http://kariera.mk

Trump: Çështja ‘Brexit’ i ka futur në dilemë shumë vende

para 2 muajve - BalkanWeb

Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez...

Barnier reagon pas shtyrjes së Brexit

para 2 muajve - Klan Kosova

Pas rezultatit nga ana e Bashkimit Europian, të votimeve gati treditore në Dhomën e Komunëve të Britanisë së Madhe mbi çështjen jetike të “Brexit”-it kur kanë mbetur dy javë nga afati i përcaktuar për...

Barnier reagon pas shtyrjes së Brexit

para 2 muajve - Lajmi.net

Pas rezultatit nga ana e Bashkimit Europian, të votimeve gati treditore në Dhomën e Komunëve të Britanisë së Madhe mbi çështjen jetike të “Brexit”-it kur kanë mbetur dy javë nga afati i përcaktuar për...

Barnier, pas “shtyrjes” së Brexit: Pakti është aty! Dalja pa marrëveshje, pasoja të rënda

para 2 muajve - Top Channel

Pas rezultatit aspak të pritshëm nga ana e Bashkimit Europian, të votimeve gati treditore në Dhomën e Komunëve të Britanisë së Madhe mbi çështjen jetike të “Brexit”-it kur kanë mbetur dy javë nga afati...

Barnier reagon pas shtyrjes së Brexit

para 2 muajve - GazetaBlic

Pas rezultatit nga ana e Bashkimit Europian, të votimeve gati treditore në Dhomën e Komunëve të Britanisë së Madhe mbi çështjen jetike të “Brexit”-it kur kanë mbetur dy javë nga afati i përcaktuar për...

Parlamenti britanik kërkon shtyrje të Brexit-it

para 2 muajve - Alsat-M

Ligjvënësit britanikë me shumicë votash kanë miratuar vendimin që i lejon kryeministres, Theresa May, të kërkojë nga Bashkimi Evropian shtyrjen e daljes së Britanisë nga BE-ja. Kjo nënkupton se Britania...

Donald Trump: Çështja Brexit i ka futur në dilemë shumë vende

para 2 muajve - Gazeta Tema

Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez...

Trump: Çështja Brexit i ka futur në dilemë shumë vende

para 2 muajve - GazetaBlic

Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez...

Trump: Çështja Brexit i ka futur në dilemë shumë vende

para 2 muajve - Lajmi.net

Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez...

Parlamenti britanik kërkon shtyrje të Brexit-it

para 2 muajve - Lajmi.net

Ligjëvënësit britanikë me shumicë votash kanë miratuar vendimin që i lejon kryeministres, Theresa May, të kërkojë nga Bashkimi Evropian shtyerjen e daljes së Britanisë nga BE-ja. Kjo nënkupton se Britania...

Britani, s’ka referendum të dytë. Frerët e “Brexit”, ende nga May

para 2 muajve - Top Channel

Pas refuzimit të marrëveshjes së rakorduar mes kryeministres Theresa May dhe Brukselit, e opsionit tjetër të shpëputjes së Britanisë së Madhe nga BE-ja pa marrëveshje një ditë më parë, dita e tretë impenjative...

Parlamenti britanik shtyn BREXIT-in me 3 muaj

para 2 muajve - Shekulli

Vendimtare kanë qenë këto tre ditët e fundit për parlamentin britanik i cili kundërshtoi për herë të dytë marrëveshjen me BE-në, por gjithashtu nuk pranoi një largim nga unioni pa marrëveshje. Ndërsa ditën...

Parlamenti britanik kërkon shtyrje të Brexit-it

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Ligjëvënësit britanikë me shumicë votash kanë miratuar vendimin që i lejon kryeministres, Theresa May, të kërkojë nga Bashkimi Evropian shtyerjen e daljes së Britanisë nga BE-ja. Kjo nënkupton se Britania...

Parlamenti britanik voton pro shtyrjes së Brexit

para 2 muajve - Vizion Plus

Qeveria e Theresa May më në fund duket se ka marrë një sukses, nga parlamenti këtë të enjte I cili ka votuar me me 412 pro dhe jo 212 një mocion që do t’i lejojë t’i kërkojë BE një shtyrje të vogël të...

Britani e Madhe, votim kundër referendumit të dytë

para 2 muajve - BalkanWeb

Një ditë pas votimit për daljen e Britanisë nga BE, pa marrëveshje,në parlamentin britanik votohet kundër një referendum të dytë. Pritet që deputetët të votojnë për shtyrjene Brexit. Vijon…

Parlamenti britanik ka kundërshtuar një referendum të ri për Brexit-in

para 2 muajve - Portalb

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për, transmeton REL. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit,...

Parlamenti britanik kundërshton një referendum të ri për Brexit-in

para 2 muajve - Alsat-M

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një përiudhë...

Shtyhet votimi për Brexit

para 2 muajve - Koha.net

Parlamenti britanik votoi për shtyrjen e afatit për Brexi. Kjo do të thotë se, Britania e Madhe s’mund të largohet njëherë nga BE-ja, ashtu siç pretendonte më 29 mars. BREXIT, siç raporton BBC, mund të...

Deputetët britanikë votojnë kundër një referendumi të dytë për Brexit

para 2 muajve - Klan Kosova

Deputetët në Parlamentin britanik sonte votuan kundër një referendumi të dytë mbi Brexit, raporton BBC, transmeton Klan Kosova. Po sipas tyre propozimi i Grupit të Pavarur për të kërkuar një votim të ri...

Britani, Parlamenti kundërshton një referendum të ri për Brexit-in

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një përiudhë...

Donald Trump: Çështja Brexit i ka futur në dilemë shumë vende

para 2 muajve - Lexo

Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez...

Brexit shtyhet me tre muaj

para 2 muajve - Opinion

Deputetët në Mbretërinë e Bashkuar kanë votuar “pro” kërkesës për më shumë kohë për për Brexit. 412 vota pro dhe 202 kundër, bëjnë që kryeministrja Theresa May t’i kërkojë BE-së më shumë kohë. Kjo do të...

Trump kritikon kryeministren britanike për menaxhimin e Brexit-it

para 2 muajve - Arbresh

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, tha se ndarja e Britanisë nga Bashkimi Evropian (BE) ka shkuar keq për shkak se kryeministrja britanike, Theresa May, nuk ka dëgjuar këshillat e tij, raporton Anadolu...

Parlamenti britanik kundërshton një referendum të ri për Brexit-in

para 2 muajve - RTV 21

334 vota kundër dhe 85 për Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon...

Parlamenti britanik kundërshton një referendum të ri për Brexit-in

para 2 muajve - Lajmi.net

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një përiudhë...

Parlamenti britanik kundërshton një referendum të ri për BREXIT-in

para 2 muajve - Kallxo

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim nuk i pengon ligjvënësit që në një periudhë...

Parlamenti britanik kundërshton një referendum të ri për Brexit-in

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një përiudhë...

Trump: Çështja Brexit i ka futur në dilemë shumë vende

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri të kundërtën të enjten. Duke u shfaqur bashkë me kryeministrin irlandez...

Britani, ligjvënësit prolongojnë datën e Brexit-it pas 29 marsit

para 2 muajve - Shenja

Parlamenti britanik ka votuar propozimin e qeverisë me të cilin i jep mandat kryeministres Theresa May të kërkoj nga Bashkimi Evropian zgjerimin e nenit 50 për të prolonguar datën për Brexit pas 29 marsit,...

Trump kritikon kryeministren britanike për menaxhimin e Brexit-it

para 2 muajve - Shenja

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, tha se ndarja e Britanisë nga Bashkimi Evropian ka shkuar keq për shkak se kryeministrja britanike, Theresa May, nuk ka dëgjuar këshillat e tij, raporton AA. Trump tha...

Britani, deputetët kërkojnë nga BE-ja shtyrjen e “Brexit”-it

para 2 muajve - Java News

Pas refuzimit të marrëveshjes së rakorduar mes kryeministres Theresa May dhe Brukselit, e opsionit tjetër të shkëputjes së Britanisë së Madhe nga BE-ja pa marrëveshje një ditë më parë, dita e tretë impenjative...

Barnier reagon pas shtyrjes së Brexit

para 2 muajve - Gazeta Observer

Pas rezultatit nga ana e Bashkimit Europian, të votimeve gati treditore në Dhomën e Komunëve të Britanisë së Madhe mbi çështjen jetike të “Brexit”-it kur kanë mbetur dy javë nga afati i përcaktuar për...

Parlamenti britanik kërkon shtyrje të Brexit-it

para 2 muajve - Albinfo

Ligjvënësit britanikë me shumicë votash kanë miratuar vendimin që i lejon kryeministres, Theresa May, të kërkojë nga Bashkimi Evropian shtyrjen e daljes së Britanisë nga BE-ja. Kjo nënkupton se Britania...

Barnier reagon pas shtyrjes së Brexit

para 2 muajve - Insajderi

“Nëse duam të jemi të qartë dhe të përgjegjshëm, ne duhet të përgatitemi edhe për opsionin e ashtuquajtur pa marrëveshje, sepse data e zgjedhur prej Theresa Mayt për të lënë Bashkimin Europian më 29 mars...

Presidenti Trump e mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Portalb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Komentet e presidentit amerikan bëhen në kohën kur dalja e Britanisë...

Parlamenti britanik kundërshton një referendum të ri për Brexit-in

para 2 muajve - Shenja

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një përiudhë...

Britani, refuzohet referendumi për Brexit, e ardhmja në udhëkryq

para 2 muajve - Lexo

Me 334 vota kundër, parlamenti britanik ka votuar sot kundër mbajtjes së një referendumi të ri për Brexit-it. Parlamenti britanik po mban një sërë votimesh nëse do të shtyjë largimin nga blloku që është...

Parlamenti britanik kundërshton një referendum të ri për Brexit-in

para 2 muajve - Epoka e Re

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një përiudhë...

Deputetët britanikë votojnë kundër një referendumi të dytë për Brexit

para 2 muajve - Tetova Sot

Po sipas tyre propozimi i Grupit të Pavarur për të kërkuar një votim të ri publik mbi Brexit ka dështuar. Oferta për një referendum të dytë u mund nga 334 me 85 në një goditje për shpresat e aktivistëve...

Trump: E këshillova Mayn për Brexitin, por ajo nuk më dëgjoi

para 2 muajve - Koha.net

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka kritikuar të enjten mënyrën se si ka menaxhuar bisedimet për Brexit kryeministrja britanike, Theresa May, duke thënë se një referendum i ri rreth kësaj çështjeje...

Britani, refuzohet referendumi për Brexit, e ardhmja në udhëkryq

para 2 muajve - Java News

Me 334 vota kundër, parlamenti  britanik ka votuar sot kundër mbajtjes së një referendumi të ri për Brexit-it. Parlamenti britanik po mban një sërë votimesh nëse do të shtyjë largimin nga blloku që është...

Parlamenti britanik voton për shtyrje të Brexitit

para 2 muajve - Arbresh

Deputetët kanë votuar për të zgjatur Brexitin përtej 29 marsit duke mbështetur mocionin e qeverisë të forcuar ndaj Theresa May nga ana e Dhomës së Komunëve. Mocioni, të cilin May u detyrua ta pranojë nëse...

S’ka referendum të ri për Brexit-in

para 2 muajve - Infokusi

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një periudhë...

Parlamenti britanik pritet të votojë për shtyerjen e Brexit-it

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Tre ditë votimi në parlamentin britanik do të kulmojnë sot me një votim të ligjvënësve për të vendosur nëse vendi duhet t’i kërkojë Bashkimit Evropian një shtyrje të datës për daljen e Britanisë nga blloku....

Britani, ligjvënësit prolongojnë datën e Brexit-it pas 29 marsit

para 2 muajve - Gazeta e re

Me propozimin tanimë të votuar, May do të kërkoj nga BE që të zgjeroj afatin në nenin 50 deri më 30 qershor, respektivisht klauzolës së traktatit të BE-së sipas së cilës Britania duhej të largohej. Parlamenti...

Trump kritikon kryeministren britanike për menaxhimin e Brexit-in

para 2 muajve - Gazeta e re

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, tha se ndarja e Britanisë nga Bashkimi Evropian (BE) ka shkuar keq për shkak se kryeministrja britanike, Theresa May, nuk ka dëgjuar këshillat e tij, raporton Anadolu...

Shtyhet votimi për Brexit

para 2 muajve - Periskopi

Parlamenti britanik votoi për shtyrjen e afatit për Brexit. Kjo do të thotë se, Britania e Madhe s’mund të largohet njëherë nga BE-ja, ashtu siç pretendonte më 29 mars. BREXIT, siç raporton BBC, mund të...

Tusk do t’i kërkojë BE-së të marrë në konsideratë zgjatjen e gjatë të Brexitit

para 2 muajve - Arbresh

Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk tha se do të apelojë tek liderët e BE-së për të qenë më të hapur drejt një zgjatjeje për afatin e Brexitin, nëse Britania ka nevojë të rimendojë strategjinë...

Brexit, votim për shtyrje; Pritet kërkesa për ta shtyrë daljen përtej 29 marsit

para 2 muajve - Top Channel

Theresa May do të bëjë përpjekjen e tretë javën e ardhshme për të kaluar në Parlament marrëveshjen e saj të largimit nga Bashkimi Europian. Kryeministrja britanike u tha ligjvënësve se nëse ujdia dështon...

Presidenti Trump mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Komentet e presidentit amerikan bëhen në kohën kur dalja e Britanisë...

Britani, deputetët kërkojnë nga BE-ja shtyrjen e “Brexit”-it. As referendum të dytë, as frerët e Mayt

para 2 muajve - InfoMagazin

Pas refuzimit të marrëveshjes së rakorduar mes kryeministres Theresa May dhe Brukselit, e opsionit tjetër të shkëputjes së Britanisë së Madhe nga BE-ja pa marrëveshje një ditë më parë, dita e tretë impenjative...

Presidenti Trump mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Politiko

Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare...

Deputetët britanikë votojnë kundër një referendumi të dytë për Brexit

para 2 muajve - Ekonomia Online

Deputetët në Parlamentin britanik sonte votuan kundër një referendumi të dytë mbi Brexit, raporton BBC. Po sipas tyre propozimi i Grupit të Pavarur për të kërkuar një votim të ri publik mbi Brexit ka dështuar....

BREXIT, tjetër sfidë e parlamentit/ Trump: Mirëpresim një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Lexo

Ligjvënësit britanikë do të votojnë sot për të kërkuar leje ose jo nga Bashkimi Evropian për shtyrjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, pas datës 29 mars, e cila është e paraparë tani për...

Presidenti Trump mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Lajmi.net

Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare...

Parlamenti britanik kundër referendumit të ri mbi Brexit

para 2 muajve - KosovaPress

Kundër propozimit që bën thirrje për një tjetër votim nëse Britania duhet të qëndrojë në Bashkimin Evropian ose ta braktisë atë, votuan 334 deputetë dhe për ishin 85. Temat: parlamenti Britania Brexit...

Presidenti Trump mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Komentet e presidentit amerikan bëhen në kohën kur dalja e Britanisë...

BREXIT- LIGJVËNËSIT BRITANIKË DO TË VOTOJNË PËRSËRI

para 2 muajve - Klan Macedonia

Ligjvënësit britanikë do të votojnë sot për të kërkuar leje ose jo nga Bashkimi Evropian për shtyrjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, pas datës 29 mars, e cila është e paraparë tash për...

Deputetët britanikë votojnë kundër një referendumi të dytë për Brexit

para 2 muajve - InfoMagazin

Deputetët në Parlamentin britanik sonte votuan kundër një referendumi të dytë mbi Brexit, shkruajnë mediat britanike. Po sipas tyre një propozim i Grupit të Pavarur për të kërkuar një votim të ri publik...

Me gjithë vijat e mëhershme të kuqe, Tusku i hapur për shtyrje më të gjatë të Brexitit

para 2 muajve - Koha.net

Kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk, u ka bërë apel të enjten liderëve të Bashkimit Evropian që të jenë të hapur rreth opsionit të shtyrjes më të gjatë të Brexitit, me qëllim që kësisoj t’i ofrohet...

Sot votohet për shtyrjen e “Brexit”

para 2 muajve - Lexo

Britania e Madhe përgatitet sot që të mbajë një tjetër votim vendimtar në parlament, ku ligjvënësit do të pyeten nëse e pranojnë shtyrjen me disa muaj të procesit Brexit. Në dy ditët e mëparshme, deputetët...

Presidenti Trump mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Lexo

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Komentet e presidentit amerikan bëhen në kohën kur dalja e Britanisë...

Trumpi mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Donald Trump, ka thënë se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet ShBA-së dhe Britanisë së Madhe. Komentet e presidentit amerikan bëhen...

“Brexit” mbetet në udhëkryq, sërish votim në Londër

para 2 muajve - Vizion Plus

Një ditë pasi ligjvënësit britanikë vendosën të mos shkëputen nga Bashkimi Europian pa marrëveshje, tashmë u mbetet ti kërkojnë unionit një zgjatje të afatit të Brexit. Deputetët britanikë sot do të votojnë...

Presidenti Trump mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare...

Presidenti Trump mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Komentet e presidentit amerikan bëhen në kohën kur dalja e Britanisë...

Dita vendimtare për Brexit: Parlamenti britanik në votë për shtyrjen e afatit

para 2 muajve - Gazeta Tema

Sot është një ditë vendimtare për BREXIT. Në mbrëmje parlamenti britanik është thirrur në mbledhje për të bërë një votim të ri, këtë herë për mundësinë e zgjatjes së afatit të daljes së Britanisë nga Bashkimi...

Presidenti Trump mirëpret një marrëveshje tregtare me Britaninë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se mirëpret një marrëveshje të gjerë tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. Komentet e presidentit amerikan bëhen në kohën kur dalja e Britanisë...

Deputetë britanikë sot votojnë për shtyrje të Brexit’it

para 2 muajve - Alsat-M

Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit, dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë Mbretëria e Bashkuar nuk do të largohet nga blloku evropian më 29 mars, ashtu siç ishte planifikuar...

Parlamenti britanik pritet të votojë për shtyrjen e Brexitit

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Tri ditë votimesh në parlamentin britanik, kulmojnë të enjten kur ligjvënësit duhet të vendosi nëse do të kërkojnë nga Bashkimi Evropian një zgjatje të afatit për largim nga blloku. Dhoma e ultë e parlamentit,...

Ligjvënësit britanikë do të votojnë për shtyrjen e Brexit-it

para 2 muajve - Portalb

Ligjvënësit britanikë do të votojnë sot për të kërkuar leje ose jo nga Bashkimi Evropian për shtyrjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, pas datës 29 mars, e cila është e paraparë tash për...

Deputetë britanikë sot votojnë për shtyrje të Brexitit

para 2 muajve - Koha.net

Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit, dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë Mbretëria e Bashkuar nuk do të largohet nga blloku evropian më 29 mars, ashtu siç ishte planifikuar...

Ligjvënësit britanikë do të votojnë për shtyrjen e Brexit-it

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Ligjvënësit britanikë do të votojnë sot për të kërkuar leje ose jo nga Bashkimi Evropian për shtyrjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, pas datës 29 mars, e cila është e paraparë tash për...

Ligjvënësit britanikë do të votojnë për shtyrjen e Brexit-it

para 2 muajve - Lajmi.net

Ligjvënësit britanikë do të votojnë sot për të kërkuar leje ose jo nga Bashkimi Evropian për shtyrjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, pas datës 29 mars, e cila është e paraparë tash për...

Britania mbetet në udhëkryq, sërish votim në Londër

para 2 muajve - Arbresh

Një ditë pasi ligjvënësit britanikë vendosën të mos shkëputen nga Bashkimi Europian pa marrëveshje, tashmë u mbetet ti kërkojnë unionit një zgjatje të afatit të Brexit. Deputetët britanikë sot do të votojnë...

Brexit, sot dita vendimtare: Parlamenti britanik në votë për shtyrjen e afatit!

para 2 muajve - Lexo

Sot është një ditë vendimtare për BREXIT. Në mbrëmje parlamenti britanik është thirrur në mbledhje për të bërë një votim të ri, këtë herë për mundësinë e zgjatjes së afatit të daljes së Britanisë nga Bashkimi...

Deputetë britanikë sot votojnë për shtyrje të Brexitit

para 2 muajve - RTV 21

Nëse BE-ja pajtohet, Mbretëria e Bashkuar nuk do të largohet nga blloku evropian më 29 mars Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë...

Hammond: Ligjvënësit duhet të bëjnë kompromis për të thyer bllokimin e Brexit

para 2 muajve - Arbresh

Ministri britanik i financave Philip Hammond tha të enjten se një zgjidhje për bllokimin e Brexit mund të gjendet nëse ligjvënësit në të gjitha anët njihnin se ata kishin nevojë për kompromis. Të mërkurën,...

Deputetët britanikë do të votojnë për shtyrjen e Brexit-it

para 2 muajve - Epoka e Re

Deputetët britanikë do të votojnë sot për të kërkuar leje ose jo nga Bashkimi Evropian për shtyrjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, pas datës 29 mars, e cila është e paraparë tash për tash....

Ligjvënësit britanikë do të votojnë për shtyrjen e Brexit-it

para 2 muajve - Shenja

Ligjvënësit britanikë do të votojnë sot për të kërkuar leje ose jo nga Bashkimi Evropian për shtyrjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, pas datës 29 mars, e cila është e paraparë tash për...

BE-ja: Britania po ia bën sikur Titaniku të votonte që ajsbergu të shtyhej

para 2 muajve - Periskopi

Brukseli ka bërë të ditur se vota nga deputetët e parlamentit britanik për të bllokuar një Brexit pa marrëveshje në çdo rrethanë është një lëvizje e pakuptimtë, me një negociator evropianë që e ka përshkruar...

Deputetë britanikë sot votojnë për shtyrje të Brexitit

para 2 muajve - Gazeta e re

Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit, dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë Mbretëria e Bashkuar nuk do të largohet nga blloku evropian më 29 mars, ashtu siç ishte planifikuar...

Deputetë britanikë votojnë për shtyrje të Brexitit

para 2 muajve - Infokusi

Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit, dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë Mbretëria e Bashkuar nuk do të largohet nga blloku evropian më 29 mars, ashtu siç ishte planifikuar...

May propozon një votim të ri mbi marrëveshjen e Brexit

para 2 muajve - Java News

Kryeministrja britanike, Theresa May do të paraqesë sot për votim para deputetëve britanikë një mocion ku propozon organizimin deri më 20 mars të një vote të re mbi marrëveshjen e largimit që ajo ka arritur...

Ligjvënësit britanikë do të votojnë për shtyrjen e Brexit-it

para 2 muajve - Gazeta Observer

Ligjvënësit britanikë do të votojnë sot për të kërkuar leje ose jo nga Bashkimi Evropian për shtyrjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, pas datës 29 mars, e cila është e paraparë tash për...

Deputetë britanikë sot votojnë për shtyrje të Brexitit

para 2 muajve - Ekonomia Online

Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit, dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë Mbretëria e Bashkuar nuk do të largohet nga blloku evropian më 29 mars, ashtu siç ishte planifikuar...

Deputetë britanikë sot votojnë për shtyrje të BREXIT-it

para 2 muajve - Arbresh

Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit, dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë Mbretëria e Bashkuar nuk do të largohet nga blloku evropian më 29 mars, ashtu siç ishte planifikuar...

Deputetë britanikë sot votojnë për shtyrje të Brexit’it

para 2 muajve - Periskopi

Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit, dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë Mbretëria e Bashkuar nuk do të largohet nga blloku evropian më 29 mars, ashtu siç ishte planifikuar...

Deputetë britanikë sot votojnë për shtyrje të Brexitit

para 2 muajve - InfoMagazin

Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit, dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë Mbretëria e Bashkuar nuk do të largohet nga blloku evropian më 29 mars, ashtu siç ishte planifikuar...

Deputetët britanikë sot votojnë për shtyrje të Brexitit

para 2 muajve - KosovaPress

Aktualisht duket se nuk ka pajtueshmëri në Britani për lidhjen që do të ketë ky shtet në të ardhmen me Bashkimin Evropian. Çështja kryesore e diskutimit mbetet kufiri me Irlandën dhe ndikimi që ai mund...

Deputetë britanikë sot votojnë për shtyrje të Brexitit

para 2 muajve - KosovaPress

Aktualisht duket se nuk ka pajtueshmëri në Britani për lidhjen që do të ketë ky shtet në të ardhmen me Bashkimin Evropian. Çështja kryesore e diskutimit mbetet kufiri me Irlandën dhe ndikimi që ai mund...

May propozon votim të ri për marrëveshjen e Brexit-it

para 2 muajve - BalkanWeb

Kryeministrja britanike, Theresa May do të paraqesë nesër për votim para deputetëve britanikë një mocion, ku propozon organizimin deri më 20 mars të një vote të re mbi marrëveshjen e largimit që ajo ka...

Britani, refuzohet edhe shkëputja pa marrëveshje

para 2 muajve - Top Channel

Ligjvënësit britanikë kundërshtuan këtë mërkurë edhe mundësinë e braktisjes së Bashkimit Europian pa një marrëveshje paraprake më 29 mars, duke i dhënë kështu një tjetër shuplakë autoritetit të kryeministres...

Britani, refuzohet edhe shkëputja pa marrëveshje

para 2 muajve - Lajmi.net

Ligjvënësit britanikë kundërshtuan këtë mërkurë edhe mundësinë e braktisjes së Bashkimit Europian pa një marrëveshje paraprake më 29 mars, duke i dhënë kështu një tjetër shuplakë autoritetit të kryeministres...

May propozon votim të ri për marrëveshjen e Brexit-it

para 2 muajve - GazetaBlic

Kryeministrja britanike, Theresa May do të paraqesë nesër për votim para deputetëve britanikë një mocion, ku propozon organizimin deri më 20 mars të një vote të re mbi marrëveshjen e largimit që ajo ka...

Jo daljes pa marrëveshje, Parlamenti britanik voton sërish për Brexit

para 2 muajve - Medial

Britania e Madhe nuk do të dalë nga BE-ja pa një marrëveshje. Parlamenti britanik votoi sonte kundër një opsioni të tillë, me një diferencë të ngushtë prej 4 votash. Ligjvënësit britanikë kanë votuar mbrëmjen...

Parlamenti britanik kundërshtoniBrexitin pa pakt

para 2 muajve - Portalb

Ligjvënësit britanikë kanë votuar kundër largimit pa pakt nga Bashkimi Evropian, pavarësisht skenareve në të ardhmen. Me 321 vota për dhe 278 kundër ata i kanë bërë thirrje Qeverisë Britanike që të përjashtojë...

Parlamenti voton kundër Brexitit pa marrëveshje

para 2 muajve - DW

Dhoma e Ulët e parlamentit britanik refuzon me shumicë Brexitin pa rregulla. Nga Parlamenti Europian vijnë kërkesa që të shmanget kaosi. Bernd Riegert nga Strazburgu: Ishte sërish një nga shumë votimet...

Parlamenti britanik refuzon Brexitin pa marrëveshje

para 2 muajve - Aktuale

Prime Minister Theresa May speaks during the Brexit debate in the House of Commons, London. (Photo by House of Commons/PA Images via Getty Images) Deputetët britanikë kanë votuar me 308 vota pro për të...

Parlamenti britanik kundërshton Brexitin pa marrëveshje

para 2 muajve - BalkanWeb

Parlamenti britanik ka miratuar amendamentin që kundështon çdo dalje të Britanisë nga Bashkimi Evropian pa pakt. Parlamenti ka votuar me 312 vota në të mirë të daljes së Britanisë me marrëveshje në krahasim...

Parlamenti britanik kundërshton BREXIT-in pa pakt

para 2 muajve - Kallxo

Ligjvënësit britanikë kanë votuar kundër largimit pa pakt nga Bashkimi Europian, pavarësisht skenarëve në të ardhmen. Me 321 vota për dhe 278 kundër ata i kanë bërë thirrje Qeverisë Britanike që të përjashtojë...

Parlamenti britanik refuzon Brexitin pa marrëveshje

para 2 muajve - Klan Kosova

Deputetët britanikë kanë votuar me 308 vota pro për të refuzuar largimin e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian pa një marrëveshje tërheqjeje. Por ky votim nuk është një vendim i detyrueshëm ligjor...

Parlamenti britanik kundërshton daljen nga Bashkimi Europian pa këtë kusht

para 2 muajve - Sot News

Parlamenti britanik ka miratuar amendamentin që kundështon çdo dalje të Britanisë nga Bashkimi Evropian pa pakt. Parlamenti ka votuar me 312 vota në të mirë të daljes së Britanisë me marrëveshje në krahasim...

Parlamenti britanik kundërshton Brexitin pa marrëveshje

para 2 muajve - Vizion Plus

Parlamenti britanik ka refuzuar daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje. Parlamenti ka votuar me 312 vota në të mirë të daljes së Britanisë me marrëveshje në krahasim me 308 kundër....

Parlamenti britanik refuzon Brexitin pa marrëveshje

para 2 muajve - GazetaBlic

Deputetët britanikë kanë votuar me 308 vota pro për të refuzuar largimin e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian pa një marrëveshje largimi. Ky votim nuk është një vendim i detyrueshëm ligjor – dhe...

Parlamenti britanik refuzon pa marrëveshje Brexitin

para 2 muajve - Lajmi.net

Deputetët britanikë kanë votuar me 308 vota pro për të refuzuar largimin e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian pa një marrëveshje tërheqjeje. Por ky votim nuk është një vendim i detyrueshëm ligjor...

BE e shokuar, kërkon një plan nga britanikët

para 2 muajve - Shekulli

Drama e Brexit vazhdon. Në Parlamentin Europian janë shtuar apelet për mënjanimin e kaosit të Brexit. BE përjashton negociata të reja për marrëveshjen e daljes së Britanisë së Madhe nga BE. Nuk ka për...

Parlamenti britanik kundërshton Brexit-in pa marrëveshje

para 2 muajve - Opinion

Parlamenti britanik ka miratuar amendamentin që kundërshton çdo dalje të Britanisë nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje. Parlamenti ka votuar me 312 vota për një dalje të Britanisë me marrëveshje dhe 308...

Parlamenti britanik hedh poshtë Brexitin pa ujdi, në çdo version

para 2 muajve - Koha.net

Ligjvënësit britanikë e hodhën poshtë të mërkurën daljen nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje, në cilindo skenar, gjatë votës jodetyruese që e rrit presionin ndaj kryeministres, Theresa May, për ta...

Parlamenti britanik kundërshton Brexitin pa pakt

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Parlamenti britanik ka miratuar amendamentin që kundështon çdo dalje të Britanisë nga Bashkimi Evropian pa pakt. Parlamenti ka votuar me 312 vota në të mirë të daljes së Britanisë me marrëveshje në krahasim...

Parlamenti britanik kundërshton Brexit’in pa marrëveshje

para 2 muajve - Tetova Sot

Ligjvënësit britanikë e hodhën poshtë të mërkurën daljen nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje, në cilindo skenar, gjatë votës jodetyruese që e rrit presionin ndaj kryeministres, Theresa May, për ta...

Theresa May sinjalizon se mund të ketë një votim të tretë për marrëveshjen e Brexit’it

para 2 muajve - Periskopi

Kryeministrja britanike, Theresa May, sinjalizoi se ajo mund të mbajë një votim të tretë për marrëveshjen e saj të Brexit, si mënyra e vetme për të nxjerrë Britaninë jashtë BE-së brenda javëve. Siç shkruan...

May propozon votim të ri për marrëveshjen e Brexit-it

para 2 muajve - KosovaPress

Kjo marrëveshje, e arritur në fund të nëntorit, është kundërshtuar dy herë nga deputetët britanikë. Nëse këtë herë ajo miratohet, May do t’i kërkojë krerëve evropianë një shtyrje të shkurtër të Brexit,...

Parlamenti britanik refuzon Brexitin pa marrëveshje

para 2 muajve - Insajderi

Ligjvënësit britanikë votuan kundër mundësisë që Britania e Madhe të largohet nga Bashkimi Evropian, pa rënë dakord mbi hollësitë e shkëputjes, duke i hapur rrugën një votimi për shtyrjen e Brexitit, në...

Parlamenti britanik drejt votimit të tretë për marrëveshjen e Brexit

para 2 muajve - Arbresh

Largimi i Britanisë nga BE duket i vendosur të shtyhet deri në qershor pasi Theresa May nisi një përpjekje të dëshpëruar të fundit për të bërë deputetët të votonin për marrëveshjen e saj Brexit për të...

Parlamenti britanik voton kundër daljes së Britanisë nga BE pa marrëveshje

para 2 muajve - Java News

Parlamenti britanik ka miratuar amendamentin që kundështon çdo dalje të Britanisë nga Bashkimi Evropian pa pakt. Parlamenti ka votuar me 312 vota në të mirë të daljes së Britanisë me marrëveshje në krahasim...

Britani, ligjvënësit kundërshtojnë një Brexit pa marrëveshje

para 2 muajve - Shenja

Ligjvënësit britanikë kanë mbështetur një propozim që kundërshton daljen nga Bashkimi Evropian (BE) pa një marrëveshje paraprake, raporton AA. Dhoma e Përfaqësuesve po ashtu ka hedhur poshtë amendamentin...

Merkel: Për Brexit-in duhet të gjendet zgjidhje e përbashkët

para 2 muajve - Portalb

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, lidhur me refuzimin e dytë të marrëveshjes për Brexit nga Parlamenti britanitk deklaroi se “po vazhdon objektivi ynë për ndarjen e rregullt të Britanisë nga Bashkimi...

Parlamenti britanik kundërshton Brexitin pa pakt

para 2 muajve - Albinfo

Ligjvënësit britanikë kanë votuar kundër largimit pa pakt nga Bashkimi Evropian, pavarësisht skenareve në të ardhmen. Me 321 vota për dhe 278 kundër ata i kanë bërë thirrje Qeverisë Britanike që të përjashtojë...

May do të votojë kundër Brexitit pa pakt

para 2 muajve - Portalb

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë të mërkurën se dëshiron të largohet nga Bashkimi Evropian me marrëveshje dhe se do të votojë kundër Brexitit pa pakt, më vonë gjatë ditës në Parlamentin britanik....

Në votë Brexiti pa marrëveshje

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Ligjvënësit britanikë votojnë sot për të vendosur nëse Britania duhet të largohet nga Bashkimi Evropian, pa rënë dakord mbi hollësitë e shkëputjes. Nëse propozimi nuk siguron miratim, nesër votohet për...

Britani, ligjvënësit kundërshtojnë një Brexit pa marrëveshje

para 2 muajve - Arbresh

Parlamenti britanikë ka kundërshtuar që vendi të largohet nga Bashkimi Evropian (BE) pa një marrëveshje paraprake, vendim që redukton, por që nuk heq mundësinë për një “Brexit kaotik pa marrëveshje”, transmeton...

PARLAMENTI BRITANIK KUNDËR BREXITIT PA MARRËVESHJE

para 2 muajve - KDPolitik

Parlamenti britanik ka miratuar amendamentin që kundështon çdo dalje të Britanisë nga Bashkimi Evropian pa pakt, njofton REL. Parlamenti ka votuar me 312 vota në të mirë të daljes së Britanisë me marrëveshje...

Pas dështimit në Parlament, May kërkon largimin nga BE-ja pa marrëveshje

para 2 muajve - Koha.net

Ishte planifikuar që Britania të largohej nga BE më 29 mars të këtij viti, mirëpo tani ekziston dilema nëse një gjë e tillë do të ndodhë në kohë, meqë nuk ka pajtueshmëri në Mbretërinë e Bashkuar për lidhjen...

Vota e deputetëve britanikë: Nuk duam të largohemi nga BE pa marrëveshje për Brexit’in

para 2 muajve - Periskopi

Deputetët e Parlamentit Britanik kanë refuzuar të largohen nga Bashkimi Evropian pa asnjë marrëveshje për Brexit – raporton Periskopi. Në votimin e para disa minutave, vetëm 4 deputetë më shumë kanë votuar...

Deputetët britanikë votojnë nëse duan të largohen nga BE’ja pa marrëveshje për Brexit’in (LIVE)

para 2 muajve - Periskopi

Deputetët e Parlamentit Britanik pas pak priten të votojnë nëse do të miratojnë apo jo një Brexit pa marrëveshjes, pas disfatës fatale që pësoi mbrëmë marrëveshja e propozuar nga kryeministrja Theresa...

May nuk dëshiron Brexitit pa marrëveshje

para 2 muajve - Alsat-M

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë të mërkurën se dëshiron të largohet nga Bashkimi Evropian me marrëveshje dhe se do të votojë kundër Brexitit pa pakt, më vonë gjatë ditës në Parlamentin britanik....

May do të votojë kundër Brexitit pa pakt

para 2 muajve - Lajmi.net

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë të mërkurën se dëshiron të largohet nga Bashkimi Evropian me marrëveshje dhe se do të votojë kundër Brexitit pa pakt, më vonë gjatë ditës në Parlamentin britanik....

BE përjashton negociata të reja për Brexit

para 2 muajve - Koha.net

Drama e Brexit vazhdon. Në Parlamentin Europian janë shtuar apelet për mënjanimin e kaosit të Brexit. BE përjashton negociata të reja për marrëveshjen e daljes së Britanisë së Madhe nga BE. Nuk ka për...

BE e shokuar kërkon një plan nga britanikët

para 2 muajve - Koha.mk

BE përjashton negociata të reja për marrëveshjen e daljes së Britanisë së Madhe nga BE. Nuk ka për të pasur një shans të tretë, pasi parlamenti britanik të martën i tha për herë të dytë “jo” marrëveshjes...

Merkel: Për Brexit-in duhet të gjendet zgjidhje e përbashkët

para 2 muajve - Shenja

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, lidhur me refuzimin e dytë të marrëveshjes për Brexit nga Parlamenti britanitk deklaroi se “po vazhdon objektivi ynë për ndarjen e rregullt të Britanisë nga Bashkimi...

May do të votojë kundër Brexitit pa pakt

para 2 muajve - Lajmi.net

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë të mërkurën se dëshiron të largohet nga Bashkimi Evropian me marrëveshje dhe se do të votojë kundër Brexitit pa pakt, më vonë gjatë ditës në Parlamentin britanik....

May do të votojë kundër Brexitit pa pakt

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë të mërkurën se dëshiron të largohet nga Bashkimi Evropian me marrëveshje dhe se do të votojë kundër Brexitit pa pakt, më vonë gjatë ditës në Parlamentin britanik....

BE e shqetësuar me votën mbi Brexit-in në Britani

para 2 muajve - Shenja

Bashkimi Evropian ka paralajmëruar se ka bërë pjesën e saj për të siguruar një marrëveshje mbi Brexit-in, megjithatë mundësia e largimit të Mbretërisë së Bashkuar nga BE-ja pa një marrëveshje është rritur,...

Merkel: Për Brexit-in duhet të gjindet zgjidhje e përbashkët

para 2 muajve - InfoMagazin

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, lidhur me refuzimin e dytë të marrëveshjes për Brexit nga Parlamenti britanitk deklaroi se “po vazhdon objektivi ynë për ndarjen e rregullt të Britanisë nga Bashkimi...

BE: DUHET PLAN I DETAJUAR PËR BREXIT-in

para 2 muajve - Klan Macedonia

Bashkimi Evropian duhet të kundërshtojë kërkesën e Britanisë për të shtyrë afatin e Brexit-it para se ligjëvënsit britanik ta bëjnë të qartë se çfarë duan të arrijnë, tha koordinatori i Parlamentit Evropian...

BE e shokuar kërkon një plan nga britanikët

para 2 muajve - DW

Drama e Brexit vazhdon. Në Parlamentin Europian janë shtuar apelet për mënjanimin e kaosit të Brexit. BE përjashton negociata të reja për marrëveshjen e daljes së Britanisë së Madhe nga BE. Nuk ka për...

Ku po shkon Britania e madhe? DW: Në fund BE do të pranojë shtyrjen

para 2 muajve - Top Channel

17 ditë përpara datës së largimit, Britania gjendet mbi shkëmbin “Brexit” gati për t’u rrëzuar në një humnerë të panjohur ekonomike dhe politike. Si pala pro, ashtu edhe ajo kundër Brexit-it, e refuzuan...

ANALIZA: BE e shokuar kërkon një plan nga britanikët

para 2 muajve - Gazeta Tema

Drama e Brexit vazhdon. Në Parlamentin Europian janë shtuar apelet për mënjanimin e kaosit të Brexit. BE përjashton negociata të reja për marrëveshjen e daljes së Britanisë së Madhe nga BE. Nuk ka për...

Mishell Barnie: Nuk është e mundur Marrëveshje tjetër për Bregzitin

para 2 muajve - Koha.mk

Përgjegjësia kryesore për daljen nga qorrsokaku me largimin britanik nga BE-ja është e Britanisë së Madhe, deklaroi sot negociatori i Unionit për Bregzitin, Mishell Barnie në fjalimin para Parlamentit...

BE-ja i kërkon Britanisë plan të detajuar për Brexit-in

para 2 muajve - Politiko

Bashkimi Evropian duhet të kundërshtojë kërkesën e Britanisë për të shtyrë afatin e Brexit-it para se ligjëvënsit britanik ta bëjnë të qartë se çfarë duan të arrijnë, tha kordinatori i parlamentit evropian...

BE-ja i kërkon Britanisë plan të detajuar për Brexit-in

para 2 muajve - Alsat-M

Bashkimi Evropian duhet të kundërshtojë kërkesën e Britanisë për të shtyrë afatin e Brexit-it para se ligjvënësit britanik ta bëjnë të qartë se çfarë duan të arrijnë, tha koordinatori i parlamentit evropian...

BE-ja i kërkon Britanisë plan të detajuar për Brexit-in

para 2 muajve - Kallxo

Bashkimi Evropian duhet të kundërshtojë kërkesën e Britanisë për të shtyrë afatin e Brexit-it para se ligjëvënsit britanik ta bëjnë të qartë se çfarë duan të arrijnë, tha kordinatori i parlamentit evropian...

BE-ja i kërkon Britanisë plan të detajuar për Brexit-in

para 2 muajve - Lajmi.net

Bashkimi Evropian duhet të kundërshtojë kërkesën e Britanisë për të shtyrë afatin e Brexit-it para se ligjëvënsit britanik ta bëjnë të qartë se çfarë duan të arrijnë, tha kordinatori i parlamentit evropian...

Pas dështimit në Parlament, May kërkon largimin nga BE-ja pa marrëveshje

para 2 muajve - Gazeta Observer

Ishte planifikuar që Britania të largohej nga BE më 29 mars të këtij viti, mirëpo tani ekziston dilema nëse një gjë e tillë do të ndodhë në kohë, meqë nuk ka pajtueshmëri në Mbretërinë e Bashkuar për lidhjen...

“Brexit”, May refuzohet sërish. Të mërkurën votohet për shkëputje “pa marrëveshje”

para 2 muajve - Fakti Ditor

Ligjvënësit britanikë refuzuan në shumicë marrëveshjen e kryeministres Theresa May për “Brexit”-in, për të dytën herë këtë të martë, duke e ekspozuar kështu Britaninë e Madhe përpara një situate të panjohur...

“Brexit”, May refuzohet sërish. Të mërkurën votohet për shkëputje “pa marrëveshje”

para 2 muajve - AlbPortali

Ligjvënësit britanikë refuzuan në shumicë marrëveshjen e kryeministres Theresa May për “Brexit”-in, për të dytën herë këtë të martë, duke e ekspozuar kështu Britaninë e Madhe përpara një situate të panjohur...

May konfirmon që do të votojë për të bllokuar Brexitin pa marrëveshje

para 2 muajve - Arbresh

Theresa May ka konfirmuar që do të votojë për të bllokuar Brexitin pa marrëveshje, në kohën kur po përballet me presionin e Jeremy Corbyn për të hequr dorë nga plani i saj i ‘vdekur’ i daljes nga Bashkimi...

May do të votojë kundër Brexitit pa pakt

para 2 muajve - Gazeta Observer

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë të mërkurën se dëshiron të largohet nga Bashkimi Evropian me marrëveshje dhe se do të votojë kundër Brexitit pa pakt, më vonë gjatë ditës në Parlamentin britanik....

Pas dështimit në Parlament, May kërkon largimin nga BE-ja pa marrëveshje

para 2 muajve - Ekonomia Online

Ishte planifikuar që Britania të largohej nga BE më 29 mars të këtij viti, mirëpo tani ekziston dilema nëse një gjë e tillë do të ndodhë në kohë, meqë nuk ka pajtueshmëri në Mbretërinë e Bashkuar për lidhjen...

BE e shokuar kërkon një plan nga britanikët

para 2 muajve - Lexo

Drama e Brexit vazhdon. Në Parlamentin Europian janë shtuar apelet për mënjanimin e kaosit të Brexit. BE përjashton negociata të reja për marrëveshjen e daljes së Britanisë së Madhe nga BE. Nuk ka për...

BE-ja i kërkon Britanisë plan të detajuar për Brexit-in

para 2 muajve - Indeks.mk

Bashkimi Evropian duhet të kundërshtojë kërkesën e Britanisë për të shtyrë afatin e Brexit-it para se ligjëvënsit britanik ta bëjnë të qartë se çfarë duan të arrijnë, tha kordinatori i parlamentit evropian...

BE-ja i kërkon Britanisë plan të detajuar për Brexit-in

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Bashkimi Evropian duhet të kundërshtojë kërkesën e Britanisë për të shtyrë afatin e Brexit-it para se ligjëvënsit britanik ta bëjnë të qartë se çfarë duan të arrijnë, tha kordinatori i parlamentit evropian...

“Brexit”, May refuzohet sërish; Sot votohet për shkëputje “pa marrëveshje”

para 2 muajve - Top Channel

Kryeministren britanike Tereza May e pret sot një betejë e re në Parlament ku do të përcaktohet e ardhmja e daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian. Pas disfatës së planit të saj vota e sotme...

Kryeministrja britanike do të votojë kundër Brexitit pa marrëveshje

para 2 muajve - Epoka e Re

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë të mërkurën se dëshiron të largohet nga Bashkimi Evropian me marrëveshje dhe se do të votojë kundër Brexitit pa pakt, më vonë gjatë ditës në Parlamentin britanik....

Ç’do të bëhet me Brexit-in pas dështimit madhështor të “Planit May”?!

para 2 muajve - Alsat-M

Debati në parlament ishte i zjarrtë dhe i gjatë. Ishte edhe argëtues, por rezultati ishte sërish i njëjti si në janar: Parlamenti hodhi poshtë përsëri marrëveshjen e daljes së Britanisë së Madhe nga BE-ja,...

Kryeministrja britanike do të votojë kundër Brexit-it pa pakt

para 2 muajve - Arbresh

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë të mërkurën se dëshiron të largohet nga Bashkimi Evropian me marrëveshje dhe se do të votojë kundër Brexitit pa pakt, më vonë gjatë ditës në Parlamentin britanik....

May do të votojë kundër Brexitit pa pakt

para 2 muajve - Insajderi

Ligjvënësit do të votojnë të mërkurën në Parlament nëse Britania do të largohet nga blloku evropian pa pakt. “Dua të largohemi nga BE-ja me një pakt të mirë, dhe unë besoj se kemi marrëveshje të mirë”,...

Gjermania: Brexiti pa marrëveshje i mundshëm si asnjëherë më parë

para 2 muajve - Portalb

Rreziku për një Brexit pa marrëveshje, është bërë i mundshëm si kurrë më parë, nga shkaku i refuzimit të Parlamentit britanik të votojë marrëveshjen e përmirësuar të tërheqjes së Britanisë së Madhe nga...

Po tani Britani?! Dështimi madhështor i planit të Mayt për Brexitin

para 2 muajve - Koha.net

Të dalësh, a të mos dalësh, thua kjo të jetë pyetja në të vërtetë? Pas episodit më të fundit të dramës Brexit, çdo gjë mbetet e hapur, mendon Bernd Riegert. Debati në parlament ishte i zjarrtë dhe i gjatë....

Ku po shkon Britania e madhe? Humnera e panjohur ekonomike dhe politike

para 2 muajve - Java News

17 ditë përpara datës së largimit, Britania gjendet mbi shkëmbin “Brexit” gati për t’u rrëzuar në një humnerë të panjohur ekonomike dhe politike. Si pala pro, ashtu edhe ajo kundër Brexit-it, e refuzuan...

Deputetët britanikë sot votojnë për Brexit pa marrëveshje

para 2 muajve - Koha.mk

Deputetët britanikë do të vensosin përmes votës nëse do të bllokojnë Britaninë e Madhe nga largimi nga BE-ja pa një marrëveshje më 29 mars. Kjo pasi dje përsëri e refuzuan marrëveshjen për tërhesje të...

BE e shokuar kërkon një plan nga britanikët

para 2 muajve - Ekonomia Online

Drama e Brexit vazhdon. Në Parlamentin Europian janë shtuar apelet për mënjanimin e kaosit të Brexit. BE përjashton negociata të reja për marrëveshjen e daljes së Britanisë së Madhe nga BE. Nuk ka për...

Dështimi madhështor i planit të May-t për Brexit-in

para 2 muajve - BalkanWeb

Të dalësh, a të mos dalësh, thua kjo të jetë pyetja në të vërtetë? Pas episodit më të fundit të dramës Brexit, çdo gjë mbetet e hapur, mendon Bernd Riegert. Debati në parlament ishte i zjarrtë dhe i gjatë....

Britania rrëzoi marrëveshjen e Brexit-it, BE: I kemi “larë duart” me Theresa May

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Brukseli i ka “larë duart”,  për të ndihmuar Theresa May në marrë marrëveshjen e saj të Brex-it. Ligjvënësit britanik, për herë të dytë, kanë votuar mbrëmjen e djeshme kundër marrëveshjes për Brexit-in...

BE-ja e shokuar, kërkon një plan nga britanikët

para 2 muajve - Albinfo

Drama e Brexit vazhdon. Në Parlamentin Europian janë shtuar apelet për mënjanimin e kaosit të Brexit. BE-ja përjashton negociata të reja për marrëveshjen e daljes së Britanisë së Madhe nga BE-ja. Nuk ka...

Irlanda e zhgënjyer për rrëzimin e marrëveshjes së Brexit

para 2 muajve - Lajmi.net

Dhoma e Komunëve në Britani votoi me 391 vota kundër dhe vetëm 242 pro, duke refuzuar kështu planin e kryeministres. Ministri i jashtëm i Irlandës tha se ishte i zhgënjyer që parlamenti britanik votoi...

ANALIZA: Dështimi madhështor i planit të May-t për Brexit-in, po tani?

para 2 muajve - Gazeta Tema

Të dalësh, a të mos dalësh, thua kjo të jetë pyetja në të vërtetë? Pas episodit më të fundit të dramës Brexit, çdo gjë mbetet e hapur, mendon Bernd Riegert. Debati në parlament ishte i zjarrtë dhe i gjatë....

Deputetët britanikë sot votojnë për Brexit pa marrëveshje

para 2 muajve - Klan Kosova

Deputetët britanikë do të vensosin përmes votës nëse do të bllokojnë Britaninë e Madhe nga largimi nga BE-ja pa një marrëveshje më 29 mars. Kjo pasi dje përsëri e refuzuan marrëveshjen për tërhesje të...

Koment: Dështimi madhështor i planit të May-t për Brexit-in

para 2 muajve - DW

Të dalësh, a të mos dalësh, thua kjo të jetë pyetja në të vërtetë? Pas episodit më të fundit të dramës Brexit, çdo gjë mbetet e hapur, mendon Bernd Riegert. Debati në parlament ishte i zjarrtë dhe i gjatë....

Koment: Dështimi madhështor i planit të May-t për Brexit-in

para 2 muajve - Koha Jone

Të dalësh, a të mos dalësh, thua kjo të jetë pyetja në të vërtetë? Pas episodit më të fundit të dramës Brexit, çdo gjë mbetet e hapur, mendon Bernd Riegert. Debati në parlament ishte i zjarrtë dhe i gjatë....

Vjen reagimi i BE’së pas dështimit të marrëveshjes së May’it për Brexit

para 2 muajve - Alsat-M

Bashkimi Evropian bëri gjithçka mundi për të ndihmuar në miratimin e marrëveshjes së Brexit, vlerësoi kryenegociatori i BE-së për Brexit, Michel Barnier. “Ngërçi mund të tejkalohet vetëm nga Britania e...

BE-ja i kërkon Britanisë plan të detajuar

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Bashkimi Evropian duhet të kundërshtojë kërkesën e Britanisë për të shtyrë afatin e Brexit-it para se ligjëvënsit britanik ta bëjnë të qartë se çfarë duan të arrijnë, tha kordinatori i parlamentit evropian...

Deputetët britanikë kundërshtojnë sërish marrëveshjen e Brexit

para 2 muajve - BalkanWeb

Deputetët britanikë hodhën poshtë dje marrëveshjen e Brexit të negociuar mes Londrës dhe Brukselit, me 391 vota kundër 242, duke futur Britaninë e Madhe në pasiguri 17 ditë nga data që parashikohet dalja...

“Brexit”, May refuzohet sërish; Sot votohet për shkëputje “pa marrëveshje”

para 2 muajve - Lexo

Kryeministren britanike Tereza May e pret sot një betejë e re në Parlament ku do të përcaktohet e ardhmja e daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian. Pas disfatës së planit të saj vota e sotme...

BE-ja i kërkon Britanisë plan të detajuar për Brexit-in

para 2 muajve - Ekonomia Online

Bashkimi Evropian duhet të kundërshtojë kërkesën e Britanisë për të shtyrë afatin e Brexit-it para se ligjëvënsit britanik ta bëjnë të qartë se çfarë duan të arrijnë, tha kordinatori i parlamentit evropian...

BE-ja i kërkon Britanisë plan të detajuar për Brexit-in

para 2 muajve - Gazeta Observer

Bashkimi Evropian duhet të kundërshtojë kërkesën e Britanisë për të shtyrë afatin e Brexit-it para se ligjëvënsit britanik ta bëjnë të qartë se çfarë duan të arrijnë, tha kordinatori i parlamentit evropian...

Deputetët britanikë sot votojnë për largim “pa marrëveshje” nga BE

para 2 muajve - GazetaBlic

Deputetët britanikë do të votojnë gjatë ditës së sotme nëse do të bllokojnë largimin e Britaninë së Madhe nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje, pasi ata përsëri e kundërshtuan ashpër marrëveshjen e...

BE-ja i kërkon Britanisë plan të detajuar për Brexit-in

para 2 muajve - Epoka e Re

Bashkimi Evropian (BE) duhet të kundërshtojë kërkesën e Britanisë për të shtyrë afatin e Brexit-it para se ligjvënësit britanik ta bëjnë të qartë se çfarë duan të arrijnë, ka thënë koordinatori i Parlamentit...

BE-ja i kërkon Britanisë plan të detajuar për Brexit-in

para 2 muajve - Insajderi

Sipas tij, shtyrja e daljes së Britanisë nga BE-ja, qoftë edhe për 24 orë, pas datës 29 mars, mund të bëhet vetëm nëse parlamenti britanik paraqet një plan të qartë për këtë. Të martën, ligjvënësit britanikë,...

Barnier: BE-ja bëri gjithçka mundi për marrëveshjen e Brexit

para 2 muajve - BalkanWeb

Bashkimi Evropian bëri gjithçka mundi për të ndihmuar në miratimin e marrëveshjes së Brexit, vlerësoi kryenegociatori i BE-së për Brexit, Michel Barnier. “Ngërçi mund të tejkalohet vetëm nga Britania e...

Irlanda e zhgënjyer për rrëzimin e marrëveshjes së Brexit

para 2 muajve - Arbresh

Dhoma e Komunëve në Britani votoi me 391 vota kundër dhe vetëm 242 pro, duke refuzuar kështu planin e kryeministres. Ministri i jashtëm i Irlandës tha se ishte i zhgënjyer që parlamenti britanik votoi...

Deputetët britanikë votojnë kundër marrëveshjes së May

para 2 muajve - Infokusi

Deputetët britanikë do të votojnë gjatë ditës së sotme nëse do të bllokojnë largimin e Britaninë së Madhe nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje, pasi ata përsëri e kundërshtuan ashpër marrëveshjen e...

Drama vazhdon: deputetët britanikë hedhin poshtë tjetër propozim për Brexit

para 2 muajve - Te Sheshi

Parlamenti britanik kundërshtoi një tjetër propozim mbi Brexit ofruar nga kryeministrja Theresa May, pas rënies dakord të kësaj të fundit me Bashkimin Evropian. Marrëveshja Brex u kundërshtua u rrëzua...

BE e shqetësuar me votën mbi Brexit-in në Britani

para 2 muajve - Ekonomia Online

Zëdhënësi i Këshillit të BE-së tha se “bllokimi” i Brexit-it mund të zgjidhet vetëm në Londër, sepse sipas tij, BE-ja ka bërë gjithçka të nevojshme. Bashkimi Evropian (BE) ka paralajmëruar se ka bërë pjesën...

Irlanda e zhgënjyer për rrëzimin e marrëveshjes së Brexit

para 2 muajve - Gazeta Observer

Dhoma e Komunëve në Britani votoi me 391 vota kundër dhe vetëm 242 pro, duke refuzuar kështu planin e kryeministres. Ministri i jashtëm i Irlandës tha se ishte i zhgënjyer që parlamenti britanik votoi...

Deputetët britanikë sot votojnë për Brexit pa marrëveshje

para 2 muajve - Ekonomia Online

Deputetët britanikë do të vensosin përmes votës nëse do të bllokojnë Britaninë e Madhe nga largimi nga BE-ja pa një marrëveshje më 29 mars. Kjo pasi dje përsëri e refuzuan marrëveshjen për tërhesje të...

BE: Nuk ka më negociata me Londrën, rrezikohet Brexit pa marrëveshje

para 2 muajve - Insajderi

Rreziku i një Brexit-i të dëmshëm, pa marrëveshje “është rritur ndjeshëm” dhe nuk do të ketë më negociata me Londrën mbi kushtet e divorcit, tha BE të martën, pasi Dhoma e Përfaqësuesve hodhi poshtë paketën...

Deputetët britanikë sot votojnë për largim “pa marrëveshje” nga BE

para 2 muajve - KosovaPress

Marrëveshja u kundërshtua në Parlamentin britanik të martën në mbrëmje me 149 vota, pasi kundër saj votuan 391 deputetë ndërkaq pro ishin 242. May do të mbledhë kabinetin e saj në një takim në ora 08:00...

Deputetët britanikë votojnë kundër marrëveshjes së May

para 2 muajve - KosovaPress

Marrëveshja u kundërshtua në Parlamentin britanik të martën në mbrëmje me 149 vota, pasi kundër saj votuan 391 deputetë ndërkaq pro ishin 242. May do të mbledhë kabinetin e saj në një takim në ora 08:00...

Brexit, shpëtim në minutën e fundit?

para 2 muajve - BalkanWeb

Të martën parlamenti në Londër do të votojë sërish për marrëveshjen e Brexitit. Por a mjafton ujdia që Theresa May arriti të hënën? Nëse kryeministrja britanike dështon këtë javë me siguri do të ketë shtyrje...

BREXIT, SHPËTIM NË MINUTËN E FUNDIT?

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Theresa May takoi të hënën në mbrëmje (12.03) në Strasburg kreun e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker. Të dyja palët bënë fjalë për sukses në fund të takimit. Theresa May bëri fjalë për “ndryshime...

Pse Britania ka nevojë për një referendum të dytë mbi Brexit

para 2 muajve - Koha Jone

Nga Tim Buthe & Joseph Grieco Mjedisi ndërkombëtar për Mbretërinë e Bashkuar në vitin 2019, është kaq i ndryshëm dhe shumë më pak i favorshëm nga qershori i vitit 2016, sa që ne besojmë se një referendumi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK