http://kariera.mk

Apple reagon ndaj akuzave të Spotify

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Apple i përgjigjet Spotify, i cili në ditët e fundit ka akuzuar kompaninë Cupertino para antitrustit të BE-së për të abuzuar me kontrollin e aplikacioneve që shfaqen në App Store, duke kufizuar në mënyrë...

Apple i përgjigjet ankesave të Spotify me ashpërsi

para 2 muajve - Indeks.mk

Apple ju kundërpërgjigj ankesës së Spotify pranë Komisionit Evropian duke thënë se rivali i shërbimit të muzikës “kërkon benefitet e ekosistemit të App Store pa dhënë asgjë në këmbim.” Apple shtoi se App...

Apple i përgjigjet ankesave të Spotify me ashpërsi

para 2 muajve - Medial

Apple ju kundërpërgjigj ankesës së Spotify pranë Komisionit Evropian duke thënë se rivali i shërbimit të muzikës “kërkon benefitet e ekosistemit të App Store pa dhënë asgjë në këmbim.” Apple shtoi se App...

Apple i përgjigjet ankesave të Spotify

para 2 muajve - Insajderi

CEO i kompanisë Daniel Ek shkruante se aplikacionet duhet të konkurrojnë mbi meritat e tyre dhe jo kush kontrollon App Store. Një tjetër ankesë ishte se Apple ka bllokuar komunikimin me konsumatorët e...

Spotify padit Apple për “taksën” e App Store

para 2 muajve - Medial

Mëngjesin e të Mërkurës Spotify njoftoi se kishte paditur Apple në Bashkimin Evropian sepse gjigandi i iPhone ka dëmtuar zgjedhjen e konsumatorëve dhe inovacionin përmes rregullave që aplikon në App Store....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK