http://kariera.mk

Mendes: Pa Ronaldon, Reali nuk do të fitonte aq Champions

para 2 muajve - Koha.mk

Paraqitjet e Kristiano Ronaldos me Juventusin kanë treguar edhe një herë cilësitë e padiskutueshme të lojtarit. Ato, të kombinuara me paraqitjet e këtij sezoni të Real Madrid, kanë bërë që shumëkush të...

Ronaldo kualifikoi Juven, Reali përfiton shpërblimin financiar

para 2 muajve - Koha.mk

Tregolëshi vendimtar që Cristiano Ronaldo realizoi ndaj Atletico Madrid, jo vetëm që kualifikoi Juventus për në çerekfinalen e Champions League, por gjithashtu gjeneroi një shumë të konsiderueshme parash...

Drejtori i Ligës së Kampionëve bën gafën, publikon foton e çifteve çerekfinaliste dhe më pas e fshin

para 2 muajve - Koha.mk

Drejtori i Ligës së Kampionëve ka bërë një gafë të madhe, teksa ka postuar gabimisht një foto, e cila po komentohet jashtëzakonisht shumë nga publiku. Ai ka zbuluar çiftet çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve...

Tifozët e Barcelonës e duan Juventusin si kundërshtarin e dytë më të preferuar për çerekfinale

para 2 muajve - Telegrafi

Barcelona (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Tregolëshi i Ronaldo kualifikoi Juven, por ja çfarë i bëri Real Madridit

para 2 muajve - OraInfo

Ronaldos ka lumturuar drejtuesit e Real Madrid. Tregolëshi vendimtar që Cristiano Ronaldo realizoi ndaj Atletico Madrid, jo vetëm që kualifikoi Juventus për në çerekfinalen e Champions League, por gjithashtu...

Ronaldo vazhdon ti gjenerojë të ardhura Realit

para 2 muajve - Albeu

Tregolëshi vendimtar që Cristiano Ronaldo realizoi ndaj Atletico Madrid , jo vetëm që kualifikoi Juventus për në çerekfinalen e Champions League, por gjithashtu gjeneroi një shumë të konsiderueshme parash...

Tifozët e Barcelonës e duan Juventusin si kundërshtarin e dytë më të preferuar për çerekfinale

para 2 muajve - InfoShqip

Juventus konsiderohet si një nga ekipet favorite për të fituar Ligën e Kampionëve dhe fuqinë e saj e tregoi kur e eliminoi Atletico Madridin. Edhe pse ishin në disavantazh me dy gola nga ndeshja e parë,...

Klopp nuk i do këto tri ekipe në shortin e Champions League

para 2 muajve - Tetova Sot

Tottenhami, Manchester City dhe Manchester United – janë skuadrat që Jurgen Kloppi do të kishte dëshiruar t’i shmanget të premten në shortin e Ligës së Kampionëve. “Redsat” siguruan një vend në cerekfinzle...

Mendes e thumbon Real Madridin për Ronaldon

para 2 muajve - Medial

Jorge Mendes e ka thumbuar Real Madridin. Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes ka bërë një deklaratë thumbuese për Real Madridin. Agjenti portugez ka thënë se pa yllin portugez, madrilnët nuk do...

Tripleta e Ronaldos, Leo Messi ka dy fjalë për portugezin

para 2 muajve - Medial

Tripleta e Cristiano Ronaldos ndaj Atletico Madrid i mahniti të gjithë, sidomos tifozët e skuadrës torineze, Juventus. Por, forma e treguar nga Luzitani ka tërhequr vëmendjen edhe të rivalitet të tij kryesor,...

Lajm i keq për Ronaldon dhe Juventusin!

para 2 muajve - Iliria News

Heroi i Juventusit mund të dënohet për sjelljen e tij pas triumfit ndaj Atletico Madridit, në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve. Dënimi i tij mund të jetë vetëm gjobë, por ai mund të dënohet edhe me...

Ronaldo më shumë gola sesa gjithë Atletico në histori të Champions

para 2 muajve - Klan Kosova

Do të duhet ende shumë rrugë dhe mundim derisa Juventusi të arrijë në finalen e madhe të Champions League, siç shpresojnë tifozët, por ndërkohë, suksesi mbresëlënës i së martës i ka dhënë zë ekspertëve...

Tifozi fiton mijëra euro pasi e parashikon ndeshjen Bayern – Liverpool

para 2 muajve - Iliria News

Një person e parashikoi saktësisht rrjedhën e ndeshjes mes Bayern Munichut dhe Liverpoolit. Për shkak të këtij parashikimi, ai i fitoi 3,518 euro. Ai kishte parashikuar se Virgil van Dijku dhe Sadio Mane...

Balotelli ironizon rivalët: Je kampion, por jo shoku im

para 2 muajve - Koha Jone

Forma e treguar nga Cristiano Ronaldo ndaj Atleticos së Madridit është përshendetur edhe nga Mario Balotelli. Sulmuesi i Olimpique de Marseille i ka kushtuar një “Instastory” yllit të Juventusit, i cili...

Rritje spektakolare në bursë për “Juventusin”

para 2 muajve - Alsat-M

Vlera në bursë e klubit të “Juventusit” u rrit me 17,42% pas tripletës së Kristiano Ronaldos që i mundësoi ekipit të kualifikohet për në fazën e çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Falë superyllit portugez...

Tifozët e Barçës injorojnë Juven, e duan në çerekfinale

para 2 muajve - GazetaBlic

Juventus konsiderohet si një nga ekipet favorite për të fituar Champions League pasi arritjes të së madhe të realizuar kundër Atletico Madrid në 1/8-at. Të udhëhequr nga Cristiano Ronaldo, bardhezinjtë...

Tifozët e Barcelonës duan Porton në çerekfinale

para 2 muajve - Albeu

Barcelona pati fat në 1/16 teksa në short i ra Lyon, duke i eleminuar lehtësisht francezët pas fitores 5-1 në "Camp Nou". Por tifozët e Barcelonës duan sërish një skuadër të vogël në 1/8 teksa prefrojnë...

Klopp: Dua këtë skuadër në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Jürgen Klopp preferon të shmang ekipet e tjera angleze në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Liverpool ka mposhtur Bayernin me rezultatin 1-3, për t’u kualifikuar në çerekfinale të LK, përcjell GazetaBlic...

Tifozët e Barcelonës e duan Juventusin si kundërshtarin e dytë më të preferuar për çerekfinale

para 2 muajve - InfoMagazin

Juventus konsiderohet si një nga ekipet favorite për të fituar Ligën e Kampionëve dhe fuqinë e saj e tregoi kur e eliminoi Atletico Madridin. Edhe pse ishin në disavantazh me dy gola nga ndeshja e parë,...

Tifozët e Barcelonës e duan Juventusin si kundërshtarin e dytë më të preferuar për çerekfinale

para 2 muajve - Sovrani

Juventus konsiderohet si një nga ekipet favorite për të fituar Ligën e Kampionëve dhe fuqinë e saj e tregoi kur e eliminoi Atletico Madridin. Edhe pse ishin në disavantazh me dy gola nga ndeshja e parë,...

Mendes e thumbon Real Madridin për Ronaldon

para 2 muajve - Lajmi.net

Jorge Mendes e ka thumbuar Real Madridin. Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes ka bërë një deklaratë thumbuese për Real Madridin. Agjenti portugez ka thënë se pa yllin portugez, madrilnët nuk do...

“Ronaldo, ‘alieni’ që do të bëjë histori te Juventus!”

para 2 muajve - Sovrani

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave dhe do të bëjë historinë edhe te Juventus. Të paktën sipas menaxherit të vetë portugezit, Jorge Mendes. Ndonëse 34 vjeç, Ronaldo po shijon...

Ylli i Manchester Cityt lutet që skuadra e tij të mos përballet me Ronaldon në çerekfinale

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt nuk dëshiron të luajë me Juventusin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Manchester City fitoi ndaj Schalkes me rezultatin e përgjithshëm 9-2 për t’u kualifikuar tutje, kurse...

Mendes: Cristiano Ronaldo do të shkruaj historinë në Juventus

para 2 muajve - Arbresh

Agjenti Jorge Mendes thotë se Cristiano Ronaldo është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave dhe do të shkruaj historinë në Juventus. Ronaldo ka fituar pesë tituj në Ligë të Kampionëve dhe katër prej tyre...

Messi e pranon: Cristiano Ronaldo ishte magjik

para 2 muajve - Shekulli

Të gjitha mediat sportive folën për kualifikimin e Juventusit në çerekfinale dhe për tripleta e Cristiano Ronaldos ndaj Atletico Madrid. Ylli portugez i mahniti të gjithë me lojën që zhvilloi, por duket...

Van Dijk: Dua këtë skuadër në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Heroi i Liverpoolit, Virgil van Dijk ka emëruar kundërshtarin që do t’i pëlqente që ‘Reds’ të përballeshin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Virgil Van Dijk dëshiron që skuadra e tij të përballet...

Zhgënjim madrilen, Juve kapet fort pas një detaji që i shpall fitues!

para 2 muajve - Medial

Në çerekfinalet e Champions League kaluan një spanjolle, një portugeze, një holandeze, një “Zonjë e Vjetër” nga Italia dhe 4 britanike. Për herë të parë në 9 vitet e fundit në këtë fazë nuk kaloi asnjë...

Klopp zbulon tri skuadrat që nuk dëshiron të përballet në CHL

para 2 muajve - Medial

Liverpool e eliminoi mbrëmë Bayern Munichun nga Liga e Kampionëve. Liverpool kaloi në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke e eliminuar Bayern Munichun me rezultat të përgjithshëm, 3:1. Jurgen Klopp...

Messi: Ronaldo pati një natë magjike kundër Atleticos

para 2 muajve - Tetova Sot

Paraqitja e Cristiano Ronaldos kundër Atletico Madridit, ka impresionuar edhe Lionel Messin. Argjentinasi që po ashtu pati një natë të madhe duke shënuar dy herë dhe duke regjistruar dy asistime në fitoren...

Drejtori i Ligës së Kampionëve bën gafën, publikon foton e çifteve çerekfinaliste dhe më pas e fshin

para 2 muajve - Periskopi

Drejtori i Ligës së Kampionëve ka bërë një gafë të madhe, teksa ka postuar gabimisht një foto, e cila po komentohet jashtëzakonisht shumë nga publiku. Ai ka zbuluar çiftet çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve...

Dembele lëndohet

para 2 muajve - RTV 21

Dembele mund të humbasë ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve Sulmuesi i Barcelonës ka pësuar një tjetër lëndim në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Lyonit. Barcelona triumfoi një natë më parë ndaj...

SPECIALE/ Nesër hidhet shorti i Championsit, ja detajet që duhet të dini

para 2 muajve - Koha Jone

Anglia kundër pjesës tjetër të Europës, kështu mund ta cilësojmë fazën çerekfinale në Champions League. Dy skuadrat e Manchesterit, Liverpooli dhe Tottenham siguruan një biletë për në 8 skuadrat më të...

Shorti i çerekfinaleve i së premtes është i fundit i këtij sezoni në Champions League.

para 2 muajve - Politiko

Ousmane Dembele vazhdon të jetë i pafat. Ylli i Barcelonës luajti 20 minuta në ndeshjen ndaj Lyon, por kaq i ka mjaftuar për tu lënduar përsëri. Testet mjekësore në mëngjesin e sotëm kanë treguar se futbollisti...

Nesër shorti, UEFA ndryshon rregullohen e Ligës së Kampioneve

para 2 muajve - Albeu

Shorti i çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve do të hidhet nesër Nyon të zvicrës. Vendimi i ri i UEFA-s do të zbatohet që nga dita e nesërme dhe shorti do të përcaktojë menjëherë çiftet e gjysmëfinaleve....

Frikë te Juventus, suspendohet Ronaldo?

para 2 muajve - Tetova Sot

Cristiano Ronaldos mund t’i kushtojë shtrenjtë festimi i golit të tretë në fitoren 3:0 të Juventusit ndaj Atletico Madrid në ‘Allianz Stadium’. Ylli portugez pati një natë magjike të martën mbrëma, ku...

Çerekfinalet e Champions-it, Barcelona synon të shmangë këto dy rivalë

para 2 muajve - Tetova Sot

Barcelona e Leo Messit u përgjigj me një fitore të madhe 5-1 në ndeshjen e kthimit të raundit të dytë të Ligës së Kampionëve, pas barazimit pa gola në fushën e Lyon. Nga dhoma e zhveshjes blaugrana kanë...

Dembele i pafat, lëndohet përsëri dhe do të mungojë për një muaj

para 2 muajve - Tetova Sot

Sulmuesi i Barcelonës ka pësuar një tjetër lëndim në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Lyonit. Barcelona triumfoi një natë më parë ndaj Lionit me shifrat 5-1, duke siguruar kalimin në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve....

Festa e tepruar e Ronaldos, UEFA pritet të hapë hetim ndaj portugezit!

para 2 muajve - Gazeta Tema

Kristiano Ronaldo ishte heroi i mbrëmjes së Juventusit, në Ligën e Kampionëve, me 3 golëshin e tij ndaj Atletikos, duke i dhuruar përmbysjen madhështore bardhezinjve ndërsa siguruan kalimin në raundin...

UEFA hap hetimin, Ronaldo rrezikon skualifikimin

para 2 muajve - Medial

Pas fitores së madhe të Juventusit UEFA do të hap një hetim për Kristiano Ronaldon. Në rastin më të mirë do t’ia hedh me gjobë, ashtu si trajneri i Atletikos, por në rast se kjo cilësohet si provokim ndaj...

Klopp tregon skuadrat që nuk dëshiron të përballet me to në çerekfinale të UCL

para 2 muajve - GazetaBlic

Liverpool e eliminoi mbrëmë Bayern Munichun nga Liga e Kampionëve. Liverpool kaloi në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke e eliminuar Bayern Munichun me rezultat të përgjithshëm, 3:1. Jurgen Klopp...

Formacioni më i mirë i 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Alsat-M

Barcelona dhe Liverpool janë skuadrat e fundit që i janë bashkuar tetëshes më të mirë të Evropës në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Pas një sërë ndeshjesh dramatike, Evropa ka njohur tetë skuadrat...

E pabesueshme: Këto janë çiftet çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Periskopi

Nesër, me fillim nga ora 12:00, pritet të hidhet shorti i fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Por fotoja e fundit që po qarkullon në internet tregon se gjithçka është vendosur tashmë, dhe shorti...

Klopp zbulon tri skuadrat që nuk dëshiron të përballet në CHL

para 2 muajve - Lajmi.net

Liverpool e eliminoi mbrëmë Bayern Munichun nga Liga e Kampionëve. Liverpool kaloi në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke e eliminuar Bayern Munichun me rezultat të përgjithshëm, 3:1. Jurgen Klopp...

Ronaldo mund të pezullohet për ndeshjen e parë çerekfinale

para 2 muajve - Lexo

Heroi i Juventusit mund të dënohet për sjelljen e tij pas triumfit ndaj Atletico Madridit, në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve. Dënimi i tij mund të jetë vetëm gjobë, por ai mund të dënohet edhe me...

Tre rastësitë që rritin besimin e triumfit të Juventusit në Europë

para 2 muajve - Gazeta Tema

Përmbysja që Juventusi realizoi ndaj Atleticos së Madridit, duke triumfuar 3-0 në Torino dhe duke bërë të pavlefshëm fitoren e spanjollëve në “Wanda Metropolitana”, ka rritur shpresat te bardhezinjtë,...

Ronaldo ende po i ‘ndihmon’ Real Madridit, tre golat e portugezit i sjellin para ‘Mbretërve’

para 2 muajve - Gazeta Observer

Cristiano Ronaldo impresionoi të gjithë me performancën e tij kundër Atletico Madrid. Portugezi shënoi tre gola duke i ndihmuar skuadrës së tij që të kaloj tutje. Por me tre golëshin e tij, Ronaldo i ndihmoi...

Çerekfinalet e Champions-it, Barcelona synon të shmangë këta dy rivalë

para 2 muajve - GazetaBlic

Barcelona e Leo Messit u përgjigj me një fitore të madhe 5-1 në ndeshjen e kthimit të raundit të dytë të Ligës së Kampionëve, pas barazimit pa gola në fushën e Lyon. Nga dhoma e zhveshjes blaugrana kanë...

Messi komplimentin Ronaldon: Ishte fantastik, Juve më surprizoi

para 2 muajve - Koha Jone

Lionel Messi ju kundërpërgjigj mjaft mirë Ronaldos, dje në mbrëmje duke shënuar dy herë ndaj Lyon për ta ndihmuar ekipin e tij që të fitonte 5-1. Në përfundim të takimit, “Pleshti” nuk la pa komentuar...

Formacioni më i mirë i 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Lajmi.net

Barcelona dhe Liverpool janë skuadrat e fundit që i janë bashkuar tetëshes më të mirë të Evropës në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Pas një sërë ndeshjesh dramatike, Evropa ka njohur tetë skuadrat...

Agjenti i portugezit ”thumbon” madrilenët: Pa Ronaldon, Real Madrid s’do kishte fituar kaq Champions League

para 2 muajve - Newsport

Cristiano Ronaldo ishte protagonisti kryesor në përmbysjen e Juventusit ndaj Atletiko Madrid. Sulmuesi portugez arriti të shënonte 3 gola duke kualifikuar bardhezinjt më tej në Champions League. Në një...

Tre rastësitë që rritin besimin e triumfit të Juventusit në Ligwn e Kampioneve

para 2 muajve - Albeu

Përmbysja që Juventusi realizoi ndaj Atleticos së Madridit, duke triumfuar 3-0 në Torino dhe duke bërë të pavlefshëm fitoren e spanjollëve në “Wanda Metropolitana”, ka rritur shpresat te bardhezinjtë,...

Ronaldo më shumë gola sesa gjithë Atletico në histori të Champions

para 2 muajve - Ekonomia Online

Do të duhet ende shumë rrugë dhe mundim derisa Juventusi të arrijë në finalen e madhe të Champions League, siç shpresojnë tifozët, por ndërkohë, suksesi mbresëlënës i së martës i ka dhënë zë ekspertëve...

Zhgënjim madrilen, Juve kapet fort pas një detaji që i shpall fitues!

para 2 muajve - BalkanWeb

Në çerekfinalet e Champions League kaluan një spanjolle, një portugeze, një holandeze, një “Zonjë e Vjetër” nga Italia dhe 4 britanike. Për herë të parë në 9 vitet e fundit në këtë fazë nuk kaloi asnjë...

Rritje spektakolare në bursë për Juventusin

para 2 muajve - KosovaPress

Falë superyllit portugez të paguar me “flori” vitin e kaluar, Juventusi fundosi Atletiko Madridin (3:0) duke u kualifikuar në çerekfinale. Në 90 minuta lojë, Ronaldo i kujtoi të gjithëve përse klubi torinez...

Agjenti i portugezit ”thumbon” madrilenët: Pa Ronaldo, Real Madrid nuk do të kishte fituar kaq Champion League

para 2 muajve - Newsport

Cristiano Ronaldo ishte protagonisti kryesor në përmbysjen e Juventusit ndaj Atletiko Madrid. Sulmuesi portugez arriti të shënonte 3 gola duke kualifikuar bardhezinjt më tej në Champions League. Në një...

Edhe zyrtarisht, UEFA me ndryshim të madh për shortin e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Shenja

Shorti i çerekfinaleve i së nesërmes të Ligës së Kampionëve në Nyon është gjithashtu edhe i fundit i këtij sezoni. Vendimi i ri i UEFA-s do të zbatohet që nga dita e nesërme dhe skeleti i garës do të finalizohet,...

Messi flet për paraqitjen e Ronaldo ndaj Atleticos, befason me deklarata

para 2 muajve - OraInfo

Ylli i Barcelonës, Leo Messi ka folur pas fitores së madhe të Barcelonës mbrëmë ndaj Lyonit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ai ka thënë se ekipi i tij ka vuajtur deri në shënimin e golit të tretë. “Kur...

LK: MËSOHEN EKIPET ÇEREKFINALE

para 2 muajve - Klan Macedonia

Kualifikohen Liverpuli dhe Barcelona Barcelona dhe Liverpuli pas fitoreve ndeshjet e mbrëmshme kundër Lyonit gjegjësisht Bajernit i bashkëngjiten ekipeve të Mançester Junajtedit, Ajaksit, Tottenhamit,...

Gjithçka që duhet të dini për shortin e çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Periskopi

Nga 16 skuadra kanë mbetur vetëm 8, teksa në Ligën e Kampionëve pritet të zhvillohet edhe faza e çerekfinales. Befasitë nuk kanë munguar në raundin e 16 më të mirave, teksa Ajax eliminoi Real Madridin,...

Ronaldo rrezikon pezullimin, UEFA heton “los huevos” të sulmuesit

para 2 muajve - BalkanWeb

Pas triumfit dhe festës është ankthi që pushton Kristiano Ronaldon dhe Juventusin. Euforia pas tre golave kundër Atletikos së Madridit dhe “hakmarrja” ndaj tifozëve spanjollë me gjestin e famshëm por aspak...

Ylli i Manchester Cityt lutet që skuadra e tij të mos përballet me Ronaldon në çerekfinale

para 2 muajve - Ekonomia Online

Skuadra e Manchester Cityt nuk dëshiron të luajë me Juventusin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.Manchester City fitoi ndaj Schalkes me rezultatin e përgjithshëm 9-2 për t’u kualifikuar tutje, kurse...

Çka duhet të dini për shortin e çerekfinales së Ligës së Kampionëve?

para 2 muajve - Alsat-M

Të premten me fillim nga ora 12:00, do të bëhet tërheqja e shortit të Ligës së Kampionëve për fazën çerekfinale. Tetë skuadra kanë siguruar kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, për të vazhduar...

Barcelona merr një lajm aspak të mirë pas fitores kundër Lyon

para 2 muajve - Alsat-M

Barcelona ka marrë një lajm aspak të mirë menjëherë pas fitores së thellë prej 5:1 kundër Lyon. Katalanët i janë bashkuar shtatë skuadrave tjera të Evropës në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Por, menjëherë...

Barcelona merr një lajm tejet të keq pas fitores ndaj Lyonit, ylli i skuadrës mungon për afro 1 muaj

para 2 muajve - GazetaBlic

Fitorja ndaj Lyonit dhe spektakli i ofruar nga djemtë e Valverdes ka bërë që të gjithë të mendojnë se ky mund të jetë sezoni i duhur për Barcelonan që të bëjë diferencën dhe që të fitojë Champions. Por,...

Lionel Mesi lavdëron Ronaldon: Ishte impresionues, ashtu si Juventusi. Mbeta i habitur

para 2 muajve - Gazeta Tema

Lionel Mesi mbrëmjen e djeshme të Ligës së Kampionëve ndaj Lionit, arriti në njëfarë mënyre t’i përgjigjej paraqitjet së Kristiano Ronaldos, i cili shënoi 3 golat e përmbysjes së madhe të Juventusit ndaj...

Liverpool, klubi i parë që fiton në “Camp Nou”, San Siro”, “Santiago Bernabeu” e “Allianz Arena”

para 2 muajve - Sovrani

Fitorja e mbrëmshe ndaj Bayern Munchen në Gjermani i ka sjellur Liverpoolit edhe një privilegj. Skuadra e madhe angleze është bëra skuadra e parë në Champions League që ka arritur fitore në të gjitha stadiumet...

Dembele një muaj jashtë fushe

para 2 muajve - Koha.net

Sulmuesi anësor i Barcelonës, Ousmane Dembele pritet të mungojë afro një muaj pas lëndimit muskulor që mori të mërkurën mbrëma në ndeshjen kundër Lyonit në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve. Lajmin...

Ronaldo rrezikon skualifikimin nga UEFA për gjestin ku imitoi Simeone-n

para 2 muajve - Koha Jone

Në shtëpinë e Juventusit ka frikë për Cristiano Ronaldon, pas gjestit të shëmtuar në fundin e ndeshjes. UEFA ka hapur një hetim duke u bazuar në imazhet televizive, për të analizuar festimin me duart në...

Premierliga e dominon Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Iliria News

Me fitoren e Liverpoolit kundër Bayern Munichut, klubet e Premierligës do ta përbëjnë gjysmën e klubeve pjesëmarrëse në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, për herë të parë që nga viti 2009. Liverpooli...

Ancelotti: Ronaldo nuk dështon kurrë në ndeshje të mëdha

para 2 muajve - Gazeta Observer

Cristiano Ronaldo ka qenë subjekt i një vëmendje të madhe pas super performancës të së martës duke kthyer Juventusin nga disavantazhi prej 2 me 0 kundër Atleticos. “Zonja e Vjetër” u mposhtë në takimin...

Maradona: Cristiano Ronaldo është një kafshë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Diego Maradona e ka përshkruar sulmuesin Cristiano Ronaldo si një kafshë duke e krahasuar atë  gjithashtu me lojtarin e preferuat të tij – Lionel Messin pas shkëlqimit të fundit të portugezit. Sulmuesi...

Van Dijk për shortin: Më mirë me anglezët se sa me ata

para 2 muajve - Gazeta Observer

Virgil van Dijk beson se Liverpooli do të ketë një detyrë të vështirë në duart e tyre, nëse ata do të tërheqin Ajaxin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Qendërmbrojtësi 27-vjeçar shënoi golin e dytë...

Veprimi i pafalshëm i Ronaldo-s qe i rrezikon Champions-in

para 2 muajve - Albeu

Tashmë frika tek Juventusi sa vjen e shtohet. "Zonja e Vjetër" është në ankth kjo për faktin se Cristiano Ronaldo rrezikon një dënim nga UEFA, shkruan Albeu.com. Në fakt për çfarë akuzohet të vërtetë Ronaldo...

Tri rastësitë që rritin besimin e triumfit të Juventusit në Evropë

para 2 muajve - Lajmi.net

Përmbysja që Juventusi realizoi ndaj Atleticos së Madridit, duke triumfuar 3-0 në Torino dhe duke bërë të pavlefshëm fitoren e spanjollëve në “Wanda Metropolitana”, ka rritur shpresat te bardhezinjtë,...

Ancelotti: Ronaldo nuk dështon kurrë në ndeshje të mëdha

para 2 muajve - Arbresh

Cristiano Ronaldo ka qenë subjekt i një vëmendje të madhe pas super performancës të së martës duke kthyer Juventusin nga disavantazhi prej 2 me 0 kundër Atleticos. “Zonja e Vjetër” u mposhtë në takimin...

Shorti për çerekfinalet dhe gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve: Gjithçka që duhet të dini

para 2 muajve - Tetova1

Shorti për çiftet çerekfinaliste dhe çiftet gjysmëfinaliste do të zhvillohen në të njëjtën kohë, nesër, më 15 mars, në Shtëpinë e Futbollit Evropian në Nyon të Zvicrës. Ceremonia e shortit do të fillojë...

Çka duhet të dini për shortin e çerekfinales së Ligës së Kampionëve?

para 2 muajve - Lajmi.net

Të premten me fillim nga ora 12:00, do të bëhet tërheqja e shortit të Ligës së Kampionëve për fazën çerekfinale. Tetë skuadra kanë siguruar kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, për të vazhduar...

Maradona: Cristiano Ronaldo është një kafshë

para 2 muajve - Arbresh

Diego Maradona e ka përshkruar sulmuesin Cristiano Ronaldo si një kafshë duke e krahasuar atë  gjithashtu me lojtarin e preferuat të tij – Lionel Messin pas shkëlqimit të fundit të portugezit. Sulmuesi...

3 rastësitë që e shpallin Juventusin kampione në Champions League

para 2 muajve - Lexo

Përmbysja që Juventusi realizoi ndaj Atleticos së Madridit, duke triumfuar 3-0 në Torino dhe duke bërë të pavlefshëm fitoren e spanjollëve në “Wanda Metropolitana”, ka rritur shpresat te bardhezinjtë,...

Tre rastësitë që rritin besimin e triumfit të Juventusit në Europë

para 2 muajve - SuperSport

Përmbysja që Juventusi realizoi ndaj Atleticos së Madridit, duke triumfuar 3-0 në Torino dhe duke bërë të pavlefshëm fitoren e spanjollëve në “Wanda Metropolitana”, ka rritur shpresat te bardhezinjtë,...

Dembele i pafat, lëndohet përsëri dhe do të mungojë për një muaj

para 2 muajve - Infokusi

Sulmuesi i Barcelonës ka pësuar një tjetër lëndim në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Lyonit. Barcelona triumfoi një natë më parë ndaj Lionit me shifrat 5-1, duke siguruar kalimin në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve....

E FUNDIT/ Ronaldo rrezikon Champions-in

para 2 muajve - Albeu

Cristiano Ronaldo rrezikon pezullimin në Ligën e Kampionëve. UEFA mund ta dënojë portugezin duke trembur Juventusin që ka nevojë më shumë se kurrë për të sidomos në Ligën e Kampioneve, ku ai ishte njeriu...

Info-grafiku që tregon se çfarë është Cristiano Ronaldo në Champions

para 2 muajve - Infokusi

Ylli portugez u rishfaq me tërë madhështinë e vet në garën e tij më të preferuar, Ligën e Kampionëve, kundër Atlético Madridit. Tripleta e Cristiano Ronaldos siguroi përmbysjen e madhe bardhezi, kualifikimin...

Tifozi fiton mijëra euro pasi e parashikon ndeshjen Bayern – Liverpool

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Një person e parashikoi saktësisht rrjedhën e ndeshjes mes Bayern Munichut dhe Liverpoolit. Për shkak të këtij parashikimi, ai i fitoi 3,518 euro. Ai kishte parashikuar se Virgil van Dijku dhe Sadio Mane...

Barcelona merr një lajm aspak të mirë pas fitores kundër Lyon

para 2 muajve - Lajmi.net

Barcelona ka marrë një lajm aspak të mirë menjëherë pas fitores së thellë prej 5:1 kundër Lyon. Katalanët i janë bashkuar shtatë skuadrave tjera të Evropës në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Por,...

Çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, dominojnë ekipet angleze

para 2 muajve - RTV 21

Ndeshjet e para të çerekfinales do të luhen më 9 dhe 10 prill, ndërsa ato kthyese më 16 dhe 17 prill Shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve do të hidhet nesër në ora 12:00 në Nion të Zvicrës, pasi...

Lionel Mesi lavdëron Ronaldon: Ishte impresionues, ashtu si Juventusi. Mbeta i habitur

para 2 muajve - Gazeta Tema

Lionel Mesi mbrëmjen e djeshme të Ligës së Kampionëve ndaj Lionit, arriti në njëfarë mënyre t’i përgjigjej paraqitjet së Kristiano Ronaldos, i cili shënoi 3 golat e përmbysjes së madhe të Juventusit ndaj...

Çerekfinalet e Champions-it, Barcelona synon të shmangë këto dy rivalë

para 2 muajve - InfoMagazin

Barcelona e Leo Messit u përgjigj me një fitore të madhe 5-1 në ndeshjen e kthimit të raundit të dytë të Ligës së Kampionëve, pas barazimit pa gola në fushën e Lyon. Nga dhoma e zhveshjes blaugrana kanë...

Njëherë e shpëtoi, por tani Ronaldo mund t’a lë ‘në lloç’ Juventusin

para 2 muajve - Sovrani

Heroi i Juventusit mund të dënohet për sjelljen e tij pas triumfit ndaj Atletico Madridit, në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve. Dënimi i tij mund të jetë vetëm gjobë, por ai mund të dënohet edhe me...

Festimi i golit të tretë mund t’i kushtojë shtrenjtë Ronaldos

para 2 muajve - OraInfo

U bë hit në rrjetet sociale me festimin e tij pas golit të tretë që shënoi kundër Atletico Madridit. Cristiano Ronaldos mund t’i kushtojë shtrenjtë festimi i golit të tretë në fitoren 3:0 të Juventusit...

Ronaldo mund të pezullohet për ndeshjen e parë çerekfinale

para 2 muajve - Bota Press

Heroi i Juventusit mund të dënohet për sjelljen e tij pas triumfit ndaj Atletico Madridit, në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve. Dënimi i tij mund të jetë vetëm gjobë, por ai mund të dënohet edhe me...

UEFA shmang klubet nga Manchesteri të jenë nikoqirë javën e njëjtë

para 2 muajve - Ekonomia Online

UEFA kërkon nga Liga e Kampionëve që shorti i çerekinales të shmang mundësinë që klubet nga Manchesteri të luajnë ndeshjet e tyre në terren nikoqir në të njëjtën javë. UEFA thotë se vendimi në fjalë është...

Messi komplimenton Ronaldon: Bëri diçka fantastike!

para 2 muajve - SuperSport

Pas natës magjike të Cristiano Ronaldos, që shënoi 3 herë në portën e Atleticos së Madridit, për të kaluar Juventusin në çerekfinale, edhe rivali i tij më i fortë, Lionel Messi kompletoi një paraqitje...

Barcelona: Nuk duam të përballemi me këto dy skuadra në çerekfinale të L.K

para 2 muajve - Alsat-M

Lojtarët e Barcelonës tashmë kanë shfaqur preferencat për shortin e çerekfinales të Ligës së Kampionëve. Katalanët kanë kaluar për të 12-tin vit më radhë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pas fitores...

Pique: Messi e ngre Barcelonën në një tjetër nivel

para 2 muajve - Lexo

Qendërmbrojtësi Gerard Pique e ka lavdëruar Lionel Messin, pas paraqitjet mbresëlënëse të tij në fitoren 5:1 të Barcelonës ndaj Lyonit, në kuadër të Ligës së Kampionëve Pas barazimit pa gola në ndeshjen...

E rrallë, Messi flet për Ronaldon

para 2 muajve - Alsat-M

Dy gola dhe dy asistime ishte kundërpërgjigjja më e mirë që Lionel Messi mund t’i jepte Cristiano Ronaldos pas mbrëmjes fantastike që kaloi ky i fundit duke udhëhequr Juventusin kundër Atleticos. Rivali...

Messi: U habita nga paraqitja magjike e Ronaldos

para 2 muajve - Iliria News

Lionel Messi e pati një tjetër natë për t’u mbajtur mend mbrëmë, kur i shënoi dy gola dhe i asistoi dy të tjera në fitoren 5:1 të Barcelonës ndaj Lyonit. Paraqitja e argjentinasit bëri që Barcelona ta...

Kjo është skuadra që favorizohet nga ekspertët për të fituar Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Pas përfundimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, tetë skuadrat më të mira të premten do të mësojnë emrat e ekipeve me të cilat do të përballen në çerekfinale. Katër skuadra angleze Liverpool, Manchester...

Për herë të parë pas 10 viteve ndodh kjo në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Alsat-M

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve të fazës së 1/8-ave. Befasitë nuk kanë munguar dhe kësaj radhe ishin të mëdha, me Ajax që eliminoi Real Madridin, Porto Romën, ndërsa rikthime sensacionale...

Çerekfinalet e Champions-it, Barcelona synon të shmangë këto dy rivalë

para 2 muajve - Infokusi

Barcelona e Leo Messit u përgjigj me një fitore të madhe 5-1 në ndeshjen e kthimit të raundit të dytë të Ligës së Kampionëve, pas barazimit pa gola në fushën e Lyon. Nga dhoma e zhveshjes blaugrana kanë...

Dembele i pafat, lëndohet përsëri dhe do të mungojë për një muaj

para 2 muajve - Gazeta Observer

Sulmuesi i Barcelonës ka pësuar një tjetër lëndim në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Lyonit. Barcelona triumfoi një natë më parë ndaj Lionit me shifrat 5-1, duke siguruar kalimin në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve....

Owen: Njëra nga këto dy klube e fitojnë Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Gazeta Observer

Katër klube angleze mbeten në garë, por vetëm Real Madridi dhe Barcelona kanë rrëmbyer trofeun e Ligës së Kampionëve që nga sezoni 2012-13 – ndonëse shanset e Realit për një fitore të pestë në gjashtë...

Frikë te “Zonja e Vjetër”, Ronaldo mund të suspendohet

para 2 muajve - GazetaBlic

Cristiano Ronaldos mund t’i kushtojë shtrenjtë festimi i golit të tretë në fitoren 3:0 të Juventusit ndaj Atletico Madrid në ‘Allianz Stadium’. Ylli portugez pati një natë magjike të martën mbrëma, ku...

Van Dijk për shortin: Më mirë me anglezët se sa me ata

para 2 muajve - Sovrani

Virgil van Dijk beson se Liverpooli do të ketë një detyrë të vështirë në duart e tyre, nëse ata do të tërheqin Ajaxin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, transmeton Sovrani.info Qendërmbrojtësi 27-vjeçar...

Fitorja ndaj Lyon lë me pasoja Barcelonën, “ylli” i skuadrës dëmtohet rëndë

para 2 muajve - Newsport

Ousmane Dembele ndalet sërish. Sulmuesi i Barcelonës u aktivizua ditën e djeshme në sfidën ndaj Lyon ku katalanasit fituan me rezultatin e thellë 5-1. Dembele u aktivizua në vendin e Coutinhos, por trajneri...

Liverpuli mposht Bajernin në Gjermani, Mesi spektakolar në fitoren e Barcelonës

para 2 muajve - Medial

Liga e Kampioneve dhuron spektakël mbrëmë me dy ndeshjet e fundit në fazën e 1/8 e finales, kiu Bajerni i Mynihut e ndërpret këtu rrugëtimin e tij, pasi u mposht nga Liverpuli me rezultatin 3-1, kurse...

Messi lavdëron Ronaldon

para 2 muajve - Epoka e Re

Leo Messi e ka lavdëruar rivalin e tij më të madh, Cristiano Ronaldo për formën e mirën që tregoi në ndeshjen ndaj Atletico Madridit. “Ajo që bëri Ronaldo dhe Juventusi ishte impresiononte dhe e jashtëzakonshme....

Messi komplimenton Ronaldon: Ishte fantastik, Juve më surprizoi

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Lionel Messi ju kundërpërgjigj mjaft mirë Ronaldos, dje në mbrëmje duke shënuar dy herë ndaj Lyon për ta ndihmuar ekipin e tij që të fitonte 5-1. Në përfundim të takimit, “Pleshti” nuk la pa komentuar...

Owen: Njëra nga këto dy klube e fitojnë Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Sovrani

Katër klube angleze mbeten në garë, por vetëm Real Madridi dhe Barcelona kanë rrëmbyer trofeun e Ligës së Kampionëve që nga sezoni 2012-13 – ndonëse shanset e Realit për një fitore të pestë në gjashtë...

Messi: Do jetë e vështirë pavarësisht se me kë do të përballemi

para 2 muajve - Medial

Barcelona ka mundur 5-2 skuadrën franceze të Lyonit ku Lionel Messi ka shënuar dy herë dhe ka asistuar dy herë në këtë fitore. Argjentinasi foli pas ndeshjes edhe për paraqitjen e Cristiano Ronaldos ndaj...

Messi me fjalë të jashtëzakonshme për Ronaldon, komenton “hat-trickun” e portugezit

para 2 muajve - GazetaBlic

Padyshim se janë konkurrentë në fushën e blertë, por kjo nuk i pengon që të thurrin elozhe për njëri-tjetrin. Të paktën Messi vazhdon ta bëjë këtë, derisa së fundi ka komentuar rikthimin e Juventusit ndaj...

Lajme të këqija, pasi shënoi në Champions, dëmtohet ‘ylli’ i Barcelonës

para 2 muajve - LajmiFundit

Ousmane Dembele vazhdon të jetë i pafat. Ylli i Barcelonës luajti 20 minuta në ndeshjen ndaj Lyon, por kaq i ka mjaftuar për tu lënduar përsëri. Testet mjekësore në mëngjesin e sotëm kanë treguar se futbollisti...

Gjest më i rëndë se Simeone, UEFA pritet të ndëshkojë Ronaldon

para 2 muajve - Gazeta Liria

Juventusi mund të pësojë një humbje të madhe. UEFA në bazë të pamjeve të shfaqura në sfidën Juventus-Atletiko Madrid do të hap një hetim për Cristiano Ronaldon. Pas përmbysjes së madhe lojtarë dhe tifozë,...

Barcelona: Nuk duam të përballemi me këto dy skuadra në çerekfinale të L.K

para 2 muajve - Lajmi.net

Lojtarët e Barcelonës tashmë kanë shfaqur preferencat për shortin e çerekfinales të Ligës së Kampionëve. Katalanët kanë kaluar për të 12-tin vit më radhë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pas fitores...

Barcelonën e pret ‘ferri’ në short, ja kundërshtarët në fazën tjetër të Championsit

para 2 muajve - Alsat-M

Janë kompletuar 8 skuadrat çerekfinaliste në Champions League Barcelona, Liverpool, Manchester City, Ajax, Porto, Manchester United, Juventus dhe Tottenham Hotspur, kanë siguruar një vend në 8 klubet më...

Frikë te Juventus, suspendohet Ronaldo?

para 2 muajve - Lajmi.net

Cristiano Ronaldos mund t’i kushtojë shtrenjtë festimi i golit të tretë në fitoren 3:0 të Juventusit ndaj Atletico Madrid në ‘Allianz Stadium’. Ylli portugez pati një natë magjike të martën mbrëma, ku...

Frikë te Juventusi, Ronaldo mund të dënohet për festimin ‘provokues’ ndaj Atleticos

para 2 muajve - Lajmi.net

Cristiano Ronaldos mund t’i kushtojë shtrenjtë festimi i golit të tretë në fitoren 3:0 të Juventusit ndaj Atletico Madrid në ‘Allianz Stadium’. Ylli portugez pati një natë magjike të martën mbrëma, ku...

Messi: Ronaldo është mbresëlënës

para 2 muajve - Gazeta e re

“Manchester City dhe Juventus janë të forta. Në çerekfinale të Ligës së Kampionëve nuk duhet pasur nënvlerësime”, ka thënë ylli i Barcelonës, Lionel Messi. Ylli i Barcelonës, Lionel Messi beson se gjiganti...

Dembele i pafat, lëndohet përsëri dhe do të mungojë për një muaj

para 2 muajve - KosovaPress

Barcelona triumfoi një natë më parë ndaj Lionit me shifrat 5-1, duke siguruar kalimin në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Gjithsesi, fitorja duket se e ka pasur një çmim dhe ai është lëndimi i Ousmane...

Ronaldo rrezikon skualifikimin pas xhestit para tifozëve madrilen

para 2 muajve - Java News

Pas fitores së madhe vjen frika. UEFA në bazë të imazheve të shfaqura në sfidën Juventus-Atletiko Madrid do të hap një hetim për Kristiano Ronaldon. Ky i fundit festoi si Simeone golin e tij të kualifikimit....

Mos e besoni po deshët! Messi mbeti i mahnitur nga Ronaldo!

para 2 muajve - Infokusi

Dy kampionë absolutë. Ndoshta, jemi me shumë fat që jetojmë në kohën e tyre dhe shohim dita ditës mrekullitë që na servirin. Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi kanë ndarë “Topat e Artë” në pesë dhe pesë,...

Barcelona merr një lajm tejet të keq pas fitores ndaj Lyonit, ylli i skuadrës mungon për afro 1 muaj

para 2 muajve - Gazeta Observer

Fitorja ndaj Lyonit dhe spektakli i ofruar nga djemtë e Valverdes ka bërë të gjithë të mendojnë se ky mund të jetë sezoni i duhur për Barcelonën që të bëjë diferencën dhe që të tojë Champions. Por, lajmi...

Zyrtare: Barcelona pa Dembelen në çerekfinale, detajet…

para 2 muajve - Sovrani

Fitorja ndaj Lyonit dhe spektakli i ofruar nga djemtë e Valverdes ka bërë që të gjithë të mendojnë se ky mund të jetë sezoni i duhur për Barcelonan që të bëjë diferencën dhe që të fitojë Champions. Por,...

Mësoni kur hidhet shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Barcelona dhe Liverpool janë skuadrat e e radhës që kanë kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampioneve, në fitoret që arritën mbrëmjen e sotme. Manchester United, FC Porto, Ajax, Tottenham, Liverpool, Barcelona,...

Messi flet për hat-trickun e Ronaldos ndaj Atleticos

para 2 muajve - Koha.mk

Heroi i Barcelonës, Lionel Messi, ka komentuar hat-trickun e Cristiano Ronaldos së Juventusit ndaj Atletico Madridit të martën në Ligën e Kampionëve. Messi mbrëmë me dy gola dhe dy asistime ndaj Lyonit...

Kundërshtarët më të fortë të Barcelonës në çerekfinale të L.K

para 2 muajve - Lajmi.net

Me fitoret e Barcelonës dhe Liverpoolit të mërkurën mbrëma janë kompletuar skuadrat çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve për sezonie 2018/2019. Barcelona, Liverpool, Manchester City, Ajax, Porto, Manchester...

Akuza nga Spanja, Ronaldo i quajti bij ku*ve tifozët e Atletikos

para 2 muajve - Koha.mk

Kristiano Ronaldo ishte mbrëmjen e djeshme njeriu i sfidës kundër Atletikos së Madridit, duke shënuar 3 gola dhe duke kualifikuar skuadrën e tij në çërekfinalet e Ligës së Kampionëve. Pas shënimit të golit...

Pas tripletës, Messi bën deklaratën surprizë për Ronaldon

para 2 muajve - Lexo

Përmbysja e Juventusit ndaj Atleticos dhe paraqitja e jashtëzakonshme e Cristiano Ronaldos ka habitur Leo Messin. CR7 shënoi tripletën e tij të katërt ndaj Ateltico Madrid, e treta që e pëson Jan Oblak,...

Ndryshon renditja, ja top -3 klubet favorite për t’a fituar Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Sovrani

Kanë mbetur vetëm edhe 8 skuadra që po kërkojnë t’i shkojnë deri në fund Ligës së Kampionëve dhe në fund t’a ngrisin në në qiell trofeun me ‘veshët e gjatë’, transmeton Sovrani.info. Tottenham, Ajax, Porto,...

Kështu e komenton Valverde fitoren e Barcelonës

para 2 muajve - Lajmi.net

Ernesto Valverde ka komentuar fitoren e Barcelonës ndaj Lyon në Ligën e Kampionëve. Barcelona ka shënuar fitore të thellë prej 5:1 në ‘Camp Nou’, duke siguruar kalimin në çerekfinale. Lionel Messi me dy...

Messi flet për kundërshtarin e mundshëm në çerekfinale, deklaratë e çuditshme e tij

para 2 muajve - GazetaBlic

Barcelona ka mundur 5-1 skuadrën franceze të Lyonit ku Lionel Messi shënoi dy herë dhe asistoi dy herë në këtë fitore. Argjentinasi foli pas ndeshjes edhe për paraqitjen e Cristiano Ronaldos ndaj Atletico...

Për herë të parë pas 10 viteve ndodh kjo në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Shenja

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve të fazës së 1/8-ave. Befasitë nuk kanë munguar dhe kësaj radhe ishin të mëdha, me Ajax që eliminoi Real Madridin, Porto Romën, ndërsa rikthime sensacionale...

E BUJSHME/ I tregoi bo*et Simeones, Cristiano RONALDO rrezikon përjashtimin nga Champions League

para 2 muajve - Newsport

Mbrëmjen e së martës është luajtur një ndeshje shumë interesante në Champions League. Juventusi ka fituar 3-0 në shtëpi ndaj Atletico Madrid dhe është kualifikuar për në çerekfinalet e këtij kompeticioni....

Messi: Do jetë e vështirë pavarësisht se me kë do të përballemi

para 2 muajve - Lexo

Barcelona ka mundur 5-1 skuadrën franceze të Lyonit ku Lionel Messi shënoi dy herë dhe asistoi dy herë në këtë fitore. Argjentinasi foli pas ndeshjes edhe për paraqitjen e Cristiano Ronaldos ndaj Atletico...

Messi: Do jetë e vështirë pavarësisht se me kë do të përballemi

para 2 muajve - BalkanWeb

Barcelona ka mundur 5-2 skuadrën franceze të Lyonit ku Lionel Messi ka shënuar dy herë dhe ka asistuar dy herë në këtë fitore. Argjentinasi foli pas ndeshjes edhe për paraqitjen e Cristiano Ronaldos ndaj...

Frikë te Juventus, suspendohet Ronaldo?

para 2 muajve - InfoMagazin

Cristiano Ronaldos mund t’i kushtojë shtrenjtë festimi i golit të tretë në fitoren 3:0 të Juventusit ndaj Atletico Madrid në ‘Allianz Stadium’. Ylli portugez pati një natë magjike të martën mbrëma, ku...

Cila skuadër është favorit për të fituar Ligën e Kampionëve, sipas bastoreve?

para 2 muajve - Tetova1

Pas përfundimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, tetë skuadrat më të mira të premten do të mësojnë emrat e ekipeve me të cilat do të përballen në çerekfinale. Katër skuadra angleze Liverpool, Manchester...

Messi flet për hat-trickun e Ronaldos ndaj Atleticos

para 2 muajve - Shenja

Heroi i Barcelonës, Lionel Messi, ka komentuar hat-trickun e Cristiano Ronaldos së Juventusit ndaj Atletico Madridit të martën në Ligën e Kampionëve. Messi mbrëmë me dy gola dhe dy asistime ndaj Lyonit...

Barcelonën e pret ‘ferri’ në short, ja kundërshtarët në fazën tjetër të Championsit

para 2 muajve - Fakti Ditor

Janë kompletuar 8 skuadrat çerekfinaliste në Champions League Barcelona, Liverpool, Manchester City, Ajax, Porto, Manchester United, Juventus dhe Tottenham Hotspur, kanë siguruar një vend në 8 klubet më...

Barcelonën e pret ‘ferri’ në short, ja kundërshtarët në fazën tjetër të Championsit

para 2 muajve - AlbPortali

Janë kompletuar 8 skuadrat çerekfinaliste në Champions League Barcelona, Liverpool, Manchester City, Ajax, Porto, Manchester United, Juventus dhe Tottenham Hotspur, kanë siguruar një vend në 8 klubet më...

Ja favoriti për të fituar Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Epoka e Re

Pas përfundimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, tetë skuadrat më të mira të premten do të mësojnë emrat e ekipeve me të cilat do të përballen në çerekfinale. Katër skuadra angleze Liverpool, Manchester...

Messi flet për hat-trickun e Ronaldos ndaj Atleticos

para 2 muajve - Tetova1

Heroi i Barcelonës, Lionel Messi, ka komentuar hat-trickun e Cristiano Ronaldos së Juventusit ndaj Atletico Madridit të martën në Ligën e Kampionëve. Messi mbrëm me dy gola dhe dy asistime ndaj Lyonit...

Ancelotti e lavdëron Ronaldon: Ai nuk dështon asnjëherë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo e shënoi një het-trik që e dërgoi skuadrën e tij në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Kjo gjë e ka gëzuar ish-trajnerin e tij në Real Madrid, Carlo Ancelottin. Ronaldo...

Klopp: Do ta shikojë ndoshta 500 herë golin e Mane

para 2 muajve - Gazeta Observer

Jurgen Klopp ka vlerësuar lartë paraqitjen e Liverpoolit në fitoren 1:3 ndaj Liverpoolit në ‘Allianz Arena’. ‘The Reds’ siguruan kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke fituar në shtëpinë e...

Messi: Do jetë e vështirë pavarësisht se me kë do të përballemi

para 2 muajve - Gazeta Observer

Barcelona ka mundur 5-1 skuadrën franceze të Lyonit ku Lionel Messi ka shënuar dy herë dhe ka asistuar dy herë në këtë fitore. Argjentinasi foli pas ndeshjes edhe për paraqitjen e Cristiano Ronaldos ndaj...

Frikë te Juventus, suspendohet Ronaldo?

para 2 muajve - Gazeta Observer

Ylli portugez pati një natë magjike të martën mbrëma, ku shënoi tri gola për t’i mundësuar Juventusit përmbysjen e rezultatit ndaj Atletico Madrid dhe kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. 34...

E rrallë, Messi flet për Ronaldon

para 2 muajve - Insajderi

Dy gola dhe dy asistime ishte kundërpërgjigjja më e mirë që Lionel Messi mund t’i jepte Cristiano Ronaldos pas mbrëmjes fantastike që kaloi ky i fundit duke udhëhequr Juventusin kundër Atleticos. Rivali...

Kështu e komenton Valverde fitoren e Barcelonës

para 2 muajve - Gazeta Observer

Barcelona ka shënuar fitore të thellë prej 5:1 në ‘Camp Nou’, duke siguruar kalimin në çerekfinale. Lionel Messi me dy gola, Coutinho, Pique dhe Dembele shënuan për fitoren e katalanëve. “Është një lojë...

Barcelonën e pret ‘ferri’ në short, ja kundërshtarët në fazën tjetër të Championsit

para 2 muajve - Gazeta Observer

Janë kompletuar 8 skuadrat çerekfinaliste në Champions League. Barcelona, Liverpool, Manchester City, Ajax, Porto, Manchester United, Juventus dhe Tottenham Hotspur, kanë siguruar një vend në 8 klubet...

Lionel Messi e thotë troç: Cristiano Ronaldo, thjeshtë mbresëlënës!

para 2 muajve - Newsport

Mbresëlënëse! Kështu e ka përkufizuar Lionel Messi paraqitjen e Cristiano Ronaldos dhe Juventusit të tij në përmbysjen e madhe ndaj Atleticos së Madridit. “ Ajo që bëri Cristiano Ronaldo dhe Juventus ishte...

Premierliga e dominon Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Ekonomia Online

Me fitoren e Liverpoolit kundër Bayern Munichut, klubet e Premierligës do ta përbëjnë gjysmën e klubeve pjesëmarrëse në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, për herë të parë që nga viti 2009. Liverpooli...

Çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, dominojnë ekipet angleze

para 2 muajve - KosovaPress

Shorti për çerekfinale nuk ka kufizime që do të thotë se tashmë ekipet e së njëjtit vend mund të luajnë kundër njëra-tjetrës. I vetmi ekip spanjoll që ka mbetur në garë është Barcelona, ndërsa në çerekfinale...

Pas kualifikimit, Valverde: Është normale të kalosh vështirësi në Champions

para 2 muajve - Fakti Ditor

Pas fitores 5-1 ndaj Lyonit, Valverde ka folur i lumtur për kualifikimin në çerekfinale të Champions Leagues. Lionel Messi me dy gola, Coutinho, Pique dhe Dembele shënuan në fitoren e katalanasve. “Është...

Pas kualifikimit, Valverde: Është normale të kalosh vështirësi në Champions

para 2 muajve - AlbPortali

Pas fitores 5-1 ndaj Lyonit, Valverde ka folur i lumtur për kualifikimin në çerekfinale të Champions Leagues. Lionel Messi me dy gola, Coutinho, Pique dhe Dembele shënuan në fitoren e katalanasve. “Është...

Barcelona pranon lajm tejet brengosës menjëherë pasi mposhti Lyonin

para 2 muajve - Sovrani

Barceloba mbrëm e ka festuar kualifikimin në fazë çerekfinale të Ligës së Kampionëve duke e mposhtyr Lyonin me rezultat të thell/ 5-1 në Camp Nou, transmeton Sovrani.info. Por, lajmi i keq ka ardhur menjëherë...

Barcelona me rekord, 30 ndeshje pas disfatë në Nou Kamp

para 2 muajve - InfoMagazin

Barcelona me 5-1 eliminoi skuadrën e Lionit nga garat e Ligës së Kampionëve, duke shënuar edhe një rekord tjetër në elitën e futbollit evropian. Barcelona me këtë triumf arriti deri te ndeshja e 30-të...

Champions: Liverpool, leksion Bajernit në “Allianz”

para 2 muajve - Te Sheshi

Liverpool është rikthyer në formën e vet më të mirë, duke mundur Bajernin 3-1 në “Allianz Arena”, por pa e patur ende Muhamed Salah si lider, siç ndodhi sezonin e kaluar. Ka qenë Sadio Mane heroi i anglezëve...

Mësoni kur do të hidhet shorti për ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Medial

Barcelona dhe Liverpool janë skuadrat e e radhës që kanë kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampioneve, në fitoret që arritën mbrëmjen e sotme. Manchester United, FC Porto, Ajax, Tottenham, Liverpool, Barcelona,...

Messi: Ronaldo pati një natë magjike kundër Atleticos

para 2 muajve - Medial

Paraqitja e Cristiano Ronaldos kundër Atletico Madridit, ka impresionuar edhe Lionel Messin. Argjentinasi që po ashtu pati një natë të madhe duke shënuar dy herë dhe duke regjistruar dy asistime në fitoren...

Klopp: Do ta shikoj ndoshta 500 herë golin e Mane

para 2 muajve - Ina

Jurgen Klopp ka vlerësuar lartë paraqitjen e Liverpoolit në fitoren 1:3 ndaj Liverpoolit në ‘Allianz Arena’. ‘The Reds’ siguruan kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke fituar në shtëpinë e...

Messi: Ronaldo pati një natë magjike kundër Atleticos

para 2 muajve - Ina

Paraqitja e Cristiano Ronaldos kundër Atletico Madridit, ka impresionuar edhe Lionel Messin. Argjentinasi që po ashtu pati një natë të madhe duke shënuar dy herë dhe duke regjistruar dy asistime në fitoren...

Lionel Messi: Ajo çfarë bëri Cristiano Ronaldo ishte mbresëlënëse, mendoja që Atletico Madridi kishte kaluar tutje

para 2 muajve - Telegrafi

Lionel Messi . (Photo by David Ramos/Getty Images)

Champions/ Bajerni i dorëzohet forcës së Liverpulit

para 2 muajve - Medial

Të dyja skuadrat vinin pak a shumë në të njëjtin moment të sezonit, të dyja në luftë për titull dhe të dyja kishin barazuar 0-0 në sfidën e parë në “Anfield”, çka e bënte ndeshjen e Mynihut të paparashikueshme....

Barca 5:1 Lyon, shikoni notën e Lionel Messit

para 2 muajve - Medial

Barcelona ka arritur fitore 5-1 ndaj Lyonit në ndeshjen e dytë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Barça ishte dukshëm më e mirë dhe kualifikimi në çerekfinale ishte i merituar. Lionel Messi me dy...

Liverpool eliminon Bayernin, Barça nuk zhgënjen ndaj Lyonit

para 2 muajve - Top Channel

Jurgen Klopp shijoi hakmarrjen ndaj Bayernit të Mynihut, pasi Liverpooli i tij triumfoi me rezultatin 1-3 në “Allianz Stadium”, duke nxjerrë gjermanët jashtë Ligës së Kampionëve dhe duke vijuar vetë në...

Barcelona me rekord, 30 ndeshje pas disfatë në Nou Kamp

para 2 muajve - Alsat-M

Barcelona me 5-1 eliminoi skuadrën e Lionit nga garat e Ligës së Kampionëve, duke shënuar edhe një rekord tjetër në elitën e futbollit evropian. Barcelona me këtë triumf arriti deri te ndeshja e 30-të...

Barcelona 5-1 Lyon: Notat e lojtarëve, Messi maksimale

para 2 muajve - Telegrafi

Festa te goli i parë i Barcelonës në ndeshje, autor Lionel Messi (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Kur do të hedhet shorti për çerekfinale të “Championsit”

para 2 muajve - Koha.mk

Më 15 mars, e premte, do të mësohen përballjet çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Shorti do të hedhet në orën 12:00 në Nyon të Zvicrës. Ekipet çerekfinaliste janë: Ajax, Barcelona, Juventus, Liverpool,...

Pas fitores nga Bayernit, vjen deklarata e trajnerit të Liverpoolit

para 2 muajve - OraInfo

Liverpooli sonte ka shënuar fitore ndaj skuadrës së Bayern Munichut. Jurgen Klopp ka vlerësuar lartë paraqitjen e Liverpoolit në fitoren 1:3 ndaj Liverpoolit në ‘Allianz Arena’. ‘The Reds’ siguruan kalimin...

Cristiano Ronaldo, më shumë gola sesa Atletico përgjatë historisë në Champions

para 2 muajve - Top Channel

Do të duhet ende shumë rrugë dhe mundim derisa Juventusi të arrijë në finalen e madhe të Champions League, siç shpresojnë tifozët, por ndërkohë, suksesi mbresëlënës i së martës i ka dhënë zë ekspertëve...

Messi: Ronaldo pati një natë magjike kundër Atleticos

para 2 muajve - Lajmi.net

Paraqitja e Cristiano Ronaldos kundër Atletico Madridit, ka impresionuar edhe Lionel Messin. Argjentinasi që po ashtu pati një natë të madhe duke shënuar dy herë dhe duke regjistruar dy asistime në fitoren...

Klopp: Do ta shikoj ndoshta 500 herë golin e Mane

para 2 muajve - Lajmi.net

Jurgen Klopp ka vlerësuar lartë paraqitjen e Liverpoolit në fitoren 1:3 ndaj Liverpoolit në ‘Allianz Arena’. ‘The Reds’ siguruan kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke fituar në shtëpinë e...

Liverpulli fiton dhe eliminon Bajernin nw Munih

para 2 muajve - Alsat-M

Liverpuli ka arritur të marrë një fitore të madhe në transfertë gjermane, duke mundur me rezultatin 1-3 skuadrën e Bajern Mynihut. Të besuarit e Klop, kanë bërë padyshim një nga surprizat e shumta që kjo...

Kompletohet faza çerek-finale, 4/8 janë skuadra angleze

para 2 muajve - Albeu

Katër skuadra angleze e kanë arritur fazën çerekfinale të edicionit të sivjetmë të Ligës së Kampionëve. Pas përfundimit të çifteve të fundit të 1/8 së finales mes Bayern Munichut dhe Liverpoolit, si dhe...

Messi flet për hat-trickun e Ronaldos ndaj Atleticos

para 2 muajve - Koha.net

Heroi i Barcelonës, Lionel Messi, ka komentuar hat-trickun e Cristiano Ronaldos së Juventusit ndaj Atletico Madridit të martën në Ligën e Kampionëve. Messi sot me dy gola dhe dy asistime ndaj Lyonit ia...

Barcelona e bën horë Lyonin dhe kalon në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Koha.mk

Barcelona ka treguar fuqinë në ‘Camp Nou’ ndaj ekipit francez, Lyon. Barça ka mposhtur Lyonin me rezultatin e thellë 5-1, për të kaluar tutje në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, përcjell GazetaBlic,...

Kualifikohen Barcelona & Liverpool

para 2 muajve - Klan Kosova

Dy çerekfinalistët e radhës të Champions League janë Barcelona dhe Liverpool. Katalanasit kanë eliminuar Lyonin ne rezultat të thellë 5:1, kurse Liveprool ka eliminuar në shtëpi Bayern Munich me rezultat...

Liverpooli e çon në shtëpi Bayernin, e mposht midis “Allianz Arenas”

para 2 muajve - Koha.mk

Liverpool ka arritur fitore me rezultat 1-3 ndaj Bayern dhe ka kaluar në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve.  Vendasit e nisën më mirë ndeshjen, por një dalje e gabuar e Manuel Neuer dhe goditja...

Klopp vjen me deklaratë epike për golin e parë të Mane

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Liverpoolit ka mposhtur Bayernin në ‘Allianz Arena’ dhe kanë kaluar tutje në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. ‘Reds’ kanë mposhtur bavarezët me rezultatin 1-3, për të kaluar tutje në kompeticionin...

Barcelona në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - RTV 21

Barcelona e ka mposhtur sonte me lehtësi, Lyonin Ndeshja u zhvillua në Barcelonë dhe ishte e vlefshme për kualifikim në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Barcelona e mposhti klubin francez me rezultat...

Favoriti për të fituar Ligën e Kampionëve, sipas bastoreve

para 2 muajve - Koha.net

Pas përfundimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, tetë skuadrat më të mira të premten do të mësojnë ekipet me të cilat do të përballen në çerekfinale. Katër skuadra angleze Liverpool, Manchester...

Liverpool kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - RTV 21

Liverpooli mposht Bayern Munchen Liverpooli e ka mposhtur sonte me plotë meritë kampionin e Gjermanisë, Bayern Munchenit, duke siguruar kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Golin e parë ka shënuar...

Barcelona – Lyon, notat e lojtarëve

para 2 muajve - OraInfo

Pas përfundimit të ndeshjes mes Barcelonës dhe Lyonit janë dhënë notat e lojtarëve. Barcelona ka arritur fitore 5-1 ndaj Lyonit në ndeshjen e dytë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Barça ishte dukshëm...

Bayern – Liverpool, notat e lojtarëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Liverpoolit ka mposhtur Bayernin në ‘Allianz Arena’ dhe kanë kaluar tutje në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. ‘Reds’ kanë mposhtur bavarezët me rezultatin 1-3, për të kaluar tutje në kompeticionin...

Pas përfundimit të ndeshjes Bayern Munich – Liverpool, këto janë notat e lojtarëve

para 2 muajve - OraInfo

Tashmë ka përfunduar ndeshja mes Liverpoolit dhe Bayern Munichut. Ndeshja e parë ishte mbyllur 0-0 për ta lënë në sfidën e dytë dilemën e çerekfinalisti. Në ‘Allianz Arena’, për të kaluar Liverpoolin në...

Liverpool rikthen epërsinë në Allianz Arena

para 2 muajve - Klan Kosova

Liverpool përsëri ka krijuar epërsi kundër Bayern Munich. Është mbrojtësi Virgil van Dijk që ka shënuar në minutën e 69-të për skuadrën e Jurgen Klopp, transmeton Klan Kosova. Me këtë gol Liverpool ka...

Barcelona i tregon vendin Lyonit

para 2 muajve - Albeu

Barcelona shpartalloi 5-1 francezët e Lyon të cilët erdhën jo më pak pretendime këtë ndeshje pasi kishin mar një rezultat që i jipte mjaft shanse këtë ndeshje. Por Bacelona nuk e vuri për asnjë moment...

Barca 5:1 Lyon, shikoni notën e Lionel Messit

para 2 muajve - Lajmi.net

Barcelona ka arritur fitore 5-1 ndaj Lyonit në ndeshjen e dytë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Barça ishte dukshëm më e mirë dhe kualifikimi në çerekfinale ishte i merituar. Lionel Messi me dy...

Barcelona e mposhti Lyonin me rezultat të thellë

para 2 muajve - OraInfo

Lyoni është mposhtur me rezultat 5:1 nga skuadra e Barcelonës. ‘Katalanët’ nuk janë treguar aspak të mëshirshëm ndaj Lyon, duke i mundur 5:1 në ‘Camp Nou’ në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales së Ligës...

Barcelona e kryen obligimin, kalon në çerekfinale

para 2 muajve - Aktuale

Barcelona është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve pasi ka mposhtur Lyonin me rezultat 5-1. Pas barazimit pa gola në Francë, katalonasit ishin më të mirë në ndeshjen e kthimit. Golat për...

Lyon ngushton epërsinë, kthen shpresën për kualifikim

para 2 muajve - Klan Kosova

Lyon ka kthyer shpresën për kualifikim në çerekfinale të Champions League. 2:1 është rezultati në takimin Barcelona – Lyon. Është Lucas Tousart është ka ngushtuar epërsinë në minutën e 58-të, transmeton...

Liverpooli eliminon Bayernin, Barcelona kualifikohet me goleadë

para 2 muajve - Koha Jone

Liverpooli siguron një biletë për në fazën çerekfinale të Champions League, pasi ka fituar 3-1 në ndeshjen e kthimit ndaj Bayernit. Në “Allianz Arena”, skuadra e Klopp arriti që të ishte shumë e kujdesshme,...

Bayern Munich 1:3 Liverpool, notat e lojtarëve

para 2 muajve - Lajmi.net

Liverpooli ka treguar se është një nivel më lartë se sa Bayern Munich duke e mposhtur me rezultat 3-1 për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë ishte mbyllur 0-0 për ta lënë në...

Ja kur do të hidhet shorti për ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Tashmë janë mësuar të gjithë çerekfinalistët e Ligës së Kampionëve. Man Utd, FC Porto, Ajax, Tottenham, Liverpool, Barcelona, Juventus, Manchester City janë skuadrat që do të luajnë në çerekfinale të kompeticionit...

Bayern Munchen i bashkohet Realit, Liverpool vazhdon rrugëtimin

para 2 muajve - Albeu

Bayern Munchen ishte i pafuqishëm përballë gjigandëve anglez të Liverpool . Ndeshja e zhvilluar në "Alliaz Arena" favorizonte ndjeshëm Bayernin por vendasin nuk i dolën dot për zot shtëpisë së tyre. Liverpool...

Kur do të hedhet shorti për çerekfinale të “Championsit”

para 2 muajve - Koha.net

Më 15 mars, e premte, do të mësohen përballjet çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Shorti do të hedhet në orën 12:00 në Nyon të Zvicrës. Ekipet çerekfinaliste janë: Ajax, Barcelona, Juventus, Liverpool,...

Liverpool mposhtë Bayern Munichun

para 2 muajve - Aktuale

Sadio Mane ka shkëlqyer me dy gola duke i ndihmuar Liverpoolit ta mposhtë Bayern Munichun në udhëtim, duke kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve me rezultat të përgjithshëm 2:1 pas dy ndeshjeve....

Champions/ Mane trondit Bajernin, Liverpuli në avantazh

para 2 muajve - Medial

Pas një nisjeje të vrullshme të ndeshjes nga ana e Bajernit të Mynihut, është Liverpuli ai që godet me zbritjen e dytë në kuadratin e Nojerit. Ka qenë një gabim i Rafinjës, që u ka kushtuar shumë vendësve...

Barcelona pa surpriza ndaj Lyon, Bayern ikën në shtëpi

para 2 muajve - Opinion

Me dy golat e Lionel Messit, një nga Coutinho, një nga Gerard Pique dhe Ousmane Dembele që i vuri vulën nga Gerard Pique, Barcelona fitoi bindshëm në përballjen ndaj Lyon për raundin e 1/8-ve të Ligës...

Klopp hakmerret ndaj Bayernit, Barça me “5 yje” ndaj Lyonit

para 2 muajve - SuperSport

Jurgen Klopp shijoi hakmarrjen ndaj Bayernit të Mynihut, pasi Liverpooli i tij triumfoi me rezultatin 1-3 në “Allianz Stadium”, duke nxjerrë gjermanët jashtë Ligës së Kampionëve dhe duke vijuar vetë në...

Liverpool në cerekfinale, Barcelona kualifikohet me lehtësi

para 2 muajve - Vizion Plus

Liverpool dhe Barcelona janë skuadrat e fundit që ju bashkangjiten ekipeve të tjera të kualifikuara në cerekfinale të UEFA Champions Leangue Të kuqtë e Klop, arritën të mposhtnin bavararezët në Mynih me...

Liverpuli dhe Barcelona kualifikohen në çerekfinale të Champions League!

para 2 muajve - Gazeta Tema

Liverpuli ka tronditur Bajernin e Mynihut duke e eleminuar në fazën e 1/16-ve të kompeticionit të “UEFA Champions League”. “The Reds” mori një kualifikim të merituar për në fazën e çerekfinaleve në sfidën...

Liverpooli eliminon Bayernin, Barcelona kualifikohet me goleadë

para 2 muajve - Koha Jone

Liverpooli siguron një biletë për në fazën çerekfinale të Champions League, pasi ka fituar 3-1 në ndeshjen e kthimit ndaj Bayernit. Në “Allianz Arena”, skuadra e Klopp arriti që të ishte shumë e kujdesshme,...

Barca e pamëshirshme ndaj Lyon, fiton thellë dhe kalon tutje në L.K

para 2 muajve - Lajmi.net

Barcelona me lehtësi ka kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. ‘Katalanët’ nuk janë treguar aspak të mëshirshëm ndaj Lyon, duke i mundur 5:1 në ‘Camp Nou’ në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales...

Liverpooli mposht Bayern Munichun me këtë rezultat

para 2 muajve - OraInfo

Bayern Munichu është mposhtur nga skuadra e Liverpoolit. Liverpool ka siguruar kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke fituar 1:3 në ‘Allianz Arena’ ndaj vendasve të Bayern Munich. Ndeshja...

Barcelona e bën horë Lyonin dhe kalon në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Barcelona ka treguar fuqinë në ‘Camp Nou’ ndaj ekipit francez, Lyon. Barça ka mposhtur Lyonin me rezultatin e thellë 5-1, për të kaluar tutje në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, përcjell GazetaBlic...

Liverpooli deklason Bayernin dhe kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Liverpoolit ka mposhtur Bayernin në ‘Allianz Arena’ dhe kanë kaluar tutje në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. ‘Reds’ kanë mposhtur bavarezët me rezultatin 1-3, për të kaluar tutje në kompeticionin...

Bayerni dorëzohet në shtëpi, Liverpool në çerekfinale

para 2 muajve - Lajmi.net

Liverpool ka siguruar kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke fituar 1:3 në ‘Allianz Arena’ ndaj vendasve të Bayern Munich. Ndeshja e parë në ‘Anfield Road’ mes këtyre dy skuadrave kishte përfunduar...

Champions/ Formacionet zyrtare të Bayern Munchen-Liverpool dhe Barcelona-Lyon

para 2 muajve - Medial

Sonte në orën 21:00 luhen takimet e radhës të vlefshme për çerekfinalet e Ligës së Kampioneve. Dy përballjet interesante këtë mbrëmje do të jenë: Bayern Munchen-Liverpool dhe Barcelona-Lyon. Ndërkaq janë...

Barcelona thellon rezultatin përballë Lyon

para 2 muajve - Albeu

Goli i Lyon ndezi shpresat për miqtë të cilët shpresuan te një barazim I mundshëm në këtë sfidë mirëpo nuk është i këtij mendimi Leo Messi i cili shënoi golin e dytë përsonal dhe të tretin për Barcelonën...

LIVE/ Liverpooli shëno golin e tretë, Barcelona të katërtin

para 2 muajve - Koha Jone

Po luhen dy ndeshjet e kthimit të fazës së 1/8-ve. Bayern Munich do të synojë që të kalojë Liverpool-in pas barazimit pa gola në ndeshjen e parë. Barcelona ndërkohë do të tentojë sërish që të kalojë në...

Messi, Messi, Messi, ‘jashtëtokësori’ shënon sërish

para 2 muajve - GazetaBlic

Barcelona ka shënuar edhe golin e tretë në sfidën ndaj Lyonit. Ekipi katalunas ka shënuar golin e tretë dhe ka thelluar epërsinë ndaj ekipi francez, përcjell GazetaBlic . Leo Messi ka realizuar gol në...

Bayern ia barazon Liverpoolit

para 2 muajve - Klan Kosova

Në cep të përfundimit të pjesës së parë rezultati në ndeshjen Bayern Munich – Liverpool shënon 1:1. Janë bavarezët që kanë barazuar shifrat me anë të një autogoli të futbollistit të The Reds, Joel Matip,...

LIVE/ Lyon shkurton shifrat ndaj Barcelonës, Liverpooli në avantazh me Van Dijk

para 2 muajve - Koha Jone

Po luhen dy ndeshjet e kthimit të fazës së 1/8-ve. Bayern Munich do të synojë që të kalojë Liverpool-in pas barazimit pa gola në ndeshjen e parë. Barcelona ndërkohë do të tentojë sërish që të kalojë në...

Lyon befason Barcelonën, shënon golin e parë në ‘Camp Nou’

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Lyonit ka shënuar golin e parë në takimin ndaj Barcelonës. Lyon ka gjetur golin e parë ndaj Barçës dhe ka ngushtuar epërsinë e katalunasve, përcjell GazetaBlic . Golin e parë për Lyonin e ka...

LIVE/ Lyon shkurton shifrat ndaj Barcelonës, Bayerni po barazon ndaj Liverpoolit

para 2 muajve - Koha Jone

Po luhen dy ndeshjet e kthimit të fazës së 1/8-ve. Bayern Munich do të synojë që të kalojë Liverpool-in pas barazimit pa gola në ndeshjen e parë. Barcelona ndërkohë do të tentojë sërish që të kalojë në...

Liverpool prinë me golin e Mane

para 2 muajve - Klan Kosova

Liverpool ka krijuar epërsi prej 0:1. The Reds avancojnë në Allianz Arena te Bayern Munich me golin e sulmuesit Sadio Mane, transmeton Klan Kosova. Mane ka shënuar në minutën e 26-të të takimit. 0:1 është...

Coutinho shënon për 2:0 për Barcën

para 2 muajve - Klan Kosova

Barcelona ka krijuar epërsi prej dy golave kundër Lyon për vetëm 31 minuta. Është mesfushori Philippe Coutinho që ka shënuar pas asistimit të Sergio Suarez, transmeton Klan Kosova. Paraprakisht ka shënuar...

Pep Guardiola mahnitet nga Juventusi dhe Ronaldo: Ata u bashkuan për të fituar Champions League!

para 2 muajve - Gazeta Tema

Ndonëse ai me Manchester City konsiderohen ndër favoritët për fitimin e trofeut të Champions League, pas kualifikimit për në çerekfinale, trajneri spanjoll i “Qytetarëve”, Pep Guardiola u ndal gjatë te...

Messi shënon nga pika e bardhë për 1:0

para 2 muajve - Klan Kosova

Barcelona ka krijuar epërsi prej 1:0 në ndeshjen kundër Lyon. Është Topi i Artë i pesëfishtë, Lionel Messi që ka realizuar nga penaltia në minutën e 16-të të takimit, transmeton Klan Kosova. Ky është edhe...

CHL/ Kovaç e Klop nxjerrin asat në Bajern-Liverpul

para 2 muajve - Medial

Kovaç dhe Klop kanë publikuar formacionet zyrtare të përballjes që do të nisë pas pak minutash në “Allianz Arena”, ku Bajerni dhe Liverpuli do të kërkojë kualifikimin pas barazimit 0-0 të sfidës së parë....

Liga e Kampionëve/ Barça po fiton me Lionin, Bajerni barazon Liverpulin

para 2 muajve - Shekulli

Kanë përfunduar pjesët e para të dy përballjeve të fundit të vlefshme për raundin e 1/8-ve të Ligës së Kampionëve. Bajerni ka barazuar në shifrat 1-1 përballë Liverpulit, ndonëse ishin anglezët që kaluan...

Bayerni barazon shifrat

para 2 muajve - Koha.net

Bayerni ka barazuar shifrat në 1 me 1 ndaj Liverpoolit në Allianz Arena. Ishte një autogol nga Matip në minutën e 39 që barazoi rezultatin. Liverpoolin në epërsi e kishte kaluar Mane në minutën e 26. MATIP...

Bayern Munich barazon rezultatin përballë Liverpool

para 2 muajve - Albeu

Bavarezët kanë arritur të gjejnë golin e barazimit vetëm 5 minuta nga mbarimi i pjesës së parë. Menjëherë pas golit të pësuar Bayern u hodh në sulm dhe arriti të gjente golin pikërisht në minutën e 40...

Barcelona vret Lyonin, shënon golin e dytë

para 2 muajve - Albeu

Barcelona arrin të shënojnë dy gola mjaft të shpejtë përballë Lyon në Camp Noë duke treguar se ndeshja në francë ishte rastësi. Lojtari që ka shënuar golin e dytë është braziliani Philipe Coutinho në minutën...

Bayern Munich – Liverpool, barazohet gjithçka

para 2 muajve - Lajmi.net

Është barazuar në 1:1 rezultati në ndeshjen Bayern Munich – Liverpool. Bayern Munich ka arritur të barazojë rezultatin në ‘Allianz Arena’. Është Joel Matip që ka shënuar autogol në minutën e 39’, për barazimin...

Autogol qesharak në takimin Bayern – Liverpool

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Bayernit ka barazuar rezultatin ndaj Liverpoolit. Bayern ka gjetur golin në minutën e 38’të të sfidës – për të barazuar shifrat, përcjell GazetaBlic . Mbrojtësi i Liverpoolit, Matip ka shënuar...

LIVE/ Bayerni barazon ndaj Liverpoolit, Barcelona në avantazh të dyfishtë

para 2 muajve - Koha Jone

Po luhen dy ndeshjet e kthimit të fazës së 1/8-ve. Bayern Munich do të synojë që të kalojë Liverpool-in pas barazimit pa gola në ndeshjen e parë. Barcelona ndërkohë do të tentojë sërish që të kalojë në...

Liverpooli kalon në epërsi ndaj Bayernit, shënon Mane

para 2 muajve - Koha.net

Liverpooli ka kaluar në epërsi ndaj Bayernit në Allianz Arena. Ishte Sadio Mane ai që i dha epërsinë Liverpoolit kur po luhej minuta e 26, transmeton Koha.net. Me një lëvizje të bukur Mane e kaloi Neuerin...

Coutinho realizon gol ndaj Lyonit

para 2 muajve - GazetaBlic

Barcelona ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Lyonit. Barcelona ka shënuar golin e dytë në këtë takim, me anë të sulmuesit, Philippe Coutinhos, përcjell GazetaBlic. Coutinho ka realizuar gol në minutën e...

Liverpooli në epërsi kundër Bayern Munich

para 2 muajve - Sot News

Liverpooli ka kaluar në epërsi kundër Bayern Munichut, në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, e cila është duke u zhvilluar momentalisht në Allianz Arena. Sadio Mane shënoi për...

LIVE/ Barcelona në avantazh të dyfishtë, Liverpooli zhbllokon sfidën me Bayernin

para 2 muajve - Koha Jone

Po luhen dy ndeshjet e kthimit të fazës së 1/8-ve. Bayern Munich do të synojë që të kalojë Liverpool-in pas barazimit pa gola në ndeshjen e parë. Barcelona ndërkohë do të tentojë sërish që të kalojë në...

Neuer vjen me gabim trashanik, Mane shënon ndaj Bayernit!

para 2 muajve - GazetaBlic

Është shënuar goli i parë në takimin Bayern – Liverpool. Skuadra e Liverpoolit ka shënuar golin e parë në takimin ndaj Bayernit, përcjell GazetaBlic . Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane ka realizuar një...

LIVE/ Liverpooli dhe Barcelona në avantazh, Mane gol magjik

para 2 muajve - Koha Jone

Po luhen dy ndeshjet e kthimit të fazës së 1/8-ve. Bayern Munich do të synojë që të kalojë Liverpool-in pas barazimit pa gola në ndeshjen e parë. Barcelona ndërkohë do të tentojë sërish që të kalojë në...

Top dhjetë skuadrat që Ronaldo iu ka shënuar ma së shumti gola në LK, prinë Juve

para 2 muajve - Telegrafi

Cristiano Ronaldo (Foto: Tullio M. Puglia/Getty Images/Guliver)

Penallti në takimin Barcelona – Lyon, Messi shënon super gol

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Barcelonës ka fituar një penallti në takiminin ndaj Lyonit. Barcelona ka gjetur golin e parë në sfidën ndaj francezë – me ç’rast ka kaluar në epërsi, përcjell GazetaBlic. Golin e parë në këtë...

Barcelona shkatërron Lyonin

para 2 muajve - Tetova Sot

Barcelona ka shënuar fitore bindëse 5-1 ndaj Lyon. Ndeshja e parë përfundoi pa gola në Francë, por në të dytën Barça shkatërroi ekipin francez dhe kaloi tutje në Ligën e Kampionëve. Tousart (58′) i dha...

Maradona: Ronaldo është si një bishë

para 2 muajve - RTV 21

Legjenda e futbollit argjentinas nuk ka kursyer lavdet për Cristiano Ronaldon Në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Atletico Madridit, Ronaldo dëshmoi edhe njëherë se është një prej lojtarëve më të mëdhenj që ka...

CHL/ Kovaç e Klop nxjerrin asat në Bajern-Liverpul

para 2 muajve - BalkanWeb

Kovaç dhe Klop kanë publikuar formacionet zyrtare të përballjes që do të nisë pas pak minutash në “Allianz Arena”, ku Bajerni dhe Liverpuli do të kërkojë kualifikimin pas barazimit 0-0 të sfidës së parë....

Liverpool eliminon Bayernin, kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Tetova Sot

Jurgen Klopp shijoi hakmarrjen ndaj Bayernit të Mynihut, pasi Liverpooli i tij triumfoi me rezultatin 1-3 në “Allianz Stadium”, duke nxjerrë gjermanët jashtë Ligës së Kampionëve dhe duke vijuar vetë në...

Ronaldo po e sjell tek Juventusi super-yllin e Real Madridit

para 2 muajve - OraInfo

Duket se Ronaldo do të sjellë tek Juventusi një lojtar të Real Madridit. 34 vjeçari në verën e vitit 2018 për më shumë se 100 milionë euro u largua nga Real Madrid te Juventus në Serie A. Edhe pas transferimit...

Balotelli ka një mesazh interesant për Ronaldon

para 2 muajve - GazetaBlic

Lëvdatat në adresë të Cristiano Ronaldo, protagonist në fitoren 3-0 që Juventusi arriti ndaj Atletico Madrid në Champions League nuk kanë baruar. Sulmuesi portugez realizoi 3 gola për bardhezinjtë, që...

LIVE/ Starton mbrëmja e Championsit, dy ndeshjet premtojnë spektakël

para 2 muajve - Koha Jone

Mbrëmjen e sotme do të luhen dy ndeshjet e kthimit të fazës së 1/8-ve. Bayern Munich do të synojë që të kalojë Liverpool-in pas barazimit pa gola në ndeshjen e parë. Barcelona ndërkohë do të tentojë sërish...

Direkt Bajern Mynih-Liverpul

para 2 muajve - Gazeta Tema

Ndeshja e parë e luajtur në Angli mes Liverpulit dhe Bajern Mynihut, u mbyll në barazim pa gola ndërkohë që dy skuadrat do të provojnë sot që të hedhin hapin për në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve....

Barcelona – Lyon, befasi në formacionet zyrtare

para 2 muajve - OraInfo

Në ‘Camp Nou’ sonte do të zhvillohet ndeshja mes Barcelonës dhe Lyonit. Katalanët në shtëpinë e tyre presin francezët e Lyon, në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë...

Champions League/ Liverpool eleminon Bayern në “Allianz Arena”, Barca “manita” ndaj Lyon

para 2 muajve - Java News

Liverpuli ka tronditur Bajernin e Mynihut duke e eleminuar në fazën e 1/16-ve të kompeticionit të “UEFA Champions League”. “The Reds” mori një kualifikim të merituar për në fazën e çerekfinaleve në sfidën...

Barcelona mposhtë Lyonin dhe kalon në çerekfinale

para 2 muajve - Infokusi

Barcelona ka shënuar fitore në duelin e dytë ndaj Lyonit më rezultat të thellë 5-1, dhe ka kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus. Në duelin e zhvilluar në “Camp Nou”, katalunasit...

Ndeshja Bayern Munich – Liverpool, publikohen formacionet zyrtare

para 2 muajve - OraInfo

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Bayern Munichut dhe Liverpoolit. Gara më e madhe evropiane për klube sonte në ‘Allianz Arena’ vë përballë gjigantët e futbollit, skuadrën e Bayern Munich dhe Liverpoolit....

Formacionet zyrtare, Bayern Munich ? Liverpool: Garantohet spektakël

para 2 muajve - Albeu

Bayern Munich- Lyon ishte një ndeshja që u prit me shumë kureshtje pasi shorti vuri përballë këto dy klube gjigande. Ndeshja e parë përfundoi me rezultatin 0-0 duke lënë çdo gjë të hapur për këtë ndeshje...

Formacionet Barcelona – Lyon

para 2 muajve - Ina

Sonte zhvillohet ndeshja mes Barcelona – Lyon, në Ligën e Kampionëve Ndeshja është kthyese dhe zhvillohet për kualifikim në çerekfinale. Ndeshja e parë e zhvilluar në Lyon, ka përfunduar me rezultat 0-0. Formacionet:

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Bayern Munichut dhe Liverpoolit.

para 2 muajve - OraInfo

Gara më e madhe evropiane për klube sonte në ‘Allianz Arena’ vë përballë gjigantët e futbollit, skuadrën e Bayern Munich dhe Liverpoolit. Ndeshja e parë e zhvilluar në ‘Anfield Road’ ka përfunduar 0-0....

A është Cristiano Ronaldo lojtari më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve – shifrat e dëshmojnë këtë

para 2 muajve - Telegrafi

Cristiano Ronaldo . (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Champions/ Formacionet zyrtare të Bayern Munchen-Liverpool dhe Barcelona-Lyon

para 2 muajve - Sot News

Sonte në orën 21:00 luhen takimet e radhës të vlefshme për çerekfinalet e Ligës së Kampioneve. Dy përballjet interesante këtë mbrëmje do të jenë: Bayern Munchen-Liverpool dhe Barcelona-Lyon. Ndërkaq janë...

Bayern Munich – Liverpool, formacionet zyrtare

para 2 muajve - GazetaBlic

Kryendeshja e natës së sotme është ajo mes Bayern Munich dhe Liverpoolit. Bayern Munich dhe Liverpool takohen sonte me fillim nga ora 21:00, në kuadër të ndeshjes kthyese të Ligës së Kampionëve, përcjell...

Foamacionet zyrtare, Barça - Lyon : Barcelona kërkon vetëm fitoren

para 2 muajve - Albeu

Barcelona është gati për përballjen e dytë ndaj Lyon për 1/8 e Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë përfundoi me rezultatin e bardhe 0-0 edhe pse Barcelona dominoi ndeshjen. Ndeshja e kthimit në Camp Noë...

Barça – Lyon, formacionet zyrtare

para 2 muajve - Koha.net

Barcelona e Lyoni kanë publikuar formacionet zyrtare për sfidën e dytë në Ligën e Kampionëve. Ndeshja e parë në Francë kishte përfunduar me rezultat prej 0-0 dhe çerekfinalisti mësohet sonte në Camp Nou....

Formacionet zyrtare të dy sfidave të mbrëmjes në Champions League

para 2 muajve - Koha Jone

Sonte në mbrëmje do të mësohen emrat e dy skuadrave të fundit çerekfinaliste të Ligës së Kampioneve. Në Allianz Arena do të luhet sfida mes Bayernit të Mynihut dhe Liverpoolit. Skuadra bavareze po jeton...

Ronaldo ka shënuar gola në L.K më shumë sesa 108 klube

para 2 muajve - Medial

Cristiano Ronaldo me tri gola të shënuara e ka dërguar Juventusin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, në përmbysjen e paharruar kundër Atletico Madrid në ‘Allianz Stadium’. ‘Zonja e Vjetër’ shënoi fitore...

Formacionet zyrtare: Bayern – Liverpool

para 2 muajve - Koha.net

Në Allianz Arena sonte do të përballen Bayerni e Liverpooli, me ç’rast do të mësohet edhe çerekfinalisti i radhës në Ligën e Kampionëve. Ndeshja e parë në Anfield Road kishte përfunduar 0-0, e sonte pritet...

Formacionet Barcelona – Lyon

para 2 muajve - RTV 21

Sonte zhvillohet ndeshja mes Barcelona – Lyon, në Ligën e Kampionëve Ndeshja është kthyese dhe zhvillohet për kualifikim në çerekfinale. Ndeshja e parë e zhvilluar në Lyon, ka përfunduar me rezultat 0-0. Formacionet:

Liverpool eliminon Bayernin, kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - AlbPortali

Liverpool eliminon Bayernin, kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve (VIDEO) Jurgen Klopp shijoi hakmarrjen ndaj Bayernit të Mynihut, pasi Liverpooli i tij triumfoi me rezultatin 1-3 në “Allianz...

Liverpool eliminon Bayernin, kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Fakti Ditor

Liverpool eliminon Bayernin, kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve (VIDEO) Jurgen Klopp shijoi hakmarrjen ndaj Bayernit të Mynihut, pasi Liverpooli i tij triumfoi me rezultatin 1-3 në “Allianz...

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Liverpool

para 2 muajve - Lajmi.net

Bayern Munich – Liverpool është kryendeshja e natës së sotme në Ligën e Kampionëve. Gara më e madhe evropiane për klube sonte në ‘Allianz Arena’ vë përballë gjigantët e futbollit, skuadrën e Bayern Munich...

Barcelona – Lyon, formacionet zyrtare

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Barcelonës takohet sonte me Lyonin. Barcelona dhe Lyon takohen sonte me fillim nga ora 21:00, në kuadër të ndeshjes kthyese të fazës së eliminimit të Ligës së Kampionëve, përcjell GazetaBlic...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Lyon

para 2 muajve - Lajmi.net

Barcelona synon kalimin në tetëshen e madhe të Evropës këtë sezon, duke kërkuar fitore kundër Lyon në ‘Camp Nou’. Katalanët në shtëpinë e tyre presin francezët e Lyon, në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales...

Ishi Barcelonës: Lyoni është në gjëndje të trondisë Camp Now

para 2 muajve - Albeu

Ish-sulmuesi i Barcelonës dhe Lyonit, Sonny Anderson , beson se edhe pse Barça është favorite për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve , ekipi francez është në gjendje të shkaktojë tronditje...

Messi komenton paraqitjen e Ronaldos ndaj Atleticos, dhe përballja me… Juventusin???

para 2 muajve - Sovrani

Lionel Messi ishte njeriu yll me dy gola dhe dy asiste pasi Barcelona e çmontoi Lyonin të mërkurën në mbrëmje, duke përputhur atë që ai e përshkroi si një shfaqje mbresëlënëse në mesjavë nga Cristiano...

Messi është absolut, nota maksimale ndaj Lyon

para 2 muajve - Fakti Ditor

Barcelona fitoi me rezultatin e thellë 5-1 në “Camp Nou” me Lyonin, duke u kualifikuar në çerekfinalet e Champions League, shkruan Syri.net. Lionel Messi shënoi 2 gola, teksa dha edhe 2 asist për Pique...

Messi është absolut, nota maksimale ndaj Lyon

para 2 muajve - AlbPortali

Barcelona fitoi me rezultatin e thellë 5-1 në “Camp Nou” me Lyonin, duke u kualifikuar në çerekfinalet e Champions League, shkruan Syri.net. Lionel Messi shënoi 2 gola, teksa dha edhe 2 asist për Pique...

Messi është absolut, nota maksimale ndaj Lyon

para 2 muajve - AlbPortali

Barcelona fitoi me rezultatin e thellë 5-1 në “Camp Nou” me Lyonin, duke u kualifikuar në çerekfinalet e Champions League, shkruan Syri.net. Lionel Messi shënoi 2 gola, teksa dha edhe 2 asist për Pique...

Ronaldo e ‘transferon’ një lojtar të madh te Juventus

para 2 muajve - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo vazhdon të mbajë kontakte me disa nga ish bashkëlojtarët te Real Madrid. 34 vjeçari në verën e vitit 2018 për më shumë se 100 milionë euro u largua nga Real Madrid te Juventus në Serie...

Kompletohet faza çerekfinale në Ligën e Kampionëve, dominojnë skuadrat angleze

para 2 muajve - Gazeta Observer

Katër skuadra angleze e kanë arritur fazën çerekfinale të edicionit të sivjetmë të Ligës së Kampionëve. Pas përfundimit të çifteve të fundit të 1/8 së finales mes Bayern Munichut dhe Liverpoolit, si dhe...

Liverpool eliminon Bayernin, Barça bën detyrën ndaj Lyonit

para 2 muajve - LajmiFundit

Trajneri Jurgen Klopp realizoi hakmarrjen ndaj Bayernit të Mynihut, pasi Liverpooli i tij triumfoi me rezultatin 1-3 në “Allianz Stadium”, duke skualifikuar jashtë Ligës së Kampionëve dhe duke vijuar vetë...

Për herë të parë pas 10 viteve ndodh kjo në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Periskopi

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve të fazës së 1/8-ave. Befasitë nuk kanë munguar dhe kësaj rradhe ishin të mëdha, me Ajax që eliminoi Real Madridin, Porto Romën, ndërsa rikthime...

Liverpooli eliminon kampionin gjerman, Barcelona nuk lë vend për befasi

para 2 muajve - Ekonomia Online

Jurgen Klopp shijoi hakmarrjen ndaj Bayernit të Mynihut, pasi Liverpooli i tij triumfoi me rezultatin 1-3 në “Allianz Stadium”, duke nxjerrë gjermanët jashtë Ligës së Kampionëve dhe duke vijuar vetë në...

Barça në çerekfinale, nuk gabon ndaj Lyonit në Camp Nou

para 2 muajve - InfoMagazin

Barcelona ka arritur fitore 5-1 ndaj Lyonit në ndeshjen e dytë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Barça ishte dukshëm më e mirë dhe kualifikimi në çerekfinale ishte i merituar. Goli i parë në takim...

Bayern 1-3 Liverpool, notat e lojtarëve

para 2 muajve - Periskopi

Liverpool eliminoi Bayern pas ndeshjes së dytë, pasi e mposhti në ‘Allianz Arena’ me rezultat 1-3. Dy golat e Sadio Mane dhe një i Van Dijk kualifikuan për në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve ekipin...

​Barcelona në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - KosovaPress

Ndeshja u zhvillua në Barcelonë dhe ishte e vlefshme për kualifikim në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Barcelona e mposhti klubin francez me rezultat të thellë 5-1. Takimi i parë kishte përfunduar...

Barcelona shkatërron Lyonin, kualifikohet në çerekfinale

para 2 muajve - Epoka e Re

Barcelona ka shkëlqyer në ndeshjen ndaj Lyonit, pasi fitoi me rezultat 5-1. Dy gola për Barcelonën i shënoi Leo Messi, kurse nga një gol tjetër e shtuan Philippe Coutinho, Gerard Pique dhe Ousmane Dembele....

VIDEO/ Barcelona argëtohet ndaj Lyon, Messi dhuron spektakël

para 2 muajve - Newsport

Barcelona kalon pa problem Lyonin. Katalanasit fitojnë me rezultatin e thellë 5-1 ndaj francezëve. Siparin e golave e hap Leo Messi në minutën e 15′ duke u treguar i saktë nga pika e bardhë e penalltisë....

Nuk ka befasi, Barcelona shkatërron Lyonin

para 2 muajve - Periskopi

Barcelona ka shënuar fitore bindëse 5-1 ndaj Lyon. Ndeshja e parë përfundoi pa gola në Francë, por në të dytën Barça shkatërroi ekipin francez dhe kaloi tutje në Ligën e Kampionëve. 🇧🇷 Off the mark!...

​Liverpool kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - KosovaPress

Golin e parë ka shënuar Mane (26’) pas një gabimi të mbrojtjes gjermane, të cilët lanë portën e lirë, edhe goli i dytë u shënua nga Liverpool por kësaj radhe në portën e gabuar, pasi Matip (39’) barazoi...

Leo Messi me shokë demolojnë Lyonin

para 2 muajve - Sovrani

Barcelona nuk e ka llogoritur aspak Lyonin si rival pasi e ka shkatëruar me rezultat 5-1 në Camp Nou për të siguruar kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, transmeton Sovrani.info. Golat për...

Champions, sonte vendosen çerekfinalistët e fundit

para 2 muajve - Aktuale

Sonte në mbrëmje do të mësohen emrat e dy skuadrave të fundit çerekfinaliste të Ligës së Kampioneve. Në Allianz Arena do të luhet sfida mes Bayernit të Mynihut dhe Liverpoolit. Skuadra bavareze po jeton...

VIDEO/ Liverpuli ”shtang” Bayern Munchen në shtëpi, anglezët sigurojnë kualifikimin

para 2 muajve - Newsport

Liverpuli ka arritur të marrë një fitore shumë të rëndësishme në ndeshjen e kthimit ndaj Bayern Munchen. Një pjesë e parë që u mbyll në barazim 1-1, ndërsa në të dytën, skuadra e Klopp arriti të shënonte...

Barcelona e Liverpool në çerekfinale, eliminohet Bayern Munich

para 2 muajve - Insajderi

Liverpool ka shënuar fitore me rezultat 3:1 në udhëtim te Bayern Munich dhe është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi në ndeshja e parë kishte përfunduar me barazimin 0:0. më shumë në Insporti

Pas 14 vjetëve bie dominimi spanjoll në Champions

para 2 muajve - Albeu

Shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve të këtij sezoni do të mbahet të premten dhe këtë herë, vetëm një klub spanjoll ka mundësi të marrë pjesë në këtë short. Fati i Spanjës është në duart e Barcelonës,...

Liverpooli eliminon Bayernin

para 2 muajve - Epoka e Re

Skuadra e Liverpoolit është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi e mposhti Bayern Munchen me rezultat 1-3. Loja e parë në Angli kishte përfunduar 0-0, por “Reds” pas paraqitjes se mirë...

Messi magjik, Barça në çerekfinale

para 2 muajve - Arbresh

Barcelona i është shmangur ndonjë befasie të mundshme këtë mbrëmje (e mërkurë) duke e mposhtur bindshëm skuadrën e Lyonit. Superylli Lionel Messi shkëlqeu kundër skuadrës franceze në takimin kthyes në...

Liverpooli në çerekfinale, Shaqiri asnjë minutë ndaj Bayernit

para 2 muajve - Arbresh

Xherdan Shaqiri nuk është inkuadruar për asnjë minutë të vetëm në fitoren e Liverpoolit mbrëmjen e sotme (e mërkurë) ndaj Bayernit. Skuadra e Jurgen Klopp vazhdoi tutje në çerekfinale të Ligës së Kampionëve...

Liverpooli e nokauton Bayernin, kalon në çerekfinale

para 2 muajve - Sovrani

Liverpooli e ka mposhtur me lehtësi Bayernin e Munichut duke e mposhtur në Aliazn Arena me rezultat 1-3, transmeton Sovrani.info. Ishte Sadio Mane ai i cili realizoi golin e parë në minutën e 26′, para...

Liverpooli eliminon Bayernin

para 2 muajve - Epoka e Re

Skuadra e Liverpoolit është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi e mposhti Bayern Munchen me rezultat 1-3. Loja e parë në Angli kishte përfunduar 0-0, por “Reds” pas paraqitjes se mirë...

Ronaldo ka shënuar gola në L.K më shumë sesa 108 klube

para 2 muajve - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo me tri gola të shënuara e ka dërguar Juventusin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, në përmbysjen e paharruar kundër Atletico Madrid në ‘Allianz Stadium’. ‘Zonja e Vjetër’ shënoi fitore...

Van Dijk e rikthen epërsinë e Liverpoolit kundër Bayern Munich

para 2 muajve - Gazeta Observer

Liverpooli e ka rikthyer epërsinë kundër Bayern Munich, në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, e cila po zhvillohet momentalisht në Allianz Arena. Van Dijk shënoi me kokë në minutën...

Lyoni e ngushton epërsinë e Barcelonës, rikthehet në lojë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Lyoni e ka ngushtuar epërsinë e Barcelonës, në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, që po zhvillohet momentalisht në Camp Nou. Lucas Tousart shënoi për 1:2, në minutën e 58-të, duke...

​Liverpooli rikthen epërsinë

para 2 muajve - KosovaPress

Golin e ka shënuar Mane (26’) pas një gabimi të mbrojtjes gjermane, të cilët lanë portën e lirë, edhe goli i dytë u shënua nga Liverpool por kësaj radhe në portën e gabuar, pasi Matip (39’) barazoi rezultatin...

Ronaldo i dërgon një mesazh të qartë Simeones

para 2 muajve - Klan Kosova

Cristiano Ronaldo ka pasur një mbrëmje të veçantë dje në ndeshjen kthyese të tetës së finales kundër Atletico Madrid. Zonja e vjetër takimin e parë e kishte humbur në Wanda Metropolitan. Dhe në atë ndeshje...

Guardiola “eliminon” Liverpool: Ja kundër kujt dua të luaj në çerekfinale!

para 2 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka mbetur i lumtur nga kualifikimi i të tijve në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. E bëri këtë duke eliminuar në raundin e dytë kualifikues të këtij kompeticioni...

Maradona i impresionuar nga Ronaldo: Ai është kafshë dhe magjistar

para 2 muajve - Koha Jone

Messi kundër Cristiano Ronaldos është një nga duelet më tërheqëse në 10 vitet e fundit. Ata kanë fituar “Topa të Artë”, Champions League, kampionate dhe kanë luftuar në distancë me gola dhe magji në fushën...

Balotelli ironizon rivalët: Je kampion por jo shoku im!

para 2 muajve - Flaka

Forma e treguar nga Cristiano Ronaldo ndaj Atleticos së Madridit është përshëndetur edhe nga Mario Balotelli. Sulmuesi i Olimpique de Marseille i ka kushtuar një “Instastory” yllit të Juventusit, i cili...

Formacionet, Barcelona-Lyon

para 2 muajve - Flaka

Sonte nga ora 21:00 zhvillohet ndeshja kthyese për fazën e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Pas barazimit në ndeshjen e parë të zhvilluar në Francë (0-0), Barcelona dhe Lyoni në “Camp Nou” e kërkojnë...

Barcelona vret Lyonin, shënon golin e dytë

para 2 muajve - InfoMagazin

Barcelona arrin të shënojnë dy gola mjaft të shpejtë përballë Lyon në Camp Noë duke treguar se ndeshja në francë ishte rastësi. Lojtari që ka shënuar golin e dytë është braziliani Philipe Coutinho në minutën...

Matip shënon në portën e vet, Bayern 1:1 Liverpool

para 2 muajve - Gazeta Fjala

Bayern Munich e ka barazuar rezultatin në 1:1 kundër Liverpoolit, në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, e cila është duke u zhvilluar momentalisht në Allianz Arena. Joel Matip...

Capello ia jep Allegrit gjithë meritat për kualifikimin e Juves

para 2 muajve - Telegrafi

Fabio Capello (Foto: Patrik Lundin/Getty Images for Laureus/Guliver)

Përfundon me barazim pjesa e parë Liverpool – Bayern

para 2 muajve - KosovaPress

Golin e ka shënuar Mane (26’) pas një gabimi të mbrojtjes gjermane, të cilët lanë portën e lirë, edhe goli i dytë u shënua nga Liverpool por kësaj radhe në portën e gabuar, pasi Matip (39’) barazoi rezultatin...

LIVE/ Spektakël dhe gola, Bayern Munchen dhe Liverpuli e mbyllin në barazim pjesën e parë

para 2 muajve - Newsport

Pjesa e parë mes Bayern Munchen dhe Liverpulit është mbyllur në barazim 1-1. Nje ndeshje me shumë raste dhe e luftuar nga të dyja skuadrat. Ishin miqtë që kaluan të parët në avantazh me Mane, në minutën...

Klopp: Duhet të ndalim Lewandowski-n, nuk sakrifikojmë Champions-in për Premier League

para 2 muajve - Albeu

Jurgen Klop ka dalë në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes kundër Bayern Munich sot në mbrëmje në "Alianz Arena ". Konferenca e trajnerit gjerman nis menjëherë me emocionet që e presin atë dhe Liverpulin...

Një bishë e vërtetë! Maradona ngre në qiell Ronaldon

para 2 muajve - Albeu

Juventusi ja doli të eleminonte Atletico Madridin në ndeshjen e dytë pasi kishte humbur 0-2 ndeshjen e parë. Kjo arritje madhështore erdhi falë yllit që Juventusi ka në skuadër, Cristiano Ronaldo, autori...

Barazohet rezultati në ndeshjen Bayern – Liverpool

para 2 muajve - Epoka e Re

Është barazuar rezultati në ndeshjen në mes Bayern Munchen dhe Liverpoolit (1-1). Golin e parë e shënoi Mane për 0-1, kurse Joel Matip shënoi autogol për rezultatin 1-1.

Ish-sulmuesi i Barcelonës: Lyoni ka cilësi për ta befasuar Barçën sonte

para 2 muajve - Lexo

Ish-sulmuesi i Barcelonës dhe Lyonit, Sonny Anderson, beson se edhe pse Barça është favorite për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, ekipi francez është në gjendje të shkaktojë tronditje sonte...

Barcelona shënon edhe golin e dytë

para 2 muajve - Epoka e Re

Barcelona është në persi prej dy golave ndaj Lyonit. Golin e parë e shënoi Messi nga penalltia, kurse për golin e dytë është përkujdesur Coutinho, i cili realizoi në minutën e 31-të.

​Barcelona dyfishon epërsinë

para 2 muajve - KosovaPress

Golin e parë e ka realizuar lojtari më i mirë i planetit, Messi (18’) nga pika e bardhë, kurse goli i dytë erdhi nga Coutinho (31’). Ky rezultat e dërgon Barcelonën në çerekfinale të Ligës së Kampionë,...

Barcelona shënon edhe golin e dytë ndaj Lyon

para 2 muajve - Periskopi

Barcelona ka dyfishuar epërsinë ndaj Lyon. Ishte Philippe Coutinho (31′) i cili shënoi golin e dytë për Barçën, pas një shkëputje fantastike të Luis Suarez. Tashmë kualifikimi i Barcelonës është gati i...

Ancelotti vjen me deklaratën e vitit: Vetëm ky lojtar është më i rrezikshëm se Ronaldo

para 2 muajve - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo ka shkëlqyer në ndeshjen e djeshme ndaj Atletico Madridit  – ku ka shënuar tre gola dhe ka dërguar ekipin e tij në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ronaldo ka shënuar tashmë 8 hat-tricka...

Bayern – Liverpool, shënohet goli i parë

para 2 muajve - Sovrani

Liverpooli ka krijuar epërsi prej një goli ndaj Bayernit pasi ka realizuar Sadio Mane në minutën e 26, transmeton Sovrani.info. Facebook Twitter Google Plus

Liverpooli në epërsi ndaj Bayernit

para 2 muajve - Epoka e Re

Liverpooli ka kaluar në epërsi ndaj Bayern Munchen (0-1). Golin e parë në këtë ndeshje e shënoi Sadio Mane, në minutën e 26-të.

Leo Messi kalon Barcelonën në epërsi ndaj Lyonit

para 2 muajve - Sovrani

Barcelonak ka kaluar në epërsi ndaj Lyonit me golin e Leo Messit nga pika e bardhë në minutën e 18, transmeton Sovrani.info. Facebook Twitter Google Plus

​Liverpooli në avantazh

para 2 muajve - KosovaPress

Golin e ka shënuar Mane pas një gabimi të mbrojtjes gjermane, të cilët lanë portën e lirë. Ky rezultat e dërgon në çerekfinale të Ligës së Kampionëve Liverpoolin, pasi ndeshja e parë ka përfunduar me rezultat...

A është Cristiano Ronaldo futbollisti më i mirë në historinë e Champions League?

para 2 muajve - Koha Jone

Kur Champions League futet në fazën vendimtare me eliminim direkt, shfaqet gjithmonë një figurë: Cristiano Ronaldo. Pak rëndësi kanë numrat deri në këtë fazë me vetëm një gol të shënuar, fakti është që...

Kështu i motivon Ronaldo shokët e skuadrës

para 2 muajve - Albeu

Ashtu siç bëri me Real Madridin në shumë raste, Cristiano Ronaldo e çoi Juventusin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve me het-trikun e tij kundër Atletico Madridit. Përveç golave, Ronaldo , si një lider...

Një tjetër penalti e mrekullueshme nga Lionel Messi

para 2 muajve - Arbresh

Lionel Messi ka dërguar skuadrën e Barcelonë në epërsi ndaj Lyonit mbrëmjen e sotme (e mërkurë). Gjiganti katalunas është duke udhëhequr tani me rezultat 1 me 0 në Camp Nou në takimin në kuadër të ndeshjes...

Barcelona kalon në epërsi

para 2 muajve - KosovaPress

Golin e ka realizuar lojtari më i mirë i planetit, Messi (18’) nga pika e bardhë. Ky rezultat e dërgon në çerekfinale Barcelonën, pasi ndeshja e parë ka përfunduar me rezultat 0-0, transmeton KosovaPress....

Vjen goli i parë në ndeshjen Barcelona – Lyon

para 2 muajve - Epoka e Re

Barcelona është duke e fituar ndeshjen ndaj Lyonit, me rezultat 1-0. Golin e ka shënuar Lionel Messi nga penalltia.

Simeone i përgjigjet Ronaldos për festimin me ‘tope’

para 2 muajve - Tetova Sot

Diego Simeone është shprehur se nuk ka ndonjë problem me festimin e Cristiano Ronaldos me ‘tope’. Trajneri argjentinas pas fitores së skuadrës së tij në ndeshjen e parë 2:0, kishte festuar duke kapur ‘topet’. Ai...

Sonte mësohen skuadrat e fundit çerekfinaliste

para 2 muajve - Alsat-M

Në Ligën e Kampionëve, sonte do të zhvillohen dy ndeshjet e fundit të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Sfida më e ndezur pritet të jetë në “Allianz Arena” mes Bajernit të Mynihut dhe Liverpulit,...

Maradona: Ne argjentinasit jemi krenarë për Messin, por Ronaldo …

para 2 muajve - Lajmi.net

Diego Maradona është magjepsur nga paraqitja e Cristiao Ronaldos në Ligën e Kampionëve. Portugezi shënoi tri gola për fitoren 3:0 të Juventusit ndaj Atletico Madridit në ‘Allianz Stadium’, rezultat që...

Shaqiri: Nuk do ta harroj kurrë këtë klub

para 2 muajve - Tetova Sot

Nuk do ta harroj kurrë këtë klub, por sonte dua të fitoj” Xherdan Shaqiri sonte do të rikthehet në ish shtëpinë e tij ku e fitoi Ligën e Kampionëve, por kësaj radhe si mysafir, me skuadrën e Liverpoolit....

Pep Guardiola kërkon “hakmarrjen”: Bayern apo Liverpool në çerekfinale? Ja kë do të zgjidhja

para 2 muajve - Newsport

Pep Guardiola, trajneri i Manchester Cityt ka zgjedhur mes Liverpool dhe Bayern, se cilën prej skuadrave do të dëshironte në çerekfinale. Tekniku nuk ka hezituar aspak të shprehet dhe ka thënë që në short...

Guardiola: Dua Bajernin si kundërshtarë në çerekfinale

para 2 muajve - Alsat-M

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola, i pyetur në lidhje me kundërshtarin e mundshëm në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve , ka potencuar se do t’i pëlqente më shumë të përballej me ish-skuadrën...

Capello: Allegri më meritori për kualifikimin e Juves

para 2 muajve - Ina

Ish-trajneri italian i ka dhënë meritat kryesore trajnerit Massimiliano Allegri Juventusi mbrëmë ka bërë një rikthim sensacional ndaj Atletico Madridit, të cilin e mposhti 3-0 për të kaluar në çerekfinale....

Këtu mund të shikoni LIVE ndeshjet e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Periskopi

1/8-ave e finaleve të Ligës së Kampionëve sjell sonte mjaft ndeshje interesante. Bayern Munchen – Liverpool dhe Barcelona – Lyon janë ndeshjet që zhvillohen sonte nga ora 21:00. Të dy takimet e para përfunduan...

Juventusi është favorite

para 2 muajve - Tetova Sot

Trajneri spanjoll, Pep Guardiola është shprehur se skuadra italiane, Juventus, është favorite për të fituar Ligën e Kampionëve.Manchester City e eliminoi mbrëmë Schalken nga Liga e Kampionëve, për të kaluar...

Ishte “baba” i golave mbrëmë, Maradona befason me deklaratën për Ronaldon

para 2 muajve - OraInfo

Diego Armando Maradona “ ka rënë në dashuri” me Cristiano Ronaldon. Ish ylli i Napolit, i cili konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë ndonjëherë në historinë e futbollist, ishte plot falënderim për...

Maradona: Argjentinasit janë krenarë me Messin, ama Ronaldo është bishë

para 2 muajve - Tetova Sot

Legjenda argjentinase, Diego Armando Maradona, e ka lartësuar paraqitjen e sulmuesit të Juventusit, Cristiano Ronaldo, kundër Atletico Madridit të martën në Ligën e Kampionëve. Ai ka pohuar se argjentinasit...

Formacionet zyrtare të dy sfidave të mbrëmjes në Champions League

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Sonte në mbrëmje do të mësohen emrat e dy skuadrave të fundit çerekfinaliste të Ligës së Kampioneve. Në Allianz Arena do të luhet sfida mes Bayernit të Mynihut dhe Liverpoolit. Skuadra bavareze po jeton...

Capello: Allegri më meritori për kualifikimin e Juves

para 2 muajve - RTV 21

Ish-trajneri italian i ka dhënë meritat kryesore trajnerit Massimiliano Allegri Juventusi mbrëmë ka bërë një rikthim sensacional ndaj Atletico Madridit, të cilin e mposhti 3-0 për të kaluar në çerekfinale....

​Maradona: Ronaldo është si një bishë

para 2 muajve - KosovaPress

Në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Atletico Madridit, Ronaldo dëshmoi edhe njëherë se është një prej lojtarëve më të mëdhenj që ka luajtur ndonjëherë futboll. Me tre gola të realizuar të portugezit, Juventusi...

Formacionet zyrtare, Bayern – Liverpool

para 2 muajve - Sovrani

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Bayern Munich – Liverpool e cila starton nga ora 21:00, transmeton Sovrani.info. Këto janë formacioney zyrtare: Bayern: Neuer, Rafinha, Süle, Hummels, Alaba,...

Barcelona – Lyon, formacionet zyrtare

para 2 muajve - Sovrani

Barcelona dhe Lyoni do të ballafaqohen mes tyre sonte nga ora 21:00 në Camp Nou në kërkim të një bilete për fazën çerekfinale të Uefa Champions League, transmeton Sovrani.info. Këto janë formacionet zyrtare:...

FORMACIONET/ Barcelona dhe Lion kërkojnë çerekfinalen, gjithçka vendoset në “Camp Nou”

para 2 muajve - Newsport

Mbrëmjen e sotme në orën 21:00 do të luhet një takim shumë interesante në Champions League. Barcelona pret Lionin për ndeshjen e kthimit për raundin e 1/16. Sfida e parë në Francë ka përfunduar me rezultatin...

Formacionet zyrtare, Barcelona – Lyon

para 2 muajve - Arbresh

Barcelona duhet t’i shmanget gjithsesi ndonjë befasie sonte (e mërkurë) ndaj Lyonit. Gjiganti katalunas ka publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen kthyese në kuadër të xhiros së 1/8-ës në UEFA Ligë...

Për herë të parë pas 14 vjetëve, mund të mos ketë asnjë klub spanjoll në çerekfinale

para 2 muajve - Iliria News

Shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve të këtij sezoni do të mbahet të premten dhe këtë herë, vetëm një klub spanjoll ka mundësi të marrë pjesë në këtë short. Fati i Spanjës është në duart e Barcelonës,...

Formacionet zyrtare, Bayern Munich – Liverpool

para 2 muajve - Arbresh

Bayern Munichu dhe Liverpooli kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjes mes tyre mbrëmjen e sotme (e mërkurë). Dy gjigantët evropian kanë zbuluar njëmbëdhjetshen startuese për takimin kthyes mes...

Ronaldo tallet keq me Simeonen pas golit fitues, ja kthen reston me të njejtin gjest

para 2 muajve - Koha Jone

Ronaldo shënoi tre herë kundër Atletiko Madridit mbrëme për të dërguar Juventusin në çerekfinale dhe nuk ka rezistuat pa i kthyer hakun trajnerit Diego Simeone pë gjestin që bëri në ndeshjen e parë. Trajenri...

Guardiola nuk mendon dy herë, zbulon ekipin që do ta fitojë Champions League

para 2 muajve - OraInfo

Liga e Kampionëve është gara më interesante që ndiqet nga një numër i madh i sportdashësve. Pep Guardiola ka dhënë mendimin e tij se kush mund ta fitojë Ligën e Kampionëve në këtë sezon. Manchester City...

Bayern – Liverpool, Xherdan Shaqiri sërish në stol

para 2 muajve - Periskopi

Bayern kundër Liverpool do të jetë ndeshja më interesante e natës së sontme në Ligën e Kampionëve. Ndeshja e parë në ‘Anfield’ nuk prodhoi asnjë gol, teksa sot në ‘Allianz Arena’ shpresohet në spektakël,...

Ronaldo e ‘transferon’ një lojtar të madh te Juventusi

para 2 muajve - Ekonomia Online

Cristiano Ronaldo vazhdon të mbajë kontakte me disa nga ish bashkëlojtarët te Real Madrid. 34 vjeçari në verën e vitit 2018 për më shumë se 100 milionë euro u largua nga Real Madrid te Juventus në Serie...

Guardiola i frikësohet Ronaldos: Ai mund të na i shuajë shpresat për titull të Championsit

para 2 muajve - Aktuale

Trajneri Pep Guardiola e ka pranuar se ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, mund t’i japë fund shpresave të Manchester Cityt për ta fituar titullin e Ligës së Kampionëve këtë sezon. Manchester City e...

Champions, sonte vendosen çerekfinalistët e fundit

para 2 muajve - Top Channel

Sonte në mbrëmje do të mësohen emrat e dy skuadrave të fundit çerekfinaliste të Ligës së Kampioneve. Në Allianz Arena do të luhet sfida mes Bayernit të Mynihut dhe Liverpoolit. Skuadra bavareze po jeton...

Gurdiola: Kjo skuadër është favorite për ta fituar Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Lajmi.net

Pep Guardiola ka dhënë mendimin e tij se kush mund ta fitojë Ligën e Kampionëve në këtë sezon. Manchester City e eliminoi mbrëmë Schalken nga Liga e Kampionëve, për të kaluar kështu në çerekfinale. Pep...

Bayerni apo Liverpooli?

para 2 muajve - Koha.net

Dhjetë tituj kampioni, në fushë të mërkurën në Allianz Arena të Munchenit Me dy ndeshjet e së mërkurës mbrëma, kompletohen 8 ekipet çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve. Ndeshja kryesore, zhvillohet në...

Barcelona-Lyon, formacionet e mundshme

para 2 muajve - RTV 21

Ndeshja tjetër e mbrëmjes luhet në Camp Nou Barcelona do të kërkojë të shmangë ndonjë befasi të pakëndshme nga Lyoni që në ndeshjen e parë kishte ndalur katalanasit në një barazim pa gola. Duke parë rikthimet...

Klubi portugez krenohet duke thumbuar tifozët e Realit: Rrespektojeni më të madhin e të gjithë kohërave

para 2 muajve - Lexo

Cristiano Ronaldo sa herë thirret në apel në ndeshje të mëdha nuk zhgënjen dhe diçka të tillë e bëri edhe në ndeshjen e kthimit në “Champions League” mes Juventusit dhe Altetico Madrid, ku falë ‘tripletës’...

Cristiano Ronaldo me kërkesë në lidhje me Real Madridin, i mërzitur nga taktikat e Allegrit

para 2 muajve - InfoShqip

Sipas raporteve të ndryshme, Cristiano Ronaldo dëshiron që Juventusi të luaj më shumë si ish skuadra e tij – Real Madridi. Ronaldo është i frustruar me taktikat kufizuese të Max Allegrit dhe beson se kjo...

Matuidi: Cristiano Ronaldo më i miri në botë

para 2 muajve - InfoShqip

“Ne jemi të lumtur që jemi kualifikuar në çerekfinale, por ne duhet të vazhdojmë kështu dhe të luajmë edhe më mirë. Vetëm tri javë më parë të gjithë menduan se ne jemi jashtë, prandaj të vazhdojmë me ngadalësi...

​Formacionet Barcelona - Lyon

para 2 muajve - KosovaPress

Ndeshja është kthyese dhe zhvillohet për kualifikim në çerekfinale. Ndeshja e parë e zhvilluar në Lyon, ka përfunduar me rezultat 0-0. Formacionet: Temat: Barcelona Liga fitore Loading... Kjo web faqe...

Bayern Munich-Liverpool, formacionet e mundshme

para 2 muajve - RTV 21

Dy gjigantët evropianë kërkojnë kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve Bayern Munich është sonte nikoqir i Liverpoolit në Allianz Arena. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur pa gola...

Simeone komenton festimin e Cristiano Ronaldos

para 2 muajve - Sovrani

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, ka reaguar ndaj festimit të Cristiano Ronaldos pas kualifikimit të Juventusit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të martën mbrëma. Simeone kishte shkaktuar...

Juventusi thyen rekordin e fitimeve nga një ndeshje

para 2 muajve - Telegrafi

Festa e Cristiano Ronaldos me bashkëlojtarët (Foto: Tullio M. Puglia/Getty Images/Guliver)

Nuk ishte Ronaldo, ja kush është meritor që Juve kaloi në çerekfinale sipas Capellos

para 2 muajve - OraInfo

Ndeshje perfekte e Juventus, tre gola të Ronaldo-s dhe lojë e shkëlqyer e Bernardeschi, ky është çelësi i suksesit të bardhezinjëve sipas Fabio Capello-s. Bëri që Spinazzola të debutojë në krah të majtë,...

​Formacioni i derbit të sotëm në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - KosovaPress

Ndeshja është kthese dhe zhvillohet për kualifikim në çerekfinale. Ndeshja e parë e zhvilluar në Liverpool, ka përfunduar me rezultat 0-0. Shaqiri as sonte nuk është përfshirë në formacionin e parë. Formacionet:...

Barcelona kërkon një vend në çerekfinale, gjithçka që duhet të dini për ndeshjen Barcelona-Lyon

para 2 muajve - Iliria News

Sonte do të zhvillohen edhe dy ndeshjet e fundit në kuadër të 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve. Nga këto dy ndeshje, do të zbulohen edhe dy çerekfinalistët e fundit të këtij sezoni. Barcelona – Lyon...

Bayern-Liverpool, Pep Guardiola tregon se cila skuadër do të vazhdojë tutje

para 2 muajve - GazetaBlic

Pep Guardiola ka nxitur reagime të shumta në lidhje me ndeshjen e natës së sotme ndërmjet Bayernit e Liverpoolit në Ligën e Kampionëve. Bavarezët i presin në shtëpi djelmoshat e Klopp për një përballje...

Capello: Allegri ka meritë kryesore për kualifikimin e Juventusit

para 2 muajve - Albeu

Ndeshje perfekte e Juventus, tre gola të Ronaldo-s dhe lojë e shkëlqyer e Bernardeschi , ky është çelësi i suksesit të bardhezinjëve sipas Fabio Capello -s. Bëri që Spinazzola të debutojë në krah të majtë,...

Reagim epik nga Portugalia për Ronaldon

para 2 muajve - Insajderi

Cristiano Ronaldo ishte magjik në ndeshjen e mbrëmshme ku arriti të shënonte 3 herë në portën e Atletico Madridit, duke i dhuruar Juventusit kalimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. më shumë në Insporti

Anglia përgatitet për rekordin 20-vjeçar, Spanja për turpin

para 2 muajve - Koha.mk

Shorti i Champions League që do të zhvillohet ditën e premte në Nyon të Zvicrës (ora 12:00) mund të jetë historik për Anglinë dhe Spanjën sa i përket skuadrave të tyre që i përfaqësojnë këtë sezon në këtë...

Guardiola i frikësohet Ronaldos: Ai mund të na i shuajë shpresat për titull të Championsit

para 2 muajve - Iliria News

Trajneri Pep Guardiola e ka pranuar se ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, mund t’i japë fund shpresave të Manchester Cityt për ta fituar titullin e Ligës së Kampionëve këtë sezon. Manchester City e...

Simeone komenton gjestin e CR7: Ai është më i miri në botë – me veprimin e tij, ashtu si unë, ka treguar karakter

para 2 muajve - InfoMagazin

Në momentin e festës së golit të tretë, të cilin e shënoi nga penalltia, CR7 zgjodhi të njëjtin gjest të trajnerit të Atletico Madridit, Diego Simeone, i cili kishte festuar në mënyrë të turpshme në Wanda...

Sonte mësohen skuadrat e fundit çerekfinaliste

para 2 muajve - InfoMagazin

Në Ligën e Kampionëve, sonte do të zhvillohen dy ndeshjet e fundit të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Sfida më e ndezur pritet të jetë në “Allianz Arena” mes Bajernit të Mynihut dhe Liverpulit,...

Koke duhet të jetë i ngopur – ishte prezent në 25 gola të CR7, prej tyre tri het-triqe

para 2 muajve - InfoMagazin

Atletico Madridi është eliminuar nga gara më prestigjioze e futbollit evropian duke dështuar të mbajë epërsinë prej 2-0 nga ndeshja e parë. Ishte paraqitja mjeshtërore e Cristiano Ronaldos ajo që ndikoi...

Guardiola: Unë dua që Bayerni të kualifikohet në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Klan Kosova

Trajneri spanjoll i Manchester Cityt, Pep Guardiola,ka thënë se dëshiron që Bayern Munich të fitojë në ndeshjen që do të realizohet me Liverpoolin, me këtë Bayern do të kualifikohet në çerekfinalet e Ligës...

Guardiola e sheh Juventusin si favorit për të fituar Championsin

para 2 muajve - Koha.net

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola e ka vlerësuar Juventusin si favorit për të fituar Ligën e Kampionëve këtë stinor. Juventusi me tre gola të shënuar nga Cristiano Ronaldo ka arritur të triumfojë...

Eleminoi i vetëm Atleticon, shikoni si i motivon Cristiano RONALDO shokët e skuadrës për pjesën e dytë

para 2 muajve - Tetova Sot

Mbrëmjen e djeshme Juvnetusi ka bërë një ndeshje të madhe, pasi është kualifikuar për në çerekfinale, duke mundur 3-0 Atletico Madrid, e duke kthyer rezultatin e takimit të parë në Madrid 2-0. Padyshim...

Maradona: krenar për Messin, por Ronaldo është një kafshë!

para 2 muajve - Te Sheshi

Diego Armando Maradona tha se ai ishte i impresionuar nga loja e Cristiano Ronaldos në hakmarrjen ndaj Atletico Madrid, ku portugezi shënoi një tregolësh për të mos u harruar, duke e çuar Juven në raundin...

As Ronaldo e as Bernardeschi, Capello zgjedh më të mirin e Juves

para 2 muajve - Koha.mk

Ndeshje perfekte e Juventus, tre gola të Ronaldo-s dhe lojë e shkëlqyer e Bernardeschi, ky është çelësi i suksesit të bardhezinjëve sipas Fabio Capello-s. Bëri që Spinazzola të debutojë në krah të majtë,...

Sonte mësohen skuadrat e fundit çerekfinaliste

para 2 muajve - Tetova Sot

Në Ligën e Kampionëve, sonte do të zhvillohen dy ndeshjet e fundit të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Sfida më e ndezur pritet të jetë në “Allianz Arena” mes Bajernit të Mynihut dhe Liverpulit,...

Guardiola “eliminon” Liverpool: Ja kundër kujt dua të luaj në çerekfinale!

para 2 muajve - Infokusi

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka mbetur i lumtur nga kualifikimi i të tijve në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. E bëri këtë duke eliminuar në raundin e dytë kualifikues të këtij kompeticioni...

Guardiola tregohet i matur me fjalët e tij drejtuar Juventusit dhe Ronaldos

para 2 muajve - GazetaBlic

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka veçuar Juventusin si favorit për të fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon. Hat-tricki i shënuar nga Ronaldo në ndeshjen kundër Atletico Madridit, si duke ti...

Shifra të “frikshme” të Ronaldos, vendos rekorde të pabesueshme

para 2 muajve - BalkanWeb

Që Ronaldo do të ishte idhulli i tifozëve bardhezi kjo ishte e qartë që në 10 qershor kur firmosi zyrtarisht me Juventusin por askush nuk e imagjinonte që CR7 do të vinte në jetë një përmbysje kaq të çmendur....

“Jashtëtokësori” CR7, me “tripletën” e çmendur shkruan historinë

para 2 muajve - Indeks.mk

“Mbase për këtë arsye më ka blerë Juventus, të bëjë gjëra që nuk ishin bërë më parë”, këto fjalë të Ronaldos pas përmbysjes spektakolare flasin shumë, tregojnë një realitet që tifozët e Juventusit as që...

Ja kur do të hidhet shorti i çerekfinaleve në Champions League

para 2 muajve - Koha Jone

Mungojnë vetëm dy skuadrat e fundit për të kompletuar skuadra çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve, teksa emrat e tyre do t’i mësojmë sonte në mbrëmje. Barcelona pret Lyon-in, ndërkohë që Bayern sfidon...

Harrojeni një moment CR7 – Bernardeschi ishte i pandalshëm, një prej më meritorëve të kualifikimit

para 2 muajve - Telegrafi

Foto: Puglia/Getty Images/Guliver

Jo vetëm Ronaldo, edhe tifozi shqiptar imitoi në stadium Simeonen

para 2 muajve - Koha Jone

Juventusi eliminoi mbrëmjen e djeshme Atletleticon e Madridit nga Liga e Kampionëve me rezultat të përgjithshëm, 3-2, për të kaluar në çerekfinale. Diego Simeone kishte bërë një veprim të pahijshëm në...

Champions, sonte vendosen çerekfinalistët e fundit

para 2 muajve - Java News

Sonte në mbrëmje do të mësohen emrat e dy skuadrave të fundit çerekfinaliste të Ligës së Kampioneve. Në Allianz Arena do të luhet sfida mes Bayernit të Mynihut dhe Liverpoolit. Skuadra bavareze po jeton...

Një çudi e madhe pritet të ndodhë të premten gjatë hedhjes së shortit për Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Infokusi

Tottenhami, Ajaxi, Porto, Manchester Unitedi, Manchester City dhe Juventusi janë gjashtë skuadrat e para që kanë siguruar çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, ndërsa sonte pritet të mësohen edhe dy çerekfinalist,...

Hakmarrja e Allegrit, një kryevepër taktike dhe psikologjike

para 2 muajve - BalkanWeb

Massimiliano Allegri kaloi tre javët e fundit duke dëgjuar shumë gjëra mbi të ardhmen e tij, aftësitë si trajner, shumë pikëpyetje të cilat e vendosën jo pak në siklet. Në asnjë moment, askush nga radhët...

As Ronaldo e as Bernardeschi, Capello zgjedh më të mirin e Juve-s

para 2 muajve - GazetaBlic

Ndeshje perfekte e Juventus, tre gola të Ronaldo-s dhe lojë e shkëlqyer e Bernardeschi, ky është çelësi i suksesit të bardhezinjëve sipas Fabio Capello-s. Bëri që Spinazzola të debutojë në krah të majtë,...

Simeone deklarohet pas debaklit nga Juventusi, gjen fajtorët e humbjes

para 2 muajve - OraInfo

Diego Simeone ka dy fjalë për Juventusin pas eliminimit të Atletico Madridit. Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone është deklaruar pas eliminimit të Atletico Madridin nga Liga e Kampionëve. Atletico...

Bayern-Liverpool, Shaqiri e nis nga stoli

para 2 muajve - Albeu

Sot në mbrëmje në Alianz Arena do të lihet sfida e kthimit me Bayern Munchi dhe Liverpoolit për të parcaktuar dy çerekfinalistët e fundit për këtë sezon. Kujtojmë se ndeshja e parë në Anfiel Road përfundoi...

Maradona: Ne argjentinasit jemi krenarë për Messin, por Ronaldo …

para 2 muajve - Gazeta Observer

Diego Maradona është magjepsur nga paraqitja e Cristiao Ronaldos në Ligën e Kampionëve. Portugezi shënoi tri gola për fitoren 3:0 të Juventusit ndaj Atletico Madridit në ‘Allianz Stadium’, rezultat që...

Formacionet: Bayern – Liverpool

para 2 muajve - Epoka e Re

Sonte nga ora 21:00 zhvillohet ndeshja kthyese për fazën e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Bayern Munchen e pret skuadrën e Liverpoolit, kurse ndeshja e parë e zhvilluar në “Anfield” kishte përfunduar...

“Mbreti” Kristiano Ronaldo: Statistikat e pabesueshme në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Juventusi arriti të bënte mrekullin mbrëmjen e djeshme duke mposhtur në Torino. Atletiko Madridin në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve. Heroi i mbrëmjes ishte portugezi Kristiano Ronaldo, që me...

Guardiola: City jo favorit, a e patë çfarë bëri Ronaldo dhe Juventusi?

para 2 muajve - Koha Jone

Manchester City dje në mbrëmje ishte i pamëshirshëm ndaj Schalkes, duke fituar 7-0. Trajneri Pep Guardiola nuk e konsideron skuadrën e tij favorite këtë sezon në Champions, teksa nuk i ka kursyer vlerësimet...

Simeone ka dy fjalë për Juventusin pas eliminimit të Atletico Madridit

para 2 muajve - Lajmi.net

Diego Simeone është deklaruar pas eliminimit të Atletico Madridin nga Liga e Kampionëve. Atletico Madrid kishte epërsinë prej dy golash ndaj Juventusit, por që këta të fundit e përmbysën rezultatin në...

Bayern – Liverpool. detajet e fundit mbi formacionet

para 2 muajve - Sovrani

Një ndeshje tejet e paparashikueshme do të zhvillohet sonte në Alianz Arena, aty ku Bayerni i Munichut e pret Liverpoolin e Jurgen Klopp për t’u ballafaquar mbi sigurimin e një bilete e cila çon në çerekfinale...

Diego Simeone flet për gjestin e Ronaldos pas fitores

para 2 muajve - GazetaBlic

Diego Simeone është përgjigjur rreth festimit të Cristiano Ronaldo-s tek goli i tretë që i shënoi Atletico-s. Portugezi bëri të njëjtin veprim që trajneri bëri në ndeshjen e parë dhe kjo është cilësuar...

Champions, sonte vendosen çerekfinalistët e fundit

para 2 muajve - Infokusi

Sonte në mbrëmje do të mësohen emrat e dy skuadrave të fundit çerekfinaliste të Ligës së Kampioneve. Në Allianz Arena do të luhet sfida mes Bayernit të Mynihut dhe Liverpoolit. Skuadra bavareze po jeton...

Barcelona – Lyon, lajmet e fundit mbi formacionet e mundshme

para 2 muajve - Sovrani

Nga ora 21:00, sonte Barcelona dhe Lyoni ballafaqohen në Camp Nou ku do të mësohet se cila prej tyre do të kalojë në fazën tjetër të kësaj gare, transmeton Sovrani.info. Sipas lajmeve të fundit nga të...

Ja reagimi i Ronaldos pas natës magjike kundër Atletikos

para 2 muajve - Iliria News

Super ylli portugez, Cristiano Ronaldo, beson se Juventusi e kishte transferuar atë pikërisht për paraqitje të tilla, si ajo që e bëri ai dje kundër Atletico Madridit, duke ia siguruar italianëve një vend...

Del video e Ronaldos duke motivuar bashkëlojtarët para fillimit të pjesës së dytë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Ashtu siç bëri në Real Madrid në shumë raste, Cristiano Ronaldo e udhëhoqi Juventusin deri në fazën e ardhshme të Ligës së Kampionëve. Juve kishte një mal për t’u ngjitur pas humbjes 2-0 ndaj Atletico...

“Jashtëtokësori” CR7, me “tripletën” e çmendur shkruan historinë

para 2 muajve - BalkanWeb

“Mbase për këtë arsye më ka blerë Juventus, të bëjë gjëra që nuk ishin bërë më parë”, këto fjalë të Ronaldos pas përmbysjes spektakolare flasin shumë, tregojnë një realitet që tifozët e Juventusit as që...

Formacionet: Barça – Lyon

para 2 muajve - Epoka e Re

Sonte nga ora 21:00 zhvillohet ndeshja kthyese për fazën e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Pas barazimit në ndeshjen e parë të zhvilluar në Francë (0-0), Barcelona dhe Lyoni në “Camp Nou” e kërkojnë...

Guardiola shpreson për eliminimin e Liverpoolit nga Liga e Kampionëve

para 2 muajve - Iliria News

Trajneri spanjoll i Manchester Cityt, Pep Guardiola, nuk dëshiron ta përjetojë dominimin anglez në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, pasi ka bërë të ditur se është duke e mbështetur Bayern Munichun për...

Simeone flet për gjestin e Ronaldos

para 2 muajve - Albeu

Diego Simeone është përgjigjur rreth festimit të Cristiano Ronaldo-s tek goli i tretë që i shënoi Atletico-s. Portugezi bëri të njëjtin veprim që trajneri bëri në ndeshjen e parë dhe kjo është cilësuar...

Ronaldo e barazon rekordin e Messit për het-trike

para 2 muajve - Iliria News

Super ylli portugez, Cristiano Ronaldo, ia siguroi Juventusit një vend në çerekfinalet e këtij sezoni të Ligës së Kampionëve. Tri golat e shënuara mbrëmë kundër Atletico Madridit bënë që Cristiano Ronaldo...

Ronaldo e tepron me deklaratën e tij pas ndeshjes

para 2 muajve - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo e ka tepruar me egon e tij pas fitores ndaj Atletico Madridit. Cristiano Ronaldo shënoi het-trik ndaj Atletico Madridit, duke e kualifikuar kështu Juventusin në çerekfinale të Ligës së...

Shaqiri paralajmëron Bayernin

para 2 muajve - Koha.mk

Xherdan Shaqiri shpreson që ta luajë rolin e tij për Liverpoolin në ndeshjen kundër Bayern Munich, ku “Të Kuqtë” janë në kërkim të kualifikimit në çerekfinale. Mesfushori nga Kosova do të rikthehet për...

Simeone i përgjigjet Ronaldos pas festimit të ‘çmendur’ në natën e mbrëmshme të Champions

para 2 muajve - GazetaBlic

Diego Simeone është përgjigjur rreth festimit të Cristiano Ronaldo-s tek goli i tretë që i shënoi Atletico-s. Portugezi bëri të njëjtin veprim që trajneri bëri në ndeshjen e parë dhe kjo është cilësuar...

Golashënuesi më i mirë i Ligës së Kampionëve: Askush nuk i afrohet Cristiano Ronaldos

para 2 muajve - Telegrafi

Cristiano Ronaldo . (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

VIDEO/ Eleminoi i vetëm Atleticon, shikoni si i motivon Cristiano RONALDO shokët e skuadrës për pjesën e dytë

para 2 muajve - Newsport

Mbrëmjen e djeshme Juvnetusi ka bërë një ndeshje të madhe, pasi është kualifikuar për në çerekfinale, duke mundur 3-0 Atletico Madrid, e duke kthyer rezultatin e takimit të parë në Madrid 2-0. Padyshim...

Valverde frikësohet nga Lyoni, shikoni deklaratën e tij

para 2 muajve - GazetaBlic

Ernesto Valverde thotë se askush nuk ka të drejtë që ta ç’regjistroj ndonjë ekip para kohës. Barcelona ka luajtur pa gola në takimin e parë për 1/16 e finales së Ligës së Kampionëve kundër Lyonit. Trajneri...

Ronaldo dhe 13 rekordet e tij në Champions League

para 2 muajve - Koha Jone

Cristiano Ronaldo ka bërë histori me tri-golëshin e tij ndaj Atletico Madrid, duke kualifikuar Juventusin për në çerekfinale të Champions League. CR7 shënoi tripletën e tij të katërt ndaj Ateltico Madrid,...

Tifozi kosovar i Juventusit tallet me Simeonen pas ndeshjes me Atletico Madridin

para 2 muajve - Medial

Tifozët kosovarë të Juventusit ishin poashtu protagonist në ndeshjen e mbrëmshme që u zhvillua në mes të Juventusit dhe Atletico Madridit. Juventus e eliminoi Atletletico Madridin nga Liga e Kampionëve...

Cristiano Ronaldo golashënuesi më i mirë i Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - TelegrafiMk

Cristiano Ronaldo realizoi tre golat e fitores së Juventusit kundër Atletico Madridit në kuadër të 1/16 së finales të Ligës së Kampionëve Cristiano Ronaldo realizoi tre golat e fitores së Juventusit kundër...

Valverde: Mund të ketë edhe sonte befasi

para 2 muajve - Koha.mk

Ernesto Valverde thotë se askush nuk ka të drejtë që ta ç’regjistroj ndonjë ekip para kohës. Barcelona ka luajtur pa gola në takimin e parë për 1/16 e finales së Ligës së Kampionëve kundër Lyonit. Trajneri...

Valverde frikësohet nga Lyoni, shikoni deklaratën e tij

para 2 muajve - GazetaBlic

Ernesto Valverde thotë se askush nuk ka të drejtë që ta ç’regjistroj ndonjë ekip para kohës. Barcelona ka luajtur pa gola në takimin e parë për 1/16 e finales së Ligës së Kampionëve kundër Lyonit. Trajneri...

Valverde: Mund të ketë edhe sonte befasi, mezi pres takimin me Zidanen

para 2 muajve - Portalb

Ernesto Valverde thotë se askush nuk ka të drejtë që ta ç’regjistroj ndonjë ekip para kohës. Barcelona ka luajtur pa gola në takimin e parë për 1/16 e finales së Ligës së Kampionëve kundër Lyonit. Trajneri...

Maradona: Argjentinasit janë krenarë për Messin, por Cristiano Ronaldo është… kafshë

para 2 muajve - Gazeta Tema

Pas “tripletës” së madhe të Cristiano Ronaldos të martën në mbrëmje, i cili udhëhoqi eliminimin e Atlético Madridit nga Liga e Kampionëve, duke siguruar përmbysjen 3-0 në favor të bardhezinjve, ka ardhur...

Cristiano Ronaldo dhe 13 rekordet e tij në Champions League

para 2 muajve - Gazeta Tema

Cristiano Ronaldo ka bërë histori me tri-golëshin e tij ndaj Atletico Madrid, duke kualifikuar Juventusin për në çerekfinale të Champions League. CR7 shënoi tripletën e tij të katërt ndaj Ateltico Madrid,...

Dënim me gjobë ose dënim me një ndeshje për Ronaldon

para 2 muajve - Koha.mk

Cristiano Ronaldo, hakmarrje ndaj … Simeones.  Kampioni portugez, protagonist absolut me një hat-trick në përmbysjen e madhe që Juventusi i bëri Atleticos së Madridit për të kaluar në çerekfinalen e Champions-it...

I çuditshëm Maradona, shikoni se si e quan Ronaldon

para 2 muajve - GazetaBlic

Pas “tripletës” së madhe të Cristiano Ronaldos të martën në mbrëmje, i cili udhëhoqi eliminimin e Atlético Madridit nga Liga e Kampionëve, duke siguruar përmbysjen 3-0 në favor të bardhezinjve, ka ardhur...

Protagonisti i intervistës më qesharake në Kosovë tallet keq me Simeonen

para 2 muajve - Periskopi

Tifozi kosovar i Juventusit tallet me Simeonen pas ndeshjes me Atletico Madridin Tifozët kosovarë ishin poashtu protagonist në ndeshjen e mbrëmshme që u zhvillua në mes të Juventusit dhe Atletico Madridit....

Për herë të parë pas 14 vjetëve, mund të mos ketë asnjë klub spanjoll në çerekfinale

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve të këtij sezoni do të mbahet të premten dhe këtë herë, vetëm një klub spanjoll ka mundësi të marrë pjesë në këtë short. Fati i Spanjës është në duart e Barcelonës,...

Gurdiola: Kjo skuadër është favorite për ta fituar Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Gazeta Observer

Pep Guardiola ka dhënë mendimin e tij se kush mund ta fitojë Ligën e Kampionëve në këtë sezon. Manchester City e eliminoi mbrëmë Schalken nga Liga e Kampionëve, për të kaluar kështu në çerekfinale. Pep...

Ronaldo e barazon rekordin e Messit për het-trike

para 2 muajve - Koha.mk

Tre golat e shënuara mbrëmë kundër Atletico Madridit bënë që Cristiano Ronaldo t’i ketë shënuar plot 63 gola në fazën e eliminimit direkt të garës më prestigjioze në Evropë, transmeton Gazeta Express,...

Valverde paralajmëron befasi ndaj Lyonit

para 2 muajve - Lajmi.net

Ernesto Valverde është deklaruar para ndeshjes me Lyonin. Barcelona do ta zhvillojë sonte ndeshjen e dytë ndaj Lyonit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Trajneri i skuadrës katalonase ka thënë se edhe sonte...

Anglia përgatitet për rekordin 20-vjeçar, Spanja për dështimin

para 2 muajve - GazetaBlic

Shorti i Champions League që do të zhvillohet ditën e premte në Nyon të Zvicrës (ora 12:00) mund të jetë historik për Anglinë dhe Spanjën sa i përket skuadrave të tyre që i përfaqësojnë këtë sezon në këtë...

Ja me çfarë “arme” Allegri ia terroi Simeones

para 2 muajve - OraInfo

Një natë e pabesueshme në stadiumin Allianz ku Juventusi mundi Atletico Madrid 3-0 për të kaluar në çerekfinale. Zonja e Vjetër nuk kishte arritur ndonjëherë diçka të tillë më parë. Në fakt, gjigantët...

Ronaldo, 13 rekorde në Champions League

para 2 muajve - Opinion

Nuk shënonte në Champions League prej 7 nëntorit, në ndeshjen kundër Manchester United, por me tre golat e shënuar mbrëmë ndaj Atletico Madrid Cristiano Ronaldo i ka çuar në 13 rekordet personale në këtë...

Golat, Ronaldo lë pas Lionel Mesin në Champions

para 2 muajve - Alsat-M

Super ylli portugez, Kristiano Ronaldo, ia siguroi Juventusit një vend në çerekfinalet e këtij sezoni të Ligës së Kampionëve. Tri golat e shënuara ndaj Atletiko Madridit bënë që Ronaldo t’i ketë shënuar...

Valverde: Mund të ketë edhe sonte befasi, mezi pres takimin me Zidanen

para 2 muajve - Telegrafi

Ernesto Valverde (Foto by David Ramos/Getty Images/Guliver)

FOTOT/ CR7 vendos rekorde në Champions, makthi i Simeone

para 2 muajve - Java News

Që Ronaldo do të ishte idhulli i tifozëve bardhezi kjo ishte e qartë që në 10 qershor kur firmosi zyrtarisht me Juventusin por askush nuk e imagjinonte që CR7 do të vinte në jetë një përmbysje kaq të çmendur....

Njihuni me 13 rekordet e Ronaldos në Ligën e Kampioneve

para 2 muajve - Albeu

Cristiano Ronaldo ka bërë histori me tri-golëshin e tij ndaj Atletico Madrid , duke kualifikuar Juventusin për në çerekfinale të Champions League . CR7 shënoi tripletën e tij të katërt ndaj Ateltico Madrid...

U turpërua nga Juventus, vjen deklarata e papritur e Simeones

para 2 muajve - OraInfo

Diego Simeone pranon se Atletico Madrid nuk ka fituar sepse kemi luajtur keq, por sepse Juventusi ka luajtur mirë. Colchoneros kishte një avantazh 2-0, por u mposhtën 3-0 në ndeshjen e dytë të raundit...

Guardiola bënë tifo për Bayernin

para 2 muajve - Epoka e Re

Bayern Munchen do të presë mbrëmjen e sotme Liverpoolin në “Allianz Arena” për të zhvilluar aktin e dytë të supersfidës së 1/8-ave të Ligës së Kampionëve. Në kuadër të këtij takimit, një parashikim apo...

Bayern Munich – Liverpool, formacionet e mundshme të derbit në CHL

para 2 muajve - Lajmi.net

Bayern Munich dhe Liverpool do të përballen sonte në kuadër të ndeshjes së dytë në Ligën e Kampionëve. Bayern Munich dhe Liverpool nuk arritën të shënonin gol në ndeshjen e parë, ndërsa sonte do të jetë...

Ferdinand mahnitet nga Cristiano Ronaldo: Ai është zoti i gjallë i futbollit!

para 2 muajve - Gazeta Tema

Rio Ferdinand e ka quajtur Cristiano Ronaldon një “zot të gjallë të futbollit”, pasi ylli i Juventusit shënoi tripletë ndaj Atletico Madrid, të martën. Duke ditur disavantazhin 2-0 të ndeshjes së parë...

Capello: Allegri më meritori për kualifikimin e Juves

para 2 muajve - KosovaPress

Juventusi mbrëmë ka bërë një rikthim sensacional ndaj Atletico Madridit, të cilin e mposhti 3-0 për të kaluar në çerekfinale. Ishte Cristiano Ronaldo, ai i cili me tre gola ia dhuroi kualifikimin “Zonjës...

Ish-legjenda e Manchester United lavdëron Ronaldon: Ai është zoti i gjallë i futbollit

para 2 muajve - Albeu

Rio Ferdinand e ka quajtur Cristiano Ronaldon një "zot të gjallë të futbollit", pasi ylli i Juventusit shënoi “hat-trick” ndaj Atletico Madrid, të martën. Duke ditur disavantazhin 2-0 të ndeshjes së parë...

Hakmarrja e Allegrit, një kryevepër taktike dhe psikologjike

para 2 muajve - Lexo

Massimiliano Allegri kaloi tre javët e fundit duke dëgjuar shumë gjëra mbi të ardhmen e tij, aftësitë si trajner, shumë pikëpyetje të cilat e vendosën jo pak në siklet. Në asnjë moment, askush nga radhët...

Rekordet që i mban Cristiano Ronaldo në Ligën e Kampionëve

para 2 muajve - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo është lojtari më i suksesshëm në histori të Ligës së Kampionëve. Pas het-trikut të mbrëmshëm ndaj Atletico Madridit, Cristiano Ronaldo ka përmirësuar disa statistika të tij edhe më shumë....

Guardiola: Unë dua që Bayerni të kualifikohet në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Gazeta Liria

Trajneri spanjoll i Manchester Cityt, Pep Guardiola,ka thënë se dëshiron që Bayern Munich të fitojë në ndeshjen që do të realizohet me Liverpoolin, me këtë Bayern do të kualifikohet në çerekfinalet e Ligës...

Ronaldo i tregon b*let Simeones

para 2 muajve - Albeu

Menjëherë pas mbylljes së sfidës në Torino, ku Juventusi fitoi me shifrat 3-0 ndaj Atletikos së Madridit, për të siguruar një biletë për në çerekfinale, në stadium shpërtheu festa. Lojtarë dhe tifozë,...

Sonte përballen Barcelona-Lyoni

para 2 muajve - RTV 21

Ndeshja zhvillohet në orën 21:00 Sonte zhvillohet ndeshja e dytë mes Barcelonës dhe Lyonit në ‘Camp Nou’, në orën 21:00. Ndeshja e parë mes Barcelonës dhe Lyonit ka përfunduar pa gola. Formacionet e mundshme:...

Barcelona-Lyon, formacionet e mundshme

para 2 muajve - KosovaPress

Barcelona do të kërkojë të shmangë ndonjë befasi të pakëndshme nga Lyoni që në ndeshjen e parë kishte ndalur katalanasit në një barazim pa gola. Duke parë rikthimet e mëdha që janë bërë në 1/8 e finales...

Ronaldo hakmarret ndaj Simeones, ja çfarë rrezikon portugezi

para 2 muajve - Ina

Cristiano Ronaldo, hakmarrje ndaj … Simeone. Kampioni portugez, protagonist absolut me një hat-trick në përmbysjen e madhe që Juventusi i bëri Atleticos së Madridit për të kaluar në çerekfinalen e Champions-it...

Tifozi kosovar i Juventusit tallet me Simeonen pas ndeshjes me Atletico Madridin

para 2 muajve - Ina

Tifozët kosovarë ishin poashtu protagonist në ndeshjen e mbrëmshme që u zhvillua në mes të Juventusit dhe Atletico Madridit. Juventus e eliminoi Atletletico Madridin nga Liga e Kampionëve me rezultat të...

Ronaldo shkruan historinë në Ligën e Kampionëve, vendos një rekord fantastik

para 2 muajve - GazetaBlic

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo u bë lojtari i parë që ka shënuar 125 gola në garat e Ligës së Kampionëve, pas një hat-trick kundër Atletico Madrid. Portugezi tregoi një përformancë të shkëlqyer...

Champions, sonte vendosen çerekfinalistët e fundit

para 2 muajve - Ekonomia Online

Sonte në mbrëmje do të mësohen emrat e dy skuadrave të fundit çerekfinaliste të Ligës së Kampioneve. Në Allianz Arena do të luhet sfida mes Bayernit të Mynihut dhe Liverpoolit. Skuadra bavareze po jeton...

Allegri tregohet trajner i madh me këtë deklaratë pas fitores ndaj Atletico Madrid

para 2 muajve - Ina

Maxi Allegri është parë tejet i lumtur pas kalimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Trajneri i Juventusit, Maxi Allegri, ka arritur që ta eliminojë Atletico Madridin nga Liga e Kampionëve, për t’i...

Formacionet e mundshme në mes të Barcelonës dhe Lyonit

para 2 muajve - Lajmi.net

Barcelona dhe Lyon do ta zhvillojnë sonte ndeshjen e dytë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë në mes të Barcelonës dhe Lyonit kishte përfunduar pa gola, ndërsa sonte do të vendoset se kush...

Bayern Munich-Liverpool, formacionet e mundshme

para 2 muajve - KosovaPress

Bayern Munich është sonte nikoqir i Liverpoolit në Allianz Arena. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur pa gola dhe kualifikimi është i hapur si për njërën ashtu edhe për tjetrën. Trajneri...

Tifozi shqiptar në stadium për Juventusin, “tërbon” Simeonen me gjestin e tij

para 2 muajve - Tetova1

Juventusi eliminoi mbrëmjen e djeshme Atletleticon e Madridit nga Liga e Kampionëve me rezultat të përgjithshëm, 3-2, për të kaluar në çerekfinale. Diego Simeone kishte bërë një veprim të pahijshëm në...

Allegri tregohet trajner i madh me këtë deklaratë pas fitores ndaj Atletico Madrid

para 2 muajve - Lajmi.net

Maxi Allegri është parë tejet i lumtur pas kalimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Trajneri i Juventusit, Maxi Allegri, ka arritur që ta eliminojë Atletico Madridin nga Liga e Kampionëve, për t’i...

Tifozi kosovar i Juventusit tallet me Simeonen pas ndeshjes me Atletico Madridin

para 2 muajve - Lajmi.net

Tifozët kosovarë të Juventusit ishin poashtu protagonist në ndeshjen e mbrëmshme që u zhvillua në mes të Juventusit dhe Atletico Madridit. Juventus e eliminoi Atletletico Madridin nga Liga e Kampionëve...

Formacionet e mundshme: Barcelona – Lyon, gjithçka vendoset në ‘Camp Nou’

para 2 muajve - Fakti Ditor

Barcelona do të synojë të fitojë për tu kualifikuar në çerekfinale të Champions Leagues. Katalunasit para shikuesve të vetë do ta mirëpresin skuadrën franceze të Lyonit, ndërsa ndeshja e parë përfundoi...

Formacionet e mundshme: Barcelona – Lyon, gjithçka vendoset në ‘Camp Nou’

para 2 muajve - AlbPortali

Barcelona do të synojë të fitojë për tu kualifikuar në çerekfinale të Champions Leagues. Katalunasit para shikuesve të vetë do ta mirëpresin skuadrën franceze të Lyonit, ndërsa ndeshja e parë përfundoi...

Allegri tregohet trajner i madh me këtë deklaratë

para 2 muajve - Lajmi.net

Maxi Allegri është parë tejet i lumtur pas kalimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Trajneri i Juventusit, Maxi Allegri, ka arritur që ta eliminojë Atletico Madridin nga Liga e Kampionëve, për t’i...

Guardiola e dëshiron Juventusin në short, për të fituar Championsin

para 2 muajve - Tetova1

Pasi fitoi lehtësisht 7-0 në shtëpi ndaj Schalke 04, trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka shprehur dëshirën për kundërshtarin e radhës. Tekniku spanjoll e bëri të qartë se Juventusi e ka marrë...

Maradona: Argjentinasit janë krenarë për Messin, por Cristiano Ronaldo është… kafshë

para 2 muajve - Lexo

Pas “tripletës” së madhe të Cristiano Ronaldos të martën në mbrëmje, i cili udhëhoqi eliminimin e Atlético Madridit nga Liga e Kampionëve, duke siguruar përmbysjen 3-0 në favor të bardhezinjve, ka ardhur...

Pas gjestit të famshëm, Simeone jep deklaratën befasuese për Ronaldon!

para 2 muajve - Lexo

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone ka folur pas humbjes 3-0 ndaj Juventusit. Në një prononcim për mediat, tekniku argjentinas pranon faktin që Juventusi zhvilloi një ndeshje më të mirë dhe e meritoi...

Allegri përgëzon lojtarët: Ishin fantastikë

para 2 muajve - KosovaPress

Massimiliano Allegri ka komplimentuar të gjithë lojtarët e tij për paraqitjen e shkëlqyer ndaj Atletico Madridit mbrëmë. Në intervistë, trajneri i Juves shpjegoi se çfarë bëri ndryshe nga takimi i parë...

Fitorja ndaj Atleticos, Allegri befason me deklarata

para 2 muajve - OraInfo

Juventus ka arritur mbrëmë që ta rikthej rezultain duke e eliminuar Atletico Madridin nga Liga e Kampionëve. Max Allegri ka thënë se fitorja prej 3 me 0 ndaj Atletico Madridit ishte ajo çfarë kishte planifikuar...

Allegri për kritikët: ‘Çfarë mund të bëj më shumë?’

para 2 muajve - GazetaBlic

Massimiliano Allegri përshëndeti Emre Canin i cili ishte i dyshimt për paraqitjen me Juventusin pas eliminimit të Atletico Madrid. “Çfarë tjetër duhet të bëj?” Kishte shumë spekulime se Allegri duhet të...

Magjiku Ronaldo! Kryevepër e Juves, përmbysje dhe kualifikohet ndaj Atletikos!

para 2 muajve - Gazeta Tema

U ble për të bërë gjera të jashtëzakonshme, për të qenë lider i skuadrës, dhe për të qenë njeriu që të udhëheq ekipin drejt suksese. Kristiano Ronaldo po e bën në mënyrë magjike këtë gjë tek “Zonja e Vjetër”...

Golashënuesi më i mirë i Ligës së Kampionëve: Askush nuk i afrohet Cristiano Ronaldos

para 2 muajve - Republika

Cristiano Ronaldo realizoi tre golat e fitores së Juventusit kundër Atletico Madridit në kuadër të 1/16 së finales të Ligës së Kampionëve. Pra, portugezi e ndihmoi skuadrën italiane të arrij një gjë që...

Guardiola i frikësohet Ronaldos: Ai mund të na i shuajë shpresat për titull të Championsit

para 2 muajve - Ekonomia Online

Trajneri Pep Guardiola e ka pranuar se ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, mund t’i japë fund shpresave të Manchester Cityt për ta fituar titullin e Ligës së Kampionëve këtë sezon. Manchester City e...

E mposhti i ‘vetëm’ Atleticon, vjen deklarata bombastike nga Ronaldo

para 2 muajve - OraInfo

Juventus e ka eliminuar mbrëmë Atletico Madridin në kuadër të Ligës së Kampionëve. Cristiano Ronaldo është deklaruar i lumtur pas suksesit të arritur me Juventusin. ‘Zonja e Vjetër’ falë tri golave të...

Atletico viktima e preferuar e Ronaldos

para 2 muajve - KosovaPress

Statistikat e Ronaldos ndaj Atletico Madridit janë të frikshme. CR7 është lojtari që u ka shënuar më shumë gola skuadrës madrilene plot 21 të tillë. Takimi i mbrëmshëm ka çuar në katër numrin e rasteve...

Sonte kompletohen çerekfinalistët në Ligën Kampionëve

para 2 muajve - Epoka e Re

Sonte (e mërkurë) kompletohen skuadrat çerekfinaliste në Ligën e Kampionëve, pasi zhvillohen dy ndeshjet e fundit të 1/8 së finales në mes të Bayern Munchenit dhe Liverpoolit dhe Barcelonës dhe Lyonit....

Pep Guardiola: City jo favorit, a e patë çfarë bëri Ronaldo dhe Juventusi?

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Manchester City dje në mbrëmje ishte i pamëshirshëm ndaj Schalkes, duke fituar 7-0. Trajneri Pep Guardiola nuk e konsideron skuadrën e tij favorite këtë sezon në Champions, teksa nuk i ka kursyer vlerësimet...

Ronaldo: Kjo është arsye pse me bleu Juventusi

para 2 muajve - Epoka e Re

Pas fitores 3-0 ndaj Atletico Madridit, për “Sky Sport Italia”, foli edhe vetë protagonisti kryesor ndeshjes, Cristiano Ronaldo. Ai shprehet se ky është mentaliteti që duhet në Ligën e Kampionëve, dhe...

Simeone: Juve e meritoi kualifikimin

para 2 muajve - Epoka e Re

Nuk kërkon justifikime Diego Simeone pas humbjes 3-0 me të cilën Juventusi eliminoi Atletico Madridin nga Liga e Kampionëve. “Ata ishin më të zotë”, pranon trajneri argjentinas në fund të ndeshjes. “Në...

Shaqiri kthehet në Allianz, gjithçka që duhet të dini përballjen Bayern – Liverpool

para 2 muajve - Gazeta Fjala

Dy ndeshjet e fundit të fazës së 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve do të zhvillohet sonte, kur edhe do të caktohen dy çerekfinalistët e fundit për këtë sezon. Bayern Munich – Liverpool Liverpooli ishte...

Ronaldo: Juvja për këto netë magjike më ka blerë, jemi në…

para 2 muajve - Lexo

Cristiano Ronaldo, autori i tripletës dhe i përmbysjes së madhe në sfidën Juventus-Atletiko, ka deklaruar pas ndeshjes se ky është mentaliteti që duhet në Champions League, dhe Juventusi është në rrugën...

Messi a po Ronaldo? Simeone ‘shtang’ me përgjigjen e tij pas ballafaqimit me Juventusin, priten polemika të ashpra

para 2 muajve - Sovrani

Trajneri i Atletico Madridit Diego Pablo Simenone është ndalur të flas para mediave menjëherë pas disfat ës ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve ku e pa Cristiano Ronaldon duke shkëlqyer, transmeton Sovrani....

Guardiola para shortit: Duhet të përballemi me këtë kundërshtar për të fituar Championsin

para 2 muajve - Fakti Ditor

Pasi fitoi lehtësisht 7-0 në shtëpi ndaj Schalke 04, trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka shprehur dëshirën për kundërshtarin e radhës. Tekniku spanjoll e bëri të qartë se Juventusi e ka marrë...

Guardiola para shortit: Duhet të përballemi me këtë kundërshtar për të fituar Championsin

para 2 muajve - AlbPortali

Pasi fitoi lehtësisht 7-0 në shtëpi ndaj Schalke 04, trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka shprehur dëshirën për kundërshtarin e radhës. Tekniku spanjoll e bëri të qartë se Juventusi e ka marrë...

Maradona: Argjentinasit janë krenarë për Messin, por Ronaldo është… kafshë

para 2 muajve - Sovrani

Pas “tripletës” së madhe të Cristiano Ronaldos të martën në mbrëmje, i cili udhëhoqi eliminimin e Atlético Madridit nga Liga e Kampionëve, duke siguruar përmbysjen 3-0 në favor të bardhezinjve, ka ardhur...

Pamje nga momenti kur 40,000 tifozë festuan me Ronaldon

para 2 muajve - Gazeta Fjala

I gjithë stadiumi i Juventusit, Allianz, shpërtheu kur Cristiano Ronaldo e shënoi golin e kualifikimit në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, nga pika e penalltisë. Juventusi kishte pësuar disfatë me rezultat...

Statistikat që tregojnë se Ronaldo është ‘mbreti’ i Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Insajderi

Super ylli portugez, Cristiano Ronaldo, vazhdoi me super paraqitjet e tij në Ligën e Kampionëve. Ronaldo tregoi klasin e tij botëror ndaj Atletico Madridit duke shënuar hat-trick, për të kualifikuar “Zonjën...

“Ronaldo është Zot i vërtetë futbolli”

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Ish-mbrojtësi legjendar i Manchester Unitedit, Rio Ferdinand, e ka quajtur Cristiano Ronaldon “Zot të vërtetë futbolli”, pasi ylli i Juventusit arriti ta shënojë një het-trik në ndeshjen e mbrëmshme kundër...

Pamje nga momenti kur 40,000 tifozë festuan me Ronaldon

para 2 muajve - Gazeta Monitor

I gjithë stadiumi i Juventusit, Allianz, shpërtheu kur Cristiano Ronaldo e shënoi golin e kualifikimit në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, nga pika e penalltisë. Juventusi kishte pësuar disfatë me rezultat...

Historia “terrorizon” Barcelonën, nuk ndodhte prej 14 vitesh

para 2 muajve - Newsport

Shorti i çerekfinales të Ligës së Kampionëve hidhet të premten dhe sipas të gjitha gjasave do të ketë vetëm një skuadër spanjolle. E gjitha kjo varet nga Barcelona, e cila është e vetma skuadrën e La Liga...

Diego Simeone i përgjigjet Ronaldos për festimin me ‘tope’

para 2 muajve - Insajderi

Diego Simeone është shprehur se nuk ka ndonjë problem me festimin e Cristiano Ronaldos me ‘tope’. Trajneri argjentinas pas fitores së skuadrës së tij në ndeshjen e parë 2:0, kishte festuar duke kapur ‘topet’,...

Guardiola shpreson për eliminimin e Liverpoolit nga Liga e Kampionëve

para 2 muajve - Ekonomia Online

Trajneri spanjoll i Manchester Cityt, Pep Guardiola, nuk dëshiron ta përjetojë dominimin anglez në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, pasi ka bërë të ditur se është duke e mbështetur Bayern Munichun për...

Fitorja e Juventus, Edi Rama publikon foton e ditës

para 2 muajve - Java News

Juventus ka përjetuar “qiellin e shtatë” të martën në Torino. Bardhezinjtë kan arritur të kualifikohen në në 1/8 e kompeticionit të Ligës së Kampionëve përballë Atletico Madrid. Juventus fitoi me rezultatin...

Cristiano Ronaldo dhe 13 rekordet e tij në Champions League

para 2 muajve - Sovrani

Cristiano Ronaldo ka bërë histori me tri-golëshin e tij ndaj Atletico Madrid, duke kualifikuar Juventusin për në çerekfinale të Champions League. CR7 shënoi tripletën e tij të katërt ndaj Ateltico Madrid,...

Ronaldo i hakmerret Simeones për festën në Madrid

para 2 muajve - Bota Press

Ronaldo i është hakmarrë trajnerit të Ateltico Madridit, Diego Simeones. Në ndeshjen e parë, të cilën e kishte fituar Atletico Madridi, Diego Simeone kishte bërë një gjest të pahijshëm, për çka edhe ishte...

Ronaldo ia ‘shkatërroi’ karrierën yllit spanjoll me këtë lëvizje

para 2 muajve - Insajderi

Cristiano Ronaldo përkundër moshës së tij vazhdon të jetë ‘mbreti’ i Ligës së Kampionëve. Ish ylli i Real Madridit zhvilloi një super ndeshje ndaj ish rivalit të përbetuar, duke shënuar hat-trick për të...

Ferdinand mahnitet nga Ronaldo: Ai është zoti i gjallë i futbollit!

para 2 muajve - Sovrani

Rio Ferdinand e ka quajtur Cristiano Ronaldo një “zot të gjallë të futbollit”, pasi ylli i Juventusit shënoi “hat-trick” ndaj Atletico Madrid, të martën. Duke ditur disavantazhin 2-0 të ndeshjes së parë...

Formacionet e mundshme në mes të Barcelonës dhe Lyonit

para 2 muajve - Gazeta Observer

Barcelona dhe Lyon do ta zhvillojnë sonte ndeshjen e dytë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë në mes të Barcelonës dhe Lyonit kishte përfunduar pa gola, ndërsa sonte do të vendoset se kush...

Ronaldo shkroi histori mbrëmë ndaj Atletico Madridit

para 2 muajve - Insajderi

Super ylli portugez, Cristiano Ronaldo, shënoi hat-trick ndaj Atletico Madrid për të kualifikuar Juventusin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Juventusi bëri përmbysjen e madhe me ndihmën e pesë herë...

Cristiano Ronaldo reagon pas “natës magjike”

para 2 muajve - Arbresh

Cristiano Ronaldo e vlerësoi si “një natë magjike” ndeshjen ndaj Atleticos në UEFA Ligë të Kampionëve. Sulmuesi inspiroi skuadrën e Juves duke regjistruar një hat-trick të jashtëzakonshëm për të siguruar...

Matuidi: Cristiano Ronaldo më i miri në botë

para 2 muajve - Arbresh

Blauise Matuidi ka kërkuar nga Juventusi të luaj gjithmonë me mënyrën se si kanë luajtur kundër Atletico Madridit, ndërkohë që ka lavdëruar sulmuesin Cristiano Ronaldon. Cristiano Ronaldo shënoi hat-trick...

Ronaldo hakmarret ndaj Simeones, ja çfarë rrezikon portugezi

para 2 muajve - Newsport

Cristiano Ronaldo, hakmarrje ndaj … Simeone. Kampioni portugez, protagonist absolut me një hat-trick në përmbysjen e madhe që Juventusi i bëri Atleticos së Madridit për të kaluar në çerekfinalen e Champions-it...

Me het-trikun e mbrëmshëm, Ronaldo e lë shumë prapa Messin

para 2 muajve - Sovrani

Super ylli portugez, Cristiano Ronaldo, ia siguroi Juventusit një vend në çerekfinalet e këtij sezoni të Ligës së Kampionëve. Tri golat e shënuara mbrëmë kundër Atletico Madridit bënë që Cristiano Ronaldo...

Allegri: Kemi bërë një hap të madh përpara

para 2 muajve - Sovrani

Massimiliano Allegri, trajneri i Juventus, ka vlerësuar paraqitjen e bërë nga skuadra e tij në ndeshjen e fituar 3-0 kundër Atletico Madrid, që i ka dhuruar bardhezinjve kualifikimin në çerekfinalet e...

Atletico humbi betejën taktike ndaj Juves

para 2 muajve - Telegrafi

Diego Simeone (Foto: Tullio M. Puglia/Getty Images/Guliver)

Ronaldo: Ky është mentaliteti i Ligës së Kampionëve

para 2 muajve - Koha.net

Pas kualifikimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve me përmbysje dramatike ndaj Atletico Madridit, Cristiano Ronaldo ka deklaruar se ky është mentaliteti i Ligës së Kampionëve. Portugezi shënoi “hat-trick”...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK