http://kariera.mk

FIFA rekomandon zgjerimin e Botërorit të Katarit

para 2 muajve - Top Channel

Trupa qeverisëse e futbollit botëror ka rekomanduar zyrtarisht zgjerimin e Kupës së Botës që do të zhvillohet në vitin 2022 në Katar, nga 32 ekipe aktualisht në 48 gjithsej, siç konfirmohet nga vet FIFA....

Kupa e Botës për Klube me disa ndryshime thelbësore

para 2 muajve - Medial

Një nga turnetë më të rëndësishëm, ai i Kupës së Botës për Klube, është duke pësuar ndryshime. Presidenti i FIFA, Gianni Infantino ka konfirmuar se FIFA ka aprovuar rritjen e numrit të skuadrave pjesëmarrëse...

FIFA rekomandon zgjerimin e Botërorit të Katarit

para 2 muajve - Aktuale

Trupa qeverisëse e futbollit botëror ka rekomanduar zyrtarisht zgjerimin e Kupës së Botës që do të zhvillohet në vitin 2022 në Katar, nga 32 ekipe aktualisht në 48 gjithsej, siç konfirmohet nga vet FIFA....

FIFA injoron klubet e mëdha të Europës, ndryshon Botërorin për Klube

para 2 muajve - GazetaBlic

FIFA ka miratuar zgjerimin e Botërorit për Klube me 24 skuadra duke filluar nga viti 2021 pavarësisht se klubet e mëdha të Europës kanë thënë se do ta bojkotojnë kompeticionin. Formati i ri pritet të përfshijë...

FIFA: Ky është formati i ri të Botërorit për Klubet

para 2 muajve - Gazeta Shqip

FIFA i ka hapur udhë formatit të ri të Botërorit për Klube, që duke filluar nga viti 2021 do të zhvillohet një herë në 4 vite, në periudhën e verës, konkretisht 17 qershor deri më 4 korrik dhe do të zëvendësojë...

Në Kampionatin Botëror -Katar 2022 do të marrin pjesë 48 përfaqësuese

para 2 muajve - TelegrafiMk

Për zgjerimin e këtij kompeticioni nga 32 në 48 ekipe, më së shumti ka insistuar kryetari i FIFA-së Xhani Infantino, ndërsa tani ky vendim është afër realizmit. Në mbledhjen e Këshillit të FIFA në Majami,...

FIFA miraton formatin e ri të Botërorit për Klube, zbuloni detajet

para 2 muajve - SuperSport

FIFA i ka hapur udhë formatit të ri të Botërorit për Klube, që duke filluar nga viti 2021 do të zhvillohet një herë në 4 vite, në periudhën e verës, konkretisht 17 qershor deri më 4 korrik dhe do të zëvendësojë...

Bllokadë totale, klubet europiane rebelohen ndaj FIFA-s!

para 2 muajve - Koha.mk

Zero besim ndaj Infantinos dhe FIFA-s nga Europa! Shoqata e Klubeve Europiane (ECA) i ka dërguar një letër FIFA-s, ku bën të qartë se 232 klubet anëtare nuk kanë dëshirë të marrin pjesë në Kupën e re të...

Kupa e Botës për Klube me disa ndryshime thelbësore

para 2 muajve - Lajmi.net

Një nga turnetë më të rëndësishëm, ai i Kupës së Botës për Klube, është duke pësuar ndryshime. Presidenti i FIFA, Gianni Infantino ka konfirmuar se FIFA ka aprovuar rritjen e numrit të skuadrave pjesëmarrëse...

FIFA miraton formatin e ri të Botërorit të Klubeve me 24 skuadra

para 2 muajve - Koha Jone

Këshilli Ekzekutiv i FIFA-s vendosi të zgjerojë Kupën e Botës për Klube nga shtatë në 24 skuadra. Formati i ri pritet të përfshijë tetë skuadra nga Europa. Do të zhvillohet çdo katër vite nga qershori...

FIFA rekomandon zgjerimin e Botërorit të Katarit

para 2 muajve - Arbresh

Trupa qeverisëse e futbollit botëror ka rekomanduar zyrtarisht zgjerimin e Kupës së Botës që do të zhvillohet në vitin 2022 në Katar, nga 32 ekipe aktualisht në 48 gjithsej, siç konfirmohet nga vet FIFA....

FIFA rekomandon zgjerimin e Botërorit të Katarit, nga 32 ekipe në 48!

para 2 muajve - Gazeta Observer

Trupa qeverisëse e futbollit botëror ka rekomanduar zyrtarisht zgjerimin e Kupës së Botës që do të zhvillohet në vitin 2022 në Katar, nga 32 ekipe aktualisht në 48 gjithsej, siç konfirmohet nga vet FIFA....

FIFA rekomandon zgjerimin e Botërorit të Katarit

para 2 muajve - KosovaPress

Vendimi përfundimtar për këtë propozim do të merret pas votimit të anëtarëve, gjatë punimeve të Kongresit të FIFA-s në Paris, që do të mbahet në muajin qershor. Mbështetja për zgjerimin e turneut erdhi...

FIFA miraton formatin e ri të Botërorit të Klubeve me 24 skuadra

para 2 muajve - Flaka

Këshilli Ekzekutiv i FIFA-s vendosi të zgjerojë Kupën e Botës për Klube nga shtatë në 24 skuadra. Formati i ri pritet të përfshijë tetë skuadra nga Europa. Do të zhvillohet çdo katër vite nga qershori...

FIFA miraton formatin e ri të Botërorit për Klube, zbuloni detajet

para 2 muajve - Sovrani

FIFA i ka hapur udhë formatit të ri të Botërorit për Klube, që duke filluar nga viti 2021 do të zhvillohet një herë në 4 vite, në periudhën e verës, konkretisht 17 qershor deri më 4 korrik dhe do të zëvendësojë...

Bllokadë totale, klubet evropiane “rebelohen” ndaj FIFA-s!

para 2 muajve - GazetaBlic

Zero besim ndaj Infantinos dhe FIFA-s nga Europa! Shoqata e Klubeve Europiane (ECA) i ka dërguar një letër FIFA-s, ku bën të qartë se 232 klubet anëtare nuk kanë dëshirë të marrin pjesë në Kupën e re të...

RISI/ FIFA kalon me sukses testin e parë, gati dy BOTËRORË ndryshe, UEFA “shuplakë” qeverisë së futbollit

para 2 muajve - Newsport

Qeveria e futbollit botëror FIFA miratoi në mbledhjen e sotme të Këshillit të Përgjitshëm propozimin për të organizuar kampionatin e ardhshëm botëror me 48 ekipe. Projekti i iniciuar prej kohësh do të...

RISI/ FIFA kalon me sukses testin e parë, gati dy BOTËRORË ndryshe, UEFA “shuplakë” qeverisë së futbollti botëror

para 2 muajve - Newsport

Qeveria e futbollit botëror FIFA miratoi në mbledhjen e sotme të Këshillit të Përgjitshëm propozimin për të organizuar kampionatin e ardhshëm botëror me 48 ekipe. Projekti i iniciuar prej kohësh do të...

Klubet e mëdha evropiane do të bojkotojnë Botërorin

para 2 muajve - Koha.net

Klubet e mëdha evropiane të futbollit do të bojkotojnë formatin e ri të Botërorit të klubeve të propozuar nga FIFA, duke lënë planet e presidentit të FIFA-s, Gianni Infantino në dyshim dhe duke rrezikuar...

Klubet europiane bojkotojnë Botërorin e Klubeve të FIFA-s: Asnjë nuk merr pjesë!

para 2 muajve - Koha.mk

Plani i FIFA-s për të organizuar një Botëror Klubesh të ri me pjesëmarrjen e 24 skuadrave, nuk do të ketë si pjesëtare të saj klubet evropiane, të cilat i janë kundërvënë planit të ri te ë FIFA-s dhe Xhani...

FIFA jep lajmin e madh, lind Kupa e Botës për klube!

para 2 muajve - Medial

Lamtumirë Botërori i Klubeve, tashmë do të kemi një kompeticion të ri, të quajtur Kupa e Botës për klube dhe njëjtë si Botërori i madh, do të zhvillohet një herë në katër vjet. Edicioni i parë do të organizohet...

FIFA jep lajmin e madh, lind Kupa e Botës për klube!

para 2 muajve - BalkanWeb

Lamtumirë Botërori i Klubeve, tashmë do të kemi një kompeticion të ri, të quajtur Kupa e Botës për klube dhe njëjtë si Botërori i madh, do të zhvillohet një herë në katër vjet. Edicioni i parë do të organizohet...

Lind Kupa e Botës për klube, zyrtarizimi bëhet nesër nga FIFA në Majemi

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

FIFA organizon nesër mbledhjen e radhës në Majemi dhe duket se do të ketë surpriza. Organizata që drejton futbollin botëror do të aprovojë një kompeticion të ri, Kupën e Botës për klube, që pritet të zëvendësojë...

E BUJSHME/ FIFA e ka seriozisht, të premten gati të shpallë nisjen e një kompeticioni EMOCIONUES

para 2 muajve - Newsport

Qeveria botërore e futbollit FIFA do të votojë ditën e premte projektin e krijimit të një kompeticioni të ri për klubet. Në Miami të SHBA-së 37 përfaqësuesë të FIFA-s do të vendosin nëse duhet të zgjerohet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK