http://kariera.mk

Si e dëmton trupin tipi 2 i diabetit

para 2 muajve - InfoMagazin

Kur e keni këtë sëmundje, trupi e ka më të vështirë shndërrimin e karbohidrateve të ushqimit në energji. Kjo ndikon që sheqeri të mblidhet në gjak. Me kohën, kjo sëmundje jua rritë rreziqet e sëmundjeve...

Uria në mes të natës – Arsyet shëndetësore pse ndodh

para 2 muajve - Lexo

Urisë nuk i shpëton dot, pavarësisht vetëkontrollit apo regjimeve strikte. Kthetrat e saj janë më të forta, sidomos gjatë orëve të natës. Ushqyerja në orët e vona sipas ekspertëve është një nga faktorët...

Uria në mes të natës dhe arsyet pse ndodh

para 2 muajve - Java News

Urisë nuk i shpëton dot, pavarësisht vetëkontrollit apo regjimeve strikte. Kthetrat e saj janë më të forta, sidomos gjatë orëve të natës. Ushqyerja në orët e vona sipas ekspertëve është një nga faktorët...

Si e dëmton trupin tipi 2 i diabetit

para 2 muajve - Ekonomia Online

Kur e keni këtë sëmundje, trupi e ka më të vështirë shndërrimin e karbohidrateve të ushqimit në energji. Kjo ndikon që sheqeri të mblidhet në gjak. Me kohën, kjo sëmundje jua rritë rreziqet e sëmundjeve...

Ushqimi që iu ndihmon ta ulni nivelin e sheqerit në gjak

para 2 muajve - Lajmi.net

Simpomat e diabetit të tipit 2 mund të reduktohen përmes ngrënies së një ushqimi të shëndetshëm. Për të reduktuar nivelet e sheqerit në gjak, është shumë e rëndësishme të kontrolloni atë që hani dhe pini,...

Ushqimi që iu ndihmon ta ulni nivelin e sheqerit në gjak

para 2 muajve - Gazeta Observer

Simpomat e diabetit të tipit 2 mund të reduktohen përmes ngrënies së një ushqimi të shëndetshëm. Për të reduktuar nivelet e sheqerit në gjak, është shumë e rëndësishme të kontrolloni atë që hani dhe pini....

Ju merr uria natën? Zbuloni çfarë po ju ndodh dhe çfarë të bëni

para 2 muajve - Periskopi

Kthetrat e saj janë më të forta, sidomos gjatë orëve të natës. Ushqyerja në orët e vona sipas ekspertëve është një nga faktorët që nxit edhe shtimin në peshë. Arsyet përse uria bëhet më e fortë gjatë natës...

Këto gjëra ju ndihmojnë të luftoni diabetin

para 2 muajve - RTV 21

Diabeti është një sëmundje gjithnjë e më e zakonshme në botë Për vite të tëra, ilaçet u konsideruan si opsion i vetëm për këtë sëmundje dhe tani gjithnjë e më shumë studime kanë treguar se diabeti i tipit...

Këto gjëra ju ndihmojnë të luftoni diabetin

para 2 muajve - GazetaBlic

Diabeti është një sëmundje gjithnjë e më e zakonshme në botë. Për vite të tëra, ilaçet u konsideruan si opsion i vetëm për këtë sëmundje dhe tani gjithnjë e më shumë studime kanë treguar se diabeti i tipit...

Uria në mes të natës – Arsyet shëndetësore pse ndodh

para 2 muajve - Tetova Sot

Urisë nuk i shpëton dot, pavarësisht vetëkontrollit apo regjimeve strikte. Kthetrat e saj janë më të forta, sidomos gjatë orëve të natës. Ushqyerja në orët e vona sipas ekspertëve është një nga faktorët...

Tri gjëra që iu ndihmojnë ta luftoni diabetin

para 2 muajve - Periskopi

Diabeti është një sëmundje gjithnjë e më e zakonshme në botë. Për vite të tëra, ilaçet u konsideruan si opsion i vetëm për këtë sëmundje dhe tani gjithnjë e më shumë studime kanë treguar se diabeti i tipit...

Këto gjëra ju ndihmojnë të luftoni diabetin

para 2 muajve - KosovaPress

Ndryshimet në dietë dhe humbja e peshës janë vetëm disa nga gjërat që ndihmojnë në kthimin e sheqerit në gjak, dhe njerëzit nuk duhet të pinë ilaçe në baza ditore, transmeton KosovaPress. Këto janë gjërat...

Uria në mes të natës, arsyet shëndetësore pse ndodh

para 2 muajve - Ekonomia Online

Urisë nuk i shpëton dot, pavarësisht vetëkontrollit apo regjimeve strikte. Kthetrat e saj janë më të forta, sidomos gjatë orëve të natës. Ushqyerja në orët e vona sipas ekspertëve është një nga faktorët...

Ju mer uria në mes të natës? Ja arsyet shëndetësore pse ndodh…

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Urisë nuk i shpëton dot, pavarësisht vetëkontrollit apo regjimeve strikte. Kthetrat e saj janë më të forta, sidomos gjatë orëve të natës. Ushqyerja në orët e vona sipas ekspertëve është një nga faktorët...

Ju merr uria natën? Zbuloni çfarë po ju ndodh dhe çfarë të bëni

para 2 muajve - Sovrani

Urisë nuk i shpëton dot, pavarësisht vetëkontrollit apo regjimeve strikte. Kthetrat e saj janë më të forta, sidomos gjatë orëve të natës. Ushqyerja në orët e vona sipas ekspertëve është një nga faktorët...

Arsyet pse na kap uria në mes të natës

para 2 muajve - Koha.net

Urisë nuk i shpëton dot, pavarësisht vetëkontrollit apo regjimeve strikte. Kthetrat e saj janë më të forta, sidomos gjatë orëve të natës. Ushqyerja në orët e vona sipas ekspertëve është një nga faktorët...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK