http://kariera.mk

​Trump: “Boeing 737 MAX” nuk do të fluturojë në SHBA

para 2 muajve - GazetaBlic

Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot se të gjithë avionët “Boeing 737 MAX 8” dhe “Boeing MAX 9” nuk do të ngrihen në fluturim në SHBA, pasi një avion i të njëjtit model i “Ethiopian Airlines”...

KB: Udhëzon nëpunësit, bojkotoni Boing 737 Maks 8

para 2 muajve - Koha.mk

Nju-Jork, 14 mars – Kombet e Bashkuara u rekomanduan nëpunësve të tyre të mos udhëtojnë me avionët Boing 737 Maks 8, transmeton gazeta KOHA. Reparti për siguri i KB-së (UNDSS) shpalli kumtesë në të cilën...

E gjithë flota e avionëve Boeing 737 Max në tokë!

para 2 muajve - Shekulli

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxorri nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

​OKB rekomandon zyrtarët e saj të mos udhëtojnë me “Boeing 737 Max”

para 2 muajve - Alsat-M

Kombet e Bashkuara rekomanduan sot zyrtarët dhe oficerët që punojnë në misionet e ndryshme të OKB-së, që të mos udhëtojnë me aeroplanët “Boeing 737 Max 8”. Departamenti i Sigurisë së Kombeve të Bashkuara...

Incidenti ajror, kutitë e zeza të avionit etiopian shkojnë në Francë

para 2 muajve - Medial

Hetuesit në Francë kanë marrë në dorëzim kutitë e zeza të avionit etiopian që u rrëzua 4 ditë më parë në vendin afrikan. Përmes analizës së të dhënave të dy objekteve, ekspertët do të mundohen të hedhin...

​OKB rekomandon zyrtarët e saj të mos udhëtojnë me “Boeing 737 Max”

para 2 muajve - GazetaBlic

Kombet e Bashkuara rekomanduan sot zyrtarët dhe oficerët që punojnë në misionet e ndryshme të OKB-së, që të mos udhëtojnë me aeroplanët “Boeing 737 Max 8”. Departamenti i Sigurisë së Kombeve të Bashkuara...

Vetëm një kompani fluturon me Boeingun e “rrezikshëm” në Maqedoni?

para 2 muajve - Flaka

Nga linjat ajrore që operojnë fluturime në Maqedoni, vetëm Fly Dobai në flotën e saj të avionëve përdor Boeing 737 MAX 8 dhe 737 MAX 9, përcjell FLAKA. Për momentin, vetëm dihet se një fluturim me çarter...

Presioni ndaj kompanisë Boeing

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Pas një presioni të madh nga brenda dhe jashtë vendit, qeveria amerikane ka pezulluar fluturimin e të gjithë avionëve Boeing 737 Max 8 dhe 9. Presidenti Trump lëshoi një urdhër ekzekutiv pasi Kanadaja...

OKB rekomandon zyrtarët e saj të mos udhëtojnë me “Boeing 737 Max”

para 2 muajve - InfoMagazin

Kombet e Bashkuara rekomanduan sot zyrtarët dhe oficerët që punojnë në misionet e ndryshme të OKB-së, që të mos udhëtojnë me aeroplanët “Boeing 737 Max 8”. Departamenti i Sigurisë së Kombeve të Bashkuara...

​OKB rekomandon zyrtarët e saj të mos udhëtojnë me “Boeing 737 Max”

para 2 muajve - KosovaPress

Departamenti i Sigurisë së Kombeve të Bashkuara (UNDG) lëshoi një deklaratë, ku thuhet se në aksidentin e fundit tragjik të ndodhur në Etiopi, kanë humbur jetën 21 zyrtarë të OKB-së. Fluturimin e aeroplanëve...

BOEING NXJERR NGA PËRDORIMI AVIONËT 737 MAX

para 2 muajve - Klan Macedonia

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

E gjithë flota e avionëve Boeing 737 Max në tokë!

para 2 muajve - Kallxo

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxorri nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Kaos në komunikacionin ajror në SHBA

para 2 muajve - Koha.mk

Uashington, 14 mars – Në komunikacionin ajror të SHBA-së është shkaktuar kaos pasi presidenti amerikan Donald Tramp bëri të ditur se për momentin ulet modeli i Boing 737 Maks. Për herë të dytë për gjashtë...

E gjithë flota e avionëve Boeing 737 Max në tokë!

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxorri nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max , pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - RTV 21

Zbulohen prova të reja në vendin e aksidentit tragjik Boeing nxori nga përdorimi gjithë flotën e saj globale të avionëve 737 Max, pasi hetuesit zbuluan prova të reja në vendin e aksdentit tragjik të Ethiopian...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - Alsat-M

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Tragjedia me 157 viktima, Boeing pezullon “737 Max”: Ulim në tokë 371 avionë!

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Gjigandi amerikan i prodhimit të mjeteve fluturuese, “Boeing” ka vendosur që të ulë në tokë të gjithë flotën globale të avionëve “737 Max” pas tragjedisë ajrore me 157 viktima në Etiopi. Vendimi i “Boeing”...

Kutitë e zeza të aeroplanit etiopian mbërrijnë në Paris për analizë

para 2 muajve - Koha.net

Dy kutitë e zeza të aeroplanit “Boeing 737 Max”, që është rrëzuar në Etiopi, kanë mbërritur të enjten në Paris, ku do të analizohen nga ekspertët, kanë thënë zyrtarët, teksa rregullatorët nëpër botë kanë...

Boeing nxjerr nga përdorimi flotën e avionëve 737 Max

para 2 muajve - BalkanWeb

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Kompania Boeing nxjerr jashtë përdorimit avionët “737 Max”

para 2 muajve - Vizion Plus

Prodhuesi më i madh i avionëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max. Vendimi për nxjerrjen jashtë përdorimit erdhi pas provave të gjetura nga hetuesit në avionin e rrëzuar...

Flota e aeroplanëve që nuk do ta “prekë” qiellin më

para 2 muajve - Ekonomia Online

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Rrëzimi i avionit, Boeing merr vendim për fluturimet

para 2 muajve - Opinion

Pas ndalimit që më shumë se pesëdhjetë vende i bënë fluturimeve të avionëve Boeing 737 Max, edhe vetë kompania amerikane ka vendosur të pezullojë fluturimet e gjithë flotës së kësaj serie. Duket se vendimi...

Aksidenti: kutia e zezë e Boeing 737 MAX, për analizë në Francë

para 2 muajve - Te Sheshi

Kutia e zezë e avionit të shkatërruar të Airlines Ethiopian do të dërgohet në Francë për analiza. Kutia e zezë është dëmtuar pjesërisht dhe Zyra franceze për hetimin e aksidenteve të avionëve – BEA njoftoi...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - Lajmi.net

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Kolumbia iu bashkohet shteteve që ndalojnë operimin e Boeing 737 MAX 8

para 2 muajve - Alsat-M

Autoritetet e aviacionit civil të Kolumbisë kanë bërë të ditur se nuk do t’i lejojnë aeroplanët Boeing 737 MAX 8 që të fluturojnë në hapësirën e tyre ajrore. Zyrtarët kanë theksuar se tani asnjë linjë...

E gjithë flota e avionëve Boeing 737 Max në tokë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxorri nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Kolumbia iu bashkohet shteteve që ndalojnë operimin e Boeing 737 MAX 8

para 2 muajve - Klan Kosova

Autoritetet e aviacionit civil të Kolumbisë kanë bërë të ditur se nuk do t’i lejojnë aeroplanët Boeing 737 MAX 8 që të fluturojnë në hapësirën e tyre ajrore. Zyrtarët kanë theksuar se tani asnjë linjë...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - Gazeta e re

Boeing nxori nga përdorimi gjithë flotën e saj globale të avionëve 737 Max, pasi hetuesit zbuluan prova të reja në vendin e aksdentit tragjik të Ethiopian Airlines. Prodhuesi më i madh i avionëve tha se...

Boeing nxjerr nga përdorimi të gjithë avionët 737 Max

para 2 muajve - Lexo

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - KosovaPress

Prodhuesi më i madh i avionëve tha se do pezullonte fluturimin e 371 avionëve të tij. Federal Aviation Administration raportoi se prova të reja dhe të dhëna satelitore nxitën vendimin për ndalimin e përkohshëm...

Boeing nxjerr nga përdorimi të gjithë avionët 737 Max

para 2 muajve - Java News

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - Shenja

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - InfoMagazin

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

​Trump: “Boeing 737 MAX” nuk do të fluturojë në SHBA

para 2 muajve - Gazeta e re

Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot se të gjithë avionët “Boeing 737 MAX 8” dhe “Boeing MAX 9” nuk do të ngrihen në fluturim në SHBA, pasi një avion i të njëjtit model i “Ethiopian Airlines”...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - Gazeta Observer

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

SHBA pezullon fluturimet me Beoing 737 Max

para 2 muajve - Gazeta Observer

Presidenti amerikan, Donald Trump ka urdhëruar që të gjithë aeroplanët e kompanisë amerikane, Beoing, të llojit, 737 Max 8 të mos përdoren më për udhëtime pas dy rrëzimeve që kanë ndodhur në pesë muajt...

Kolumbia iu bashkohet shteteve që ndalojnë operimin e Boeing 737 MAX 8

para 2 muajve - Ekonomia Online

Autoritetet e aviacionit civil të Kolumbisë kanë bërë të ditur se nuk do t’i lejojnë aeroplanët Boeing 737 MAX 8 që të fluturojnë në hapësirën e tyre ajrore. Zyrtarët kanë theksuar se tani asnjë linjë...

Edhe Trump urdhëron uljen në tokë të Boeing Co 737 MAX 8 dhe MAX 9

para 2 muajve - Top Channel

Presidenti i SHBA Donald Trump tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të urdhëronin ndalimin e fluturimit për të gjithë avionët Boeing Co 737 MAX 8 dhe MAX 9, pas një përplasjeje në Etiopi që vrau 157...

Edhe Trump urdhëron uljen në tokë të Boeing Co 737 MAX 8 dhe MAX 9

para 2 muajve - Ina

Presidenti i SHBA Donald Trump tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të urdhëronin ndalimin e fluturimit për të gjithë avionët Boeing Co 737 MAX 8 dhe MAX 9, pas një përplasjeje në Etiopi që vrau 157...

Trump: “Boeing 737 MAX” nuk do të fluturojë në SHBA

para 2 muajve - Alsat-M

Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot se të gjithë avionët “Boeing 737 MAX 8” dhe “MAX 9” nuk do të ngrihen në fluturim në SHBA, pasi një avion i të njëjtit model i “Ethiopian Airlines” u rrëzua...

SHBA pezullon fluturimet me Beoing 737 Max

para 2 muajve - Koha.mk

Presidenti amerikan, Donald Trump ka urdhëruar që të gjithë aeroplanët e kompanisë amerikane, Beoing, të llojit, 737 Max 8 të mos përdoren më për udhëtime pas dy rrëzimeve që kanë ndodhur në pesë muajt...

Trump urdhëron pezullimin e avionëve Boeing 737 Max 8 në SHBA

para 2 muajve - Koha.net

Presidenti Trump urdhëroi linjat ajrore në Shtetet e Bashkuara të pezullojnë avionët 737 Max 8 të Boeingut, duke anuluar një vendim të mëparshëm nga rregullatorët amerikanë për të mbajtur avionët në fluturim...

Thirrje ndaj SHBA që të ndalojë avionët Boeing 737 MAX 8

para 2 muajve - Vizion Plus

Qeveria amerikane pas aksidenteve ajrore me avionin Boeing 737 MAX 8, ka shtuar thirrjet për pezullimin e  fluturimit të tij edhe në Shtetet e Bashkuara. Disa dhjetra vende kanë ndaluar fluturimet e këtij...

SHBA pezulloi fluturimet me Beoing 737 Max

para 2 muajve - Portalb

Presidenti amerikan, Donald Trump ka urdhëruar që të gjithë aeroplanët e kompanisë amerikane, Beoing, të llojit, 737 Max 8 të mos përdoren më për udhëtime pas dy rrëzimeve që kanë ndodhur në pesë muajt...

Edhe SHBA urdhëron pezullimin e avionëve “Boeing 737 Max 8”

para 2 muajve - Shekulli

Presidenti Trump urdhëroi linjat ajrore në Shtetet e Bashkuara të pezullojnë avionët 737 Max 8 të Boeingut, duke anuluar një vendim të mëparshëm nga rregullatorët amerikanë për të mbajtur avionët në fluturim...

Edhe SHBA ndalon fluturimet e avionëve “Boing 737-8 e 737-9 MAX”

para 2 muajve - BalkanWeb

Edhe SHBA ndalon fluturimin mbi hapësirën e saj ajërore avionët “Boeing 737 MAX”. Lajmin e ka dhënë vetë presidenti Trump, i cili lajmëroi se avionët “Boeing 737 MAX -8 dhe -9” nuk do të lëjohen më të...

SHBA pezullon fluturimet me Beoing 737 Max

para 2 muajve - RTV 21

Pezullimi do të bëhet derisa Boeing “të prezantojë një zgjidhje Presidenti amerikan, Donald Trump ka urdhëruar që të gjithë aeroplanët e kompanisë amerikane, Beoing, të llojit, 737 Max 8 të mos përdoren...

Trump urdhëron që të ndalohet fluturimi i Boeing 737 Max-8 mbi Amerikë

para 2 muajve - Klan Kosova

Pas një refuzimi edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar që të pezullohen fluturimet në hapësirën e tyre ajrore që aeroplanëve Boeing 737 Max-8. Presidenti Donald Trump ka kërkuar nga Administrata...

Pas Evropës, edhe Kanadaja ndalon avionët “Boeing 737 MAX”

para 2 muajve - Aktuale

Kanadaja vendosi sot të mbyllë hapësirën e saj ajrore menjëherë dhe deri në një urdhër të ri për avionët model “Boeing 737 MAX 8” dhe “MAX 9”, pas aksidentit tragjik të njërit prej këtyre avionëve të dielën...

SHBA pezullon fluturimet me Beoing 737 Max

para 2 muajve - Lajmi.net

Presidenti amerikan, Donald Trump ka urdhëruar që të gjithë aeroplanët e kompanisë amerikane, Beoing, të llojit, 737 Max 8 të mos përdoren më për udhëtime pas dy rrëzimeve që kanë ndodhur në pesë muajt...

SHBA pezullon fluturimet me Beoing 737 Max

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti amerikan, Donald Trump ka urdhëruar që të gjithë aeroplanët e kompanisë amerikane, Beoing, të llojit, 737 Max 8 të mos përdoren më për udhëtime pas dy rrëzimeve që kanë ndodhur në pesë muajt...

Trump urdhëron pezullimin e avionëve Boeing

para 2 muajve - Opinion

Presidenti amerikan Donald Trump urdhëroi linjat ajrore në Shtetet e Bashkuara të pezullojnë avionët 737 Max 8 të Boeingut, duke anuluar një vendim të mëparshëm nga rregullatorët amerikanë për të mbajtur...

Trump ndalon fluturimet e avionëve Boeing 737 Max 8, vendimit i bashkohet edhe Kanadaja

para 2 muajve - Java News

Presidenti Donald Trump urdhëroi linjat ajrore në Shtetet e Bashkuara të pezullojnë avionët 737 Max 8 të Boeingut, duke anuluar një vendim të mëparshëm nga rregullatorët amerikanë për të mbajtur avionët...

Pas aksidenteve fatale, Shqipëria ndalon fluturimet e këtyre avionëve

para 2 muajve - Blitz

Ditën e sotme, Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar ka dhënë lajmërimin për ndalimin e fluturimeve të avionëve  “BOING 737-8 dhe 737-9 MAX”  në territorin ajror duke iu bashkuar kështu Agjencisë Evropiane...

Edhe Kanadaja bashkohet me vendet që ndalojnë operimin e Boeing 737 Max-8

para 2 muajve - Klan Kosova

Kanadaja është dorëzuar! Ky është shteti i radhës që është bashkuar me vendet tjera – përfshirë BE-në që ia kanë ndaluar operimin Boeing 373 Max- 8. Ky hap është ndërmarr pasi që aeroplanë të këtij modeli...

Pas vendeve të BE-së, edhe Kosova e ndalon fluturimin e tij “Beoing 737”

para 2 muajve - Koha.net

Vetëm tri fluturime me aeroplanët e tipit Boeing 737 MAX, kishin ateruar në Kosovë gjatë 2018-s. Sipas Autoritetit të Aviacionit Civili në Kosovë, pothuajse asnjëra prej kompanive që operojnë në Kosovë,...

Maqedonia e Veriut, Shqipëria dhe Kosova kanë ndaluar avionët Boeing 737 MAX

para 2 muajve - Portalb

Autoritetet e aviacioneve civile të Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës kanë pezulluar nga fluturimet në hapësirat e tyre ajrore avionët e modelit Boeing 737 MAX 8 dhe 737 MAX 9, transmeton Anadolu...

Trump urdhëron pezullimin e avionëve Boeing 737 Max 8 në SHBA

para 2 muajve - Insajderi

Presidenti Trump urdhëroi linjat ajrore në Shtetet e Bashkuara të pezullojnë avionët 737 Max 8 të Boeingut, duke anuluar një vendim të mëparshëm nga rregullatorët amerikanë për të mbajtur avionët në fluturim...

Pas Evropës, edhe Kanadaja ndalon avionët “Boeing 737 MAX”

para 2 muajve - Lajmi.net

Kanadaja vendosi sot të mbyllë hapësirën e saj ajrore menjëherë dhe deri në një urdhër të ri për avionët model “Boeing 737 MAX 8” dhe “MAX 9”, pas aksidentit tragjik të njërit prej këtyre avionëve të dielën...

​Trump: “Boeing 737 MAX” nuk do të fluturojë në SHBA

para 2 muajve - KosovaPress

“Ne do të dekretojmë në urgjencë ndalimin e të gjitha fluturimeve të modeleve 737 MAX 8 dhe 737 MAX 9”, deklaroi Trump nga Shtëpia e Bardhë, duke theksuar se ky vendim aplikohet me efekt të menjëhershëm,...

Trump ndalon fluturimet e avionëve Boeing 737 Max 8

para 2 muajve - Tetova Sot

Presidenti Donald Trump urdhëroi linjat ajrore në Shtetet e Bashkuara të pezullojnë avionët 737 Max 8 të Boeingut, duke anuluar një vendim të mëparshëm nga rregullatorët amerikanë për të mbajtur avionët...

​Edhe Kanadaja ndalon avionët “Boeing 737 MAX”

para 2 muajve - GazetaBlic

Kanadaja vendosi sot të mbyllë hapësirën e saj ajrore menjëherë dhe deri në një urdhër të ri për avionët model “Boeing 737 MAX 8” dhe “Boeing 737 MAX 9”, pas aksidentit tragjik të njërit prej këtyre avionëve...

SHBA pezullon fluturimet me Beoing 737 Max

para 2 muajve - Shenja

Presidenti amerikan, Donald Trump ka urdhëruar që të gjithë aeroplanët e kompanisë amerikane, Beoing, të llojit, 737 Max 8 të mos përdoren më për udhëtime pas dy rrëzimeve që kanë ndodhur në pesë muajt...

Edhe Trump urdhëron ndalimin e aeroplanëve Boeing në SHBA

para 2 muajve - Periskopi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar që të bëhet pezullimi i fluturimeve në hapësirën e tyre ajrore të aeroplanëve Boeing 737 Max-8. I pari i Amerikës, Donald Trump ka kërkuar nga Administrata...

Thirrje në rritje ndaj Shteteve të Bashkuara që të ndalojë avionët Boeing 737 MAX 8

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Pas dy aksidenteve ajrore me avionin Boeing 737 MAX 8, po shtohen thirrjet për qeverinë amerikane të pezullojë fluturimin e tij edhe në Shtetet e Bashkuara. Disa dhjetra vende kanë ndaluar fluturimet e...

Trump urdhëron që të ndalohet fluturimi i Boeing 737 Max-8 mbi Amerikë

para 2 muajve - Flaka

Pas një refuzimi edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar që të pezullohen fluturimet në hapësirën e tyre ajrore që aeroplanëve Boeing 737 Max-8. Presidenti Donald Trump ka kërkuar nga Administrata...

Maqedonia e Veriut, Shqipëria dhe Kosova kanë ndaluar avionët Boeing 737 MAX

para 2 muajve - Flaka

Autoritetet e aviacioneve civile të Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës kanë pezulluar nga fluturimet në hapësirat e tyre ajrore avionët e modelit Boeing 737 MAX 8 dhe 737 MAX 9, transmeton Anadolu...

Kutitë e zeza të avionit të rrëzuar do të dërgohen në Evropë për analiza

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Piloti i avionit Boeing 737 Max 8, i cili u rrëzua të dielën në Etiopi duke vrarë 157 persona, njoftoi probleme të kontrollit të fluturimit, ndërsa pilotë të tjerë në SHBA kanë paraqitur të paktën pesë...

Zbulohen fjalët e pilotit pak para rrëzimit të aeroplanit

para 2 muajve - OraInfo

Piloti i aeroplanit të rrëzuar ka raportuar për probleme disa minuta para aksidentit. Një zëdhënës i kompanisë “Ethiopian Airlines” ka thënë se piloti i fluturimit me numër 302 ka raportuar për probleme...

Avioni Boing 737 Max – Sa i sigurtë?

para 2 muajve - KDPolitik

Rrëzimi i dytë i një avioni të ri Boeing brenda pak muajsh ka zgjuar dyshimet për sigurinë e tij. Deri tani Boeing 737 konsiderohej si shtylla kurrizore e flotave mbarë botërore. Kompanisë turistike gjermane...

Maqedonia e Veriut, Shqipëria dhe Kosova kanë ndaluar avionët Boeing 737 MAX

para 2 muajve - InfoShqip

Autoritetet e aviacioneve civile të Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës kanë pezulluar nga fluturimet në hapësirat e tyre ajrore avionët e modelit Boeing 737 MAX 8 dhe 737 MAX 9, transmeton Anadolu...

Ndalohen fluturimet e avionëve “Boing 737-8 e 737-9 MAX” në Shqipëri

para 2 muajve - Klan Kosova

Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, ka vendosur sot të ndalojë fluturimet e avionëve “BOING 737-8 dhe 737-9 MAX”  në terriotrin ajror duke iu bashkuar kështu Agjencisë Evropiane të Sigurisë në Operim...

Shqipëria ndalon fluturimet e avionëve “Boing 737-8 e 737-9 MAX”

para 2 muajve - Medial

Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, ka vendosur sot të ndalojë fluturimet  e avionëve “BOING 737-8 dhe 737-9 MAX” duke iu bashkuar kështu Agjencisë Evropiane të Sigurisë në Operim të Aviacionit (EASA)....

Rrëzimi i avionëve, fluturimi i Boing 737-8 dhe 737-9 Max ndalohen edhe në Shqipëri

para 2 muajve - Top Channel

Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, i bashkohet vendimit të Agjensisë Evropiane të Sigurisë në Operim të Aviacionit (EASA), duke ndaluar fluturimin e avionëve Boing 737-8 dhe 737-9 Max, në hapësirën...

Trump urdhëron që të mos lejohet fluturimi i avionëve Boeing 737 Max-8 mbi Amerikë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar që të bëhet pezullimi i fluturimeve në hapësirën e tyre ajrore të aeroplanëve Boeing 737 Max-8. I pari i Amerikës, Donald Trump ka kërkuar nga Administrata...

Shqipëria ndalon fluturimet e avionëve Boeing 737-8 dhe 738-9

para 2 muajve - Alsat-M

Shqipëria iu është bashkuar shteteve të cilat e kanë ndaluar fluturimin e avionëve Boeing 737-8 MAX dhe Boeing 738-9 MAX në hapësirat e tyre ajrore. Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar njoftoi se asnjë...

Shqipëria ndalon “Boeing 737” pas rrëzimit të avionit në Etiopi

para 2 muajve - Vizion Plus

Shqiperia ju bashkohet vendeve të Bashkimit Europian të cilët ndaluan fluturimin e avionëve Boeing 737 max në hapësirën e tyre ajrore. Nëpërmjet një njoftimi drejtoria e avicionit civil bën të ditur se...

Edhe SHBA ndalon aeroplanët Boeing 737

para 2 muajve - Arbresh

Presidenti amerikan Donald Trump ka lëshuar një urdhër emergjent për t’u ulur të gjithë aeroplanët Boeing 737 Max pas rrëzimit të Ethiopian Airlines të dielën. Administrata Federale e Aviacionit kishte...

Pas Europës edhe Kanadaja ndalon avionët “Boeing 737 MAX”

para 2 muajve - Lexo

Kanadaja vendosi sot të mbyllë hapësirën e saj ajrore menjëherë dhe deri në një urdhër të ri për avionët model “Boeing 737 MAX 8” dhe “MAX 9”, pas aksidentit tragjik të njërit prej këtyre avionëve të dielën...

Shqipëria ndalon fluturimet e avionëve “Boing 737-8 e 737-9 MAX”

para 2 muajve - BalkanWeb

Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, ka vendosur sot të ndalojë fluturimet  e avionëve “BOING 737-8 dhe 737-9 MAX” duke iu bashkuar kështu Agjencisë Evropiane të Sigurisë në Operim të Aviacionit (EASA)....

Rrëzimi i avionëve: Fluturimi i Boing 737-8 dhe 737-9 Max ndalohen edhe në Shqipëri

para 2 muajve - Gazeta Tema

Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, i bashkohet vendimit të Agjensisë Evropiane të Sigurisë në Operim të Aviacionit (EASA), duke ndaluar fluturimin e avionëve Boing 737-8 dhe 737-9 Max, në hapësirën...

Turqia mbyll hapësirën ajrore për avionët Boeing 737-8 MAX dhe 737-9 MAX

para 2 muajve - Shenja

Turqia ka mbyllur hapësirën ajrore të vendit për të gjithë avionët e modelit Boeing 737 MAX 8 dhe 9, njoftoi Ministria turke e Transportit dhe Infrastrukturës, transmeton AA. “Fluturimi i avionëve Boeing...

Edhe Shqipëria i ndalon fluturimet e avionëve “Boeing 737-8 MAX” dhe “Boeing 738-9 MAX”

para 2 muajve - Shekulli

Edhe Shqipëria ka marrë vendimin për të ndaluar fluturimin e avionëve “Boeing 737-8 MAX” dhe “Boeing 738-9 MAX” në hapësirën ajrore shqiptare. Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar ka raportuar se asnjë...

Edhe Shqipëria ndalon fluturimin e Boeing 737-8 dhe 737-9 Max

para 2 muajve - Koha.net

Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, i bashkohet vendimit të Agjencisë Evropiane të Sigurisë në Operim të Aviacionit (EASA), duke ndaluar fluturimin e aeroplanëve Boeing 737-8 dhe 737-9 Max, në hapësirën...

Tragjedia e avionit në Etiopi, Shqipëria merr vendimin!

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Shqipëria i është bashkuar listës së vendeve të tjera që më herët njoftuan se nuk do të lejojnë fluturimet e avionëve 737-8 dhe 737-9 MAX në hapësirat e tyre ajrore. Autoriteti i Aviacionit Civil njoftoi...

Shqipëria ndalon fluturimet e avionëve “Boing 737-8 e 737-9 MAX”

para 2 muajve - Lajmi.net

Vendimi i EASA-s vjen pas aksidentit fatal të avionit tip Boeing 737 Max 8 të shoqërisë ajrore “Ethiopian Airlines”. Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, ka vendosur sot të ndalojë fluturimet e avionëve...

Edhe Kanadaja bashkohet me vendet që ndalojnë operimin e Boeing 737 Max-8

para 2 muajve - Sovrani

Kanadaja është dorëzuar! Ky është shteti i radhës që është bashkuar me vendet tjera – përfshirë BE-në që ia kanë ndaluar operimin Boeing 373 Max- 8. Ky hap është ndërmarr pasi që aeroplanë të këtij modeli...

Rrëzimi i avionëve, edhe Shqipëria ndalon avionët Boeing 737 MAX!

para 2 muajve - Koha Jone

Un aereo della compagnia Ethiopian Airlines in fase di decollo dall'aeroporto Leonardo Da Vinci di Roma Fiumicino, 4 luglio 2018. La compagnia aerea ha annunciato di avere preso in consegna la più grande...

Nga “Nënë Tereza” nuk ngrihet asnjë “Boing”, por ACC i ndalon

para 2 muajve - Opinion

Edhe Shqipëria është renditur në vendet që ndalojnë fluturimin e avionëve Boing 737-8 dhe 737-9 max. Autoriteti i Aviacionit Civil njofton se i bashkohet vendimit të Agjensisë Evropiane të Sigurisë në...

Shqipëria bllokon avionin e tragjedisë (por rrëngallat 30 vjeçare fluturojnë ende)

para 2 muajve - Albeu

Shqipëria i është bashkuar mjaft vendeve të tjera në botë që kanë ndaluar për momentin fluturimin nga Rinasi apo në hapësirën tonë të avionë vë Boeing 737 MAX8 deri në sqarimin e rrethanave të reniës së...

Tragjedia e avionit në Etiopi, Aviacioni Civil merr vendimin!

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Shqipëria i është bashkuar listës së vendeve të tjera që më herët njoftuan se nuk do të lejojnë fluturimet e avionëve 737-8 dhe 737-9 MAX në hapësirat e tyre ajrore. Autoriteti i Aviacionit Civil njoftoi...

Pas Evropës, edhe Kanadaja ndalon avionët “Boeing 737 MAX”

para 2 muajve - Ekonomia Online

Kanadaja vendosi sot të mbyllë hapësirën e saj ajrore menjëherë dhe deri në një urdhër të ri për avionët model “Boeing 737 MAX 8” dhe “MAX 9”, pas aksidentit tragjik të njërit prej këtyre avionëve të dielën...

SHBA refuzon të pezullojë aeroplanin Boeing 737 Max

para 2 muajve - Klan Kosova

Autoriteti Federal i Aviacionit në SHBA deklaroi se nuk do të pezullojë aeroplanin Boeing 737 Max pavarësisht presionit në rritje nga senatorët dhe sindikatat e punëtorëve. Ky autoritet tha se një rivlerësim...

Edhe Shqipëria ndalon avionët Boeing 737 MAX!

para 2 muajve - Koha Jone

Un aereo della compagnia Ethiopian Airlines in fase di decollo dall'aeroporto Leonardo Da Vinci di Roma Fiumicino, 4 luglio 2018. La compagnia aerea ha annunciato di avere preso in consegna la più grande...

Edhe Kanadaja ndalon avionët “Boeing 737 MAX”

para 2 muajve - Periskopi

Kanadaja vendosi sot të mbyllë hapësirën e saj ajrore menjëherë dhe deri në një urdhër të ri për avionët model “Boeing 737 MAX 8” dhe “Boeing 737 MAX 9”, pas aksidentit tragjik të njërit prej këtyre avionëve...

​Edhe Kanadaja ndalon avionët “Boeing 737 MAX”

para 2 muajve - Gazeta e re

Kanadaja vendosi sot të mbyllë hapësirën e saj ajrore menjëherë dhe deri në një urdhër të ri për avionët model “Boeing 737 MAX 8” dhe “Boeing 737 MAX 9”, pas aksidentit tragjik të njërit prej këtyre avionëve...

Kosova ndalon fluturimet e avioneve Boeing 737 dhe 738 MAX

para 2 muajve - Vizion Plus

Avioneve tip Boeing 737-8 MAX dhe Boeing 738-9 MAX u është ndaluar përkohësisht operimi mbi hapësirën ajrore të Kosovës. Këtë vendim e ka marrë Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës, duke thënë se këta...

​Edhe Kanadaja ndalon avionët “Boeing 737 MAX”

para 2 muajve - KosovaPress

“Ky vendim u mor nga qeveria kanadeze pasi mori të mërkurën në mëngjes të dhëna të reja në lidhje me rrethanat e këtij aksidenti që shkaktoi vdekjen e 157 të vdekurve, mes të cilëve edhe 18 kanadezë”,...

Trump: Avionët e rinj janë shumë të komplikuar

para 2 muajve - Medial

Me anë të një serie postimesh në profilin e tij Twitter, kreu i Shtëpisë së Bardhë, Donald Trump, u shpreh se avionët e rinj janë shumë të komplikuar dhe se ata të vjetërit janë më të mirë. Pilotët nuk...

Kutia e zezë nga aeroplani i rrëzuar “Etiopien Erlajns” do të analizohet jashtë vendit

para 2 muajve - Koha.mk

Zëdhënësi i “Etiopian Erlajns” sot deklaroi se kutia e zezë e Boing-ut 737 Maks 8, i cili u rrëzua të dielën, do të dërgohet për analizë jashtë vendit, por ende nuk është vendosur në cilin vend. Zëdhënësi...

Shqipëria ndalon fluturimet e avionëve Boeing 737-8 dhe 738-9

para 2 muajve - Gazeta e re

Shqipëria iu është bashkuar shteteve të cilat e kanë ndaluar fluturimin e avionëve Boeing 737-8 MAX dhe Boeing 738-9 MAX në hapësirat e tyre ajrore. Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar njoftoi se asnjë...

“Er Shatëll” kërkon kompensime nga Boing për uljen e 737 Maks

para 2 muajve - Nezavisen

Transportuesi ajror norvegjez “Er Shatëll” do të kërkojë nga “Boing” të paguaj për uljen e aeroplanëve 737 Maks. Paralajmërimi vjen dy ditë pasi u rrëzua aeroplani i kompanisë “Etiopian erlajns” i tipit...

Rrëzimi i avionëve Boeing, edhe Kosova i ndalon të fluturojnë

para 2 muajve - Top Channel

Edhe Autoriteti i Aviacionit Civil i Kosovës vendosi të ndalojë të gjithë avionët Boeing 737 Max mbi hapësirën ajrore të Kosovës. Vendimi është marrë për shkak të hetimeve në vazhdim lidhur me pajisjet...

Linjat ajrore që vazhdojnë të fluturojnë me Boeing 737 MAX?

para 2 muajve - Albinfo

Një numër i konsiderueshëm i vendeve kanë pezulluar fluturimet nga “Boeing 737 MAX”, pas aksidentit në Etiopi, ku mbetën të vdekur 157 persona, përcjell albinfo.ch. Mirëpo, ka disa linja ajrore, të cilët...

Shqipëria ndalon fluturimet e avionëve “Boing 737-8 e 737-9 MAX”

para 2 muajve - Java News

Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, ka vendosur sot të ndalojë fluturimet e avionëve “BOING 737-8 dhe 737-9 MAX” duke iu bashkuar kështu Agjencisë Evropiane të Sigurisë në Operim të Aviacionit (EASA)....

Rrëzimi i avionëve Boeing, edhe Kosova i ndalon të flutoojnë

para 2 muajve - Top Channel

Edhe Autoriteti i Aviacionit Civil i Kosovës vendosi të ndalojë të gjithë avionët Boeing 737 Max mbi hapësirën ajrore të Kosovës. Vendimi është marrë për shkak të hetimeve në vazhdim lidhur me pajisjet...

Kutitë e zeza të avionit të rrëzuar do të dërgohen në Evropë për analiza

para 2 muajve - Gazeta Observer

Piloti i avionit Boeing 737 Max 8, i cili u rrëzua të dielën në Etiopi duke vrarë 157 persona, njoftoi probleme të kontrollit të fluturimit, ndërsa pilotë të tjerë në SHBA kanë paraqitur të paktën pesë...

Kosova ndalon operimin e aeroplanëve Boeing 737 dhe 738 MAX

para 2 muajve - GazetaBlic

Aeroplanëve të llojit Boeing 737-8 MAX dhe Boeing 738-9 MAX u është ndaluar përkohësisht operimi mbi hapësirën ajrore të Kosovës. Këtë vendim e ka marrë Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës, duke thënë...

Shqipëria ndalon fluturimet e avionëve Boeing 737-8 dhe 738-9

para 2 muajve - Albinfo

Shqipëria iu është bashkuar shteteve të cilat e kanë ndaluar fluturimin e avionëve Boeing 737-8 MAX dhe Boeing 738-9 MAX në hapësirat e tyre ajrore. Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar njoftoi se asnjë...

Kosova ndalon operimin e aeroplanëve Boeing 737 dhe 738 MAX

para 2 muajve - Presheva Jone

13 Mars, 2019 Aeroplanëve të llojit Boeing 737-8 MAX dhe Boeing 738-9 MAX u është ndaluar përkohësisht operimi mbi hapësirën ajrore të Kosovës. Këtë vendim  e ka marrë Autoriteti i Aviacionit Civil të...

Shqipëria ndalon fluturimet e avionëve “Boing 737-8 e 737-9 MAX”

para 2 muajve - Lexo

Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, ka vendosur sot të ndalojë fluturimet e avionëve “BOING 737-8 dhe 737-9 MAX” duke iu bashkuar kështu Agjencisë Evropiane të Sigurisë në Operim të Aviacionit (EASA)....

Shqipëria ndalon fluturimet e avionëve Boeing 737-8 dhe 738-9

para 2 muajve - InfoMagazin

Shqipëria iu është bashkuar shteteve të cilat e kanë ndaluar fluturimin e avionëve Boeing 737-8 MAX dhe Boeing 738-9 MAX në hapësirat e tyre ajrore. Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar njoftoi se asnjë...

Kosova ndalon operimin e aeroplanëve Boeing 737 dhe 738 MAX

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Aeroplanëve të llojit Boeing 737-8 MAX dhe Boeing 738-9 MAX u është ndaluar përkohësisht operimi mbi hapësirën ajrore të Kosovës. Këtë vendim e ka marrë Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës, duke thënë...

Aviacioni Civil: Ndalohet fluturimi i avionëve Boeing 737-8 dhe 737-9 MAX

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Shqipëria i është bashkuar listës së vendeve të tjera që më herët njoftuan se nuk do të lejojnë fluturimet e avionëve 737-8 dhe 737-9 MAX në hapësirat e tyre ajrore. Autoriteti i Aviacionit Civil njoftoi...

Pas Kosovës edhe Shqipëria ndalon fluturimet e avionëve “Boing 737-8 e 737-9 MAX”

para 2 muajve - Gazeta Observer

Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, ka vendosur sot të ndalojë fluturimet e avionëve “BOING 737-8 dhe 737-9 MAX” në terriotrin ajror duke iu bashkuar kështu Agjencisë Evropiane të Sigurisë në Operim...

Shqipëria ndalon fluturimet e avionëve Boeing 737-8 dhe 738-9

para 2 muajve - Periskopi

Shqipëria iu është bashkuar shteteve të cilat e kanë ndaluar fluturimin e avionëve Boeing 737-8 MAX dhe Boeing 738-9 MAX në hapësirat e tyre ajrore. Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar njoftoi se asnjë...

Shqipëria ndalon fluturimet e avionëve Boeing 737-8 dhe 738-9

para 2 muajve - KosovaPress

Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar njoftoi se asnjë avion i tillë nuk do të operojë në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, në asnjë nga linjat e programuara të fluturimeve. Kështu, AAC iu bashkua...

Shqipëria ndalon fluturimet e avionëve “Boing 737-8 e 737-9 MAX”

para 2 muajve - Arbresh

Vendimi i EASA-s vjen pas aksidentit fatal të avionit tip Boeing 737 Max 8 të shoqërisë ajrore “Ethiopian Airlines”. Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, ka vendosur sot të ndalojë fluturimet e avionëve...

Rrëzimi i avionëve, fluturimi i Boing 737-8 dhe 737-9 Max ndalohen edhe në Shqipëri

para 2 muajve - 24 ore

Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, i bashkohet vendimit të Agjensisë Evropiane të Sigurisë në Operim të Aviacionit (EASA), duke ndaluar fluturimin e avionëve Boing 737-8 dhe 737-9 Max, në hapësirën...

SHBA refuzon të pezullojë avionin Boeing 737 Max

para 2 muajve - RTV 21

Disa vende, përfshirë edhe Kosovën ndaluan fluturimet nga Boeing 737 Max Autoriteti Federal i Aviacionit në SHBA deklaroi se nuk do të pezullojë avionin Boeing 737 Max pavarësisht presionit në rritje nga...

Vazhdojnë ndalesat e fluturimeve për aeroplanët Boeing 737 MAX

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Është rritur numri i shteteve dhe kompanive ajrore që kanë ndaluar fluturimet e aeroplanëve Boeing 737 MAX 8, tre ditë pas rrëzimit të aeroplanit nga Etiopia që la të vrarë 157 persona në bord. Bashkimi...

SHBA-ja refuzon të pezullojë aeroplanin Boeing 737 Max

para 2 muajve - Koha.net

Autoriteti Federal i Aviacionit në SHBA deklaroi se nuk do të pezullojë aeroplanin Boeing 737 Max pavarësisht presionit në rritje nga senatorët dhe sindikatat e punëtorëve. Ky autoritet tha se një rivlerësim...

Kosova pezullon fluturimet e avionëve “Boeing 737-8 MAX”

para 2 muajve - Opinion

Kosova ka ndaluar të gjithë fluturimet e avionëve “Boeing 737-8 MAX” si dhe “Boeing 738-9 MAX”. Vendimi është marrë nga Autoriteti i Aviacionit Civil  të Kosovës, institucion që ka pezulluar fluturimet...

ShBA refuzon të pezullojë aeroplanin Boeing 737 Max

para 2 muajve - Ekonomia Online

Autoriteti Federal i Aviacionit në SHBA deklaroi se nuk do të pezullojë aeroplanin Boeing 737 Max pavarësisht presionit në rritje nga senatorët dhe sindikatat e punëtorëve. Ky autoritet tha se një rivlerësim...

Britania e Madhe ndalon aeroplanët Boeing 737 MAX

para 2 muajve - BalkanWeb

Britania e Madhe ka ndaluar fluturimin mbi hapësirën e saj ajrore të aeroplanëve “Boeing 737 MAX” . Autoriteti Britanik i Aviacionit Civil, më 12 mars, tha se “masa parandaluese” do të mbetet në fuqi deri...

Kosova u bashkohet shteteve që ndalojnë operimin e aeroplanëve Boeing 737

para 2 muajve - Periskopi

Aeroplanëve të llojit Boeing 737-8 MAX dhe Boeing 738-9 MAX u është ndaluar përkohësisht operimi mbi hapësirën ajrore të Kosovës. Këtë vendim e ka marrë Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës, duke thënë...

Kosova ndalon fluturimet e “Boeing 737-8 MAX”

para 2 muajve - BalkanWeb

Autoriteti i Aviacionit Civil i Kosovës ka njoftuar se ka ndaluar fluturimet e të gjithë aeroplanëve “Boeing 737-8 MAX” si dhe “Boeing 738-9 MAX”, mbi hapësirat ajrore të republikës. “Autoriteti i Aviacionit...

Kosova ndalon fluturimet e ?Boeing 737-8 MAX?

para 2 muajve - Albeu

Autoriteti i Aviacionit Civil i Kosovës ka njoftuar se ka ndaluar fluturimet e të gjithë aeroplanëve “ Boeing 737-8 "> 737-8 MAX” si dhe “ Boeing 738-9 "> 738-9 MAX”, mbi hapësirat ajrore të republikës....

Turqia mbyll hapësirën ajrore për avionët Boeing 737-8 MAX dhe 737-9 MAX

para 2 muajve - Gazeta Observer

Turqia ndaloi avionët Boeing 737-8 MAX dhe 737-9 MAX në hapësirën ajrore të saj për të garantuar sigurinë e fluturimeve.

Kosova ndalon fluturimet e Boeing 737-8 MAX

para 2 muajve - Koha Jone

Aksidenti tragjik ajror në Etiopi që i mori jetën 157 njerëzve po i jep goditje të madhe kompanisë amerikane ‘Boeing’. Modeli i avionit ‘737 Max 8’ është i dyti që rrëzohet, pas aksidentit të ndodhur disa...

Turqia mbyll hapësirën ajrore për avionët Boeing 737-8 MAX dhe 737-9 MAX

para 2 muajve - Gazeta e re

Ministria turke e Transportit: Turqia ndaloi avionët Boeing 737-8 MAX dhe 737-9 MAX në hapësirën ajrore të saj për të garantuar sigurinë e fluturimeve

Vazhdojnë ndalesat e fluturimeve për aeroplanët Boeing 737 MAX

para 2 muajve - Gazeta Observer

Është rritur numri i shteteve dhe kompanive ajrore që kanë ndaluar fluturimet e aeroplanëve Boeing 737 MAX 8, tre ditë pas rrëzimit të aeroplanit nga Etiopia që la të vdekur 157 persona në bord. Bashkimi...

Vazhdojnë ndalesat e fluturimeve për aeroplanët ‘Boeing 737 MAX 8’

para 2 muajve - Epoka e Re

Është rritur numri i shteteve dhe kompanive ajrore që kanë ndaluar fluturimet e aeroplanëve “Boeing 737 MAX 8”, tre ditë pas rrëzimit të aeroplanit nga Etiopia që la të vrarë 157 persona në bord. Bashkimi...

SHBA-ja refuzon ta pezullojë avionin Boeing 737 Max

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Autoriteti Federal i Aviacionit në SHBA deklaroi se nuk do të pezullojë avionin Boeing 737 Max pavarësisht presionit në rritje nga senatorët dhe sindikatat e punëtorëve. Ky autoritet tha se një rivlerësim...

SHBA refuzon të pezullojë avionin Boeing 737 Max

para 2 muajve - Gazeta e re

Autoriteti Federal i Aviacionit në SHBA deklaroi se nuk do të pezullojë avionin Boeing 737 Max pavarësisht presionit në rritje nga senatorët dhe sindikatat e punëtorëve. Ky autoritet tha se një rivlerësim...

BE ndalon të gjitha fluturimet e Boeing 737 MAX

para 2 muajve - Gazeta e re

Agjencia Evropiane për Sigurinë e Trafikut Ajror (EASA) lëshoi ​​një direktivë për të aterruar të gjitha modelet e avionit Boeing 737 MAX tetë dhe nëntë, pas dy aksidenteve vdekjeprurëse. Ndalimi i fluturimeve...

SHBA refuzon të pezullojë avionin Boeing 737 Max

para 2 muajve - Insajderi

Autoriteti Federal i Aviacionit në SHBA deklaroi se nuk do të pezullojë avionin Boeing 737 Max pavarësisht presionit në rritje nga senatorët dhe sindikatat e punëtorëve. Ky autoritet tha se një rivlerësim...

SHBA refuzon të pezullojë avionin Boeing 737 Max

para 2 muajve - KosovaPress

Ky autoritet tha se një rivlerësim tregoi se “nuk ka probleme sistematike të performancës” dhe nuk ka bazë për pezullimin e avionit. Kosova, Mbretëria e Bashkuar, Kina, Bashkimi Europian, Australia, Hong...

Vendet që pezulluan fluturimet e aeroplanëve “Boeing 737 Max”, mes tyre edhe Kosova

para 2 muajve - Albinfo

Gjermania, Zvicra, Franca, Italia, Britania e Madhe gjithashtu kanë pezulluar fluturimet nga e të gjithë aeroplanëve “Boeing 737-8 MAX” si dhe “Boeing 738-9 MAX” Një numër i konsiderueshëm i vendeve kanë...

Aviacioni Civil thotë se po e monitoron nga afër situatën me aksidentet ajrore

para 2 muajve - Koha.net

Britania e Madhe e Malajzia u janë bashkuar vendeve si Singapori, Kina dhe Australia që kanë ndaluar përkohësisht përdorimin e aeroplanëve të llojit Boeing 737 Max. Në anën tjetër, vendimi për ndalimin...

Gjendet kutia e zezë e aeroplanit të rrëzuar në Etiopi

para 2 muajve - Koha.net

Televizioni etiopian kombëtar njoftoi se është gjetur kutia e zezë e aeroplanit "Boeing 737 MAX", që u rrëzua të dielën në mëngjes, vetëm gjashtë minuta pas ngritjes. "Pajisja me të dhënat teknike të fluturimit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK