http://kariera.mk

Trump e ka rikthyer gjendjen emergjente në SHBA, e përdori veton e parë të presidencës

para 2 muajve - Portalb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka përdorur veton e parë të presidencës së tij. Ai me këtë vendim ka hedhur poshtë rezolutën e dhënë dje, e cila i kishte ndërprerë deklaratën...

Trump përdor veton për të financuar murin në kufi me Meksikën

para 2 muajve - RTV 21

“Unë kam për detyrë për ta kundërshtuar atë me veton time” Presidenti amerikan, Donald Trump përdori sot veton e tij për të bllokuar një rezolutë të miratuar nga Kongresi dhe për të zhbllokuar në mënyrë...

Donald Trump rikthen gjendjen emergjente në SHBA, përdor veton e parë të presidencës

para 2 muajve - Koha.mk

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka përdorur veton e parë të presidencës së tij. Ai me këtë vendim ka hedhur poshtë rezolutën e dhënë dje, e cila i kishte ndërprerë deklaratën...

Donald Trump përdor veton e tij kundër Senatit

para 2 muajve - Aktuale

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përdorur veton e tij për të bllokuar një projekt-ligj që do ta kishte parandaluar atë ta ndërtoj një muri në kufirin me Meksikën. “Sot unë po vë veton ndaj kësaj rezolute....

Donald Trump rikthen gjendjen emergjente në SHBA, përdor veton e parë të presidencës

para 2 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka përdorur veton e parë të presidencës së tij. Ai me këtë vendim ka hedhur poshtë rezolutën e dhënë dje, e cila i kishte ndërprerë deklaratën...

Donald Trump rikthen gjendjen emergjente në SHBA, përdor veton e parë të presidencës

para 2 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka përdorur veton e parë të presidencës së tij. Ai me këtë vendim ka hedhur poshtë rezolutën e dhënë dje, e cila i kishte hedhur poshtë deklaratën...

Presidenti Trump nënshkruan veton e parë të presidencës së tij

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti Trump nënshkroi të premten veton e parë të presidencës së tij, duke hedhur poshtë legjislacionin që i kundërvihej deklaratës tij për një emergjencë kombëtare për të financuar një mur përgjatë...

Trump kërkon 8.6 miliardë dollarë për murin kufitar

para 2 muajve - Tetova Sot

Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka nisur serish betejën për të ndërtuar një mur në kufirin me Meksikën, duke përgatitur një buxhet të ri që do të kërkojë 8.6 miliardë dollarë për këtë projekt dhe një...

Donald Trump rikthen gjendjen emergjente në SHBA

para 2 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka përdorur veton e parë të presidencës së tij. Ai me këtë vendim ka hedhur poshtë rezolutën e dhënë dje, e cila i kishte ndërprerë deklaratën...

Senati voton kundër Trampit për murin me Meksikën

para 2 muajve - Alsat-M

12 senatorë republikanë janë bashkuar me rivalët e tyre demokratë për ta kundërshtuar planin e presidencës amerikane për murin kufitar me Meksikën. Rezoluta e propozuar nga opozita demokrate, dhe e kaluar...

Trump vendos veton mbi deklaratën e emergjencave të kufirit

para 2 muajve - InfoMagazin

Presidenti Donald Trump ka vënë veton ndaj një mase nga Kongresi që ka revokuar deklaratën e tij për një emergjencë kombëtare në kufirin SHBA-Meksikë. Ligjbërësit, duke përfshirë 12 republikanë, kishin...

Trump përdor veton për të financuar murin në kufi me Meksikën

para 2 muajve - KosovaPress

Kjo është hera e parë që prej ardhjes në pushtet, dy vite më parë, që Trump po përdor këtë procedurë. ”Kongresi ka të drejtën për të votuar këtë rezolutë dhe unë kam për detyrë për ta kundërshtuar atë...

Trump vendos veto ndaj rezolutës për emergjencë kombëtare

para 2 muajve - Arbresh

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka vendosur veton e parë në presidencën e tij, duke hedhur poshtë përpjekjen e kongresit për të shfuqizuar emergjencën kombëtare që ai deklaroi të ndërtonte murin e...

Donald Trump rikthen gjendjen emergjente në SHBA

para 2 muajve - Bota Press

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka përdorur veton e parë të presidencës së tij. Ai me këtë vendim ka hedhur poshtë rezolutën e dhënë dje, e cila i kishte ndërprerë deklaratën...

Donald Trump rikthen gjendjen emergjente në SHBA

para 2 muajve - Insajderi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka përdorur veton e parë të presidencës së tij. Ai me këtë vendim ka hedhur poshtë rezolutën e dhënë dje, e cila i kishte ndërprerë deklaratën...

Senati sfidon Presidentin Trump, voton kundër “emergjencës kombëtare”

para 2 muajve - Top Channel

Senati amerikan miratoi të enjten një rezolutë që kundërshton shpalljen e gjendjes së emergjencës kombëtare nga Presidenti Donald Trump lidhur me kufirin jugor të vendit. Rezoluta e miratuar me rezultatin...

Senati sfidon Presidentin Trump, voton kundër “emergjencës kombëtare”

para 2 muajve - Lajmi.net

Senati amerikan miratoi të enjten një rezolutë që kundërshton shpalljen e gjendjes së emergjencës kombëtare nga Presidenti Donald Trump lidhur me kufirin jugor të vendit. Rezoluta e miratuar me rezultatin...

Senati sfidon Presidentin Trump, voton kundër “emergjencës kombëtare”

para 2 muajve - Java News

Senati amerikan miratoi të enjten një rezolutë që kundërshton shpalljen e gjendjes së emergjencës kombëtare nga Presidenti Donald Trump lidhur me kufirin jugor të vendit. Rezoluta e miratuar me rezultatin...

SHBA,senati voton kundër emergjencës kombëtare,sfidon Presidentin

para 2 muajve - BalkanWeb

Senati amerikan miratoi të enjten një rezolutë që kundërshton shpalljen e gjendjes së emergjencës kombëtare nga Presidenti Donald Trump lidhur me kufirin jugor të vendit. Rezoluta e miratuar me rezultatin...

Senati hedh poshtë “gjendjen emergjente” të Trumpit

para 2 muajve - Lajmi.net

Senati Amerikan ka votuar që t’i jepet fund gjendjes emergjente të shpallur nga Presidenti Donald Trump. Trump kishte kërkuar që të lëshohen më shumë mjete financiare për ndërtimin e murit kufitar me Meksikën, shkruan USA Today.

Senati hedh poshtë “gjendjen emergjente” të Trumpit

para 2 muajve - Aktuale

Senati Amerikan ka votuar që t’i jepet fund gjendjes emergjente të shpallur nga Presidenti Donald Trump. Trump kishte kërkuar që të lëshohen më shumë mjete financiare për ndërtimin e murit kufitar me Meksikën, shkruan USA Today.

Senati sfidon presidentin Trump, voton kundër “emergjencës kombëtare”

para 2 muajve - Alsat-M

Senati amerikan miratoi të enjten një rezolutë që kundërshton shpalljen e gjendjes së emergjencës kombëtare nga Presidenti Donald Trump lidhur me kufirin jugor të vendit. Rezoluta e miratuar me rezultatin...

Senati sfidon Trumpin, voton kundër “emergjencës kombëtare”

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Senati amerikan miratoi të enjten një rezolutë që kundërshton shpalljen e gjendjes së emergjencës kombëtare nga Presidenti Donald Trump lidhur me kufirin jugor të vendit. Rezoluta e miratuar me rezultatin...

Senati hedh poshtë “gjendjen emergjente” të Trumpit

para 2 muajve - Klan Kosova

Senati Amerikan ka votuar që t’i jepet fund gjendjes emergjente të shpallur nga Presidenti Donald Trump. Trump kishte kërkuar që të lëshohen më shumë mjete financiare për ndërtimin e murit kufitar me Meksikën,...

SHBA, senati voton kundër "emergjencës kombëtare", sfidon Presidentin

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Senati amerikan miratoi të enjten një rezolutë që kundërshton shpalljen e gjendjes së emergjencës kombëtare nga Presidenti Donald Trump lidhur me kufirin jugor të vendit. Rezoluta e miratuar me rezultatin...

Masa për t’i dhënë fund emergjencës së Trumpit mbi murin kalon në Kongres

para 2 muajve - Shenja

Senati i kontrolluar nga republikanët, me një dallim të ngushtë ka aprovuar rezolutën sipas së cilës shfuqizohet deklarata e shpallur nga presidenti Donald Trump për emergjencë kombëtare lidhur me murin...

Senati hedh poshtë “gjendjen emergjente” të Trumpit

para 2 muajve - Gazeta Observer

Senati Amerikan ka votuar që t’i jepet fund gjendjes emergjente të shpallur nga Presidenti Donald Trump. Trump kishte kërkuar që të lëshohen më shumë mjete financiare për ndërtimin e murit kufitar me Meksikën, shkruan USA Today.

Senati do të votojë për bllokimin e emergjencës kombëtare në kufi me Meksikën

para 2 muajve - Lajmi.net

Senati i Shteteve të Bashkuara, i kontrolluar nga republikanët, do të votojë sot një rezolutë për të bllokuar vendimin e presidentit Donald Trump për shpalljen e emergjencës kombëtare në kufirin me Meksikën....

Senati sfidon presidentin Trump, voton kundër “emergjencës kombëtare”

para 2 muajve - InfoMagazin

Senati amerikan miratoi të enjten një rezolutë që kundërshton shpalljen e gjendjes së emergjencës kombëtare nga Presidenti Donald Trump lidhur me kufirin jugor të vendit. Rezoluta e miratuar me rezultatin...

E ardhmja e 'emergjencës kombëtare' në pikëpyetje

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Senati amerikan pritet të miratojë të enjten një propozim që kundërshton shpalljen e gjendjes së emergjencës kombëtare lidhur me kufirin jugor të vendit nga Presidenti Donald Trump, duke sfiduar kërcënimin...

Masa për t’i dhënë fund emergjencës së Trumpit mbi murin kalon në Kongres

para 2 muajve - Arbresh

Senati i kontrolluar nga republikanët, me një dallim të ngushtë ka aprovuar rezolutën sipas së cilës shfuqizohet deklarata e shpallur nga presidenti Donald Trump për emergjencë kombëtare lidhur me murin...

Senati do të votojë për bllokimin e emergjencës kombëtare në kufi me Meksikën

para 2 muajve - Shenja

Senati i Shteteve të Bashkuara, i kontrolluar nga republikanët, do të votojë sot një rezolutë për të bllokuar vendimin e presidentit Donald Trump për shpalljen e emergjencës kombëtare në kufirin me Meksikën....

SHBA – SENATI VOTON PËR BLLOKIMIN E VENDIMIT TË TRUMPIT

para 2 muajve - Klan Macedonia

Senati i Shteteve të Bashkuara, i kontrolluar nga republikanët, do të votojë sot një rezolutë për të bllokuar vendimin e presidentit Donald Trump për shpalljen e emergjencës kombëtare në kufirin me Meksikën....

Senati do të votojë për bllokimin e emergjencës kombëtare në kufi me Meksikën

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Senati i Shteteve të Bashkuara, i kontrolluar nga republikanët, do të votojë sot një rezolutë për të bllokuar vendimin e presidentit Donald Trump për shpalljen e emergjencës kombëtare në kufirin me Meksikën....

Senati do të votojë për bllokimin e emergjencës kombëtare në kufi me Meksikën

para 2 muajve - Gazeta Observer

Senati i Shteteve të Bashkuara, i kontrolluar nga republikanët, do të votojë sot një rezolutë për të bllokuar vendimin e presidentit Donald Trump për shpalljen e emergjencës kombëtare në kufirin me Meksikën....

Senati do të votojë për bllokimin e emergjencës kombëtare në kufi me Meksikën

para 2 muajve - Epoka e Re

Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), i kontrolluar nga republikanët, do të votojë sot një rezolutë për të bllokuar vendimin e presidentit Donald Trump për shpalljen e emergjencës kombëtare...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK