http://kariera.mk

LDK’ja do të përfshihej në bisedimet me Serbinë vetëm si udhëheqëse e Qeverisë

para 2 muajve - Ina

Lidhja Demokratike e Kosovës është e gatshme të bëhët pjesë e një qeverie gjithpërfshirëse, me kushtin që ta udhëheqë qeverinë dhe rrjedhimisht edhe dialogun sipas Kushtetutës. Kështu ka deklaruar Besian...

VV-ja nuk dallon në logjikë dhe funksionim nga PDK-ja, thotë Tërmkolli

para 2 muajve - Koha.net

Derisa ka folur për atë se si “komandantët kanë qenë në gjendje ta djegin shtetin, për ta ruajtur pushtetin”, Melihate Tërmkolli në Interaktiv të KTV-së, ka folur edhe për “pamundësinë që LDK-ja dhe Vetëvendosje...

Bisedimet me Serbinë, LDK-ja do të përfshihet vetëm me këtë kusht

para 2 muajve - OraInfo

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë vazhdon të jetë temë shumë e diskutuar. LDK-ja është e gatshme të bëhët pjesë e një qeverie gjithpërfshirëse, me kushtin që ta udhëheqë qeverinë dhe rrjedhimisht edhe dialogun...

Mustafa: LDK do të përfshihej në bisedimet me Serbinë vetëm si udhëheqëse e Qeverisë

para 2 muajve - Lajmi.net

Lidhja Demokratike e Kosovës është e gatshme të bëhet pjesë e një qeverie gjithëpërfshirëse, me kushtin që ta udhëheqë qeverinë dhe rrjedhimisht edhe dialogun sipas Kushtetutës. Kështu ka deklaruar Besian...

LDK e gatshme të bëhet pjesë e një qeverie gjithëpërfshirëse por me një kusht!

para 2 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës është e gatshme të bëhet pjesë e një qeverie gjithëpërfshirëse, me kushtin që ta udhëheqë qeverinë dhe rrjedhimisht edhe dialogun sipas Kushtetutës. Kështu ka deklaruar Besian...

VV e LDK nesër e dërgojnë në kushtetuese Ligjin për Dialog

para 2 muajve - GazetaBlic

Ekipi Negociator i Kosovës që nga nesër mund të mos ndërrrmarë asnjë veprim në lidhje me dialogun me Serbinë, dhe as të zhvillojë asnjë takim. E gjithë kjo, nëse Gjykata Kushtetuese miraton kërkesën për...

LDK e gatshme të udhëheq dialogun në një qeveri gjithëpërfshirëse

para 2 muajve - KosovaPress

Ai ka thënë për RTK, se marrëveshjet ndërkombëtare i negocion Qeveria dhe sipas tij, nëse një parti refuzon të bëhet pjesë e kësaj qeverie, atëherë LDK-ja nuk do të pranonte të ndodhte kjo, sepse kjo do...

Shqyrtohet mundësia e krijimit të grupeve të reja parlamentare, për të marrë nga dy vende në KQZ

para 2 muajve - Koha.net

Presidenti Hashim Thaçi, ende nuk ka dalë me vendimin se si do të jetë përfaqësimi i partive politike në KQZ. Megjithatë, zyrtarë të partive të përfaqësuara në Kuvend thonë të kenë informacione se presidenti...

Zbulohet kushti i LDK-së për përfshirje në Qeveri gjithëpërfshirëse

para 2 muajve - OraInfo

LDK-ja ka një kusht për përfshirje në Qeveri gjithëpërfshirëse. LDK-ja është e gatshme të bëhët pjesë e një qeverie gjithpërfshirëse me kushtin që ta udhëheqë qeverinë dhe rrjedhimisht edhe dialogun sipas...

LDK-ja do të përfshihej në bisedimet me Serbinë vetëm si udhëheqëse e Qeverisë

para 2 muajve - Arbresh

Lidhja Demokratike e Kosovës është e gatshme të bëhet pjesë e një qeverie gjithpërfshirëse, me kushtin që ta udhëheqë qeverinë dhe rrjedhimisht edhe dialogun sipas Kushtetutës. Kështu ka deklaruar Besian...

Mustafa: LDK do të përfshihej në bisedimet me Serbinë vetëm si udhëheqëse e Qeverisë

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Lidhja Demokratike e Kosovës është e gatshme të bëhet pjesë e një qeverie gjithëpërfshirëse, me kushtin që ta udhëheqë qeverinë dhe rrjedhimisht edhe dialogun sipas Kushtetutës. Kështu ka deklaruar Besian...

Ky është kushti i LDK-së për përfshirje në Qeveri gjithëpërfshirëse

para 2 muajve - Lajmi.net

LDK-ja është e gatshme të bëhët pjesë e një qeverie gjithpërfshirëse me kushtin që ta udhëheqë qeverinë dhe rrjedhimisht edhe dialogun sipas Kushtetutës. Kështu ka thënë në “Imazh” të RTK-së, Besian Mustafa,...

Mustafa: Po, LDK hyn me një Qeveri gjithëpërfshirëse, por me një kusht

para 2 muajve - GazetaBlic

LDK-ja është e gatshme të bëhët pjesë e një qeverie gjithpërfshirëse me kushtin që ta udhëheqë qeverinë dhe rrjedhimisht edhe dialogun sipas Kushtetutës. Kështu ka thënë në “Imazh” të RTK-së, Besian Mustafa,...

VV e LDK e ”bllokojnë” Ekipin Ngociator

para 2 muajve - GazetaBlic

Ekipi Negociator i Kosovës që nga nesër mund të mos ndërrrmarë asnjë veprim në lidhje me dialogun me Serbinë, dhe as të zhvillojë asnjë takim. E gjithë kjo, nëse Gjykata Kushtetuese miraton kërkesën për...

LDK e gatshme të bëhet pjesë e një qeverie gjithëpërfshirëse por me një kusht!

para 2 muajve - Bota Press

Botapress, 14 Mars-Lidhja Demokratike e Kosovës është e gatshme të bëhet pjesë e një qeverie gjithëpërfshirëse, me kushtin që ta udhëheqë qeverinë dhe rrjedhimisht edhe dialogun sipas Kushtetutës. Kështu...

LDK e do udhëheqjen e Qeverisë për t’u përfshirë në dialog

para 2 muajve - Periskopi

Lidhja Demokratike e Kosovës është e gatshme të bëhët pjesë e një qeverie gjithpërfshirëse, me kushtin që ta udhëheqë qeverinë dhe rrjedhimisht edhe dialogun sipas Kushtetutës. Kështu ka deklaruar Besian...

LDK-ja do të përfshihej në bisedimet me Serbinë vetëm si udhëheqëse e Qeverisë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Lidhja Demokratike e Kosovës është e gatshme të bëhët pjesë e një qeverie gjithpërfshirëse, me kushtin që ta udhëheqë qeverinë dhe rrjedhimisht edhe dialogun sipas Kushtetutës. Kështu ka deklaruar Besian...

​Haxhiu: Kosova është e papërmirësueshme me këta njerëz

para 2 muajve - KosovaPress

“Raporti i DASH shpjegon një fakt të rëndësishëm. Shpjegon që Kosova është e papërmirësueshme me këta njerëz që kanë qenë dhe janë në pushtet!  Kot mundohen edhe ambasadorët. Përgjegjësit e kësaj gjendje,...

Ligji për dialogun në kushtetuese, paralajmërohen edhe protesta

para 2 muajve - RTV 21

Haxhiu: Nëse vazhdohet kështu, do të thërrasim protesta.-Selmanaj: Ligji në tërëi është antikushtetues Partitë opozitare, Vetëvendosje dhe LDK, nesër, e premte, do e dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese, Ligjin...

Mustafa: E udhëheqim qeverinë nëse të gjitha partitë bëhen bashkë

para 2 muajve - Infokusi

LDK-ja është e gatshme të bëhët pjesë e një qeverie gjithpërfshirëse me kushtin që ta udhëheqë qeverinë dhe rrjedhimisht edhe dialogun sipas Kushtetutës, përcjell inFokus. Kështu ka thënë në “Imazh” të...

VV e LDK e ”bllokojnë” Ekipin Ngociator

para 2 muajve - Bota Press

Ekipi Negociator i Kosovës që nga nesër mund të mos ndërrrmarë asnjë veprim në lidhje me dialogun me Serbinë, dhe as të zhvillojë asnjë takim. E gjithë kjo, nëse Gjykata Kushtetuese miraton kërkesën për...

Kosovë, ligji për dialogun nesër dërgohet në Kushtetuese

para 2 muajve - Alsat-M

Partitë opozitare në Kosovë, Vetëvendosja dhe LDK-ja, nesër, e premte, do të dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese, ligjin për dialogun, i miratuar një javë më parë në Kuvendin e Kosovës. Këto dy parti pretendojnë...

Ligji për Dialogun nesër dërgohet në Kushtetuese

para 2 muajve - Politiko

Partitë opozitare, Vetëvendosje dhe LDK, nesër, e premte, do e dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese, Ligjin për dialogun, i miratuar një javë më parë në Kuvendin e Kosovës. Këto dy parti pretendojnë se Ligji...

Ky është kushti i LDK-së për përfshirje në Qeveri gjithëpërfshirëse

para 2 muajve - Arbresh

LDK-ja është e gatshme të bëhët pjesë e një qeverie gjithpërfshirëse me kushtin që ta udhëheqë qeverinë dhe rrjedhimisht edhe dialogun sipas Kushtetutës. Kështu ka thënë në “Imazh” të RTK-së, Besian Mustafa,...

Ligji për Dialogun nesër dërgohet në Kushtetuese

para 2 muajve - Koha.net

​Partitë opozitare, Vetëvendosje dhe LDK, nesër, e premte, do e dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese, Ligjin për dialogun, i miratuar një javë më parë në Kuvendin e Kosovës. Këto dy parti pretendojnë se Ligji...

Nesër dërgohet në Kushtetuese Ligji për Dialogun

para 2 muajve - RTV 21

Partitë opozitare kanë folur rreth këtij vendimi Partitë opozitare, Vetëvendosje dhe LDK, nesër (e premte), do e dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese, Ligjin për dialogun, i miratuar një javë më parë në Kuvendin...

Ligji për dialogun nesër dërgohet në kushtetuese

para 2 muajve - GazetaBlic

​Partitë opozitare, Vetëvendosje dhe LDK, nesër, e premte, do e dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese, Ligjin për dialogun, i miratuar një javë më parë në Kuvendin e Kosovës. Këto dy parti pretendojnë se Ligji...

Kosovë, ligji për dialogun nesër dërgohet në Kushtetuese

para 2 muajve - Tetova Sot

Partitë opozitare në Kosovë, Vetëvendosja dhe LDK-ja, nesër, e premte, do të dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese, ligjin për dialogun, i miratuar një javë më parë në Kuvendin e Kosovës. Këto dy parti pretendojnë...

Ligji për dialogun nesër dërgohet në kushtetuese

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Partitë opozitare, Vetëvendosje dhe LDK, nesër, e premte, do e dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese, Ligjin për dialogun, i miratuar një javë më parë në Kuvendin e Kosovës. Këto dy parti pretendojnë se Ligji...

Ligji për dialogun nesër dërgohet në kushtetuese

para 2 muajve - Bota Press

Partitë opozitare, Vetëvendosje dhe LDK, nesër, e premte, do e dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese, Ligjin për dialogun, i miratuar një javë më parë në Kuvendin e Kosovës. Këto dy parti pretendojnë se Ligji...

Ligji për dialogun nesër dërgohet në kushtetuese

para 2 muajve - Insajderi

Këto dy parti pretendojnë se Ligji ka nene që bien ndesh me aktin më të lartë juridik në vend, e në veçanti neni përmes së cilit e zhbën ligjin për marrëveshje ndërkombëtare, ligj që buron nga Kushtetuta...

Ligji për dialogun nesër dërgohet në kushtetuese

para 2 muajve - Gazeta e re

​Partitë opozitare, Vetëvendosje dhe LDK, nesër, e premte, do e dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese, Ligjin për dialogun, i miratuar një javë më parë në Kuvendin e Kosovës. Këto dy parti pretendojnë se Ligji...

Ligji për Dialogun nesër dërgohet në gjykatë, opozita e cilëson antikushtetues

para 2 muajve - Periskopi

​ Partitë opozitare, Vetëvendosje dhe LDK, nesër, e premte, do e dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese, Ligjin për dialogun, i miratuar një javë më parë në Kuvendin e Kosovës. Këto dy parti pretendojnë se Ligji...

Ligji për dialogun nesër dërgohet në kushtetuese

para 2 muajve - KosovaPress

Këto dy parti pretendojnë se Ligji ka nene që bien ndesh me aktin më të lartë juridik në vend, e në veçanti neni përmes së cilit e zhbën ligjin për marrëveshje ndërkombëtare, ligj që buron nga Kushtetuta...

KQZ-ja jofunksionale, për këtë akuzohet Presidenti Thaçi

para 2 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), është një organ shtetëror i cili merret me përgatitjet, organizimet dhe mbajtjet e proceseve zgjedhore në vend. Pa këtë organ, praktikisht, nuk mund të mbahen zgjedhjet...

Kuvendi kërkon nga Thaçi ta funksionalizojë KQZ’në

para 2 muajve - Bota Press

Botapress 14 Mars- Në mungesë kuorumi Kuvendi i Kosovës nuk arriti ta votojë rezolutën e Vetëvendosjes që kërkonte nga presidenti Hashim Thaçi emërimin e menjëhershëm të anëtarëve të Komisionit Qendror...

Krasniqi i quan subjekte vajtuese dhe pa vizion VV-në e LDK-në

para 2 muajve - Insajderi

“Sikur PSD-ja të rrinte duke vajtuar sikur LDK-ja e Vetëvendosje atëherë ne do të kishim Hashim Thaçin fikall vetë në dialog me Serbinë”, ka thënë ai në RTK 3, duke shtuar se PSD-ja e bëri faktor Kuvendin...

Krasniqi: VV dhe LDK vetëm vajtojnë, ne veprojmë

para 2 muajve - Albeu

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi , ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë subjekte vajtuese që nuk kanë asnjë vizion...

Krasniqi: LDK dhe Vetëvendosje janë subjekte vajtuese që nuk kanë vizion

para 2 muajve - Lajmi.net

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë subjekte vajtuese që nuk kanë asnjë vizion...

Frashër Krasniqi: LDK dhe Vetëvendosje janë subjekte vajtuese që nuk kanë vizion

para 2 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë subjekte vajtuese që nuk kanë asnjë vizion...

Krasniqi ‘godet’ LDK-në dhe VV-në, i quan parti vajtuese

para 2 muajve - OraInfo

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi i ka ‘thumbuar’ LDK-në dhe VV-në me deklaratën e fundit, duke i quajtur ato parti vajtuese. “Sikur PSD-ja të rrinte duke vajtuar sikur LDK-ja e Vetëvendosje...

KQZ, debat pa votim në Kuvend

para 2 muajve - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës mbajti sot seancë të jashtëzakonshme për Komisionin Qendror Zgjedhor. Debati nuk prodhoi ndonjë rezultat për shkak të mungesës së kuorumit. Kronikë nga Enis Reçica.

Krasniqi: LDK-ja e Vetëvendosje veç vajtojnë

para 2 muajve - Infokusi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë subjekte vajtuese që nuk kanë asnjë vizion...

LDK i kundërpërgjigjet Memli Krasniqit, i cili ironizoi me partitë opozitare për zgjedhjet!

para 2 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Memli Krasniqi gjatë ditës së sotme ka ironizuar me partitë opozitare të cilat po kërkojnë zgjedhje të parakohshme, ai ka thënë që këto parti po tregohen...

Opozita do ta çojë Thaçin në Kushtetuese, për përbërjen e KQZ-së

para 2 muajve - Koha.net

Që nga shtatori i 2018-s, Kuvendi i Kosovës i ka 119 deputetë, e jo 120, sa është e përcaktuar me Kushtetutë. Pas dorëheqjes së deputetit të PDK-së, Nezir Çoçaj, deputeti që pret në radhë për betim nuk...

Tahiri: Seancat e jashtëzakonshme pa rezultate, tregojnë që Kuvendi është në bllokadë

para 2 muajve - GazetaBlic

Dje Kuvendi mbajti seancë të jashtëzakonshme me lidhur me vendimet e Qeverisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financiare nga shpenzimet e paparashikuara, ndërsa sot Kuvendi po ashtu ka mbajtur seancë...

Krasniqi: LDK-ja e Vetëvendosje veç vajtojnë

para 2 muajve - Arbresh

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë subjekte vajtuese që nuk kanë asnjë vizion...

Krasniqi: LDK-ja e LVV vetëm vajtojnë

para 2 muajve - KosovaPress

“Sikur PSD-ja të rrinte duke vajtuar sikur LDK-ja e Vetëvendosje atëherë ne do të kishim Hashim Thaçin fikall vetë në dialog me Serbinë”, ka thënë ai për RTK, duke shtuar se PSD-ja e bëri faktor Kuvendin...

Krasniqi: LDK’ja e Vetëvendosje veç vajtojnë

para 2 muajve - Sovrani

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë subjekte vajtuese që nuk kanë asnjë vizion...

Krasniqi: LDK-ja e Vetëvendosje veç vajtojnë

para 2 muajve - Insajderi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë subjekte vajtuese që nuk kanë asnjë vizion...

Krasniqi: LDK e VV po vajtojnë, ne nuk e lamë Thaçin të shkojë fikall në dialog

para 2 muajve - Periskopi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë subjekte vajtuese që nuk kanë asnjë vizion...

Krasniqi: LDK-ja e Vetëvendosje veç vajtojnë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë subjekte vajtuese që nuk kanë asnjë vizion...

Molliqaj dhe deputetja e VV-së zihen për Hashim Thaçin

para 2 muajve - Albeu

Edhe deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj , ka hedhur akuza në drejtim të presidentit të vendit, Hashim Thaçi , lidhur me mosemërimin e anëtarëve të KQZ-së. Ai, përveç kritikave që pati për të, ka kritikuar...

Kur bllokohet edhe KQZ-ja!

para 2 muajve - RTV 21

Në mungesë kuorumi Kuvendi nuk e hodhi në votim rezolutën e VV-së Edhe sot Kuvendi i Kosovës kishte seancë të jashtëzakonshme në të cilën u diskutua për bllokimin e KQZ-së. Partitë e pushtetit nuk i dhanë...

Krasniqi: LDK-ja e Vetëvendosje veç vajtojnë, s`kanë asnjë vizion

para 2 muajve - Epoka e Re

Frashër Krasniqi nga PSD-ja, ka thënë se LDK-ja dhe Vetëvendosje janë subjekte vajtuese që nuk kanë asnjë vizion si të ecet përpara. “Sikur PSD-ja të rrinte duke vajtuar sikur LDK-ja e Vetëvendosje atëherë...

Krasniqi ironizon: Partitë opozitare ‘hajgaregjike’ kur flasin për zgjedhjet

para 2 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, deklaroi sot në Kuvend se kësaj partie i intereson vetëm zhbllokimi i KQZ-së, andaj ka kërkuar nga presidenti Hashim Thaçi...

Kuvendi nuk e voton rezolutën për dekretimin e anëtarëve në KQZ

para 2 muajve - Medial

Ka mbyllur punimet Kuvend i Kosovës ku u diskutua në një seancë të jashtëzakonshme lidhur me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga Presidenti.Kryesuesi i seancës, Xhavit Haliti, tha se nuk ka...

Memli Krasniqi kërkon zhbllokimin e KQZ-së

para 2 muajve - RTV 21

Krasniqi : Partitë opozitare ‘hajgaregjike’ kur flasin për zgjedhjet Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, deklaroi sot në Kuvend se kësaj partie i intereson vetëm...

Përplasje e ashpër VV dhe PSD për bllokimin e KQZ-së

para 2 muajve - Albinfo

Tashmë është bërë e zakonshme dhe nuk mund të thuhet se është më lajmë mungesa e deputetëve në Kuvendin e Kosovës. Po thuajse në të gjitha seancat e Kuvendit ka mungesë të theksuar të deputetëve dhe shumë...

Bllokimi i KQZ-së përplas ashpër PSD me Vetëvendosjen

para 2 muajve - RTV 21

Haxhiu akuzoi PSD se me presidentin e Kosovës po bëjnë pazare politike Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës, e ftuar për t’u diskutuar në lidhje me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve...

Tahiri: Seancat e jashtëzakonshme pa rezultate, tregojnë që Kuvendi është në bllokadë

para 2 muajve - Infokusi

Kuvendi i Kosovës për dy ditë radhazi ka mbajtur dy seanca të jashtëzakonshme. Dje Kuvendi mbajti seancë të jashtëzakonshme me lidhur me vendimet e Qeverisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financiare...

Sherifi: Secila parti ka nga një vend të rezervuar në KQZ sipas Kushtetutës

para 2 muajve - RTV 21

Sherifi tha se gjashtë grupet parlamentare kanë nga një vend të rezervuar në KQZ Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka thënë se përfaqësimi i grupeve parlamentare me nga...

Në mungesë kuorumi, nuk u votua rezoluta për KQZ-në

para 2 muajve - RTV 21

Sipas Halitit, kjo rezolutë do të dalë në votim kur të plotësohen kushtet Ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës lidhur me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga presidenti....

Zeka: Presidenti sa here bën penal, bën gola

para 2 muajve - RTV 21

Zeka tha se deputetët është dashur të merren me hartimin e një rregulloreje tëParlamentit Deputeti Milaim Zeka, në seancën e jashtëzakonshme në lidhje me mos emërimin e anëtarëve të KQZ-së nga Presidenti,...

Në mungese kuorumi, nuk votohet rezoluta për KQZ-në

para 2 muajve - RTV 21

Sipas Halitit, kjo rezolutë do të dalë në votim kur të plotësohen kushtet Ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës lidhur me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga presidenti....

Krasniqi: LDK e VV ta dërgojnë nga një emër për anëtar në KQZ

para 2 muajve - GazetaBlic

Shefi i GP të PDK-së Memli Krasniqi, tha se inatet personale që mund të ketë VV-ja me PSD-në, ose LDK-ja me këdo tjetër, do të ishte mirë të ndaleshin. Ai ka kërkuar nga këto dy parti që ta dërgojnë nga...

Dështon rezoluta për dekretimet e anëtarëve të KQZ-së

para 2 muajve - Klan Kosova

Rezoluta e paraqitur nga Vetëvendosjes për dekretimin e menjëhershëm të anëtarëve të rinj të Komisionit Qendror Zgjedhor nuk mori mbështetjen e deputetëve. Sami Kurteshi nga VV tha se deputetët në seancën...

Molliqaj: Dy parti po aq fajtore sa Thaçi për bllokimin e KQZ-së

para 2 muajve - RTV 21

Molliqaj ka hedhur akuza në drejtim të presidentit të vendit Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, tha se deputetët e partisë së tij e mbështesin rezolutën për KQZ-në. Molliqaj ka hedhur akuza në drejtim...

Kuvendi dështon ta miratojë rezolutën për zhbllokimin e KQZ-së

para 2 muajve - OraInfo

Kuvendi i Kosovës ka dështuar ta votojë rezolutën për dekretimin e anëtarëve në KQZ. Ka mbyllur punimet Kuvend i Kosovës ku u diskutua në një seancë të jashtëzakonshme lidhur me bllokimin e Komisionit...

S’ka kuorum, Kuvendi nuk e voton rezolutën për dekretimin e anëtarëve në KQZ

para 2 muajve - Lajmi.net

Ka mbyllur punimet Kuvend i Kosovës ku u diskutua në një seancë të jashtëzakonshme lidhur me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga Presidenti. Kryesuesi i seancës, Xhavit Haliti, tha se nuk...

As rezoluta për KQZ-në nuk del në votim në mungesë të kuorumit

para 2 muajve - Kallxo

Rezoluta e opozitës e cila u kërkua të votohet pas debatit parlamentar në lidhje me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga Presidenti, nuk doli në votim fare për shkak të mungesës së kuorumit....

Krasniqi ironizon: Partitë opozitare ‘hajgaregjike’ kur flasin për zgjedhjet

para 2 muajve - Gazeta e re

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, deklaroi sot në Kuvend se kësaj partie i intereson vetëm zhbllokimi i KQZ-së, andaj ka kërkuar nga presidenti Hashim Thaçi...

Përfundon seanca e jashtëzakonshme, nuk ka asnjë rezultat

para 2 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës, e thirrur për bllokadën në KQZ, por pa dalë në votim rezoluta në mungesë kuorumi. Sikurse kjo rezolutë, edhe ajo e një dite më parë, do të...

Dardan Molliqajt e Albulena Haxhiut përplasën keq në Kuvend

para 2 muajve - OraInfo

Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur seancë të jashtëzakonshme ku po bisedohet për anëtarët e KQZ-së. Edhe deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka hedhur akuza në drejtim të presidentit të vendit, Hashim...

E pranon deputeti i PDK-së: Edhe po të shpallen zgjedhjet në komunat veriore, ato nuk mund t’i mbajmë

para 2 muajve - GazetaBlic

Në Kuvendin e Kosovës po vazhdon të mbahet debat lidhur me bllokimin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve nga ana e presidentit Thaçi. Duke përmendur anët negative të bllokimit të KQZ-së, shefi i Grupit...

“Seancat e jashtëzakonshme pa rezultate, tregojnë që Kuvendi është në bllokadë”

para 2 muajve - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës për dy ditë radhazi ka mbajtur dy seanca të jashtëzakonshme. Dje Kuvendi mbajti seancë të jashtëzakonshme me lidhur me vendimet e Qeverisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financiare...

“Duhet t’i emërojmë anëtarët e bordeve për të cilat është përgjegjës Kuvendi”

para 2 muajve - RTV 21

PSD i mbështet të gjitha kërkesat e grupeve parlamentare që janë deklaruar lidhur me këtë çështje Edhe Partia Socialdemokrate në seancën e sotme ku po diskutohet për bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve...

Krasniqi thotë se edhe nëse shpallen zgjedhjet në komunat veriore, ato nuk mund t’i mbajmë

para 2 muajve - OraInfo

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë se edhe nëse shpallen zgjedhjet në komunat veriore, Kosova nuk nuk mund t’i mbajë ato. Në Kuvendin e Kosovës po vazhdon të mbahet debat lidhur...

Haxhiu: Thaçi po e dëmton dhe rrënon integritetin e KQZ-së

para 2 muajve - Klan Kosova

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, e ka akuzuar Presidentin Hashim Thaçi se po e dëmton integritetin e KQZ-së. Haxhiu në seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga VV dhe LDK, ka thënë se Thaçi...

Kuvendi nuk e voton rezolutën për dekretimin e anëtarëve në KQZ

para 2 muajve - Tetova Sot

Sipas Halitit, kjo rezolutë do të dalë në votim kur të plotësohen kushtet Ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës lidhur me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga presidenti....

PDK dhe Nisma kërkojnë dekretimin sa më të shpejt të anëtarëve të KQZ-së

para 2 muajve - Klan Kosova

Deputeti nga PDK, Elmi Reçica, ka kërkuar nga presidenti i vendit Hashim Thaçi që sa më parë t’i emërojë anëtarët e KQZ-së. Në seancën e jashtëzakonshme lidhur me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve...

Haxhiu tha se e di pse Presidenti po e mban KQZ-në të bllokuar

para 2 muajve - RTV 21

Haxhiu paralajmëroi se këtë çështje do ta dërgojnë në kushtetuese Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu sot në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit ku po diskutohet për bllokimin e Komisionit Qendror...

Isufi: Presidenti sa më shpejt të bëjë dekretimin e anëtarëve të KQZ-së

para 2 muajve - RTV 21

Sipas Isufit, mosdekretimi i anëtarëve të KQZ-së nga Presidenti ka shkaktuar pasoja gjatë gjithë kësaj periudhe Grupi parlamentar i AAK-së kërkon nga Presidenti që sa më parë të bëjë dekretimin e anëtarëve...

​Isufi: Presidenti sa më shpejt të bëjë dekretimin e anëtarëve të KQZ-së

para 2 muajve - GazetaBlic

Grupi parlamentar i AAK-së kërkon nga Presidenti që sa më parë të bëjë dekretimin e anëtarëve të grupeve parlamentare që janë propozuar për KQZ. Kështu ka deklaruar shefi i GP të AAK-së Ahmet Isufi në...

Krasniqi: Edhe nëse shpallen zgjedhjet në komunat veriore, ato nuk mundemi t’i mbajmë

para 2 muajve - Lajmi.net

Në Kuvendin e Kosovës po vazhdon të mbahet debat lidhur me bllokimin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve nga ana e presidentit Thaçi. Duke përmendur anët negative të bllokimit të KQZ-së, shefi  i Grupit...

Haxhiu thotë se e di pse Presidenti po e mban KQZ-në të bllokuar

para 2 muajve - RTV 21

Haxhiu, paralajmëroi se këtë çështje do ta dërgojnë në kushtetuese Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu sot në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit ku po diskutohet për bllokimin e Komisionit Qendror...

Molliqaj, VV-së: Është mirë me vepru, jo me nejt e me kqyr seri

para 2 muajve - Lajmi.net

Kuvendi i Kosovës po vazhdon me debatin për bllokimin e KQZ-së nga ana e presidentit Hashim Thaçi. E si shpeshë herë, Kuvendi sot është shëndrruar në arenë përplasjesh mes PSD-së e Vetëvendosjes, raporton...

Përplasje e ashpër mes Molliqajt e Haxhiut, shkak Thaçi

para 2 muajve - GazetaBlic

Edhe deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka hedhur akuza në drejtim të presidentit të vendit, Hashim Thaçi lidhur me mos emërimin e anëtarëve të KQZ-së, raporton Gazeta Blic. Ai, përveç kritikave që pati...

Përplasje e ashpër mes Molliqajt e Haxhiut, shkak Thaçi

para 2 muajve - GazetaBlic

Edhe deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka hedhur akuza në drejtim të presidentit të vendit, Hashim Thaçi lidhur me mos emërimin e anëtarëve të KQZ-së, raporton Gazeta Blic. Ai, përveç kritikave që pati...

Emërimi i anëtareve të KQZ-së, kjo është kërkesa e AAK-së ndaj presidentit

para 2 muajve - OraInfo

Kuvendi i Kosovës po debaton sot për KQZ-në. Njëjtë si Grupi Parlamentar i LDK-së, edhe ai i AAK-së ka kërkuar përgjegjësi se pse deri tani nuk janë emëruar anëtarët e rinj të KQZ-së. Në emër të GPA-së,...

Edhe AAK i kërkon Presidentit emërimin e anëtarëve të rinj të KQZ-së

para 2 muajve - OraInfo

AAK kërkon nga presidenti emërimin e anëtarëve të rinj të KQZ-së. Njëjtë si Grupi Parlamentar i LDK’sw, edhe ai i AAK-së ka kërkuar përgjegjësi se pse deri tani nuk janë emëruar anëtarët e rinj të KQZ-së....

Grupi 6+: Presidenti t’i emërojë anëtarët e KQZ-së

para 2 muajve - Kallxo

Deputeti nga Grupi Parlamentar 6+, Albert Kinolli në debatin parlamentar për bllokimin e KQZ-së nga ana e presidentit, tha se sot deputetët po diskutojnë për një çështje mjaft të ndjeshme. “Sa për informacionin...

LDK dhe VV: Thaçi të dekretojë anëtarët e KQZ-së, ndryshe i drejtohemi Kushtetueses

para 2 muajve - Klan Kosova

Sami Kurteshi, deputet i Vetëvendosjes, tha se duhet të dekretohen anëtarët e rinj të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve pa asnjë vonesë. Kurteshi në seancën e jashtëzakonshme, të thirrur nga VV dhe LDK...

PDK: Seanca e sotme është ndërhyrje në punën e Presidentit

para 2 muajve - RTV 21

PDK nuk e përkrahin rezolutën e propozuar nga Sami Kurteshi Deputeti i PDK-së, Elmi Reçica në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit tha se kjo seancë është e panevojshme, dhe se nuk e përkrahin rezolutën...

Edhe AAK kërkon nga presidenti emërimin e anëtarëve të rinj të KQZ-së

para 2 muajve - Lajmi.net

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka kërkuar përgjegjësi se pse deri tani nuk janë emëruar anëtarët e rinj të KQZ-së. Shefi i këtij Grupi, Ahmet Isufi ka thënë partia e tij kërkon nga...

Memli Krasniqi ironizon me kërkesën e partive opozitare për zgjedhje të parakohshme

para 2 muajve - Insajderi

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, deklaroi sot në Kuvend se kësaj partie i intereson vetëm zhbllokimi i KQZ-së, andaj ka kërkuar nga presidenti Hashim Thaçi...

AAK del me kërkesë për Thaçin

para 2 muajve - GazetaBlic

Njëjtë si Grupi Parlamentar i LDK’sw, edhe ai i AAK-së ka kërkuar përgjegjësi se pse deri tani nuk janë emëruar anëtarët e rinj të KQZ-së. Në emër të GPA-së, Ahmet Isufi ka thënë partia e tij kërkon nga...

PDK thotë se seanca e sotme është ndërhyrje në punën e Presidentit

para 2 muajve - RTV 21

PDK nuk e përkrahin rezolutën e propozuar nga Sami Kurteshi Deputeti i PDK-së Elmi Reçica në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit  tha se kjo seancë është e panevojshme, dhe se nuk e përkrahin rezolutën...

PSD fton Presidentin t’i emërojë anëtarët e KQZ-së

para 2 muajve - Kallxo

Shqipe Pantina deputete e Partisë Socialdemokrate tha se e mbështesin kërkesën apo deklarimet e gjitha grupeve parlamentare për funksionalizimin e KQZ. “Përkujtojmë që tashmë janë jofunksionale ose së...

Përfundon seanca e jashtëzakonshme, nuk ka asnjë rezultat

para 2 muajve - Gazeta Fjala

Ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës, e thirrur për bllokadën në KQZ, por pa dalë në votim rezoluta në mungesë kuorumi. Sikurse kjo rezolutë, edhe ajo e një dite më parë, do të...

Zeka: Presidenti sa here bën penal, bën gola

para 2 muajve - Infokusi

Deputeti Milaim Zeka, në seancën e jashtëzakonshme në lidhje me mos emërimin e anëtarëve të KQZ-së nga Presidenti, tha se këtij të fundit ‘ i pëlqen të shënojë penalti dhe sa herë bën penal, bën gola’,...

LDK mbështet rezolutën e propozuar nga Kurteshi për KQZ-në

para 2 muajve - RTV 21

Hoti kërkon nga presidenti i  vendit që menjëherë t’i emërojë anëtarët e KQZ-së Deputeti i Vetëvendosjes, Sami Kurteshi sot në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit propozoi një rezolutë në lidhje me funksionalizimin...

LDK dhe VV: Thaçi të dekretojë anëtarët e KQZ-së, ndryshe i drejtohemi Kushtetueses

para 2 muajve - Indeks.mk

Sami Kurteshi, deputet i Vetëvendosjes, tha se duhet të dekretohen anëtarët e rinj të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve pa asnjë vonesë. Kurteshi në seancën e jashtëzakonshme, të thirrur nga VV dhe LDK...

Haxhiu thotë se Thaçi e shkeli Kushtetuesen për KQZ-në, paralajmëron veprime nga java e ardhshme

para 2 muajve - OraInfo

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka thënë se javën e ardhshme e dërgojmë në Kushtetuese lëndën kundër Thaçit. Haxhiu, ka paralajmëruar se partia e saj do të dërgojë në Kushtetuese presidentin...

LVV: Thaçi e mban të bllokuar KQZ-në sepse i duhet PDK-së

para 2 muajve - Kallxo

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se do ta dërgoj presidentin Hashim Thaçi në Gjykatën Kushtetuese për, siç tha ajo, mos funksionimin e KQZ-së dhe dekorimin e anëtarëve të këtij institucioni....

VV e dërgon në Kushtetuse Hashim Thaçin, në javën e ardhshme!

para 2 muajve - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje paralajmëron se do ta dërgojë në Gjykatë Kushtetuese Presidentin Hashim Thaçi, për shkak të mos funksionalizimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Deputetja e Kuvendit të Kosovës...

PDK: Seanca e sotme e panevojshme, është ndërhyrje në kompetencat e presidentit

para 2 muajve - Kallxo

Deputeti Elmi Reçica, në emër të grupit parlamentar të PDK-së, ka kritikuar thirrjen e seancës së jashtëzakonshme nga ana e opozitës për bllokimin e KQZ-së nga ana e presidentit Hashim Thaçi. Madje, PDK...

Kurteshi propozon rezolutë për KQZ-në

para 2 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Vetëvendosjes Sami Kurteshi ka propozuar një rezolutë në lidhje me funksionalizimin e KQZ-së. “Kuvendi I Kosovës kërkon që dekretimi anëtarëve të KQZ-së të bëhet pa asnjë vonesë, sipas Kushtetutës,...

LDK do ta dërgojë Thaçin në Kushtetuese për KQZ-në

para 2 muajve - OraInfo

Bllokimi i KQZ-së, AvdullahHoti e paralajmëron Hashim Thaçin se do ta dërgojë në Gjykatën Kushtetuese. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti gjatë seancës së jashtëzakonshme për KQZ-në, ka...

LDK insiston t’i ketë 2 anëtarë në KQZ

para 2 muajve - Kallxo

Kryetari i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, tha se bazuar në zgjedhjet e 11 qershorit të vitit 2017 grupet parlamentare që përfaqësojnë komunitetet shumicë janë koalicioni...

Kurteshi propozon rezolutë për KQZ-në

para 2 muajve - RTV 21

Sipas Kurteshit, ka një vit që KQZ-ja  ka mbetur e bllokuar nga presidenti i vendit Deputeti i Vetëvendosjes Sami Kurteshi sot në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit  ka propozuar një rezolutë në lidhje...

Kuvendi të nxjerr një rezolutë që i hap rrugë zhbllokimit të KQZ-së

para 2 muajve - Politiko

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve qe një vit ka mbetur i bllokuar, për shkak se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ende nuk ka certifikuar anëtarët e rinj të këtij institucioni. Janë mbi 30 asambleistë të...

Kuvendi nis debatin për bllokimin e KQZ-së, opozita prezanton rezolutën

para 2 muajve - Kallxo

Kuvendi i Kosovës ka nisur debatin parlamentar në lidhje me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga Presidenti. Deputeti Sami Kurteshi nga Lëvizja Vetëvendosje, në cilësinë e iniciuesit, tha se...

Krasniqi ironizon: Partitë opozitare ‘hajgaregjike’ kur flasin për zgjedhjet

para 2 muajve - KosovaPress

Ai partitë opozitare i ka quajtur të pasinqerta derisa po flasin për zgjedhje, duke thënë se nëse shkon vendimi për KQZ-në në Gjykatën Kushtetuese nuk do të mund të ketë as zgjedhje në vend. “Krejt çka...

Përfundon seanca e jashtëzakonshme, pa ndonjë rezultat

para 2 muajve - Infokusi

Ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës, e thirrur për bllokadën në KQZ, por pa dalë në votim rezoluta në mungesë kuorumi. Sikurse kjo rezolutë, edhe ajo e një dite më parë, do të...

Bllokimi i KQZ-së: Hoti e paralajmëron Thaçin se do ta dërgojë në Gjykatën Kushtetuese

para 2 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti gjatë seancës së jashtëzakonshme për KQZ-në, ka kritikuar presidentin e vendit, Hashim Thaçi për mos emërimin e anëtarëve të këtij komisioni, raporton...

LDK: Presidenti e shkeli Kushtetutën me mosemërimin e anëtarëve të KQZ-së

para 2 muajve - Lajmi.net

Kuvendi i Kosovës po mban seancë të jashtëzakonshme lidhur  me bllokimin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve nga ana e presidentit. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti tyha se KQZ-ja që...

Fillon seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit

para 2 muajve - OraInfo

Nis seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit që ka për qëllim zhbllokimin e KQZ-zë. Në rend dite është diskutimi për bllokimin e Komisionit Qendror Zgjedhor. Seanca e sotme është thirrur nga partitë opozitare....

Përplasje e ashpër mes Dardan Molliqajt e Albulena Haxhiut

para 2 muajve - Infokusi

Edhe deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka hedhur akuza në drejtim të presidentit të vendit, Hashim Thaçi lidhur me mos emërimin e anëtarëve të KQZ-së. Ai, përveç kritikave që pati për të, ka kritikuar...

Zeka: “Hatri” i Haxhiut e nënshkruaj rezolutën për KQZ-në

para 2 muajve - KosovaPress

Ai tha se e ndërroi mendje dhe do ta nënshkruajë rezolutën për “hatër” të deputetes së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu. Ndryshe, ka disa muaj që Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është jofunksional për shkak...

LIVE/ Nis seanca e jashtëzakonshme për bllokimin e KQZ-së

para 2 muajve - Lajmi.net

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës. Në rend dite është diskutimi për bllokimim e Komisionit Qëndror Zgjedhor, raporton lajmi.net. Seanca e sotme është thirrur nga partitë opozitare....

Nis seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit, diskutohet për bllokimin e KQZ-së

para 2 muajve - Lajmi.net

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës. Në rend dite është diskutimi për bllokimim e Komisionit Qëndror Zgjedhor, raporton lajmi.net. Seanca e sotme është thirrur nga partitë opozitare....

Reçica: E papranueshme ndërhyrja në kompetencat e presidentit

para 2 muajve - Infokusi

PDK nuk e mbështet rezolutën e propozuar nga Lëvizja Vetëvendosje për dekretim sa më të shpejtë të anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë, ndërsa konsideron se seanca e sotme e Kuvendit...

Bllokimi i KQZ-së përplas ashpër PSD me Vetëvendosjen

para 2 muajve - KosovaPress

Deputetja e Vetëvendosjes Albulena Haxhiu akuzoi PSD se me presidentin e Kosovës po bëjnë pazare politike edhe për përfaqësuesin e tyre në KQZ. Ajo tha se PSD përfaqësohet në KQZ nga PDK-ja pasi në kohën...

PSD mbështet rezolutën për KQZ-në

para 2 muajve - KosovaPress

Ai tha se presidenti Hashim Thaçi  është duke e mbajtur peng këtë proces për shkak se ose do që ta mbajë nën kontroll KQZ-në, ose  frikësohet  se po bën shkelje kushtetuese. Molliqaj po ashtu tha se fajtor...

Zeka: Presidenti na ka gjuajt në penal, e ai sa herë bën penal, bën gola

para 2 muajve - PortaliOnline

Deputeti Milaim Zeka, në seancën e jashtëzakonshme në lidhje me mos emërimin e anëtarëve të KQZ-së nga Presidenti, tha se këtij të fundit ‘ i pëlqen të shënojë penalti dhe sa herë bën penal, bën gola’....

Krasniqi: Edhe nëse shpallen zgjedhjet në komunat veriore, ato nuk mundemi t’i mbajmë

para 2 muajve - Infokusi

Në Kuvendin e Kosovës po vazhdon të mbahet debat lidhur me bllokimin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve nga ana e presidentit Thaçi. Duke përmendur anët negative të bllokimit të KQZ-së, shefi  i Grupit...

Në mungesë kuorumi nuk votohet rezoluta për KQZ-në

para 2 muajve - Gazeta Observer

Ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës lidhur me bllokadën në KQZ. Gjatë kësaj seance nuk u arrit të votohet rezoluta e propozuar nga Vetëvendosje, për shkak të mungesës së kuorumit....

Molliqaj, VV-së: Është mirë me vepru, jo me nejt e me kqyr seri

para 2 muajve - Infokusi

Kuvendi i Kosovës po vazhdon me debatin për bllokimin e KQZ-së nga ana e presidentit Hashim Thaçi. E si shpeshë herë, Kuvendi sot është shëndrruar në arenë përplasjesh mes PSD-së e Vetëvendosjes. Deputetja...

Në mungese kuorumi, nuk votohet rezoluta për KQZ-në

para 2 muajve - Gazeta e re

Ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës lidhur me bllokadën në KQZ. Gjatë kësaj seance nuk u arrit të votohet rezoluta e propozuar nga Vetëvendosje, për shkak të mungesës së kuorumit....

Isufi: Presidenti sa më shpejt të bëjë dekretimin e anëtarëve të KQZ-së

para 2 muajve - Infokusi

Grupi parlamentar i AAK-së kërkon nga Presidenti që sa më parë të bëjë dekretimin e anëtarëve të grupeve parlamentare që janë propozuar për KQZ. Kështu ka deklaruar shefi i GP të AAK-së Ahmet Isufi në...

Në mungese kuorumi, nuk votohet rezoluta për KQZ-në

para 2 muajve - KosovaPress

Gjatë kësaj seance nuk u arrit të votohet rezoluta e propozuar nga Vetëvendosje, për shkak të mungesës së kuorumit. Rezoluta është përkrahur nga LDK dhe PSD, por jo edhe partitë e koalicionit PAN. Nënkryetari...

Krasniqi: LDK e VV ta dërgojnë nga një emër për anëtar në KQZ

para 2 muajve - Gazeta e re

Shefi i GP të PDK-së Memli Krasniqi, tha se inatet personale që mund të ketë VV-ja me PSD-në, ose LDK-ja me këdo tjetër, do të ishte mirë të ndaleshin. Ai ka kërkuar nga këto dy parti që ta dërgojnë nga...

Zeka: Thaçi na ka qitë në penal e ai prej penalit jep gola

para 2 muajve - Periskopi

Deputeti Milaim Zeka, në seancën e jashtëzakonshme në lidhje me mos emërimin e anëtarëve të KQZ-së nga Presidenti, tha se këtij të fundit ‘ i pëlqen të shënojë penalti dhe sa herë bën penal, bën gola’....

Sherifi: Secila parti ka nga një vend të rezervuar në KQZ sipas Kushtetutës

para 2 muajve - KosovaPress

Ai këto komente i bëri gjatë seancës së sotme të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, ku tha se gjashtë grupet parlamentare kanë nga një vend të rezervuar në KQZ Sherifi ka bërë thirrje që sa më shpejt...

Krasniqi: LDK e VV ta dërgojnë nga një emër për anëtar në KQZ

para 2 muajve - KosovaPress

Ai ka kërkuar nga këto dy parti që ta dërgojnë nga një emër për anëtar të KQZ-së dhe të presin vendimin e gjykatës. “Edhe LDK edhe VV ta dërgojnë nga një emër, siç është kërkuar, nëse kjo është rrugëdalje,...

Zeka: Presidenti sa here bën penal, bën gola

para 2 muajve - KosovaPress

“Presidenti na ka gjuajt në penal, e gëzimi më i madh i atij është të bëjë penal, e ai sa herë bën penal bën gola”, u shpreh Zeka. Zeka tha se deputetët është dashur që të merren me hartimin e një rregulloreje...

Krasniqi: Shpend Ahmeti i gatshëm t’ia lëshoj drejtimin e dialogut LDK-së ose Vetëvendosjes

para 2 muajve - Politiko

Deputeti i PSD-së në Kuvendin e Kosovës, Frashër Krasniqi ka thënë se LDK ka pasur qëndrime të ndryshme për drejtimin e dialogut në të kaluarën. Krasniqi, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini...

E pranon deputeti i PDK-së: Edhe po të shpallen zgjedhjet në komunat veriore, ato nuk mund t’i mbajmë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Në Kuvendin e Kosovës po vazhdon të mbahet debat lidhur me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga ana e presidentit Thaçi. Duke përmendur anët negative të bllokimit të KQZ-së, shefi i Grupit...

Krasniqi: Shpend Ahmeti i gatshëm t’ia lëshoj drejtimin e dialogut LDK-së ose Vetëvendosjes

para 2 muajve - Telegrafi

Frashër Krasniqi

Molliqaj: Dy parti po aq fajtore sa Thaçi për bllokimin e KQZ-së

para 2 muajve - KosovaPress

Molliqaj ka hedhur akuza në drejtim të presidentit të vendit, Hashim Thaçi  për mos emërimin e anëtarëve të KQZ-së, megjithëse thotë se edhe dy parti që sipas tij janë duke e bllokuar këtë proces janë...

S’ka kuorum, Kuvendi nuk e voton rezolutën për dekretimin e anëtarëve në KQZ

para 2 muajve - Periskopi

Ka mbyllur punimet Kuvend i Kosovës ku u diskutua në një seancë të jashtëzakonshme lidhur me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga Presidenti. Kryesuesi i seancës, Xhavit Haliti, tha se nuk...

Dështon rezoluta për zhbllokimin e KQZ-së

para 2 muajve - Sovrani

Deputeti Sami Kurteshi ka kritikuar kolegët deputetë se asnjëri prej tyre nuk ka kërkuar nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi që të funksionalizoj Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Ai ka thënë se të...

Përfundon seanca e jashtëzakonshme pa rezultat, shkak mungesa e kuorumit

para 2 muajve - Epoka e Re

Në mungesë të kuorumit ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës e thirrur për bllokadën në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Mungesa e deputetëve në seancë ka pamundësuar që rezoluta të hedhet në votim.

Përfundon seanca – Kuvendi s’ka kuorum për ta votuar rezolutën e Vetëvendosjes

para 2 muajve - Insajderi

Kryesuesi i seancës, Xhavit Haliti, tha se nuk ka kuorum të votohet rezoluta, duke mbyllur punimet për sot në Kuvend. Iniciuesi i kësaj seance, Sami Kurteshi, paraprakisht në prezantimin e rezolutës tha...

Molliqaj – Haxhiut: Veç po ankoheni e kurrë s’po veproni

para 2 muajve - Periskopi

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka hedhur akuza në drejtim të presidentit të vendit, Hashim Thaçi lidhur me mos emërimin e anëtarëve të KQZ-së. Ai, përveç kritikave që pati për të, ka kritikuar edhe...

S’ka kuorum, Kuvendi nuk e voton rezolutën për dekretimin e anëtarëve në KQZ

para 2 muajve - Ekonomia Online

Ka mbyllur punimet Kuvend i Kosovës ku u diskutua në një seancë të jashtëzakonshme lidhur me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga Presidenti, raporton Ekonomia Online. Kryesuesi i seancës, Xhavit...

Haxhiu: Presidenti po e bllokon punën e KQZ-së, që të bëjë pazare për shkëmbim territoresh

para 2 muajve - Infokusi

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu në seancën e jashtëzakonshme për bllokimin e KQZ-së, ka thënë se nuk është kompetencë e Presidentit të bëjë pazare me territorin por se sipas saj garantimi i institucioneve...

Krasniqi: Shpend Ahmeti i gatshëm t’ia lëshoj drejtimin e dialogut LDK-së ose Vetëvendosjes

para 2 muajve - GazetaBlic

Deputeti i PSD-së në Kuvendin e Kosovës, Frashër Krasniqi ka thënë se LDK ka pasur qëndrime të ndryshme për drejtimin e dialogut në të kaluarën. Krasniqi, në RTV Dukagjini ka thënë se në marrëveshjen e...

Krasniqi: Shpend Ahmeti i gatshëm t’ia lëshoj drejtimin e dialogut LDK-së ose Vetëvendosjes

para 2 muajve - GazetaBlic

Deputeti i PSD-së në Kuvendin e Kosovës, Frashër Krasniqi ka thënë se LDK ka pasur qëndrime të ndryshme për drejtimin e dialogut në të kaluarën. Krasniqi, në RTV Dukagjini ka thënë se në marrëveshjen e...

Kurteshi propozon rezolutë për KQZ-në

para 2 muajve - Infokusi

Deputeti i Vetëvendosjes Sami Kurteshi ka propozuar një rezolutë në lidhje me funksionalizimin e KQZ-së, shkruan inFokus. “Kuvendi I Kosovës kërkon që dekretimi anëtarëve të KQZ-së të bëhet pa asnjë vonesë,...

Hoti: Presidenti t’i emëroj anëtarët e KQZ-së, në të kundërtën do ta dërgojmë në Gjykatën Kushtetuese

para 2 muajve - Infokusi

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti në seancën e jashtëzakonshme për bllokimin e KQZ-së, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi, me mosveprimin e tij, po e bllokon funksionimin e KQZ-së, përcjell...

Isufi: Presidenti sa më shpejt të bëjë dekretimin e anëtarëve të KQZ-së

para 2 muajve - Gazeta e re

Grupi parlamentar i AAK-së kërkon nga Presidenti që sa më parë të bëjë dekretimin e anëtarëve të grupeve parlamentare që janë propozuar për KQZ. Kështu ka deklaruar shefi i GP të AAK-së Ahmet Isufi në...

Përplasje e ashpër mes Molliqajt e Haxhiut

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Edhe deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka hedhur akuza në drejtim të presidentit të vendit, Hashim Thaçi lidhur me mos emërimin e anëtarëve të KQZ-së. Ai, përveç kritikave që pati për të, ka kritikuar...

Zeka: Jap votën për rrëzimin e Qeverisë, jo për taksën

para 2 muajve - Ekonomia Online

Seanca e jashtëzakonshme lidhur me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga Presidenti, po përcillet me diskutime të ashpra ndërmjet deputetëve të Kuvendit të Kosovës, raporton Ekonomia Online....

Krasniqi: Edhe nëse shpallim zgjedhjet në veri, s’mundemi me i mbajtë

para 2 muajve - Insajderi

Duke përmendur anët negative të bllokimit të KQZ-së, shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi foli edhe për dorëheqjen e kryetarëve të komunave të veriut. Ai tha se problemi i katër komunave...

Deputetja Haxhiu thotë se e di pse Presidenti po e mban KQZ-në të bllokuar

para 2 muajve - Gazeta e re

Deputetja e Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, tha se presidenti ka disa arsye pse po e mban për 1 vjet KQZ-në e bllokuar. “Është në interes që ka PDK, së dyti tek logjika tregtuese e presidentit Thaçi, ai...

Reçica: E papranueshme ndërhyrja në kompetencat e presidentit

para 2 muajve - KosovaPress

Kështu ka thënë sot deputeti i PDK-së Elmi Reçica, ku ka kërkuar që Kuvendi të mos ndërhyjë në kompetencat e presidentit. Ai tha se si grup parlamentar janë dëmtuar më së shumti nga gjendja aktuale, pasi...

Pantina: Duhet t’i emërojmë anëtarët e bordeve për të cilat është përgjegjës Kuvendi

para 2 muajve - Gazeta e re

Edhe Partia Socialdemokrate i ka bërë thirrje presidentit Hashim Thaçi, që sa më parë të bëjë emërimin e anëtarëve të KQZ-së. Deputetja e PSD-së Shqipe Pantina, tha se i mbështesin të gjitha kërkesat e...

LDK paralajmëron Hashim Thaçin për anëtarët e KQZ-së: Do i drejtohemi kushtetueses

para 2 muajve - KosovaPress

Hoti tha se Presidenti i Kosovës ka shkelur nenin 84, pika 2 të Kushtetutës së Kosovës dhe nëse nuk emëron anëtarët e KQZ-së menjëherë, do i drejtohen kushtetueses. Mosfunksionimi i KQZ-së, sipas Hotit...

Pantina: Duhet t'i emërojmë anëtarët e bordeve për të cilat është përgjegjës Kuvendi

para 2 muajve - KosovaPress

Deputetja e PSD-së Shqipe Pantina, tha se i mbështesin të gjitha kërkesat e grupeve parlamentare që janë deklatuar lidhur me këtë çështje. “PSD mbështet kërkesat dhe deklarimet e të gjitha grupeve parlamentare...

Hoti: Presidenti po e bllokon KQZ-në

para 2 muajve - Arbresh

Shefi i Grupit Parlamentar, Avdullah Hoti, sa i përket bllokadës së KQZ-së, ai tha se ai që po e bllokon KQZ-në është vetë Presidenti, shkruan arbresh.info Sipas Hotit, LDK dhe VV kanë dërguar dy nominime,...

Isufi: Presidenti sa më shpejt të bëjë dekretimin e anëtarëve të KQZ-së

para 2 muajve - KosovaPress

Kështu ka deklaruar shefi i GP të AAK-së Ahmet Isufi në seancën e jashtëzakonshme që është duke u zhvilluar lidhur me këtë çështje në Kuvendin e Kosovës. Isufi tha se mosdekretimi i anëtarëve të KQZ-së...

Përplasje e ashpër mes Molliqajt e Haxhiut

para 2 muajve - Arbresh

Edhe deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka hedhur akuza në drejtim të presidentit të vendit, Hashim Thaçi lidhur me mos emërimin e anëtarëve të KQZ-së. Ai, përveç kritikave që pati për të, ka kritikuar...

Përplasje e ashpër mes Molliqajt e Haxhiut, shkak Hashim Thaçi

para 2 muajve - Gazeta Observer

Edhe deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka hedhur akuza në drejtim të presidentit të vendit, Hashim Thaçi lidhur me mosemërimin e anëtarëve të KQZ-së. Ai, përveç kritikave që pati për të, ka kritikuar...

Deputetja Haxhiu thotë se e di pse Presidenti po e mban KQZ-në të bllokuar

para 2 muajve - KosovaPress

“Është në interes që ka PDK, së dyti tek logjika tregtuese e presidentit Thaçi, ai po keqpërdorë gjithçka që të sigurojë përkrahje në aventurat e rrezikshme për shkëmbim territorial. Ai po bën pazare....

PDK thotë se seanca e sotme është ndërhyrje në punën e Presidentit

para 2 muajve - Periskopi

Deputeti i PDK-së Elmi Reçica, tha se kjo seancë është e panevojshme, dhe se nuk e përkrahin rezolutën e propozuar nga Sami Kurteshi. “Jemi që sa më parë të emërohen anëtarët e KQZ-së, jemi të gatshëm...

PDK nuk e përkrah rezolutën, seancën e sotme e quan ndërhyrje në punën e Presidentit

para 2 muajve - Insajderi

Deputeti i PDK-së Elmi Reçica, tha se kjo seancë është e panevojshme, dhe se nuk e përkrahin rezolutën e propozuar nga Sami Kurteshi. “Jemi që sa më parë të emërohen anëtarët e KQZ-së, jemi të gatshëm...

Kuvendi me rezolutë për dekretimin e anëtarëve të KQZ-së, pa asnjë vonesë

para 2 muajve - KosovaPress

Sami Kurteshi nga kjo parti, që është e propozues i seancës së jashtëzakonshme për këtë çështje, ka thënë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi e ka bllokuar këtë institucion. Sipas tij, presidenti po vepron...

LDK mbështet rezolutën e propozuar nga Kurteshi për KQZ-në

para 2 muajve - Gazeta Observer

Rezolutën e propozuar nga Sami Kurteshi për KQZ-në e ka mbështetur shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti. Ai ka kërkuar nga presidenti i vendit që menjëherë t’i emërojë anëtarët e KQZ-së...

Pantina tregon a e mbështet PSD-ja për zhbllokimin e KQZ-së

para 2 muajve - Gazeta Observer

Në seancën e jashtëzakonshme për bllokimin e KQZ-së, deputetja e PSD-së, Shqipe Pantina, ka thënë se edhe partia e saj mbështet kërkesat për funksionalizimin e KQZ-së. “Edhe ne i bëjmë thirrje Presidentit...

Kuvendi mban seancë të jashtëzakonshme për bllokimin e KQZ-së

para 2 muajve - Kallxo

Kuvendi i Republikës së Kosovës edhe sot mban seancë të jashtëzakonshme në të cilën do të mbahet debat parlamentar në lidhje me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga presidenti. Lidhja Demokratike...

LDK mbështet rezolutën e propozuar nga Kurteshi për KQZ-në

para 2 muajve - Insajderi

Rezolutën e propozuar nga Sami Kurteshi për KQZ-në e ka mbështetur shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti. Ai ka kërkuar nga presidenti i  vendit që menjëherë t’i emërojë anëtarët e KQZ-së...

Pantina thotë se PSD-ja e mbështet rezolutën për zhbllokimin e KQZ-së

para 2 muajve - Ekonomia Online

Në seancën e jashtëzakonshme për bllokimin e KQZ-së, deputetja e PSD-së, Shqipe Pantina, ka thënë se edhe partia e saj mbështet kërkesat për funksionalizimin e KQZ-së, raporton Ekonomia Online. “Edhe ne...

Haxhiu: Do ta dërgoj presidentin Hashim Thaçi në Gjykatën Kushtetuese

para 2 muajve - Arbresh

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se do ta dërgoj presidentin Hashim Thaçi në Gjykatën Kushtetuese për, siç tha ajo, mos funksionimin e KQZ-së dhe dekorimin e anëtarëve të këtij institucioni....

Vetëvendosje: Thaçi e mban të bllokuar KQZ-në sepse i duhet PDK-së

para 2 muajve - Gazeta Observer

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se do ta dërgojë presidentin Hashim Thaçi në Gjykatën Kushtetuese për, siç tha ajo, mos funksionimin e KQZ-së dhe dekorimin e anëtarëve të këtij institucioni....

PDK thotë se seanca e sotme është ndërhyrje në punën e Presidentit

para 2 muajve - Gazeta e re

Deputeti i PDK-së Elmi Reçica, tha se kjo seancë është e panevojshme, dhe se nuk e përkrahin rezolutën e propozuar nga Sami Kurteshi. “Jemi që sa më parë të emërohen anëtarët e KQZ-së, jemi të gatshëm...

PDK-ja dhe Nisma i kërkojnë Presidentit emërimin e anëtarëve të KQZ-së

para 2 muajve - Gazeta Observer

Kuvendi i Kosovës po mban seancë të jashtëzakonshme lidhur me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga Presidenti. Deputeti nga PDK, Elmi Reçica, ka kërkuar nga presidenti i vendit Hashim Thaçi...

PDK thotë se seanca e sotme është ndërhyrje në punën e Presidentit

para 2 muajve - KosovaPress

"Jemi që sa më parë të emërohen anëtarët e KQZ-së, jemi të gatshëm të japim kontributin tonë. Kjo seancë është ndërhyrje në punën e presidentit që është e përcaktuar me kushtetutë. Si grup parlamentar...

Haxhiu: Vetëvendosje do ta dërgoj në kushtetuese Thaçin për bllokimin e KQZ-së

para 2 muajve - Insajderi

Deputetja e Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, në seancën e sotme ka thënë se do ta dërgoj presidentin Hashim Thaçi në Gjykatën Kushtetuese. Shkak për këtë tha se është mos funksionimin e Komisionit Qendror...

VV e dërgon në Kushtetuse Hashim Thaçin, në javën e ardhshme!

para 2 muajve - Gazeta Fjala

Lëvizja Vetëvendosje paralajmëron se do ta dërgojë në Gjykatë Kushtetuese Presidentin Hashim Thaçi, për shkak të mos funksionalizimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Deputetja e Kuvendit të Kosovës...

PDK-ja dhe Nisma i kërkojnë Presidentit emërimin e anëtarëve të KQZ-së

para 2 muajve - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës po mban seancë të jashtëzakonshme lidhur me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga President, raporton Ekonomia Online. Deputeti nga PDK, Elmi Reçica, ka kërkuar nga presidenti...

LDK-ja e VV-ja ultimatum Thaçit: Emërojë anëtarët e KQZ-së ose përfundon në Kushtetuese

para 2 muajve - Ekonomia Online

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, në seancën e jashtëzakonshme për bllokimin e KQZ-së, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi, me mosveprimin e tij, po e bllokon funksionimin e KQZ-së,...

Presidenti Thaçi po akuzohet në Kuvend për bllokim të KQZ-së

para 2 muajve - Arbresh

Rezolutën e propozuar nga Sami Kurteshi për KQZ-në e ka mbështetur shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti. Ai ka kërkuar nga presidenti i  vendit që menjëherë t’i emërojë anëtarët e KQZ-së...

Haxhiu: Javën e ardhshme e dërgojmë në Kushtetuse lëndën kundër Thaçit

para 2 muajve - Bota Press

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka paralajmëruar se partia e saj do të dërgojë në Kushtetuese presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, pasi ky i fundit ka bllokuar në mënyrë të qëllimshme...

Vetëvendosje me rezolutë për emërimin e anëtarëve të KQZ-së

para 2 muajve - Gazeta Observer

Ka filluar të mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës ku do të diskutohet në lidhje me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga presidenti,.Sami Kurteshi nga Lëvizja Vetëvendosje...

LDK mbështet rezolutën e propozuar nga Kurteshi për KQZ-në

para 2 muajve - KosovaPress

Ai ka kërkuar nga presidenti i  vendit që menjëherë t’i emërojë anëtarët e KQZ-së në mënyrë që të mos pengohen më tutje aktivitetet që kanë mbetur peng. “Mosfunksionimi i KQZ-së ka penguar shumë aktivitete....

PDK i kërkon Presidentit emërimin e anëtarëve të KQZ-së

para 2 muajve - Arbresh

Ka filluar seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës lidhur me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga President. Deputeti nga PDK, Elmi Reçica ka kërkuar nga presidenti i vendit Hashim Thaçi...

LDK mbështet rezolutën e propozuar nga Kurteshi për KQZ-në

para 2 muajve - Gazeta e re

Rezolutën e propozuar nga Sami Kurteshi për KQZ-në e ka mbështetur shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti. Ai ka kërkuar nga presidenti i  vendit që menjëherë t’i emërojë anëtarët e KQZ-së...

Bllokimi i KQZ-së, Hoti e paralajmëron Thaçin se do ta dërgojë në Gjykatën Kushtetuese

para 2 muajve - Sovrani

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti gjatë seancës së jashtëzakonshme për KQZ-në, ka kritikuar presidentin e vendit, Hashim Thaçi për mos emërimin e anëtarëve të këtij komisioni. “Presidenti...

Kurteshi propozon rezolutë për KQZ-në

para 2 muajve - Gazeta e re

Deputeti i Vetëvendosjes Sami Kurteshi ka propozuar një rezolutë në lidhje me funksionalizimin e KQZ-së. “Kuvendi I Kosovës kërkon që dekretimi anëtarëve të KQZ-së të bëhet pa asnjë vonesë, sipas Kushtetutës,...

Hoti e paralajmëron Thaçin se do ta dërgojë në Gjykatën Kushtetuese

para 2 muajve - Gazeta Fjala

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti gjatë seancës së jashtëzakonshme për KQZ-në, ka kritikuar presidentin e vendit, Hashim Thaçi për mos emërimin e anëtarëve të këtij komisioni. “Presidenti...

LDK: Presidenti e shkeli Kushtetutën me mosemërimin e anëtarëve të KQZ-së

para 2 muajve - Gazeta Observer

Kuvendi i Kosovës po mban seancë të jashtëzakonshme lidhur me bllokimin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve nga ana e presidentit. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti tyha se KQZ-ja që nga...

Bllokimi i KQZ-së, Hoti e paralajmëron Thaçin se do ta dërgojë në Gjykatën Kushtetuese

para 2 muajve - Bota Press

Botapress 13 Mars- Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti gjatë seancës së jashtëzakonshme për KQZ-në, ka kritikuar presidentin e vendit, Hashim Thaçi për mos emërimin e anëtarëve të këtij...

Pozita dhe opozita kërkojnë nga presidenti Thaçi dekretimin e anëtarëve të KQZ-së

para 2 muajve - Epoka e Re

Deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës janë duke debatuar në lidhje me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) nga presidenti Hashim Thaçi. Gjatë këtij debati, përfaqësuesit e grupeve...

Nis seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit

para 2 muajve - Gazeta Fjala

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës. Në rend dite është diskutimi për bllokimim e Komisionit Qëndror Zgjedhor. Seanca e sotme është thirrur nga partitë opozitare. Kujtojmë se opozita...

Vetëvendosje me rezolutë për emërimin e anëtarëve të KQZ-së

para 2 muajve - Ekonomia Online

Ka filluar të mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës ku do të diskutohet në lidhje me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga presidenti, raporton Ekonomia Online. Sami Kurteshi...

Kurteshi propozon rezolutë për KQZ-në

para 2 muajve - KosovaPress

“Kuvendi I Kosovës kërkon që dekretimi anëtarëve të KQZ-së të bëhet pa asnjë vonesë, sipas Kushtetutës, ligjit për zgjedhje, dhe aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese të datës 26 gusht 2014. Ju ftoj që në...

Opozita kërkon të votohet rezoluta për funksionalizimin e KQZ-së

para 2 muajve - Arbresh

Ka filluar seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës lidhur me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga President. Kjo seancë është thirrur nga dy partitë opozitare Lëvizja Vetëvendosje dhe...

Kuvendi diskuton bllokimin e KQZ-së nga Presidenti

para 2 muajve - Arbresh

Ka filluar seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës lidhur me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga President. �#LIVE Kuvendi i Kosovës mban seancë të jashtëzakonshme lidhur me bllokimin...

Nis seanca e jashtëzakonshme

para 2 muajve - KosovaPress

Përfaqësuesit e qeverisë nuk janë të pranishëm në seancë. Dje gjithashtu është mbajtur seancë e jashtëzakonshme për shpenzimin e buxhetit të paplanifikuar nga ana e Qeverisë së Kosovës./KosovaPress/ Temat:...

“PSD është i gatshme t’ia lë drejtimin e dialogut LDK-së ose VV-së”

para 2 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 mars 2019 – Deputeti i PSD-së në Kuvendin e Kosovës, Frashër Krasniqi, ka thënë se dialogu me Serbinë është proces i rëndësishëm dhe në të duhet të përfshihen të gjithë faktorët politikë...

​Kuvendi mblidhet sërish në seancë të jashtëzakonshme

para 2 muajve - Periskopi

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë të jashtëzakonshme, ku pikë e vetme e rendit të ditës është debati parlamentar në lidhje me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga presidenti. Seanca...

Kuvendi mban seancë të jashtëzakonshme për bllokimin e KQZ-së nga Presidenti

para 2 muajve - Arbresh

Kuvendi i Republikës së Kosovës edhe sot mban seancë të jashtëzakonshme në të cilën do të mbahet debat parlamentar në lidhje me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga Presidenti. Lidhja Demokratike...

Kuvendi mblidhet sërish në seancë të jashtëzakonshme

para 2 muajve - KosovaPress

Kjo seancë të vetmen pikë të rendit të ditës e ka debatin parlamentar në lidhje me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga presidenti. Dje është mbajtur seancë e jashtëzakonshme për shpenzimin...

Mustafa: Qeverisja aktuale t’i ndërrojë qëndrimet dhe sjelljet

para 2 muajve - Koha.net

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në 29-vjetorin e themelimit të Forumit të Gruas dhe atë të Rinisë së LDK-së, ka folur rreth qëndrimeve të tij ndaj qeverisjes aktuale. Ai konsideron...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK