http://kariera.mk

Drejtuesit e Barcelonës shihen në ‘San Siro’ – Kjo është arsyeja

para 2 muajve - Medial

Drejtuesit e Barcelonës kanë shikuar nga afër ndeshjen ndërmjet Inter dhe Eintracht Frankfurt. Eric Abidal së bashku me Segura dhe Planes janë parë në ambientet e stadiumit të Inter, duke parë ndeshjen...

Europa League/ Slavia Prague bën mrekullinë, kualifikohet Arsenali, eliminohet Interi

para 2 muajve - Top Channel

Edhe sezoni 2018-2019 mbyllet pa asnjë trofe për Interin që u eliminua nga Eintracht i Frankfurtit në raundin e 1/8-ave të Europa League. Ky kompeticion ishte mundësia e vetme që zikaltrit të fitonin një...

Aintrahti eliminon Interin, avancojna Arsenali e Vilareali

para 2 muajve - Alsat-M

Aintraht Frankfurt ka mposhtur 1-0 Inter në “San Siro” duke eliminuar zikaltrit nga Liga Europa. Frankfurt në një farë mënyre ka shpëtuar nderin e Gjermanisë, pasi mbetet skuadra e vetme që vazhdon të...

‘San Siro’ bashkon drejtuesit e Barcelonës, ja për ҫfarë arsye

para 2 muajve - OraInfo

Ndeshja Inter – Eintracht Frankfurt ka sjellur drejtuesit e Barcelonës në ‘San Siro’. Eric Abidal së bashku me Segura dhe Planes janë parë në ambientet e stadiumit të Inter, duke parë ndeshjen me shumë...

Arsenal flak Rennes, kalon në çerek-finale

para 2 muajve - Albeu

U mendoi se do ta kishte mjaft të vështirë Arsenal të arrinte të kthente rezultatn përballë ftrancezëce të Rennes. Por në fakt nuk ndodhi kështu topcijtë nisën menjëherë të sulmonin dhe arritën të gjenin...

Arsenal – Rennes, kjo është nota e Granit Xhakës

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Arsenalit ka përmbysur rezultatin ndaj Rennesit – pasi ka mposhtur ekipin francez me rezultatin 3-0. Aubameyang realizoi dy gola dhe Niles një për skuadrën e Emery. Arsenal u kualifikua në çerekfinale...

Frankfurt i jep mësim Interit në ?Guiseppe Meazza?

para 2 muajve - Albeu

Interi zhgënjen sërish në kupat e Europës. Zikaltërit nuk arritën ti shënonin as edhe një gol gjermanëve të Frankfurt. Një gabim fatal i mbrojtësit De Vrij i kushtoi shrejt skuadrës së tij pasi gjakftohti...

Interi i jep lamtumirën Europës, Arsenali përmbys “murin” francez!

para 2 muajve - SuperSport

Edhe sezoni 2018-2019 mbyllet pa asnjë trofe për Interin që u eliminua nga Eintracht i Frankfurtit në raundin e 1/8-ave të Europa League. Ky kompeticion ishte mundësia e vetme që zikaltrit të fitonin një...

Drejtuesit e Barcelonës shihen në ‘San Siro’ – Kjo është arsyeja

para 2 muajve - Lajmi.net

Drejtuesit e Barcelonës kanë shikuar nga afër ndeshjen ndërmjet Inter dhe Eintracht Frankfurt. Eric Abidal së bashku me Segura dhe Planes janë parë në ambientet e stadiumit të Inter, duke parë ndeshjen...

Inter – Frankfurt, notat e lojtarëve

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Interit është eliminuar nga Europa League. Frankfurt ka mposhtur Interin në ‘San Siro’ me rezultatin 0-1, për të kaluar në çerekfinale të Europa Leagues, përcjell GazetaBlic. Ka mjaftuar goli...

Europa League, kualifikohen Çelsi, Valencia e Napoli

para 2 muajve - Medial

Janë mësuar tre skuadrat e para që kanë kaluar në fazën tjetër të Ligës së Europës. Kështu, skuadrat e para që kanë prerë biletën për në çerekfinale janë Çelsi, Napoli dhe Valencia. Çelsi ka shkatërruar...

Interi eliminohet midis “Giuseppe Meazza”, Arsenal ‘shkatrrën’ Rennes dhe kualifikohet

para 2 muajve - OraInfo

Eintracht Frankfurt ka mposhtur 1-0 Inter në “Giuseppe Meazza” duke eliminuar zikaltrit nga Europa League. Frankfurt në një farë mënyre ka shpëtuar nderin e Gjermanisë, pasi mbetet skuadra e vetme që vazhdon...

Arsenal merr hak ndaj Rennes, Frankfurt triumfon ndaj Inter për të kaluar në çerekfinale

para 2 muajve - Lajmi.net

Arsenal, Eintracht Frankfurt dhe Villarreal janë tri skuadrat e radhës që kanë prerë biletat për fazën çerekfinale. Arsenal dhe Eintracht Frankfurt kanë arritur të shënojnë fitore të mëdha, për të kaluar...

Frankfurti çon në shtëpi Interin, Arsenali përmbys Rennes

para 2 muajve - Koha Jone

Frankfurti i jep një goditje të rëndë Interit, pasi e ka eliminuar nga Europa League në fazën e 1/8-ve. Skuadra gjermane ka fituar minimalisht 1-0 në “San Siro”, por ka qenë superiore gjatë gjithë ndeshjes....

Interi eliminohet nga Europa League, Arsenal rikthen rezultatin dhe kualifikohet!

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Interit është eliminuar nga Europa League. Frankfurt ka mposhtur Interin në ‘San Siro’ me rezultatin 0-1, për të kaluar në çerekfinale të Europa Leagues, përcjell GazetaBlic. Ka mjaftuar goli...

Drejtuesit e Barcelonës në ?San Siro? vëzhgohet sulmuesi i Frankfurt

para 2 muajve - Albeu

Përballja midis Interit dhe Eintracht të Frankfurtit ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve elitare, ndër to dhe Barcelona. Në tribunën "VIP" të "San Siros" janë parë tre nga drejtuesit më të lartë të klubit...

Arsenal shënon golin e 3-të

para 2 muajve - Albeu

Arsenal ka arritut të shënojë edhe golin e tretë me autorin e golit të parë Pierre Emirick-Aubameang. Sulmuesi ka arritur të çojë shifrat në 3-0 në minutën e 72'duke i thënë akoma më shumë siguri pasi...

Aubameyang nuk di të ndalet, shënon përsëri

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Arsenalit ka shënuar edhe golin e tretë në duelin ndaj Rennes në Europa Legaue. Pierre Aubameyang ka shënuar golin e tretë për ‘Topçinjtë’, në minutën e 73’të të këtij dueli, përcjell GazetaBlic...

Arsenali fillon furishëm ndeshjen, befasohet Interi

para 2 muajve - Alsat-M

Arsenali ka shënuar dy gola në minutat e parë të takimit të sotëm ndaj Rennes. Ndeshja është duke u zhvilluar për kualifikim në çerekfinale të Ligës së Evropës dhe në takimin e parë Arsenali është mposhtur...

Europa League, kualifikohen Çelsi, Valencia e Napoli

para 2 muajve - BalkanWeb

Janë mësuar tre skuadrat e para që kanë kaluar në fazën tjetër të Ligës së Europës. Kështu, skuadrat e para që kanë prerë biletën për në çerekfinale janë Çelsi, Napoli dhe Valencia. Çelsi ka shkatërruar...

Chelsea kualifikohet me goleadë, vuajnë Napoli e Valencia!

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Asnjë surprizë  në 3 sfidat e para. Chelsea kalon me goleadë, Napoli vuan por kualifikohet në çerekfinale ndërsa surpriza e vërtetë e ndeshjeve të dyta të raundit të 1/8-ave të zhvilluara në orën 18:55...

Chelsea, Napoli dhe Valencia kualifikohen në çerekfinale

para 2 muajve - Alsat-M

Chelsea ka vazhduar formën e mirë të klubeve angleze, pasi sonte e ka mposhtur Dynamo Kyiv me rezultat të thellë 5-0 dhe rezultat të përgjithshëm 7-0 kundër. Ndeshja është zhvilluar në kualifikimet për...

Befasi në ‘San Siro’, qetësi në ‘Emirates’

para 2 muajve - GazetaBlic

Kanë përfunduar pjesët e para të takimeve të Europa Leagues. Skuadra e Arsenalit ka shkuar në pushim me epërsi 2-0 ndaj Rennes, kurse në ‘San Siro’, Interi është duke humbur nga Eintracht Frankfurt, përcjell...

Frankfurti turpëron Interin në 45 minutat e para, vendos Jovic

para 2 muajve - Koha Jone

Interi e nisi në mënyrën më të keqe të mundshme ndeshjen e kthimit ndaj Frankfurtit në fazën  e 1/8-ve në Europa League. Në minutën e 5-të, De Vrij bën një gafë të madhe duke i dhënë mundësinë Jovic që...

Shpërthen ?Emirates Stadium? Arsenal shënon golin e 2-të

para 2 muajve - Albeu

Skuadra angleze e Arsenal është nga skuadrat favorite për ta fituar këtë trofe. Ndeshja e parë përballë Rennes u duk se i vështirësoi majft punën Arsenal për të kaluar në fazën tjetër. Mirëpo ndeshja që...

Arsenal nis përmbysjen përballë Rennes

para 2 muajve - Albeu

Topcijtë e londrës kanë arritur të shënojnë një gol mjaft të rëndësishëm që në minutat e para të ndeshjes. Ka qenë sulmuesi Aubameyang ka konkluduar në gol një aksion mjaft të bukur që në minutën e 5’....

Chelsea kualifikohet me goleadë, vuajnë Napoli e Valencia!

para 2 muajve - SuperSport

Asnjë surprizë  në 3 sfidat e para. Chelsea kalon me goleadë, Napoli vuan por kualifikohet në çerekfinale ndërsa surpriza e vërtetë e ndeshjeve të dyta të raundit të 1/8-ave të zhvilluara në orën 18:55...

Chelsea, Napoli dhe Valencia kualifikohen në çerekfinale

para 2 muajve - RTV 21

Chelsea vazhdoi formën e mirë të klubeve angleze Klubi i Chelseas e vazhdoi formën e mirë të klubeve angleze, pasi sonte e ka mposhtur Dynamo Kyiv me rezultat të thellë 5-0 dhe rezultat të përgjithshëm...

Arsenal shënon sërish, ‘dorëzohet’ Rennes!

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Arsenalit ka shënuar sërish ndaj Rennes. Arsenal ka shënuar edhe golin e dytë në sfidën ndaj Rennes në Europa League, përcjell GazetaBlic. Anësori i ‘Topçinjëve’, Maitland-Niles ka realizuar...

Frankfurt befason Interin

para 2 muajve - Albeu

Gjermanët e Frankfurt ka arritur të kalojnë në avantazh shumë shpejt në Guissepe Meazza. Jovic dëshmon edhe njëher psë është nga sulmuesit më të kërkuar të momentit. Mbrojtësi De Vrij u tregua i pavëmedshëm...

Chelsea goleadë përballë Dinamo Kiev

para 2 muajve - Albeu

Chelsea për asnjë moment nuk e vuri në dyshim ndeshjen përballë Ukrainsave të Dinamo Kiev të cilët nuk ishin në gjendjë ti shënonin as edhe një gol Chelsea në dy ndeshje por duke pësuar plot 8 të tillë....

Arsenali në epërsi të hershme ndaj Rennesit, Interi pëson gol nga Eintracht Frankfurti

para 2 muajve - Koha.net

Arsenali ka kaluar herët në epërsi ndaj Rennesit në Ligën e Evropës për të ngjallur shpresat për kalim në çerekfinale të Ligës së Evropës. Pierre-Emerick Aubameyang kaloi Arsenalin në epërsi në minutën...

Jovic hesht ‘San Siron’, Frankfurt kalon në epërsi ndaj Interit

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Eintracht Frankfurtit ka kaluar në epërsi ndaj Interit. Mysafirët kanë shënuar golin e parë në takimin në ‘San Siro’, përcjell GazetaBlic . Sulmuesi serb i Frankfurt, Luka Jovic ka realizuar...

Aubameyang realizon gol ndaj Rennes

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Arsenalit ka kaluar në epërsi ndaj Rennes. ‘Topçinjtë’ kanë realizuar gol me anë të sulmuesit, Pierre Aubameyang, përcjell GazetaBlic . Aubameyang ka realizuar gol në minutën e gjashtë të sfidës,...

Arsenali shkon në çerekfinale të Ligës së Evropës

para 2 muajve - Tetova Sot

Arsenali ka kaluar në çerekfinale të Ligës së Evropës pasi ka eliminuar Stade Rennesin me rezultat të përgjithshëm 4-3. Pas humbjes 3-1 në ndeshjen e parë në Francë, “Topçinjtë” përmbysën rezultatin në...

Chelsea kualifikohet me goleadë, Napoli i Hysajt kalon edhe pse mundet

para 2 muajve - Koha Jone

Chelsea i Sarrit ka shkatërruar edhe në sfidën e kthimit 5-1 Dinamon e Kievit. Oliviuer Giroud shkëlqeu me tripletë duke shënuar në tri mënyra të ndrysmë  Golat e tjerë janë shënuar nga Marcos Alonso dhe...

Dynamo – Chelsea, kjo është nota fantastike e Giroud

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Chelseat ka deklasuar Dynamo Kievin në ndeshjen kthyese të fazës së eliminimit direkt të Europa Leagues. Chelsea ka mposhtur Dynamo Kiev me rezultatin e thellë 0-5, përcjell GazetaBlic . ‘Blues’...

Chelsea e Napoli sigurojnë çerekfinalen, ja çka ndodhi me Valencian

para 2 muajve - OraInfo

Përfundojnë ndeshjet. Chelsea, Napoli dhe Valencia janë tre çerekfinalistët e parë në Ligën e Evropës këtë edicion. Chelsea e ka demoluar skuadrën e Dynamo Kyiv duke e mposhtur në udhëtim me rezultatin...

Chelsea e Napoli kalojnë në çerekfinale të Ligës së Evropës

para 2 muajve - Koha.net

Chelsea dhe Napoli kanë kaluar në çerekfinale të Ligës së Evropës. “Blutë” e Londrës fituan 0 me 5 në ndeshjen e dytë ndaj Dynamo Kievit për ta çuar rezultatin e përgjithshëm në 0 me 8. Olivier Giroud...

Chelsea dhe Napoli sigurojnë çerekfinalen, Valencia merr biletë në frymën e fundit

para 2 muajve - Lajmi.net

Chelsea, Napoli dhe Valencia janë tre çerekfinalistët e parë në Ligën e Evropës këtë edicion. Chelsea e ka demoluar skuadrën e Dynamo Kyiv duke e mposhtur në udhëtim me rezultatin 0:5. Edhe pas fitores...

Chelsea deklason Dynamo Kievin dhe kalon në çerekfinale të Europa League

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Chelseat ka deklasuar Dynamo Kievin në ndeshjen kthyese të fazës së eliminimit direkt të Europa Leagues. Chelsea ka mposhtur Dynamo Kiev me rezultatin e thellë 0-5, përcjell GazetaBlic . ‘Blues’...

Eintrach Frankfurti mposhtë dhe eliminon Interin

para 2 muajve - Infokusi

Eintracht Frankfurti ka shënuar fitore minimale 1-0 ndaj Interit midis “Guiseppe Meazzas” dhe ka kaluar në çerekfinale të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Dueli i parë i luajtur në Frankfurt kishte...

Arsenali përmbysë Rennsin dhe siguron çerekfinalen

para 2 muajve - Infokusi

Arsenali ka bërë një rikthim jashtëzakonisht të madh ndaj Rennsit dhe ka kaluar në çerekfinale të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Të drejtuarit e Unay Emeryit e kanë përmbysur rezultatin 3-1 nga...

Europa League, kualifikohen Çelsi, Valencia e Napoli

para 2 muajve - Flaka

Janë mësuar tre skuadrat e para që kanë kaluar në fazën tjetër të Ligës së Europës. Kështu, skuadrat e para që kanë prerë biletën për në çerekfinale janë Çelsi, Napoli dhe Valencia. Çelsi ka shkatërruar...

Arsenal – Rennes, publikohen formacionet zyrtare

para 2 muajve - OraInfo

Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për raundin e 1/16-ës. Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Arsenal – Rennes. Arsenal do të luaj përpara tifozëve të vet në ndeshjen e kthimit kundër Rennes,...

Publikohen formacionet zyrtare: Inter – Frankfurt

para 2 muajve - OraInfo

Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për fazën e 1/16-ës së finales. Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Eintracht Frankfurt. Inter luan para tifozëve të vet në ‘Giuseppe Meazza’, në ndeshjen...

Giroud kompleton hat-trickun ndaj Dynamo Kiev

para 2 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Chelseat ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Dynamo Kiev. Olivier Giroud ka shënuar golin e tretë ndaj Dynamo Kiev në pjesë e dytë të sfidës, përcjell GazetaBlic . Giroud ka kompletuar hat-trickun...

Arsenal – Rennes, formacionet zyrtare

para 2 muajve - GazetaBlic

Arsenal dhe Rennes takohen sonte takohen në ‘Emirates’ ‘Topçinjtë’ dhe Rennes ndeshen sonte me fillim nga ora 21:00, në kuadër të ndeshjes kthyese të fazës së eliminimit direkt të Europa Leagues, përcjell...

Formacionet zyrtare: Inter – Frankfurt

para 2 muajve - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Eintracht Frankfurt. Inter luan para tifozëve të vet në ‘Giuseppe Meazza’, në ndeshjen e dytë kundër Eintracht Frankfurt, shkruan lajmi.net. Kjo...

Formacionet zyrtare: Arsenal – Rennes

para 2 muajve - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Arsenal – Rennes. Arsenal do të luaj përpara tifozëve të vet në ndeshjen e kthimit kundër Rennes, në kuadër të Ligës së Evropës, shkruan lajmi.net. Kjo ndeshje...

Chelsea i pamëshirshëm shënon golin e dytë në Ukrainë

para 2 muajve - Albeu

Oliver Giround duket i pandalshëm këtë ndeshje duke shënuar edhe golin e dytë personal por edhe të skuadrës. Sulmuesi francez arriti të gjente golin e 2-të në minutën e 33’ pas një sulmi të shpejtë ku...

Giroud: Jam shumë i kënaqur me golat dhe asistimin

para 2 muajve - Arbresh

Sulmuesi i Chelseas, Olivier Giroud ishte i kënaqur me hat-trickun e tij në fitoren e thellë ndaj Dynamo Kiev. “Blutë” fituan me rezultat bindës 5 me 0 në ndeshjen kthyese në UEFA Evropa Ligë duke siguruar...

Gol në takimin Dynamo – Chelsea

para 2 muajve - GazetaBlic

Është shënuar goli i parë në takimin Dynamo Kiev – Chelsea. Skuadra e Chelseat ka realizuar golin e parë në takimin kthyes të fazës së eliminimit direkt të Europa Leagues, përcjell GazetaBlic . Golin e...

Drejtuesit e Barcelonës shihen në ‘San Siro’ – Kjo është arsyeja

para 2 muajve - Gazeta Observer

Drejtuesit e Barcelonës kanë shikuar nga afër ndeshjen ndërmjet Inter dhe Eintracht Frankfurt. Eric Abidal së bashku me Segura dhe Planes janë parë në ambientet e stadiumit të Inter, duke parë ndeshjen...

Arsenal 3:0 Rennes, notat e lojtarëve

para 2 muajve - Arbresh

Arsenali ka vazhduar tutje në çerekfinale të Evropa Ligës pas fitores bindëse ndaj Rennes. “Topçinjtë” fituan 3 me 0 në takimin kthyes në kuadër të xhiros së 1/8-ës kundër skuadrës franceze për të vazhduar...

Europa League, kualifikohen Çelsi, Valencia e Napoli

para 2 muajve - Java News

Janë mësuar tre skuadrat e para që kanë kaluar në fazën tjetër të Ligës së Europës. Kështu, skuadrat e para që kanë prerë biletën për në çerekfinale janë Çelsi, Napoli dhe Valencia. Çelsi ka shkatërruar...

Chelsea me pesë yje, fitore spekakolare që siguron çerekfinalen

para 2 muajve - Tetova Sot

Chelsea ka arritur të shënojë fitore edhe në ndeshjen e dytë përballë Dinamo Kiev. Skuadra londineze ka triumfuar në kryeqytetin ukrainas me rezultat të thellë 0-5. Olivier Giroud ka shkëlqyer në këtë...

Zhbllokohet rezultati në “Guiseppe Meazza”

para 2 muajve - Infokusi

Interi dhe Eintracht Frankfurti po zhvillojnë aktualisht takimin kthye në Evropa Ligë, shkruan Gazeta inFokus. Jovic në minutën e 5′ e ka befasuar “Guiseppe Meazzan” duke kaluar Frankfurtin në avantazh./Gazeta inFokus/

Arsenali shënon golin e parë ndaj Rennsit

para 2 muajve - Infokusi

Arsenali dhe Rennsi po luajnë duelin kthyes në Evropa Ligë, shkruan Gazeta inFokus. Abuameyang ka shënuar në minutën e 5′ golin e parë për londinezët./Gazeta inFokus/ https://cdnja.r.worldssl.net/mp4/4b/4Bmw.mp4

Arsenali përmbys gjithçka, siguron një vend në çerekfinale

para 2 muajve - Gazeta Observer

Arsenali ka përmbysur gjithçka në Emirates për t’u kualifikuar në çerekfinale të Europa League Pas humbjes 3-1 në udhëtim, Arsenali ka treguar dhëmbët në takimin e dytë, për të fituar 3-0, duke u kualifikuar...

Frankfurti e shokon Interin midis “Giuseppe Meazza” dhe e eliminon nga Europa League

para 2 muajve - Gazeta Observer

Interi është eliminuar nga Europa League Skuadra gjermane, Eintracht Frankfurti, ka fituar 0-1 midis “Giuseppe Meazza” për ta shokuar skuadrën italiane, duke e eliminuar nga Europa League, pasi takimi...

Arsenali përmbysi Rennesin

para 2 muajve - Epoka e Re

Arsenali ka kaluar në çerekfinale të Ligës së Evropës pasi ka eliminuar Stade Rennesin me rezultat të përgjithshëm 4-3. Pas humbjes 3-1 në ndeshjen e parë në Francë, “Topçinjtë” përmbysën rezultatin në...

Tjetër rikthim në Evropë, Aubameyang dërgon në çerekfinale Arsenalin

para 2 muajve - Arbresh

Arsenali ka arritur t’i shmanget eliminimit mbrëmjen e sotme (e enjte) në Evropa Ligë duke vazhduar tutje. Gjiganti londinez ka mposhtur me rezultat të thellë 3 me 0 skuadrën franceze Rennes në takimin...

Frankfurti bën surprizën e madhe, eliminon Interin nga Europa League

para 2 muajve - Fakti Ditor

Interi zhvilloi në “San Siro” ndeshjen e kthimit të Europa League kundër Eintraht Frankfurt, shkruan Syri.net. Takimi i parë i luajtur në Gjermani kishte përfunduar pa gola dhe zikaltrit kishin avantazhin...

Frankfurti bën surprizën e madhe, eliminon Interin nga Europa League

para 2 muajve - AlbPortali

Interi zhvilloi në “San Siro” ndeshjen e kthimit të Europa League kundër Eintraht Frankfurt, shkruan Syri.net. Takimi i parë i luajtur në Gjermani kishte përfunduar pa gola dhe zikaltrit kishin avantazhin...

Salsburgu mposhtë Napolin por eliminohet nga Evropa Ligë

para 2 muajve - Infokusi

Salsburgu e ka fituar përballjen e dytë ndaj Napolit më rezultat 3-1, por nuk kanë arritur kualifikimin, shkruan Gazeta inFokus. Ndeshja e parë e luajtur në “San Paolo” ka vendosur çerekfinaleistin, pasi...

Interi eliminohet nga Evropa Liga, mposhtet në San Siro

para 2 muajve - Arbresh

Interi është eliminuar mbrëmjen e sotme (e enjte) nga Evropa Liga. Pas barazimit pa gola 0 me 0 në Gjermani javën e kaluar, gjiganti italian synonte të siguronte fitore në takimin kthyes kundër Eintracht...

Frankfurti mund Interin në 45 minutat e para, vendos Jovic

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Interi e nisi në mënyrën më të keqe të mundshme ndeshjen e kthimit ndaj Frankfurtit në fazën  e 1/8-ve në Europa League. Në minutën e 5-të, De Vrij bën një gafë të madhe duke i dhënë mundësinë Jovic që...

Chelsea shkatërron Dynamo Kyivin dhe siguron çerekfinalen e Evropa Ligës

para 2 muajve - Infokusi

Chelsea ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Dynamo Kyivit dhe ka kaluar në çerekfinale të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Londinezët shënuan fitore më rezultat të thellë 5-0 në duelin...

Tifozi i Rennes vërteton se goli i dytë nga Arsenali duhej anuluar

para 2 muajve - Arbresh

Një tifoz i skuadrës së Rennes ka tentuar për të treguar në një formë interesante se goli i dytë i Arsenalit duhej të anulohej për shkak se Pierre Emerick Aubemayng ishte në pozitë jashtë loje. Edhe pse...

Salsburgu befason Napolin

para 2 muajve - Infokusi

Salsburgu dhe Napoli po luajnë aktualisht duelin kthyes në kuadër të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Salsburgu e ka kthyer rezultatin ndaj Napolit. Gulbrandsen në minutën e 65′ ka shënuar për rezultatin 2-1./Gazeta inFokus/

Olivier Giroud kompleton Hat- Tricku ndaj Dynamo Kyivt

para 2 muajve - Infokusi

Dinamo Kyiv dhe Chelsea po zhvillojnë aktualisht ndeshjen kthyese në kuadër të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Sulmuesi francez, Oliver Giroud, e ka kompletuar Hat-Trickun në minutën e 59′. Chelsea...

Formacionet zyrtare: Arsenal – Rennes

para 2 muajve - Infokusi

Arsenali dhe Rennesi luanë përballjen e dytë në kuadër të 1/8 së finales në Evropa Ligë, shkruan Gazeta inFokus. Duli i parë i luajtur në Renns, kishte përfunduar më rezultat 3-1 për vendasit, ndërsa sonte...

Dynamo Kyiv – Chelsea: Shënohet gol në stilin tika-taka

para 2 muajve - Infokusi

Dinamo Kyiv dhe Chelsea po zhvillojnë aktualisht ndeshjen kthyese në kuadër të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Chelsea ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Kyivit. Pas një kombinimi fantastik, në stilin...

Chelsea ‘bombardon’ Kievin, Napoli dhe Valencia kualifikohen me vështirësi

para 2 muajve - Gazeta Observer

Sonte po zhvillohet raundi i dytë i 1/8 së finales në ‘Europa Ligë’. Tri ndeshje vetëm se kanë përfunduar. Chelsea ka arritur të mposhtë Dinamo Kievin edhe në ndeshjen e dytë. Londinezët fituan me rezultat...

Chelsea me pesë yje, fitore spekakolare që siguron çerekfinalen

para 2 muajve - Fakti Ditor

Chelsea ka arritur të shënojë fitore edhe në ndeshjen e dytë përballë Dinamo Kiev. Skuadra londineze ka triumfuar në kryeqytetin ukrainas me rezultat të thellë 0-5. Olivier Giroud ka shkëlqyer në këtë...

Chelsea me pesë yje, fitore spekakolare që siguron çerekfinalen

para 2 muajve - AlbPortali

Chelsea ka arritur të shënojë fitore edhe në ndeshjen e dytë përballë Dinamo Kiev. Skuadra londineze ka triumfuar në kryeqytetin ukrainas me rezultat të thellë 0-5. Olivier Giroud ka shkëlqyer në këtë...

Chelsea e dyfishon rezultatin ndaj Dynamo Kyivit

para 2 muajve - Infokusi

Dinamo Kyiv dhe Chelsea po zhvillojnë aktualisht ndeshjen kthyese në kuadër të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Chelsea e ka shënuar edhe golin e dytë në këtë takim. Giroud ka realizuar golin e dytë...

Salsburg – Napoli, shënohet goli i dytë

para 2 muajve - Infokusi

Salsburgu dhe Napoli po luajnë aktualisht duelin kthyes në kuadër të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Salsburgu e ka barazuar rezultatin në minutën e 25’ë një gol të bukur nga Dabblur./Gazeta inFokus/...

Gol në stilin gërshërë në duelin, Salsburg – Napoli

para 2 muajve - Infokusi

Salsburgu dhe Napoli po luajnë aktualisht duelin kthyes në kuadër të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Skuadra e Carlo Ancelotiti ka kaluar në avantazh në minutën e 14′ më golin e shënuar nga Milik....

Fillon remuntada, Arsenali në epërsi

para 2 muajve - Periskopi

Arsenal ka kaluar në epërsi pas pesë minutave ndaj Rennes. Ramsey me një pasim të bukur në zonë dhe goditja e Aubameyang (5′) e çuan në epërsi ekipin e Emery. Kujtojmë se ndeshja e parë përfundoi me rezultat...

Chelsea kalon në epërsi ndaj Dynamo Kyivit

para 2 muajve - Infokusi

Dinamo Kyiv dhe Chelsea po zhvillojnë aktualisht ndeshjen kthyese në kuadër të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus. Chlesea ka kaluar në epërsi në minutën e 5′ më golin e realizuar nga Giroud./Gazeta inFokus/

Chelsea kualifikohet me goleadë

para 2 muajve - Epoka e Re

Pas fitores 3-0 në “Stamford Bridge”, Chelsea i Maurizio Sarrit ka shkatërruar 5-0 Dinamo Kyiv në Ukrainë. Ishte Olivier Giroud i cili me tripletën e tij të përkryer (një gol me të djathtën, një me të...

​Chelsea, Napoli dhe Valencia kualifikohen në çerekfinale

para 2 muajve - KosovaPress

Ndeshja është zhvilluar në kualifikimet për çerekfinale të Ligës së Evropës. Kurse takimi tjetër Salzburgu e ka mposhtur Napolin 3-1, por ky rezultat nuk ka qenë i mjaftueshëm për kualifikim, pasi rezultati...

Giroud shënon hat-trick në Kiev, Chelsea vazhdon tutje

para 2 muajve - Arbresh

Olivier Giroud ka qenë i pamëshirshëm sonte (e enjte) në UEFA Evropa Ligë kundër Dynamo Kievit. Me një hat-trick të jashtëzakonshëm në Kiev, sulmuesi francez i ka ndihmuar Chelseas për të siguruar fitore...

VIDEO/ Çelsi kalon pa probleme, Valencia dhe Napoli sigurojnë kualifikimin mes drithërimash

para 2 muajve - Newsport

U mbyllën 3 sfidat e parë të kthimit në Europa League. Napoli luajti në transfertë ndaj Salzburg, ndërsa Çelsi ndaj Dinamo Kiev. Sfida e 3-të ishte ajo mes Krasnodar dhe Valencia. Edhe pse humbi, Napoli...

Chelsea 8-0 Dynamo Kiev, Giroud i papërmbajtshëm

para 2 muajve - Periskopi

Chelsea ka shënuar fitore 8-0 me rezultat të përgjithshëm ndaj Dynamo Kiev, për t’u kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. ‘Blutë’ në ndeshjen e parë në ‘Stamford Bridge’ shënuan fitore 3-0,...

LIVE/ Çelsi “hipotekon” kualifikimin, Salzburg përmbys Napolin

para 2 muajve - Newsport

Po luhen aktualisht 3 sfidat e parë të kthimit në Europa League. Napoli luan në transfertë ndaj Salzburg, ndërsa Çelsi ndaj Dinamo Kiev. Sfida e 3-të është ajo mes Krasnodar dhe Valencia. Krosondar-Valencia...

Formacionet zyrtare: Salsburg – Napoli

para 2 muajve - Infokusi

Salsburg dhe Napoli zhvillojnë duelin e dytë në kuadër të fazës se eliminim direkt në Evropa Ligë, shkruan Gazeta inFokus. Dueli i parë i luajtur në “San Paolo” kishte përfunduar më rezultat 3-0 për skuadrën...

Chelsea po e shkatërron Dynamo Kyivin

para 2 muajve - KosovaPress

Rezultati i pjesës së parë është 0-3, ndërsa ai i përgjithshëm 0-6. Kurse takimi tjetër Salzburg – Napoli është 1-1, ndërsa Krasnodar – Valencia, janë duke barazuar pa gola, transmeton KosovaPress. Temat:...

Formacionet zyrtare, Arsenal – Rennes

para 2 muajve - Arbresh

Arsenali do të përpiqet për tu rikthyer sonte (e enjte) nga disavantazhi prej 1 me 3 nga ndeshja e parë kundër Rennes. Dy skuadrat evropiane kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin kthyes mes tyre...

Chelsea shkatërron Kievin në pjesën e parë

para 2 muajve - Periskopi

Chelsea është duke fituar 0-3 ndaj Dynamo Kiev, ndërsa rezultati i përgjithshëm i kësaj ndeshje është 6-0. Edhe pse pritej një ndeshje e vështirë, ‘Blutë’ kanë arritur të shkatërrojnë vendasit në Ukrainë....

LIVE/ Mbyllen pjesët e para, 5 gola në 3 ndeshje

para 2 muajve - Newsport

Po luhen aktualisht 3 sfidat e parë të kthimit në Europa League. Napoli luan në transfertë ndaj Salzburg, ndërsa Çelsi ndaj Dinamo Kiev. Sfida e 3-të është ajo mes Krasnodar dhe Valencia. Krosondar-Valencia...

Olivier Giroud thyen rekord me golin e fundit te Chelsea

para 2 muajve - Arbresh

Olivier Giroud ka shkruar historinë te Chelsea me golin e epërsisë kundër Dynamo Kievit në Evropa Ligë këtë mbrëmje. Reprezentuesi i Francës gjeti mirë portën në fillim të ndeshjes, por është bërë gjithashtu...

LIVE/ Napoli dhe Çelsi në avatazh, kualifikimi në çerekfinale më pranë

para 2 muajve - Newsport

Po luhen aktualisht 3 sfidat e parë të kthimit në Europa League. Napoli luan në transfertë ndaj Salzburg, ndërsa Çelsi ndaj Dinamo Kiev. Sfida e 3-të është ajo mes Krasnodar dhe Valencia. Kanë kaluar 20′...

Chelsea kalon në epërsi, Giroud realizatori

para 2 muajve - Periskopi

Chelsea ka shënuar golin e parë në ndeshjen ndaj Dynamo Kiev. Ishte Olivier Giroud (5′) që përfitoi pas mbrojtjes së përgjumur të vendasve. Ky është goli. /Periskopi/ Shpërndaje në:

Arsenal kërkon përmbysjen në Europa League

para 2 muajve - Alsat-M

Sonte zhvillohen ndeshjet kthyese të fazës së 1/8 të Ligës së Kampionëve. Fokusi më i madh do të jetë në ndeshjen Arsenal – Rennes, ku londinezët do të kërkojnë të përmbysin rezultat 3-1 pas ndeshjes së...

Sot përcaktohen çerekfinalet/ Interi me mungesa, Arsenali me misionin e përmbysjes

para 2 muajve - SuperSport

Koha sa vjen e ngushtohet dhe 16 skuadra do të kërkojnë kualifikimin në fazën çerekfinale të Europa Leagues, vetëm 8 prej tyre do e realizojnë këtë objektiv mjaft të rëndësishëm që të dhuron një tjetër...

Sot përcaktohen çerekfinalet/ Interi me mungesa, Arsenali me misionin e përmbysjes

para 2 muajve - Shenja

Koha sa vjen e ngushtohet dhe 16 skuadra do të kërkojnë kualifikimin në fazën çerekfinale të Europa Leagues, vetëm 8 prej tyre do e realizojnë këtë objektiv mjaft të rëndësishëm që të dhuron një tjetër...

Arsenalit i duhet shumë punë për ta përmbysur Rennesin

para 2 muajve - Epoka e Re

Sonte zhvillohen ndeshjet kthyese në Ligën e Evropës. Kualifikimin për çerekfinale në këtë garë thuajse e kanë siguruar Chelsea dhe Napoli pasi kanë fituar ndeshjet e para me rezultat 3-0 ndaj Dynamo Kyivit...

Europa League, sot përcaktohen skuadrat çerekfinaliste

para 2 muajve - Fakti Ditor

Pas emocioneve në Champions League, ditën e sotme do të përcaktohet skuadrat çerekfinaliste në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm europian, Europa League. Sfidat e para të raundit të 1/8-ave janë zhvilluar...

Europa League, sot përcaktohen skuadrat çerekfinaliste

para 2 muajve - AlbPortali

Pas emocioneve në Champions League, ditën e sotme do të përcaktohet skuadrat çerekfinaliste në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm europian, Europa League. Sfidat e para të raundit të 1/8-ave janë zhvilluar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK