http://kariera.mk

Vendet evropiane më të përshtatshme për të bërë biznes kosovarët

para 2 muajve - Lajmi.net

Gjermania, Italia e Zvicra janë tre prej vendeve më të përshtatshëm për të bërë biznes kompanitë kosovare. Kështu thuhet në një hulumtim të Odës Ekonomike të Kosovës. Në këtë hulumtim kanë marrë pjesë...

Këto janë vendet evropiane më të përshtatshme për biznes me kosovarët

para 2 muajve - Infokusi

Gjermania, Italia e Zvicra janë tre prej vendeve më të përshtatshëm për të bërë biznes kompanitë kosovare. Kështu thuhet në një hulumtim të Odës Ekonomike të Kosovës, të cilin e ka siguruar Gazeta inFokus....

Ja sa e kanë të vështirë të marrin viza “pasanikët” e Kosovës

para 2 muajve - Infokusi

Bizneset Kosovare për të udhëtuar në Gjermani, Francë apo vende tjera të Bashkimit Evropian u duhen të presin deri në një vit për të marrë vizë nga ambasadat të cilat janë në Kosovë. Në një raport të Odës...

Ja sa e kanë të vështirë të marrin viza “pasanikët” e Kosovës

para 2 muajve - Infokusi

Bizneset Kosovare për të udhëtuar në Gjermani, Francë apo vende tjera të Bashkimit Evropian u duhen të presin deri në një vit për të marrë vizë nga ambasadat të cilat janë në Kosovë. Në një raport të Odës...

Kompanitë Ruse lënë pas SHBA dhe Evropën për inteligjencën artificiale

para 2 muajve - Gazeta Observer

30% e kompanive Ruse kanë filluar të përdorin inteligjencën artificiale duke lënë pas firmat Evropiane dhe Amerikane sipas rezultateve të një ankete realizuar nga Microsoft me liderë biznesi. Ekzekutivët...

Kompanitë Ruse lënë pas SHBA dhe Evropën për inteligjencën artificiale

para 2 muajve - Medial

30% e kompanive Ruse kanë filluar të përdorin inteligjencën artificiale duke lënë pas firmat Evropiane dhe Amerikane sipas rezultateve të një ankete realizuar nga Microsoft me liderë biznesi. Ekzekutivët...

Kompanitë Ruse lënë pas SHBA dhe Evropën për inteligjencën artificiale

para 2 muajve - Gazeta Observer

30% e kompanive Ruse kanë filluar të përdorin inteligjencën artificiale duke lënë pas firmat Evropiane dhe Amerikane sipas rezultateve të një ankete realizuar nga Microsoft me liderë biznesi. Ekzekutivët...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK