http://kariera.mk

Rusi, një avion pasagjerësh Boeing bën ulje të detyruar

para 2 muajve - Arbresh

Avioni i pasagjerëve Boeing 737-800 bëri ulje të detyruar në Syktyvkar të Rusisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Siç njofton Komiteti Hetues i Rusisë, avioni po fluturonte nga Mirny në Moskë. Ky ishte...

Fjalët e fundit të pilotit të avionit ku humbën jetën 157 persona

para 2 muajve - Sovrani

Detajet e minutave të fundit nga rrëzimi i avionit, Boeing 737 MAX 8, janë marrë vesh nga kutia e zezë e cila u gjend së fundmi nga autoritetet. Mësohet se piloti i avionit të “Ethiopian Airlines”kishte...

AVIONI I RRËZUAR NË ETIOPI, POZICIONI I PAZAKONTË I NJË STABILIZATORI

para 2 muajve - Klan Macedonia

Autoritetet që po hetojnë rrëzimin e një avioni pasagjerësh në Etiopi kanë gjetur një pjesë të një stabilizatori në një pozicion të pazakontë në rrënojat e avionit, rrëzimi i të cilit shkaktoi vdekjen...

Avioni i rrëzuar në Etiopi, pozicioni i pazakontë i një stabilizatori

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Autoritetet që po hetojnë rrëzimin e një avioni pasagjerësh në Etiopi kanë gjetur një pjesë të një stabilizatori në një pozicion të pazakontë në rrënojat e avionit, rrëzimi i të cilit shkaktoi vdekjen...

Rusi, një avion pasagjerësh Boeing bën ulje të detyruar

para 2 muajve - Insajderi

Avioni i pasagjerëve Boeing 737-800 bëri ulje të detyruar në Syktyvkar të Rusisë. Siç njofton Komiteti Hetues i Rusisë, avioni po fluturonte nga Mirny në Moskë. Ky ishte avioni i kompanisë “Alrosa” ku...

Çfarë nuk shkon me “Boeing 373 Max 8”?

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Editorial use only. HANDOUT /NO SALES Mandatory Credit: Photo by BOEING HANDOUT/EPA-EFE/REX (10150384b) A handout artists rendering made available 11 March 2019 by Boeing Company showing a 737 MAX 8 passenger...

Rusi, një avion pasagjerësh Boeing bën ulje të detyruar

para 2 muajve - Ekonomia Online

Ky ishte avioni i kompanisë “Alrosa” ku ndodheshin 157 pasagjerë dhe 6 anëtarë të ekuipazhit Avioni i pasagjerëve Boeing 737-800 bëri ulje të detyruar në Syktyvkar të Rusisë. Siç njofton Komiteti Hetues...

​Trump: “Boeing 737 MAX” nuk do të fluturojë në SHBA

para 2 muajve - GazetaBlic

Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot se të gjithë avionët “Boeing 737 MAX 8” dhe “Boeing MAX 9” nuk do të ngrihen në fluturim në SHBA, pasi një avion i të njëjtit model i “Ethiopian Airlines”...

E gjithë flota e avionëve Boeing 737 Max në tokë!

para 2 muajve - Shekulli

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxorri nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

​OKB rekomandon zyrtarët e saj të mos udhëtojnë me “Boeing 737 Max”

para 2 muajve - Alsat-M

Kombet e Bashkuara rekomanduan sot zyrtarët dhe oficerët që punojnë në misionet e ndryshme të OKB-së, që të mos udhëtojnë me aeroplanët “Boeing 737 Max 8”. Departamenti i Sigurisë së Kombeve të Bashkuara...

Incidenti ajror, kutitë e zeza të avionit etiopian shkojnë në Francë

para 2 muajve - Medial

Hetuesit në Francë kanë marrë në dorëzim kutitë e zeza të avionit etiopian që u rrëzua 4 ditë më parë në vendin afrikan. Përmes analizës së të dhënave të dy objekteve, ekspertët do të mundohen të hedhin...

​OKB rekomandon zyrtarët e saj të mos udhëtojnë me “Boeing 737 Max”

para 2 muajve - GazetaBlic

Kombet e Bashkuara rekomanduan sot zyrtarët dhe oficerët që punojnë në misionet e ndryshme të OKB-së, që të mos udhëtojnë me aeroplanët “Boeing 737 Max 8”. Departamenti i Sigurisë së Kombeve të Bashkuara...

Vetëm një kompani fluturon me Boeingun e “rrezikshëm” në Maqedoni?

para 2 muajve - Flaka

Nga linjat ajrore që operojnë fluturime në Maqedoni, vetëm Fly Dobai në flotën e saj të avionëve përdor Boeing 737 MAX 8 dhe 737 MAX 9, përcjell FLAKA. Për momentin, vetëm dihet se një fluturim me çarter...

Presioni ndaj kompanisë Boeing

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Pas një presioni të madh nga brenda dhe jashtë vendit, qeveria amerikane ka pezulluar fluturimin e të gjithë avionëve Boeing 737 Max 8 dhe 9. Presidenti Trump lëshoi një urdhër ekzekutiv pasi Kanadaja...

OKB rekomandon zyrtarët e saj të mos udhëtojnë me “Boeing 737 Max”

para 2 muajve - InfoMagazin

Kombet e Bashkuara rekomanduan sot zyrtarët dhe oficerët që punojnë në misionet e ndryshme të OKB-së, që të mos udhëtojnë me aeroplanët “Boeing 737 Max 8”. Departamenti i Sigurisë së Kombeve të Bashkuara...

​OKB rekomandon zyrtarët e saj të mos udhëtojnë me “Boeing 737 Max”

para 2 muajve - KosovaPress

Departamenti i Sigurisë së Kombeve të Bashkuara (UNDG) lëshoi një deklaratë, ku thuhet se në aksidentin e fundit tragjik të ndodhur në Etiopi, kanë humbur jetën 21 zyrtarë të OKB-së. Fluturimin e aeroplanëve...

BOEING NXJERR NGA PËRDORIMI AVIONËT 737 MAX

para 2 muajve - Klan Macedonia

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

E gjithë flota e avionëve Boeing 737 Max në tokë!

para 2 muajve - Kallxo

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxorri nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

E gjithë flota e avionëve Boeing 737 Max në tokë!

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxorri nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max , pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - RTV 21

Zbulohen prova të reja në vendin e aksidentit tragjik Boeing nxori nga përdorimi gjithë flotën e saj globale të avionëve 737 Max, pasi hetuesit zbuluan prova të reja në vendin e aksdentit tragjik të Ethiopian...

Edhe Trump urdhëron uljen në tokë të Boeing Co 737 MAX 8 dhe MAX 9

para 2 muajve - Top Channel

Presidenti i SHBA Donald Trump tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të urdhëronin ndalimin e fluturimit për të gjithë avionët Boeing Co 737 MAX 8 dhe MAX 9, pas një përplasjeje në Etiopi që vrau 157...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - Alsat-M

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Tragjedia me 157 viktima, Boeing pezullon “737 Max”: Ulim në tokë 371 avionë!

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Gjigandi amerikan i prodhimit të mjeteve fluturuese, “Boeing” ka vendosur që të ulë në tokë të gjithë flotën globale të avionëve “737 Max” pas tragjedisë ajrore me 157 viktima në Etiopi. Vendimi i “Boeing”...

Kutitë e zeza të aeroplanit etiopian mbërrijnë në Paris për analizë

para 2 muajve - Koha.net

Dy kutitë e zeza të aeroplanit “Boeing 737 Max”, që është rrëzuar në Etiopi, kanë mbërritur të enjten në Paris, ku do të analizohen nga ekspertët, kanë thënë zyrtarët, teksa rregullatorët nëpër botë kanë...

Boeing nxjerr nga përdorimi flotën e avionëve 737 Max

para 2 muajve - BalkanWeb

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Kolumbia iu bashkohet shteteve që ndalojnë operimin e Boeing 737 MAX 8

para 2 muajve - Klan Kosova

Autoritetet e aviacionit civil të Kolumbisë kanë bërë të ditur se nuk do t’i lejojnë aeroplanët Boeing 737 MAX 8 që të fluturojnë në hapësirën e tyre ajrore. Zyrtarët kanë theksuar se tani asnjë linjë...

Kolumbia iu bashkohet shteteve që ndalojnë operimin e Boeing 737 MAX 8

para 2 muajve - Alsat-M

Autoritetet e aviacionit civil të Kolumbisë kanë bërë të ditur se nuk do t’i lejojnë aeroplanët Boeing 737 MAX 8 që të fluturojnë në hapësirën e tyre ajrore. Zyrtarët kanë theksuar se tani asnjë linjë...

Trump: “Boeing 737 MAX” nuk do të fluturojë në SHBA

para 2 muajve - Alsat-M

Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot se të gjithë avionët “Boeing 737 MAX 8” dhe “MAX 9” nuk do të ngrihen në fluturim në SHBA, pasi një avion i të njëjtit model i “Ethiopian Airlines” u rrëzua...

Kompania Boeing nxjerr jashtë përdorimit avionët “737 Max”

para 2 muajve - Vizion Plus

Prodhuesi më i madh i avionëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max. Vendimi për nxjerrjen jashtë përdorimit erdhi pas provave të gjetura nga hetuesit në avionin e rrëzuar...

Edhe Trump urdhëron uljen në tokë të Boeing Co 737 MAX 8 dhe MAX 9

para 2 muajve - Ina

Presidenti i SHBA Donald Trump tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të urdhëronin ndalimin e fluturimit për të gjithë avionët Boeing Co 737 MAX 8 dhe MAX 9, pas një përplasjeje në Etiopi që vrau 157...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - Lajmi.net

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Rrëzimi i avionit, Boeing merr vendim për fluturimet

para 2 muajve - Opinion

Pas ndalimit që më shumë se pesëdhjetë vende i bënë fluturimeve të avionëve Boeing 737 Max, edhe vetë kompania amerikane ka vendosur të pezullojë fluturimet e gjithë flotës së kësaj serie. Duket se vendimi...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Flota e aeroplanëve që nuk do ta “prekë” qiellin më

para 2 muajve - Ekonomia Online

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Aksidenti: kutia e zezë e Boeing 737 MAX, për analizë në Francë

para 2 muajve - Te Sheshi

Kutia e zezë e avionit të shkatërruar të Airlines Ethiopian do të dërgohet në Francë për analiza. Kutia e zezë është dëmtuar pjesërisht dhe Zyra franceze për hetimin e aksidenteve të avionëve – BEA njoftoi...

E gjithë flota e avionëve Boeing 737 Max në tokë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxorri nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - Gazeta e re

Boeing nxori nga përdorimi gjithë flotën e saj globale të avionëve 737 Max, pasi hetuesit zbuluan prova të reja në vendin e aksdentit tragjik të Ethiopian Airlines. Prodhuesi më i madh i avionëve tha se...

Boeing nxjerr nga përdorimi të gjithë avionët 737 Max

para 2 muajve - Lexo

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - Shenja

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Boeing nxjerr nga përdorimi të gjithë avionët 737 Max

para 2 muajve - Java News

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - KosovaPress

Prodhuesi më i madh i avionëve tha se do pezullonte fluturimin e 371 avionëve të tij. Federal Aviation Administration raportoi se prova të reja dhe të dhëna satelitore nxitën vendimin për ndalimin e përkohshëm...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - InfoMagazin

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

​Trump: “Boeing 737 MAX” nuk do të fluturojë në SHBA

para 2 muajve - Gazeta e re

Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot se të gjithë avionët “Boeing 737 MAX 8” dhe “Boeing MAX 9” nuk do të ngrihen në fluturim në SHBA, pasi një avion i të njëjtit model i “Ethiopian Airlines”...

Kolumbia iu bashkohet shteteve që ndalojnë operimin e Boeing 737 MAX 8

para 2 muajve - Ekonomia Online

Autoritetet e aviacionit civil të Kolumbisë kanë bërë të ditur se nuk do t’i lejojnë aeroplanët Boeing 737 MAX 8 që të fluturojnë në hapësirën e tyre ajrore. Zyrtarët kanë theksuar se tani asnjë linjë...

​Trump: “Boeing 737 MAX” nuk do të fluturojë në SHBA

para 2 muajve - KosovaPress

“Ne do të dekretojmë në urgjencë ndalimin e të gjitha fluturimeve të modeleve 737 MAX 8 dhe 737 MAX 9”, deklaroi Trump nga Shtëpia e Bardhë, duke theksuar se ky vendim aplikohet me efekt të menjëhershëm,...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max

para 2 muajve - Gazeta Observer

Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania...

SHBA pezullon fluturimet me Beoing 737 Max

para 2 muajve - Gazeta Observer

Presidenti amerikan, Donald Trump ka urdhëruar që të gjithë aeroplanët e kompanisë amerikane, Beoing, të llojit, 737 Max 8 të mos përdoren më për udhëtime pas dy rrëzimeve që kanë ndodhur në pesë muajt...

Trump urdhëron pezullimin e avionëve Boeing 737 Max 8 në SHBA

para 2 muajve - Insajderi

Presidenti Trump urdhëroi linjat ajrore në Shtetet e Bashkuara të pezullojnë avionët 737 Max 8 të Boeingut, duke anuluar një vendim të mëparshëm nga rregullatorët amerikanë për të mbajtur avionët në fluturim...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK