajve - Periskopi

Zëdhënësi i KFOR-it, Vinenzo Graso, ka demantuar deklarime te bëra nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, se Prishtina po planifikon një intervenim të armatosur për të vënë nën kontroll veriun e Kosovës...

Sipas “Blicit” të Beogradit, Prishtina planifikon “pushtimin” me polici të Trepçës

para 2 muajve - Koha.net

Autoritetet e Prishtinës planifikojnë që me sulm të njësive speciale të Policisë së Kosovës të marrin stabilimentet e Trepçës në veri të Kosovës dhe kështu, praktikisht, të infiltrohen në pjesën me shumicë...

Qeveria hedh poshtë raportimet për marrjen me ?forcë? të Trepçës në veri

para 2 muajve - Albeu

Burim Ramadani , zëvendësministër i Ministrisë së Mbrojtjes, në një deklaratë për Telegrafin ka mohuar lajmin e publikuar në mediat serbe se institucionet e Kosovës po planifikojnë të marrin nën kontroll...

Sipas “Blicit” të Beogradit, Prishtina planifikon “pushtimin” me polici të Trepçës

para 2 muajve - Infokusi

Autoritetet e Prishtinës planifikojnë që me sulm të njësive speciale të Policisë së Kosovës të marrin stabilimentet e Trepçës në veri të Kosovës dhe kështu, praktikisht, të infiltrohen në pjesën me shumicë...

Sipas “Blicit” të Beogradit, Prishtina planifikon “pushtimin” me polici të Trepçës

para 2 muajve - Infokusi

Autoritetet e Prishtinës planifikojnë që me sulm të njësive speciale të Policisë së Kosovës të marrin stabilimentet e Trepçës në veri të Kosovës dhe kështu, praktikisht, të infiltrohen në pjesën me shumicë...

Mediat serbe përhapin panik: Prishtina do ta marrë pjesën veriore të Trepçës me forcë, KFOR-i e di këtë

para 2 muajve - Periskopi

Mediat serbe shkruajnë se autoritetet kosovare kanë një plan të veçantë ku do të angazhojnë ekipe speciale të Policisë për ta marrë pjesën veriore të Trepçës. E përditshmja beogradase, Blic e cila i referohet...

Sipas “Blicit” të Beogradit, Prishtina planifikon “pushtimin” me polici të Trepçës

para 2 muajve - Gazeta Fjala

Autoritetet e Prishtinës planifikojnë që me sulm të njësive speciale të Policisë së Kosovës të marrin stabilimentet e Trepçës në veri të Kosovës dhe kështu, praktikisht, të infiltrohen në pjesën me shumicë...

Qeveria hedh poshtë raportimet e mediave serbe se po planifikojnë marrjen me “forcë” të Trepçës në veri

para 2 muajve - Infokusi

Burim Ramadani, zëvendësministër i Ministrisë së Mbrojtjes, në një deklaratë për Telegrafin ka mohuar lajmin e publikuar në mediat serbe se institucionet e Kosovës po planifikojnë të marrin nën kontroll...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK